B. de Rooij Jr. RECHTZAKEN. zien, wat met zich brengt vele zorgen, terwijl door de onkunde van het koo pend publiek omtrent kwaliteit en prijs deze niet vergemakkelijkt worden. Over den prijs zullen we in een volgend artikel spreken G'berg, Jan. 1928. K. SASSEN. Ingepeperd. Het gerechtshof veroordeelde W. A. v. O., een jongen landbouwer uit Haar steeg, wegens mishandeling op A. v. d Pol en diens zoon C. v. d. Pol te aarsteeg, in hooger beroep tot 4 maanden gevangenisstraf overeenkom stig de veroordeeling door de recht bank en bepaalde dat door den ver oordeelde f 60.37Vj en f 84.3772. totaal f 144 75 aan schadevergoeding aan de getroffenen zal worden voldaan. Hondenbelasting. Wegens het niet voldoen aan de bepalingen voor de Hondenbelasting werden door den Politierechter ieder tot f5 boete veroordeeld: G Sschoenmaker te Loonopzand. A. D., koopman te Kaatsheuvel. M. K landbouwer te Kaatsheuvel. J. v. d. S zonder beroep te Kaats heuvel. Zedenmisdrijven. Het gerechtshof veroordeelde in hooger beroep Johanna v. d. S. te Waspik, wegens het bevorderen van ontucht tot 3 maanden gevangenisstraf. Schervenmuziek. L. S, mandenmaker te Vlijmen, was gedagvaard zich te komen verant woorden ter zake van vernieling. Doch hij was niet komen opdagen. Op 14 Jan. had hij in café Luijben te Vlijmen glasruiten stuk geslagen. De schade beliep f 10.50, dochS trok er zich niets van aan. Nu komt het hem nog duurder uit, vermits hij conform den eisch ver oordeeld werd tot f 15 boete. Mishandeling mei zwaar lichamelijk letsel. J. J. v. D., schoenmaker te Sprang, stond terecht ter zake dat hij op 6 Nov. 1927 te Rosmalen opzettelijk mishandelend J. v. d. Heuvel gewelddadig heeft geslagen en hem daardoor bloedend heeft verwond. Vanwege het O. M. zijn 4 getuigen gedagvaard. (Deze zaak diende reeds op 21 Nov. 1927 voorden Politierechter te 's Bosch en werd alstoen verwezen naar de Tweede Kamer der Rechtbank.) De mishandeling geschiedde in een café en was. na een voetbalwedstrijd gericht tegen den scheidsrechter van den wedstrijd. Deze, genaamd J. v. d. Heuvel, timmerman te Oss, had een paar jongens, w.o. ook verdachte, van het veld verwijderd toen het er wat ruw toeging. Dus uit wraak was 't dat hij mishandeld werd, vooral ernstig met een bierflesch. Getuige van den Heuvel, die dok tershulp noodig heeft gehad, leed ernstige schade en kon gedurende 8 weken in zijn zaak niets verrichten. Hij vraagt f 125.75 voor schadevergoe ding. Verdachte, die bekende, verklaarde dat bedrag niet te kunnen betalen. Je moet je zoo niet te buiten gaan, zeide de president. De kastelein in wiens café de mis handeling voorviel had o a. gezien dat er een bloeding ontstond in het oor van den mishandelde toen deze slaag had gehad. Getuige veldwachter Seuren gaf verklaringen over zijn onderzoek Getuige had zich direct tot den dokter g wend. Getuige Dr. Stoltz uit Oss achtte zonder eenigen twijfelde mishandeling zwaar lichamelijk letsel en gaf een lezing over den toestand in zake den gelijk getuige die bij den patiënt had geconstateerd. Het O. M. wees er bij het requisi toir op. dat met deruwheid waarmede verdachte is te keer gegaan, een doodslag had kunnen geschieden. Het blijkt tenslotte nog een geluk bij een ongeluk te zijn. De Officier laakte ernstig de ruw heid op voetbalterreinen, waar men begint een vriendschappelijken