Ruwe Huid de Bruin, voor zijn aangenaam en prettig geleide. s'Middags werd een bezoek gebracht Stoomschoenfabriek van de firma Gebr. v. d. Heijden (The Heijdt. Shoe) waar ook veel leerrijks te zien was. Na de groote welwillendheid van de bovengenoemde directies moet het ons steeds meer treffen, dat zooveel andere fabrieken hun deuren voor ons gesloten houden. De angst voor concurrentie welke bij velen hiervan de oorzaak is, lijkt mij toch wel erg overdreven. Vergeten die heeren fabrikanten dan, dat ze zelf de Vakschool, waar van de meesten reeds hun voordee hadden, in het leven hebben geroe pen en ze dus ook moreele verplich tingen tegenover hun pupillen hebben We hopen dat dit eens en zoo spoedig mogelijk zal mogen verande ren. P. Water. Door den Noord Westerstorm loopt het water over 't kanaaltje en de haven, zoodat de buitenpolder alhier Waalwijk. (Oostelijk der haven) onder- stroomt. De weg naar het stoomge maal zal spoedig onderstaan WASPIK. Woensdagavond werd in het hotel van den heer Ch. Montens de jaarvergadering gehouden van de Waspiksche Eiervereeniging. De Voor zitter de heer A. J. van Strien opende de vergadering met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen waarna aan de orde wordt gesteld het jaarverslag van de vereeniging over het afgeloopen jaar. Aan het verslag wordt het volgende ontleend Het aantal leden bedroeg op 31 December 1927 194. Door de leden werden geleverd 28.293 K.G. kippeneieren of 475 944 stuks en 1471 KG. eendeneieren o 23.200 stuks. Verzonden werden 2331 kisten eieren, wegende 68 187 K G. De inkomsten der vereeniging hebben bedragen f71.11132 en de uitgaven f71 038 87, zoodat het boek jaar sluit met een batig slot van f2 45. De prijs der eieren heeft bedragen gemiddeld f 1 03 per K G. tegen f 1.06 per KG. over het jaar 1926. Door den heer Tuerlings uit Kaats heuvel werd een lezing gehouden over het opfokken van kuikens. Bij het einde der vergadering deelde de heer van Strien mede, dat hij zijn ontslag nam als Voorzitter der ver eeniging, als gewoon bestuurslid wilde hij in functie blijven. Tot Voorzitter werd daarna aange wezen de Heer J. C. Besters. in de Vasten zullen in de St. Theresiakerk te Waspik-Boven des Woensdags de lijdensmeditaties wor den gehouden door den Weleerwaarden Pater Canisius. Dinsdag as 23 Febr. zullen in het patronaat te 3 uur spreken twee Zusters van de jeugdige Stichting van Pater van Ginneken S.J. Mej. Zr. M. v. d. Kallen zal behan delen Wat willen de vrouwen van Nasa- reth en |ava en de Javaansche vrouw. Zr. G. v. d. Boogaard zal de vraag beantwoorden: Heeft de kath. vrouw tegenover Java hare taak vervuld? Nog weinig is het Gezelschap van de Vrouwen van Nasareth hier bekend en nog veel minder het eigenlijke werk van dat Leeken-Apostolaat. Geen won der, dat men vol belangstelling de komst der Zusters te gemoet ziet. De toegang tot het patronaat is vrij voor alle belangstellende Dames, ook uit de omgeving. MADE. Alhier werd in de vergader zaal van het Liefdegesticht een verga dering gehouden tot het oprichten van een Kruisverbond, hetwelk zeer goede resultaten had, want staande de vergadering traden direct een 50— tal personen toe als lid. Ingevolge preekbeurtenlijsfjes zal op Zonnag 19 Febr. de Herv. Predi kant uit kring Made, ds. Brands, v m. 10 uur in de Herv. Kerk te Dongen een vacaturebeurt vervullen, terwijl ook Ds Vink te Dri.nmelen op voor noemden datum en uur, aldaar zal voorgaan. Op Zondag 19 Febr. zal Ds. Steenhuizen des n.m. 2 uur in de Herv. Kerk te Made de godsdienst oefening