Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Witte Kozen. 'Gediplomeerd" Kraamverzorgster kunt titans HEERENBAAI PAARS-MERK NGDRD BRABATiD Probeert FEUILLETON Gevestigd te Waalwijk Spithoud-TJliehaël maarems jtféieéncnnclekivaétteit'f GEOPEND: GROOTESTRAAT 145 bij de Haven. van 50chper1/2 pond NUMMER 22. WOENSDAG 14 MAART 1928. 51e JAARGANG. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-AdresECHO. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD. Prae adviezen B, en W. Waalwijk voor de a.s. Raadsverga dering. Verhuring voormalig Postkantoor. Door den huurder van het huis aan de Markt (voormalig postkantoor) wordt ons te kennen gegeven dat in verband met de uitbreiding van zijn gezin eenige verandering in het tot bewoning ingerichte gedeelte van het huis zeer gewenscht zou zijn. Hij is bereid de kosten van die verandering voor zijne rekening te nemen, mits de huur na expiratie met 10 jaren often minste met 6 jaren zou worden ver lengd. De huur loopt af 1 April 1930. Tegelijk heeft hij een bod gedaan om het pand te koopen. Dit laatste moe ten wij sterk ontraden. Het huis grenst onmiddellijk aan ons toch niet te groote Marktveld en zou bij verkoop van het par.d uitbreiding aan die zijde, zouden wij te eeniger tijd voor de noodzakelijkheid daarvan worden ge plaatst, op groote moeilijkheden kun nen stuiten, zoo niet onmogelijk zijn. Bij de conditiën waaronder het huis is verhuurd, zou geen financiëel voor deel zijn te bereiken door belegging van de bij verkoop beschikbaar ko mende koopsom. Het ontmoet onzerzijds echter geen bezwaar den huurder tegemoet te ko men door den huurtermijn met6 jaren te verlengen, zoodat het einde van H OISTER WIJ K. Eerste klas bediening onder nieuwe directie. 40120 31 En bij dit voornemen moet hij iets ontdekt hebben, dat ongetwijfeld zeer fabelachtig klinkt, maar toch niet on waarschijnlijk is. Zijn heer, de vorst, was namelijk plotseling zeer melan choliek geworden, vermeed elk gezel schap en hield zich, ouder het voor wendsel van ziek te zijn, dagen lang in zijne kamer opgesloten, waar de stal jongen, die hem bespiedde, hem onrus tig op en neer zag loopen. Eindelijk, na langen tijd, werd de vorst werkelijk ziek, maar op zekeren dag verliet hij, niettegenstaande het verbod van den dokter, zijn bed en keerde eerst laat in den avond bleek en afgemat terug. Nog in denzelfden nacht brachten vier mannen, die de vorst zelf ontving, betaalde en heenzond, een groote, langwerpige kist in het paleis. Deze werd op den grond gezet in een klein kamertje, waarvan de vorst den sleu tel meenam. Later, toen alles in 't pa leis in diepe rust was, sloop de staljon gen in een zijvertrek naast die kamer, waar de kist stond, om van daaruit een poging in het werk te stellen om den huurtijd wordt gebracht van 1 April 1930 op 1 April 1936 Wij stellen U daarom voor het raadsbesluit van 14Maart 1924 in dien zin te wijzigen dat de huurtijd wordt verlengd tot 1 April 1936. Verkoop grond Antoniusparochie. Door't Kerkbestuur van de parochie v. d. H Antonius wordt ons verzocht te verkoopen 15 strekkende meters bouwterrein aan de 1ste St. Crispijn- straat, ten noorden aansluitend aan het terrein bestemd voor den bouw van een bijzondere meisjesschool. Het terrein wordt aangevraagd om daarop een bijzondere bewaarschool te stichten. Wij stellen U voor het terrein te verkoopen voor den prijs van f 75 per strekkenden meter en ons te mach tigen, de hiervoor noodige overeen komst aan te gaan. Aanschaffing Faecalieën-wagen. Het gemeentelijk Woningbedrijf on dervindt steeds grooter wordende moeilijkheden bij het ontruimen der privaatputten. Door de gewijzigde omstandigheden in de landbouwbe drijven stuit het vervoeren van pri- vaatmest in de nachtelijke uren op bezwaren, die alleen door hoogere uitgaven zijn te ondervangen Thans moet jaarlijks reeds