wed strijd te houden. Het feit is zeer ernstig, mitsdien luidt de eisch 4 maanden gevangenis straf. Verdachte verzocht voorwaardelijke veroordeeling. De uitspraak werd bepaald op 9 Febr. a.s. eeniging". Ik ben het geheel met u eens dat het geweest is een prachtige uitvoering in elk opzicht, zoowel wat solisten als koren betreft. Accoord ga ik evenzeer met uwe slot beschouwing dat men als Waal weker ten plicht heeft dergelijke ver- eenigingen, als Gemengd Koor, Lieder tafel e.a. te steunen niet alleen finan- tieel, maar ook moreel door bewijzen van. belangstelling, in den vorm van het bezoeken van het concert e.d. maar niet minder door daaraan mee te werken, zoo men daarvoor de noo- dige capaciteiten bezit. En vooral op dit laatste zou ik de speciale aandacht willen vestigen. Zou hier op dit ter rein niet iets zeer bijzonders te be reiken zijn. Wij hebben een uitste kende Liedertafel, met prima krachten, die ook schuilen onder het Gemengd Koor der Liedertafel. We hebben prachtig materiaal, mannen zoowel als vrouwen onder Waalwijks Gemengde Zangvereeniging De Liedertafel en haar Gemengd Koor leggen zich toe op het geven van concerten, met pro gramma-nummers der beste compo nisten, hare onder-afdeeling T A.V.E N U. op 't opvoeren van operetten en opera's, terwijl Waalwijks Gemengde Zangvereeniging zich uitsluitend be weegt op het gebied oratoria. Elke vereeniging heeft dus geheel zijn eigen terrein, zij staan elkaar in geen enke opzicht in den weg, neen, zij vullen elkaar op schitterende wijze aan en stellen ons in staat te genieten van alles wat er op het gebied bestaat. Waarom kunnen die vereenigingen zich dan ook niet voortdurend aan vullen en profiteeren ieder op zijn terrein van elkanders beste krachten zoodat ieder 't beste van 't beste kan geven, duidelijk en kort gezegd .Waarom zijn de goede zangers en zangeressen geen lid van beide ver eenigingen". Deze belangrijke aangelegenheid durf ik, met uwe redactie aan de be sturen en werkende leden der beide vereenigingen ter ernstige overweging aanbieden, in 't vertrouwen dat zi. deze zaak zullen overwegen met uit sluitend het belang hunner vereeni gingen en van 't muzikale leven in onze plaats voor oogen. Met besten dank. EEN MUZIEKLIEFHEBBER. Waalwijk, 24 Januari 1928. Aan De Redactie van „De Echo van het Zuiden" Alhier. Mijne Heeren. Verzoeke beleefd onderstaand stukje in Uw eerstvolgend nummer op te nemen, waarvoor bij voorbaat hartelijk dank. Hoogachtend, B. DE ROOIJ Jr. De reizigers der Cito-bus, welke s morgens om half acht vanuit Waal wijk naar Tilburg vertrekt, konden j 1. Dinsdagmorgen wederom getuigen zijn van de schijnbaar allesbehalve pret tige verhouding, welke er schijnt te bestaan tusschen het personeel der Hollandsche Buurtspoorwegen en dat der Cito Mij. Toen nl. de Cito-bus stukken kreeg waardoor de reizigers zich genood zaakt zagen de reis verder te voet voort te zetten, besloten zij met z'n achten de stoomtram te nemen, die juist in zicht kwam. Niettegenstaande alle mogelijke sei nen om te stoppen reed deze echter tot hunne groote verontwaardiging en teleurstelling door, het achttal (waar onder eenige dames) in regen en wind achterlatende. Wel een prachtig bewijs van mensch- lievend hulpbetoon en aanbeveling voor reizigers J Hoewel 't daar geen vaste stop plaats is, kan het toch nimmer de bedoeling van