sympathiseerden en die door hunne bijdragen het mogelijk maakten, dat U een dergelijk huldeblijk thans kan worden aangeboden. De eenvoudige inscriptie op de omraming van het schilderstuk zal waarschijnlijk voor menigeen niets zeggen doch wij zijn er van overtuigd dat het voor U alles zegt n I. de sympathie en waardeering 'Jwer vrienden en kennissen en de appreciatie van heigeen gij door woord en daad, in het tijlperk dat achter ons ligt, voor onze gemeenschap hebt gepresteerd. Moge het tevens voor de toekomst een aansporing voor U zijn op den bekenden weg voort te gaan tot heil van U en de uwen, tot heil Uwer zaak, tot heil onzer plaats. De heer Tielen dankte zeer getroffen in de volgende bewoordingen-: Mijne He er en. Het zal U begrijpelijk zijn, dat het op dit oogenblik, zulk een oogenbltk, voor mij moeilijk is, een antwoord te geven dat de gevoelens weergeeft, die mij en niet minder mijn vrouw thans bezielen. Wie toch had durven den ken, dat het gouden jubileum van mijn courant, van mijn zaak aanleiding zou hebben gegeven tot zulk een huldi ging, door een comiié als het Uwe, waarin ik mijn beste vrienden zie. m'n jeugdvrienden, maar ook vrienden die ik door zakenrelaties, door pret- tigen omgang in onze plaats daartoe heb mogen gaan rekenen De hartelijke woorden van Uw woordvoerder, m'n vriend Bernard Timmermans namens U en namens de burgerij, of liever namens de vele getrouwen van „De Echo", het daarbij aangeboden schit lerende souvenir, dat in lengte van dagen zal getuigen van Uw aller sym- phatie en waardeering, dat alles heeft mij ten diepste getroffen. Ik weetniet wat ik daarin het meest moet schat ten, de waardeering van hetgeen „De Echo" in die 50 jaren heeft gedaan voor plaats en streek, Uw goedkeu ring van de wijze waarop ik gemeend heb de belangen van plaats en streek, handel en industrie enz. in die 25 jaar te moeten dienen, of dat ik daarin zien moet dat onze plaats nog velen telt van dezulken, waaronder ik mij zoo gaarne schaar, die overtuigd zijn dat men ten plicht heeft voor zijn plaats te werken in elk opzichtom dat alsdan de godsdienstige, cultu- reele en industrieele belangen van zelf naar voren komen en ook met alle kracht gediend zullen worden. U zult wel geloovpfi- dat het verken vonr onze plaats en streek door mij niet alleen beschouwd wordt als een duren plicht, maar dat ik daarin zie een levenstaak, daarin vind een mij zeer aangenaam werk, al geeft het moge lijk ook wel eens teleurstellingen. U zult mij toestaan, dat ik, spreken de over dezen Waalwijkschen geest hier twee namen noem, die daarvan als't ware de verpersoonlijking waren en die beiden lid waren van 't drie manschap dat mij bij 't veertig-jarig jubileum huldigde en die ik ook zoo gaarne thans hier gezien had, ik be doel van de heeren Philip Timmer mans z g. en E.W. Klijberg thans te Naaldwijk. Ik heb U reeds gezegd, dal de hulde, de hulde der getrouwen van „De Echo" en de drukkerij mij zeer heeft verrast en niet minder mij zeer gelukkig heeft gemaakt. Ik behoef U daarbij niet te zeggen, dat Uw voortdurende steun en belangstelling dat al die lange 25 jaren heeft gedaan, vooral in de moeilijke jaren, toen ik door droeve omstandigheden op 19- jarigen ieeftijd voor het groote feit werd gezet deze moeilijke taak jong en onervaren aan te pakken. De grond slag was gelegd door een bekwaam vader, de steun bleef me van een wijze en verstandige moeder, die met mij veel angstige en moeilijke jaren heeft meegemaakt en ik zou op dit plechtig oogenblik durven vragen: vader, heb ik Uw levenswerk goed voortgezet, moeder, heb ik mijn plicht gedaan en ik hoop, dat deantwoorden gunstig voor mij zouden zijn, zooals klinkt uit Uw woorden, uit Uw hulde uit Uw prachtvol souvenir dat volgens U mijne heeren en allen die achter U staan mijn werk op verschillend gebied wordt geapprecieerd. Ontvang mijne heeren voor dit alles mijn hartgrondigen dank met de heilige