Verkoopjnhoedel. Barak-Concours 'r, Laai al Or atorlcnto BL0EMENMA8M1 od liriidag 23 Dec. a.s. Fa. J. t. Eogelen-Slaal L. v. Eo geleo-TrelzmiSler ngen handen Deurwaarder Qerris gevraagd J. van Helvoirt, OPENING ATTENTIE ruwe huid schrale lippen publiok vsrkoopen bekend, Bloemenmagazijn zal openen P. J. A SNOEREN Vermoei IJ niet, Hoeder, laat OVALINE Uw haard, kachel en fornuis poetsen, 3 x zwarter, 't halve werk, 10 cent per groote doos. FS leiding van den heer M. Juursema Hoofd van genoemde school. J 1. Zaterdagavond op de weke- lijksche repetitie der gemengde zang/ereeniging, „'t Rozenknopje' alhier werd de Heer N. Snijders uit Raamsdonksveer namens de werkende leden bij monde van het oudste lid, den heer M. van Dongen, gehuldigd in verband met zijn 10 jarig jubileum als Directeur der vereeniging Als aan denken werd hem een prachtige sche merlamp, benevens een rooktafel aan geboden. Door onvoorziene omstandighe den is de uitvoering der gemengde zangvereeniging „De Heidebloem", directeur de heer A. v d. Kolk uit Waalwijk, welke oorspronkelijk was vastgesteld op half December, voor- loopig uitgesteld. Nu de vorst zijn intrede heeft gedaan en er in deze omgeving ner gens ijs is als op den z.g. Eenden, nest, wordt aldaar reeds druk schaat sen gereden Indien het vriezend weer aanhoudt zal de Capelsche IJsclub op het eind dezer week ijswedstrijden houden. Het Kerstfeest zal met de kinde ren der Ned Herv Zondagsschool ge vierd worden op Maandag 26 Dec (2den Kerstdag) a s des nam. in de Ned Herv. Kerk alhier. Tengevolge van het vele ijs in den Nieuwen Maasmond is de stoom- pont aan het Capelsche Veer uit de vaart genomen. De overtocht geschiedt per roeiboot. Bij de j 1. Zondag gehouden kerkeraadsverkiezing in de Qeref. Kerk alhier werden op den aftredenden ouderling A Hommel 18 stemmen uit gebracht en op zijn tegencandidaat R, van Drongelen 12, terwijl op den aftredenden diaken W. Kuipers 16 stemmen werden uitgebracht en op zijn tegencandidaat B. van Pelt 15 zoodat de aftredenden zijn herkozen WASPIK. Onze dorpsgenoot de W.Eerw. Heer J A. de Glas. van de orde der Benedictijnen te Oosterhout, ontving j.l. Zaterdag in de kapel der Eerw. Zusters Benedictinessen te 0 jsterhout de H. Priesterwijding. Naar wij vernemen zal Zijn Eerw. op Zondag 1 januari as. in de parochiekerk al hier zijne eerste plechtige H. Mis op dragen. De heer D. uit Raamsdonksveer had het ongeluk tengevolge van de gladheid van den weg met zijn auto in een sloot te geraken. Met eenige ontvellingen aan hoofd en handen liep het ongeval af. De auto werd zwaar beschadigd. Vorige week opende de heerG. Kamp alhter in het pand A 132 zijne nieuwe slagerij met winkel. Het geheel is naar de eischen des tijds ingericht en doet zoowel den architect als den aannemer alle eer aan. De vele bloemstukken gaven aan de zaak een feestelijk aanzien. Bij het correspondentschap der arbeidsbemiddeling zijn thans 63 per sonen als werkzoekenden ingeschreven De heer P. Z. kwam bij het schaatsenrijden zoodanig te vallen, dat hij zijn pols brak. Dr. Wijffels verleende geneeskundige hulp. RAAMSDONKSVEER. Zondag zal er in de Herv Kerk gecollecteerd worden voor het Ziekenhuisfonds. Maandag, Tweeden Kerstdag, zal om 5 uur in de Herv. Veersche kerk het Kerstfeest gevierd worden met de kinderen der Zondagsschool. Ds. Ewoldt heeft voor het beroep naar de Herv. Gemeente te Putters hoek bedankt. Voor den Ger. Zendingsbond werd bij Ds. Ewoldt ruim 203 gulden aan huis bezorgd. MADE. Dezer dagen vertrok van hier het gezin Ansems, bestaande uit 15 gezinsleden, naar Eindhoven, waar van 10 meisjes in de Philipsfabriek te werk gesteld worden. Zondag 25 Dec. a.s. zal Ds. Vink te Drimmelen des v.m. 10 uur in de Herv. Kerk aldaar voorgaan. Den 2en Kerstdag zal 't voor de kinderen der Zondagschool een Kerstfeestavond zijn. Ook de Zondagschoolkinderen te Made wordt dien dag en tijd