ongeveer fl 100 aan extra-vergoeding worden ultge. zijne nieuwsgierigheid ten opzichte van den inhoud der kist te bevredigen. Doch hoe verwonderd was hij, toen hij door een reet van de deur den vorst met zijn anderen staljongen, die tot. grooten nijd van mijn zegsman zijn volle vertrouwen genoot, bij de kist zag staan. Zij hadden het deksel 'er af ge tild, en de vorst was bezig stroo in de kist te stoppen als om de ruimte aan te vullen, die zich tusschen den wand van de kist. en een ander, zwart geschil derd deksel bevond, dat, voor zoover de luistervink kon zien, bij het zwakke licht veel overeenkomst, had met het deksel van eene doodkist. De bediende van den vorst was juist bezig gaten in dit deksel te boren, maar vond dat zijne boor te klein was en ging zacht heen, om eene andere te halen. Toen de vorst, alleen was, tilde hy het zwar te deksel op, en de bespieder zag tot zijne ontsteltenis eene doode vrouw bij welker aanblik een pijnlijk gekreun aan de borst, van den vorst ontsnapte. Nog eer de andere staljongen weer te rug was, had de vorst het zwarte dek sel over zijn ontzettend geheim gelegd en stond toen bleek en wankelend bij de kist, terwijl het binnenste deksel door den jongen werd vastgeschroefd en het deksel van de kist er op werd gespijkerd. Den volgenden morgen ver trok de jongen met de kist, zooals de ander vernam, hierheen, naar Hoch- wald. De vorst nam zijn ontslag en de helper, of ten minste de betaalde heler van zijn misdaad, volgde hem later als kamerdienaar, welke betrekking hij nog bekleedt. Wat zegt ge nu, Sigrid, is dat geen vreemde geschiedenis?" „Vreemd, ja", zeide zij, terwijl zij keerd, zonder da* daarmede een be vredigende oplossing wordt verkregen. Ook van particuliere zijde ontvangen wij klachten over moeilijkheden om privaatputten geledigd te krijgen. Wij hebben daarom overwogen of het mogelijk zou zijn de privaatmest reu keloos te vervoeren, waardoor de werkzaamheden in het vervolg over dag zouden kunnen plaats hebben. Wij zijn daarbij tot de conclusie ge komen, dat alleer een eigen ophaal dienst, die beschikt over een motor tankwagen met zuigpompinrichtlng, de gewenschte oplossing zal kunnen geven. Deze dienst zou dan ook voor particulieren tegen matige vergoeding privaatputten kunnen ruimen. In de hierbijgevoegde exploitatie- begrooting wordt een beeld gegeven van de vermoedelijke exploitatie uit komsten. Ter toelichting op deze begrooting zij het volgende mede gedeeld. Het ligt in de bedoeling bij aan vaarding van ons voorstel de privaat- mest te deponeeren gedeeltelijk in een depot bij de Buardwijksche Steeg li !Bi Uti) pijp stoppen meteen D-EHeerenbaaJ- die in kwaliteit minstens gely/cisaan andere duurdere merken tabah 1G ld. per pond-20ct per ons 10d. perViona N.V. DOUWE EGBERTS TABAKSFABRIEKEN OPGERICHT 1753 D'EHeferen-Baai is dus thans verkrijg baar ïnpryten^ van.50d.tot f. f.25 per'/2 pond. opstond. Spini bleef nog zitten, hij dacht een tijdlang zwijgend na. Toen sprak hij „Wat mij daarbij verwondert is, dat de staljongen bij den vorst zelf nog geen profijt van zijn geheim heeft ge trokken. Hij wilde mij daarop geen voldoend antwoord geven, en dat doet mij aan de waarheid van het gehoorde twijfelen. Zoo iets vertelt men toch niet. voor tien lire aan den. eersten den besten, die de geschiedenis daarvoor wil hooren. Weliswaar zag de man er i hongerig en verloopen uit hij was toen als palfrenier te Rome, maar door zijn meester, wegens slecht gedrag ontslagen en zijn antwoord, dat hij bang was door den vorst, door den grooten heer, onschadelijk te worden gemaakt, heeft, ook zijn waarde. Vóór alles dienen wij nu te weten wat er van de zaak waar is en in. hoeverre de kamerdienaar van den vorst te gena ken is". „En dan?" vroeg Sigrid met hape rende stem, en met denzelfden strak- ken blik van zooeven. „Dan?" Spini