J.ELOKAN a 's.m Te koop eene partij UITKNIPPEN EN BEWAREN Kairo uit op de terugreis van Kaap stad. Gaat dit laatste plan niet door dan zal de tocht naar Kaapstad 14 dagen duren en 14 dagen later wor den teruggekeerd. In het andere ge val zal de heele tocht met opont houd ongeveer drie maanden duren. Telefoongesprekken met Amerika. Maandag is het telefoonverkeer met Amerika geopend. Ongeveer 3 uur had de opening op officieele wijze plaats door een ge sprek van den minister van buiten- landsche zaken, jhr. Beelaerts van Blokland, met den Amerikaanschen staatssecretaris Kellogg te Washington. Voorts heeft de Amerikaansche zaak gelastigde mr. Norweb een gesprek gevoerd met den Amerikaanschen ge zant in ons land, mr. Tobin, die op het oogenblik te Washington vertoeft, waarna de directeur-generaal der pos terijen en telegrafie, ir. Damme, met denNederlandschen gezant in Amerika mr. dr. Van Royen, sprak. De gesprekken hadden hier te lande plaats in de werkkamer van den heer Damme in het gebouw van hethoofd- bestuur der posterijen en telegrafie in Den Haag. DRUNEN. Zondagmiddag half twaalf werd in de kleine kamer van de Jongens-congregatie een propaganda- vergadering gehouden van de leden en ook niet-leden van den Ned. R.K. Fabrieksarbeldersbond „St. Willebror- dus". De Voorz., dhr. A. v. d. Wiel opende deze bijeenkomst met den Christelijken groet en heette allen welkom en vooral den spreker den heer Roestenberg uit Kaatsheuvel. Eerst bracht de Voorzitter een woord van dank aan den Eerw. Heer de Vocht, oud-adviseur dezer afdeeling, voor al hetgeen hij als adviseur in het belang van de vereeniging heeft ge daan. Hierna werd de nteuwe adviseur de Eerw. Heer A. Willems geïnstal leerd. De heer Roestenberg hield daarna een pittige toespraak over 't nut en de noodzakelijkheid der organisatie. De propagandarede van den heer Roestenberg werd met groote belang stelling gevolgd. Zaterdag hield de harmonie „De Volharding" haar jaarlijkschen teerdag die een bijzonder feestelijk karakter droeg in verband met de huldiging van de solisten, welke dit jaar meerdere malen schitterend gelauwerd zijn thuisgekomen, alsmede ter herdenking van het 25-jarig bestaan der vereeni ging en het zilveren jubile van den heer Jac. v. Wezel, als lid van de harmonie. Er heerschte een opge wekte feeststemming, den geheelen avond. Door den beer J. Verdiezen werd de jubilaris toegesproken. Daarna werd hem een prachtig horloge namens de vereeniging aange boden. Aangedaan dankte de jubilaris het Bestuur, Directeur en leden voor het vele dat ze voor dit feest hebben gedaan. Het verdere van den avond werd in gezelligheid doorgebracht met muziek en leuke voordrachten, doch geheel 't program kon niet worden afgewerkt. Door de goede zorgen van den heer Th. Elshout werd een heerlijk maal opgediend, wat allen zich goed lieten smaken. N1EUWKUIJK. Zondagnamiddag hield het R K. Ziekenfonds alhier in het Bondsgebouw eene vergadering. Deze vergadering was speciaal belegd tot het kiezen van een nieuwen Voorzitter en het brengen van een kleine hulde aan den scheidenden Voorzitter, den heer C. van Spijk, wegens vertrek naar elders. Nadat de vergadering met den Chr. groet was geopend door den Voor zitter, den heer C. van Spijk, werd direct overgegaan tot stemming met als resultaat, dat met zoo goed als algemeene stemmen tot Voorzitter werd gekozen de heer P. van Spijk. De Eerw. Adviseur richtte aan den heer C. van Spijk enkele waardeerende