Aanbesteding, l. 1 aaipezee adres Drijfriem, Fiemscliiiven, !M S. R. F. F. vair Wees Marktberichten. Dankbetuiging. aanbesteden heb bijgevoegd C. J. Otten, Kapper S. B. f. Waalwijk Bloemenmagazijn Het bouwen van eenwoonhuisaan de Vaartstraat te Kaatsheuvel. een aparte deze week met in een ketel met water .sum. A. M. Verhoeven van Heerlen, te vallen vele brandwonden opliep is A. van Tuijl van Geffen. A. A. C. Donderdag d.a.v. overleden Men kan Bekkers van Waalre. de droefheid der ouders wel indenken. Het solisten concours georgani seerd door de Harmonie van het Jongenspatronaat belooft schitterend te worden. Talrijke solisten en duet- tisten hebben zich reeds gemeld Drie dames uit onze gemeente zullen in het begin 1928, hunne ouder lijke woning verlaten en zich als reli- giese vestigen in het klooster van Mariënburg te 's Bosch n.m. Mej. A. v. Delft, M. v. Delft (twee gezusters) en Mej. Jet. Pulles. Moge het haar gegeven zijn dat zij vele jaren aan den dienst van God zich mogen wijden en dat het haar moge welgaan. Veilingvereeniging nDe Langstraat Prijsnoteering van 29 Dec. 1927: Goudreinetten per K.G. 8 135 Bellefleuren pei KG, 10—ll5 idem II per K.G. 4-8 Kafappelen per K G. 6—8 Eisdener Klomppres per K.G. 4-8 Grauwe Reinetten per K.G. 5 7 Zoete Appelen II per K.G. 8—11 Stoofperen !I Spruitjes Kroten Juin Sjalotten Roode Kool Roode Kool 11 Savolje Kool Boeren kool Selderij per bos Preij per bos Kippeneieren Eendeneieren N1EUWKUIJK. heid vernemen per K G, 8—11 per KG. 43-51 per KG. 6-8 per K.G. 12—15 per K.G. 95—12 per stuk 16—18 per stuk 4—12 per stuk 2—11 per stuk l5—2 per stuk 4—5 16-20 31-45 per K G. 1.60 per K,G. 1.30 Naar we met zeker is onze tooneelclub „K. N. A.", naar aanleiding van hei behaald succes der jongste uitvoering aangezocht, om diezelfde uitvoering nogmaals te doen geven in Heusden Voorwaar een eervolle uitnoodiging De gedurende de Kerstdagen door ons parochiaal Zangkoor vier stemmig gezongen Kerstcantaie onder leiding van den directeur C. de Gouw is goed geslaagd. Ook de daarin gezongen solo's vooi tenor en bariton resp, door deheeren de Gouw en van Steensel, voldeden uitstekend. MEEUWEN. Toi ons genoeger vernemen wij, dat de heer Joh. van Buuren, dezer dagen te Leiden mei gunstig gevolg het examen voor de rechtswetenschappen heeft afgelegd. MAÜE. Toen Dinsdag de hulp bestellers te Drirnmelen Driesprong en die van Made de Jongh, de buiten wijken gingen bestellen, waren ze dermate door de sneeuw misleid dat ze in een sloot terecht kwamer en tot hun schouders in het wate- zakten, het er uit komen gingdoo het afbrokkelen van 't ijs en sneeuw met moeite gepaard. Verloren voorwerpen Een moersleuttl, een wolien das een Dameshandschoen en een paa» jongens-schaatsen. Op Vrijdag 6 Januari a.s. zal d< Patronaats—tooneelvereeniging me medewerking van de harmonie „S'. Cecilia" een tooneel uitvoering gever Opgevoerd zal worden „De Giftmenger of het offer van een vader" in 3 be drijven, daarna „Het Gelukskantoor", klucht in 2 bedrijven. Alleen toeganke lijk voor donateurs. Bij den landbouwer P. v. d Lankhaar, zoo verneemt men, heeft een baldadige hand een bruine vloei stof in een put geworpen, waaru t mensch en dier 't water moeten ge bruiken. Verder zegt men, is een flesch water met het daarin geworpen drij vend vocht naar een scheikundig laboratorium gezonden. Verlengde Telefoondienst open stelling. Met ingang van 1 Januar a.s. zal de telefoondienst bij elke open stelling met '/a uur verlengd wordet en open zijn voor den dienst van 8 13 14—16, 17—20 uur Ongewijzigd blijf! de post— en telegraafdienst. Vertrokken personen: W. v. Steen sel naar Breda. LOON-OP-ZAND-KAATSHEUVEL. Van 1 tot en met 15 Dec. 1927. Geboren: Maria Hendrika d.v. P. W. Damen en H. Hoevenaar. Antonius Woutherus Henricus z.v. J. G. van Es en C. Vastré. Cornelis Henricus z.v. H. Grootswagers en J. M. v. d. Linden. Henricus Jacobus Leonardus z.v. M. Kommeren en G. M. v. Rijzewijk. Jo hanna d.v. M. de Nijs en C. J. v. Riel. I Martinus Cornelis z.v. W. A. van der i Lee en C. C. Kuijs. Maria Petronella Philhelmina d.v. J. v. d. Broek en C. H. Konings. Maria Gerdina d.v. Adr. Schellen en M. Marlens. Hendrik Klazina z.v. M. C. den Engelsman en G. de Groot Adra. Ma. Joha. d.v. G. v Wanrooi.) en W. Dingemans. Paula Josine Maria d.v. J. C. van Loosdrecht en G. A. Verschuren. Overleden: Johanna Maria Leerma- kers, echtgen. van J. IJpelaar, oud 59 jaren. Adrianus Balvers, wed. van Petronella van Elk, oud 73 jaren. Nicolasina van Rijswijk, wed. van Jos. Verhoven, oud 54 jaren. Petrus Jo hannes Beunis, wed. van Hendrika van Haaren. oud 78 jaren. Adriana Bee- rends, wed. van Wilh. Maas, oud 77 ja ren. Henrica Petronella de Man oud 17 dagen. Maria Catharina Mutsaers e,chtgen. van M. J. de Kort, oud 45 j. Huwelijken: Lowie Scholten oud 34 jaren te Resteren met Pieternel la Ma ria Oerlemans oud 31 jaren alhier. Johannes Haverhals oud 24 jaren al hier met Jacoba v. Kampen oud 20 ja ren alhier. MADE. Geboren: Theodora d.v. Cornelis Kooijman-Diependaal. Jacobus z.v. Johannes v. Alphen-v. d. Steen. Ber- nardus z.v. Petrus v. Meel v. Dongen. Gehuwd: Hendrikus C. Flipsen 33 j. en Johanna v. Bragt 23 j. ling Leo van Odder i Onderweg sprong de ongelukkige ech- De schoonste doffer der tentoon- ter uit den auto en kwam in een rivier stelling P. L. Pullens. terecht, waar hij echter ongedeerd uit De schoonste duif der tentoonstel- tevoorschijn kwam om in versnelden ling J. C. Pullens. Waalwijk, 29 Dec. 1927. eieren 12—14 cent. varkens f 7—f 9 BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Hendrikus Chr. z.v. J. Chr. L. de Vos en M. Maas. Francisca C. L. M. d.v. L. ,J. M. A. Leenhcers en J. M. Berkelmans, Adrianus J. z.v. J. C. Pulles en H. G. Aarts. Jacobus G. z.v. A. Biuurmijn en A. M. de Graaf. Pieter A. z.v. P. van Brunschot en M. W. Vervoort. Overleden: Maria van Delft. 70 jaar, wed. van Paulus van den Hurk. Pe tronella M. Treffers, 76 jaar, wed. van P. Holster. Adrianus Kool 82 jaar, wed. van G. van Maarsbergen. Huwelijksaangiften: Alphonsus J. de Kort 32 jaar en Maria W. Klerkx 27 j. Ingekomen personen: Chr. J. A. van Lieinpt van Breda. M. Sterrenburg van Sprang-Capelle. M. P. Verstegen van 's Bosch. E. J. Damen van Made. L. A. de Bruine en gezin van Loon- op-Zand. M. W. Koedijk van Hilver- KANTONGERECHT WAALWIJK Uitspraken van 22 December 1927. H. J. P. en G. G. P. te Waalwijk over- tr. pol. verord. ieder teruggave aan ou ders zonder toepassing van strafG. J. V. te Sprang-Capelle overtr. mot. en rijw. regit, 3.of 1 w. tuchtschool; G. v. B. te Vlijmen overtr. mot. en rijw. wet, vrij; J. J. v. E. te Waalwijk overtr alsvoor, 10.of 5 dagen; A. J. de R. te Sprang-Capelle overtr alsvoor 2. of 2 dagen; H. L. D. te Waalwijk, over tr. pol. verord., vrijA. v. d. M. en H. A. v. I. te Waalwijk, H. A. W. A. S. te Breda en C. J. v. d. S. te Sprang-Capel le, overtr. alsvoor. ieder 5.of 3 da gen; A. v. R. en R. J. R. te