IËECHOVAN HET ZWIEI TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. f P. van Loon Gzn. Dinsdag overleed vrij plotseling in onze gemeente de heer P. van Loon Gragtmans in den ouderdom van 77 jaren. De heer P. van Loon was de stich ter der bekende zoolledertabriek P. van Loon Gzn., terwijl de overledene gedurende 30 jaren, van 1892—1922, lid en vice-voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk geweest is. Ook op ander terrein was zijne werkzaamheid zeer verdienstelijk waar hij gedurende 40 jaren de voorbeeldige secretaris der St. Vincentius vereeni- ging was en ook als Regent van het R.K. Burgerlijk Gasthuis zeer veel voor den armen en lijdenden even- mensch heeft over gehad. Ook in de kringen der Leder industrie was de heer van Loon een zeer geziene figuur. Hij was mede oprichter van den Bond van Neder landsche Lederfabrikanten, aan welken bond hij tal van jaren als bestuurslid en penningmeester z'n krachten wijdde. In de Katholieke Sociale Actie, voor Volksbibliotheek en tal van andere godsdienstige en sociale vereenigingen heelt hij veel en nuttig werk verricht, zoodat zijne nagedachtenis om tal van hoedanigneden, om tal van werkzaam heden in onze gemeente en verre daarbuiten, in dankbare herinnering zal blijven voortleven. Hij ruste in vrede Raadhuisplannen. Aankoop panden. Te laat voor ons vorig nummer vernamen wij de belangrijke plannen, die de gemeenteraad koestert in casu den aankoop van de panden van „Noord-Braband" (café de Korenbeurs) en van den heer Rudolf van Mil en zulks met het oog op den bouw van( een nieuw raadhuis. Vrijdag is een geheime bespreking I gemeester nemen beslissing, niet mogelijk ge weest een plan te maken voor de financieering der uitgaven voor een nieuw Raadhuis. Het ligt wel in onze bedoeling, althans wanneer dit Uwe instemming heeft, ons te beraden hoe de bouwplannen zullen worden voor bereid. Aangezien overhaasting hierbij, naar onze meening, zal schaden, zullen nog wel enkele jaren verloopen voor het nieuwe gebouw zal kunnen worden betrokken. Wel zouden wij willen be vorderen dat nog in deze zittingsperi ode van Uwen Raad het raadhuisplan wordt vastgesteld. Het spreekt vanzelf dat, ingeval tot aankoop wordt be sloten, de opstallen niet zullen worden afgebroken voor dit voor de uitvoering van het bouwplan noodig is, zoodat marktterrein. Op het zoo lang mogelijk de opbrengst daar- raadhuis rust geen j van zal worden genoten. Wij stellen U voor aan te koopen: le. van de maatschappij „Noord-Bra- •band gehouden en 't resultaat zou blijken bij het punt dat hieromtrent op de agenda van de openbare raadsverga dering van a s. Vrijdag gebracht zou worden, zoolang moesten wij dus geduld uitoefenen, aldus werd ons en terecht van de zijde van 't Dag. Bestuur en de gemeenteraadsleden beduidt, toen wij vóór het afdrukken van de plaatselijke editie Zaterdagmorgen nog even informeerden. De courant ging de deur uitzonder bericht en een paar uren later werd openlijk verteld wat er den vorigen avond was besproken en in princiep besloten en kwam men dat ook op ons bureau medcdeelen. Toen was er voor ons natuurlijk geen enkel bezwaar het belangrijke nieuws te bulletineeren, wat wij dan ook deden en welk nieuws natuurlijk een interessant onderwerp van gesprek, van gissingen, van goed en beter-weten was gedurende Zaterdag en Zondag. Voor nadere bijzonderheden zie men 't prae-advies. Door B. en W. is het volgende prae—advies uitgebracht: In 1916 werd van wijlen W. Coppens aangekocht het dubbel winkelhuis, Oostelijk van het raadhuis. De bedoe ling