De aanmerkingen zijn slechts van administratieven aard. Schrijven van den Commissaris der Koningin inzake-aanschaffing Schuim- bluschapparaten. De Voorzitter zegt dat deze gemeente daar minder behoefte aan heeft, te meer daar reeds door den Boerenbond brandbluschapparaten aan verschil lende leden zijn uitgereikt. Jaarverslag van de Commissie tot wering van Schoolverzuim. Schrijven van' Ged. Staten houdende mededeeling van verdaging van het raadsbesluit tot vaststelling der be grooting 1928. Procesverbaal van kasopname d.d. 24 Dec 1.1. door B. en W. gemaakt bij den Gem.—ontvanger. Goedkeuring van Ged. Staten op het Raadsbesluit d.d. 31 Juli 1925, betreffende verhuring woning en ter reinen aan Van Rijswijk. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. 2. Overbrugging Bergsche Maas. De Voorzitter licht toe hoever de actie thans gevoerd is. In de jaren 1911 en 1916 werden ook eenige adressen aan de regeering gezonden om een vaste brug bij 't Keizersveer. In 't plan van de regeering zijn 14 bruggen opgenomen, en waarvan die over de Bergsche Maas 't laatst zou worden aangelegd. Spr. zegt dat voor deze streek 't Keizersveer de aange wezen plaats is voor een vaste brug onteigening is ter plaatse nietnoodig Deze streek, zegt spr., behoort tot Noord—Brabant, en 't wordt tijd dat wij uit ons isolement worden opge heven. Toen wij vernamen, dat de regeering zich aan 't wegenplan zou houden, en 't Keizersveer dus 't laatst voor overbrugging in aanmerking komt, heb ik eenige collega's opge roepen. (Spr. leest dan't gezonden rekest voor, en vraagt den Raad hieraan adhaesie te willen betuigen). Men heeft zich ook tot Ged Staten gewend, maar vernam dat dit College reeds een adres aan de regeering had gezonden waarin ook werd aangedron gen op overbrugging bij Gorcum. Spr moet er zich over verwonderen dat Ged. Staten niet meer den klemtoon leggen op 't Keizersveer, waarom hij voorstelt een schrijven hierover aan Ged. Staten te zenden. Spr. zegt dat deze streek door 't isolement in verval is geraakt. 3. Verhuring lokaal Raadhuis. Voorzitter. Wij hebben aan de P N. E. M. gevraagd wat zij voor 't ge bruik van het lokaal wilde geven Wij kregen daarop ten antwoord f 9 per jaar. B. en W. meenen op zoo'n aanbie ding echter niet te moeten ingaan en 't beter is de vrije beschikking over het lokaal te blijven behouden. Wil de P.N E.M een vergoeding geven, dan is het goed. maar zoo niet. Smink. Als ze de brutaliteit heDben om f 9 te bieden, dan zou ik ze er uit zetten. Voorzitter. Wij gebruiken het lokaal ook nog voor bergplaats. Middelkoop. Ik zou het maar laten zooals het nu is, f 9,— is geen be drag. Smink. Ik begrijp niet hoe 2e tot deze berekening zijn gekomen. Hermans. Dat zal wel een speciale berekening zijn. Besloten wordt niet op de aanbie ding van de P.N.E.M. in te gaan. Onbewoonbaarverkiaring woningen Wijk C No. 158 en 159. De Voorzitter zegt dat dit voorstel komt naar aanleiding van een schrij ven der Gezondheidscommissie geze teld te Waalwijk. Tot onbewoonbaarverklaring wordt besloten, met last van ontruiming binnen 6 maanden. 5. Overeenkomstig schrijven van Ged. Staten betreffende geneeskundig onderzoek van net gezin waar een bestedeling wordt ondergebracht, wordt tot wijziging van het reglement van het Burgerl. Armbestuur besloten De Voorzitter deelt mede. dat van Ged. Staten eenige bemerkingen zijn ingekomen op de verordening tot hef fiug eener bedrijfsbelasting. Overeenkomstig aanwijzing Ged Staten zal de verordening nog wor den gewijzigd. Tot leden der Commissie tot we ring van schoolverzuim werden be noemd J. van Steen, A. van Gooi. Küller, Severijnen en A. van