Hoest, Keelpijn avonds 6 uur zal op gezegden datum Ds. Vink te Drimmelen in de Herv. Kerk voorgaan. De zoon van A. R. alhier, had het ongeluk op de timmerfabriek zich zoo ernstig te verwonden, dat de ge neesheer het no^dig achtte dat hij naar het Ignatius Ziekenhuis te Breda werd overgebracht ter verdere behandeling Zondag a.s., direct na het lot voor de dames en om 6 uur voor dc heeren in de vergaderzaal propaganda- vergadering van den „Bond van groote gezinnen" en Wit Gele Kruis. Peze vergadering, waarop de heer Kraije uit Breda een lezing houdt en kapelaan Klerks een serie lichtbeelden over het leven van Maria vertoont, is voor iedereen toegankelijk. Zaterdag 17 December a.s. zal in het café van den Heer Tn. Thijssen van 5 8 uur de exira uitkeering plaats hebben van de door de leden der RK Tuinbouwvereeniging in het at- geloopen seizoen geleverde Tuinbouw producten. Verder zal op Maandag 19 Dec. a.s in het calé van den heer L. Ligthan door den heer A. v, d. Zwaard. Tuinbouwleeraar, een lezing met licht beelden worden gehouden des avonds ten 6 ure, over: .Bemesting van Tumbouwgewassen", welke bijeen komst voor iedereen toegankelijk is RAAMSUONK. Vergadering van den Gemeenteraad, op Zaderdag den 17 December 1927, des namiddags ten zes ure. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken. 2. O.uwcrp-veroidening tot wijzi ging der verordening op de levering van Electnciteit door het G. E. B. 3. Ontwerp besluit tot wijziging van het Reglement voor het Burgerlijk Armbestuur. 4 Ontwerp-motor- en rijwielveror dening. 5. Nota van aanmerkingen, bij Ged Staten gevallen op de gemeenlcbc- grooting, dienst 19z8. 6 Ontwerp besluit tot wijziging der gemeente begrooting, dienst 1927. 7. Benoeming lid in de schoolcom missie wegens periodieke aftreding van den heer C. J. van der Sanden. 8 Benoeming lid van het Burgerlijk Armbestuur, wegens periodieke afire ding van den heer A. Zijlmans. 9 Benoeming van de leden der Commissie van Fabricage, wegens pe riodieke aftreding der heeren j C Schoenmakers, A. J. van der Pluym en J. van Woerden, 10. Benoeming van de leden der Lichicommissie, wegens periodiekt aftreding der heeren J. C Schoenma kers. J. B. Zijlmans en J. de Jong. 11. Benoeming van gemeentegenees- heeren. wegens periodieke aftreding der heeren Ch. Lips en B. Knaap. RAAMSDONK. Zondag j 1 deden op plechtige wijze in de Miriacon gregatie op het Dorp 25 meisjes haar opdracht als lid, Deze congregatie en ook de H Familie mogen zich in onze parochie wel in een krachtigen groei en bloei verheugen. De R. K. zang- en tooneelver- eeniging .Leatitia" hield deze week haar feestavond Het ging er heel gezellig naar toe, temeer nog door het feit, dat het oudste lid, de heer P. van Onzenoort, eenige maanden geleden zijn 40 jarig huwelijksfeest en dezer dagen zijn 50 jarig zangerschap herdacht. Het was een best geslaagde avond. De H. Missie in de parochie van St. Bavo van 17 -27 December zal worden gegeven door de Wel. Eerw Paters Redemptoristen de Bont en Stallaert. Tot assistent aan de R. K bijz. jongensschool op het Dorp is mei ingang van 1 Januari e. k. benoemd de heer Jan Nollen, alhier. Bij den ontvanger is van N. N. weer een bedrag ingekomen aan ge- wetensgeld nu van t 128.80. over het belastingjaar 1927/1928. Op Zaterdag 17 December a.s komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 15 Dec. 1927. Donderdag 22 Dec. treedt in Concordia voor „'t Nut" op de heer J. Drijver uitSantpoort met het on derwerp „Vogelleven in Nederland-, verduidelijkt door foto's naar Burdet. De R K. Fanfare heeft besloten een nationaal tevens bondsfestival te geven met daaraan verbonden „Ker- messe d'éié" op 29 en 30 juni en 1 Juli. De te geven bakercursus, ge durende 9 maanden 2 keer per week. onder leiding van dr. van Gullek en Mej de Haan. is hier aangevangen met 20 leerlingen. Ter vervanging van den heer Leenhouts, techniscn ambtenaar bij den Rijkswaterstaat, die verpl ïatst wordt naar Leiden, is aangewezen de heer Kuypers te Utrecht. GEMENGD NIEUWS. Gisteravond laat is uit het Ra penburg te Leiden, nabij de Kcizerstr. net lijk opgehaald van de 92 jarige juttrouw H. C. E. Vermoed worat.dat zij, door de duisternis misietd, te wa ter is geraakt. In het Binnengasthuis te Amster dam is overleden een 2-jarig meisje, dat op 12 dezer in een perceel aan den Biezenweg brandwonden had gc- Kregen door het omvallen van een pot Kokende thee. Een geheimzinnig drama heeft zich algespccld tn de rustige rue Cus tine. L>aar woonde sedert 2 jaar het ecntpaar Billetdoux, dat aanvankelijk zeer gelukkig was, tol de moeder van de vrouw zich met het gezin kwam Demoeien en het leven van den man vergalde. Van dan af werd het een nel in de voorneen zoo rusiige woning Weldra werd het den man te macnng en hij verliet het echtelijk dak 8 da gen geleden. üp een avond keerde hij terug om een paar hem toebehoorende zaken al ie Halen. Hij werd ontvangen door zijn schoon moeder en weldra kwam het tot een vinnigen twist, die nog verscherpte loen de schoonbroeder zich in deiu zie mengde. Weldra werden de beide mannen handgemeen toen plois een scnut weerklonk en de heer billetdoux doodelijk geiiotten en badend in zijn oloed, neerzonk. Ondervraagd door de politie ver klaarden de twee getuigen van het drama, de schoonmoeder en haar zoon, dat Billetdoux zellmoord gepleegd heelt. De toegebrachte wonde is echter van dien aard, dat zulks ernstig te betwij- telen valt en daarom werd tot de aan- nouding van den schoonbroeder van net slacniotter overgegaan. Een rustend spoorwegbediende de 57-jarige Aime Michel, werd tn zijn woning te Pournoy la Chetlve. op l2 K.M. van Metz, dood gevonden. De ongelukkige, wiens handen op den rug ge .onden waren, droeg aan den hals sporen van verwurging en een diepe snede over het gelaat. In de kamer heerschte de grootste wanorde, waaruit wordt afgeleid dai Michel hevig moet geworsteld hebben met zijn aanvallers, die zeker met twetën moeten geweest zijn. Alles wijst er op dat diefstal de drijtveer der misdaad is. Men zoekt 2 Polen, die van den moord verdacht worden. nen in het gebouw, toen den brand in den kelder uitbrak. De vlammen verspreidea zich snel naar de slaap zalen, maar de nonnen toonden helden moed en redden vele kinderen. Vele anderen werden gered met behulp van ladders en netten, waarin de kinderen uit de vensters van het brandende ge bouw geworpen werden. Het gebouw is geheel verwoest. Men vreest nu, dat het aantal dooden wel tot vijftig zal stijgen, aangezien tal van kinderen vermist worden. Bij een echtpaar in de buurt van hanna A. van Kappel 20 jaar. Adria- Axel vervoegden zich de vorige