zat daarbij voor te zijner tijd op het, na afbraak van het raadhuis en deze beide woningen vrij komende terrein ruimte te krijgen voor een nieuw gemeentehuis. In het verloop der jaren na dezen aankoop is méér dan voor dien tijd het denkbeeld van een nieuw gemeentenuis een onder werp van bespreking geweest, niet alleen in ons College en in Uwen laad, doch ook bij de ingezetenen, eermalen is daarbij de opmerking ehoord dat het terrein van de „Koren- urs" toch nog een gunstiger gelegen [aats zou zijn door het vrije uitzicht Larop vanaf de Stationsstraat en de let. Ook wij hebben de juistheid vari\ deze opmerkingen moeten erken- en hebben wij zelfs terloops reeds ;er geïnformeerd of het mogelijk ijn dit pand te koopen. De eige- de Maatschappij Noord Brabarid, in beginsel wel tot verkoop doch was door een huurcon- ^an 10 jaren gebonden, zoodat vrij zou kunnen leveren.- Wij deze aangelegenheid verder rusten, totdat dezer dagen ons medegedeeld, dat de bezwaren van het huurcontract thans mogelijk konden worden ondervangen en dus wellicht het tijdstip gunstig was om nader te overwegen, of aankoop in het belang der gemeente zou kunnen zijn. Wij hebben ons na deze mede- deeling ernstig beraden en zijn daarbij tot de conclusie gekomen, dat wij de geboden gelegenheid niet mogen laten voorbijgaan om ons het bezit van de «Korenbeurs" te vetzekeren. De breedte van dU pand zou echter met voldoende zijn vo0r een raadhuis naar de plannen, we\ke daarvan in onze gedachten zijn gevormd zoodat aankoop van de KorenbeUts oordeel alleen dan zin zQu b~bb' wanneer de beschikking kon v/ordon verkregen over het aangrenz^de ceel van den heer van Mil. ^okcie7p bleek tot verkoop bereid en kat 0n optie tot Uwe vergadering een* be slissing zou hebben genomen. - Door de Maatschappij wordt gen een koopsom van f30.000 alleen voor het geval op het terrein het raadhuis wordt gebouwd. Het pand is verhuurd tot 1936 voor f 1500 per jaar, zonder onderhoudskosten voor den eigenaar. De neer van Mil vraagt een koop som van f40.000. Behalve het winkel woonhuis heett dit perceel 9 arbeiders woningen met een huuropbrengst, wat deze laatste betreft, van ruim f 1000 per jaar. De heer van Mil is bereid het geheele perceel in te huren. Wanneer beide perceelen het eigen dom der gemeente zouden worden, zou dus de beschikking worden ver kregen over een terrein vanaf de woning van den heer Wiesman tot die van den heer Bierlaagn, aanslui tend aan het tegenwoordige scnuldde Koopsom ad f 15.000 van het dubbele winkelhuis, afkomstig van W. Coppens, is voor de helft afgelost. Wanneer tot het bouwen van een nieuw gemeentehuis wordt begonnen zal dit berekend moeten zijn ook voor een verre toekomst. Het heett steeds in de bedoeling gelegen de verschil lende openbare diensten daarin onder te brengen, zoodat is te rekenen op de huisvesting van lo. het Kantongerecht, waarvoor beschikbaar dient te zijn een lokaal voor de griifie, een kamer voor den kantonrechter, een zittingszaal met verblijf voor het publiek, een getuigen- kamer, een wachtkamer, een ruimte voor archiefdepöi, een voor depot van in beslag genomen voorwerpen en een lokaal tot verblijf van arrestanten 2o. het Ontvangkantoor der Directe Belastingen met twee lokaliteiten 3o. het Ontvangkantoor der Regis tratie met twee lokaliteiten 4o. de inspectie der Directe Be lastingen met vier a vijf lokaliteiten en archiefdepót 5o. het kantoor van den Gemeente- Ontvanger 6o. het Politiebureau met vier loka liteiten en de noodige arrestanten lokalen 7o. het bureau voor Gemeente werken 8o. de Kamer