woorden van hulde voor zijne ge trouwe diensten aan de vereeniging. Namens het bestuur werd door den Secretaris den heer Hub. v. Engelen de scheidende Voorzitter uit aller naam bedankt voor zijne diensten steeds in 't belang der vereeniging verricht. Als blijvend aandenken hiervoor werd hem een verrassing ter hand gesteld. Na nog enkele kleine besprekingen meer van huishoudelijken aard, dankte de heer Van Spijk de vereeniging voor het hem ter hand gestelde cadeau en sloot de vergadering met den Chr. groet. Zaterdag had een teerdag plaats voor de leden en eereleden van het Kruisbooggezelschap .De Jonge Bata vieren" in 't café van der Geld. Na het gebruik van een welver- zorgden maaltijd bereid door de gast vrouw Mej. v. d. Geld, werd de avond onder een genoeglijk samenzijn gezellig doorgebracht, afgewisseld met zang, biljart- en kaartspel. Zondagavond gaf de harmonie „De Eendracht" in de zaal van den heer A. Merks een uitvoering. De zaal was goed bezet. De verschillende nummers door de harmonie ten uitvoer gebracht onder kundige leiding van den heer F. Houët, werden keurig gespeeld. Ook het humoristische gedeelte kwam goed tot zijn recht en oogstte onder het publiek luiden bijval. Het is voor velen ongetwijfeld weer een mooie avond geweest. De verkoop van het bloempje tot bestrijding van T. B C. bracht op f 31.90. Zondagavond werd met de tram van half zeven een prachtige Herders hond van den heer A. van Steensel dood gereden. VLIJMEN, Vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 2 Februari 1928, des namiddags te 7 uur, ten raadhuize dezer gemeente. AGENDA 1. Ingekomen stukken. 2. Circulaire van den Minister van Arbeid betretiende steun aan on- en minvermogende emigranten. 3. Verzoek van J. van Stokkum om vergunning tot aiwijking van de rooi lijn aan den Oudenweg. 4. Verzoek van den R.K, Jongen- boerenstand om subsidie over 1928. 5. Verzoek van de voetbalvereni ging tot verhuring van een gedeel/e van de gemeente weide. 6. Herbenoeming van de leden der commissie tot wering van schoolver zuim. 7. Herbenoeming van een lid van de schaarcommissie. 8. Heibenoeming van de leden der landerijen- en werkloozen commissie. 9. Voorstel van Burgemester en Wethouders tot herverpachting van den Voordijk. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot nadere regeling van de bezoldiging van den deurwaarder der plaatselijke belastingen. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de lokalen van de Bijzondere Lagere School voor jon gens te voorzien van eene inrichting voor electrische verlichting. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot herziening van het tarief voor stroom en kracht. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders regelende de aanwijzing van stopplaatsen voor motorrijtuigen tevens zijnde openbare middelen van vervoer. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot machtiging van het Dageiijksch Bestuur tot het aangaan van overeenkomsten tot uitvoering van Raadsbesluiten betreffende burgerrech lelijke handelingen. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van eene geldleening, wegens aankoop van het werkeloozenbosch en tot bestrijding der kosten van ontginning. 16. Bespreking circulaire van den Commissaris der Koningin betreffende orandbiuschapparaten. 