de Directie der Holl. Buurtspoorwegen zijn bij een derge lijk geval door te rijden, daar onder- geteekende verschillende malen heeft bemerkt, dat door de stoomtram wel méér gestopt wordt op plaatsen, waar geen stopplaats is. Andersom heeft ondergeteekende het wel eens meegemaakt, dat de reizigers van een H B bus, welke ook stukken kreeg, welwillend werden medegenomen door een juist passee rende Cito—bus. Zoowel voor het publiek als voor beide Maatschappijen ware het te wenschen, dat er tusschen hen meer samenwerking bestond. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie. Met belangstelling zooals altijd las ik 11. Woensdagavond onder uw „Provinciaal Nieuws" uw verslag van de uitvoering van die „Jahreszeiten" door „Waalwijks Gemengde Zangver- CAPELLE. Voor de Ned Herv, gem alhier, hoopt a s Zondag des nam. half drie op te treden Ds Louwe Kooijmans uit Baardwijk. - J 1. Dinsdagavond 7 uur trad in de Ned. Herv. Kerk alhier, op uitnoo- diging van de Jongelingsvereeniging „Immanuel", als spreker op Ds. Lans uit Suawoude. Het kerkgebouw was, als gevolg van het ongunstige weer, slechts matig bezet Met belangstelling volgden de aanwezigen de rede van dezen begaafden spreker. Bij het dezer dagen gehouden examen door de vereeniging van lee raren slaagde onze dorpsgenoot P. v. d. Linden voor het ?xamen Engelsche Handelscorrespondentie. Geslaagde en familie gefeliciteerd. Door Ds. J Snoek alhier, is een beroep ontvangen naar de Gerefgem. te Schoonrewoerd. In de Ned. Herv. Kerk a d. Loon- schendijk zal a s. Zondag des nam. 2 uur optreden Ds Slemper uit Besoijen VRIJHOEVE CAPELLE. Algemeene ledenvergadering op Donderdag 2 Febr. 1928 in de O. L. School te Loonschen- dijk n m. 7 uur. AGENDA 1, Opening en lezing notulen. 2 Verslag der Veretniging door deh Secretaris. 3. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. 4. Verkiezing Bestuursleden wegens perieodieke aftreding. 5. Algemeene bespreking 6. Rondvraag en sluiting, WASPIK. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekte „Dyphteritis" breidt zich uit. Thans is wederom 'n geval geconstateerd bij het 9 jarig zoontje van den heer P. de H. Het 9-jarig zoontje van den heer J. B. is aan die ziekte overleden. In de maand Januari hebben reeds twee sterfgeval len plaats gehad. Zondag 5 Februari a.s. des na middags 7 uur zal in het Patronaa.s- gebouw de jaarvergadering worden gehouden van de Vereeniging „Het Wit Gele Kruis". Als spreker zal op treden de Weleerwaarde Pater Cani- sius van de St. Theresiakerk te Was pik—Boven. De tooneelvereeniging „Entre— Nous" heeft de uitnoodiging om in het St.,Henricusgebouw te Raams- donksveer eene uitvoering te geven, aangenomen. Opgevoerd zullen wor den hel kluchtspel in 3 beprijven „Hallo!! met Mars?", benevens de ko mische operette in 2 bedrijven „Voor den Bloedraad". RAAMSDONK. Bij het correspon dentschap der plaatselijke arbeids bemiddeling staan als werkzoekend ingeschreven 24 grondwerkers, waar van 9 gedeeltelijk werkloos, en 2 sigarenmakers. Op Zondag-12 en Maandag 13 Februari zal door de tooneelvereeni ging „Kunst na Arbeid" in het St. Henricusgebouw op het Veer een uit voering worden gegeven ten bate van „Herwonnen Levenskracht." De voorjaarskeuring van dek hengsten zal dit jaar plaatshebben te Zevenbergen op 7 Februari a s. RAAMSDONKSVEER. Zondagmor gen zal er om half