van Koophandel met twee lokaliteiten en archietdepöi 9o. de Gemeente-Secretarie, raad zaal, trouwzaal, kamer voor den Bur- voor de Wethouders, voor 2e. 3e. nares den Secretaris, kamer voor kleine vergaderingen, wachtkamer, bodekamer lokalen voor de Afdeeilng Algemeene Zaken en voor de Afdeïiing Burger ujke Stand en Bevolking, archief,lokaal voor militiekeuringen, kamer voor den archivaris. Uit deze giobale opsomming, die geen aanspraak maakt op volledigheid, zal U blijken dat het raadhuis heel wat meer ruimte zal hebben te bieden dan het tegenwoordige en het dus niet anders dan zeer gedrongen zou kunnen worden geplaatst op het terrein, dat daarvoor tot heden bestemd was. Wordt dit terrein uitgebreid met de beide thans aangeboden perceelen, dan kan worden beschikt over een terrein voor een uitvoering, waarbij aan den architect de zoo gewenschte vrijheid kan worden gelaten. Het raadhuis zelf zal, met het oog op de vorming van een voorplein, kunnen worden terug- gebouwd, terwijl in de flanken enkele in de architectuur aanpassende en aan het hoofdgebouw aansluitende winkel woningen kunnen worden geprojec teerd. Op deze wijze zal eenarchitec- tonischgeheelkunnen worden verkregen dat het centrum onzer gemeente schit terend zou sieren en ook een voor de verre toekomst afdoende oplossing van het raadhuisplan zal brengen. Weliswaar wordt daarvoor thans een belangrijk offer gevorderd, doch het is de vraag, of zich nog ooit een zoo gunstige gelegenheid zal voordoen om een bouwplan, dat voor meerdere ge slachten nuttig zal zijn, op deze wijze tot uitvoering te kunnen brengen. Door de vorming van een voorplein zal wellicht een betere oplossing zijn te geven aan de inrichting van de jaarmarkten, die thans voor een groot gedeelte in de daarvoor ongeschikte Grootestraat moeten wordeB gehouden, terwijl het daarenboven tijdens de kermis productief kon worden gemaakt door daarop kermisvermakelijkheden te plaatsen. Uwe vergadering wordt thans ge plaatst voor een voor de toekomst belangrijke beslissing. Wij hebben bij de begrooting 1928 kunnen aantoonen dat de toestand onzer finantiën niet ongunstig is. Het nieuwe raadhuis zal toch een bouwwerk moeten worden dat voor een eeuw, wellicht langer, dienst zal moeten doen. Wanneer er verband wordt gelegd tusschen deze lange tijdsruimte en het grootere offer, dat thans voor het gemeentehuis wordt gevraagd, zal het gemakkelijker vallen daarover heen te stappen. In de ge schiedenis onzer gemeente is al meer malen gebleken dat het laten passeeren van een gunstig moment voor het nemen eener beslissing in zaken, voor de toekomst van belang, later steeds moest worden betreurd. Wij zouden ons dan ook niet verantwoord achten wanneer wij U niet met aandrang ad viseerden, het aanbod tot aankoop van de beide panden te accepteeren. Ten aanzien van de dekking der uitgaaf kan thans reeds worden mede gedeeld, dat de opbrengst der inkom stenbelasting de raming 1927 belang rijk zal overschrijden, zoodat ook dat jaar een voordeelig saldo zal opleve ren, tenminste gelijk aan dat van 1926, zoodat met aanwending van de saldi 1926 en 1927 de aankoop zou zijn gedekt. Het is ons in het kort tijdsbestek tusschen het aanbod en de thans te te Waalwijk voor de som van f30 000 het perceel, kadas traal bekend, gemeente Waalwijk, Sectie C. nrs. 1403, 1406, 1407, 1409, 1632, 1665 en 1997. van R. van Mil te Waalwijk voor de som van f 40.000 het perceel, kadastraal bekend: gem. Waal wijk, Sectie C. nrs. 1404 en 1666 tot en met 1676. ons te machtigen ter uitvoering van Uwe besluiten de noodige overeenkomsten aan te gaan. B. en W. van Waalwijk. Bouwterrein Mr. v. Coothstraat. Het volgende prae-advies van B. en W. is verschenen. Bij ons college zijn de volgende aanvragen om bouwterrein in de Mr. van Coothstraat ingekomen: le. van A. Jansen Huijs voor 15 strekkende meters, aansluitende aan het pand van J. Bonis. 