week jnus H. de Ruijter 20 jaar en Johanna een man en een vrouw met twee |van Vugt 21 jaar. De noodlottige brand in het St. Charles Hospice te QucbtC biak uit ia het soustcirain van uen ouden vleugel van net gebouw, waarschijnlijk ten gevolge van de oniplolfhig van een der gioote fornuizen, die zich in nel soustciiain bevonden. Volgens de jongste Dcncnien heOOen zeventien Kinaeren tusschcn de 3 en 16 Jaar en een der nonnen een gruwelljken dood in de vlammen gevonden. Het woidl eenter, zooals wtj iceds meldden waaracnijiiitjk geaent, dat deze droeve doodcnlijsl nog groolcr zal worden, orndal nog vcrscneiderie kinderen worden vennist. Voorzoover Mans De- Kcnd bedraagt hel aantal vermisten nog twintig. Zooaia oegrijpen laat, hebben er zien onbeschiijicüjke loonttlcn alge- speeld, loen de angstkreet door net wce&huis klonk, dat er brand was uitgcDioken en toen men inzag, dat net gebouw reddtkos veiloien was De sennk en de verwarring in hei weeshuis waren te grooter, omdat op net oogenbnk, dal de Diand uitbrak alle kinderen en nonnen zich reed» ler ruste hadden begeven. Het ts echter vooral aan het kalme, heldnal uge optreden der nonnen en aan den onverschrokken moed der brandweer lieden te danken, dat het aantal slacht offers niet grooter is. uaardoor konden üe kinderen, die zich in net nieuwe gedeelte van hel gebouw bevonden, allen gered worden. In den ouden vleugel echter, die meer dan 140 jaar oud was, grepen de vlammen zoo snel om zich heen, dat de kinderen in de slaapkamers stikten, of door de vlammen gegrepen werqen. Uil het door de dokioren in gestelde onderzoek is evenwel geble ken ,dat slecnts weinige lijkjes teeke- nen van verbranding vertoonen, zoo dat de dood aan verstikking moet worden toegeschreven. Bij het toepassen der kunstmatige ademhaling ondervonden de dokiers groote moeiiijkneden, daar de lichaam pjes met een laag ijs bedekt waren, waarschijnlijk douidat het water un de brandspuiten bevroor. De hulpver leening werd ook belemmerd door 't instorten van den ouden vleugel. kinderen, waarvan het jongste nog geen maand oud was. Ze gaven te kennen in deze streek werk te willen zoeken en vroegen de huisvrouw ot ze zoo lang op hun kind wilde pas sen. Deze stemde daarin toe. doch toen na eenige dagen de vreemdelin gen nog niet waren teruggekeerd om het kind te halen, weid de politie met het geval in kennis gesteld, ch een onderzoek instelde en de vreem delingen opspoorde. Het bleek een Belgisch echtpaar te zijn, dat zich blijkbaar op deze wijze van hun kinderen wilde ontdoen. Te Nizza ontving zekere mevr. Gasfarini, een jonge dame in haar huis, die op zoek was naar gemeubi leerde kamers. Nadat zij mevrouw ge vraagd had, of zij alleen woonde, ver dween zij zonder het apartement ge huurd te hebben. Later kwam zij terug en bood de vrouw des huizes een bonbon aan Dadelijk nadat deze de lekkernij ge geten had, werd zij ongesteld. De bezoekster hielp haar in bed en zeide dat zij wat bij den apotheek zou gaan halen. Zij bracht een drankje mede. en liet dit de zieke innemen. De be zoekster zei toen een dokter te gaan halen, maar bleef weg Mevrouw Gas farini werd steeds erger ziek en riep de hulp der buren in. De dokter, dier zij waarschuwden, constateerde strych nine vergiftiging. BUITENLAND. Amerika en de oniwaping. De minister van