Dijk. Tot lid der Commissie van Toezicht werd benoemd de heer Küller. Rondvraag. Naar aanleiding van de onbewoon- verklaring van meergenoemde wonin gen vraagt de heer Berm of de gem. nu verplicht is om die menschen aan een woning te helpen. Voorzitter. Verplicht zijn we dat niet, de Raad is hierin geheel vrij. Als de menschen langs de slraatgaan liggen, dan moeten we een politie maatregel toepassen. Hierna sluiting DRUN -N. Zaterdagavond werd door de Biljartclub „Ons Genoegen" geves- tigd in café Kemperman te Waal wijk, een vriendschappelijke match tegen de club der Jongencongregatie alhier, gespeeld. Er was zeer veel belangstelling. De uitslag is als volgt: Waalwijk Drunen v. Oudheusden 41 p. F. Festers 100 p. van Weert Klerks F. Slaats C. Slaats 94 37 100 62 de Graaft 100 J. v. Delft 100 p C. Vesters 100 p. H. Brok 56 p Th vd Wiel 100 p. Brok 66 p. Totaal 434 p. Totaal 522 p. Hoogs;e serie de Graaff 29, van Delft 29. As. Zaterdag zal de match worden voortgezet in calé Kemperman, Waal wijk. Zaterdagavond hield het Kruis booggezelschap „de Vriendschap" zijn jaarlijksche feestavond in het café v. d. Westen. Het is een genoegelijke avond ge weest die den leden lang in herinne ring zal blijven. Donderdag a.s houdt de hand boogschutterij „Constantia" haar jaar- lijkscher» feestdag. Aan hare donateurs en honoiraire leden heeft zij Maandag j.l reeds een gezelliger, avond aangeboden. De handbooggchutterij .de Wet's Zonen", gevestigd in café Pul 'es—de Wit, houdt a.s. Zaterdag haai jaarlijkschen feestdag. Het bestuur heeft zich beijverd om het feest ditmaal bijzonderen luister bij te zetten. Naar wij vernemen Is in den ziekte-toestand van den ZeerEerw. heer Pastoor eenige verbetering inge- treden. CAPELLE. Het bouwen van twee druivenkassen voor den heer A. v. d Hoek op zijn tuinderij aan den Vaart kant alhier is opgedragen aan de heeren J. Quirijns te dezer plaatse en Zegveld te Rijswijk (Z H.). De biljartclub het Kalme Spel gevestigd in het Café van Mej. de Weduwe At v. d. Haart alhier.speelde j 1. Zaterdagavond in het Calé van den heer J Heeren te Raamsdonk tegen de aldaar gevestigde biljartclub een wedstrijd, die door de Capeische vereeniging gewonnen werd met 9 punten. Vanwege het gemeentebestuur worden in den weg in de Kom alhier richtingaanwijzers aangebracht ter be vordering der verkeersveiligheid. J.l. Zaterdag reed een totnogtoe onbekende auto tegen de afsluitboo men der Ned. Spoorwegen bij het station—Capelle—Nieuwevaart alhier met het gevolg dat een dier boomen doorbrak. WASPIK. Zondagavond hield de harmonie der Vereeniging „Volksvlijt en Volksvermaak" in de Harmoniezaal van den heer H. van Iersel hare jaarvergadering, die zeer slecht was bezocht. De Voorzitter, de Heer B. van Schijr.del opent de vergaderirg, waarna aan de orde word gesteld de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1927. Het nadeelig slot, over 1926 bedragende f 103,35 was gestegen tot f 177.58 De rekening werd met algemeene stemmen vastge steld, waarna de vergadering door den Voorzitter werd gesloten. Door Dr. Kohier te Capelle werd ten huize van J. B. te Waspik Boven een geval van besmettelijke ziekte „Dyphteritis" geconstateerd. De Tooneelvereeniging „Entre- Nous" alhier is aangezocht eene uit voering te geven in het St. Henricus- gebouw te Raamsdonksveer. De arbeider Chr. R. had het ongeluk op de scheepsbouwwerf met zijne hand tusschen een ponsmachine te geraken, tengevolge waaivan Oit lichaamsdeel ernstig werd gekwetst. Dr. Wijffels verleende geneeskundige hulp. RAAMSDONK. Gisterenavond 10 uur ontmoetten de agenten van polite K en W., ter surveillance op het Sandoel, 'n dreumes