temendeop hei magazijn. flinke Dienstbode Aanbesteding. publiekaanbesteden sport! VKfsV» c: 42-44 knWcren éo^5 Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien t Patronaatsgebouw te Heusden. Zijn kostganger was bij hem. Deze ging het gebouw binnen om te stelen, ter wijl verdachte voor het gebouw bleef staan wachten. Meerdere getuigen hebben hem daar en in de omgeving gezien. Dat nu werd door verdachte in de strafzaak tegen zijn kostganger onder eede ontkend. Van zijn vonnis wegens dezen meineed kwam verdachte in hooger beroep Hij bleef ontkennen. De eisch wegens meineed luidde bevestiging van het vonnis: 6 maan den gevangenisstraf. De verdediger Mr. E. van Zinnicq- Bergmann pleitte vrijspraak subs, cle mentie. Uitspraak 19 Maart a s. Het Gerechtshof in Den Bosch veroordeelde G C., 29 jaar, Hjndrijver te Maastricht, beklaagd van doodslag op A. Moermans, tot 10 jaar gevan genisstraf De eisch was 15 jaar ge vangenisstraf. Maandag werd voor het Gerechts hof te Den Bosch behandeld de zaak tegen den coiffeur G. M te Roermond, verdacht van moord op zijn vrouw in den nacht van 29 op 30 Augustus j.l. De advocaat—generaal vroeg bevesti ging van het vonnis van de rechtbank te Roermond nl. 20 jaar gevangenis straf. w.s.c. N. O. A. D Kampioen! N. O. A. D. behaalde Zondag In schap behaalde en na beslissings. wedstrijden tegen Bredanla promo veerde zij In 1918 naar de le klasse. Een bijzonder snelle promotie. In de eerste jaren van haar bestaan is N. O. A. D. geheel overschaduwd door Willem II dat toen op het hoogte punt stond, doch de laatste jaren is N. O. A. D. sterk naar voren gekomen Willem II zakte weg, N. O. A. D. plaatste zich in de leidende groep en retourneeren. Dan komt onze aanval eenigszins in actie, maar wat zij ook probeeren tot doelpunten komt het niet. Met .Volt" een weinig in de meerderheid, komt de rust. Gedoelpunt is er aan geen der beide zijden, zoodat de stand dubbelblank is. Na rust is „Volt* weder het eerst aan het woord en weten dit in een doelpunt uit te drukken (1 0) en thans is zij de club van Tilburg ge- weinige minuten hierna vei grooten zij worden, de club ook, waarop het Zuiden hetoogheeft gevestigd en waar van de hoop wordt gekoesterd, dat zij in de komende kampioenswedstrijden een goed figuur mag slaan. Van Tilburg is de oudste speler, die reeds van 1918 af voor het le elftal onder de lat staat BRAB. VOETBALBOND. 2e Klasse Aj ZeelandiaR.B.C. BredaVlissingen. 2e Klasse B: WaalwijkHelmond. De ValkSittard. G.U.D.O.K.—Pope. V.V.V.—Boxtel. 2e Klasse C. Geen wedstrijden. 3e Klasse A. Hulst—S.I.N.O.T.O. TerneuzenZierikzee. Middelburg IIWalcheren. 3e Klasse B. BoeimeerDe Muggen. 3e Klasse C. R.W.B.Kaatsheuvel. ZaltbommelBaardwijk. Oranje-WitHelmondia. 3e Klasse D. St.m. MauritsExpresse. BocholtzHeer. Res. le Klasse. B.V.V. II—N.O.A.D. II. Helmond IIEindhoven II. Willem 2 II—De Valk II. Res. 2e Klasse A. Willem 2 IIIAlliance II. Res. 2e Klasse B. De Valk IIIHelmond III. Res. 2e Klasse C. Heerlen Sport IIJuliana II. Korjbalvereeniging „N EO.u te Sprang Zooals aangekondigd speelde j.l. den voorsprong (2—0) Na wisseling der vakken begint „N E.O." overdonderend op te treden. Herhaaldelijk is de bal bij het „Volt", doel en het duurt niet lang of het is (2—1). „N.E.O blijft domineeren en zou spoedig gelijk gemaakt hebben, doch door een grove blunder van onze verdediging weet „Volt" op zeer ge makkelijke wijze een doelpunt aan de score toe te voegen (3—)). Hierdoor echter niet ontmoedigd, trekt .N E O." fanatiek ten aanval en na verschillende aanvallen wordt hun achterstand verkleind (3—2). Thans stijgt het enthousiasme der „N.E.O."