Kaatsheuvel A. J. L. te Sprang-Capelle, A. F. K. te Vlijmen, A. D. te Veen, overtr. alsvoor, ieder 3.of 2 dagen; W. v. B. en M. D. L. D. te Kaatsheuvel, H. M. v. M. te Waalwijk, B. L. v. d. E. te Rotterdam, overtr. mot. en rijw. regt. ieder 5. of 3 dagen; J. C. H. te Waalwijk, over tr. alsvoor 3.of 2 dagen; J. A. B. en A. C. v. E. te Tilburg, jacht- delict ieder 10.of 5 dagen; M. v. P. te Kaatsheuvel en F. C. R. te Waalwijk overtr. trekhondenwet ieder 3.of 2 dagen; A. K. te Sprang-Capelle overtr. alsvoor 0.50 of 1 dag; A. J. L. te Dru ilen, overtr. mollenwet 2.of 2 da gen; F. H. te Vlijmen, overtr. arbeids wet 3.of 2 dagen; J. v. d. V. te Ma de en J. C. K. te Nieuwkuijk overtr. prov. pol. regit., ieder 3.of 2 da gen; C. te H. te Waalwijk, dronken schap 10.of 5 dagen. DUIVENSPORT. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdagen Zondag GEEN repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 8 uur. Flora Bioscoop, ^Geheime Politie". Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „De Groote Parade". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „De Groote Parade". Zondag en 8'/2uur. Flora Bioscoop, „Geheime Politie",, Zondag t>'/2l uur. Tooneeluitvoering „Wat niet sterven kon", Patronaat v m. Baardwijk. Maandag 8 uur. Repetitie Waalw. Veteranen Gymn. vereeniging, gem. Gymnastieklokaal. Maandag 8 uur. Witte Bioscoop, „De Groots Parade". Woensdcg 3 uur. Kindervoorstelling Witte Bioscoop Woensdig 8 uur. Witte Bioscoop, „De Groot; Parade". Uitslag der Tentoonstelling van de Postduivenvereeniging „De Luchtver- kenneis". gehouden op 25 en 26 De cember in 't café van W. Pullens, ,,'t Vosje". De keurmeester, de heer C. Witlox, had een moeilijke taak te vervullen. Waar er verscshillende goede exempla ren geëxposeerd waren en deze in het vliegseizoen heel wat gepresteerd had den, wist hij er deze precies uit te ha len. Wij brengen den heer C. Witlox onzen oprechten dank met deze zoo schitterend geslaagde tentoonstelling. De uitslag was als volgt: Ingezonden 80 vogels. Klasse I oude doffers: M. van den Heuvel 1—2—3; H. Mulders 4, Th. Duijvekam 5, L. Leijtens 6, Ant. Ver- hilst 7, Z.E.V. Klasse II oude duiven: J. C. Pullens 1, Ant. Verhilst 24, Th. Duijvekam 3, A. Lombarts 5, J. C. Pullens Z.E.V.. M. v. d. Heuvel E.V Klasse III, Jonge Doffers. P. L. Pul lens 1, J. C. Pullens 2, Adr. Krol 3, A. Lombarts 4, M. v. d. Heuvel Z.E.V., J. C. Pullens E.V. Klasse IV, Jonge Duiven. Leo v. Gel der 1, M. v. d. Heuvel 2, P. L. Pullens 3, J. C. Pullens 4, L. Leijtens 5, Th. Duijvekam Z.E.V., L. Leijtens E.V. De beste vliegdoffer der tentoonstel ling M. v. d. Heuvel. De beste vliegduif. der tentoonstel- GEMENGD NIEUWS. Hedeimorgen wilde de 20 jarige v. B. bij cfe Schouwijesbrug fe Haar lem op ten tram van de E. S M springen, die in de richting Amster dam vertrek waar zij op een kantoor werkzaam is. De trarr was reeds in beweging Zij kon tet klaphek niet openen en sloeg achttrover van de treeplank in het water /an de Leidsche vaart. Eenigen tijd later werd het lijk van het meisje dat oader het ijs was ge raakt, uit iet water opgehaald. Hedennacht is in de kolenwas- scherij var Staatsmijn Wilhelmina de losmeester Th. W wonende te Ter- winselen, ioor een drijfriem van een der machnes gegrepen. Hij werd zoo ernstig wirwond dat hij spoedig overieec. De ongelukkige is 49 jaar, .gehuwd er. vader van zes kinderen. Reuter méldt nader dat de drie priesters en ze'en nonnen, die door de cornmuolstsn-ie Swabue gevangen werden gencmEn en door den Brit- schen torpedojager werden bevrijd uit de vensters dtr gevangenis getuigen waren van de terechtstellingen.