PUROL B. H. WliKelien. 1 (Mirte Slieilrrtïirij iüliiii Tieles. Waalwijlisrte MMM intooi Tiilei. Geld verdienen. pergament, ersatz vetvrff, v&vzacfd &n ge/noesi W3RKIWEE8TEt? hieromtrent gegeven. Met algemeene stemmen wordt het worstel van B. en W. aangenomen. 6. Voorstel tot wijziging van enkele straatnamen (zie hiervoor het prae- advies van B. en W. Ut ons vorig num mer). Pullens. Ik heb gezien dat liet voor stel is om vanaf de 2e Zeine tot den Meerdijk voortaan Klooster weg te noe men, om daardoor den historischen straatnaam „de Kloostersteeg" te be waren. Vooral is het toch de bedoeling het vroegere klooster „Nazareth" in de herinnering te doen voortleven, maar dan vind ik het toch daar achter in de inderdaad gepleegd wordt, dat is voor verleggen is. leden der Commissie hei niet de weg daarvoor, dan niet beter een andere straat zoo kunnen noemen. Voorzitter. Het is de bedoeling om den historischen naam van Klooster- steeg, die de weg vanaf de Markt tot den Meerdijk vroeger gehad heeft, nog ©enigszins te bewaren. Het stuk tot aan den overweg is herdoopt in Stati onsstraat, vanaf den overweg tot 2e Zeine is het St. Antoniusstraat gewor den en' nu, willen we liet laatste gedeel te van de oude Kloostersteeg Kloos- t er weg noemen. We hadden liet ook Kloostermaan kunnen noemen, maar omdat toch het klooster weg is, noemen we liet ook Kloosterioer/. (gelach). v. Driel. Hetl komt mij voor dat men de tegenwoordige Stationsstraat beter dien naam kan geven. Timmermans. Dan zouden alle za- kenmensclien nieuwe drukwerken enz. moeten laten maken. Vroeger heeft de „heilign Daan" daar ook gewoond, dan zou men dien weg ook wel „Heili gen Daan-weg" kunnen noemen (ge lach). De voorstellen van B. en W. worden hierna onveranderd goedgekeurd. persoon wel in zulk een toestand ver keerden, dat de politieverordening op een ander punt; in toepassing kan wor den gebracht. Voorzitter. Ik geef direct toe dat 't voor Waalwijk niet noodig is een der gelijke bepaling iiij liet leven te roepen, 't gaat er hier meer om omdat bij gele gen 'n dergelijk euvel zou kunnen opge- gen een dergelijk euvel zou kunnen op treden. De politie beslist trouwens niet over het feit, dat doet de rechter, die Zou men I. de zaak moet uitmaken. Met die uiteenzetting kan de heer Verwiel zich vereenigen. Bij de nieuwe bepaling: „Het is verboden zich met een of meer rijwielen aan de hand op de trot toirs te bevinden of een rijwiel daarop zoodanig te plaatsen, dat het vrije verkeer daarop wordt belemmerd", maakt de heer v. Driel de opmerking dat deze bepaling voor bakkers, slagers en kooplui, die haast deur voor deur moeten gaan, zeer veel last zat veroor zaken. Onwillekeurig zullen dleze toch met de fiets aan de hand van het. eene huis naar het andere gaan en dat zou nu strafbaar worden. De Voorzitter licht toe, dat deze be paling vooral is voorgesteld, omdat er op drukke dagen vaak vele personen van buiten met hun fietsen aan de liand op de trottoirs enz. in troepjes bij el kaar staan en het verkeer geheel be lemmeren. In de door den heer v. Driel geschetste gevallen wordt niet zoo gauw het verkeer belemmerd en dat alleen wil men voorkomen. De heer v. Driel vreest dat liet dan slechts een kwestie van opvatting door 7. Voorstel tot het verleenen van een I de politie wordt en het gemakkelijk tot crediet voor het doortrekken van gas- en waterleiding in de Verlengde St. An toniusstraat (voortaan Kloosterweg), zie ook hierover het prae-advies van B. en W. in ons vorig nummer. De Voorzitter licht nog nader toe dat dat zoo goed als alle liewoners ter plaatse aan de waterleiding en, liet. gas zullen aansluiten. v. Driel. De bedoeling is toch dat de eigenaars der pevceelen pas aan de gemeente bijdragen als de terreinen bebouwd zijn. Dat kan dus nog lang duren. Was liet niet beter als de ge meente hen- een andere belasting op- legt. Voorzitter. U bedoelt zooiets als een waardevermeerderingsbelasting, maar die mag alleen bij aanleg van een nieu wen weg worden geheven. Maar me dunkt dat we met de verkregen toezeg ging der grondeigenaren al heel blij mogen zijnze hadden ook kunnen zeggenwij doen het niet. Pullens. Ik merk dat die straat een totale lengte heeft van 1150 nieter en dan vind ik 4 lantaarns niet veel. Voorzitter. De legte van den weg is inderdaad 1150 M., doch in het advies van B. en W. staat toch dat alleen op het stuk van den Watertoren tot den Meerdijk lantaarns zullen komen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met algemeene stemmen aange nomen. 