w.s.c. WASPIK. Openbare vergadering van den raad der gemeente op Vrijdag 2 Maart 1928, des namiddags 6 uur. Aan de orde is I. Mededeelingen. II. Niet goedkeuring gemeentebe- grooting 19.8 Donderdagmiddag werd in het patronaatsgebouw door twee Zusters van de j-ugdtge stichting van Pater van Qiineken S.J een lezing gehouden. Zuster M van der Kallen besprak „Wat willen de vrouwen van Naza reth?" en „Java en de Javaansche vrouw." Zuster Q. van den Boogaard beantwoordde de vraag: „Heeft de katholieke vrouw tegenover Java hare taak vervuld De lezing werd door vele dames, zelfs ver uit den omtrek, bijgewoond] Vrijdagmiddag half vijf werd in het café van den hevr Chr. Montens eene vergadering gehouden van de leden der Waspiksche Tuindersveree- niging. Als spreker trad op de heer J. D. de Kok uit Loosduinen met het onderwerp: „Glascuhuur". In de op j 1 Zondag gehouden jaarvergadering van de Tooneelveree- niging „Entre Nous" werden tot be stuursleden herkozen de heeren O. Kamp, Voorzitter; J Coesmans, Vice. Voorzitter; J. van Dongen, Secretaris Penningmeester en P. van Dongen en Chr. Montens, Commissarissen. De landbouwer J G. vond dezer dagen een zijner beste koeien dood in den stal. Het vleesch werd voor de consumptie afgekeurd, de huid kon worden vrijgegeven Voor den betrok ken landbouwer een schadepostje. MADE. Toen de landbouwer B.W wonende aan de Heikant nabij Made zijn k >eien in den stal verzorgde, kreeg hij onverhoeds van een woest geworden beest, met de horens zoo een gewei dige stoot, dat voor zijn leven wordt gevreesd. Dezer dagen werd door den heer H. de Neef, zendeling in de Herv, Kerk alhier in tegenwoordigheid van een betrekkelijk groot publiek een leer zame film gegeven over het leven en werken der Papoea's in Nieuw Guinea. De sp-eker gaf verder een uiteenzetting van zijn reis op Guinea en door de oerwouden. Van hieruit gaan niet minder dan 83 meisjes naar de zij ietabriek te Breda om er aldaar te werk worden gesteld. Zij worden per autobussen afgehaald en teruggebracht. De werkman J. Vermeer had dezer dagen het ongeluk in de fabriek „Statendam" met zijn hand ondereen machine te geraken. Van een zijner vingers werd den top afgesneden. Op 1 Maart a s. zullen de echte lieden Mureau Brouwers hun gouden bruiloft vieren Het zal hun voorzeker niet aan belangstelling Ontbreken. Op Zondag 4 Maart zullen te Made door Ds Steenhuizen eé te Drim melen Ds. Vink beiden voorm. 10 uur in de Herv Kerk voorgaan. Ingevolge het predikbeurten lijntje zal op Zondag 4 Maart des nam.2'/3 uur in de Herv. Kerk te Dongen de ringpredikant Ds. Brands een vacature beurt aldaar hebben te vervullen. DUSSEN. Terwijl zekere L. even bij zijn zwager vertoefde en zijn fiets butten liet staan werd een nieuwe lantaarn van zijn fiets gestolen. Zekere v. M. reed in een kar spoor en raakte toen het stuur van zijn fiets kwijt Hij reed toen pardoes in „De Dusse." Met den schrik en een nat pak kwam hij vrij. EINDHOVEN De N. V „Philips Gloeilampenfabrieken" heeft langs den Boschdijk van den landbouwer Dekkers terreinen aangekocht ter grootte var 176 duizend vierkanten meter tegen den prijs van f250.000 Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de directie, op deze terreinen zevenhonderd arbeiders woningen te bouwen,benevens eenige ambtenaarswonirgen. in een anderen winkel schijnt men een poging te hebben beproefd, om op