FLORA-BIOSCOOP - WAALW11K. THOMAS BURMANJE een schitterend Orgelspel v. d Heer P. Pijnenburg. EEN GALA KERSTPROGRAM. Wü wenschen U allen toe de echte ware blijheid, welke de komende da gen bieden en in christelijke matigheid den zegen van een zalig kerstfeest en een gelukkig Nieuwjaar 99 Zaterdagavond 8 uur. Zondag Clste Kerstdag) om 6 en 8 uur Voorstelling om 5 uur. Deze kuur heeft, naar men aan het blad mededeelde, niet aan de gestelde verwachtingen voldaan. De minister ii daar door een ernstige verkoudheid overvallen en de dokto ren achtten een langer verblijf daar voor hem niet gewenscht. De toestand van den minister is op dit oogenblik nog niet van dien aard, dat een spoedige hervatting van zijn ambtsbezigheden kan worden tegemoet gezien. Aan onze Katholieke Landgenooten. Het hoogfeest van Kerstmis gaan wij weer vieren, zijn ontroerend schoone liturgie beleven in onze ker ken om daarna in intiemen huiselij- ken kring bijeen te zijn, in die geheel bijzondere stemming, welke dat feest telken jare meebrengt Dan nog enkele dagen en wij nemen afscheid van het oude jaar, om met nieuwen moed 1928 in te treden. De goede vaderlandsche gewoonte van op deze dagen prettig samen te zijn en daarbij ook den inwendigen mensch bijzonder goed te doen, valt niet anders dan te loven. Toch moge Sobnëias aan den voor avond dezer feestdagen een enkel woord van waarschuwing doen hooren. Nu in de laatste jaren het gebruik van alcoholische dranken in alle standen zoo zeer is verbreid, doordat allerlei goedkoopere soorten wijnen en likeu- j ren verkrijgbaar zijn, is het gevaar niet denkbeeldig, dat dit gemakkelijker een aanleiding zou kunnen worden voor een ruimer gebruik dan met de matigheid is overeen te brengen. Men ontwijde het karakter dezer dagen toch niet door welke buiten sporigheden ook 1 Mogen ook de ouders en opvoeders er aan denken, dat ieder alcoholge bruik voor kinderen verkeerd is, ook bij gelegenheid als deze. Namens de F;4eraiie Sobnëias, O. SUR1NG. Voorzitter. C. J. J. Terwisscha van Scheltinga, pr.. Secretaris. Expositie van goederen in kcffihuizen- De Eindhovensche kwestie. Op de vragen van een heer Staal* man betreffende een door den burge meester van Eindhoven geuite be dreiging tot het onthouden van guns- sten aan koffiehuishouders in die ge meente, indien zij hun zalen verhu ren ter expositie en verkoop van goe deren, heeft de heer Kan, Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw het volgends geantwoord Terwijl in een vergunningslokaal expositie en verkoop van goederen in den vorm van winkelnering uitgeslo ten is door de bepalingen van art. 28, lo., juncto art. 8, eerste lid, 15o.,der Drankwet, wenscht het gemeentebe stuur van Eindhoven zooveel moge lijk te voorkomen, dat zoodanig be drijf uitgeoefend wordt in de verlofs lokalen ter plaatje. Het heeft zich te dier zake gewend tot de houders van deze lokalen met de mededeeling, dat de burgemeester zich bereid heeft verklaard om in gevallen, waarin met bedoelden wensch geen rekening ge houden wordt, ten behoeve van hun lokalen geen vergunningen of onthef fingen te verleenen, welke ingevolge de gemeentelijke verordeningen van hem gevraagd worden. Naar de burgemeester meent, strookt deze opvatting omtrent de toepassing van de gemeentelijke verordeningen met de inzichten van den raad. De ondergeteekende heeft zich echter veroorloofd onder de aan dacht van den burgemeester te brengen, dat het aangewende middel hem toch niet gelukkig gekozen voorkomt. De Minister van Onderwijskun sten en Wetenschappen, mr. Waszink, is uit het Zuiden van Frankrijk waar hij tot verder herstel van gezondheid