- spelers nog meer. Ook de .Volt" spelers roeren zich geducht en het wordt een zeergeani meerde wedstrijd. Alhoewel NEO tegen het einde sterk in de meerderheid is. slagen zij er niet in den stand gelijk te maken en met 3—2 in het voordeel van „Volt" komt het einde. Het geheel was een vlug gespeelde wedstrijd met wisselende kansen. DUIVENSPORT. DONGENSCHEN BOND. liet ia dit seizoen voor 5 jaar geleden dat bovengenoemden bond werd opgericht. En om die gelegenheid feestelijk te vieren, heeft het bestuur in overleg met de le den besloten een Nat. Concours te geven en wel vnuuit Orleans op 3 Juni a.s. Wij kun nen omtrent dit concours mededeelen dat er verschillende commissies zijn gevormd eu er een aanvang Is gemaakt met. de werkzaam heden dier commissies. Zoo zijn dan ook al le eenigszins bekend zijnde bonden of zelfstandige vereen. 0111 medewerking ver zocht om op verschillende plaatsen in Ne derland tot een regeling te komen om in< die clublokalen gelegenheid te Meden tut in- korving, regelen en lichten der klokken, etc. AGENDA'S. WAALWIJK Woensdag 8 uur. Repetitie voor de adsplranten en leden van .Kunst en Kracht". Donderdag 7'/4 uur. Ontwikkelings avond in den R K. Gildenbond. Spreker de heer Oscar Tytgat, Antwerpsche voordrachtgever, over „Vlaanderen in woord en beeld" (met lichtbeelden). Donderdag 810 uur Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8'/a uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag 8 uur. Bestuursvergade ring Tavenu. Vrijdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Zaterdag 3uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. een schitterend gespeelden wedstrijd Zaterdag onze korfbalvereniging N. te Tilburg tegen P. S. V. uit Eind EO." op haar terrein een vriendschap, noven met een 6—0 overwinning het pelijken wedstrijd tegen „Volt" uit kampioenschap van het Zuiden. De nieuwe Zuidelijke kampioen heeft een staat van bijna 20 jarigen dienst tijd achter den rug. Zij werd opge richt 5 Juni 1910. Merkwaardig is de promotie naar de le klasse geweest. Uit den B.V.B. werd N O A D. in 1917 ineens in de tweede klasse N.V.B geplaatst waar van het maar dadelijk het kampioen- Tilburg. Beide twaalftallen stellen zich volle dig op. Direct begint„Volt" aanvallend op te treden en goed gesteund door de middenlinie gaan ze combineerend op het „N.E O.doel af. waar ze echter de verdediging in schitterende conditie aantreffen. Een tijdlang wordt het meest op de .N.E.O." korf gespeeld, maar onze verdediging weet alles te GEMENGD NIEUWS. Verduistering te Rotterdam. Drie bankbeambten gearresteerd In den nacht van Vrijdag op Zater- dag zijn ten huize van den directeur van de Incassobank te Rotterdam, jhr. de Beaufort aan de ^rinces Julianalaan 45, op aangifie van de directie van de bank, gearres teerd, de directeur van het bijkantoor Goudsche Singel, zekere A. de eerste bank beambte M. en de procuratie houder B verdacht van fraude. Een bedrag, dat waarschijnlijk de f 150 000 te boven gaat, moet met deze fraude gemoeid zijn. Sedert een jaar of zeven speculeer de A., die de voornaamste rol in deze verduisteringen heeft gespeeld, in marken en francs, blijkbaar zeer on gelukkig. De verliezen werden gemas keerd door valsche boekingen, gefin geerde rekeningen e.d. B. heeft door het leenen van zijn handteekening getoond van oneerlijke handelingen te hebben afgeweten. M. schijnt minder schuldig en eer meege sleept te zijn in 't geval en is althans hij moet gefortuneerd zijn een gedeelte van zijn vermogen bij de fraude ingeschoten. Door een toevallige omstandigheid is Vrijdag door een accoutant van de bank de knoeierij ontdekt. Deze stiet bij het nazien der boeken op een kleinigheid en A daarop opmerkzaam gemaakt, viel plotseling door de mand en deelde de heele fraude mee. Waar schijnlijk had de man al geruimen tijd het gevoel gehad op een vulkaan te wonen en angst gehad voor ont dekking. Onmiddelijk is door den accountant het geval aan de Rotterdamsche