17. Wijziging begrooting 1927. CAPELLE. Door Commissie tot wering van schoolverzuim werd in het afgeloopen jaar 17 keer vergaderd, voor welke vergaderingen 33 perso nen opgeroepen waren, die zich te verantwoorden hadden wegens over treding der leerplichtwet. Het aantal schoolverzuimen bedroeg 110, waar van er door de Commissie na onder zoek 93 ongeoorloofd werden geacht. Opmerkelijk is dat de meeste verzui men plaats vonden in de maanden Mei, Juni en Juli. In den loop van het jaar ontstonden in de commissie door het vertrek van den heer P.A.J, Holst naar Soest en wegens het overlijden van den heer J. Oerlemans Mz. een tweetal vacatures, in welke openge vallen plaatsen is voorzien door de benoeming van de heeren A. Dees en L. P. Oerlemans. Bij het dezer dagen door de vereeniging van Leeraren gehouden examen slaagde onze dorpsgenoot A. v. d. Hoek voor het diploma boek houden. Hij genoot zijn opleiding bij den heer Siemer te Waalwijk. Tijdens zijn werkzaamheden had de opperman W. G. wonende aan de Nieuwevaart, het ongeluk bij hetstee- nen dragen op de stelling zich der mate te bezeeren, dat hij zich onder geneeskundige hulp van Dr. K. moest stellen. Op de door de vereen. Waalwijk e. Omstr. gehouden clubtentoonstelling van kippen, behaalde de heer L.Dijkstra uit deze gemeente de volgende onder scheidingen met zijne inzendingen: Witte Leghorns, oude en jonge, 2 eerste prijzen en een eere-prijs; Koe koek Plym. R., 2 eerste prijzen een eere prijs en een prijs voor op één na den mooisten haan der tentoonstelling; Ancona's, 1 eerste prijs en 1 eere prijs; Welsumers, 2 tweede prijzen en 1 eere-prijs. Wel een bewijs dat deze fokker prima kippen heeft. Het echtpaar J. A. Dekkers aan de W. v Gendsvaart alhier, hoopt Dinsdag 14 Februari e.k. zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Aan belang stelling zal het hun dien dag niet ont breken. Bij de in deze gemeente gehou den keuring van trekhonden werden er van de 127 32 afgekeurd. Aan den dienstplichtige A. Meyer der lichting 1924 dezer gemeente is bij ministerieele beschikking voorgoed vrijstelling verleend wegens kostwin nerschap. Onze dorpsgenoot A. H. is be noemd tot adjunct-commies bij de pos terijen en telegrafie te Amsterdam. Het aantal ingeschrevenen der lichting 1929 dezer gemeente bedraagt 52. Als tijdelijk wegwerker is voor deze gemeente aangewezen de heer W. v. Beek, zulks in verband met de langdurige ziekte van den gemeente wegwerker J. A. Vos. DUSSEN. Zaterdagavond om 7 uur had te Dussen in Hotel J. J. Leemans de groote aangekondigde voordrach twedstrijd plaats. Deze wedstrijd uitgeschreven door onze fanfare „Wil- heimina" trok veel belangstelling. De president der fanfare de heer J.Jong- oloets sprak een openingswoord tot de talrijke aanwezigen. De verschillende deelnemers waren de heeren L. A. de Bruine en H. fön Engelen uit Waalwijk, W. Kuys uit Herpt bij Heusden, A. Bouwens uit Raamsdonksveer, F. Hanegraaf en A. Pennings uit Hank (gemeente Dussen). Elke deelnemer bracht twee num mers ten gehoore. Alleseerst trad voor het voetlicht de heer Kuys met z'n voordracht getiteld „Gekke Nelis". Daarna de heer H. v. Engelen met „Meerenberg en Medemblik". Nummer 3 was de heer A. Bouwens met „lk gao 't waoge". Nummer 4 de heer F. Hanegraaf met „De bruiloft van Bart Kriezels". Als 5e mededinger de heer A. Pennings met „Krelis" en als laatste de heer L. A. de Bruine met „Een gevallen grootheid". Over deze verschillende nummers oordeelde een jury, bestaande uit drie heeren. De uitspraak dezer heeren was, dat de heer Kuys uit Herpt den len de heer de Bruine uit Waalwijk den 2en en de heer