Bericht van Intel. Notaris Middelkoop w s.c. Marktberichten. op i 7650- Notaris JANSEN verkoopen Inboedel en Winkel-inventaris. verhuren verhuren Notaris Middelkoop den tijd der grootste malaise toen allen met groote werkloosheid te kampen hadden,, nog vrij geregeld zijne arbeiders aan 't werk wist te houden Een der zaken, waar de ver houding tusschen werkman en patroon er nog eene is die zich kenmerkt door onderling vertrouwen en aanhankelijk heid. W. van Nieuwstadt. Buiten zijn zaken, die hij met de meesle toewijding wist te drijven, was de heer W. van Nieuwstadt nog op velerlei gebied werkzaam. Op de allereerste plaats mogen we dan me- moreeren, dat hij nog een der opichters was van 't Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" dat eenige jaren geleden zijn gouden jubileum vierde. Meer dan 30 jaren was hij bestuurslid en deszelfs volijverigen president, die zijn vereeniging van triumf tot triumf leidde en het predicaat «Koninklijke" voor zijn corps wist te verwerven. Reeds meer dan 13 jaren was hij thans Eere-president, nog steeds met zijn gezelschap lief en leed deelend. Voorts was de overledene jarenlang lid van de Commissie tot werir.g van Schoolverzuim, Voorzitter van het oude Ziekenfonds, lid van de Eerewacht van het H. Sacrament, bestuurslid van het Wit Gele Kruis, een godsdienstig christen, die het zich ten plicht rekende den armen bij te staan en te steunen, een voorbeeldig huisvader, eenachtens- waardig burger, die een sieraad was voor onze gemeente, onze industrie en onze burgerij. Hij geniete zijn welverdiende ruste hierboven. j. T. Drankweer. Onze drankweer heeft Zondag a. s weer een van zijn groote propaganda- dagen. Om 6 uur wordt tot intentie der R K. Drankbestrijding een H. Mis en een Generale H. Communie op gedragen. Om 3 uur 's namiddags vergadering van de Mariavereeniging en om half zeven van het Kruisverbond in de groote PatronaatszaaL ln beide bijeenkomsten treedt de ZeerEerw. Heer C. J. j. Terwischa van Scheltinga, Nationaal Directeur van Sobriëtas te 's Bosch als spreker op met het onderwerp„De Matigheid, eene cardinale deugd voor iederen Christen." De tooneelclub „Ons Vermaak" onder regie van den WelEd. Heer Josef Seller geeft hef tooneelstuk „De Vioolspeler van Gmüad" van den be kenden tooneelschrijver J J G Wahlen. In de namiddagvergadering zingi het dameskoor «De Nachtegaal" onder leiding van den Dir. P. B. Bisselink een tweetal liederen, terwijl de heer H.v.d Bosch 's avonds eenige komische scènes geeft. Gegund. Het ijzerwerk aan de groote fabrieks- uitbreiding der firma P. H. Vloemans is gegund aan de Heer A. v. d. Dungen. Lezingen. Donderdag 2 Februari zal de heer I. Teurlings voor de eiervereeniging te Raamsdonk optreden met het onder werp „Huisvesting en voeding der Nuthoenders" terwijl genoemde des kundige eveneens 'niezingzal houden voor de vereenigingen te Waspik en Capelle. Centraie verwarming. Het aanleggen van centrale verwar ming met lage stoomdruk en warm water verwarming in de fabrieken der firma P. H. Vloemans „Pehave" is gegund aan de firma Burgers en Pesch te Arnhem. Op hol. Woensdag, juist op 't middag uur sloeg op het terrein van den bakker J. M. een paard met wagen op hol. In wilde vaart kwam het de Peperstraat in galloppeeren en vernielde een electrische paal bij de fa. .Pehave". Door 't nemen van een te korte draai bij de