een Kerstfeest in de kerk bereid. De aangekondigde uitvoering op Zaterdag 17 Dec. van de Gemengde Zangvereen. „O.V.U." te Drimmelen moest wegens ziekte van enkele wer kende leden worden uitgesteld. Verloren voorwerpeneen kar touw, een doublé damesring, een hondenhalsband, een zilveren horloge. Ingevolge vaststelling der vee markt alhier, zal deze op de Maan dagen 2 en 16 Januari 1928 alhier gehouden worden. EETHEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Eethen, op Dinsdag 20 December 1927 des v.m. half tien. De agenda luidde 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven. 3. Benoeming leden Burgerlijk Arm bestuur. 4. Aanbieding rekeningen der Bur gerlijke Armbesturen. 5. Voorstel tot onderhandsch huren van een stukje grond van het Rijk, gelegen te Drongelen. 6. Voorstel aankoop brandspuit. 7. Voorstel wegverbeteiing te Dron gelen. 8. Rondvraag en sluiting. N1EUWKUIJK. Op de j 1. Vrijdag gehouden verkooping in het café de Bont van de Rubberfabriek annex Timmerfabriek van de voorm. N V. Industrieele Handelsvereen. „Brabant" te NIeuwkuijk, werd kooper de heer A, van Mol alhier, voor de som van f 11819 50. Waarvoor het zal gaan dienen is tot op heden nog niet bekend. Op Zondag 25 Dec. a.s. voorde dames en op Maandag 26 d.a.v. voor de heeren zai door de tooneelveree-* ging „Kunst na Arbeid" inhetBonds- gebouw haar eerste groote winteruit- voering worden gegeven. Opgevoerd zal worden „Arumugam", de stand vastige Indische Prins, looneelspel met zang in 5 bedrijven en Apotheose, door Dr. Joseph Faust. Als no. 2 van 't programma zal nog worden opgevoerd het kluchtspel in één bedrijf .Barbier-Brugwachter". We twijfelen niet of onze gunstig bekend staande tooneelvereeniging zal haar ouden roem ook ditmaal weten te handhaven. Er staat dus voor velen wederom een genotvolle avond te wachten. Bij de onlangs alhier gehouden inschrijving voor het bouwen eener boerderij op de ontginning „St. Mar griet", is dit werk aan den laagsten inschrijver J. Blankers gegund. Door ons parochiaal Zangkoor zal gedurende de Kerstdagen een Kerst- cantate worden uitgevoerd onder lei ding van den directeur.denheerC.de Gouw *s HERTOQENBOSCH De eerste geneeshe.er van het Groot Ziekengast- huis, dr. A. van Moorsel. heeft tegen 1 April 1928 ontslag aangevraagd. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 15 Dec. 1927. Het bestuur voor de Gem. Zang vereeniging „Crescendo" is voor het komende jaar aldus samengesteld: Küger, pres.Mej A. Maas, vice -pres. Jac Deurloo, secr. penningm ;J O^er wiel. 2e ster C. de Reus, 2e pen- ningm. en P. Schmiehusen, commis saris van orde. De Heusdensche Fanfare gaf Dond rdag en Zaterdag een uitvoering en wel den len dag voor leden en donateurs. Gespeeld werden volgens 't programma 6 Nos. benevers een op verzoek van den Beschermheer, welke alle keurig werden uitgevoerd. En niet minder het blijspel in 3 bedr. van Nielen: „De Mexicaansche Zilver mijn", dat door spel en inhoud de hoorders voortdurend wist te1 boeien. De Beschermheer Mr. v. Ommeren trad als tolk van't publiek op en sprak een hartelijk woord van dank. De R K. Fanfare besloot deel te nemen aan het groote concours op den 2den Pinksterdag e k. te Boxtel, u-itgeschreven door de R.K. Harmonie van den Gildenbond. In 't Wapen v. Amsterdam werd een wedstrijd gehouden op het biljart tusschen een zestal uit Waalwijk en een van hier. De Heusdenaren Mein- ders 75, Jonker3 72, v. Eeuwijk 30, Ravensteijn 75, Nieuwkoop 75 en Franco 75 wonnen met 9 punten van de club uit Waalwijk: L. Moonen56, van Eethen 75, v. Schijndel 75. Bee- rens 64, Kools 56 en Moonen 67. Vanwege het vele drijfijs is de Veerdienst over de Maas op Gelder land heden stop gezel, wat voor velen en kolossale last is. Zondagmiddag had hier de uit reiking plaats van de prijzen behaald op het onlangs gehouden concours der R.K. Fanfare. Nadat deze een nummer had geblazen, sprak de Edel- achtb. Heer Burgemeester de bekroon den heel te goedertrouw toe, hen feliciteerend met de behaalde over winning, om hun daarna den verwor ven prijs te overhandigen Vervolgens werd een dankwoord gesproken door den Vice voorz. der vereeniging aan allen, die iets hadden bijgedragen tot het behaalde succes en een geiukwensch gebracht aan de bekroonden, als wier tolk sprak de heer Fra uit Golrle, om te huldigen 't feest comité en de gelukkige win naars, waarna de bijeenkomst door de Fanfare met een marsch besloten werd. ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN." GEMENGD NIEUWS. De nood onder de vogels. Weer waart de honger door het land en de anders zoo dartele schep selen, de vogels, zuilen er het slacht offer van worden, indien niet overal getracht word, den nood te lenigen Vele soorien hebben ons in de laatste maanden veriaten, om den wintertijd in mildete streken door te brengen, andere evenwel zijn hun geboortegrond trouw gebleven en tot de laatste groep behooren de meezen, roodborstjes, lijsters, heggemusschen en nog meer Hoe zullen deze dieren zich redden, nu de natuurlijke voedselvoorraden onbereikbaar zijn geworden? Zonder hulp zal het sterftepercentage groot zijn, tot nadeel ook van den mensch, die de vogels, en in het bijzonder de insectenetende, niet kan missen. Im mers, de vogels heipen krachtig mee, om insecten- en andere plagen te voor komen, om het behoud van het even wicht in de natuur te bevorderen. Wij doen dan ook 'n dringend be roep op het Nederlandsche volk, om te trachten de vogelsterfte tot een minimum te beperken. Indien overal voor voedsel en voor drinkwater ge zorgd wordt, zullen duizenden vogels gespaard blijven, en over enkele weken kunnen zij zich weer wijden aan de rol, die voor hen in de natuur is weggelegd. En daarenboven zullen zij zonneschijn brengen in het leven van velen door hun gezang, door hun kleu- ren, door heel hun leven. Brood, vooral bruin brood, wordt door de meeste vogels met graagte gegeten, zoowel door de kleine meezen en roodborstjes, als door de grootere waterhoentjes en meeuwen Spek of spekzwoerd, kaaskorst, tafelafval en eigelijk ai wat eetbaar is, onze ge vederde vrienden maken er in dezen tijd een dankbaar gebruik van. Apen- nooijes, hennepzaad, een doorgeslagen cocosnoot. onze meezen smullen ervan en de pakjes voor zaadetende of voor insectenetende vogels, anders gewoon lijk voor kooivogels bestemd, kunnen nu buiten goede diensten bewijzen. Als het kan, zorg dan ook voor water in een ondiep bakje Eenigszins warm (doch vooral niet te veelj buiten gezet, doet het althans Korten tijd dienst. Maar maak de voerplaats en de drinkplaats daar, waar de katten de vogels niet kunnen bespringen. Spoort de kinderen aan, voor de vogels te zorgengij bewijst er niet het minst de kinderen zelf een goeden dienst mee. Op aanvrage zenden wij gaarne een geschriftje over Eenvoudige Winter- voedering kosteloos loe. (Adres; Hee rengracht 540, Amsterdam.) Het Hoofdbestuur der Neder landsche Vereeniging tot be scherming van Vogels. Dr. A. E. H. Swaen, Voorzitter. J. Drijver, Secretaris. In een mijn te Recklinghausen zijn drie mijnwerkers doordien een mijnwand bezweek, bedolven. Er zijn terstond reddingspogingen in het werk gesteld en men heeft door kloppen van de bedolvenen vastgesteld, dat alle drie nog in leven zijn. Het achtjarige dochtertje van den landbouwer De Visser onder Ritthem (Zis door een rosmolen gegrepen en onmiddellijk gedood, In het bosch van Vincennes bij Parijs is gisterochtend een auto in botsing gekomen met een tram. Ten gevolge van den hevigen schok sprong het benzine-reservoir en in hetzelfde oogenblik stond de auto in lichte laaie. Ondanks de pogingen van het trampersoneel en van de enkele voor bijgangers mocht het niet gelukkende menschen uit den brandenden en in- eengedrukten auto te bevrijden. Het waren een