S??,!tR dfShStrStie -goedkoop E Vervangen SCHoInrIparaTIE DUURKOOP Fa A. v. d.Wee-Cools fakschoofvoer ^croervfnakers tEEAt^CB: A HSSSISr^ ««3F #W**® rs AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 6'/3 uur. Alg. vergadering Korfbalclub „W.E.K." bij den heer Speekenbrink. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „Zonsopgang". Zaterdag 8 uur. Flora Bioscoop. „Levensdans". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak', Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12'/4 uur. Volksmatinée der Liedertafel „Oefening en Vermaak" in de zaal Musis Sacrum. Programma ad libitum. Zondag 6 en 8'/2uur. Witte Bioscoop. „Zonsopgang". Zondag 7 uur. Concert der Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunsi" in de zaal van den heer P v Cromvoirt. Zondag 7'/2 uur „De Dochter van Madame Angot", Musis Sacrum. Maandag 7 uur Tooneeluitvoering „Adelheide, Koningin van Ital in 't Patronaat v m. Baardwijk. Maandag 7'/2 uur „De Dochter van Madame Angot", Musis Sacrum. Maandag 7'/2 uur.Tooneeluitvoering „O.O.G.", Concertzaal De Lindeboom. Maandag 8 uur. Witte Bioscoop, „Satan te paard", „De photografen". Dinsdag 7'/2 uur. Bal der Liedtr tafel „Oefening en Vermaak". Musis Sacrum. Dinsdag 7'/2 uur. Tooneeluitvoering „O.O.G.", Concertzaal De Lindeboom. Dinsdag 8 uur. Witte Bioscoop „Satan te paard", „De photografen". Dinsdag GEEN repetitie Waalw. Gern. Zangvereen. leiden uop tot: Onderwerpeer §CHACHTEN/AAKER fea-aiWft Stt|MHMAKtN Patronenwer Varenke.nnis P VOEIKEMNID Zy beginnen Decursosbegmt dit laar April. Zy wopden gehoudau i VV5 Etalages van het huis Heerengracht hoek Flu weelenburgwal Den Haag, waarin de Haagsche Schoenmakersbonden als propaganda voor vakkun dig en van goed leder ge maakt reparatiewerk, ge durende 14 dagen een de monstratie houden. Deze demonstratie zal gedurende twee maanden in verschillende wijken van Den Haag gehouden wor den. Zajv :A.A>i Onz agent voor Kaatsheuvel c.a.is SCHOOLSTRAAT BINNENLAND. Departement van dejensie. Minister Lambooy zal met z'n wets ontwerp van fusie der departementen van oorlog en marine een zware dob ber hebben. De Chr. Historischen en Anti Rev. hebben reeds verklaard tegen te stemmen, de Vrijheidsbonders op een na, de katholieken zullen vermoede lijk verdeeld zijn. Er wordt krachtig tegen het ont werp gesproken, ook door den heer Blomjous. Bij Kon. besluit is bepaald, dai de wet van den 24 December 1927 (Stsbl. no. 415; houdende nadere regeling van de Collectieve Arbeids overeenkomst, in werking treedt met ingang van 1 September 1928. De opbrengst van de Rijksmid delen over Januari bedroeg f 43.5 mill, (v. j. f43 8 mill.) De Nederl. Handelsbalans over Januari toont een invoer saldo van f77 mill tegen f65 5 mill over Decem ber. De Rijwielbelasting heeft in de afgeloopen maand f 4.304.755 00 op gebracht Ia Januari 1927 bedroeg de opbrengst f 1.965.452 40. Dezer dagen zal bij de Tweede Kamer een wetsontwerp worden inge diend, strekkend om van rijkswege een ambstwoning beschikbaar te stel len voor den minister van buitenland- sche zaken. Profiteerende van den harden wind. is de vliegtuigbestuurder Slllevis vanochtend met het nieuwe Fokker vliegtuig met twee motoren HNAED in 75 minuten van Londen naar Rotterdam gevlogen. In de heden gehouden buitenge wone alg. ledenvergadering der Ver. tot het houden van jaarbeurzen in Nederland werd het besluit der N V tot Exploitatie van jaarbeursgebouwen tot uitbreiding van het bestaande per manente gebouw goedgekeurd. Ook met de fiiancieele regeling verklaarde de vergadering zich accoord. Gef haar uwe DRUKWERK- OlDERS op en U is verzekerd vai goed en billijk werk op EIK gebied. WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON HELEN. GEMENGD NIEUWS. Op den E'bergschen weg te Haatöbergen is Woensdagavond de onge/eer 45 jarige vrachtrijder G J. Bekters door een vraentauto aange redei, waarbij hij een ernstig schedel tracuur opliep. De getroffene Werd naarhet St. Antoniusgasthuis vervoerd, alwaar hij gisteren is overleden. Men meldt uit Nederasselt Dc waterstand van de Maas heeft zoo'i hoogte bereikt, dat de Maasdijk nabj Nederasselt gevaar loopt door te breken. De zwakke plek in den dijk ligt op eenigen afstand stroomaf waarts van de plaats, waar