vertoefde, te 's-Oravenhage terugge- keerd, maar hervat nog niet zijn werkzaamheden. Prof. Qorter, een der leden van de adviescommissie inzake het inen- tingsvraagstuk, zou Maandagavond in het gebouw van den geneeskundi gen dienst een lezing over deze kwes tie houden voor gemeente- en school artsen. De heer Htyermans, directeur van den geneeskundigen dienst, deelde echter aan h t begin der bijeenkomst mee, dat Prof. Qorter van zijn lezing moest afzien, daar de minister bezwaar ertegen had gemaakt. Deze mededeeling verwekte onder de aanwezigen teekenen van verbazing en afkeuring. Op Zaterdag 21 Januari a. s. zal de heer D. J. van der Ven. in samen werking met Prof Julius Röntgen, de folkloristische film „Neerlandsch volks leven in den oogsttijd" fartoonen te Brussel, op uitnoodiging van den bond van Nederlandsche vereenigingen en lichamen in België. De vertooning van de Nederlandsche oogstfilm in de zaal van de .Union Coloniale" zal begeleid worden door de folkloristische voordracht van den heer Van der Ven, terwijl prof. Röntgen zijn op dit werk gecomponeerde echt Nederlandsche muziek aan den vleugel len gehoore zal brengen. Dr. H. Obreen heeft het initiatief tot dezen avond genomen, welke eveneens zal worden bijgewoond door de leden van de onlangs opge- richtte Brusselsche vereeniging voor Folklore en die van het Belgisch nationale bureau voor anthropolie. De effectenfirma D. W. Brand, te Amsterdam, heeft gisteren het ini tiatief genomen om bij den ingang der beurs een inteekenlijstte deponee- ren voor de slachtoffers van Maas en Waal. Den eersten dag werd er door de bezoekers reeds voor een bedrag van f 1183 ingeteekend. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Zooals wij reeds mededeelden geeft de Chr. Gtm. Zangvereen. „Excelsior" alhier op Maandag 26 December (2en Kerstdag) des avonds 6 uur, in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier eene zanguitvoering. Deze vereeniging welke eenigen tijd rustend geweest was, heeft afgeloopen zomer haar repetities weer hervat, onder leiding van den bekwamen directeur, de heer Alb. Christ van Capelle. Dat er flink door ds leden is aan gepakt, blijkt wel uit het welverzoigde programma dat op 2en Kerstdag zal worden uitgevoerd. Het programma bevat een 13 tal nummers, waaronder een tweetal dub- bei-kwartetten en twee sopraan solo's. Wij noemen o.a. „Vertrouwen", koor, van Abt, „'t Haantje van den toren", sopr.-solo, van Joh de Heer; „Zon dagslied", koor, van G ter Braake „Woudzang", koor, van Alb. Christ; „'t Ouderhuis", dubbel-kwariet, van G. F. Kools „O, Heb toch lief", sopr.- solo, van R. Gerritson. Wij verwach ten alzoo een mooie avond en raden eenieder aan deze gelegenheid op Kerstmaandag niet te laten voorbijgaan om deze vereeniging te hooren. Zie programma's. Het echtpaar Teunis Haverhals en Adriana van Zeist te Sprang, dat 29 December a.s zijn gouden bruiloft viert. De echtelieden Teunis Haverhals en Adriana van Zeist, te Sprang, ho pen a.s Donderdag 29 December a.s. den dag te herdenken, waarop zij vooi 50 jaar door den band des hu welijks werden ver onden. Wij geven hier een foto van het gouden bruidspaar, dat in Sprang algemeen bekend en geacht is. Het goudenpaar is beide 74 jaren. Door de buurtbewoners worden reeds voorbereidselen getroffen om dezen oudjes zoo gedenkwaardigen dag tot een ware feestdag te maken. We twijfelen er dan ook niet aan of het zal de brave oudjes aan be langstelling niet ontbreken. Door de Chr. Gem Zangvereen. „Looft den Heer", alhier, directeur de heer J. Nelis, Waalwijk, werd j.l. Woensdagavond in het Geref. Kerk- ebouw 'de aangekondigde uitvoering gegeven. Het programma werd in zijn geheel schitterend uitgevoerd en zoo als wij hadden verwacht hebben de aanwezigen jammer was de op komst van het publiek niet groot kunnen genieten van hetgeen deze vereeniging heeft gepresteerd. Dat de nummers zeer in den smaak van de aanwezigen vielen bewees het luid applaus na elk nummer. Enkele nummers welke bijzonder goed werden ten gehoore gebracht, willen wij hier noemen. In de eersie plaats dan wel „Woud gedachten", koor, van F. Abt„Kerstnacht", sopr.