2e. van de Vereeniging „het Groene Kruis" voor 20 strekkende meters, aansluitende aan het perceel, over te dragen aan den aanvrager sub le, dan wel aansluitende aan de belasting kantoren, naar keuze van de aan vraagster. 3e. van G. Vrinte te Waalwijk voor 18 strekkende meters, aansluitende aan het in aanbouw zijnde woonhuis van A. H. van Schijndel Jr. De vereeniging „het Groene Kruis" verzoekt ons te bevorderen, dat haar eenige reductie op den koopprijs zal worden toegestaan. Het ligt in hare bedoeling een dubbel woonhuis te bouwen, waarvan het eene zal worden ingericht tot wijkgebouw, terwijl het andere zal worden verhuurd. Zij is tot dit plan gekomen om tot een zoo voordeelig mogelijke exploitatie te komen. Wanneer voor het'gevraagde terrein de normale prijs wordt bedon gen, zou moeten worden gerekend op 20 X fl. 165 fl. 3300. De reductie op den gewonen prijs wordt door de vereeniging gevraagd, omdat zij door de stichting van een wijkgebouw een algemeen belang dient. Wij erkennen gaarne, dat de vereeniging een zeer mooi maatschappelijk belang dient en dat de beschikking over een wijkge bouw haar werk stellig zal ten goede komen. Wij kunnen daarom iets voe len voor inwilliging van het verzoek om reductie, doch dan alleen voordat deel van het terrein, bestemd voor het gedeelte dat tot wijkgebouw zal wor den ingericht. Weliswaar wordt aan de vereeni ging een jaarlijks terugkeerend niet onbelangrijk subsidie verleend en komt het verkoopen tegen een gere- duceerden prijs toch ook neer op een subsidie, toch meenen wij dat er ter men zijn het verzoek in gunstige over weging te nemen en met inwilliging daarvan blijk te geven van waardee ring voor hetgeen wordt tot stand gebracht. Wij stellen U voor den koopprijs voor de Vereeniging „het Groene Kruis" te reduceeien met fl. 1000, onder voorwaarde dat, wanneer le eeniger tijd de bestemming tot wijk- gebouw wordt ingetrokken en dat gedeelte van het gebouw niet voor een ander doel, waarmee het algemeen belang wordt gediend, beschikbaar komt, dit bedrag in de gemeentekas wordt bijgestort. Wat de beide overige aanvragen betreft, wordt voorgesteld de terreinen te verkoopen tegen de gewone voor- voorwaarden. Om in de toekomst ook een ver binding tot stand te kunnen brengen tusschen de Mr. van Coothstraat en het Kerkpad, wanneer dit te eeniger tijd als straat wordt aangelegd, achten wij het noodzakelijk thans aan de Westzijde van de Mr. van Coothstraat, ten Zuiden van het pand van den Heer A. Pulles te reserveeren een strook ter breedte van 12 meter. Welis waar is thans nog niet te voorzien dat tot aanleg van dezen verbindings weg zal worden besloten, doch nu de bouwterreinen aan deze straat nage notg alle verkocht zijn, wordt de be slissing voor deze reserveering urgent. De motieven die golden voor het re serveeren van een straataanzet aan de Oostzijde, gelden naar onze meening evenzeer voor de Westzijde. De kosten van aankoop van de bouwterreinen aan de Mr. van Cooth straat hebben met inbegrip van de overdrachtskosten bedragen fl. 165.60. De verkoopsprijs is inderiijd vast gesteld op fl 175 en fl. 165 per strek kenden meter. Berekend tegen een rente van 5°/0 wordt de kostprijs per meter jaarlijks fl. 8,28 hooger. Welis