zal leiden Zondagmorgen j.l deelde Ds. Vink na de godsdienstoefening van den kansel af mede, dat hij het beroep naar Bolswart heeft aangenomen De gemeente Drimmelen is hierdoor diep onder den indruk, want zij zien hun zeer hoog geachte predikant, noode heengaan. in deze omgeving werd 'n witte musch gezien, een gelijk verschijnsel was ook het vorige jaar waargenomen Het bericht in ons vorig nummer, als zou de heer Verhagen ontslag ge nomen hebben als voorzitter der Ver. van groote gezinnen, is onjuist, hij blijft deze functie vervullen. Het Echtpaar j. A. DEKKERS-VAN RAVELS te CAPELLEj herdacht deze week onder vele blijken van belangstelling zijn Gouden Bruiloft. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 16 Febr. '28. Aanbesteding. Uitslag aanbesteding van een ver bouwing van woonhuis tot meubel magazijn voor rekening der firma Gebr. Frederiks Magazijn .De Zon" onder leiding van architect i v. d. Heuvel. H. A. Molenschot, K'heuvel f 1025. Gebr. v. d Hoven f 975.— Fa. A. Molenschot f 798 J. F.Cornelissen f 775 J. B. Kolsteren f 740.— Concertzaal. In tegenspraak met de geruchten die de ronde deden, als zou de heer Jan van Dun afgezien hebben van het bouwen van een Concertzaal, kunnen we mededeelen, dat de aanbesteding daarvan reeds op Dinsdag 6 Maart a.s. zal plaats hebben. Kooprazia. Momenteel heerscht er in onze plaats weer een razia om te koopen. Binnen enkele dagen zijn verschillende bouw- perceelen en panden in het centrum der kom in andere handen overgegaan. O m. vernamen we, dat het pand bewoond door de heeren Eibers en van Best 1n de Hojfdstraat door eerstge- noemden is aangekocht De heer C. Wagenmakers werd eige naar van het oude pand in de Peper straat naast den Inspecteur van Politie. Over de woning door den Inspecteur van Politie bewoond gaan eveneens onderhandelingen van verkoop. De heer C Snoeren verkocht in de School straat zijn laatste perceel bouwgrond naast zijn woonhuis, terwijl de heer Tuerlings eigenaar werd van het groot ste gedeelte van den tuin van den heer W. de Jong. grenzende aan zijn eigen tuin en van dit complex eveneens weer een bouwplaats verkocht, terwijl nog met meerdere kooplustigen onder handelingen loopen 't Staat te bezien, dat binnen enkele weken of maanden in het centrum Hoofdstraat, Peperstr., Gasthuisstraat,Schoolstraat geen stukje grond meer verkrijgbaar is. Daarnaast gingen in de Telefoonstraat nog eenige perceelen in andere handen over even als op meer andere punten in onze plaats. Lezing. De heer J. Tuerlings hield Woens dag voor een overvolle zaal bij den heer Gijsmans—Montens te Waspik een lezing over het opfokken van kuikens. Donderdag a.s. treedt ge noemde pluimvee—deskundige in Sprang, Capelle op voor de eierver eeniging aldaar in de zaal van den heer Treffers. Storm. De storm van de laatste dagen deed op verschillende punten alhierernstig schade Van veie huizen waaiden pannen af, sloegen ruiten stuk etc. In de Telefoonstraat waaide zelfs een muurtje om en sloeg een deur met geweld uit het kozijn. Vastenavond. We willen nogmaals wijzen op de uitvoeringen, die ons met Vastenavond wachten en dan als het hoogst staande vooral op de uitvoering van de Tilb. Tooneelvereenigii'g „Vondil" op Zon dagavond in Euphonia. Wie Vondel in 't afgeloopen seizoen gezien en be hoord heeft, wie de successen kent, door deze vereeniging in Breda ge haald, die weet meteen, dat „Vondel" kunst te genieten geeft, die in ons oog des te meer te prijzen is, waar het ook slechts een dilettantenclub is be staande uit gewone menschen