van goed 2 jaar, die op zijn bioote voeijts tri in nacht japon over de snaai tippelde. Zij naintn net «enije, dat uit bed was gvkruptn en wist te vertellen, dat hij zucni naar grootmoeder, op en brachten het, daar men niet wist waar het thuis hoorde, voorloopig bij E. onder dak, waar de van kouklapper- tande avonturier liefdevol werd op genomen en goed gedaan. Tegen eiven kwam bonnemama, die haar kleinkind in 't vroeg van den avond onder de wol had gestopt, thuis naar we hooren van 'n gezelligen filmavond. Hevig onstelde haar hei leege bedje van den kleine deze was bij 'i wakker worden, door deopenstaar.de deur naar buiten gegaan en in minder dan tijd stond de buurt, die de zorgen van den dag al was ver geten, overeind, door de kreten van grootmoeder „ze hebben mijn kind gestolen". Gelukkig voor haar, bleef, opheldering niet lang uit. In het schoolgebouw op het Heerepiein zal door Dokter Knaap, te beginnen deze week, in een 6 tal lessen, een cursus worden gegeven in de verbandleer. Door den heer C. van Zalinge uit Zevenbergen zal waarschijnlijk deze week in het Leogebouw een propa- gandavergadering worden gehouden over aansluiting aan de eerste Nederl. maatschappij tot ziekenhuisverpleging. In de Raadhuisstraat wordt het rijwielpad verlegd naar den anderen kant van den weg Dit is 'n mooie verbetering, daar men nu bij de Ned. Herv. Kerk den weg niet meer behoeft over te steken. RAAMSDONKSVEER Zondag werd de 76 jarige Van A. onwel en eenige oogeriblikken later was hij leeds over leden. Dhr. S. Timmermans behaalde het Diploma Engeische Handels-cor respondentie. De echtelieden Snoek Bos hopen Vrijdag hun veerug jarig Huwelijks feest te vieren. Voorzeker zal het hen niet aan belangstelling ontbreken. MADE. De aangekondigde van Nel- le's Film te houden in de vergader zaal van het Liefdegesticht alhier is uitgesteld en zal op 7 Febr. a s. voor de groote gezinnen gehouden worden, 3 uur voor de dames en 7 uur voor de heerende dames zuilen vergast worden op thee en versnaperingen de heeren op sigaren en tabak. Een knaapje van J. S. v. D. kwam spelenderwijze met zijn zitvlak en han den te vallen in een plank met spijkers en werd dermate verwond, dat genees kundige hulp er aan te pas moest komen. In het herbouwde Café met zijn flinke zalen van den heer P. v. d. Veeken, Marktstraat alhier, is een Bioscoop gevestigd die wekelijks op een nader te bepalen dag een Film- vertooning zal geven. j.l. Woensdag heeft men een Film-vertooning doen geven gratis voor kinderen beneden de 13 jaar. Bij tiet binnenhalen van koren ter dorsching bij den landbouwer J J. v. D. weiden daaronder vele geraamten van kippen gevonden. Twee bunsings trachiten te ontsnappen, doch werden door rieken en vorken afge maakt, zoodat de vangst een goede buit opleverde en voor kippenhouders niet het minst. Als een bijzonderheid mag wor den vermeld, dat uit de kennel Aus der Neustrasse, eigenaar de heer H. Kerremans alhier, twee duitsche her- dershonden zijn aangekocht door iemand uit N.O.I. De honden zullen in Mei a s. hun bestemming naar O. I. volgen. Vermoedelijk door het springen van een heet oven-kanaal, is bij den broodbakker Reneurs alhier de geheele oven en het muurwerk er rondom vernietigd. De schade wordt berekend op f 2500 h f 3000. EETHEN. Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente Eethen op Donderdag 26 Januari 1928 des voormiddags te 9.30 uur. Agenda: 1. Beëediging Raadslid. 2. Ingekomen stukken. 3 Vaststelling Rekeningen Burger lijke Armbesturen. 4. Voorstel wijziging Verordening tot heffing van Personeele Belastfng. 5. Verzoek ontheffing straatbelastirg. 