- solo van Adam, werd door Mej Marie v. d. Hoven, die over een vaste, hel dere stem beschikt, schitterend uitge voerd, alsook „Lied der Ruste", duo voor sopraan en alt, van Joh de Heer, werd door de dames J. v. d. Schans en C. Genuït. op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. „Kerstcantate", groot koor met soli en orgelbegeleiding, van F. Pijlman, hoewel 't laatste nummer van het pro gramma, mag wel het hoofdnummer genoemd wordendeze cantate werd meesterlijk uitgevoerd en viel dan ook zeer in den smaak. De begeleiding was bij den heer L. Both. Waalwijk, in goede handen We mogen zeggen, dat de uitvoering goed geslaagd is en een woord van dank aan den eminenten directeur, de heer Nelis, is voorzeker niet misplaatst. SPRANG CAPELLE (V m. Sprang) A s. Zondag des n.m. 2 uur hoopt n de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden ds Schlemper van Waalwijk. J.l. Woensdagavond werd in de Ned Herv. kerk alhier Kerstfeest ge vierd met de kinderen der Zondags- schoolvereeniging. De bijeenkomst werd door de WelEd. heer Dees, hoofd der Chr. School alhier op ge bruikelijke wijze geopend, waarna spr. voor de kinderen op zeer bevattelijke wijze het Kerstverhaal uiteen zette. Door de kinderen werden Kerstliede ren gezongen. Door dhr. A. Janson, Voorzitter der Zondagschoolvereenlging werd ver volgens een mooie Kerstvertelling voorgedragen. De kinderen werden ruim onthaald op verschillende versnaperingen, ter wijl elk der kinderen een mooi lees boek ontving. Nadat de bijeenkomst met dank gebed was gesloten, gingen de kin deren hoogst voldaan huiswaarts. Donderdagavond werd met de kin deren der Geref Zondagschoolveree- niging in de Geref. Kerk Kerstfeest gehouden. onder leiding van den Voorzitter dhr C Klootwijk, welke na de opening een toepasselijk woord sprak. Hier werd door dhr. H. Hooi meyer. onderwijzer aan de Chr School het Kerstverhaal ingeleid, 't welk door de kinderen onder spannende stilte werd aangehoord. Door de kinderen werden ook enkele mooie Kerstliede ren gezongen met orgelbegeleiding van dhr. M v d. Hoven en enkele gedichten in verband met de Kerstge schiedenis voorgedragen. Versnaperingen en passende Kerst geschenken in den vorm van boekjes en teksten, werden aan de kinderen uitgereikt, zoodat de kinderen enthou siast naar huis gingen, nadatde avond met dankgebed door dhr. C Klootwijk was besloten. De leiders(sters) der Zondagschool- vereenigingen komt een woord van warmen dank toe voor hun moeilijk doch nuttig werk in deze vereenigin gen aan de jeugd onzer gemeente betoond men, de verhuring der zitplaatien in de Herv. Kerk plaats hebben. DUSSEN. Bij het schaatsenrijden op den z g. Vloeisloot zakten vier perso nen door het ijs (2 jongens tn 2 meisjes) doch kwamen met den schrik en een nat pak vrij. 21 December herdacht Chr. Rij ken alhier den dag. dat hij 25 jaar werkzaam is op de papierfabriek „De Maasmond". Des morgens werd hij op 't kantoor ontboden, waar de Di recteur hem een geschenk aanbood. Ook van het personeel onderling was gezorgd voor een mooi cadeau, Aan belangstelling ontbrak het niet en hij had heel wat gelukwenschen in ont vangst