°De bevrijde gevangenen schatten het aantal executes der 2 laatste maanden op zijn mhst op 150 per dag. De hoofden dei-slachtoffers prijken aan de muren n den zetel der commu nisten. De ommunjstische commisse telt knapen <n meisjes van 15 tot 18 jaar. Aan eer jongen van achtien jaar worden 90 terechtstellingen toege schreven, tow ijl een meisje zich op ten minste tèn beroept Er w>rdt tegenwoordig met honden vee jacht gemaakt op bun- sings; de 3neeuw helpt vaak de schuilhoeken van deze "kippendieven vinden. Ooi worden ze op boeren erven in vaten gevangen. Lukt de jïht wat, dan geeft ze een goed dagged. want de velletjes zijn tegenwoordRzéér duur. Van bunsings is de prijs 8a 12 gld. per stuk; voor een hazenveMs de prijs f 1, vooreen katfenhuidjo betaald men graag 1.50 a f 2. Dat er fcgenwoordig nog al eens een poesje verdwijnt op geheimzinnige mannier, iste begrijpen. Te lermalle bij Hoel is een overzetbootin de Maas gezonken; de veerman ei twee arbeiders verdron ken. Gisteravond is op een onbe- waakten cverweg bij Gouda een fietsrijder clior den trein die te 18 u. 20 uit Roterdam vertrekt en te 6 u 41 te Gouca moet aankomen, gegre pen en vernorzeld. Wolff seint uit Theilhelm: Een gezii: van 8 personen van den vroegeren lerbergier Nader is hier ziek geworlen van het eten van ver giftigde spjzen. De I9jïige zoon en de 18 jarige dochter zijn reeds gestorven. Aan het hestel der cverige familieleden wordt getwijfeld. De lOjarige Thijs Hoste Krom menie is Dhsdag door het ijs gezakt en verdronken. In de kleine gemeente Miribel- les-Echelles (Isère-departement) heeft een waanzianige schrik en ontsteltenis verspreid. De man, de 32-jarige ex-soldaat Pierre Blond, was in aanval van koorts plotseling krankzinnig geworden. Zijn vader zou hem per auto naar een krankzinnigengesticht overbrengen. pas weer het 3C K.M. verder gelegen Miribel te bereiken. Bloud sloeg in dit plaatsje met een stok alle ruiten stuk, die onder zijn bereik kwamen, klom zelfs met een ladder naar de eerste verdiepingen van sommige huizen om zijn ruiten- brekerswerk te verrichten en deelde inwoners van ontzetting beven, en 'm nachtgewaad de straat op ijlen.' Intusschen voorzagen eenige „dap peren" zich van hooivorken en wisten den krankzinnige te omsingelen en te binden, die tenslotte naar een krank zinnigengesticht kon worden vervoerd, 1 oen Pierre Bloud had voelen aan komen, dat hij krankzinnig werd, had hij den pastoor van Miribel laten roepen om zijn biecht te hooren. Hij vertrouwde den geestelijke een aantal goudstukken toe, die de priester, gelijk de voorzichtigheid eischte, in het bij zijn van getuigen telde en veilig voor hem opborg. De spaarpenningen bleken een aan zienlijk bedrag te beloopen. ADVERTENTIëN. Ondergeleek nde betuigt hier mede zijn hartelijken dank aan de N.V. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN te Gorinchern voor de FRAAIE WASCHMACHE die als het 167ste EXTRA CADEAU op RAVENSWAAY'S LETTERS" ARTIKELEN aan hem is uitge reikt De LETTERS KOFFIE, v/aaf- °P cadeau is uitgereikt, is eekoclh bij den Heer G C. v.D. SANDEN ve Waalwijk. tll m KELDER, Waalwijk, 23 1927 Statiorisslr. 9 O 39520 VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Kamer van Koophandel. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor 5 leden der Kamer van. Koop handel zijn gekozen de heerefi A. van Beek Made. J. var. Iersel Waspik. J. van Eijkeienbuig Waalwijk. 1. C. Mortier Waalwijk, j. Frederiks Kaatsheuvel. De heer Roza te Wijk, aftredend lid viel af, de heer M. Beerens, Waalwijk had ontslag gevraagd. Zuiderafwateringskanaal Ten aanzien van het ontwerp besluit tot oprichting van het water schap „Het Zuider-afwateringskanaal acht de Commissie voor de Water schappen de door den „Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk" geopper de bezwaren ongegrond. De „Nieuwe Builendijksche Hooi- polder" onder Raamsdónk heeft geen bezwaar in het op te richten water- schap te worden opgenomen, maar wel dat het dan tegelijkertijd zal blij ven in het verband van het water schap „De Beneden Dongë". Hij wenscht niet te betalen in twee pol ders tegelijk. De Commissie is van oordeel, dat dit eene zaak is, die het best te regelen vaTTEiphef BponUer Reglement van het op te richten waterschap en bij de daarbij behoo- rende klassificatie en dat veimits het aandeel in de kosten van het voor- loopig bestuur van dat waterschap voor bedoelden hoek van den Hooi- polder minimaal zal zijn, het ook het best zal zijn in het ontwerp-besluit ter wille van dien hoek geen wijzi ging te brengen. De Commissie heeft alleen bezwaar tegen het voorgesteld art. 3, hoezeer zij ook de bedoeling die Ged. Staten daarmede voor hebben, waardeert. Het gevolg van de handhaving dier slotbepaling zou toch zijn, dat het op te richten waterschap, behalve ten aanzien van de polders. De Oosten sche en Westensche Buitendellen en den Binnenpolder van 's Grevelduin- Cappelle, aan wie een zeltde taak is opgedragen, als opgedragen zal wor den aan het op te richten waterschap, ook nog in uitvoering van deze taak zal worden belemmerd ten aanzien van de achttien andere polders, waar over dat waterschap zich ook zal uitstrekken,, zijnde juist htigter», dat Gedep. Staten met hunne sloibepaiing willen voorkomen. De Commissie vindt hei daarom beter de sloibepaiing van artikel 3 te laten vervallen. Voorts stelt de Commissie voor in art. 7 den termijn van 2 jaar te ver anderen in dien van 1 jaar. Zooals aan de commissie is gebleken zal de verbetering van den water- toestand in het op te richten water schap in hoofdzaak bestaan in de verbetering, c q. verlenging van het bestaande Zuiderafwateringskanaal en in de verbetering van het watergtmaal aan den mond daarvan te Keizersveer, beide toebehoorende aan en in on deihoud en beheer bij het Rijk. Daarom veroorlooft de commissie nog aan Gedeputeerde Staten te vragen aan de Staten mede te deelen, of er gegronde hoop bestaat dat het Rijk die beide kunstwerken onder redelijke voor waarden aan het op te richten water schap overdraagt. ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang- straat en Omgeving het UIT- GEBREIDST geeft/ Namens den heer J Robben t« Kaatsheuvel zalondergeteekende op Zaterdag 7 Januari a.s. Bestek en teekening vanaf heden te bekomen bij onderge- teekende a f5per stel. Res titutie op den dag van besteding f 2.50. H. J. VAN DEN HEUVEL. Architect, 39499 Kaatsheuvel. Hiermede bericht ik hef geachte publiek van WASPIK en Om streken, dal ik bij mijne HEEREN ZAAK Gelegenheid tot wasschen, knippen en onduleeren. tAanbevelend. Dijkje C 15 WASPIK is TELEFONISCH aange sloten onder voor voor Auto's en elk ander doel, - - IS BIJ - - MACHINEFABRIEK Tel. 159. Damessalon. No. 199. A

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10