haalde de schouders op. „Gij moet niet zoo ontsteld staan kijken, Sigrid Ik voer niets tegen den vorst in het schild, geen geweld, geen romantische dingen. Ik wil slechts u alleen en de vorst zal mij deze schoo- ne, slanke hand Sigrid verborg die huiverend in de plooien van haar ja pon „niet meer weigeren, wanneer hij weet, dat ik zijne eer in handen heb". „En als hij het toch doet?" „Dat is moeilijk aan te nemen", ant woordde Spini. „En zelfs al zou het zoo zijn dan nog hebben wij zijn ze gen niet noodig!" „Neen?" vroeg Sigrid «op spotten- den toon. „Waartoe dient dan al die drukte?" „Het is 'n aangenaam gevoel te we ten dat men iemands bestaan in handen heeft", zeide hij. „Vorst Hochwald kan mij veel kwaad doen, hij bezit, een gif, dat mij maatschappelijk kan dooden, mar het is een zalig bewustzijn een te gengif te hebben, dat aan mijn zorge loos leven het genoegen teruggeeft. Ik hen een niemand meer ik heb mijn maatschappelijke positie te verdedi gen en die mijner vrouw in de eerste plaats. Verder wil ik niets. Nu kwam Sigrid dicht naar hem toe. „Heeft u wel eens bemind?" vroeg ze met ruwe, schorre stem. „En dat vraagt u mij, u?" zeide hij verwonderd. „Drie jaar lang ding ik reeds naar uwe hand, zonder te wanke len is dat geen liefde? Nog meer u heeft mij afgewezen om redenen, die ik heb gekend en doorzien maar mijne trouwe liefde heeft, uw hart doen veranderen „Nu dan heeft, u wel eens gehaat?' viel ze hem ongeduldig en heftig in de rede. „Ja", antwoordde hij op vasten toon. „Eens. U! Toen in Florence, in de kerk van Badia „Dwaas!" siste ze, zoo zacht, dat hij liet niet kon hooren, en keerde zich om, teneinde heen te gaan. Spini hield haar echter tegen en sloot haar fijne, slanke gestalte vast in zijne armen. „Kunt gij het mij kwalijk nemen, dat ik u toen haatte?" vroeg hij. „Maar dat is voorbij goed en streng, alles op zijn tijd. En iedereen zal den Mar- chese Spini zijn schoone, blonde vrouw benijden Met knikkende knieën en bonzend hoofd deed Sigrid eenige passen ach teruit en ging heen. „Ik dacht niet, dal liet zoo moeilijk zou zijn", was de ge dachte. die telkens weer bij haar op kwam, de gedachte aan eene verloving met den man, die haar met afkeer ver vulde, maar wiens hulp ze koopen wil de met haar hand, onder 't vaste voor nemen hem te ontsnappen, zoodra ze zijne hulp niet meer noodig had. Zij dezen man trouwen? Nog veel liever zou ze in het water springen. Eene hui vering ging haar door de leden, als zij er aan dacht, dat hij haar gekust en in zijn armen had gehouden, haar, de trot- sche, stijve, koude Sigrid Erlenstein, die alle cavaliers, die haar tot dusverre waren genaderd, ver van zich af had weten te houden, zoodra ze het slechts hadden gewaagd haar op een afstand te aanbidden, om ten slotte hunne lief de andere, vriendelijker schoonen aan de voeten te leggen. Slechts één was niet afgeschrikt Spini Huiverend wischte Sigrid met haar zakdoek haar bleek, ontsteld gelaal af, als moest ze er iets verschrikkelijks van wegnemen. De vraag „Vernedert de liefde?" drong zich bij haar op en zij schrikte, toen haar eigen hart ant woordde „De liefde niet, zij verheft - de haat vernedert". De haat ja, dat was het! Maar neen, dat had ze niet ge wild. neen. dat niet (Wordt vervolgd). ho van het Zniden, Waali(jksrhr en Langstraatseke Courant, Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco per post door het geheele rflk 1.40. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, en*, franco te zenden aan den Uitgever. Prjjs der Advertentiën 20 cent per regel; minimum 1.50. Bö contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrfldag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". Uit het Duitsch van EUFEMTNA VON ADLEB8FELD-RALLE8TBEM. MAATSCmPPV VAM VERZEKf RING OP MET LEVEM DE

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 1