Hoofdstraat sloeg paard en wagen omver en werd alzoo aan de gevaarlijke ren een einde gemaakt. Siatiedag. In verband met de plechtige uit vaart van den weled. heer W. van Nieuwstadt, eere-president van Eupho- nia, is de statiedag der vereeniging, die op Zaterdag 28 Januari bepaald was, acht dagen uitgesteld. De har monie zal Zaterdagmorgen haar oud en eere-president de laatste eer be wijzen. Concertzaal. De heer J v. Dun gaat naast zijn bekend CaféRestaurant een groote, geheel naar de eischen des tijds inge richte concertzaal exploiteeren, die aan de nieuwe liedertafel „Bel Canto" meteen een waardig tehuis biedt. SPORT. W.SC.—T.SC. (Oosterhout) Met den wedstrijd WSC—TSC uit Oosterhout, zal morgen de eerste ontmoeting ingezet worden der reeks nog te volgen thuiswedstrijden. Reeds direct eene ontmoeting van zeergroot belang en wel, omreden morgen reeds grootendeels beslist kan worden, wie als kampioen in deze afcteeling zal aangewezen kunnen worden. Indien TSC morgen wint en MEVO verliest (dat in Bergen op Zoom tegen HERO moet spelen), dan kan als vaststaand aangenomen wonden, dat de Ooster- houters, die reeds jaar in jaar uit een harden strijd hiervoor voeren, zoo goed als zeker als kampioen begroet kunnen worden. Evenals thans de groote vraag, zal TSC morgen WSC overwinnen Op papier achten wij de bezoekers hiertoe momenteel wel in staat, doch in dergelijke wedstrij den, van zoo'n groot belang, spelen de zenuwen een onzettende rol en dezelve zouden TSC wel eens parten kunnen spelen. WSC, welke niets te verliezen heeft, kan daarentegen met de grootste gerustheid den strijd beginnen en heeft alleen ervoor te zorgen, dat zij met eere uit den strijd komt. Zooals de zaken thans staan, staan de bezoekers voor een zeer zware taak en zou het geenszins uit gesloten zijn. dat WSC hen juist vóór de haven zou doen stranden. Waar bovendien de zwarthemden juist tegen deze Oasterhoutsche tegenstanders, steeds hare beste wedstrijden placht te spelen en de traditie eenmaal heet, dat TSC nog nimmer van WSC heeft kunnen winnen, zoo zullen de WSC- spelers morgen alles in het werk stel len, teneinde deze traditie te hand haven. Resumeerend kunnen wij morgen derhalve van een feilen wedstrijd verzekerd zijn en zijn dan ook zeer benieuwd, hoe morgen het resultaat van bovenstaande belangrijke ontmoe ting zijn zal en velen zullen met be langstelling de verrichtingen der zwarthemden volgen. Om twéé uur zal worden aange vangen. H.EC. Morgen staat voor H.E.C. de laatste thuiswedstrijd op t program en wel tegen de vereeniging die zij dit seizoen nog niet heeft ontmoet, nl. Good—Luck uit Geertruidenberg. De prestaties van Good-Luck zijn, in tegenstelling met die van H.EC., niet groot. Vooral in het eerst der competitie hebben zij vele nederlagen geleden. Den laatsten tijd echter komen zij beter op dreef en spreekt vanzelf dat zij morgen tegen H E C. hun uiterste kracht zullen beproeven Er zit altijd nog die naijver in van vroe ger tusschen Den Berg en Waalwijk, reden waarom zij tegen H.E C. meer dan tegen welke vereeniging ook hun uiterste krachten zullen geven. Een spannende wijdstiijd ligt dus voor de hand en wij gelooven wel dat dezen wedstrijd vele voetballiefhebbers naar het H E C terrein zal lokken. De belangstelling is voor H.E.C. nog niet in evenredigheid harer prestaties ge weest. Die H.E.C dus nog niet aan het werk heeft gezien, krijgt nu nog een kans. Het is werkelijk wel de moeite waard de H.E.C.