den dijk op Oudejaarsdag 1925 is doorgebroken. Men is met man en macht bezig den dijk te versterken en hoopt hem te kunnen behouden. In den duk is een welgat ontslaan, waardoor het water in den polder dringt. Men is er reeds den geheelen dag bezig geweest om het water te keeren. Nader meldt men Ogenblikkelijk gevaar voor den dijk schijnt niet meeer te bestaan. Den geheelen dag zijn er zakken zand op den dijk aangebrachter heeft 'n afschuiving plaats gehad var. geduren- de den zomer aangebrachten grond De dijkgraaf acht den toestand na de ge nomen voorzorgsmaatregelen niet ge vaarlijk. Hedenavond is het aanbren gen van zakken zand gestaaktmor genochtend zal hiermede worden voortgegaan. Gedurende den nacht wordt de dijk bewaakt. Het gerechtshof te Arnhëm heeft gisteren de verdachten in de Culem- borgsche moordzaak V. en S. vrijge sproken. Hickman, die zooals bekend tot den strop is veroordeeld wegens de ontvoering en vermoording van Marion Parker staat thans terecht beschuldigd van moord op den apotheker Ivy Tho mas Kort nadat Hickman in verband met den moord op Marion was gear resteerd, bekende hij degene te zijn geweest, die in December 1926.den apotheker Thomas in diens winkel te Los Angeies doodschoot. Tot dat oogenblik was het niet mogelijk ge weest den dader van dien moord te vatten. De weduwe van Thomas heeft Hickman als den moordenaar van haar man herkend. Gisternacht is tijdens zwaar stormweer het Fransche stoomschip Fort de Troyon, ex War Rider, groot 5206 ton, van de Chargeurs Réunies te Havre, op de Maasvlakte, ten Zuiden van de Zuidpiervan Hoek van Holland gestrand. Het schip was op reis van Antwerpen naar Schiedam, waar het bij de werf Wilson zou repargeren. Van Hoek van Holland zijn sleep- booten ter assistentie uitgevaren. Te Saijbusch bij Bielietz in Polen hebben den vorigen nacht een mon teur en zijn zoon de heele familie Sajecki, bestaande uit man, vrouw, zoon en dochter, vermoord Daarna hebben zij het huis doorzocht, doch hun buit bedroeg slechts 7 zloiy. De politie heeft de daders ingerekend. Gisterenochtend is een 24 jarige vrouw van de derde verdieping van een perceel in de Weesperstraat te Amsterdam, toen zij dekens uitklopte uit het raam op een binnenplaats ge vallen. In bedenkelijken toestand is zij naar het Nederl IsraëHetisch zieken huis op de Nieuwe Keizersgracht vervoerd, waar zijgisteravond, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden Een auto, bestuurd door L. v.L is bij het keeren op de Linker Rotte kade onder de gemeente Terbregge in het water gereden. De bestuurder wist zich te redden. De brandweer van Terbregge heeft de auto uit het water gehaald. In het ziekenhuis te Gorinchem is gisternacht overleden D van de Water, die Zondag te Almkerk door een auto was overreden en wien een been moest worden geamputeerd Het vliegtuig van de Koninklijke Luchtvaart-Maatschappij, dat Zater dagmorgen uit Croydon is verrok ken, heeft den overtocht van den start in Engeland tot aan de iandii'g op Waalhaven gedaan in 88 minuten, hetgeen een gemiddelde uursnelheid van 240 K M. beteekent. Het vliegtuig vervoerde 5 personen en 300 K G. lading. Van de ongeveer 400 visschers, die tijdens een storm aan de kust van Kroonstad op ijsschorsen, die waren losgeslagen, weg zijn gedre ven, zijn er volgens bericht van het ter hulp gezonden watervliegtuig 30 omgekomen. De anderen wisten de Fmsche kust te bereiken. Woensdagmorgen omstreeks 10 uur, heeft op den Singel te Amster dam een brutale berooving plaats gehad Er liep daar toen een reeds bejaarde kantoorlooper van de firma M en Co. met een citybag in de hand, waarin een aanzienlijk bedrag aan geld, benevens een aantal eff.cten en andere geldswaardige papieren waren geborgen. Juist toen de man de Treefsteeg was genaderd, liep een jongeman, die dicht bij de steeg had post geval, op hem toe, rukte het o ffertje uit zijn handen en verdween daarmede, vóór de beroofde looper het had kunnen verhinderen, op een fiats, die op de Heerengracht bij de Treefsteeg tegen de huizen stond en I daar blijkbaar door den beroover was i neergezet Met groote snelheid reed hij in de I richting van de Hartenstraat er. is nadien niet meer gezien. Reeds spoedig kwam vast te staan, dat de berooving grooter