uit 't volk. Tusschen het tweede en derde Bedrijf wordt de Tooneelvereeniging voor 't in Breda behaald succes ge huldigd Dinsdag zal het gevierde duo Schmink uit Rotterdam met eengiheel nieuw en uiterst beschaafd progamma op een concerf bij Euphonia mee werken, terwijl de bekende tooneel vereeniging .Onderling Kunstgenot" Zondagavond in de zaal van den heer Joh Smits optreedt met „Fernand de Speler", een tooneelspel dat beslist succes zal hebben. Winter-uitvoering. A s Zondag zal in de zaal van den heer Th. v. Boxtel de laatste winter- uitvoering gegeven worden. Als artis- ten zullen optreden Jean en Lucie uit Gent die 15 Januari j I. zoo schitterend hebben gewerkt, in bovengenoemde zaal. Degenen die deze artisten ooit hebben zien werken, zullen niet ver zuimen deze uitvoering bij te wonen. Liquidatie. Dinsdag 28 Febr a.s. te 3 uurzul- len liquidateuren in een buitengewone vergadering van aandeelhouders der N V. v. Dortmond Pennock's Schoen fabriek i.l. te Kaatsheuvel in de Hanzebank Stationsweg 35, 's Herto genbosch rekening en verantwoording van hun beheer afleggen Liquidateu ren zijn de heeren F. J. M. Kessels en Mr. G M. J Kolfschoten. ?s Bosch. KERKNIEUWS. W. Kardinaal Van Rossum. De toestand veel beter. Men seint uit Rome d.d. 15 dezer: Hedennamiddag hebben de doktoren bij Z Em. Kardinaal van Rossum con sult gehouden. Ze stelden vast, dat de hooge lijder veel beter is. De koorts is verminderd en de krachten zijn eenigszins toegenomen. Men seint uit Rome d.d. 15 dezer om 19.15 uur Hedenavond was de algemeene toestand van den Kardinaal veel ver beterd. De suiker is bijna weg door de insuline inspuitingen. De tempe ratuur was 36.8 gr. Z Em. mocht heden vast voedsel gebruiken en heeft tweemaal anderhalf uur het bed mogen verlaten. Z Em. heeft persoonlijk een briefje aan zijn secretaris geschreven. ZEm. zegt zelf, dat hij zich veel beter en opgewekt gevoelt. De dokto ren zijn tevreden; de catahra is niet verergerd, waarvoor gevreesd werd, maar verminderd. Volgens de laatste berichten is de toestand zeer vooruitgaande. In tegenwoordigheid van vele belangstellenden opende „de Vriendenkring' te Loon-op Zand hare nieuwe kegelbanen. Burgemeester v. Besouw gooit den eersten bal. RECHTZAKEN. De kindermoord te Zevenbergen. De Bredasche Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen Ja. Ga. M K (huisvrouw M.) verdacht van moord op het pasgeboren kindje (knaapje) harer dochter. Zij veroordeelde verdachte tottwaait jaar gevangenisstraf. De eisch was twaalf jaar. SPORT. w.s.c. W S.C Wapen van Breda Morgen komt wederom eene Breda sche vereeniging bij W.S C op bezoek ditmaal de vereenigin* „Wapen van Breda". Vorige week heeft WSC tegen HKl een minder goeden wedstrijd ge speeld. vooral in de voorhoede vlotte het minder goed, hetgeen hoofdzakelijk daaraan te wijten was, doordat ge tracht werd met kort spel het vijan delijke doel te bereiken, hetgéén op een dergelijk zwaar veld mislukken moest. Wij zouden dan ook de voor hoede spelers alsmede midhalf en vooral laatstgenoemde ien zeerste adviseeren, om het spel morgen zoo veel mogelijk open te houden en alleen op deze wijze zal er meer re sultaat verkregen worden dan j.l. Zondag. Destijds in Breda wist WSC op deze wijze op de bezoekers van mor gen eene mooie overwinning te beha Ien en thans bij den returnwedstrijd is WSC verplicht om zeer zeker op eigen terrein hare meerderheid te doen uiidrukken. Evenwel laten de spelers deze taak niet tegemakkelijk opnemen, een en ander zou wel eens verkeerd kunren uitkomen