—ploeg met haar schotvaardige voorhoede in actie te zien. Aanvang van den wedstrijd 2 u. Het tweede elftal speelt om 12 uur tegen W.S.C. II. Dit is ook een belang rijke wedstrijd, daar beide nog gegadigden zijn voor de eerste plaats. Het derde elftal speelt uit tegen de Vlijmensche Boys. QUICK. Morgen gaan onze Blauw-Witten te gast bij de momenteele leiders uit hunne afdeeling, bij het sterke Hel mond. Dit is voor de Quickers een der zwaarste wedstrijden van het sei zoen en we zijn dan ook wel be nieuwd, hoe of zij zich thans tegen deze sterke ploeg zullen houden. Een nederlaag zal wel niet zoo gemakke lijk zijn te ontgaan, doch wij vertrou wen dat de Waalwijkers tot het uiter ste zullen strijden om den uitslag zoo eervol mogelijk te doen zijn. De wed strijd vangt aan om half drie en staat onder leiding van scheidsrechter Ma- theijssen. Het elftal en supporters ver trekken per trein om 10 11 en arri- veeren weer te 7 42. Quick li speelt te 2 uur te Kaats heuvel tegen Kaatsheuvel II. R.W B. Na een rustperiode van 7 weken moet RWB a.s. Zondag weer eens spelen wat echter vanwege de terrein- omstandigheden nog zeer twijfelachtig is, zoodat we kunnen volstaan met de aankondiging van den wedstrijd RWB—Kaatsheuve', evenzoo RWB 3 WSC 3. Onze reserve's moeten op bezoek bij Baardwijk 2. Als er gespeeld wordt gelijk in dt andere uitwedstrijden (er is in de uit wedstrijden nog niet verloren) be houden zij een kleine kans op het kampioenschap. JULIANA. Zondag a.s. komt Tilburgia een Competitiewedstrijd spelen tegen Juliana hetwelk een spannende wed strijd belooft te worden. Daar deze Tilburgers natuurlijk komen om te trachten revanche te nemen voor de op eigen terrein 5—3 gelegen neder laag tegen juliana. Wij vertrouwen dat vele suppor ters onze geel—zwarten komen aan moedigen in deze ontmoeting. Het publiek wordt er bij deze aan herinnerd dat de wedstrijd om 2'/a uur aanvangt. Juliana 2 speelt om 12 uur een competitiewedstrijd tegen RWB 3 Juliana 3 moet naar 't Wapen van Heusden 2. HEUSDEN. Juliana I gaat a.s. Zondag op be zoek bij Brabantia I, terwijl Baardwijk II naar hier komt om zich te meten met Juliana II. Ingezonden Mededeelingen. KERKNIEUWS. Vierde Algemeene Nederlandsche Katholiekendag. Zooals reeds is bekend gemaakt, zal de vierde Nederlandsche Katholieken dag gehouden worden te Maastricht op Dinsdag, Woensdag en Donder dag 29, 30 en 31 Mei van dit jaar, dus in de Pinksterweek. Het algemeene onderwerp, dat zoo wel in de algemeene als in de sectie vergaderingen zal worden behan deld, is „Het Koningschap van Christus". In de plechtige openingsvergade ring Dinsdagmiddag drie uur zal spre ken de heer Henri Hermans over het Koningschap van Christus in het huis gezin. In de avondvergadering van den zelfden dag mr. dr. L Deckers over het Koningschap van Christus in het sociale leven en prof. J. D. J. Aenge- nent over Christus' Koningschap in het politieke leven. In de avondvergadering van Woens dag prof. dr. A. Barge en pastoor E. Ribbergh van Houthem, St. Gerlach, over Christus' Koningschap in de literatuur. In de plechtige sluitingsvergadering op Donderdagochtend om tien uur dr. Th. Verhoeven over het Koning schap van Christus in de school. GEMENGD NIEUWS. De zelfde man, zekere B., die indertijd in de strafgevangenis