directie gerapporleerd, die zich weer met de hoofddirectie in verbinding stelde, welk lichaam last gaf de justi tie met de verduistering in kennis te stellen. De drie betrokkenen zijn vrijwillig naar het huis van den directeur ge komen om zich te laten aanhouden door de politie. A. heeft beweerd dat hij zijn tekor ten zoo lang heeft kunnen verbergen, omdat de accountants met de controle belast, wel de boeken en alles wat op papier stond nagingen, maar zijn kas niet controleerden. De directie meent echter dal deze bewering uit den duim is gezogen, en A. door allerlei omstandigheden zijncontroleurs zoo lang om den tuin heeft kunnen leiden. Het onderzoek van de politie is nog in vollen ging, er is huiszoeking verricht bij A. die te Scheveningen moont evenals bij de medeplichtigen A. en B. zijn gehuwd alleen M. is vrijgezel en woont hier ter stede op kamers. De schade wordt door verzekering gedekt. De vuurwerkfabriek te Koedoes (N. O. 1.) is in de Jucnt gevlogen. Ongeveer honderd hulzen in het Cftl neesclie kamp zijn verwoest, evenals de woning van den controleur bij hei tfinnenlaiidsch Bestuur. Tot dusver zijn twintig iyken gevonden en vijftig ge wonden weggenaald. Vele gewonoen moeten nog onder de puinhoopen liggen. Zeven geneesheeren zijn naai Kuedoes vertrokken. De veldpolitie en vrijwilligers zijn begonnen met het opruimingswerk en het vervoeren van de gewonden. De politie, het bestuur en de ge zondheidsdiensten uit den geheelen omtrek verleenen hulp. De verwoes ting strekt zich over een groot gebied uit. (Aneta). De boerenwoning van den heei A. Flukstra te bmilde, is hedenmorgen in de vroegte in vlammen opgegaan. Daarbij zijn twee kinderen van den neer Flukstra verbrand. Laatstgenoem de had zich vroegtijdig naar Groningen oegeven, ten einde aldaar de veemarkt te bezoeken. In den nacht van Zaterdag op Zondag kwam de 62-jarige veedryvei 1. A. uit den Haag, met paard en wa gen de Heerenstraat ainier uitrijden, riij ontmoette daar een troepje jonge lui die op het paard van A. Degonnen te schimpen. A. verzocht dit te laten, waarop ruzie volgde. Daarbij heeti een van de jonge mannen, de 22- jarige expeduieknecht G. S, den vee drijver ploiseüng een slomp in hei gezicht gegeven. A. viel achterover met het hoofd op de straatkeien en bleef bewusteloos liggen. Hij is naar het ziekenhuis aan den Coolsingei gebracht, waar een schedelbreuk werd geconstateerd. Gistermiddag is A., zonder meer bij het bewustzijn te zijn geweest, overleden. S. is dadelijk na de mishandeling aangehouden en op gesloten. Hij heeft o.a. verklaard A. nimmer te voren te hebben gezien. Het paard van baron Van Hee- ckeren van Keil, leerling van de school voor verlofsolficieren sloeg gistermiddag op hol. In Bergstraat te Ede stortte de heer Van Heeckeren van het dier. Hij viel met het hoofd tegen de straatsteenen, waardoor hij een ernstige schedelfractuur bekwam. Dr. Weyers uit Ede verleende de eerste hulp. Per 'brancard werd het slachtoffer naar het miltair hospitaal overgebracht. Daar is kort na aan komst de heer van Heeckeren van Keil overleden. Een amokmaker doode op Molen- vliet één inlander en verwondde er drieentwintig, van wie verscheidene zeer ernstig. De dader die bijna door dc bevolking gelyncht werd, is met een hersenschudding naar het hospi taal gebracht. Te St. Marie, een dorp in het district Beauce van de Canadeesche provincie Quebec, is des nachts in 'n villa brand ontstaan, vermoedelijk ten gevolge van de al te groote hitte uit straling van een kachel. De bewoon- ster, haar 8 kinkeren en haar schoon vader kwamen in de vlammen om. Van L. en diens vrouw, die van het gestommel wakker werden. Met een stuk ijzer blijkbaar als wapen meegenomen is de onver- laat man en vrouw te lijf gegaan, en bracht hun ernstige wonden aan het hoofd en