verzekering dat ik met Uw steun en hulp „De Echo van het Zuiden" in zijn bedding waarin hij thuis hoort hoop te brengen tot het beste wat er is op dit gebied, die waarachtig werkzaam zal blijven in 't godsdiens tig, cultureel en industrieel belang van Waalwijk en de Langstraat en dat mijne drukkerij zal worden een sieraad voor onze industrie. Hebt dank mijne heeren, hebt dank Waalwljkers, oud-Waalwijkers en allen die aan deze huldiging deelnamen, namens mij, m'n vrouw, m'n familie, mijn personeel, namens de nagedach tenis van m'n vader en moeder maar vooral ook namens mijn kinderen, die eerst later zullen beseffen wat deze dag voor hun vader, maar ook voor hen zelf beteckent. Ik heb gezegd. Nu begon voor goed de groote be langstelling. een stroom van personen autoriteiten, vrienden, collega's die ter receptie verschenen. Namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat wenschte de heer Bernard Timmermans den jubilaris geluk. Hij dankte voor de vele diensten door ons blad de Kamer bewezen. Spr. hoopte op een bestendigde samenwerking en evenals in 't verleden ook in de toekomst steeds van de gastvrijheid van „De Echo" gebruik te mogen maken. Als Voorz. var» de vereeniglng „Waalwijks Belang" sprak de heer v. Liempt als volgt Waarde Jubilaris. In het Jubileum nummer van de Echo vond ik reeds gelegenheid tot het aanbieden van de gelukwenschen van de vereeniglng Waalwijks Belang en in het licht te stellen de verdien sten van U èn als Redacteur-uitgever èn als lid- en secretaris in het Be stuur der Vereeniging. Ik heb daarbij vertolkt de oprechte gevoelens van mijne medebestuursle den en heb daaraan thans niets toe te voegen. Alleen zou ik nog wenschen in herinnering te brengen hetgeen wij reeds meermalen en onlangs nog be spraken, dat het toch zoo jammer is, dat onder de jongere krachten niet meer belangstelling wordt aangetroffen voor al die zaken rakende de alge- meene plaatselijke belangen, die ons in zooveel verschillende functies bezig houden. hartigheid of hyper-critiek wel wat vervaagt. Hij noopte echter op een frlssche werkkracht in de toekomst. Het Dagelijksch bestuur bracht hij dank voor zijn aanwezigheid, hij durfde daarin een bewijs zien dat het werken voor de belangen der gemeente door „de Echo" door 't gemeentebestuur wordt geapprecieerd. Namens de R K. Werkliedenveree- niging en de harmonie St. Crispijn bracht de heer Smolders de beste wenschen over. Spr. zeide dat beide vereenigingen dankbaar erkennen den grooten en gunstigen invloed die „De Echo" op de ontwikkeling van beiden heeft gehad. De heer Verlinden uit Bergenopzoom, Hoofdbestuurder der Federatie van Boekdrukkerij Bonden met de heeren van Turnhout en Nooijen ter receptie, feliciteerde den jubilaris namens de Federatie van BoeKdrukkerspatroons- bonden. Spr. noemde het een voorrecht, den heer Tielen als Brabanter te mogen begroeten. Dan wees spr. op den strijd van den Bond en den grooten steun, hierbij steeds van den jubilaris onder vonden, die steeds is gebleven een trouw en ijverig lie, met energie en intelligentie en met zeer goede en degelijke adviezen. Spr. zegt groote bewondering te hebben voor 't werk van den heer Tielen en roept zijn steun in voor de toekomst in het be lang der Nederlandsche industrie. Ten slotte nam hij de gelegenheid te baat om erop te wijzen dat de georgani seerde drukkers geen uitzuigers zijn, maar dat de organisatie er is om rust in de bedrijven te scheppen, om een fatsoenlijk stuk brood voor zichzelf en z'n personeel te verdienen. lijk van zijne belangstelling blijken. Namens de R K; Joumalistenveree- niging sprak de voorzitter, de heer B. Vesters, Hoofdred. van het „Huisgezin" te 's Bosch. Spr. zeide, dat de R K. journalistenvereniging dit Jubilé van zooveel beteekenis vond. dat men hem als Voorz. heeft verzocht den Red.