H. v. Engelen uit Waalwijk den 3en prijs verwierf. Deze prijzen, geldprijzen, waien resp. f 15, f 10 en t 7.50. Over de volgende nummers, die ten gehoore werden gebracht n.l. „Boer Hannes op de kermis" door H. Kuijs, „Liefdesverklaring" door H. van En gelen, „Ik gao 't ze vraoge" door A. Bouwens, „Na een nachtfuifje" door F. Hanegraaf, „De nul van lijst elf door A. Pennings en „Steven de Meijerijsche melkboer" door de Bruine oordeelde het publiek en kende den publieksprijs, bestaande uiteenprach tig beeld, toe aan den heer A. Pen nings uit Hank. Deze uitvoering zou in alle opzich ten uitstekend geslaagd mogen ge noemd worden, als een weinig on- eenigheid aan het einde van den wed strijd de goede stemming niet had verstoord. We willen hopen, dat der gelijke oneenigheid bij den volgenden wedstrijd, die Zaterdag 4 Febr. a.s. zal gehouden worden, achterwege blijve. HAARSTEEG. Onze harmonie St. Cecillia gaf Zaterdagavond voor heeren en Zondagmiddag voor dames een welgeslaagde uitvoering In de zaal van café Eekels, alhier. Beide malen voor een stampvolle zaal. De muzieknummers onder leiding van den directeur, de heer A. Houët, werden alle keurig uitgevoerd De komische scenes en de blijspelen Moppie als kindermeid en Artisten- revue, hielden voortdurend de Iach- spitren in beweging en oogstten dan ook telkens een daverend applaus. Bijzonder vermelding verdient de solo voor clarinet, schitterend uitge voerd door den heer N. v.d. Griend!, begeleid op de piano door den heer J. v. Halder. Met deze solo behaalde de heer Van der Griendt onlangs op het solisten concours te Drunen den eersten prijs in de hoogste eere-afdee- ling. De president der harmonie, de heer Prinsen, dankte de leden voor dege- noegelijke uren, welke zij weer ver schaft hebben en beval de harmonie aan in de gunst van ade ingezetenen. VRIJH.-CAPELLE. Algemeene leden vergadering van het Fanfare-corps „Sirena" op Donderdag 2 Februari (in de O. L School te Loonschendijk) nam. 7 uur. Agenda 1. Opening en lezing notulen. 2. Verslag der vereeniging door den Secretaris. 3. Rekening en verantwoording van den Penningmeester, 4. Verkiezing Bestuursleden wegens periodieke aftreding. 5 Algemeene bespreking. 6. Rondvraag en sluiting. ADVERTENTIëN. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de deel neming bij het overlijden van onzen Vader ondervonden. Uit aller naam, HERMAN VAN DER WAF.RDEN. 2 a 3 takken, de Goliath of de Hollandsche. Steeds te bezichtigen bij I. LOMBARTS, 39969 Kaatsheuvel B 326. KANTOOR VAN BK0HT8KUNDIG ADVIBRUR. HUvufvraAAT 5 (nabif 't StoHêm) 'B-HxBvoosfnsoicH. AeMeson <tn blatend met be 9kteng tot procoftm, ttrsf iken, f&lUis«ementen, naUtea- •chappen, boedelscheiding, voog dij. cnrateele, echtscheiding, ar beidscontract en*. Behandeling van aile voorko mende KoohtiBohen, soovel Rechtbank ala bij Kantongerecht, innen van Schvldvordetingm, rafftitof fr&ken van debiteaw® met hunne wchnlóeischer*, maken van contractmy rtqmeeUm ens. DegtUjke tm prompte aftcorfónp, BiUiék* ofiséitië» ZONDAGS NA 1 UUR KANTOOR GESLOTEN. Zooals bekend, zenden wij tegen inle vering der bons van 10 pond FAAM-TABAK franco een FRAAIE HOUTEN TABAKSPIJP Wanneer U onderstaande bon vóór 30 Juni a.s. inzendt tezamen met de bons van 5 pond FAAM-TABAK aan de Reclame-Afdeeling van Louis Dobbelmann, Hoogstraat 102, te Rot terdam. ontvangt U franco een FRAAIE HOUTEN TABAKSPIJP BON. Lu Voorbeelden No. 2 van Dobbelmann'a Teeken- en Kleurwedstrijd