Marine, Wilbur, heeft bij het Congres het marine bouwprogram ingediend, dat voorziei in den bjyrw van 71 nieuwe schepen waaronder 25 lichte kruisers, 9 groote torpedojagers 30 duikbooien en vijt vliegtuig-moederschepen. De kostei bedragen totaal bijna achthonderd millioen dollar. Voor den bouw word' geen tijdlimiet aangegeven Daar echter de lypes lichte kruisers en vliegtuig moederschepen onderworpen zijn aan de conventie van Washington, krijg' president Coolidge de volmacht om Getrouwd Adriaan M. Hcijblom 28 jaar en Jo hanna C. de Rooij 23 jaar. Ingekomen: Adriana W. de Poorter van Geertrui- denberg Cornelis de Jong van Geer- truidenberg Cornelis Fijneman-Kan- ters van Oosterhout Dirkje Hon- coop van 's-Gravenhage Petrus M. N. Verklaren-Rijken en gezin van Rot terdam. Vertrokken: Maria A. Weggeman naar Nieuwer- kerk Johanna A. Flipsen naar Ma de Adriana Waas naar Geertruiden- berg Adrianus A. Pagie naar Sprang-Capelle Hendrika J. Tref fers echtg. van G. J. Spuibroek en ge zin naar Rotterdam. EETHEN. Geboren Gerdienus Pieter z.v. C. Arendse en J. Treffers. Hendrik z.v. G. van Wij len en G. Combee. Pieter Jacobus z. v. P. W. Nieuwkoop en T. C. de Haan.- Wilhelmina Elizabeth d.v. J. v. d. Moo- ren en A. de Waal. Sijke Saartje d. v. W. Schilders en S. van de Nieuwe- giessen. I Getrouwd G. de Haan, 28 jaar en A. de Graaff. 24 jaar. Overleden G. den Rooijen, ongehuwd, 90 j. li. van Mersbergen, cchtgen. van A. v. Wijk, 77 j. D. den Engelsen, wed. nr. van M. Keiler, 72 j. L. Donker sloot, wed. van M. van Mersbergen, 72 j. T. Burghout, ongehuwd, 62 j. DUSSEN. Geboren Antonia d.v. Wilhelmus Wijtvliet en Theodora Johanna Heijmans. Theo dora d.v. Wilhelmus Wijtvliet en The odora Johanna Heijmans. Helena Johanna d.v. Antonie van der Pluijm en Ardina Antonia Helena Jansen. Marius Johannes z.v. Johannes v. Hees en Woutrina Gerdina Eijkhout. Adriana Cornelia d v. Adrianus Mari- nus Leeggangers en Petronella van der Steen. Machelina Goverdina d.v. Marius Willem de Graaf en Wouterina van Mastrigt. Anna Neeske d.v. H. het program geheel of gedeeltelijk op iGroeiievelcl en Anna Neeske Visser, te schorten. In een brief aan den voorzitter var het Congres Longworth, zegt minis ter Wilbur, van den direcleur der begrootingsafdeeling te hebben ver nomen, dat de „voorgestelde wetge ving niet in strijd is met het finan- cieeie program van den president". Wilbur raamt de kosten van de ver schillende eenheden als volgt; lichte kruisers 17 millioen dollar elk. groote torpedojagers en duikbooten 5 mil Dii is de derde ernstige ramp, die lioen dollar elk. vliegtulgmoedersche Canada dit jaar treft en waarvan pen 19 millioen elk. Ingezonden Mededeelingen. Mijnbarilt's Hoes abletten. Doos 30 ct. Mijnhard i s Keelpijntablettea. 60 en 30 cl. Bij Apoin. en Drogisten. Gisteravand cnca 9 uur is te s- Hertogenbosch op den calénoudei Neukuchen een revolverschot gelost, dat hem door den mouw van den rechterarm is gegaan en hem niet ge kwetst heett. Wel werd een ruit van de cafédeur, waarachter de waard zich bevond verbrijzeld. De aanleiding was. dat den dader, die in kennelijken staat van dronken schap verkeerde de toegang tot het calé gewijgerd werd. De inmiddels opgebelde politie heefi den man gearresteerd. Bij het verhoor wenschte hij niet te zeggen wie hij was. Hij schijnt uit