waar wordt voor een gedeelte der terreinen fl. 175 berekend, doch di meerdere is niet toereikend geweest om de sinds den aankoop verschenen ren.e te dekken. Wij achten thans den tijd gekomen om tot eenige verhooging van den verkoopprijs over te gaan en stellen U voor dezen met ingang van 1 Juli aanstaande te brengen van fi. 165 op fl. 173 en van fl. 175 op fl. 183 per strekkenden meter. Door VJ. Trompen alhier wordt aangevraagd, hem 40 strekkende meter, bouwterrein te verkoopen aan de St, Crispijnstraat en wel van de terreinen afkomstig van A. Kuijsten. De kostprijs bedraagt voor deze terreinen, transponkosten inbegrepen, per strekkenden meter i72 85, zooüai wij kunnen voorstellen, nu onze aan koop nog slechts enkele weken is geleden en daarop dus nog geen rente van eenige beteekenis drukt, het gevraagde terrein te verkoopen voor f75.— per strekkenden meter over de diepte van het land, afkomstig van A. Kuijsten. B. en W. van Waalwijk. Schriftelijke vragen aan Burgemeester en Wethouders. Waalwijk, 12 Januari 1928. Aan het College van Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. M. H. Hierbij zend ik U enkele vragen op de beantwoording waarvan ik prijs stel. Hoogachtend, w.g.) VAN DER WAERDEN. 1. Zijn B. en W. genegen om alle in den loop der maand binnengekomen adressen van ingezetenen ter kennis te brengen op de eerstvolgende maan- delijksche vergadering, zoodat de raadsleden meer dan tut heden op de hoogte zijn van de wenschen van be paalde groepen van ingezetenen. 2. Zijn B. en W. niet met mij van meening, dat als voor een Raadsver gadering op Vrijdag, enkele stukken pas Woensdagmiddag, de agenda Donderdagmorgen met nog enkele stukken en daarna de rest der stukken Donderdagmiddag half vier de raads leden bereikt, het hun die overdag hun werkzaamheden hebben, niet meer mogelijk is de zaken der agenda zelfs maar oppervlakkig te bestudeeren, terwijl een onderzoek zoo hun dat gewenscht voorkomt, ten eenenmale buitengesloten is. 3. Waar B. en W. ongetwijfeld prijs stellen op een degelijke en grondige behandeling der Agenda zijn zij daarom niet met mij van meening. dat een toezending der Agenda met bijlagen zoodanig, dat men ze inderdaad rustig overwegen en zoo noodig iets onder zoeken kan niet alleen nuttig maar dringend noodig is. 4. Zijn zij daarom genegen te zorgen dat de Agenda en bijlagen zoo veel mogelijk een week, doch uiterlijk 4 dagen voor de zittingen den raadsleden bereiken. zal Antwoord. Waalwijk, den 18 Januari 1928. Onderwerp Toezending raadsstukken. Bericht op schrijven van: 12 Januari 1928. In antwoord op de vragen, gesteld bij Uw nevenvermeld schrijven, deelen wij U mede Ad lo. Het spreekt van zelf dat alle adressen betreffende onderwerpen, die tot de competentie van den Raad behoorén, te zijner kennis worden ge bracht. Er bestaat geen aanleiding de adressen betreffende zaken, waarover ons College heeft te beslissen, aan den Raad mede te deelen. Ad 2o. Deze vraag kunnen wij in liet algemeen bevestigend beantwoor- den. De agenda's werden tot heden, behoudens voor spoedeischende ver gaderingen, steeds uiterlijk verzonden x 24 uur (wettelijke termijn) vóór het houden der vergadering. Ad 3o. en 4o. De agenda's voor de maandeiljksche vergaderingen van den Raad, die als regei op Vrijdag worden gehouden, werden tot heden vastge steld in de Dinsdags daaraan vooraf gaande vergadering van ons College. Wij zijn bereid deze vaststelling als regel aan de orde te stellen in onze vergadering in de week, die voorat gaat aan die waarin de vergadering van den Raad wordt