6. Voorstel tot wijziging begrooting 1928. WASPIK. VaststéUmg h eff i ngsp er cc ntnge inkomstenbelasting. Steunregeling. De Raad dezer gemeente was Vrijdag avond in voltallige zitting byeen onder voor zitterschap van den Edelaehtb. beer Dek kers, Burgemeester. Na gebruikelijke opening zegt de Voorzit, ter ongeveer 't volgende: Het zij mij vergund op de eerste vergade- al ring van 't. nieuwe jaar u' allen mijne geluk- wenachen aan tq bieden in de lioop, dat 192S voor u en uw dierbaren zal worden een jaar van voorspoed en zegen. Ik hoop, dat de goede verstandhouding, zooals die tot lieden in onzen Raad Is geweest, niet zal gestoord worden. Als ik terugblik in 1927. dan zie ik met blijdschap dat uw college weer terug geko. men is op een enkele uitzondering na. Ik i mag daaruit de gevolgtrekking maken, dat I de Ingezetenen instemden met de besluiten zooals die door uwen Raad werden genomen. Ik wil u thans den loop onzer bevolking mededeelen Op 1 Januari 1927 bedroeg 't aantal inge zetenen a. 1739 mannen, b. 1039 vrouwen, tota: 3368. Geboren49 m.. 43 vr., totaal 92. Er vestigden zich 86 m., 89' vr., totaal 175. Vermindering door overlijden en vertrek 216. Totale vermeerdering 51 en' bedroeg bet zielental op 1 Jan. 1928 totaal 3419. Een dergelijk cijfer heb ik hier nog niet gekend, 't Aantal huwelijken bedroeg 34. De financiën eischen zorg. Als ik een terugblik werp op onze finan ciën. dan moet ik werkelijk zeggen, de toe. stand is nog slechter geworden. Ik hoop, dat 1928 ook hierin verbetering zal brengen. Alijne Heeren, ik wil hier nogmaals den wensch uitspreken, dat de aangename sa menwerking in dit college bestendigd mag blijven. Pruijssers. Als oudste lid maak ik me de tolk der vergadering om ul te danken voor de goede wenschen. Ik hoop, dat 1928 ook voor u en uw gezin rijken zegen moge bren gen. De Voorzitter dankt. De notulen der vorige vergadering wor. den na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Hierna) trekt de Voorzitter als steininings- nuimner 8, aanwijzende dat de omvraag be. gint bij den heer Schaapsmeerders. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede, dat door B. en w. bij den gemeente-ontvanger procesver. baal is opgemaakt. Overeenkómstig de bescheiden was in kas 5666.20. Mededeeling van het Verificatiekantoor der Vereeniging van Nederl. Gemeenten, dat controle heeft plaats gehad bij a. do Woningbouwvereeniging „Volksbe lang" b. den Gemeente-ontvanger, en C. bet Burgerlijk Armbestuur. Voorzitter. Dit zijn de laatste rapporten, die we van de vereeniging ontvangen. Voor. taan zullen B. en W. zelf de controle houlden. Schrijven van Ged). Staten, houdende me dedeeling van verdaging op de beslissing tot goedkeuring der gemeentebegrooting 1928. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Nota van aanmerkingen van Ged. Staten op de gemeenterekening 1926. Deze aanmerkingen zijn slechts van admi nistratieven aard en waaraan door B. en W. inmiddels werd tegemoet gekomen. Verzoek van den Burgemeester der ge. meeute Dussen oiiv adhaesie te betuigen aan 't adres voor een spoedige overbrugging van de Bergsche Maas by 't Keizersveer. Besloten wordt de gevraagde medewerking te verleenen. Schrijven van Ged. Staten houdende goed keuring op 't raadsbesluit om aan de be staande markten nog twee toe te voegen. Goedkeuring van Ged. Staten op liet raads. besluit om met ingang van 1 Januari 1928 aan de leden van den Raad een presentiegeld te verleenen van 4.per lid en bijgewoon de vergadering. Schrijven van den lieer A. Kan, dat bij zijne benoeming als lid van liet Burgerlijk Armbestuur aanneemt. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. A atlva a rding schenk ing. De Voorzitter deelt mede, dat van den ZeerEerw. heer pastoor van Waspik een schenking is ingekomen groot 300.Spr. zegt dat deze schenking zonder commentaar kan worden aanvaard. Aldus wordt besloten. II eëcd igmg Armmces t er. In handen van den Voorzitter legt de heer A. Kan den by de wet voorgeschreven eed af. De Voorzitter wenscht den heer Kan hierna geluk. Machtiging tot het houden van verpacli. tingen. Aan B. en W. wordt de gevraagde mach tiging verleend tot het houden der gewone j a a rl ij k sell e ver pacli tingen Benoeming commissie tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreding. Alle aftredende leden werden herkozen, t. wi.A. F. Maas, Dobbel man. van Iersel, v. d. Rijken en v. Schyndel. Wijziging reglement Burgerlijk Armbe stuur. Deze wijziging houdt verband met een sell rijven van Ged. Staten betreffende ge. neeskundig onderzoek van een gezin, waar bij cen bestedeling wordt ondergebracht. Overeenkomstig aanwijzing wordt 't regle ment gewijzigd en aangevuld. Wijziging verordening vleesclikeurings. dienst. B. en W. achten deze wijziging noodzake lijk. daar anders de mogelijkheid tot bet plegen van fraude blijft bestaan. Subsidie sluis Jloogc Brug. Do Voorzitter leest een uitvoerig schrijven voor van bet Waterschap betreffende af wijzing subsidie. Er wordt op gewezen, dat door dit raadsbesluit niet 't. algemeen belang wordt gediend en een subsidie van 100. niet te veel is. Voorzitter. We hebben dezen post op de begrooting geschrapt, omdat we verouder, stelden dat het Waterschap zichzelf kon be druipen. Maar nu blijkt zulks niet 't geval te zijn. Een subsidie is m. i. hier wel gebil lijkt. Pruijssers. Ik meen. dat Waspik al die ja. ren te veel heeft betaald in verhouding tot andere gemeenten, die er zeker zooveel be lang by hebben, 's Gravemoer geeft maar een subsidie van 25.En waarom moe ten! wij nu 100.geven? Smits. Ja, 's Gravemoer is er net zoo goed mee gebaat. Pruijssers. Ik geloof dat 's Gravemoer te veel vergt van Waspik. Voorzitter. Over 't algemeen moeten wy niet kijken wat. andere gemeenten doen. Wij moeten, ons de vraag stellenis liet voor ons een gemeentebelang. En wanneer wy hierbij ook de billijkheid in acht nemen, dan is er wel iets voor te zeggen om een subsidie te geven. De lieer v. d. Rijken meent dat, wanneer de nood aan den man komt. 't rijk ook wel zal steunen. De lieer Brok stelt) voor om 25 te. geven. De heer Verschuren meent, dat men by de overname ook wel een subsidie of fonds zal hebben gekregen. De Voorzitter brengt daarop in omvraag het voorstel om 25 subsidie te verleenen. Wordt aangenomen niet 74. Tegen stemden de heeren Verschuren, Rubbens, Pruijssers en Ruitenberg. Wijziging subsidie Wit.Gele Kruis. De wijziging Is slechts van administra- tieven aard. Gevraagd wordt de subsidie ad 200. te willen onderverdeelen in: a. 125.voor 't consultatiebureau voor zuigelingen, en b. 75.voor 't Wit.Gele KruJs. Wordt goedgevonden. Vaststelling begrooting Burgerlijk Armbe stuur. De ontvangsten en uitgaven worden ge raamd op 14214.—. Batig slot nihil. Namens de Commissie van onderzoek deelt de heer v. d. Rijken mede, dat de comniis. sie zich met de begrooting kan vereenigen op één post na, nl. den post restant 50.