Budel afkomstig te zijn. Toen een kelner te Stralsund vanmorgen vroeg naar huis terugkeer de vond hij zijn jonge vrouw en een 20 jarige hujsknecht uit het hotel waar hij zelf werkzaam was dood op den grond liggen. De huisknecht heeti eerst de vrouw, waarschijnlijk tegen haar wil, en daarna zichzelf gedood In zake van den moord met be- rooving op den brouwer Frtydante te Brandenburg, heeft de politie twee werklooze jongemannen van 18 en 20 jaar, Erich en Wil y Schmidt, 2 neven gevangen genomen. Erich is vroeger in de brouwerij werkzaam gefeest Beide jonge mannen waren in opspraak gekomen door groote verteringen en net aanschaffen van nieuwe kleeren. Zij hebben nog geen bekentenis afge legd maar kunnen geen alibi opgeven. Bij een brand in een kinderhuis te Saint Charles (Canada) zijn reeds 30 kinderen op zijn minstomgekomen Reeds zijn 14 lijken gevonden en hei zoeken naar de overige duurt voort Een later bericht uit Quebec meldt: Men heeft thans de lijken van 16 kinderen en van een vrouw gevonden. Tal van gewonden zijn in ziekenhui zen opgenomen. Er waren 371 kinderen en 40 non- hoofdzakelijk kinderen het slachtoffer werden, in het voorjaar kwamen 7U kinderen om in een bioscooptheater te Montreal en tn September 20 Lkinderen van 't weeshuis van Lac la Ronge. De politie te Gorichem heefi gisteren aangehouden H. P. en K.M, verdachten tn het abortusgeval te 's-Gravenhage. Deze beide mannen zouden hei lijk van het overleden Duitsche meisje in een duivenhok op een handwagen naar Rotterdam hebben vervoerd en het daar in de Waal haven hebben geworpen. Zij worden heden naar Den Haag overgebracht. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Johanna H. d.v. J. H. L. Schoenma kers en G. M. E. van Opijnen. Jan J. z.v. L. Janson en M. de'Jong. Johan nes G. z.v. J. W. Swinkels en G. W. Eibers. Elisabeth E. J. d.v. J. Hom bergen en M. A. G. van Poppel. Cor nelis G. z.v. A. J. van Muilekom en C. v. d. Sanden. Everdina M. d.v. Fr. Possemis en Chr. G. van Hilst. Huwelijksaangiften: Dingenis van den Boomgaard oud 3.) jaar en Johanna Moonen oud 32 jaar. Ingekomen 0— - M. Treffers van Waspik. M. Tref- Vanmorgen omstreeks 8 uur is |fers van Waspik. M. W. v. d. Heij- - -1* den van Renkum. A. J. H. Elias van te Groot Ammers een auto uit Gouda bestuurd door den heer de J. dooi de gladheid in botsing gekomen mei een mestwagen. Üe 32 jarige onge huwde landbouwer van Eijl, die den mestwagen geleidde, werd ernstig gekwetst en in zorgwekkenden toe stand een woning binnengedragen na eenigen tijd is hij overleden. De olficier van justitie in Dordrecht wero van het gebeurde in kennis gesteld, maar heeft het lijk vrijgegeven, daai er geen sectie op behoeft te wordei verricht, omdat hier van schuld geen sprake is. De chauffeur was zoo ontdaan, da' hij zijn auto te Groot Ammers achter liet en per trein naar Gouda terug keerde. Te Brest, heeft een dlenstmeisjt vier kinderen van haar mevrouw, toei deze naar de kerk was, met een mes bewerkt. Tot dusverre was uit hei meisje geen woord over den misdaad u krijgen. Het oudsie kind, een jonger van zes jaar herstelde echter en vertel de, dat toen zijn moeder weg gegaa»- was, de meid gevraagd had wat zi) het liefst zouden willen hebben, en dat zij op hun wensch pannekoeken hadden gekregen. Toen zij aan het smullen waren, bewerkte