gehouden. De agenda voor de raadsvergadering zal dan vroeger kunnen worden verzonden en meestal ook de daarbij behoorende stukken, zoodat beter de hand kan worden gehouden aan het voorschrift van art. 5, eerste lid, van het Reglement van Orde dat bepaalt, dat alle voor mededeeling aan den Raad bestemde stukken tenminste driemaal 24 uur vóór het begin der vergadering voor de leden worden ter inzage gelegd, terwijl van te wijzigen of nieuw te maken verordeningen of van belangrijke voorstellen het ontwerp met een prae advies van Burgemeester en Wethou ders steeds vijf dagen vóór de verga dering, waarin deze aan de orde worden gesteld, aan de leden worden toegezonden. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk Geslaagd. Voor het op 2 Jan. te Eindhoven gehouden praktijk-examen Engelsche Taal- en Handelscorrespond. slaagde de heer L. G. A, Doorakkers te Tilburg, die zijn opleiding genoot bij den heer J. Smarius te Waalwijk. „Die Jahreszeiten." Waalwijks Gemengde Zangvereeniging. Een oratorium stelt aan dilettanten zeer bijzondere eischen, die door een leek nogal eens over het hoofd worden gezien. Men vergeet, bij een goed verzorgde uitvoering, dat de excutanten zelf in voortdurende spanning ver- keeren, na maandenlange repetities. Immers staan zij op den dag der uit voering zelf plots voor iets geheel nieuws en dat zijn de solisten en de orkest-begeleiding. Zoo woidt van hen allereerst een sterke oplettendheid vereischt en een soepel aanpassings vermogen. We erkennen volgaarne en enthousiast dat Waalwijks Gemengde Zangvereeniging aan beide hoofd factoren schitterend heeft voldaan en waaraan dan ook zeer zeker 't groote succes te danken is, waarmede „De Jahreszeiten" gisterenavond werden uitgevoerd. De groote zaal van den Gildenbond was gued bezet. Op het vergrootte podium hadden behalve de 80 zangers en zangeressen plaats genomen de solisten Mevr. Jo van den ijzer—Vincent, Sopraan. De heer Caro, Bas. De heer de Vries, Tenor, en het orkest van het Zesde uit Breda. Laat 't ons daüelijk zeggende uit voering is buitengewoon goed geslaagd en heett nog weer eens bevesilgd dat Waalwijk op 't gebied van zang en muziek een belangrijke plaats inneemt tusschen de goede koren uit deze provincie. Zoowel door solisten als 't koor weid van t begin tot 't eind met veel enthousiasme, met begeestering, met overtuiging uitnemend gezongen. in de keuze der solisten is het Bestuur der vereeniging ook al heel gelukkig geweest. Mevr. Jo van den Ijzer-Vincent gal w$l den meesten glans aan de uit voering. We kunnen ons moeilijk in denken dat er nog een meer volmaaktere stem te vinden is. Geen vlekje is ei in haar zang te bespeuren. En met welk een ongedwongenheid en wat niet de minste deugd is met welk een ontróerenden eenvoud zingt zij Dat pakt tot in 't diepst van de ziel 1 Als zij zingt wordt de lucht als van kristal met spettende watervallen. Aan natuurlijke begaatdneid paart zij een fijn ontwikkelde techniek. Door in haai zang alleen ziel te leggen bereikt zij ook zoo'n sterke expressie, die voorai climax kreeg In de vertelling van Hanne van een verliefd man „Kumm, küsse deinen Herin!" enz. in alle opzichten haar waardig is de heer Caro, uit Utrecht, die de Baspanij van Simon zong. De heer Caro be schikt over een fijne, ronde bas, goea geschoold en vooral gedragen. D'i ugt diepte en glans en kleur in zijn stem. Ook hier een uiterst beschaafde voordracht en sterke expressie. Voor 't eerst maakten wij kennis met den heer de Vries en de kennismaking is van dien aard, dat wij gaarne de hoop