zullen heden over 14 dagen in dit blad verschijnen. v WASPIK. Maandagavond word in de har. moniezaal van den heer H. van Iersel-Mon- tens eene vergadering gehouden teneinde weder tot de oprichting te komen eener R.K. Middenstandsvereeniging. De oud.voorzitter der R.K. Middenstandsvereeniging, de heer C. P. Gysman, opende de vergadering met den christelijken groet, heette het kleine ge tal aanwezigen welkom en gaf vervolgens het woord aan den heer Róling, lid van den R.K. Diocesanen R.K. Middenstandsbond te 's Hertogenboseh. In een kernachtige rede werd door den heer Röling het groote nut eener R.K. Middenstandsvereeniging uit eengezet. Staande de vergadering traden 16 leden tot de vereeniging toe. Aan het voorloopig bestuur, bestaande uit de heeren C. P. Gijs. man. A. de Graauw en P. de Granulw werd opgedragen propaganda te maken, teneinde nog meer leden aan te winnen. De ZeerEerwaarde heer Pastoor zeide zoo veel in zijn vermogen is de vereeniging te steunen, waarna de vergadering door den Voorzitter met den christelijken groet werd gesloten. Zaterdagavond zal in het café van den heer A. van Iersel een biljartseance worden gegeven door den professor de biljart de heer Soliën. Voor den dienstplicht der lichting 1929 zijn in deze gemeente 42 personen inge schreven. De netto opbrengst van den verkoop van bloempjes ten bate van het verplegings. fonds der T.B.C. bedraagt alhier 32.—. Onze dorpsgenoot, de heer F. van On- zenoort, behaalde dezer dagen het diploma Hoefbeslag. Hij genoot, zijn opleiding bij de heeren Siglin, Kapitein-dierenarts der Kon. Militaire Academie en Sul, onderwijzer in practisch hoefbeslag te Breda. Openbare vergadering van den Raad de. zer gemeente op Vrijdag 3 Februari 1928 des namiddags 2 ulur. Aan de orde is: 1. Overgave van wegen aan den polder. 2. Herstel van wegen. 3. Steunverleening aan werkloozen. RAAMSDONK. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag 4 Febr. 1928, des namiddags 6 uur. Aan de orde is 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van leden der commissie tot wering van schoolverzuim. 3. Benoeming van een lid in de school commissie (vacature J. H. Tigclielaar). 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om adhaesie te betuigen aan het adres van een 13.tal burgemeesters, gericht aan. H. M. de Koningin, ter verkrijging eener vaste overbrugging van de Bergsclie Maas te Keizersveer. 5. Ontwerp-verordening tot wijziging der verordening op de levering van electriciteit door het gemeentelijk elektriciteitsbedrijf. 6. Ontwerp-besluit tot verpachting in het openbaar der zijbermen van eenige wegen. RAAMSDONKSVEER. Door dc R.K. Too. neelvereeniging Kuinst na Arbeid zal 12 en 13 Februari een uitvoering gegeven worden ten bate van Herwonnen-* Levenskracht. Zaterdag houdt de Chr. Nat. Werkm. Bond haar ledenvergadering in het vereeni- gingsgebouw. De collecte voor de Generale Kas bracht ongeveer 13.op. Door de T.B.C.