Ingevaler morgen gewonnen wordt, stijgt WSC enkele plaatsen op de ranglijst en hiermede zullen de spelers zeer zi-ker rektning houden Ook thans zal we derom om half drie begonnen worden. Mocht eventueel, door afkeuring of anderszins een vasgestelde wedstrijd van WSC géén doorgang vinden, zoo wordt de WSC-vlag in Hotel de Twee Kolommen niet uitgestoken, terwijl tevens hiervan bij eenige sigarenwin kels kennis wordt gegeven. Vooraf om twaalf uur zal nog plaatsvinden de ontmoeting WSC 3 HEC 3 Waar het derde elftal van W SC tot op heden nog ongeslagen aan het hoofd gaat, zal het ons benieuwen hoe de spelers zich morgen zullen houden tegen haar plaatsgenoote, HEC. Wordt HEC morgen Kampioen Ais HEC morgen in Tilburg een punt machtig kan worden bezetten zij definitief de eerste plaats. Het belooft een spannende ontmoeting te worden daar Oranje Wit alles in het werk zal stellen om de kampioener haar eerste nederlaag toe te brengen. De HECers zullen dus een zwaren dobber hebben. Wij vertrouwen echter dat zij min stens één punt. en daarmee den kam pioenstitel mee naar Waalwijk zullen brengen. Dan zal er weer 'ns gejuicht worden in het HEC kamp. Een fiink aantal supporters zal hun favorieten vergezellen om hen aan te moedigen Met belangstelling zien wij den uitslag tegemoet. De reserves spelen thuis tegen Baardwijk Ook hier is hetnoodigdat er gewonnen wordt willen zij hun mooie kans behouden. Hot derde elftal speelt tegen WSC3. R. W. B. Voor Zondag 19 Februari zijn drie wedstrijden vastgesteld. Op het het R.W.B-terrein moetge- speeld worden R W.B. II-Quick II R.W.B. Ill-Baardwijk III. R. W. B. I gaat op bezoek bij Baardwijk I. We betwijfelen het of er wel ge speeld zal kunnen worden. HEUSDEN. A s Zondag gaat Juliana II op bezoek naar W.S C lli te Waalwijk, terwijl hier gespeeld wordt door Waspik 1 tegen Juliana 1. DRUNEN. Zondag a s speelt onze voetbalver. „Sporters" op eigen terrein tegen „DO>KO" uit 's Bosch. Aanvang van dezen wedstrijd om 2 uur-. OLYMPISCHE SPELEN 1928, AMSTERDAM. In aansluiting aan de publicaties van de prijzen voor abonnementen en plaatskaar ten voor de Olympische Voetbal- en Hockey-wedstrijden, maakt 't Comité 1928 thans de prijzen bekend voor de entree-kaarten voor alle ande re sporten, behalve voor roeien, waar voor nog een nadere regeling getrof fen moet worden. Uit deze publicatie blijkt, dat voor eiken tak van sport afzonderlijke abonnementen en dag kaarten verkrijgbaar zijn, welke niet Ingezonden Mededeelingen. van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. PIJROL persoonlijk zijn. Abonnementen, benevens kaarten voor den openingsdag kunnen tot 15 Mei a.s. schriftelijk worden aange vraagd aan het Algemeen Secretariaat van het Comité 1928, Weesperzijde 32, Amsterdam O. Aanvraagformulieren worden niet verstrekt. Nadere bijzonderheden zullen op ruime schaal door advertenties, op de aanplakzuilen en via de kiosken be-' kond gemaakt worden. OLYMPISCHE PUNTJES. a. Ter gelegenheid der a.s. Olym pische Spelen geeft het Rijk Olym piade-zegels uit met 'n frankeerwaarde van l'/2, 2, 3, 5, 7'/2, 10, 15 en 30 cent. Op de vier eerstgenoemde soorten zal een bijslag worden geheven van 1 cent, op die van 71 /2 cent een bij slag van 2'/j, op die van 10 een bij slag van 2 en op die van 30 een bij slag van 3 cent. Het bedrag dezer bijdrage, vermin derd met aanmaak-, administratie- en andere kosten, komt ten goede van 't Nederlandsche Olympische Comité. Het tijdstip der verkrijgbaarstelling zal nader worden bekend gemaakt. b. De staking onder de arbeiders