zij eerst der oudsten joegen met een mes. Deze vluchtte in een zijkamer en zag dat zij zijn twee zusjes en zijn broertje den hals afsneed. Daarna liep zij weg en sloot de deur achter zich. Norwich, Engeland Vertrokken J. C. van Iersel en gezin naar Den Haag P. J- de Graaf, naar den Haag. RAAMSDONK. Van 1—15 December. Geboren Petronella C. J. d.v. Johannes W. Rijken en Cornelia M. Marcelissen. Jo hannes W. z.v. Adrianus P. J. Broeders en Anna Snijders. Huberdina M. d. v. Cornelis A. Ilmer en Maria G. I' ijne- man. Antonius P. z.v. Johannes A. Emmen en Lucia Smulders - Dyinph- na d.v. Hendricus C. Schipperen en Josephina J. M. van Schijndel. Cornelia d.v. Cornelis Honcoop en Ma ria van Raamsdonk. Johannes M. A. z.v. Johannes M. Bon wens en Antonia C. Joore. Cornelia P. Th. d.v. Petrus J. van Onzenoort en Petronella C. E. van Strien. Adriana D. H. d.v. Adri aan M. Stam en Wilhehnina H. v. Ach terberg. Elisabeth J. d.v. Marinus v. Tilborg en Gerdina de Poorter. - Fran- ciscus A. z. v. Quirinus van Loon en Cornelia H. Machielsen. Overleden: Pieter W. Rutters 4 mnd. Adria nus Kamp wedr. van Wilhelmina M. Simonis 79 jaar. Johanna P. van Ginneke 4 mnd. Johanna A. van Dongen 6 jaar. Antonie C. van Don gen 65 jaar. Maria C. Waskowski, echtg. van C. Hitters 65 jaar. Huwelijksaangiften: Gerardus R. Vermeer 21 jaar en Jo se r. Getrouwd Johannes Cornelius Hendriks, 26 j. en Johanna Maria van Dortmont, 23 j. Gerrit Cornelis Oerlemans, 55 jv en Maria Heenderke Naams, 51 j. Joannes Petrus Nieuwenhuijzen, 28 j. en Petronella Antonia van der Pluijm, 24 jaar. Overleden Theodora Wijtvliet, 2 dagen, d.v. Wilhelmus Wijtvliet en Theodora Jo hanna Heijmans. Antonia Wijtvliet, d.v. Wilhelmus Wijtvliet en Theodora Johanna Heijmans. Eijmert Peter Ivan Dijk 71 jaar en 9 maanden, echtg. van Anneke Verschoor. Antonia Maria Kivits 4 jaar dochter van Leo- nardus Kivits en Cornelia Antonetta van Dortmont. Adriana van Daal 84 jaar, ongehuwd. Ingekomen: A. M. Stam van Sprang-Capelle. W. H. van Achterberg van Raamsdonk C. Dickens van Terheijden. H. Smits van Geertruidenherg. J. de Bodt en C. de Bodt van Geertruiden- j)Crg_ B. de Keizer van Middelburg. A. C. Walraven van Tilburg. C. E. van der Pluijm van Breda. J. J. F. A. M. Ruijgrok en gezin van Hoog straten, België. A. J. van der Pluijm van Raamsdonk. Vertrokken: J. Boender naar Sneek. J. Rijken naar Vught. W. J. J. Paes naar Oss. A. M. Kivits naar Druten. E. H. van Drunen naar Werkendam. G. Ph. Smeets naar Sleeuwijk. HERPT. Over de maand November. Geboren Lambertus Marinus, zv |ohs. A v. d. Mosselaar en Anna Ma. d. Staak. Johannes Marinus. zv. |ohs Fitters en Maria A v. Sprang. Overleden: Dirk v. Diem 75 jaren, echtg van Helena Kuljpers Gehuwd: Mattheus van Bokhoven 42 jaren en Elizabeth Maria Kuijten 37 jaren. MADE. Geboren Judocus z v A. Thijssen en A. van Gils Petrus A J J Mourik en M. A. P. Rijnaars. Overleden: Adr. Mouwis 841. wed. v. P. Rullens. Ondertrouwd: C. Flipsen 33 j. en Johonna M. van Bragt 23 jaar KUNST EN LETTEREN. Bernard v. Vlijmen. in de Kunstzaal „Triborgh", Stations straat 31, Tilburg, exposeert Bernard v. Vlijmen met zijn werken van 15-31 Oecember. We kunnen h'erop nader terug. ADVERTEERT IN DIT BLAD. pi n I nui SIOIICU VöU ucii uuuul I-;

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 7