fluim lieien. PU ROL TiKieri] Marktberichten. Spierpijn Kloosterbalsem ATTENTIE. Advertentie rfijzl vwmefd wn gwtvzesi Zendt tijdig uwe voor het a.s. Kerst nummer. Gesprongen Handen Schrale Lippen Ruwe Huid en bariton, kwartetten enz. Min mag dus verzekerd zijn van'n mooie uitvoering, want er is onder de goede leiding ijverig gestudeerd en de uitvoeringen van „Hallelujan" staan steeds op een hoog peil. mDe Aap." Het valt zeer te betreuren dat zoo- wet Zaterdag- als Zondagavond niet meerderen getuigen zijn geweest van de goede vorderingen die de actieve, jo.ige tooneetciuo ,0. O. G." onder naren vonjverigen regisseur den heer H. van tingelen heeti gemaakt. £r vallen zeer zeker vete oorzaken voor dit minder drukke bezoek aan te voeren, doen het ernstige streven en de prestaties van dit gezelschap hadden meer belangstelling en waardeering ten volle verdiend. Met de keuze van het tooneetstuk .De Aap" van Jan Grosfeld is „O.Ü.G." overigens zeer gelukkig geweest. Het is een vlot gjsenreven levensschets met een zeer te waardeeren strekking, waarut treffende contrasten getypeerd worden, Waai over dit stuk in ons vorig nummer reeds een uitvoerige beschrij ving verscneen van de hand van den spelleider zullen wij er niet verder over uitwijden het heeft den bezoekers ten zeerste geboeid en voldaan. Over de wijze waarop het stuk werd gegeven hebben we zeer veei lof. Al vallen er nog enkele zwakke plekken aan te wijzen, het is ontegenzeggelijk, dat het spei sinds de vorige uitvoering veel gewonnen heeft, Onze opmerking vorig maal gemaakt dat de leider de spelers wat meer vrij spel moest laten kan thans wel niet met zooveel recht hernaald worden, doch het is toch onmiskenbaar dat het geheele spei eenigszins het stempel van den leider draagt. Bij een speler als de vertolker van Johan, de huisknecht (P. Brokken blijkt deze Invloed in het ge heel niet en gaf deze dan ook een geheel zelfstandig ongedwongen en voortreffelijk spell daartegenover stond de vertolker van Henri (riub. Brokken weer sterk onder dezen invloed. Het moet echter gezegd dat deze laatste jeugdige speler, die naar wi hoorden voor het eerst meespeelde, zijn rol voortreffelijk speelde en reeds tot een der beste krachten mag worden gerekend. De titelrol van .Bob" (Adr. Wijk mans) werd uitnemend vertolkt. Zijn grime was voortreffelijk, zijn spel zeei natuurlijk. Tneo (Corn. Dekkers) wisselde zwakke momenten met zeer goede at. Vooral in het tweede en derde bedrijf typeerde hij uiistckend den aan den drank verslaafden futteloozen zwakke ling. In deze bedrijven leverden zijr» slechte vrienden Verstappen (W. v. d. Berg} en de Groot (G Danckaart) alsmede de geslepen woekeraar (W van Hoof) eveneens zeer goed spel. Adr. Cuppens als J nr. Stam van Laren speelde goed, zonder uit te blinken. Hij lette vooral opeenduide lijker uitspraak. De kleinere rollen als die van den pensionhouder (A. v. Breugel) en Kapitein Klaassen (F. Eijsbouts) waren goed verzorgd. Voegen we daarbij nog dat aan het tooneeldecor, de grimmeering, meubi- leering jnz. de meeste zorg was be- steed, dan mogen we zonder over drijving zeggen dat .0. O. G alle eer van zijn werk heelt gehad en al moge ook door omstandigheden hei bezoak ditmaal minder druk zijn ge weest, als deze tooneelclub met haren actieven kundigen leider op den inge slagen weg blijven voortgaan, dan zal hun nog veel succes in de toekomst zijn weggelegd. Bal der Liedertafel. De Liedertafel „Oefening en Ver maak" zal zich met de a s. Kerstdagen weer niet onbetuigd laten. Op Maan dag tweeden Kerstdag geeft zij, ouder gewoonte, een harer volksmatinée's, welke zich geregeld in een druk be zoek mogen verheugen. Dienzelfden avond biedt zij haren honorairen leden in het versierde Musis een bal aan, dat ditmaal van meer dan gewone beteekenis belooft te worden. Er is n.l. door het Bestuur der Liederjafel besloten