uitspreken op een „wederzien". De heer de Vries zong met veel toe wijding de tenor-partij van Lucas. Hij was een waardige „Drilte." Deze zware soli werd door hem zeer geschoold en artistiek gezongen. Hij zingt ontegenzeggelijk zeer goed en beschaafd en vooral met gevoel en zijn stem is zuiver, gaaf en klankvol al zal zijn prachtig geluid misschien nog in kracht en glans kunnen winnen. Het Koor sloot bij de solisten goed aan en zong met buitengewoon veel geestdrift, vooral na de pauze. Wat klonken die koren heerlijk, massa Wat een actie, wat een verve in het jagerskoor, Wijnkoor enz. Er werd mooi goed genuanceerd en correct gezongen. De heer Gerritsen beheerschte vol komen het geheel. Het orkest van 't Zesde Regiment uit Breda gaf een goed volgbare be geleiding. De thema's werden goed uitgewerkt vooral daar, waar de be- geleidingsvorm verviel en 't orkest niet decoratief naar voren kwam. 't Koper gaf een mooie kleurgeving aan 't hout. Bijzonder goed vonden we vertolking van Waldhoorn en Fagot in de uitbeelding van een jagers- stoet. Mevr. van denijzer-Vincent ontving bloemen en 't publiek was zeer gul met applaus. Ten slotte is hier wel een woord van lof op z'n plaats voor den heer Gerritsen, Dirigent van het koor, die zich met onvermoeiden ijver tot't eind toe geheel heeft gegeven. Aan zijn energie, zijn doorzettingsvermogen en goede muzikale opvatting danken we j voorzekeè zulke hoogstaande uitvoe ringen. Hij toch is met den voorzitter de ziel en kracht der vereeniging. Jammer dat deze laatste, na zulk een moeizame voorbereiding, door droeve familie omstandigheden plotseling verhinderd werd het resultaat van dien arbeid mee te maken. 't Was een heerlijke welgeslaagde avond, ook de na-viering in Hotel Verwiel. De zaal was Maandag en Dinsdag goed bezet, maar toch kon het nog en moest het nog drukker worden. Op dit gebied zien we geen vooruitgang. Wij zien dit bij een pracht uitvoering, een prestatie die velen ons benijden moeten, als deze, wij zien het bij andere concerten, wij zien het bij lit teraire lezingen enz. een dalende lijn. Waalwijkers, past ook ten deze op uw saack. Wij meenen dat hier ook een waarschuwing past, ook voor hen, die aangewezen zijn dergelijke vereenigin gen of ondernemingen met hun persoon, met hun capaciteiten te steunen 1 Directie Gasfabriek. Naar wij vernemen is door den huidlgen directeur der gasfabriek alhier, die intertijd op zijn verzoek eervol ontslag verkreeg ingaande 1 Mei a.s., bij den gemeenteraad een uitvoerig adres ingediend, om dit ontslag in te trekken op door den raad nader te stellen voorwaarden Deze aangelegenheid zal Vrijdag in ehatideling komen. Mr. van Coothstraat. Behalve de twee in ons vorig nummer medegedeelde aanvragen voor bouwgrond in de Mr. van Cooihstraat waarvan een naast den heer C van der Hoeven en 't andere naast de belastingkantoren, is thans een nieuwe aanvrage ingekomen om 18 Meter naast het in aanbouw zijnde huis van den heer Antoon van Schijndel en wel van den heer G. Vrinte alhier. Kon. Stoomscho enen fabriek A. H. van Schijndel. Het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam heeft besloten in den otficieelen prijs courant op te nemen f 100.000 6°/0 cum. preff. winstdeelende aanüeelen van de Kon. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel alhier en deze dooreen leverbaar te verklaren met de reeds genoteerde stukken. Deze 100 aandeelen zijn genummerd van 501 tot en met 600. Lezing Dr. van Heesch. De lezing die Dr. van Heesch van de Abdij Grimberghem a s. Donderdag houden in den R.K. Gildenbond, draagt tot titel „Waar, Vanwaar en Waarheen. De geleerde spreker zal uitleg geven over verschillende hemellichamen, hun grootte, afstand, beweging, het zonne stelsel enz. Voorts het ontstaan van het heelal, de vorming van het heelal, en ten slotte de bevestiging van het Geloof door de Wetenschap. Het kan er misschien wat geleerd uitzien, maar dat is het in het geheel niet. Dr. van Heesch zal een mooie serie lichtbeelden meebrengen. Voeg daarbij zijn logische en gemoedelijke betoog trant en men weet dat men een zeer interessante en voor ieder bevattelijke verhandeling krijgt, die zeker druk zal worden bezocht. Bloempjesdag. De j.l. Zondag gehouden Bloempjes dag van „Herwonnen Levenkrachi" en waarvan de baten uitsluitend bestemd zijn voor uitzending van Brabantsche T.B.C.—lijders, heeft f 138 56'/2 op gebracht. Biljartwedstrijd, Zaterdag a.s. half zeven zal „Ons Genoegen" in eigen huis (Calé Kem perman) revanche nemen tegen de oiljartclub van de Jongenscongregatie te Drunen. Tegen de laatste heeft „O. G.' vorige week 't onderspit moeten delven. We geloovcn wel dat men ditmaal 't beste oeentje zal voorzetten. fubilé. De voetbalvereeniging „R W.B." te voorm. Besoijen heidenkt Zaterdag namiddag in Caté Pompen haar 20 jarig bestaan. Van 2—3 uur wordt receptie gehouden en des avonds een groot bal gegeven. Aanbesteding Gasfabriek. Uitslag van de Maandag gehouden aanbesteding voor vernieuwing der Gemeente—Gasfabriek N.V. Enkhuizer Beton- ijzerbouww. f77.700 Gebr. A. en G. C v. Meeuwen, Leerdam f64.248 P. J. Pennings, St. Mich.-Gestel f 62.900 N.V. „Nederland", Nijmegen f62.496 D. Bakker Wzn., Werkendam 162.300 J. Mertens en v.d. Weterings, Raamsdonksveer f56.980 J. den Teuling, Waalwijk f55.275 J. de Bont, Nieuwkuijk f54.835 Wed. A. Aarts en Zn., Waalwijk 151.560 Over de gunning wordt nader beraad. Concours hippique. In een Zaterdagavond gehouden vergadering besloot het Comité dit jaar te Waalwijk een groot intern, concours-hippique te organiseeren, zoo mogelijk op Zaterdag 17 Mei a.s. Het plan is dit paardensportfeest te houden op het terrein van W.S.C. en daarop een flinke, blijvende tribune voor dit doel te doen bouwen. Wie zich de prachtige, schitterend geslaagde concoursen van 1903, 1910 en 1925 herinnert, zal ook thans aan 't welslagen niet twijfelen en ook in paardensportkringen heeft Waalwijk op dit gebied een goede naam. Poging tot inbraak. In den nacht van Zondag op Maan dag hebben zich eenige tot op heden nog onbekend gebleven personen, door overklimming, toegang weten te verschaffen, tot het erf van den heer C. van Gelder, huidenhandelaar te voorm, Baardwijk. De dieven hadden reeds de hand weten te leggen op eenige zakken paardenhaar, ter waarde van plm. f 300. toen de heer v. G. door het blaffen van zijn hond werd gewekt. Toen de dieven onraad bespeurden sloegen ze ijlings op de vlucht, mei achterlating van het gestolene. Door de politie wordt naar de daders een ernstig onderzoek ingesteld. Chr. JongelingsVer. Immanuel Woensdag 18 Januari trad op uit- noodlging voor de Christelijke jonge- Iino«s-VereeniEing „Immanutl te v m. Befö.jïnr"ndf N*edL H«rv «er* aldaar op de WelEeiw. Heer Ds H. A. de Geus van Waddinxveen. Na een inleidend woord deed Zijn Eerw. dil naar aanleiding van Ps. 105 Door spr. werden hierbij de na volgende gedachten nader loegellrh. 3e WarmeldeLamp"^C'n'Y 4ein^nrgfoedvLoTpr0ed^ne wé^Sen "°H^groole belangstelling door deze gedachten met zeer jir. S. Woensdag 25 Jan. 192S. 51e Jrg. WAALWIJK, 24 Jan. 192S.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 5