bedrieglijke wijze aan middelen te komen. Voorzichtigheid met dat volkje wordt aanbevolen. De Heusdensche biljartclub „DOS", dte den vortgen keer won van de Waalwijksche, heeft wederom een ontmoeting met deze gehad in „De Twee Kolommen" te Waalwijk, doch verloor thans met 361 tegen 380 Hierbij dien! te worden opgemerkt, dat de partij moest worden beëindigd met het oog op het politie-uur. Door het schrikken voor een auto werd het paard van den landman B. uit Oud-Heusden schichtig met het gevolg, dat het met de zwaar beladen kar den stieiendijk afreed en vervol gens in de gracht terecht kwam. Terstond werd een roeiboot uit de Maas gehaald en met behulp daaraan werd het paard uit zijn hachelijken toestand verlost, terwijl kar en vracht in 't water bleven, 't Incident liep zonder persoonlijke ongelukken af. Op Zondag 18 Maart hopen de Eerw Heeren Pater cap. Desiderius en Broeder Wenceslaus. beiden van de Missie uit Ned O Indië in't R K Vereenigingslokaal een lichtbeelden avond te geven over de Missie's op Borneo en Sumatra. De Heusdensche Fanfare heef besloten deel te nemen aan het groot muziekconcours te Rotterdam op den 2den Pinksterdag. Zondag kwam een fietser der Demer af de S'errestraat in en reed pardoes tegen een auto op. De fiets kwam onder de auto en werd groo tendeels vernield; de berijder bracht het er gelukkig zonder letsel af. ke wedstrijd eindigde in een 11 ge lijk spel. SPORT. NTEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 29 Fcbr. '28 Donderdagavond trad voor het „Nut" op de heer Frits Bouwmeester. Daar hij hier geen onbekende is, was de zaal van Concordia geheel met hoor ders gevuld. Zijn fragmenten uit Ham let van Shakespeare en wat hij verder deed hooren van Peerke den Belg en Charivarius, werd alles op meesterlijke wijze voorgedragen, wisten 't publiek bij vootduring te boeien. DeVoorzitter de heer Hilwig bracht hem dan ook namens allen een welverdier de hulde. Tot commissaris van het „Heus densche Mannenkoor" is gekozen de heer A Laros, die zijn benoeming aanvaardde. Bij den winkelier A P. werd de lade gelicht door een der hier ver toevende zigeuners, die echter bijna terstond gegrepen en naar de maréc- haussée-kazerne werd gebracht. Ook QUICK—BOXTEL 2—3. Deze slechts op zeer matig peil staan de wedstrijd is geëndigd in een 23 overwinning voor de gasten en konden de Quickers geen der beide puntjes bemachtigen. Het gaat er voor onze blauw-witten somber uitzien. Een ge luk voor lien was dat bet Venloscbe „Pope" Zondag van „Gudok" ook ver loor en dus altijd maar 4 punten heeft. Tntusscben zou het toch nog zoo kun nen loopen, dat Quick onderaan kwam daar immers Pope nog 3 wedstrijden moet spelen tegen Quick maar 2. Zou den dus de Venlonaren bun laatste 3 wedstrijden alle drie winnen en Quick de laatste 2. allebei verliezen, dan wa ren onze blauw-witten het kind van de rekening. Er kan dus nog spanning in komen. Quick moet a.s. Zondag naar V.O.S. en zal daar geweldig moeten werken, willen zij tenminste één punt je bemachtigen, gebeurd dat, dan is alle gevaar geweken. Pope moet naar Sittard en als bier de thuisclub in haar gewonen vorm is, dan geven we de Venlonaren hier ook geen kans. Spelen zij dus in Sittard maar gelijk, dan is bet gevaar voor de Quickers ook voorbij, ook al zouden zij zelf ook ver liezen. Wat de wedstrijd bovenge noemd betreft daarover het volgende Als scheidsrechter Plasmeijer om half drie laat beginnen, verschijnen beide ploegen met 1 invaller. Er ont spant zich direct een felle strijd en 't lijkt er al direct op dat beide elftallen beslist willen winnen. Na eenige \ve- derzijdsche aanvallen geeft, na een kwartier spelens, Nic. Beerens met 'n fraai schot aan Quick de leiding. 