1 I)ec. Feestelijke inwijding der nieuwe con certzaal „Musis Sacrum", bij den lieer V. J. Gerris, door de Liedertafel „Oefening en Ver maak". 1 Jan. 1879. De bevolking der gemeente bedraagt 4180 zielen, vermeerdering dus 206. 12 Maart. Door den gemeenteraad van Tilburg wordt met algemeene stemmen besloten con cessie te verleenen aan den beer J. v. d. El zen voor den aanleg van een tramweg in de gemeente. 8 Juli. Groote brand te Besoijen. Het geheele pand, bekend onder den naam van de Oude Jodenkerk, benevens een looierij, gaan in de vlammen op. 13 Jan. 1880. Dood van den EdelAchtb. Heer H. Loeff, sedert bijna 38 jaren burgemeester te Baardwijk. 3 Februari. De heer Jos. van Heijst, geboren te Waalwijk, wordt met algemeene stemmen tot secretaris te Baardwijk benoemd. 12 Febr. De heer Jos. v. Heijst, secretaris, wordt door Z. M. benoemd tot burgemeester van Baardwijk. 12 Febr. Door de Regeering wordt beslist, dat de spoorweg zal loopen in de richting van de le Zeine bij Waalwijk, ten zuiden langs Baardwijk door den Overlaat en den dijk te Drunen, nabij den molen zal snijden. Het station komt tusschen den Kerkpad en de Kloostersteeg. I Maart. De normaallessen te Besoijen ingesteld, tot directeur benoemd de heer \V. v. d. Sluys, tot onderdirecteur de heer G. van Woerkum te Kaatsheuvel, tot leeraar de heeren B. de Noo te Capelle-Heijstraat en H. H. Breuer te Baardwijk, allen hoofden van scholen. 14 Augustus. De Liedertafel „Oefening en Ver maak neemt deel aan den Internationalen Zangwedstrijd te 's-Gravenhage en behaalt een derden prijs. 8 Sept. De harmonie 1' Espérance treedt voor het eerst op bij gelegenheid van den verjaar dag van burgemeester Van der Klokken. II Aug. 1881. Feestelijke opening van den stoom tram Til bu r gWaa 1 w ij k 4 Sept. De Liedertafel Oefening en Vermaak be haalt op den grooten internationalen Zang wedstrijd, uitgeschreven door de „Méloma- nes" te Gent, den derden prijs in de derde afdeeling. 21 Sept. 1883. Het Gemeentebestuur en de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Tilburg- richten een krachtig adres aan Z. E. den Mi nister van W. H. en N. tot ondersteuning van het adres der gemeente Waalwijk, om de ha ven aldaar met eene schutsluis aan den eer lang te graven nieuwen Maasmond te ver binden, hetwelk niet alleen voor Waalwijk en Tilburg, dat door een stoomtram aan die ha ven verbonden is, maar ook voor de geheele nijvere Langstraat van groot belang zal zijn. 30 Nov. Op de begrooting van 1884 wordt ƒ6000 vastgesteld voor het aanleggen van trottoirs. 3 Jan. 1884. Het 25-jarig bestaan der Teeken- school wordt feestelijk herdacht. 16 Jan. De heer Johannes Baptista Franciscus van Gils, apotheker alhier en oud-lid van den geneeskundigen Raad van Noord-Brabant en Limburg, overlijdt in den ouderdom van 47 jaren. 15 Maart. De ZeerEerw. heer J. van Kessel, pas toor te Besoijen, viert zijn gouden priester feest. 20 April. De gemeenteraad besluit een oproe ping te doen naar de betrekking van direc teur der gemeente-gasfabriek op een salaris van 800 minstens. Z. M. benoemt tot burgemeester van Nieuw- kuijk, met ingang op 4 Mei, den heer J. v. d. Aa, secretaris der gemeente. 3 Mei. Z. M. heeft benoemd, met ingang van 23 Mei, tot burgemeester van Capelle, den heer H. J. Wellenbergh. 20 Mei. Brand te Besoijen. Drie huizen benevens twee schuren worden in den asch gelegd. 27 Mei. Tot directeur der gasfabriek wordt be noemd de heer J. van Dijck alhier, na loting met den heer P. Gloudemans. 29 Juni. De ZeerEerw. heer Baselmans, gedu rende bijna 49 jaren Pastoor van Baardwijk, overlijdt in den ouderdom, van 86 jaren. 9 Juli. Mgr. Godschalk benoemt tot Pastoor te Baardwijk, den Eerw. heer G. van Haaren. 3 Sept. De Gemeenteraad besluit dat de Klooster- steeg voortaan den naam zal dragen van Stationsstraat. 20 Sept. Bij koninklijk besluit wordt benoemd tot notaris alhier, de heer A. J. Rant candi- daat-notaris. 1 Januari 1885. De bevolking onzer gemeente bedraagt 4236 zielen. 17 Maart. De laatste ndgel wordt geslagen aan de spoorwegbrug in den Baar d wij kschen Overlaat. De toegangen tot de brug waren aan weerszijden met vlaggen en toepasselijke opschriften versierd. De brug kostte 1 mil- lioen. 5 April. In den nacht van Zondag op Maandag werd de machinale schoenfabriek van de fa. de Wed. W. A. Dumoulin en Zoon te Besoij en door brand vernield. 70 arbeiders raakten hierdoor buiten werk. 15 April. Bij koninklijk besluit is benoemd tot burgemeester der gemeente Capelle, de heer G. Vermeulen Wzn. 13 en 14 Juli. Feesten ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Besoijen. fier der Staten van Noord-Brabant, heeft zijn eervol ontslag uit die betrekking aange vraagd. 13 Oct. De sociëteit „de Broedermin", sterk 83 leden, viert haar 25-jarig bestaan, id. De gemeente- en waterschapsbesturen in 21 Juli. Herkozen tot leden van den Raad de heeren P. Quirijns, L. Mombers, F. A. Baijens en Th. Hoffmans, respectievelijk met 157, 166, 148 en 141 van de 214 uitgebrachte stemmen. de Langstraat, vanaf Baardwijk tot en met Waspik, dienen een adres in aan de Tweede Kamer der Staten Generaal, betreffende de uitvoering der werken aan den Nieuwen 13 Aug. Groote brand te Raamsdonk, 32 gebou wen, tal van inboedels, benevens Vit millioen K.G. hooi en eenige runderen en varkens, werden door het vuur verteerd. 9 Oct. De heer Mr. P. F. Cooth, sedert 1853 grif- Maasmond. In dit adres worden de bezwaren opgesomd betrekking hebbende op 1. de Com municatie, 2. de Scheepvaart, 3. de Waterlos sing, 4. de irrigatie (besproeiing). 25 Nov. Vergadering op Musis Sacrum van een EEN KIEK UIT ONZE DRUKKERIJ. BINDERIJ EN EXPEDITIE. On;e huidige Augsburgsche snelpersen met Inleg-apparaat. ^niniiHiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiHiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 13