-commissie voor een te stichten Sanatorium voor kinderen van Werkmansbonders werd ruimj 138.gecol. lecteerd. MADE. Het gemeenteseliilderwerk is dit jaar opgedragen aan den heer J. Smits, Mr. schilder alhier. Donderdagnamiddag is de luxe auto van de heeren van den Berg, boterfabrikan. ten te Rotterdam, op den weg van Made naar Wagenberg ter hoogte van de Wagen- bergsche brug, in een sloot terecht gekomen. De inzittenden konden er nog bijtijds uit springen, de auto was erg gehavend. Made's bevolking bedroeg op 1 Jan. 19272610 M. en 2676 V., totaal 5268 zielen op 1 Jan. 1928: 2616 M., 2679 V., tezamen 5295; 37 huwelijken zijn gesloten. Gisterenavond werd de Jaarvergade. ring gehouden van de Verzendvereeniging Made, afdeeling Bredasche Eiermijn N.C.B. Aan de orde was o.m.Rekening en ver antwoording 1927vaststellen contributie aannemen nieuwe leden en innen contribu tie; verslag der algemeene vergadering; verkiezing bestuursleden wegens periodieke aftreding: benoeming afgevaardigden. Terwijl gisterenmiddag een auto van den heer J. van den Biggelaar uit Breda door de Nieuwstraat alhier reed en uit te. genovergestelde richting een motorfiets aankwam, stak de voerman C. van den Hei kant daar tusschen de straat over, met het gevolg dat zyn fiets door de auto werd ge grepen en hy zelf tegen den grond sloeg. Door krachtig remmen kon een botsing met de motorfiets voorkomen worden. Wonder boven wonder liep alles zonder ernstige on. gelukken af, alleen Heikant bezeerde zich inwendig en liep aan het gezicht eenige ver wondingen op. De fiets werd totaal vernield. Den chauffeur treft geen schuld. Gisterenavond kwam zekere R. van het station Made; door de duisternis misleid is hy in een sloot geloopen, waardoor hy tot aan de schouders in het water stond. Hjj heeft ziclizelve echter op het droge weten te helpen, zoodat hy er met een nat pak en den schrik afkwam. LOONOPZAND. Zaterdag 2S Januari vier de onze Kon. Erk. Harmonie „Concordia" den jaariykschen statiedag. welke alleszins prettig en geanimeerd is verloopen. In den namiddag maakte Concordia een muzikale wandeling door de Loonsclie straten. Nadat te vyf uur een diner den inwendigen mensch had versterkt, werd de verdere avond pret. tig en gezellig in den intiemen kring der leden van Concordia doorgebracht, onder het afwisselend genot van muziek en voor drachten. Des Zondagsavonds werd den ho- norairen leden een mooi concert] aangeboden met welwillende medewerking van de eigen tooneelclub der Harmonie. Ouder gewoonte wist men dat er een genotvolle avond te wachten stond, zoodat de zaal stampvol liep. Het auditorium kon zich eenige uren vergasten aan de afwikkeling van een keu. rig programma. Het instrumentale gedeelte werd door „Concordia" als naar gewoonte goed verzorgd. De talentvolle instructeur, de heer A. A. Groot uit Tilburg, is ons wel borg dat er geacheveerd werk ten gehoore komt. Ook het komische gedeelte werd uit stekend afgewerkt. Het blyspel „Dat komt er van" deed het publiek schudden van het lachen, het was dan ook een van de prach tigste avonden, die wy van Concordia gehad hebben. Na een woord van dank, gebracht door den Voorzitter aan alle aanwezigen, keerden allen zeer voldaan huiswaarts. ST. JOACHIMSMOER. De Eerw. Zuster Longina, die voor eenige jaren in 't Kloos ter trad der Eerw. Zusters van Liefde te Scliyudel, hoopt 2 Februari a.s. haar eeuwi ge gelofte af te leggen. De dorpsgenoot^, die haar in hare jeugd gekend hebben, toen zy uitmuntte, door ongekunstelde godsvrucht en voor haar medeparochianen een stichtend voorbeeld was in al haar bescheidenheid, zullen haar nu by zonder in hun gebeden willen gedenken. Deze bon, ingezonden roet de bona van 5 pond FAAM-TABAK aan de Reclame- Afdeellng van Louis Dobbelmann, Hoog- straat 102 te Rotterdam, geeft recht op gratis toezending van een Fraaie booten Tabakspijp Geldig tot 30 Juni 1928. Coofao,: „De Echo van het Zuiden". Isf m

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3