te nemen. De Heer A. v. H. alhier had het ongeluk te vallen op het tys en ten voet te verzwikken, zoodat hij ge dwongen rust moet nemen. Daar de pont aan 't Keizersveer niet meer over kan wordt het perso neel van de papierfabriek „De Maas mond" wat van de overzijde der rivier moet komen zooals van O'berg, R' Veer en Raamsdonk met autobussen over Heusden heen gehaald en ge bracht. Als men nu aan 't Keizersveer komt, hoort men niets dan mopperen vooral de vele automobilisten welke er voor komen en niet meer over kunnen. Ze moeten nu om in 't Land van Altena en 't Veer in Sleeuw|k te komen omrijden over d« volgende plaatsen n.l. Raamsdonksvetr, Raams donk, Waspik. Capelle, Waalwijk, Doeveren zoo op Heusden en dan langs den Bovendijk waarlangs ze dan wel 't Veer kunnen bereiken maar 't de vraag blijft zouden we nog over kunnen. I We zitten nu in 't Land van Heus- den en Altena weer geisoleerd als made. Men verneemt, dat sedert zondag eilandbewoners en de eenige toevlucht RAAMSDONKSVEER. Door de kin- deren der Herv. School werd gedu rende het laatste half jaar ongeveet 59 gulden voor de Zending bijeen gebracht. Naar wij vernamen besloot de Landbouwvereeniging op 't Dorp zich aan te sluiten bij den N.C Bond. Zondagmorgen zal Ds. Ewoldt om half tien optreden in de Veersche kerk en om twee uur in de Dorpsche kerk. Donderdag zal, naar wij verna blijft dan Heusden wat soms twee k drie uur fietsen omrijden is. We zien het nu aan het personeel der papier fabriek waarvan sommige bij gewonen dienst ongeveer 15 20 minuten er vandaan wonen die nu dien grooten omweg over Heusden moeten maken. Dinsdagmiddag omstreeks 3'/t uur is de laatste boot gevaren en 't moe! gezegd, het bootpersoneei heeft gedaan wat kon maar 't was niet te voorko men zoo, telkens was 't opnieuw dichtgevroren en duurde de overvaart vanzelfsprekend lang. Uit bovenstaande blijkt weer een» hoe noodig het is aan te dringen op een spoedige totstandkoming van eene brug aan't Keizersveer, waarzoovelen verlangend naar uit zien. WIJ durven openlijk te bekennen dat geen eea Bioscoop theater In Nederland zijne bezoekers zoo'n schitterend KERSTPROGRAM kan aanbieden als wij. Wij hebben voor de a.s. Feestdagen beslag gelegd op de meest aangrijpende diep ontroerende film, welke ooit gemaakt is, en ooit gemaakt kaa worden: (Circusdrama in 10 acten) en niet tegenstaande, den grooten huurprijs van deze film, hebben wij aan de begeleiding er voor ook geen kosten gespaard, n.l. de Heer zal in dit schitterend filmwerk de Proloog en Smartlled alt Paljas" zingen terwijl ons prima, zoo gunstig bekend staand Strijkje, zal worden afgewisseld door Dus in één woord 39487 AANVANG DER VOORSTELLINGEN doch 2e Kerstdag wegens Bal der Liedertafel Slechts één Prijzen der plaatsen als gewoon. DE DIRECTIE. SPRANG. Gisteren herdacht de heer A. J. Schledon te '9 Bosch, vroeger te Waal wijk. onderladingmeeSter der Ned. Spoorwe gen. den dag waarop hij vóór 25 jaren in dienst kwam der Maatschappij. Door d«n inspecteur der Spoorwegen, den heer Bonman, werd de jubilaris onder een hartelijke toespraak het gebruikelijke ge schenk aangeboden. Van het personeel ontving de heer Scliie- don een prachtige pendule met coupes, een bewijs van de goede verstandlmding die lieerschte onder het personeel. Van verschillende zijden mocht de jubi laris nog- bltfftén van belangstelling onder vinden, zoodat het feest, dat verder in hui selij ken kring werd gevierd, voor hem aan gename herinneringen heeft achtergelaten. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Kerk al hier zal a.s. Zondag des nam. half drie uur optreden Ds. van der Vlulgt uit Drunen. Naar men ons mededeelt, is tot secre taris der Commissie van Toezicht op liet. La ger onderwijs in de gemeente SprangCa pelle benoemd de heer A. Dees. De Chr* Gemengde Zangvereeniging ..Excelsior" zal in samenwerking met de Chr. gemengde zangvereeniging „Excelsior" uit 's Gravemoer op Woensdag 28 dezer des avonds 7 uur precies in de Ned. Herv. Kerk te 's Gravemoer onder leiding van onzen dorpsgenoot, den heer A. Christ, een uitvoe ring geven. In de dezer dagen gehouden vergade ring der Iandbouwvereeniging voor Capelle, Vrjjhoeve-Capelle en Sprang, zijn de aftre dende bestuursleden, de heeren B. van der Hoeven, A. van der Hoeven en J. van der Schans herkozen. J.l. Donderdag, 21 dezer, bracht Ds. A. van Grietliujyzen uit Zuid-Beierland, be roepen predikant bij de Ned. Herv. Gem. 'al hier. een bezoek aan deze gemeente. Na ken nismaking met den Kerkeraad en het Kerk bestuur werden pastorie en het kerkgebouw bezichtigd, waarna Z. E. des avonds 7 uur in de kerk een predikbeurt hield. J.l. Donderdagavond 2i dezer vierden de kinderen der Chr. School aan den Loon- schemlyk het Kerstfeest in de Ned. Herv. Kerk aldaar. De leiding A-oor dezen avond berustte bij het hoofd van genoemde school, den heer M. J. Juursema, die deze bfleen- komst op de gebruikelijke wijze opende, waarna een toepasselijk vers werd gezongen en tevens een Schriftgedeelte, op de geboorte van Christus betrekking hebbende, werd ge lezen. Hierna ging de leider OA'er tot \*ertel- ling van het Kerstverhaal. Gedurende de pauze werden de kinderen op de meest gulle wijze getracteerd, terwijl zfl tevens als aan denken aan dezen avond een blijvend ge schenk ontvingen. Na de pauze werd door d° overigen van het personeel der Chr. School een toepasselijke vertelling gedaan. Een en ander werd opgeluisterd door het zingen van Kerstliederen met. vioolbegeleiding. Circa 8 uur werd deze bijeenkomst op de gebruike lijke wjjze gesloten en gingen zoowel kinde ren als ouders hoogst voldaan huiswaarts. Een woord van dank aan allen, die er het hunne toe hebben bijgedragen om dezen avond zoo uitstekend te doenl slagen, is hier zeker niet misplaatst. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk aan den Ix>on schend ijk op treden Ds. Louwe Kooimans uit Baardwijk. WASPIK. De landbouwer P. W. vond de zer dagen zijn paard dood in den stal. Het kadaver is onder politietoezicht begraven. Voor den eigenaar een 1 eel ijk schadepostje. Tengevolge van den lievigen vorst sprong bij R. een buis van de watereiding, tenge volge waarvan de kelder onder water liep. Door bet. R.K. Zangkoor zal met Kerst mis onder de H. Missen worden uitgevoerd de meerstemmige cantate ,.De Herders van Betleliem". een ongehuwd persoon, F. F. genaamd, wordt vermist. Iloéwel alle voor de hand liggende pogingen zyn gedaan, hem op te sporen, bleven ze vruchteloos. Het is een oppassend persoon, waarom men vreeset, dat hem een ernstig ongeluk is overkomen. Dezer dagen werd door notaris Smit in het café Thyssen alhier, het aloude café P. Stoop, gelegen aan de Marktstraat, pu bliek verkocht. Kooper is de heer J. A'. Reek voor 2520.—. Zondag a.s. zal de ringpredikant Ds. Vermeulen des nam. 2.30 uur in de Herv. Kerk te Dongen een vacaturebeurt vervul len. Ds. Vink om 10 uur te Drimmelen, des nam. 2.30 uur te Hooge Zwaluwe en Da. Steenhuur om 10 uur te Made voorgaan. By de dezer dagen vanwege den Rijks waterstaat gehouden aanbesteding van 't maken van havenwerken te Moerdflk en Willemsdorp, werd dit werk voor 24.900 gegund aan de N.V. Abtei te Made als laag ste inschrijfster. „DE DODDEN 99 99

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 7