- Uitgever persoonlijk te gaan felicitee- ren, Spr. doet zulks met veel genoe gen en waardeering voor 't vele goede door „De Echo" tot stand gebracht. „De Echo", zoo zeide spr., is een weerklank, maar „De Echo", het blad voor de Langstraat, is steeds geweest geen weerklank maar een promotor voor het goede. Als chef-redacteur sprak de heer Hol namens het R.K. Dagblad „Het Huisgezin". Spr. geeft de verzekering dat het Huisgezin met groote belangstelling den groei van ons blad volgt. Het is spr. een behoefte den jubilaris dank te brengen voor hetgeen door hem reeds tot stand is gebracht en voor de aangename samenwerking. Spr. uit den wensch dat de heer Tielen en zijne medewerkers onder Gods zegen op den ingeslagen weg zullen voortgaan. Wij noemen nog van de meer dan 100 personen, die ter receptie ver schenen o.a. de heeren A. H. van Schijndel Sr., Mr. H. Lotff. Burge meester van Drunen, de wethouders, de leden van den Raad, P. Verwiel, H. v. d. Waerden, B. Timmermans, A. H. van Schijndel Jr., Mr. van Ros malen, Dir. der Bossche Courant, L. Arts, van de firma A. Arts, Nieuwe Tilburgsche Courant, Vesters en Hol van Het Huisgezin, G. J. de Vries, Directie Eindhovensch Dagblad; Lim- burgsche VoetbalbondDir. Nieuws blad Kanton Oosterhout; R.W.B. H EC,; Wagenaar, GriffierNieuws blad van HeusdenMr. Dr. Deckers, Kamerlid Jhr. Mr. E Verheijen, Kanton rechter; Harmonie Apollo, Kaatsheuvel; Kapelaan Beijnen, Eindhoven; R.K. Waalwijksche Gymnastiekvereniging Biljartclub Hotel Verwiel; Hoofdbe stuur R.K. Grafischen Bond Drukkerij „Antoine", GeertruidenbergR.K. Bond van Schoenfabrikanten, Kaatsheuvel Algemeen Hoofdbestuurder Federatie Directie Teulings Koninklijke Drukke rijen, 'sBisch; Vesters en Roestenberg, KaatsheuvelVereen. Waalwijksche Schoenfabrikanten Kynologenvereeni- ging, e.a. In totaal ontvingen wij 137 telegrammen en voorts honderden brieven, kaartjes enz gg Zelfs in onze stoutste verwachtingen hadden wij niet zulk een groote be langstelling verwacht. Onder de tal van geschenken die werden aangeboden mogen we noe men een prachtige boekenkast van de Kon. Papierfabrieken Van Gelder Zonen, Amsterdam, een mooi stuk werk, vervaardigd in de meubelfabriek K.E.M.I. van den heer Chr. Klerx alhier. Des avonds vereenigde de jubilaris de leden van 't Huldigings comité en vertegenwoordigers van den R. K. Ned, Bond van Boekdrukkers-patroons met eenige familieleden aan een diner in Hotel Verwiel, dat een uitstekend en prettig verloop had. O De-» jubilaris wees er in zijn welkomst woord op, dat hij in de leden van het Jubilaris en familie temidden van het Huldigings-Comité. Ik ben er van overtuigd, dat dit ju bileum voor U nog meer waarde zou hebben, wanneer uit het, naar aanlei ding daarvan geschreven en gesproken door degenen waarop wij het oog hebben, een leering zou worden ge trokken in dezen geest, dat zij volgend Uw voorbeeld èn als journalist ènals burger bereid worden gevonden mede hun krachten te geven aan het werk der algemeene zaak, door U al zoo veel jaren en met zooveel toewijding op de schouders genomen. Ik ben er van overtuigd, dat dan voor U de waarde van dit jubileum nog zou worden verhoogd. Daarna verscheen het Dagelijksch Bestuur der gemeente Burgemeester, de wethouders W. Eibers en F. Smol ders en de Secretaris. De Edelachtb. Heer Moonen sprak namens 't Dagel. Bestuur dezer ge meente. Spr. hoopte, dat alle goede wenschen zoo ruim in onze feestuit gave geuit, in vervulling mogen gaan en wees op de prettige samenwer king tusschen Gemeentebestuur en de Waalwijksche pers. De jubilaris dankte den president der Kamer van Koophandel, zeide gaarne zijn voortdurenden steun toe in de toekomst om de belangen der Kamer en der industrie te dienen. Den voorzitter van Waalwijks Belang dankte hij voor de prettige samen werking en moest er mee instemmen dat hij zich niet mocht verhelen, dat er symptonen waren dat de echte Waalwijksche geest soms door lucht- De heer Leo Arts uit Tilburg en Mr. J. van Roosmalen uit's Bosch