—. De Oomtmissie meent dat 10.ook vol doende is. De Voorzitter zegt dat liet Bestuur zich met."de voorgestelde wijziging kan vereeni gen. Hierna werd de begrooting vastgesteld. Strati tvcrlich ting Scharlo. De Voorzitter leest een schrijven voor vani eenige bewoners op het Scharlo, waarin wordt gevraagd het lichtpunt, tusschen Geb. de .Tong en Ruitenberg te doen verplaatsen. De heer Pruijssers zegt. dat de weg er werkelijk zeer slecht is. De heer Brok lieaamt dit. Ruitenberg. D'r zijn daar nog meer don kere plekken. Brok. B. en W. moeten daar eens by avond gaan kijken. Voorzitter. Maar we moeten wel bedenken dat de straatverlichting hier toch al. zooveel kost. D'r is indertijd met de lantaarns nic-t zoo spaarzaam omgesprongen. Mijnheer Rui. tenberg kan echter den toestand op het Scharlo wel beoordeelen. Ruitenberg. Daar is werkelijk verbetering noodig1. We moeten ook ter plaatse met liet verkeer rekening houden. Voorzitter. Dan zullen B. en W. 't onder zoeken1 en eens kijken waar 't lichtpunt ver plaatst moet worden. Ruitenberg. Maar dan schieten we nog niets op, want dan krijgen we plaatsen van 500 M. waar geen verlichting is. Voorzitter. We zouden de straatverlich. ting dus moeten uitbreiden. Maar houdt men er wel rekening mee dat elk lichtpunt 25 per jaar kost. De lieer Brok merkt op dat de politie be ter moet opletten en de straatverlichting op tijd moet uitschakelen, 't Is spr. opgevallen, dat soms des morgens om 5 ulur de lampen nog branden. Voorzitter. Ik zal er de politie op wijzen. We zullen dus op Scharlo nog één lichtpunt aanbrengen en naar een geschikte plaats daarvoor uitzien./ Hiermede kan zich de Raad vereenigen. Door den Secretaris van het Burgerlijk Armbestuur wordt mededeeling gedaan van een borgstelling ad 3000 voor genoemde instelling. De Raad neemt, biermede genoegen. Adres twee raadsleden tot niet.goedkeu- ring der subsidie aan de St. Theresiakerk te Waspik-Boven. De Voorzitter deelt mede, dat door de le den Pruijssers en Ruitenberg) een verzoek is gericht aan Ged. Staten tot niet.goedkeu- ring van meer genoemd raadsbesluit, waar bij 500.subsidie werd verstrekt aan de nieuwe kerk te Boven. De Voorzitter vraagt 't oordeel van den Raad. Brok. 't Beste is om er maar over te stemmen. Voorzitter. Ik acht 't ook een moreel be lang voor de gemeente. In stemming gebi jclit, blijft de subsidie gehandhaafd. Tegen stemde de lieer Pruijssers en Rui tenberg. Hierna ging de Raad in geheime zitting ter bespreking van de begrooting van het wegenplan. Nadat de Raad over dit punt ruim een uur van gedachten had gewisseld, heropende de Voorzitter wederom de vergadering. Vaststelling percentage plaatselijke inkom, stenbelasting 192S—'29. In verband met een aanschrijving van Ged. Staten, stelt de Voorzitter voor liet percentage te brengen van 4 op 7. Dit wordt verworpen. Voor stemden de leden Rekkers .Rubbens en Smits. De iieer Brok vraagt om aan Ged. Staten ook de motieven mede te deelen, zooals die in besloten zitting werden kenbaar gemaakt. Verzoek om steun voor werkloozen. De lieer Smits sper eek t. zich uit voor een steunregeling, al was 't alleen maar gedu rende de maand Februari. De financiële toestand is slecht, zegt spr., maar) daar kunnen de werkloozen toch niets aan doen. Voorzitter. Op de begrootig staat hier voor een post van 1000. Snüts. Ik zou willen voorstellen voor de maand Februari steun te verleenen aan de georganiseerde werkloozen en op denzelfden voet als verleden jaar. Pruijssers. Maar de ongeorganiseerden moeten tocl» ook leveu. Voorzitter. De georganiseerden betalen al elke week een premie tegen werkloosheid. Als zy werkloos, worden, komen ze niet ter. stond by de gemeente, maar de anderen wel. De ongeorganiseerden geven blyk van wei nig zorg te hebben voor de toekomst. v. d. Ryken. We moeten alleen daar hel pen waar 't hoogst noodig is. Iemand, die een tyd goed geld verdiende, spaarzaam is geweest en wat geld heeft overgehouden en nu, werkloos wordt, zoul men dus ook wil. len helpen? Neen, we moeten alleen helpen waar 't noodig is. Brok. Met die redeneering ben ik 't toch niet lieelemaal eens. Iemand die dus zuinig en correct geleefd heeft, krygt niets en een ander, die alles opmaakt, wordt wel gehol pen. Dat kan niet goed werken. Voorzitter. Maar is er wol steun noodig? Verschuren, 't Gaat hier over de landar beiders en daar komt nu toch weer een he. tere tyd voor. Rekkers.' 