tien leesdienst ge houden worden in de Dorpsche Herv. Kerk, des avonds half zeven spreekt Ds. Ewoldt in de Veersche Kerk. Des morgens om half tien en 's middags om 3 uur spreekt Ds. Eggink in de Geref. Kerk. Alhier doen zich, naar wij ver nemen, onder de kinderen verschillen de gevallen van slijmhoest voor, ook zijn de mazelen nog niet geheel en al geweken. Dezer dagen werd en wordt door de Tuberculose-commissie uit den Chr., Nat. Werkmansbond een in zameling gehouden voor het op te richten Sanatorium voor kinderen van Werfcmansbonders Woensdagvoormiddag nam dhr. Tigchelaar, wegens vertrek naarSche- veningen. afscheid van leerlingen, ouders, bestuur en personeel der Veer sche Chr. MULO, Uit de toespraken van Voorzitter, één der ouders en een lid van 't personeel bleek duidelijk, welk een groote achting en toegene genheid zij den heer Tigchelaar toe droegen. Gedurende de 4 jaren, die hij als Hoofd aan de Veersche School verbonden was, heeft hij met zijn ga ven en talenten gewoekerd in het be lang der school en dat van de leer lingen en het personeel. Vanaf de oprichting der Jongel. Vèreeniging was hij de leider, van de Zendingsvereen. de Voorzitter, Zoo heeft de heer Tig chelaar, mede ook door arbeid buiten de school, zich in velerlei opzicht zeer verdienstelijk gemaakt. Verschil ende prachtige cadeaux, die hij ont ving in de laatste dagen, gaven blijk van groote zeer groote erkentelijkheid. Moge het hem in de nieuwe gem. n elk opzicht goed gaan. - Het paard van den heer Z. schrok door een uitschietenden hond en ge raakte in een sloot. Het rijtuig bleef gedeeltelijk op den kant. De inzitten den kwamen alzoo met den schrik, vrij. MADE. Zondag 29 Januari a.s. des voormiddags 10 uur zal Ds. Steenhui zen uit Made te Hooge— Zwaluwe een vacature-beurt vervullen, en des mid dags 2 uur te Made in de Herv. Kerk voorgaan. Naar men verneemt zal in de R.K. Kerk binnen afzienbaren lijd centrale verwatming worden aangelegd wat door de geloovigen ten zeerste wordt toegejuicht. De beroepen predikant der Ned Herv. gemeente te Drimmelen, Ds. Vink heeft voor het beroep naar Borculo bedankt. Bij onderhandsche inschrijving werd aanbesteed den bouw van een heerenhuis, voor rekening van den heer Langeberg te Oosterhout Laagste inschrijvers waren voor timmerwerk A Segeren, voor metselwerk J. van Dongen, beide te Made, aan wien het werk werd opgedragen. Donderdag werd bij onderhand sche inschrijving aanbesteed den bouw van een hofstede met behuizing en verdere bijkomende werken voor reke ning van den landbouwer P. de Locht alhier, Laagste inschrijvers waren voor timmerwerk A. Segeren, voor metsel werk P. Stamp, beide te Made. Het werk is hun gegund. Zondag 29 Jan a.s. zal Ds. Vink uit Drimmeien des voorm. 10 uur in de Herv. Kerk te Dongen een vaca ture-beurt vervullen en des avonds half 7 in zijn eigen gemeente voorgaan. Zondag 29 Jan. a s. zal 't echt paar J. Verhagen, Kalverstraat alhier, zijn 50-jarige echtvereeniging her denken. Het zal de oudjes niet aan belangstelling ontbreken. Een toeschouwer met een pijpje in den mond, stond naar een voetbal wedstrijd te kijken. Hij kreeg onver wachts den bal tegen de pijp, met het gevolg, dat hem eenige tanden uit den mond werden geslagen. Onze oud dorpsgenoot de Eerw. Pater Van Alfen, zal a s. Zondag in alle H. Missen een predicatle houden. LOON