8. Voorstel tot het aanbrengen van enkele wijzigingen in de Algemeene P1 aatsel ijke Politie-everordening. Bij het artikel, waarin het verboden wordt op wegen of openbare plaatsen te voetballen of tegen allerlei voor werpen te schoppen, met pijlen en kat- tepulleu te schieten enz., merkt dq heer Roxs op dat voetballen 't geliefkoosde spel der jeugd is! en als men dat nu op alle openbare wegen en plaatsen gaat verbieden, dan diende men ook] van ge meentewege openbare speelterreinen aan te wijzen, waar men,' de jongens op hun vrijen Woensdag- en Zaterdagmid dag heen kan sturenmen kan ze toch niet hun liefste spel ontnemen. De Voorzitter wijst er op dat in zijn jeugd er nog wel andere spelletjes be stonden als alleen voetbal. Het publiek vooral de omwoners, ondervinden veel last van voetballen op straat en menig ruitje moet het ontgelden, de dader ligt dan gewoonlijk op het kerkhof. Pullens. Maar zou men 't dan niet breeder kunnen maken? Of er een band langs leggen? De heer Rox meent, dat men goed zou doen 't bedoelde gedeelte rijwiel pad langs die sloot met palen en draad af te zetten. Voorzitter. We kunnen 't wel een beetje breeder laten maken. De Raad ging hierna overigens ge heel met 't prae-advies van B. en W. accoord. Van Loon. Ik zou nog wel eens iets willen zeggen over de straatverbete ring. 't Is mij opgevallen dat door een der leden werd aangedrongen op weg- verbetering. 't Is eigenaardig dat de raad tot een uitgave moet worden ge prest. Ik geloof dan ook, dat B. en W. 't in deze met den nieuwen Raad goed getroffen heeft... Voorzitter. Of de raad met ons. (ge lach). Van Loon. Maar ik wilde vragen of er niet een vast wegen- en stratenplan bestaat. En is 't dan geen weggegooid geld, wat we nou aan de straten laten doen? Voorzitter. D'r is een stratenplan ge weest en als de drie jaar om zijn, be ginnen we weer met andere straten te verbeteren. Maar aan de Putstraat wordt werke lijk geen geld weggegooid. Die straat wordt goed bewerkt met bazalt en leer om er geleidelijk een macadam weg van te kunnen maken. De heer van Loon vraagt of men bij eventueele verbetering van de Groote straat, de keien hieruit niet elders zou kunnen benutten. De Voorzitter beaamt zulks. Spr. ver wacht in de toekomst een voorschrift van hoogerliand om de Grootestraat te doen verbeteren, 't Is een zeer drukke verkeersstraat geworden. Men had steeds nog gehoopt dat de Burgerl. Armbestuur in voorm. Baardwijk: C. A. Baijens: d. lid Burgerl. Armbestuur Waal wijk: J. J. van Dooren; e. lid van R.K. Burgerlijk Gast huis^ P. W. H. Verwiel; f. leden der Commissie van Toe zicht op het L. O.C. J. J. M. Witlox en J. L. van Kempen g. lid der Commissie voor de Ge meentelijke Teekenscli. oiM. A. J v. Liempt. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering hierna door den Voor zitter gesloten. (Ongecorrigeerd Winterhanden Wintervoeten Gesprongen Handen Schrale Lippen Ruwe Huid i 30 en 60, Tube 80 ct Bij Apoth. en Drogisten VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Uitslag vas de Middeietaads loterij. onaangenaamheden aanleiding kan ge ven. Ingevolge art. 19 hebben B. en W. 