10. De blauw-witten zijn een poosje in de meerderheid en het duurt dan ook niet lang of v. d. Graft vergroot den voor sprong. 2O. Vol vuur spelen de gas ten evenwel verder, en als zij enkele gevaarlijke aanvallen doen, blijkt dat de Quick-acbterhoede zeer weinig pres teert, speciaal van Stippent knoeit van je welste. Doelman Trimbach ech ter speelt subliem en houdt enkele ge vaarlijke schoten op schitterende wij ze, toch kan hij niet verhinderen als de Boxtel-voorhoede weer eens dooi de Quick-backs glipt, dat de gasten er van zeer dichtbij 2-1 van maken. Spoe dig hierna is het rusten. Direct na de hervatting hetzelfde vinnige spel van voor de rust. met de gasten iets in de meerderheid. Hoe de Quick-middenlinie ook werkt telkens komen de gasten terug en 10 minuten na de hervatting maakt de rechtsbui ten van Boxtel met een schitterend schot gelijk. 22. De strijd wordt zeer ongelijk. De Quick-voorhoede werkt hard genoeg, doch de Boxtel-verdedi ging houdt stand. Daarentegen ont staat aan het Quick-doel telkens ge vaar als de gasten een aanval doen. Niettegenstaande Trimbach een schit terende partij speelt en zeer veel bal len houdt, moet hij toch een kwartier vóór het einde zwichten voor 'n schot van rechts en het is 23. Hoe de Qui ckers ook zwoegen, alles tevergeefs en met 23 voor de gasten komt het ein de. Hoewel scheidsrechter Plasmeijer voor buitenspel wel eens iets te laat floot, bleek hij echter ook nu weer een uitstekend leider te zijn. Quick 22 speelde tegen H.E.C. 2 wei- Bij den return-wed strijd tegen de Bredasche Vereeniging HERO, wist WSC een heter ree'irttaat te bereiken dan destijds in Breda en moest WSC zich met een gelijk spel 11 tevreden stellen, een uitslag, waarover de zwart- hemden zeer zeker niet te klagen zul len hebben en wel iets meer gaf dan hen toekwam. De eerste drie kwartier werd er door WSC goed gespeeld en was zij in deze periode grootendeels aan het woord, evenwel door het uit stekend werk van den Bredasche doel man, kreeg WSC geene gelegenheid tot doelpunten, terwijl aan de andere zij de de WSC-verdediging ook de tegen partij geen kans gaf, zoodat met blan ken stand gedraaid werd. De tweede speelhelft gaf juist het tegenbeeld van de voorafgaande, thans trad HERO sterk op den voorgrond. Door een fi naal missen.van den WSC-reclitsback nam HERO al spoedig op gemakkelij ke wijze de leiding en al bleef het over wicht aan de zijde van de gasten, toch wist de WSC-achterhoede meester te blijven, terwijl onverwachts de thuis club juist even voor het einde uit een strafschop nog gelijk wist te maken. Een kleine overwinning voor HERO had o.i. de verhouding juister weerge geven. Tenslotte een kleine opmerking aan enkele voorhoede-spelers, n.l. om geen afkeurende aanmerkingen te maken, ingeval een bal door een medespeler niet precies volgens de regelen der kunst mocht aangeegven worden. Be denkt dat gij eveneens 'n fout kunt ma ken. Een en ander is voor het publiek minder aangenaam te moeten hooren. Laat aanvoerder v. Eeten dit even on der hunne aandacht brengen. W.S.C.De