OP-ZAND. Verleden Zondag hield de tooneelclub der Mariaveree- niging alhier, eene groote feestverga- dering voor de leden en donatricesin de zaal der R K. Werkliedenvereeni- ging. Opgevoerd werden een drama: „De kapel in het bosch", en een blij spel „Musje". Het eerste vooral viel zeer in den smaak, dank zij de grondige voorbe reiding der actrices. Ook het blijspel slaagde naar wensch. De directeur der vereeniging, onze Eerw. kapelaan de Bont, verdiende wel den dank der aanwezigen voor zijne ijverige bemoei ingen voor het weislagen der uitvoe ring. ST. JOACH1MSMOER. Voor eenige jaren is Mej. A. Surig, van 1916-1921 onderwijzeres aan de lagere school alhier in 't klooster der Eerw. Zusters van het Gezelschap J. M. J. te 's Bosch getreden. Zondag 29 Januari a.s. hoopt de Eerw. Zuster M. Christine hare eeuwige beloften af te leggen. De velen die aan haar een groot deel van hun onderwijs en opvoeding te danken hebben zullen haar in hunne gebeden, vooral bij deze gewichtige gebeurtenis, wel willen gedenken. N1EUWKUIJK. Op 23 Februari as. hopen de echtelieden Joh. van Son- Hegers hun 50 jarig huwelijksfeest te vieren. Ter bespreking van een en ander aangaande de herdenking van dit feest, benoeming buurtcommissie enz.; zal men nog deze week hierover vergaderen. Dagelijks zien we hier in velden en weilanden nog verschillende mollen vangers. Door een echten liefhebber van deze sport, werd ons verteld dat hij in den geheelen winter dóór ge middeld 5 a 6 stuks per dag heeft gevangen. Als men weet dat men voor de huid dezer diertjes tot 45 en 50 cent per stuk betaalt, is hiermede nog wel een daggeld te winnen. Op Zondag 29 Januari a.s. geeft onze harmonie in café Merkx haar eerste groote winteruitvoering. Het is een rijk verzorgd program. Den Zondag d.a.v. zal in Café de Bont de liedertafel een uitvoering geven. Er staan ons op gebied van muziek en zang dus wel een paar genoeglijke avonden te wachten. 's HERTOGENBOSCH. In de Dins dagavond gehouden raadsvergadering is besloten, bij te dragen in de restau ratiekosten van het oude geveltje van de Dry Hamerkens. De Hester van Griensvenstraat werd aan den openbaren dienst onttrokken in verband met den verkoop van 3507 M2. grond aan de Zusters van Schijndel voor den bouw van een klooster. De noodige gelden werden toegestaan voor veranderingen, die daardoor in de rioleeringswerken noo dig zijn. Aan het kerkbestuur van de nieuwe kerk aan den Graafschenweg werden met 20 tegen 4 stemmen die voor kerkbouw noodige gronden verkocht voorf 10.000 (waaronder begrepen het terrein der militaire zwemkom, die de gemeente van het rijk zal overne men.) Voor den bouw van de kerk zelf werd een subsidie van f25 000 verleend. Een bedrag van f 12,000 werd'.toe gestaan voor herstel en vernieuwing van den luchtkoeler en het voorkoel huis van het gemeentelijk slacht huis. Met de gemeente Vught werd een nieuwe overeenkomst voor waterle- vering getroffen. De maximum prijs van het water zal zijn 9 cent per M3.; als prijs van het bedrag van den kos- - tenden prijs, voor zoover dit lager is dan 9 cent, verhoogd met 20 pet. Goedgevonden werd, den ontrui— mingstermijn van 66 onbewoonbaar verklaarde woningen met een half jaar te verlengen. De voorzitter wijdde waardeerende woorden aan dr. van Moorsel, die met 1 April ontslag heeft gevraagd als eerste geneesheer van het