een krachtige poging te doen, om het dansen, dat sinds jaren en nog voortdurend meer en meer in een zin- en smaakloos loopen, schuiven en verdere grimassen ontaardt, weer geleidelijk in zijn oude banen terug te voeren en te veredelen, zoodat ook niet dansers evenals vroeger naar de rythmische bewegingen en de muziek gaarne zullen zien en luisteren. Volgens een vastgesteld programma, waaraan een viertal bal commissarissen streng de hand zullen houden, zullen oude en nieuwe dansen elkaar behoorlijk afwisselen, zoodat ieder wat van zijn gading zal kunnen vinden. De charleston echter zal onder geen vorm of beding geduld worden. Nog andere aantrekkelijkheden, die verrassingen moeten blijven, zullen geboden worden, Laat ons hopen, dat de talrijke be zoekers de zoo luff -lijke pogingen der liedertafel krachtig zullen ondersteunen dan alleen bestaat er kans, dat. zij het ook langzaam, het dansen, althans hier, weer zijn vroeger aanzien herwint. Wat niet sterven kon Op Maandag, 2den Kerstdag en op Zondag, Nieuwjaarsdag zal in het RK. Jongenspatronaat te v.m. Baardwijk worden opgevoerd het schitterende tooneelwerk in 4 bedrijven van Gerard Nielen: „Wat niet sterven kon...." op te voeren door de leden van de groote afdeeiing van 't patronaat. De verwachtingen zijn hoog gespan nen. Reeds bijna 3 maanden hebben de jongelui trouw de repetities ge volgd en zich met hart en ziel aan het schoone, maar uiterst moeilijke stuk gegeven, en werkelijk, we mógen dus nu ook veel verwachten. Nadat overal in den omtrek, met den Bosch aan 't hoofd, dit sluk me.t het grootste succes dezen winter is opgevoerd geworden, verwachten we nu ook, dat het patronaat alhier, dat zich tegenwoordig in een ongekenden bloei mag verheugen, ook op dit ge bied zal toonen, niet in de rij achter aan te staan. De korte inhoud van 't stuk is deze J, Trompen gegund, omdat deze zich schriftelijk bereid heeft veiklaard, als dan een 6 tal arbeiderswoningen te bouwen, waarin het gemeentebestuur een beteekend gemeentebelang ziet, afgescheiden dan nog dat ook Waal- wijksche arbeidskrachten werk zullen hebben. Biljartwedstrijd. Gisterenavond tnd een vriendschap pelijke ontmoeting plaats tusschen de Biljartvereenigingm .Amusement" en „Ons Genoegen, waarbij de laatste in de meerdeiheid bleef met een verschil van 8 punten. Hoogste serie was die van D. van Weert 29. De partij Trots-Slaats was de mooiste van den avond. Nog zij gemeld dat „Ons Genoegen" van alle gespeelde wedstrijden er geen enkele verloor. Hieronder geven wij den uitslag: Ons Genoegen. Amusement. VanOudheusden 65 Verhagen 100 van Weert iOO van Rooij 88 A. Slaafs 60 Trots 100 F Slaats 100 Reus 90 Klerks 100 v. d. Ven 96 J. de Graaff 100 v. d. Linden 43 werd j 1 Zondag bekend gemaakt dat de collecte in de kerk voor de Missie heeft opgebracht f 175. HED1KHUIJZEN. Donderdag 22 Dec. I a s. ten 6 uur nam. raadsvergadering. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Bij de 'gehouden verkiezing wegens periodieke aftredirg voor een ouder ling en een diaken bij de Geref. Kerk alhier, werden de aftredende heeren W. van Drongelen (onderling den J. Klaasse, diaken) herkozen. Heden Woensdagavond zal in de Ned. Herv. Kerk alhier met de klnde- ren der Ned. Herv. Zondagschoolver- eeniging Kerstfeest worden gevierd, terwijl 't Kerstfeest voor de kinderen der Geref. Zondagschoolvereeniging, morgen (Donderdagavond) in de Geref. Kerk zal worden gevierd. Door beide vereenigingen is een mooi programma samengesteld. stijve spieren ,,Ceen goud zoo goed' 525 Examen. 