IS. STUDIE-PIANO Net, solied persoon ËËNISË m MIEDEkS, INBOEDELVEILING Deurwaarder (aerris RECHTZAKEN. 8 8 s Gevraagd Gevraagd Te Muur gevraagd publiek oer koop wijzer hebben zich deze week nog eenige wachtgelders aangemeld. De benoemi g wordt Zaterdag a.s. te gemoet gezien. Op hol. Door 't schrikken van een auto sloeg de hit van L. v. B gisteren in de Hoofdstraat op hol. Gelukkig was toevallig weinig verkeer in de Hoofd straat, zoodat het geval zonder onge lukken afliep. In de Telefoonstraat werd het dier tot staan gebracht. Vreesziekte. Wat we vorige week aangaande de vreesziekte der honden meldden, was wat betreft de behandeling der dieren onjuist. De dieren worden niet inge spoten, doch krijgen een drankje te drinken voor genezing Intusschen komen nog dagelijks gevallen voor. Wat naar buiten gebracht wordt. Iedereen weet hoeveel jongelui, voornamelijk Zondags hun ontspanning zoeken buiien onze plaats. Een voor beeldUit de beste bron deelt men ons mede, dat de film „Ben Hur" te Waalwijk bezocht werd door bijna 850 bezoekers uit Kaatsheuvel. SPORT. KORFBAL. N.E O. te Sprang. Begunstigd door schitterend weer werd j.l. Zaterdag de aangekondigde vriendschappelijke wedstrijd tusschen de vertegenwoordigde twaalftallen van N.E O. ie Sprang en O.N A. te Til burg, op het nieuwe terrein van eerst genoemde vereeniging gespeeld. N E.O. verschijnt met 2 invallers, terwijl de „Kampioen van Noord- Brabant" met 3 invallers in het veld komt. NEO begint direct aanvallend op te treden en reeds na enkele aan vallen heeft zij een 2—0 voorsprong Na het wisselen der vakken komt O.N.A. er beter in en goed combi neerend brengen zij het NEO.—doe in gevaar en welen zij hun achter stand tot 2 1 te verkleinen. Het blijft nu tot aan de rust een vara beide zijden aardig gespeelde wedstrijd en om beurten wordt er gedoelpunt, doch NEO blijft steeds de leiding houden Met 4—3 voor NEO. breekt de rust aan. Na rust wordt er door N.E O niet zio goed gespeeld als daarvoor Er komt een zekere matheid over hun spel, hetgeen echter niet te verwon deren is, aangezien er gedurende het winterseizoen noch geoefend noch gespeeld is O N A. speelt ongeveer als voor rust en sommige malen lijkt het of zij gelijk zullen maken, doch dan maakt een doelpunt van NEO weer aan deze onzekerheid een einde Er wordt weder afwisselend gedoel punt en met een 6—5 overwinning voor NEO komt het einde. Bravo N.E.O., speelsters en spelers gij hebt getoond het korfballen nog niet verleerd te zijn bij de dames viel er zelfs vooruitgang in het' spel te constateeren. Wanneer onze ver eeniging nog enkele wedstrijden kan spelen en er energiek wordt geoefend, om het „fighting spirit", het over weldigende enthousiasme van verleden jaar te krijgen, dan zal zij met een dergelijk twaalftal geen slecht figuur slaan ln de a s competitie. Ie Klasse. MWEindhoven. NACWillem II X OA DW i 1 h el in i n a NO ADPSV LOXGARoermond 2e klasse B. VOS—VVV TegclenDe Valk GUDOK—Pope Waal wij kBoxtel SittardHelmond WSC—Hero De MuggenW. v. Breda Derde klasse O. ZaltbommelKaatsheuvel Ba ardw ij kHelmo n d i a Eindhoven 2PSV 2 Willem 2—BW 2 Helmond 2Wilhelmina 2 Res. 2e klasse A. DOSKO 2—Bredania Barmhartigheid telde einde 1927 3619 leden, n l. 3277 geprofesten, 248 aspi ranten en 94 novicen. Er waren 61 postulanten. Aan 55.164 kinderen werd onderwijs gegeven en aan 3734 hulpbehoeven den en oude mannen en vrouwen verpleging verleend. (St. Janski AGENDA'». WAALWIJK. Donderdag 7'/2 uur. Repetitie voor de adspiranten en 8'/3 uur voor de leden van .Kunst en Kracht". Donderdag 8 10 uur Gymnastie voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Bestuursvergade ring Tavenu. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu Donderdag 8'/i uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 3'/2 uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.EK. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liederlafe „Oefening en Vermaak". Mannenkoor GEMENGD NIEUWS. 2—0. 5—2. 1—3. 1—5. 0—0. 3—1. 4—3. 7—3. 2—3. 2—5. 2—1. 5—0. 2—0. 6—3. 8—3. 2—1. 1—1. 2—1. 12—2. 3—7. 2—2. 5—1. 6—0. 3—2. Bij vonnis van het kantongerecht te Heusden is aan R. de Raad, bakker te Almkerk, voor een jaar en zes maanden, ingaande 18 Februari, de bevoegdheid ontzegd motorrijtuigen te besturen KERKNIEUWS ubilea Op 17 Maart a.s. herdenkt o m. de Z Eerw. pater Franciscaan B van Tilburg, Jzn, geboren te Waalwijk, thans leeraar te Sittard, zijn 25 jarig priesterfeest. lilburgsche Zusters. De congregatie der Zusters van Liefde van O. L. Vr. Moeder van Geweldige tropische stortregens die een half uur duurden, zetten de straten der stad Rio de Janeiro tot een hoogte van 60 c M. onder water Tweehonderd huizen stortten in, waar bij acht personen zijn gedood en 20 gewond. Het verkeer is gestremd. De ongeveer veertig inzittenden van de autobus, die Zondagavond om streeks 1120 van Hilversum naar Bussum vertrok, zijn door een toeval aan een groot gevaar ontsnapt Op den Nieuwe Hilversumscheweg, nabij het R K kerkhof, vlak voor den over weg liet de chauffeur den wagen stil staan voor het uitlaten van een pas sagier Naeenigeoogenblikken naderde met groote snelheid de laatste trein uit Hilversum, terwijl de afsluitboomen omhoog stonden Achter de autobus kwam een particuliere wagen, diege- lukk'g niet de stilstaande bus voorbij reed. maar stopte, wat voor de inzit tenden waarschijnlijk hun behoud geweest is Het verzuim van den overwegwachter heeft door een gelukkig toeval geen ernstige gevolgen gehad. Maar wat zou er gebeurd zijn, als de autobus niet had moeten stoppen en de trein in volle vaart op het voertuig was ge- loopen Een auto te Granite Citly, die vóór een trein een overweg wilde passeeren, kwam met den trein in botsing De vijf personen, die zich in den auto bevonden, werden gedood. De auto werd over een afstand van 500 meter meegesleurd. Gistermiddag heeft te Vslp een ernstig auto ongeluk plaats gehad. Een auto, waarin behalve de chauf feur gezeten waren de heer J. Veenen- daal uit Velp en zijn ouders, de heer en mevrouw Veenendaal uit Baarn, kwam in vrij sneile vaart de Roosen- daalsche Laan afrijden Bij het uit wijken vooreen groentewagen geraakte de chauffeur blijkbaar zijn stuur kwijt en vermoedelijk door te snel remmen draaide de wagen om en viel daarna omver legen een lantaarn, die afbrak De wagen werd totaal vernield. De chauffeur kreeg geen letsel, de heer Veenendaal uit Velp had een niet ernstige hoofdwond, doch de heer en mevrouw Veenendaal uit Baarn waren er ernstig aan toe. Beiden zijn in be- wusteloozen toestand opgenomen en naar het ziekenhuis ie Velp overge bracht. Mevrouw Veenendaal blijkt 'n ernstige schedelbreuk te hebben ge kregen zij was gisteravond nog niet tot bewustzijn gekomen. Ondank is 's werelds loon. Het gebeurde in het Vinkeveensche. Een belastingambtenaar had op 'n boerderij werkzaamheden te verrichten gehad en was daarmede gereed. Hij was per fiets had een nieuw pakaan en een ernstige regenbui dreigde. „Dat ziet er slecht uit" zei hij tot den boer „ik zal wel niet droog thuis komen." De boer was bereidwillig en leende den ambtenaar zijn regenjas Deze nam de jas gaarne aan, trok ze aan en peddelde huiswaarts. Den volgenden morgen kwam de ambtenaar de jas terugbrengen, vond den boer niet thuis, gaf toen de jas met een bedankje aan de boerin en vertrok. Even buiten het erf kwam juist de boer aangepeddeld op zijn rijwiel. En wat zag de ambtenaar )e boer had geen penning op zijn fiets. De dankbaarheid voor het leenen van de jas smolt weg voor de trouw aan den plicht. En een minuut later was de boer geverbaliseerd wegens het fietsen zonder rijwielplaatje. We vermoeden, dat, zelfs wanneer het een volgenden keer pijpestelen regent, de boer dezen commies geen regenjas meer zal leenen Het aantal dooden bij den brand van