groote zie kenhuis, dat hem op de meest eervolle wijze en onder dankbetuiging is verleend. Blijkens mededeeling van de regenten is de geneeskundige dienst van het ziekenhuis thans zoodanig gereorganiseerd, dat aan het hoofd komt een eerste geneesheer, specialist internist Aan den geneeskundigen staf wordt verder toegevoegd een specialist-chirurg. Diens salaris werd op f3000 bepaald. Jhr. mr. A. Th. Schade-v. Westrum heeft om gezondheidsredenen ontslag genomen als lid van het college van regenten over de godshuizen en als regent van het Roomsch armenwees huis. Ook de architect der godshuizen, de heer Th. Klompers, gaat 1 April om gezondheidsredenen heen. In zijn nieuwjaarsrede had de bur- gemeestermeegedeeld, dat de geboorte- en sterftecijfers over 1927 bijzonder gunstig zijn geweest, 18 boven en 90 beneden het gemiddelde van de laatste 10 jaar. In uitzicht werd gesteld, dat dit jaar het veemarktvraagstuk tot oplossing zal worden gebracht. Het afgeloopen jaar heeft de aanvoer ter veemarkt met 113,793 stuks die van alle vorige jaren geslagen. DONGEN. Woensdagmorgen is de leerlooier J. W. L. op de lederfabriek van den heer L. K. alhier tusschen de haarmachine geraakt, waarbij zijn linker onderarm zeer ernstig werd verwond. Dr. Br. gelastte onmiddellijke overbrenging naar het St. Ignatius— ziekenhuis te Breda. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 26 Jan. '28. Zaterdagnamiddag zal een inza meling van geld gehouden worden. De opbrengst ls bestemd voor het fonds ter verpleging van T. B. C.-lijders. Door den heer Visser uit Apel doorn wordt op verzoek van de Chr. Jongelingsvereeniging een film-avond gegeven in de Chr. Bewaarschool. Vertoond zal worden o.m. de Bungan- film. Naar we vernemen isdetooneel vereeniging uit Nieuwkuijk voornemens nog voor de vasten hier een uitvoering te komen geven bij hare zustervere niging «Kunst en Vermaak". Woensdag 1 Febr. hebben de leden der Gem. Zangvereeniging „Cres cendo" in 't Wapen v. Amsterdam een feestavond ter herdenking van haar 10 jarig bestaan. Gistera ond hield de heer G. v Imbeeck uit Waalwijk op verzoek van het Comité van Winterlezingen zijn aangekondigde lezing over „De geest der gothtek in de Kathedralen en Mysteriespelen". Jammer, dat de opkomst niet wat grooter was, want wal de spreker, die van zijn onderwerp blijkbaar een diepgaande studie had gemaakt, daar van wist mede te deelen, was in ieder opzicht de moeite waard, terwijl een pracht van lichtbeelden het gesprokene verduidelijkte.Mr. v. Ommeren, die hem namens de aanwezigen bedankte, kon dan ook niet nalaten den heer v. I te verzoeken zich hier nogmaals te doen hooren. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 27 Jan. '28. f In Memoriam. f Woensdagavond overleed alhier in den ouderdom van ruim 81 jaren de WelEd. Heer W. van Nieuwstadt, een der meest afchtenswaardige inwoners van onze plaats. Kaatsheuvelsche van geboorte was hij een dergenen, die slechts in en vóór de plaats leefde. Daar zijn zaken waarnam, daar zijn leven leidde, daar zijn ontspanning zocht. De heer van Nteuwstad is de oprichter van een onzer oudste stoomschoenfabrieken, thans omgezet in de Comm. Venn. Stoomschoenfabriek W. v. Nieuwstadt Zn. Een der zaken, die zelfs in (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.)

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6