517 De vader zegt: „Ik ben een voor slander van hel individualisme, van de vrije ontwikkeling, zonder dwang of controle want ieder mensch heeft in zich de moreele kracht om niet te ver te gaan Ik haat het systeem vanopkweeken naar eigen religieuze inzichten, dat elk gevoel van eigenwaarde doodt Er was een moeder Ze stierf zoo vroeg en kon haar kin deren niet meer verdedigen Maar het edele zaad. hoe weinig ook, geplant in die harten, dat kon niet sterven Lang bleef het verborgen onder den steenen grond van godsdiensthaat maar de bodem was vruchtbaar ver stikken kon het niet en het zocht een uitweg het ont kiemde het groeide het vond de zon van God. Toen kwam de geweldige strijd en de vader zag zijn theorieën stuk voor stuk afbrokkelen totdat als een Iooden last het .Me culpa op hem kwam vallen. Het allereerste princiep voor het tooneelspel is, zooals we weten, dat er een opvoedende kracht van moet uitgaan, èi voor de jongens, die spelen, en óók dat mogen we niet lichtvaardig over 't hoofd zien voor de toeschouwers, die naar het tooneelspel onzer jongens komen kij ken. Aan dien eisch zullen we hier n hooge mate zien voldaan. .Wat niet sterven kon" is een sterk speelstuk met pakkende momenten. Aan vier .van de negen spelers stelt het zware eischen. De rollen zijn evenwel In goede handen. Zie verder de advertentie in dit blad. Ifs. Zooals overal in den lande, profi teert men hier van de gelegenheid om te schaatsen enz. geboden door den strengen winter, zooals wij die in geen jaren gekend hebben De gelegenheden zijn in onze plaats nu niet zoo overvloedig, ondergeioopen terrein is er niet, zoodat men zich bepaalt tot Hoefswiel en Galgenwlel. terwijl de jongeren zich amuseeren op Spoorsloot enz. De overtocht naar Drongelen gaat nog per roeiboot terwijl er alle kans is at de Bergsche Maas en ook het Drongelsch Kanaal spoedig vastzit. De Thor is ingevroren. St. Nicolaasloterij. Men verzoekt ons het publiek erop attent te maken, dat de trekking der St. Nicolaasloterij der R K. Midden- standsvereeniging alhier zal plaals hebben op Vrijdagmiddag 23 Dec. a s. om 5 uur in de achterzaal van Hotel De Twee Kolommen. PostduivenTentoonstelling. Op 24, 25 en 26 December houdt de Postduivenvereeniging „de Jeug dige Vliegers", alhier eene Onderlinge Tentoonstelling van Postduiven. Daar er onder deze vereeniging mooie en goede vogels zijn, zal het beslist de moeite loonen. eens een kijkje te gaan nemen, in het café Ketels, waar de tentoonstelling gehou den wordt. Aanbesteding siooperswerk. Gisterenmiddag werd ten Raadhulze door B. en W. de aanbesteding ge houden van het sloopen van 4 dubbele en 2 enkele woningen en een gedeelte der kolenloods. Er werd als volgt ingeschreven M. Klerks, Drunen f 1656 W. Venus, Vlijmen f 1665.- J. Trompen, Waalwijk f 1605.— N. de Wit. Drunen f 1500.— B. eu W hebben het sloopingswerk waarbij J Trompen alhier f 60 beneden den hoogsten inschrijver stond, toch aan den inwoner den heer Aan de praktijkexamens, die door de „Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen" op ten 30 ta plaatsen op 19. 20 en 2i Dec. worden afgenomen, wordt te Waalwijk deel genomen door 8 candidaten: 3 voor Boekhouden, 2 voor Fransch. 2 voor Duitsch en 1 voor Engelsch. Aan de in Juli j 1. gehouden examens namen in totaal bijna 1100 candidaten deel. Door de Federatie van Neder- landsche Vereenigingen van Leder fabrikanten, Bonden van Schoenma kerspatroons- en Schoenwinkeliersver- eenigingen is de navoigende circulaire aan het publiek gericht. De vereenigingen van Lederfabrikan ten en van Schoenmakers en Wtnke- liersachten het wenschelijk het navol gend onder Uwe aandacht te brengen. Uit Uw nieuwsblad hebt gij waarschijn lijk reeds iets vernomen omtrent de belangrijke stijging der huidenprijzen. De prijzen eer nuiden, die de grond stof zijn voor het leder waarvan Uwe schoenen worden gemaakt, zijn sinds dit voorjaar met vijftig h zestig procent opgeloopen. Alle verschijnselen wijzen er op, dal die stijging van blijvenden aard zal zijn, daar de prijs der huiden tot dus verre niet in verhouding was met de indexcijfers. De tegenwoordige vraag naar huiden overtrtfi het aanbod. De lederprijzen zullen