kolenstof in de briketfabriek der riubertusbraunkohlen A G.teBrüggen s tot zes gestegen. Door het ongeluk ligt een deel van het bedrijf stil. Het mijnbedrijf is niet gestoord. Twee jongelieden, die 'n motor fiets bereden, kwamen in Ohrfeld op een hoop steenen te land. De motor fiets sloeg over den kop. Beiden personen werden gedood. Men meldt uit Rotterdam, d.d. 26 Febr. Zondagmorgen is „de Schuttevaer" onder groote belangstelling van het publiek, zijn tocht naar New-Yurk be gonnen. Reeds om tien stond op de Veerhaven te Rotterdam een groote menigte belangstellenden, die van het vertrek van de kleine boot getuige wilden zijn. De bemanning bestaande uit de heeren Schuttevaer, eerste stuurman, Jan Smit, kapitein, Th. Gillissen, 2e stuurman en G. Straet- mans, marconist, was omstreeks kwait over tien volledig en maakte in de keurige uniform een kranigen indruk Tal van fotograven en operateurs ver eeuwigden het viertal. Om 10 minuten over elf werd de tros losgegooid en onder het gejuich van de menigte werd de tocht begonnen. De „Katen- drecht" aan boord waarvan zich de Pers bevond, sleepte het scheepje naar Hoek van Holland. Op de Maas lagen een twintigtal booten te wachten die zich bij de Schuttevaer voegden De tocht door den Waterweg was een ware triomph. In Rotterdam zag èn Willemskade èn Parkkade zwart van de menschen. In Schiedam. Vlaardlngen en Maassluis stond even eens een groote menigte de boot af te wachten. De talrijke schepen die gepasseerd werden, wenschien door een drietal stooten op de fluit het scheepje goede reis. In Hoek van Holland stonden tot op het uiterste puntje van de pier de menschen te wachten en juehten de bemanning toe. Ongeveer 2 mijlen buiten de pier werd de tros losgemaakt, de zeilen geheschen en ving de tocht over den oceaan aan Gejuch en een laatst vaarwel van Holland ende tocht was begon nen. Het scheepje is nog niette Londen aangekomen. In het dorp Morirgo bij Treviso heeft, naar de Tel. mededeelt, eer» brand in een bioscoop een ontzettende catastrophe veroorzaakt, waarbij meer dan 30 personen zijn gedood en een groot aantal zwaar werden gewond. De voorstelling, die ter viering van een huwelijksfeest werd gegeven, vond plaats op een eerste verdieping met slechts één uitgang, terwijl de vensters van tralies waren voorzien. De zaal was tot de laatste plaats bezet, toen plotseling de film in brand vloog Bliksemsnel sloegen de vlammen op de houten cabines over, terwijl een ontzettende paniek zich van het publiek meester maakte. Allen drongen naar den eenigen uitgang, die dien tengevolge onmiddelijk versperd ge raakte Ónder hartveischeurend gegil werden de zwakkeren, vrouwen en kinderen onder den voet geloopen en doodgedrukt, terwijl anderen doorden dichten rook stikten. Dertig, ten deele geheel verkoolde, lijken zijn reeds geborgen, doch een groot aantal slachtoffers moeten nog onder de puinhoopen begraven liggen. Voorts zijn reeds talrijke zwaargewon den naar het ziekenhuis overgebracht. De burgemeester en diens vrouw, die eveneens de voorstelling bijwoon den, slaagden er ternauwernood in aan de vlammen te ontkomen. In het dorp heerscht groote verslagenheid, daar bijna elk gezin in rouw is ge dompeld Vele moederszoekentusschen de nog rookende puinhoopen wan lopig naar haar kinderen. Het IJslandsche stoomschip „Jon ^oresti" is bij Reykjavik gestrand. Dertien leden van ce bemanning zijn daarbij om het leven gekomen 9 man zijn door een moterboot gered, terwijl er zich nog 3 aan boord van het wrak bevinden. Gistermorgen te ongeveer 9 uur s te Nteuwenhagen een ernsiig auto ongeval gebeurd Een der groote auto bussen met twintig zitplaatsen der irma van Kan aldaar, welke den dienst onderhoudt tusschen Heerlen en Rim burg en welke bestuurd werd door den 24 jarige chauffeur P. Stienen, is met kracht tegen het winkelhuis van den heer Hauels gebotst, waardoor de etalage en een groot stuk muur