elders toe, welke echter geen direct levensgevaar opleveren. Zelfs toen het mishandelde echtpaar luidkeels om hulp begon te roepen, is de dader nog niet direct gevlucht, maar trachtte ook nog een zich in de slaapkamer bevindende kast te doorsnuffelen. Toen te hulp geschoten buren het huis begonnen te omsingelen, is de inbreker door de voordeur op de vlucht gegaan. Het eerste onderzoek werd ingesteld door de gemeentepolitie van Stave- nisse; later arriveerde ook de rijks- politie uit Bergenopzoom, die vinger afdrukken, o. a. bij het raampje nam. Als vermoedelijke dader is inmid dels gearresteerd een zekere H., een boerenzoon uit Stavenisse. die niet al te goed bekend staat, reeds van meer diefstallen verdacht werd en den Iaatsten tijd op vrij grooten voet leefde. Nader wordt gemeld, dat de ver- dachte naar Breda is overgebracht ADVERTENTIE». Heden overleed te 's-Her- togenbosch, na een lang durig lijden, onze mede oprichter en bestuurslid J. H. SCHALKEN. Zijne nagedachtenis zal door ons steeds in hooge eere gehouden worden. 40153 Het Bestuur der Harmonie StCrispijn." Waalwijk, 5 Maart 1928. Zondagmorgen is bij den land bouwer C. v. L., onder Stavenisse ingebroken en vermoedelijk geld ont vreemd. De .reeds bejaarde inwoners werden door den inbreker met den dood bedreigd. Het „Dagbl. v. N.-B." meldt over het bovenstaand geval nog het vol gende In den nacht van Zaterdag op Zon dag, omstreeks half vier, is het rustige plaatsje Stavenisse op het eiland Tholen door een brutale inbraak met geweldpleging in rep en roer gebracht. Door openschuiving van een raampje aan de achterkant van het huis heeft de dader zich toegang verschaft tot het huis van den landbouwer Corn, van Luyk. Onder het raampje stond een rijwiel, dat netjes op zij was gewerkt. De dader moet er van op de hoogte geweest zijn, dat zich in het huis een kistje met geld bevondhij heeft het heele huis doorzocht zonder het te kunden vinden. Daarna verschafte hij zich toegang tot het slaapvertrek van Op eene vooraanstaandeSchoen- abriek te Waalwijk is vacant de betrekking van 40155 Alleen zij die netjes en vooral accuraat kunnen werken, admini stratief onderlegd zijn, niet ouder dan 35 jaar en voorzien zijn van goede getuigschriften gelieve te solliciteeren met opgave van verlangd salaris. Zij die met de moderne talen en het schoenenvak min of meer bekend zijn genieten de voorkeur. Brieven onder No. der adv. aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD te Utrecht in klein gezin (twee personen.) Brieven onder No. der adv. bureau van dit blad. 40155 Het Bestuur van de Vereenlging Het Groene Kruis" te Waalwijk zal op 15 Haart 1928, des namiddags om 2 uur In Hotel „De Twee Kolommen" te Waalwijk Net bouwen van een Wijkgebouw met wo ning in de Hr. van Coothstraat te Waal wijk. Bestek en teekening tegen be taling van f 4.— verkrijgbaar bij den Architect E. Rozema te Ap. pingedam en verder bij den Ar- chitect H. J. v. d. Heuvel te Kaatsheuvel. 40137 In een wedstrijd die absoluut niet verlo ren had behoeven te worden, zag WSC zich j.l. Zondag met 1O geslagen door de Roo- sendanlsehe vereenlging „De Muggen". Bfl- na den geheelen wedstrijd was WSO in de meerderheid, in de eerste speelhol ft over wegend. Dat deze meerderheid niet in doel punten uitgedrukt is geworden, lag hoofd zakelijk aan het absoluute gemis aan schot vaardigheid der voorhoede. Het was haast onbegrijpelijk, hoe eenige voorhoede-spelers op een minimum afstand van het doel, nog onmachtig bleken om te schieten en werd er ul eens een schot gelost, dan was dit zonder eenige kracht, zoodat de doel verdediger der tegenpartij gemakkelijk kon ingrijpen. Eene uitzondering maakte hierop evenwel de rechtsbinnen-speler Zeckendorf, die dezen middag wederom uitstekend op schot was, echter niets gelukte