'n regeling getroffen voor het stilhouden van autobussen. De aangewezen stopplaatsen zijn del stoomtram uit de straat zou verdwij- ^959 volgende Besoijensche straat: Café Holtzer en woning V. C. Couwenbergh. Grootestraat: Café van der Meijs, Café van Loon, voorm. café van dei- Zaken, café Leijtens, sigarenmagazijn Wed. Pulles, (alleen voor bussen van de N.V. „Cito), café Max Govaerts, (al leen voor bussen van de H.B.), hotel „de Twee Kolommen" en café van Berkel. Mr. van Coothstraat: kantoor firma van Zwol. Burg. v. d. Klokkenlaan: Station. Stationsstraat: café „het Zwaantje" en café „het Centrum". Laageinde: woning W. Schilders (no. 4), café 't Vosje, café W. van Hel- voirt. Min. Loeffstraat: woning oud-bur gemeester van Heijst. Hoogeind: café P. van Cromvoirt en café F. van Eeten. Deze plaatsen worden aangegeven door borden met liet opschrift: „Stop plaats voor autobussen". II. Wijzen aan als standplaats: de Markt, en bij marktdagen de Mr. van Coothstraat. Timmermans. De bewoners van de Mr. van Coothstraat zouden 't op prijs stellen, zoo er bij de monding van deze straat ook een stopplaats kwam. Voorzitter. Dat zou wel kunnen, b.v. bij de apotheek. Timmermans. Dat is goed. Voorzitter. We zullen dat nog wel eens in B. en W. overwegen. Verwiel. Mogen de bussen nu ner gens anders stoppen? Voorzitter. Neen; we zullen op de stopplaatsen borden zetten. Bij art. 20 ontstaat even een kleine onbeduidende discussie over 't rook verbod in autobussen. De heer Timmermans wil de reizi gers in deze geheel vrij laten. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 93. Voorstemden de le den Smolders, Eibers en Verwiel. 9. Voorstel tot verbetering van de Putstraat. Het ligt in de bedoeling het rijwiel- De heer v. d. Geld zegt dat er voet-1 pad van de West- naar de Oostzijde te halterreinen genoeg; zijn, waar ze nogal gemakkelijk worden toegelaten. Smolders. Persoonlijk heeft mij het onderwerp van openbare speelplaatsen voor de jeugd wel geïnteresseerd, vooral voor de kleinere jeugd en is deze kwes tie in de bouwvereeniging indertijd ook besproken. Wij willen t. z. t. wel eens uitkijken of de gemeente in deze iets kan doen; vooral met het oog op het drukke en snelle verkeer op de we gen zou het voor de ouders een gerust stelling zijn hun kinderen daarheen te kunnen sturen. Bij het artikel, waarin het ijdel ge bruiken van Gods H. Naam op wegen of openbare plaatsen in woord en ge schrift wordt strafbaar gesteld, zegt de heer Verwiel, dat hij een dergelijke bepaling heel mooi vindt, doch dat men het niet aan de politie diende over te laten om uit te maken of zulk een feit verleggen, en tegen den baud van het trottoir aan dé Westzijde een goot te maken van. klinkers, waarin te plaat sen 10 rioolkolken tot afvoer van het water. De weg is na verwijdering van den modder te voorzien van een puin laag, die onder profiel wordt gewalst en wordt afgedekt met steenslag. Het puin zal vrij komen bij het afbreken .van verschillende gebouwen op het terrein der Gasfabriek, terwijl een partij steenslag beschikbaar komt doordat het gedeelte steenslagweg aan het zuidelijk einde van de St. Antonius straat wordt vervangen door een ver harding met keien. De Voorzitter vraagt of de Raad zich met 't prae-advies van B. en W. kan vereenigen. De heer Pullens ziet eenig gevaar in 't rijwielpad dat zoo dicht langs een sloot loopt. Spr. vraagt of dit nog te nen. Timmermans. En dan krijgen we Baardwijk nog. Voorzitter. Dat is Provinciaal. Maar we zitten nog met onze Zeines, enz. De heer van Loon vraagt, of in ver band met de Rijks-wegenbelasting de gemeente ook nog eenige uitkeering zou kunnen ontvangen. Voorzitter. Daar is niets van bekend. In Cuilenburg is men daar wel over bezig. Maar als wij daarmee zouden beginnen, zou men ons zeggen: Knap eerst de straten en wegen maar eens op, wil je recht van spreken hebben. 10. Voorstel tot het treffen dei- voorbereidingen inzake onteigening der gronden, noodig voor den aanleg van een verbindingsstraat tusschcn Mr. van Coothstraat en Stationstraat. De heer van Loon vraagt of de eer ste maatregelen nog geld kosten. Voorzitter. Maar heel weinig, want we hebben een stratenplan. Pullens. Is de toestand nu werkelijk van dien aard dat onteigening noodig is? Voorzitter. Ja, daar is een groote be hoefte aan middenstandswoningen te gen een huurprijs van 7.tot 10.- per wéék. Er zijn menschen bij me ge weest die daar gaarne zouden bouwen, indien de gemeente maar een klinker pad wilde leggen. Pullens. Maar is er anders dan geen gelegenheid? Me dunkt, d'r zijn toch nog andere wegen genoeg, waar ge bouwd zou kunnen worden. Zoo'n nieuwe straat brengt toch dadelijk weer zoo ontzettend veel kosten mee. Is er langs de spoorlijn nou niets te vinden?