te Rotterdam had kans gezien, een lepel en vork naar binnen te werken en toen naar het ziekenhuis werd gebracht waar deze voorwerpen door operatie uit zijn maag moesten worden verwij derd. heeft thans voor de tweeden keer eenige zwaar in de maag liggende dingen ingeslikt. Ditmaal zijn het een stuk van een crucifix, een gedeelte van een lepel en een stuk rand van een beker geweest. Gistermiddag is hij naar het ziekenhuis aan den Berg weg gebracht en daar opgenomen om andermaal geopereerd te worden. De politfe deskundige Van Led den Hulsebosch is Dinsdagmiddag naar Bussum vertrokken, omdat daar in de nabijheid van het onlangs ge bouwde viaduct bezijden den weg het gedeeltelijk verkoolde lijk van een vrouw was gevonden. Naast het lijk lag een fleschje waarin zich benzine had bevonden. Ook werd een gedeeltelijk gevuld lucifersdoosje, alsmede afgestreken lucifers aangetroffen. De kleeding der vrouw, die naar schatting 30 jaar oud moest zijn, was met benzine gedrenkt en de brandwonden aan de voorzijde van het lichaam waren het hevigst. Daar zelfmoord niet uitgesloten ge acht mag worden, doch tevens nog geenszins vaststaat, dat hier geen misdrijf van anderen in het spel is wordt een uitgebreid onderzoek inge steld. Het lijk is in beslag genomen, Verschillende personen zullen ge hoord worden. De commissaris van politie der atdeeiing D. en E. te 's Gravenhage geeft in overweging, alvorens relaties aan te knoopen met Christiaan Cor- nelis Cremmers, geboren te's Graven hage 11 Mei 1903, wonende te 's Gravenhage. Wilhelminastraat 95 zich tot het verkrijgen van inlichtingen te wenden tot het politiecommissariaat Alexanderplein in den Haag. De zoon van den caféhouder B. te Veldhoven, bij Eindhoven, die ver dwenen was tegelijk met een bedrag van f 3720 van zijn grootmoeder, is door de politie te Luik aangehouden Hij zeide; f3000 van dit geld te zijn kwijtgeraakt in een verdacht huis. De 56 jarige kantoorlooper v.d, B. te Rotterdam die de vorige week Woensdag in de Havenstraat aldaar onder een auto is geraakt, is in het ziekenhuis aan den Coolsingel aan de gevolgen overleden. De schipper G. K., die Zaterdag te Valthe een trap van een paard kreeg, is thans overleden. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 8 uur. Flora Bioscoop, „Variété", „Twaalf Ambachten Dertien Ongelukken". Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „De Schreeuw in den Nacht", „Watt en Half Watt als kruiers". Zaterdag 8'/2 uur. Vergadering Man nenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2uur. Witte Bioscoop, „De Schreeuw in den Nacht", „Watt en Half Watt als kruiers". Zondag 6 en 8'/auur. Flora Bioscoop, „Variété", „Twaalf Ambachten Dertien Ongelukken". Maandag 7uur. Muziek— en tooneeluitvoering voor de leden en donateurs van de R K. Werklieden- vereeniging in den R K. Gildenbond. Maandag 8 uur. Repetitie Waalw. Veteranen Gymn. vereeniging, gem. Gymnastieklokaal. Waalwijk, 27 Jan. 1928. eieren 6—8 cent. varkens f 9—f 13. Veilingvereen. „De Langstraat' Drunen. Prijzen op 26 Januari. Appelen Goudreinetten II Bellefleur II Osschekoppen II Eisdener Klumpkes Geelzuur Sterappelen II Dubb. Bellefleurs II Koningsrood Huismans zoet Campagne Bellefleurs Ermingaard Brederode II Kleiperen Glesner Wildemans 4—7 1-21 p. KG 14-: 4- 8-: 4- 6_l 12— 5-1 10- 5- 4- 5-' 4- 3- 5-' 15 10 5—9 -2l 12 -10 .8 ■8 15 -8 •12'/, 