hem ditmaal, hoe de Roosendaalselie doelman ook onder vuur genomen werd. In de voorhoede moet het uitsluitend van genoemden speler komen en is het dikwijls opvallend dat de andere voorhoede-spelers zoo weinig profijt van z'n steeds zuiver aangegeven ballen weten te trekken. Het zat WSC dezen middag bovendien niet mede. De bezoekers kwamen op zeer fortuinlijke wijze aan hun doelpunt, onge veer een kwartier na het begin, door fou tief terugspelen van den mid half. In de 2e helft werd door de gasten grootendeels een verdedigende houding aangenomen, waar door het voor WSC een moeilijke taak bleek deze stuJgge verdediging te passeeren. Laat do Elftal-commissie van WSC op boven staande eens hare speciale aandacht schen ken, opdat een volgende maal tenminste een beter resultaat behaald zal worden. De beide lagere elftallen kwamen be ter voor den dag en wonnen beiden ieder met mooie cijfers. WSC 2 boekte eene over winning van G—O op Baardwijk 2, terwijl het derde elftal eene dito zege behaalde op RWB 3. V.O.S.QUICK 3—2. Zondag j.l. maakten de Quickers hun laat ste uitstapje van dit seizoen voor de ont moeting tegen het Venlosche V.O.S., en zij die dezen wedstrijd hebben bijgewoond zul len ervan overtuigd zijn, dat het de blauw- witten meer dan tevoren is tegengeloopen. Niettegenstaande VOS momenteel een der sterkste ploegen is uit de afdeeling had den de Waalwij kers dubbel en dwars ver diend te winnen. Zij speelden dezen mid dag wederom een keurigen wedstrijd, doch hoe sterk ook in de meerderheid kon er niet gewonnen worden. Reeds spoedig na het begin nemen de gastheeren de leiding als doelman Trim- bnch een schot volgens de regelen der kunst stopt, doch de scheidsrechter Saligers, die overigens zeer goed leidde, constateerde doelpunt; en wijst naar het midden, tot groo- te verwondering van alle aanwezigen. Na diverse goede aanvallen maakt v. d. Beek met een schitterend schot gelijk 11. Nog blijven del Waal wij kers domineeren, doch als van Bladel een bal kalm terugspeelt, blijft Trimbach staan in de veronderstelling dat de bal achterrolt, doch vla de paal ver dwijnt het leder langzaam in het doel en VOS krijgt het tweede doelpunt cadeau 2-1. Weer is het v. d. Beek die de partijen op gelijken voet brengt 2—2. Hoe de Quickers ook zwoegen, niets wil meer lukken en te gen alle verwachting in maakt VOS het winnende doelpunt 32. Quick 2 speelde ten aanzien van een talrijk publiek een spannende wedstrijd te gen Brabantia 1 uit Waspik. Hier was de stand bij de rusb 1—1 en pas de laatste min. gelukte het van Veldhoven h°t winnende doelpunt te maken. 2—1. Quick 3 won van HEC 3 eveneens met 2—1. A.s. Zondag QUICK—HELMOND. R.W.B. Het is 1.1. Zondag voor de lagere elftal len van RWB een goede dag geweest. Vooral het 2e elftal stelde teleur voorna melijk doordat de doelverdediger al 'n zeer slechte dag had, verloor RWB 2 van HEC 2 met 7—1. R.W.B. 3 moest met G0 de meerder heid van WSC 3, de a.s. kampioenen van deze afd., erkennen, wat een normale uit slag ia Voor a.s. Zondag staat vastgesteld R.W.B.—KAATSHEUVEL HEUSDEN. He wedstrijd Vlijmensche Boys en Juli- anu alhier kon Zondag niet doorgaan, daar het veld te Vlijmen onder water stond. WEDSTRIJD-UITSLAGEN 4 Maart 1928. Afdeeling 4. le klasse A. Baardwijk; 2—WSC 2, 0—6. HEC 2—RWB 2, 7—1. Waalwijk 2Brabantia I, 21. 2e kla99e. RWB 3—WSC 3, 0—G. Waalwijk 3—HEC 3, 2—1. Baardwijk 8—BW 5, 2—1. WEDSTRIJDPROGRAMMA 11 Maart 1928. Afdeeling 4. le klasse A. Brabnntia I—HEC 2, J. Hornes. Baardwijk 2—HEC 2, P. Greebe. 2de klasse. RWB 3HEC 3, P. van Drongelen. Vlijm. Boys 2—BW 5, 12 uur, M. v. Vugt, Besoijen. Waalwijk 3Baardwijk 3, 12 u., F. Slaats. Het N.V.B.-wedstrijdprogiamma voor het Zuidelijk District luidt op Zondag 11 Maart a.s. als volgt le Klasse. M.V.V.