echtpaar uit St. Maurice (Seine departement). De man chauf feurde, zijn vrouw zat naast hem Pas later kon men de geheel verkoolde lijken uit de wrakstukken van den wagen losmaken. Tengevolge van een instorting in een bauxietmijn bij Spalato zijn 9 mijnwerkers omgekomen. In een huis te Newton (Montgo meryshire) zijn een 65 jarige dame en haar twee kleinzoons, resp. '11 en 13 jaar oud, doodgevonden. Blijkbaar zijn zij iengevolge van gasvergiftiging ge storven door een breuk in de onder- grondsche leidingen veroorzaakt. Een buurvrouw viel dood neer, toen zij het nieuws vernam. In een aangrenzend huis werden 'n viertal personen door het inademen van het uitstroomende gas zoo ernstig ziek, dat zij naar het gasthuis moesten worden overgebracht. Deze personen werd hetleven gered door de activiteit van een buurjongen. Ook hij voelde zich onwel, toen hij de trappen afdaalde en riep zijn vader Doos O O-60-90 ct Bij Apoth.en Drogisten INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. en moeder. Dezen wekten hun eigen gezinsle den en waarschuwden de bewoners van naburige huizen, doofden gevaar- lijke petroleumlampen en sloegen zelfs vensterruiten stuk om hun in gevaar verkeerende medemenschen te redden. Inmiddels werd in ailerel de politie gewaarschuwd en werden er dokters ontboden om de zieken bij te staan. te Waalwijk, zal Donderdag 29 Dec. a.s., voorm. 10 ure. ten woonhuize van den Heer G. A. J. VORSTER- MAN VAN OYEN te Vrijhoeve- Capelle, Nieuwstraat 46, wegens vertrek contant ADVERTENTIE. bij J. BLOK-VAN HEIJST WAALWIJK. 39469 vanaf Zaterdag 24 Dec. t/m Maandag 2 Januari, bij den Heer Café, Putstraat, Waalwijk. HOOFDPRIJZEN enz. enz. 39466 Inleggeid 10 cent de 10 stooten. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder Waa^wljksche Stoomdr. Antoon Tielen. 'I w.o. Tafels, Stoelen, Vulkachel, Ledikant met bed en verder toebehooren, Koperen Pendule met candelabres, 2 Etsjes, 2 Gaslampen. Spiegel, Loopers, Matten, Glas en Aardewerk, Keukengerief, etc. Voorts; 2 Tuinslangen met spiraal ieder lang 25 Meter en 1 dito van 10 Meter met koppe lingen en straalpijp. Tuingereed schap, plm. 150 Meter ijzeren Waterleidingbuis. Grondbascule met gewicht, plm. 5000 Boon staken, Kippengaas, IJzerdraad, Konijn- en Kippenhokken, Krui wagen, Heinpalen, Sparren, Mest vaalt, enz. enz. Te zien Woensdag 28 Dec., nam. van 2 tot 4 uur en Don derdag 29 Dec. voor den aanvang der verkooping. 39468 TE KAATSHEUVEL. Ondergeteekende maakt hier mede het geacht publiek van Kaatsheuvel en omstreken dat hij zijn nieuw en beveelt zich beleefd in de gunst van het publiek aan. Ziet mijn prachtige Kerstetalage, HOOFDSTRAAT, Tegenover het Gemeentehuis. Bij een geven wij "Witte en Roode Port, Samos en Zoete Spaansche Wijn per 11 flesch slecht6 65 cent. pond losse KOFFIE a 1 gulden 5 Reepen Sickesz cadeau Madera Prima Boerenjongens Advocaat C. P Prima Advocaat Ago Port Bergerac Wijn Port Superieur f 1.15—f 1,25 per heele flesch. f 0 95—f 1.10 per heele pot. 1 2.40 per heele flesch. i f2.15 per heele flesch. f 1 50 per heele flesch. f 0.75 per heele flesch. fl per heele flesch. Groote sorteering Hero Groenten Concurreerende prijzen. Sardines, Zalm, Haring en Tomaten (goedkoop) Fijne oude Kaas f0 78, Prima Volvette f 0.68, Fijne Leidsche Kaas f 0.36 per pond. Hunink's Leverpastij 35 cent p. heel blik. Hunink's Geldersche Worst 75 cent per pond. Cornet bief per ons 10 cent. Fijne Vieeschwaren machinaal uitgesneden. Beneden alle concurrenties. CHOCOLADE KERST-ARTIKELEN. Mooie sorteering Fondandkransjes per ons 12 ct. Chocolade kransjes per ons 14 ct. Suiker Kerstkransjes p. ons 10 ct„ pond 22'/a ct. Fijne Koekjes van 20 ct. per half pond. Spoorbanket per '/a Poncl 35 cent. Kwatta Soldaten per pond 32 cent. Aanbevelend, Grootestraat, Telef. 197. Stationsstraat 92, Telef. 71. WAALWIJK,

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3