'I Gaat over de Landelijke arbei ders en daaronder worden hier alle arbei ders begrepen. v. d. Ryken. Alvorens steun wordt ver. leend. zou ik eerst een onderzoek wenschen. Smits. In deze maanden is er bier maar een beetje werk te vinden. Verschuren. Als 't weer zoo blijft, dan is er toch misschien wel iets te vinden. Smits. Ja, „misschien". De menschen hier zoeken uren ver om werk en vinden nog niets. Brok. Ja, ze loopen er wel zeer ver om. Ik zou evenals vorig jaar weer steun verleenen. v. d. Ryken. Maar zooals 't verleden jaar gebeutrde, was 't. niet goed. Voorzitter. We kunnen er nog lang over praten, maar dan komen we nooit tot over eenstemming. Ik zul eerst in stemming brengen of we steun zullen verleenen en, dan eerst bepalen we de wyze van steunverlee- ning. Wordt aangenomen met de stemmen van de heeren Verschuren, Ruitenberg en Pruys. ser.s tegen. Hierna wordt aangenomen liet voorstel om de steunverleening te regelen als verle den jaar, echter onder toevoeging, dat dooi den Raad de lijst van personen en bijdragen wordt goedgekeurd. Aan den Raad blijft dus de beslissing aan wie steun wordt verleend en hoeveel. Tegen deze regeling stemden Verschuren, Ruitenberg en Langerwerf. De Voorzitter) zegt dat de Raad binnen 14 dagen in geheime zitting zal bijeenkomen. Schrijven van het Waterschap „Klein Waspik" betreffend" onderhoud waterloopen en sluizen. Del Voorzitter zegt, dat door hem dit adres nog ter tafel wordt gebracht op verzoek van den lieer Verschuren, die spoedige afhande ling van lielang acht. In het onderhoud wordt door meer ge. noemd waterschap van de gemeente 300. gevraagd. De Voorzitter acht dit voor de gemeente wel een uitkomst. Vloemans. De wegen die geld kosten, neemt 't Waterschap toch niet. De heer v. d. Rijken brengt nog even in herinnering de weusclielyklieid om volgend jaar de straatbelasting af te voeren. De lieer Brok zegt, dat de commissie alles zal doen,1 om de straatbelasting afgevoerd te lcrygen. Verschuren. Overdracht aan 't Waterschap is voor de gemeente een groot voordeel. We hebben den waterloop eens nagegaan, maar die ziet er treurig uit. Ik geloof dat er in 25 jaar niets aan gedaan is. 't Waterschap is genegen de 300.van de gemeente di rect aan de waterloopen te laten verwerken. De wegen zullen dan ook beter onderhouden worden. Brok. Maar door 't polderbestuur worden ze ook al heel slecht onderhouden. De ge meente onderhoudt ze veel beter. Voorzitter. Dat is waar. De wegen die op 't onderhoud van den polder zyn aangewe. zeil, zien er allertreurigst uit. Onze zandwe gen worden vrjj goed onderbonden. Verschillende leden onderschrijven de woorden van den Voorzitter. Voorzitter, 't. Is. misschien beter dat we 't adres eerst eens by de leden laten circulee- ren, dan kunnen ze de situatie beter beoor. deelen. Over 14 dagen vergaderen we toch weer. Bovendien kunnen we toch nog geen beslissing nemen, omdat we eerst van de Spoorwegen moeten vragen of ze het goed vinden dat de Parallelweg in onderhoud wordt overgedragen aan 't Waterschap. De heer Verschuren merkt op, dat in af wijking daarvaq toch wel 300.kan wor den verleend tot verbetering der Waterloo, pen. Men schept dan tevens goede werkge legenheid. Hiertegen heeft de Raad geen bezwaar. Hierna sluiting.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 2