Muggen. (Roosendaal). Ook a.s. Zondag volgt wederom een thuiswedstrijd en zal genoemde Roo- sendaalsche vereeniging alhier tegen W.S.C. komen spelen. H.E.C. J.l. Zondag speelde HEC haar voor- laatsten competitie-wedstrijd in Geer- truidenberg tegen „Good-Luck". Ook deze wedstrijd wisten zij wederom tot een goed einde te brengen. Voor den wedstrijd hadden de kampioenen bloe men in ontvangst te emen. „Good-Luck" spande zich extra in maar mocht er niet in slagen succes te boeken. Toch maakten zij het de HEC- ers erg lastig. De-rust ging in met blanken stand. Na de rust scoorde Al- bert met één zijner bekende harde schuivers. Het tweede doelpunt kwam van „Han" als Dorus mooi voorzet en Han ineens inkogeld. Hierna wordt er niet meer gedoelpunt, zoodat HEC welverdiend met 20 won. De reserves handhaafden zich te gen Quick 2 door gelijk te spelen. 33. Een uitslag waarmede beide partijen tevreden kunnen zijn. Het derde verloor op het nipper tje tegen Hensden 2. R.W.B. Wegens onbespeelbaarheid van het terrein der Sportverg. 1907 te 's Her togenbosch zijn de vastgestelde wed strijden tegen R.W.B. 1 en R.W.B. 3, niet gespeeld. Voor 4 Maart is tot heden voor R. W.B. nog niets vastgesteld. Voor den B.V.B. is vastgesteld R.W.B. 2—H.E.C. 2. R.W.B. 3—W.S.C. 3. P.S.V. Zondag 1.1 speelde PSV. haar waalfden competitie wedstrijd welke een flmke overwinning voor hen ge worden is. Over den wedstrijd het volgende: Als scheidsrechter v. d Dobbelsteen oeginnen blaast stelt P S.V zich vol ledig op, terwijl Aqua twee invallers elt- Aqua wint den toss en kies: legen zon in. Als v. Mierlo den bal voor PSV. aan het rollen brengt, gaat het recht op doel af en ontstaat er direct een schermutseling voor doel welke in een buitenspel eindigt Aqua komt opzetten doch stuit op de P S.V halflinie, welke vandaag in grootschen vorm is. De middenhalf trapt den bal naar voren centert door naar v. Mierlo die hem onberispelijk door het doel aagt 1-0. Daarna zitten de P S Vers weer direct voor het vijandelijke doel en na mooi combinatie spel is het weer de centervoor die voor het doel punt zorgt 2—0 Dit is Aqua toch wel wat al te kras af en beginnen zij er alles op te zetten, waardoor enkele malen het P S.V. doel in gevaar komt, doch niet in die mate dat er doel- punten uit voortkomen. Dan zien wij weer het zeer goede combinatie spel van de voorhoede, welke een van haar beste wedstrijden speelde, wat recht op doel af gaat en van Mierlo doel punt voor de derde maal 3-0. Dan volgen er verschillend: door- Haken van Aqua, waaruit een zeer "raai doelpunt komt 3 1. Direct hier op domineert Aqua weer voor het P S.V. doel, waarbij de rechtsback penally maakt, welke in een doelpunt worai omgezet 3-2. Daarna is P.S V. niet meer te Houden en weet den stand voor de rust op ie voeien loi 6 2, waarvan v. Mteno nog een doel pum voor zijn rekening nam en Schoenmakerb en M. v. Bcijnen voor oe resi zoigde. Na de rust speelt PSV. tegen zon in wal zeer hinderlijk voor liet spel is, waardoor ae P.S.Veis wat laks worden ais ook door den grooten voor sprong, welke zij reeds gemaakt heb beu. Aqua daaientegen geelt nog met gewonnen en weet binnen een kwar tier spelen den stand tol 6 4 te Orengen. Dan eeisi beginnen de P.S. Vers weer in le zten, dat bel zoo mis loopt en begint men weci zcei cninousiast te spelen, waarvoor 21 Oetoond worden, dooraai de links oinnen