-~Dat wordt toch ook een druk ke weg. Voorzitter. We zijn uitgegaan van 't plan van een rationeele verbouwing van Waalwijk, 't Is zoo in 't uitbrei dingsplan opgenomen. Timmermans. Boven langs, aan de spoorlijn is geen enkel stuk grond los te krijgen, tenzij men fabelachtige sommen zou bieden. Dan krijgt men ook nog extra kosten voor waterleiding, gas en electriciteit. Rox. Ik apprecieer de centralisatie van Waalwijk. Zijn de trottoirs echter niet te breed volgens 't plan?. In de Mr. van Coothstraat zien we dat het trottoir door de boomen omhoog gaat staan. Me dunkt, een trottoir A an 2 M. is breed genoeg, en dan geen boomen planten. Timmermas. Wat zou de Mr. van Coothstraat zonder boomen zijn? Geen der leden voelt iets voor het voorstel van den heer Rox. Hierna werd het voorstel van B. W. aangenomen. (Voor bijzonderheden zie prae-advies in ons blad van j.l. Woensdag afge drukt.) 11. Benoemingen. Benoemd werden tot: a. leden der Commissie van Bij stand voor de Gemeente Licht- en Wa terleidingbedrijvenVerwiel, Donkers en van Loon; Rood Prijs Wit Prijs 1867 5 2501 1.0 0270 2 0440 11 0359 3 1377 16 2514 13 3379 20 0690 11 1638 2 2600 1 0547 4 1959 17 0751 1 1484 4 3582 8 C774 8 2707 15 2800 20 0703 13 1368 19 2531 14 4099 9 0889 6 4150 14 0177 18 31 6 18 0271 12 1453 12 2335 19 2135 16 0156 3 2327 6 0309 7 1528 15 2432 9 1403 7 0367 5 2591 10 2077 17 plaatse en aan haar krachtdadig op treden is liet te danken, dat het woon huis met nog een landbouwschuur van Rommen, dat op eenige meters afstand stond, kon worden gered. Zoowel bij Rommen als bij Zijlmans was alles verzekerd. tSi RANG-CAPELLE. Vergadering van den raad dezer gemeente op Woens- i dag 28 December 1927 des namiddags j te drie iiur.^ Agenda Vaststelling van de notulen der j vergadering van 22 November 1927. 2. Ingekomen stukken. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekenning van 1000 aan het Burgerlijk Armbestuur te Ca pelle wegens in 1922 en 1923 gedane uitkeeringen aan werkloozen. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot liet verleenen van eer vol ontslag aan boventallig personeel aan de openbare lagere school te Ca- pelle. 5-. Benoeming havenmeesters. 6. Mededeelingen. ADVERTENTIEN. Voor het aan htiiv bezorgen van Huishoudelijke Artikelen, worden in aiie steden en d«rpen welbespraakte persenen gevraagd. Flinke verdienste door weinig en gemakkelijk werk. Briefkaart ©m inlichtingen aan E ROMBOUT, Nieuwe Huizen 18. Breda. 39491 Vraagt bij ons prijs aa» va FELLE BRAND TE RAAMSDONK. Gisteravond te 7 uur lieeft in Raams- donksveer een felle brand gewoed. In een schuur van de boerderij van Rom men werd de brand ontdekt, welke spoedig oversloeg op de boerderij van W. Zijlmans, welke tot den grond af brandde. Het vee kon hier echter worden ge red, terwijl bij Rommen 3 paarden en 11 stuks vee mede een prooi der vlam men werden.. De brandweer was zeer spoedig ter bedrukt oi blanco In enalle andere kwaliteiten A! deze papiersoorten ©ok in losse vellen op elk for maat verkrijgbaar al of niet met naam bedrukt. Wij 3taan U met een uitge breide collectie papiersoorten en gratis cliché'? naar keuze ten dienste, terwijl onze prQzen beneden alle concurrentie zijn. vanaf f 1.25 per 100 met enveloppen. - Onze nieuwe monsterboeken, met de aller nieuwste modellen en letterproeven zijn gereed. - Deze modelboeken liggen ook ter inzage bij de volgende agenten, bij wie bestellingen gaarne worden aangenomen. A. VAN DER WEE-COOLS, Kaatsheuvel. J. GENUïT, Sprang. J. GOUDA, Vrijhoeve Capelle. A. THIELEN, Vrijhoeve-Capelle. A. VAN VEETHOVEN, Waspik. SCHüLLER, Kantoorhouder, 's Capelle, P. SCHEEREN. Russen. M. HERMAN, Vlijmen. P. JANSEN, Olsterwijk. Aanbevelend, Schoenfabriek vraagt voor spoedige indienst treding een prima goed op de hoogte met afdeelingen Zwikkerij en Uitpoets. Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 39492 vooi vr s "Aï li -jWi riyiT? ÏISIMMBTM

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 8