—Willem II. N.V.B. HET ZUIDEN, le Klasse. le Klasse. LONGA—NAC NO ADPSV 2e Klasse A. BredaVlissingeu BredaniaRoosendaal MiddelburgDongen 2e Klasse B. PopeSittard VOS—Waalwijk BoxtelTegelen 2e klasse C. BleijerheidePalemig Heerlen Sport—St.m. Hendrik St.m. EmmaChèvremonnt KerkradeMZM 3e Klasse B. WSCDe Muggen W. v. BredaBoeimeer Reserve lé klasse. Willem II 2Eindhoven 2 NAC 2—De Valk 2 BW 2Helmond 2 Res. 2e klasse B. BW 3—VVV 2 Wilhelmina 3—De Valk 3 Res. 3e klasse C. Juliana 2Roermond 2 KORFBAL. W.E.K. Ingaande 1 Maart is het seizoen voor on ze korfbalclub weder begonnen met de ver plichte oefeningen onderleiding van den heer van Kempen alhier. Naar alle waar- schijnlijkhoid zal a.s.. Zaterdag een vriend schappelijke match gespeeld worden tegen de oud-Brabantsclie kampioen O.N.A. uit Tilburg. Bij gunstig weder staat dus den liefhebber van een beschaafde sport een mooie middag te wachten. Het is alleen te betreuren dat van de zij de der Waalwijksche dames nog zoo weinig belangstelling in deze voor hun eenige gelegenheid tot sport getoond wordt. Zijn ze te verlegen om deel te nemen of wat is de reden? Waalwijksche dames, treuzel niet langer, maar helpt mede om de sporteer van onze plaats hoog te houden en wordt lid van W.E.K. Wij verwachten U a.s. Zaterdag om half vier bij onze wedstrijd ter kennisma king met het mooie ingezonde korfbalspel. 1—2 6—0 4—1. 0—0 2—2. 4—0. 3—2. 0—4. 3—3. 2—1. 4—1. 3—1. 0—1. 2—1. 3—3. 5—2. 2—2. 1—3. 1—1. 1—5. Dus alles in bet gemak der liefhebbers zal van onze zijden worden gedaan 0111 de deelname zoo makkelijk en groot mogelijk te maken. A'an verschillende bonden kregen wij reeds een bericht terug eu gingen sympa thiek met ons voornemen mede en beloof den reeds huln medewerking. Vele lieten dat vergezeld gaan van een eereblyk, de een in den vorim van geld, de ander van me dailles en bekers, etc. Enfin, de lijst zal la ter nog wel gepubliceerd worden. Zoo u ziet, belooft het nogal wat te wor den. wy durven U dan ook verzekeren dat niets zal worden nagelaten om dit jubileum Concours op grootsche wijze te doeu slagen. Wij vertrouwen dan ook op aller mede werking te mogen rekenen, zoodat we een algemeene deelname mogen verwachten. Nadere bijzonderheden worden alsnog in dit blad vermeld. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 6 Maart. Ter veemarkt waren lie- ren aSa«ageV?tCrd: 1<Ji! P«a"den, 1131 magere runde- f». i,» i runderen. 180 vette kalveren, 2294 nuchtere kalveren, 90 graskalveren, 124 schapen of lammeren, 121 biggen, 12 bokken ol' geiten, 25 è%40 r>P4A VhJzÊa per kllo: koeien 27i v., 32i .c ,44 5?„c-ï ossen 38 c., 10—12 c., 40— veren 710. De aanvoer van koeien en ossen op de vette markt was matig. Do handel langzaam en prijs houdend. Een enkel prima spoelingkoe werd nog tot i cent boven noteering verhandeld. Stieren eveneens matig aangevoerd. Dc handel was over het algemeen kalm met vrijwel dc prij zen van gisteren. Vette kalveren waren tamelijk ruim ter markt. De handel was flauw en de prijzen van gisteren konden nauwelijks bedongen worden. Een enkel puik best kalf werd nog tot 7i cent boven notce- ring verkocht. Op de magere markt was de aanvoer van melk en kalfkoeien redelijk. De handel bleef lui en de prijzen stationair. .Tongvee weinig ter markt met eveneens nog luien handel ene prijshoudend. Graskalveren onbeduidend aangevoerd, weinig handel en geen verandering in de prijzen. Nuchtere fok- en slaclitkalveren met grooten aanvoer en zeer tragen handel met lage prijzen. Werkpaarden en slaclitpaarden en hitten waren matig aangevoerd, met flauwen handel en vrijwel de prijzen van de vorige week. Riggen zeer matig aangevoerd, met luien han del en ongeveer dc oude prijzen. Ovcrloopers met beperkten aanvoer, weinig han del en lage prijzen.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6