G. v. Mieilo aan den keeper No. 7 hel nakijken gceli. Als P.S.V. even daarna weer gcducin komi op- zenen, ontstaai er ten incideni door dal er een ernstige bulsing kurnt tusschen de P.S V. linksouilen en dc *qua rechtsback, waatocoi bij taaist genoemde hei sleutelbeen uit z'n gelid >cniet. Oaarna wordl door Aqua mei lü man verder gespeeld en weet v. Mierlo nog eenmaal doei ie tuffen, zuodat P.S V. op een len vol.e ver diende 8—5 overwinning en een zeer vriendschappelijk gespcetden wedslriju kan terugzien. P.S Vers speelt 200 uw twee laatste wedstrijden en dc overwinnlngtn zijn aan u. A.s. Zondag staat retds de revanche wedsuijd Aqua—P.S.V. op hel pro gramma in Tilburg. Aanvang 2 uur. JULIANA. Zondag j 1. had de wedstrijd plaats lusschen Juliana—ileimoi.dia. Juliana ncefi een invaller voor den keeper, Heimoridta is volledig. Dtrtcl na dei aftrap is Juliana in den aanval en met geluk weel de Hclmondia verdediging nog te redden. Reeds spoedig worai dm Juliana—centervoor gebltssceid en moet op halve kracht verder spelen, netwelk voor de voorhoede een danige verzwakking is Na een kwartier komi den bal voor hel Juliana—doel, dt keeper wil wegwerken, de bal ver andert van richting en vrij gemak kelijk neemt Hclmondia de leiding, terwijl even later de Juliana-links binnen onhoudbaar gelijk maakt. De Helmondets komen ook verschillende malen gevaarlijk opze.ien en brengen den stand op 21. Bij een volgenden aanval wacht de keeper te lang rnei wegwerken, waarna Hclmondia 3—1 maakt. Hierna rust. Na de rust is Juliana in de meer derheid en wordt de stand op 3—2 gebracht. Dan is het weer Hclmondia welk de stand verhoogt. De Juliana— voorhoede trekt telkens ten aanval en weet nog eenmaal te doelpunten Helmondia komt gemakkelijk aan doelpunten en weet de |uliana— verdediging nog tweemaal te pas— seeren. Hoe onze geel zwarten ook werken om den achterstand nog In te halen, het loopt hen toch niet mede. Helmondia daarentegen weet nog eenmaal te doelpunten en mei een gtfhtteerde 7—3 overwinning voor Htlmondia komt het einde. WASPIK. Zondagmiddag werd op het voet balterrein van de vereeniging Bra— bantia alhier een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Brabantia I alhier en Juliana 11 uit Waalwijk. Na een spannenden wedstrijd won Brabantia met 5—3. DUSSEN. De voetbalclub Dussensche Boys 1 verloor Zondag met 3—0 van Bra bantia II uit Vught. HEUSDEN. De wedstrijd Zondag hier gespeeld tusschen H.E.C. 3 uit Waalwijk en Ju liana 2 alhier, eindigde met een 21 overwinning voor de laatste. Noad—Wilhelmina 2-0. Het Noad - terrein bit ek haast te klein om de duizenden belangstellenden te bevatten. Vooral uit den Bosch waren talrijke supporters meegekomen om hun club aan te moedigen Het heeft echter niet mogen baten. Fraai spel is er niet veel te zien gegeven. Het plaatsen van den bal liet bij beide clubs alles te wenschen over; ten slotte won Noad door grooter aus dauer en meer aanvallend spel. Wil helmina wint den toss en speelt met de zon in den rug. De eerste aanval is voor Noad, doch Franken schiet over. Met verre trappen wordt 't leer van de eene helft naar de andere gezonden, samenspel is nergens te vinden. Een vrije schop tegen Wil helmina wordt overgeschoten. Doren bosch weert zich geducht, doch de aanvallen van Noad zijn niet erg gevaarlijk. Een hoekschop op het Bossche doel levert niets op,evenmin de volgende