spraken namens den Ned. Bond van R.K, Druk kerspatroons, waarvan de heer Tielen mede-hoofdbestuurslid is. Zij wezen op de allerprettigste samenwerking, op de groote vriendschap van den jubilaris, op de goede, korte en zaakrijke ad viezen, speciaal op zijn onkreukbare eerlijkheid en het uitkomen voor eigen meening in alle omstandigheden. De heer Mr. van Roosmalen van de Bossche Courant, knoopte daaraan nog een persoonlijk dankwoord vast voor de hartelijke vriendschap, de goede adviezen meermalen van den jubilaris genoten, dien hij kende als prettige collega een oprechte kerel met een zeer gezond oordeel. De heeren Albert Stokvis en J. Cleerdin uit den Bosch, spraken na mens het district Den Bosch hartelijke woorden voor den heer Tielen, die ondanks drukken werkkring voor z'n zaak en in de gemeente Waalwijk, steeds nog den tijd vond voor den arbeid der organisatie. De ZeerEerw. heer pastoor v. Riel met z'n kapelaans, de eerw. heeren Sanders en Martens ter receptie, feli citeerde jubilaris en familie hartelijk en smeekte Gods zegen over zijn werk af. terwijl hij 't vertrouwen uitte, dat hij in de toekomst de goede zaak zal blijven dienen. PastoorBuijs sprak in denzelfden geest, terwijl pastoor Kuijpers, die door het weder verhin derd was persoonlijk aanwezig te zijn, schriftelijk zijn gelukwenschen inzond. Pastoor van Erp deed nader persoon- Dir. der Hoogere Handelsschool Waal wijk, A. Stokvis voorzitter district 's Bosch van den R.K. Drukkerspa troonsbond, F. Cohen, voorz. District- Commissie van den Bond van Boek drukkerijen, M. Cleerdin secretaris van beiden, Th. van Delft, Directeur der Teekenschool en Kunstschilder Waalwijk, J. Siemer voorz. R.K. Kies- vereeniging en Dir. Handelsavond school, Broeder Overste der St. Petrus- school, Broeder Paulus, Dr. Lange meijer, D. G. Lackamp directeur Gel- dersche Credietvereeniging, J. H. van Kempen van de Christelijke School, Teurlings namens Kaatsheuvels Belang van wie velen hartelijke woorden van gelukwensch en waardeering spraken, voorts nog tal van zakenvrienden particulieren, dames en heeren. Nog ontvingen wij honderden kaar- ten, brieven en gelukstelegrammen van personen en vereenigingen die verhinderd waren ter receptie te komen, o a. van Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's Bosch Overste en Zusters van het St. TheresiagestichtDochters van O. L. Vrouw van het H. Hart; Rector de Haer, Adviseur Bond van R.K. DrukkerspatroonsBlokhuis, Directeur postkantoor; Pleijs, Opper- wachtmeester Brigade Com. der Kon. Marechaussee; Schroder, voorzitter Brab. Voetbalbond: De Burgemees ters van Sprang—Capelle en Waspik; Redactie 't Vakblad v. d. Schoen makerijFleskens, Tweede Kamerlid; de Voorzitter der Federatie van Druk kerspatroons, de heer Korlhuis en van het Bondsbureau. comité meende te mogen zien de ver tegenwoordigers van zijn vele vrienden, kennissen, getrouwen, die het natuur lijk ondoenlijk was allen te noodigen. Ook riep hij speciaal welkom aan de tegenwoordige collega's vertegen woordigers van den Bond. Het behoeft niet gezegd dat door tal van vrienden en collega's, vele en hartelijke woorden werden ge sproken, die opnieuw getuigden voor de waardeering van hetgeen de Echo voor plaats en streek heeft gedaan en ook de manier waarop de heer Jan Tielen de courant heeft geleid en de energieke wijze waarop hij zijn blad en drukkerij heeft opge voerd, waardeering voor de beharti ging van belangen van plaats, streek, haar industrie, het cultureele maar ook het ontspanningslevenvan andere zijden als warmvoelend collega, wiens belangstelling voor vereenigingen en vak, wiens eerlijke en goede adviezen, wiens openhartigheid en kloeke eigen meening in pers, zoowel als in drukkerskringen zeer wordt ge waardeerd. Het was voor den jubilaris, zijn vrouw en kinderen, voor 't geheele bedrijf een hartelijke, onvergetelijke dag! ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3