8 9 -9 -7 6 7 •19 -14 Spruitjes Juin Sjalotten Spinazie Witlof Kroten Knolrapen Wortelen Slavellen Roode kool Savoije Seldery Boerenkool Selderij Pre ij Aanvoer fruit 9600 K Kipeieren 1.60 Eendeneieren 1.40 30-48 II 20—30 14-20 13-15'/, II 20-21 19-21 3-6 2-3 2'/a-5 8-10 3-15 1-6 4-8 1-2 20—31 bos. 10-2* G. per K G. per K.G. stuk. BURGERLIJKE STAND. ADVERTENTIëN. Hel perceel Hooiland te B e s o ij e n, van den heer J. DEN TEULING is ingezet Toeslag op 3 Febr. 1928, v.m. 11 "/2 uur in het Café POMPEN te Waalwijk. 39961 Notaris JANSEN, te Waalwijk, zal op Woensdag 1 Febr. 1928, v.m. 10 uur ten huize van den heer P. GLOUDEMANS, aldaar om contant geld publiek Een zeer net onderhouden Te zien één uur voor den verkoop. 39963 Vrijdag 3 Februari 1928, des namiddags om 4 uur ten herberge van Mej. A. M. DE BONT te Waspik zal te Capelle, in het openbaar 39963 Voor de jaren 1929 t/m 1933. 1. Voor den ALGEMEENEN ARME van Waspik, de GODS HUIZEN van Geertruidenberg en de HERVORMDE KERK van Waspik 2.61.50 H.A. Bouw- en Hooiland in Klein Waspik van het Oude Maasje tot den Kanaaldijk. Laatste huurder M. J. Langer- Werf. 2.. Voor den ALGEMEENEN ARME van Waspik. Bouw- en Hooiland van het Oude Maasje tot den Kanaal dijk. 2.63.80 H A. in Klein Waspik. Laatste huurder P. Kamp Az. 3 41.90 H.A. Alkomstig van Stael. Laatste huurder dezelfde. 3 64 90 H A. De Oostelijke 9 Geerden. Laatste huurder dezelfde. 3 56.40 H.A. De Westelijke 9 Geerden. Laatste huurder L. C. Kamp. 2.09.10 H.A. De Begijn. Laatste huurder G. Kamp. 3.28 90 H.A. 9 Geerden. Laatste huurder L. C. Kamp. Voor de jaren 1929 t/m 1932. 0 81.35 H.A. Buitendel C 256 en 257. Laatste huurder Jac. v. Dongen. Voor 7 jaren 1928 t/m 1934. 3. Voor Mevrouw de Wed VER- HEIJDEN Platteel te Capelle. 3 53 00 H.A. Het voorland van het Bakenland, Bovenkerk. Laatste huurder G. Zijlmans. 4. Voor Mej de Wed. A. SMEUR- Schoenmakers te Raamsdonk. Voor 6 jaren 1929 t/m 1934. 2.31.90 H.A. Hooi- en Bouw land, Bovenkerk. Laatste huurder J. C. A de Bont Woensdag 1 Februari 1928 des avonds om zes uur ten herberge van J. TREFFERS te Vrijhoeve-Capelle, zal te Capelle, ten verzoeke van het bestuur der Zuivelfabriek «De Toekomst" in het openbaar Voor de jaren 1928 tot en met 1931: EEN DRIES groot 3% hont zijnde het achterste gedeelte van het terrein. N.B. Het perceel wordt ron dom afgeheind. 39962 ,0%fe„Jervalschir,g 3ij Apoth en Drogisten. Prijs 75, 4-0 en 25ct.; 3- 4-i 5 n 12 WAALWIJK. Geboren: Cornelia d v J Blikkendaal en A E AI Brands. Antonius F W z v C W Pullens en C II A van Gaaien. Antonetta Th AC d v Q II C Maas en J Kuipers. Ha- berdina II AI d v AI G Remie en II H AV van Delft. Antonius L z v C Blom en P G Korthout. OverledenHendrik van Hoorn 76 jaar, weduwnaar van C de Groot. Pieter J v Loon 77 Jaar. echjtg. van C G Grngtmans. Florentina H van Ark, oud 1 maand. Huwelijksaangiften: Theodorus Fr van de Griendt 31 jaar en Pieternella Al van Lier -6 j»ur- Petrus G Ver-helst 31 jaar en Jo hn una A v Engelen 2S jaar. Martinus v leisel 25 jaar en Alargnretha C Jonker 20 j. Vertrokken personen: Th Fr v Disseldorp naar Eindhoven. AAM Kies naar Rot terdam. II J AI van Berkel naar Geffeu. W Zet hoven naar Schiedam. Jac L de Kort naar 's Bosch. W. PuQles naar Nieuwkutyk. C. Schuchmann naar Til. burg. E O AI van Heumen naar Tilburg.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7