tot vèr in den winkel werden gedron gen. De 42- jarige echtgenoote van den heer Pauels, die op dat oogen- blik de stoep veegde, werd door de zware bus gegrepen en tegen den muur gedrukt Zij was onmiddelijk dood. Het mag een wonder heeten dat geen menschen in den winkel aanwezig waren. Het droevig ongeluk is waarschijn, lijk te wijten aan het springen van den voorband, waardoor de bestuurder de macht over 't stuur heeft verloren. De bestuurder en een viertal passa giers kregen behoudens enkele schram men geen letsel. Het slachtoffer was moeder van vijf nog minderjarige kinderen. De chauffeur bevindt zich in voor arrest. Bij de Porte de Vanves, aan den Z W. rand van Parijs, is een ge vecht geleverd dan een levendig beeld geeft van de zeden en gewoonten der al te velen, die in houten of golf- ijzeren barakken daar op de plaats der gesloopte „fortications" moeten huizen. Een portugeesche arbeider, Ferreira die in een houten stulp woont met zijn geliefde en nog een vrouw, sprak met twee zijner iandgenooten. Hij had juist wijn gehaald, en toen hij na ge ëindigd gesprek zijn huijwilde binnen gaan. stiet hij op een Franschen bekende, zekeren Bonnay, die hem vroeg: „Nou, schiet er geen rondje op over?" Zonder een woord te zeggen vuurde Ferreira pardoes op Bonnay en de hem vergezellende mme. Burchosoris, waarbij Bonnzy twee schoten in den schouder kreeg. De gewonde werd naar zijn eigen hut weggedragen en terwijl anderen hem te bed brachten gingen mme. Burcho soris en haar man hun vriend wreken. Zij bombardeerden Ferreira's huisje met straatsteenen net zoolang tot alle vensters en de deurverbrijzeld waren, maar toen verscheen Ferreira met 'n vertrouwde en deze openden een overstelpend vuur op de aanvallers: in een paar minuien werden zeker vijftig schoten afgevuurd. Mme. Bur chosoris kreeg twee ernstige wonden en bij ongeluk verwondde de Portu gees ook zijn vriendin. Daarop maak te hij en zijn kornuit zich uit de voeten en men heeft hen nog niet weergezien. Toen de gewonde Bonnay later door de politie werd gehoord, weigerde hij tegen Ferreira een klacht in te dienen ij zei woest: „Ik wil geen inmenging in mijn zaken. Ik zal mijn eigen recht wel zoeken als ik weer op de been ben". Zoodat er nog iels .moois" op komst is. Het bekende landgoed ae Bocht, gelegen aan oen Rijksweg van Til ourg naar Goirle, als eerste van een reeks buitenverblijven onder laatst genoemde gemeente, is aangekocht door de N.V. Nederlandsche Pels industrie. Als directeur is aangesteld de heer W. Hoozemans en als leider der tokkeiij dr. Roei vink. Het landgoed beslaat een oppervlakte van plm. 5 H A, en wordt geheel ingericht tol een teelt van tien duizenden konijnen, vooral chinchilla's en angora's en zilvervossen. De N. V., die samenwerkt met buiienlandsche inrichtingen, stelt zich voor op te treden als centraal kantoor voor Holland en België, terwijl zij door het beschikbaar stellen van iokmateriaal de fokkerij op groote schaal door buitenstaanders wil be vorderen. Deze fokkerij die winst gevend en interessant is moet wel belangstelling trekken vooral waar tegenwoordig zoovelen een bestaan of bijverdiensten zoeken. Ter plaatse worden de pelsen verder bereid en voor den handel geschikt gemaakt. :6 8 Ouders Jan Verhagen g en Bastidna Verhsgen- g van Oversteeg g den 7en Maart a.s. hunne 8 25 jarige Echtvereeniging te o herdenken. 8 x Hunne dankbare 8 kinderen. 's Grevelduin Capelle. Fe- bruari 1928 40112 Heden overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Vader Johannes Kuipers in den ouderdom van bijna 84 jaren. Vrijh,-Capelle W. KUIPERS. A. KUIPERS. Diepenveen M. KUIPERS. Vrijhoeve-Capelle. 40114 den 28 Februari 1928. Liefst Grootestraat. LAATSTE BERICHTEN. Voetbal ongeval. Tijdens den j.l. Zondag alhier ge speelden wedstiijd P. S. V.Aqua (Tilburg) kwamen de linksbuiten van P. S. V. en de rechtsback van Aqua zoodanig met elkaar in botsing dat de Aqua-speler zijn sleutelbeen brak. Door Dr Langemeijer werd den ge kwetste de eerste hulp verleend. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 28 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 210 paarden, 1233 magere runderen, 960 vette runderen, 130 vette kalve ren, 2054 nuchtere kalveren, 89 gras kalveren, 146 schapen of lammeren, 104 biggen, 9 bokken of geiten, 18 over- loopers. Prijzen per K.G.koeien 27^—32^, 40—44, 48^-50 ct.; ossen 38, 40—^2, 4649 ct.stieren 36, 40, 4214 ct.; kalveren 62-!67£, 77-! 82£, 9092£ ct.Prijzen per stuk van mager vee 60100paarden ƒ200- 50slaclitpaarden 100200kalf- koeien 200400pinken 120150 vaarzen 175225, biggen 7-13 per week ƒ1.201.40; overloopers ƒ15 25, fok nuchtere kalveren 1525, slacht, nuchtere kalveren 713. ADVERTENTIëN. TE Een zeer KOOP: soliede, klankvolle voor i 150.— Brieven onder No. 99 aan 't Brieven onder No. der adv. aan het Bureau van dit blad 40117 voor den verkoop van wijn, likeur en gedistill. voor Waalwijk en omstreken. Liefst een geschikt Winkelhuis voorhanden om event, ook een Slijters vergunning voor den ver koop in 't klein, te kunnen uit oefenen. 40115 Brieven onder nummer der adv. bureau van dit blad. met gelegenheid voor werk plaats; liefst in de St. An- toniusparochie. 40116 Brieven onder No der adver tentie Bureau van dit blad. TE WAALWIJK. te Waalwijk, zal in de Concertzaal „MUSIS SACRUM" van het Hoiel „De Twee Kolommen" tegenover de R K. Kerk te Waalwijk, a contant op Dinsdag 6 Maart 1928, aan vangende 's namiddags 6 ure, vervolg op Woensdag 7 Maart beginnende des voorm. 10 ure en voórtzetting op Donderdag 8 Maart des voormiddags 11 ure, afkomstig van diverse gegoede families en faillissementen, o. a. beslaande uit: Moderne Meubelen, diverse Ameublementen voor Salon-, Huis-, Eet- en Slaapkamers, voorts Clubfauteuils, mahonie Kuifkasten, Linnenkasten, Bureau Zilverkast, Spiegelkast, Canapé's, diverse Stoelen, Theekasten, Waschcommodes, Nachtkasten, Ledikanten, Bedden, Wollen- en Gestikte Dekens, Divans, Naai machines, Lampen, Spiegels, Schilderstukken, Karpetten, Loo- pers, Tapijten, Vloerzeil, Tafel- kleeden, Kapstokken, Kapstok- kleeden, Gordijnen, Pendules, Regulateurs, benevens diverse Kantoorinstallaties. Voorts: 40118 Een partij Boheemsch- en Bly- kristal in wit en gekleurd. Kunst glas, Porceleinen Eet-, Thee- en Ontbijtserviezen, Vazen en Fi guren, alles afkomstig van een eerste firma in liquidatie. Bezichtiging Dinsdag 6 Maart 1928 van des voormiddags 10 tot 'snam. 5 ure. tegen betaling van 10 cent per persoon. VOETRAL. UITSLAGEN VAN ZONDAG. N.V.B. HET ZUIDEN. 2e klasse A. VlissingenBredania MiddelburgTAC 2e klasse O. St.m. HendrikMZM BleijerheicleAAC ClièvremontVTV Heerlen SportKerkrade PalemigMVV 2 JulianaSt.m. Emma Derde klasse B. Reserve le klasse. OOOCX»WJOO<X5(XX)ÖOÖO<X)C«:X5 g Zoo de Heere wil en zij g leven, hopen onze geliefde Q De aanvoer van koeien en os9en op de vette markt ruim. De handel redelijk en vrij wel de prijzen van gisteren. Een enkel pri ma spoelingkoe ging nog tot 4 cent boven noteering. Bejaarde koeien bleven statio nair. Stieren met tamelijken aanvoer. Daar, was nogal vraag naar worststiertjes voor Duitschlaiul, zoodat de oude prijzen gemak kelijk bedongen werden. De aanvoer van vette kalveren was maar matig met tamelijk vluggen handel en goed prijshoudend. Een puik best kalf Werd nog tot 7J cent boven noteering verhandeld. Op de magere markt was de aanvoer van melk. en kalfkoeien tamelijk ruim. De han del was sleepend en nauwelijks prijshou dend. Jongvee was zeer matig ter markt, flau we handel en ongeveer de oude prijzen. Graskalveren onbeduidend aangevoerd, stroeve handel en weinig verandering in de prijzen. De aanvoer van nuchtere fok- en slacht- kalveren was groot, met iets beteren ban. del en vastere prijzen. j'nfin Winkelhuis

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6