dientengevolge 40°/o moeten siijgen. E;n verhooging van 20 !ot 30 pCt. heeft reeds plaats gehad. Het spreekt vanzelf, dat de schoen- prijzen deze verhooging moeten vol gen. Naar gelang het sooit en de hoeveelheid leder, dat er aan verwerkt is, is schoenwerk en herstelwerk aan schoenen, voor fabrikanten en repara teurs belangrijk duurder geworden. Leveren aan oude prijzen KANslechts ten koste der kwaliteit geschieden. Wij waarschuwen U dan ook tegen zoogenaamde goedkoope, doch in werkelijkheid dure aanbiedingen van schoenen en herstelwerk. Slecht leer is veel lager in prijs dan goed leer doch spoediger ver sleten. Een goedkoope, doch verkeerde maakmethode kan Uw schoenen voor altijd bederven. Let bij het koopen of het doen herstellen van schoeisel eerst op de kwaliteit en daarna op den prijs. Op voor schoeisel en 't herstellen daarvan geldt: Goedkoop is duurkoop. Wegvernieuwingen. Door Ged. Staten werden aanbesteed een groot aantal vernieuwingen en herstellingen der provinciale wegen in Noord Brabant. We vermelden daarvan de volgende met de laagste inschrijvers: Bestek no. 18: Weg 's Hertogen bosch Nieuwkuik Drunen, met 2 zij takken (19e perc.) begr. op f21.600: L. F. Kops, 's-Bosch f 20.370. f 19 980 Bestek no. 19: Weg Heusder.-Dru- nen naar en door Waspik, (19e perc.) begroot op f26 500: Corn. A. v. Strien, Udenhout f 20.736 Bestek no. 20Weg Besoijen-Tilburg met zijtak (20e perc begr. op f 21.100 N. V. „Mabuwad", Willemstad f 19 995. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. DRUNEN. De Kruisboogvereeniging „De Vriendschap", gevestigd bij'den heer M. v. d. Westen, wist Zondag op het nationaal concours te Waalwijk den vierden prijs te behalen. Naar wij vernemen zal door de jongens van liet Patronaat met Kerst mis wederom worden opgevoerd het historisch stuk in 3 bedrijven „Samuel als martelaar van het H. Sacrament". Door den Z.Eerw. heer pastoor Kaatsheuvel, 21 Dec. 1927. Bouwvereeniging Volksbelang 1 ot voorzitter der Bouwvereeniging „Volksbelang" is gekozen de WelEd. Zeergel. Heer W. L. M. de Both, toi Hce-voorz. de WelEd. Heer M. v. Nieuwstadt. Bedankt. De WelEd. Heer L. J. v. d. Horsi heelt ontslag genomen als Presideni de Kon. Erk. Harmonie „Apollo". Bel Canto. De Zangvereeniging „Bei Canto" dt vorige weck opgericht en wier leden tal intusschen reeds de 40 overschreeo qoudt Woensdagavond in Caié Janv. Dun een algemeene vergadering, waar op andermaal het vaststellen van den repetitieavond ter tafel zal worden gebracht. Waar het veie leden niei onverschillig is op welken avond ge repeteerd wotdt, is trouwe opkoins* op deze vergadering ten zeerste ge- wenscht Tevens zal Woensdag mei de eerste repetitie begonnen worden. Ook zij die zich tot heden niet als lid opgaven, doch zich bij Bel Canto wenschen aan ie sluiten, worden toi deze vergadering uitgenooaigd. Vondel. Op den 2e Kerstdag geeft de Tilb. Tooneelvereeniging „Vondel" een der- da tooneelavond in „Euphonia". Hei oeroemd tooneel weik van den ge- vierden Viaamsche Schrijver Fet.x Timmermans zal dien avond wordei. opgevoerd. Ongetwij eld zullen velen, dit werk van groote litteraire waarde komen bezichtigen. Bekroond. Na de successen der Kaatsheuvelsche Piuimveefokkers op de groote Bossche Pluimveeshow behaald, zette de be- kende Zwart Mlnorcafokker P. Elshoui de kroon op dit werk, door op de groote internationale Pluimveetentoon stelling van Omlthophilia te Utrecht met zijn inzending Zwart Minorca's definitief te winnen le De groote Zilveren Wisselbeker voor de beste inzending 2 x achtereen gewonnen. 2e Een groote verg. Beker voor de beste inzending. 3e De Omilhophilia beker voor de beste Minorca (3 maal gewonnen); 2 eerste, 2 tweede en 1 derde prijs met 3 maal Z. E.'V. en nog 7 eere- prijzen zoodat we den heer Elshout gerust den besten Z. M. fokker mogen noemen uit ons land. Het aantal in gezonden Minorca-nummers bedroeg meer dan 50. nuchtere kalveren IMlsr^n/T AGENDAS, WAALWIJK Donderdag 77a uw- Repetitie voor de adsplranten en 87a uur voor de leden van „Kun3t en Kracht". Donderdag 87a uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 87a uur repetitie Tavenu. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafe- „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. GEMENGD NIEUWS. De zes mannen in de by Prov cetown, in den staat Massachusetts gezonken duikboot, waren gisteren nog in leven. Een hunner is luitenant 8. N. Filch, die in morsecode met Hamerslagen op den warfd van de in 30 M. waterliggende duikboot inge- sprek is geweest met de opvarenden van den mijnwerker Falcon. Een storm, die kwam opzetten deed alle reddingswerk afbreken. Het is 'n vreeselijke toestand, want er zijn 24 schepen verzameld bij de piek waar het wrak ligt en men kan niets doen om hulp te bieden. Bij het eerste reddingswerk was een der duikers leeiljk gekwetst. Een collega-duiker slaagde er in hem boven te brengen. In de kringen der marine deskundi gen koestert men naar het schijnt, maai zeer weinig qoop, dat de zes overlevenden (van de 40 koppen der bemanning) nog zoudee zijn teredden Maar misschien brengt een telegram «og wel opbeurender nieuws. Kegelconcours. Zaterdag opende de „Kegelclub Coudt de Plank" haar traditioneel geworden plaatselijk winterconcours. Bij de opening was veel belangstelling. De Harmonie van het Kon. Muziek gezelschap „Euphonia" luisterde de opening met muziek op. De heerjefi van Beurden Voorz, der club sprak een hartelijk openingswoord, waarop de heer M. van Nieuwstadt met eer» kort woordje antwoordde. Begrijpelijke wijze v/as het met deze Siberische koude nog niet overstelpend druk, ofschoon de banen reeds vt ij geregeld bezet waren. ALLE DRUKWERKEN. van de meest gewone tot de fijnstespeciaal ook GROOTE OPLAGEN EN BOEKWERKEN Schitteren de reclame vloei-cartons. Algemeen Advertentie Bureau. Abonnementen op alle bladen. Boekwerken op elk gebied. Kantoor-, School- en Studieboeken Pakpapier aan rollen, vellen en inwikkelpapier. Wintervoeten dadelijk wrijven met het eenlge middel dat tot diep in Uw spieren doordringt en U snel weer lenig maakt: Akker» o1 lammeren, 96 biggen, 3 bokken of 85 ct. l'rlizeu P«n- 6tak van mager vee: melk- 1 42j, pinken lzo150, vaarzen 1752''5 biggen 13, biggen per week 1 201 co' ovcrloopers 18—25. De aanvoer van koeien en ossen op de vette markt was wederom ruim. De handel matig en pi ijshoudend. Een enkel pulk beste spoelingkoe weid nog o cent boven noteering verhandeld btiercn matig ter markt met tamelijken handel en eveneens prijshoudend. Vette kalveren waren goed aangevoerd. In de goede soorten tamelijk vlugge handel, overigens matig, doch de prijzen van gisteren hieven gc- liaiidhaald. Een enkel prima half werd tol 71 cent boven noteering verkocht. Op de magere markt was de aanvoer van melk en kalt koeien minder ruim, flauw e handel en te- lugloopende prijzen. Jongvee zeer matig ter markt met luien handel en gedrukte prijzen. Graskalveren weinig aangevoerd. Weinig koop lust doch prijshoudend. Nuchtere fok- en slachtkalveren matig aange voerd, vlugge hnndel en ongeveer de prijzen van de vorige week. De aanvoer van werk- en slachtpaarden, hitten en veulens was niet groot. De hnndel was redelijk en vrijwel de oude prijzen. Vanwege de strenge vorst was de aanvoer van biggen klein, weinig handel en prijshoudend. Overloopers zeer weinig ter markt, weinig han del, prijzen onveranderd. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 20 Dec. Ter Veemarkt wareu heden aangevoerd 190 paarden, 13 veulens, 1041 magere rund., 836 vette runderen, 189 vette kal veren, 551 nucht. kalveren, 200 graskalveren, 380 Winterhanden GCNEZIN LKE PLEK/;?/, Doos 30 en 60, Tube 80 ct Bij Apoth. en Drogisten

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6