kort daarop. Ook de voorhoede van Wilhelmina, hoe en thousiast ieder ook speelt, schept geen kansen om te scoren. Noad is 't meest in den aanval en leder denkt 1 dat Remmers doelpunt, als de bal van den zijpaal terugspting en dan /Weer ingesctioien woiQt, maar de Laat tipt hem nog juist weg. Weer volgen enkele hoekschoppen tegtn Wilhel mina. De veideutgirg houdt echter stand en tot aan üe tust wordt niet geuoelpunt. Daarna pakt Noad beter aan, uoch ze begaat de tout Wil helmina in te stuiten en dan is er geen doorkomen aan. Bijna lukt het v. Et keien gtbiuik te maken van de vooiuugcdrongen Noad— verdediging, doch v. TilPuig redt. Weer volgen lainjke hoekschoppen op het Wil helmina— duel, un een daarvan ont staat een doelworstelmg en lusschen een kluwen spelers dooi weel Rem— meis te scoren (1 Oj. Ouder groot enthousiasme komen de Tilburgers terug en al spoedig daarop benut Franken een voorzei en 't is 2—0. wilhelmina speelt nu een verloren wedsuijd, ook Noad schijnt't welletjes te vinden. Nog even een Spannend momtnt voor de Tubuigsche veste en scheidsitchier bos, Qie uitstekend leidde, fluit het eindsignaal. HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Het Nederlandsch Elftal, dat op Zon dag 11 Maaart a.s. te Amsterdam den interlandwedstrijd tegen België zal spe len, werd samengesteld als volgt: „Doel: Van der Meulen (H.F.C.). Achter: Denis (H.B.S.) en Van Kol (Ajax). Midden: Van Boxtel (N.A.C.), Massy (Roermond), Van Heel (Feyenoord). Voor: Elfring (Alcmaria Victrix), Ruijsch (D.F.C.), Tap (A.D.O.), v. d. Griendt (Hermes-D.V.S.) en Weber (Sparta), Reserves: De Boer (Ajax), v. d. Zalm (V.W.C.), Kluin (A.G.O.V.V.), v, Gel der (V.U.C.) en Vcrlegh (N.A.C.). De Zuiderlingen Verlegh en Ghering zijn dus uitgeschakeld, waartegenover staat de opname van Van Boxtel. BRAB. VOETBALBOND. HET WEDSTRIJDPROGRAMMA. Het N.V.B.-wedstrijdprogramma voor het Zuidelijk District luidt op Zondag 4 Maart a.s. als volgt le Klasse. L.O.N.G.A.N.A.C. 2e Klasse A. BredaVlissingen. BredaniaR.B.C. MiddelburgDongen. 2e Klasse B: PopeSittard. V.O.S.Waalwijk. BoxtelTegelen. G.U.D.O.K.V.V.V. 2e Klasse C. BleijerheidePalemig. V.T.V.Juliana. Heerlen SportStm. Hendrik. Stm. EmmaChèvremont. KerkradeM.Z.M. 3e Klasse A. ZierikzeeWalcheren. Vlissingen II—S.I.N.O.T.O. Zeelandia IIMiddelburg II. T erneuzenGoes. 3e Klasse B. W.S.C.de Muggen. Wapen van BredaBoeimeer. 3e Klasse C. WaubachBeersdalia. HeerSittardsche Boys. ExpresseMiranda. BocholtzHoensbroek. Res. le Klasse. Willem II 2Eindhoven II. N.A.C. II—de Valk II. B.V.V. II—Helmond II. Res. 2e Klasse A. N.A.C. IllAlliance II. L.O.N.G.A. II—Willem II 3. Res. 2e Klasse B. Tegelen II—P.S.V. III. B.V.V. Ill—V.V.V. II. Wilhelmina IIIde Valk III. Res. 2e Klasse C. Juliana IIRoermond II. ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft WEDSTIilJD-UITSLAG EN 26 FEBRUARI 1928. Afüeeling 4. Ie klasse A. Brabantia 1Baardwijk 2, 53. Waalwijk 2—HEC 2, 3—3. 2e klasse. W. van Heusden 2HEC 3, 21. BW 5—Waalwfjk 3, 50. WEDSTRIJDPROGRAMMA 4 MAART 1928. Afdeeling 4. lste klasse A. Baardwijk 2—WSC 3, Nlc. Glaudemans. IIEC 2—RWB 2, terr. RWB, F. M. Vugts. Waalwijk 2—Brabantia 1, P. Greebe. 2e klasse. RWB 3WSC 3, 12 uur, J. Hornes. Vlijm. Boys 2W. v. Heusden 2, M. Kwaks. Waalwijk 3—HEC 3, 12 uur, M. v. Vugt Baardwijk 3—BW 5, 12 uur, F. Slaats.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3