was, dan men aanvankelijk had gedacht. In de cityb3g bevonden zich tien bankbiljet ten van duizend gulden, acht van drie honderd, acht van twee honderd, en tien van honderd, waarvan de num mers onbekend zijn. Verder bevonden zich erin een aandeel van f 1000 der Utrechtsche Asphalt Mij., een aandeel van f 1000 van de Cultuur Mij. Poerworedjo, twee dividendbewijzen pref Jur^ens A. en tien talons van aandeelen Ken- deng Lemboe. De dader wordt beschreven als iemar.d met 'n schraal uiterlijk, lang ongeveer 1.75 M., gekleed in groen gabardine regenjas, zwarten bolhoed en bruine broek. Naar de „Voss Ztg." meldt, houdt een fraudeschandaal van gewel digen omvang, waardoor het Duitsche rijk voor een mil'ioen benadeeld werd, de Berlijnsche Justitie bezig. Vastgesteld kon worden, dat er sinds meer dan een jaar groote bedriegerijen met de afgifte van aandeelen oorlogs- leening als vermogensobject zijn ge pleegd Als één der hoofdschuldigen werd in den nacht van Maandag op Dinsdag de uit het groote Moablter aandeelen- smokkelproces bekende bankier Kunert door politiebeambten gearresteerd en naar het Moabiter huls van bewaring overgebracht. De zaak zal nog wel grooteren om vang krijgen, daar moet worden on derzocht, op welke wijze het Kunert gelukt is, de aangifte-zwendelarij te. plegen. Verdere arrestaties zijn te vreezen. Naar de justitie meent, deed Kunert op bedrieglijke wijze aangifte van de oorlogsleenlng (nieuwe uitgifte) als oude uitgifte en benadeelde daarmee hef rijk voor buitengewoon hooge be dragen. Het onderscheid tusschen oude uit gifte en nieuwe uitgifte speelt bij de oorlogsleenii-g daarom zoo'n groote rol. wijl de bezitters der oude uitgifte vijfmaal zoo'n hoog bedrag voor waar deverandering ontvangen als de bezit ters der nieuwe uitgifte Voorf 200 000 tabak vernietigd. Op het oogenblik houdt de vuil verbranding-inrichting te Rotterdam zich bezig met de vernietiging van meer dan honderd kisten tabak, die in de ovens op een andere dan de gebruikelijke wijze in asch wordt omgezet. Omtrent deze partij tabak verneemt „Het Volk" het volgende: Reeds eenige jiren geleden had de Deutsch-Hol andische Bank te Keulen een groot crediet verschafl aan een sigarettenfabriek. Deze ging faillieten de Bank liet beslag leggen op een groote partij tabak, ongeveer 60 000 K.G in pakjes van circa 'n half ons Het bleek echter weldra dat deze tabak frauduleus Dultschland was binnengebracht en dat niet de ver plichte accijns was betaald; de fiscus bemoeide zich ermede en legde op zijn beurt beslag op de partij. Besprekingen hadden evenwel tot gevolg, dat de tabak werd vrijgegeven mits deze zoo spoedig mogelijk uit 't land verwijderd zou worden. Dit geschiedde: de tabak werd raar Rotterdam vervoerd en in November 1925 opgeslagen in het entrepot aan de Stieltjesstraat Pogingen om de tabak te verkoo- pen faalden behoudens de accijnsen MADE. Geboren Cornelis z. van A. van Turnhout en Johanna C. Avontuur Cornelia C d. van G. Ligthard en Maria van 't Geloof Johannes z. van J. Joosen en M. de Wijs Huiberdina M. d. van C. Pals en B de Laat. - Overleden: M Pinkers oud 86 jaar wed. van H van Meel Adriana J. Pinkers oud 3 maanden Lena J Bork 63 jaar, echtg. van Jacob van der Hoeven Cornelia Th. van Dongen 3 maanden. Gehuwd Barend Mekes 23 jaar en Cornelia Thijssen 20 jaar a,\ fcen colds HSSbSEBI Ki ltitriMtije WW***» •3tw«öW><»S stym» CshyojPC Owo-iqi r«31 JMH .fiSaP^j r -" ^-iv SBof- -• dc Louw. Nicolaas Maria z.v. A. M. Heuer cn Nicolasina Ligtvoct. Epje Maria d.v. H. C. van Boxtel en Gerardn Jue. Adrianus Henricus Ma- rlnus z.v. M. C. van den Nieuwenhuizen en Adrin- na Verhoeven. Joannes Gcrnrdus z.v. A. Dame» en E. NV. Verhoeven. Henrica Adriana d.v. D. van den Berg en Cornelia van Lieshout. Overleden: Maria Maes eclitg. van C. A. Ligtenberg. W ïl- helmus Kouwenberg cchlg. van Elisabeth Beerens. Wil helm ina Lugters eclitg. van Th. van der Linden. Huwelijken: Joseplius Petrus Marie Vercauteren en Geertrui- da Hubertina Antonia Hamers..— Antonius Trom melen en Henrica Molenschot Hermanus Arnol- dus Knippels en Maria Damen Wilhelmus Hen- dricus Mikkers en Catharina Henrica Agnes Ja- cobs Andreas Grootswagers en Johanna Damen.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 11