van het Olympische Stadion duurt voort en heeft zich zelfs uitgebreid met de metselaars. Desondanks behoeft, naar het N. O. C. verzekerd, geen vrees te be staan, dat de afbouw niet gereed komt. c. Turkije zendt 50 deelnemers naar de 9e Olympiade en neemt ook deel aan het voetbaltournooi. Polen ziet van deelname aan het voetbaltournooi af wegens onvoldoen de gelegenheid zich voor te bereiden. d. Vanu't Noorwegen wordt eene invasie van minstens 1200 Noorsche sche bezoekers der Olympische Spelen verwacht. Zij zullen per groote stoomboot, die tevens als drijvend hotel zal dienst doen, arriveeren. e. Gedurende de Olympische Spe len zullen te Amsterdam niet minder dan achttien congressen van internati onale Sportfederaties plaats hebben. O.m. vergadert de T. Y. F. A. (Inter nationale Voetbalfederatie) op 24, 25 en 26 Mei a.s. Australië heeft de uitnoodiging tot deelneming aan de Olympische Spelen, ook aangenomen, zoodat thans reeds 43 landen vertegenwoordigd zullen zijn. g. Het officieële programma der Olympische Spelen luidt als volgt: Hockey 17—26 Mei. Voetbal 27 Mei - circa 15 Juni. Opening der Spelen 28 Juli. Athletiek 29 Juli—5 Aug. Gymnastiek 7—10 Aug. Vrij worstelen 30 Juli—1 Aug. Grieksch Romeinsch worstelen 2- 5 Aug. Boksen 7-11 Aug. Roeien 6—10 Aug. Zwemmen 4—11 Aug. Paardensport 9 12 Aug. Moderne vijfkamp 31 Juli— 4 Aug. Wielrennen 4-7 Aug. Gewichtsheffen 28 -29 Juli. Zeilen 2—9 Aug. Demonstratie korfbal 6 Aug. kaatsen 10 Aug. laerosse 5 6 Aug. Officieële sluiting der Spelen 12 Augustus. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Hendriks L. d.v. P. N. van Hilst en E. Pelders. Petrus W. z.v. N. de Goey en A. van Bokhoven. Maria A. d.v. A. van Seist en J. S. Gouda. Helena G. d.v. A. Faro en G. van Enkhuizen, Josephina C. M. d.v. ,1. J. van Heeswijk en G. M. Berkclmans. Petrus J. z.v. N. L. Klerx en C. J. van Huiten. Anna A. H. d.v. A. C. J. van Hooff en G. A. E. van Halder. Gertruda W. M. d.v. A. Appels en W. \V. de Haan. Cornelus A. z.v. F. J. Mahicu en A. de Kort. j Overleden Goverdina in den Reep 07 jaar. Antonitrs Timmermans 75 jaar rclitg. van J. v. Geencn. Gehuwd I Martinus van leisel 25 jaar en Margaretha C. Jonker 20 jaar. Theodorus F. v. d. Griendt 31 jaar en Pieternella M. van Lier 20 jaar. Ingekomen E. Scliollmann en gezin van Rheden. C. J. Martens van Zevenaar. A. II. v. d. Hoven, echtg. Laros van Tilburg. L. Kivits en gezin van Hoensbrook. NV. Meeuwis van Holten. II. H. j van Esch van Hcdikhuizcn. C. Scliollmann van Rheden. W. J. Smolders van Ondheusden. J. Kogels van Renkum. j Vertrokken: I A. Soijer naar 's Bosch. C. Pistorius en gezin naar Tilburg. J. M. J. Vromans naar Hoogland. A. J. Boers naar Hoogland. H. J. hamers en gezin naar Stompwijk. A. Zon jee naar Millingen. P. L. van Engelen naar Rot terdam. J. M. Musters naar 's Boscli. G. vair Esch naar Breda. LOON-OP-ZAND—KAATSHEUVEL. Van 1 tot 15 Februari 1928. 1 Geboren Henrica Wilhelmina d.v. J. J. f.ouwenberg cnAa. C. de Man. Leo z.v. G. Grootswagers en J. M. van Rongen. Josephus Cornet is Antonius Maria z.v. .T. C. Sips en J. M. Stokkermans. Maria Adriana Joanna d.v. C. A. de Bont en M. P. van der Velden. Martinus Wilhelmus Gerardus z.v. Tli. Vissers en C. M. J. van Helvoirt. Cornelis Adrianus z.v. A. W. A. Datnen en A. J. van Doin- l melen. Adriana Hcndrika d.v. St. van den Rij ken en Cornelia van Es. Miclinël Cliristinus z.v. B. de Bruyckere en J. M. van Boxtel. Maria I Adriana d.v. H. M. van Breugel en D. C. M. van

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10