Studie-piano Machine-zwikker Aankomend draaier-bankwerker. POTENT 10 6 Laai al Dra adfüMas aanbesteden DAGMEISJE gevraagd VAN QFNT Co Een Stanzer, Een Overhaler, Een Qlatter. SCHOENEN onder no. W. VAN RAAK lichamelijke geschiktheid beantwoor dende honden krachtig worde ter hand genomen. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van Uw bericht omtrent de laatste Middenstandsver gadering en de reden waarom Uw blad geen verslag kon geven, mag ik wel mededeelen, dat hierbij van de zijde van 't Bestuar geen enkele op zet in het spel is, maar de o rrzaak alleen ligt in de afwezigheid van onzen secretaris, die zulks steeds op zich neemt. Dat een ander deze gelegenheid ie baat neemt om een bericht aan zijn blad te zenden, zonder dal het Waal wijksche blad, dat toch zeker onze Middenstands—actie moet steunen. Iets daarvan krijgt, hoewel de per- soon In kwestie van het besluit en afspraak inzake de pers geheel op de hoogte was. daarover zal ik maar niet veel zeggen, miar wel van het feit. dat hij, hoewel zelf tegenwoordig nog onjuist hetbeslotene weergeeft. Er is absoluut niet in princiep besloten een nijverheidstentoonstelling te organisee ren. er is alleen besloten om een commissie te benoemen, die de mo gelijkheid, waaraan zeer velen twij felen, zal onderzoeken, niets minder, maar zeker ook niets meer. Ik meende goed te doen dit in 't publiek mede te deelen om ver keerde gevolgtrekkingen te voorko komen. Hoogachtend, Een bestuurslid der Middenstands vereeniging Naschrift Redactie. Wij danken den geachten inzender voor bovenstaande mededeeling. Het beste zou o.i zijn dat men de pers gewoon op de vergaderingen toeliet, men kan dan toch aangeven wat voor publiciteit geschikt is Ook andere vereenigingen als W. B. e. a. laten toch ook de pers toe, al is het alg. ledenvergadering. Redactie 6PRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De afd. Sprang van het Ned. Werk liedenverbond „Patrimonium" kwam j I. Zaterdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in 19e jaarvergade ring bijeen. De vergadering wasgoed bezocht. Bij afwezigheid van den Voorzitter berustte de leiding voor dezen avond bij den 2en Voorzitter, dhr C Kloot wijk, die na de bijeenkomst op ge bruikelijke wijze te hebben geopend met enkele woorden wees op den groef en bloei der afdeeling en hare onderafdeelingen, n.l. de „Hulpkas" en de Koleninkoopvereeniging. Na het lezen der notulen bracht de Secretaris, de heer W. M Dalmeljer een uitgebreid verslag uit, waarin hij tevens van den groei der vereenigin* gewaagde. Het ledental gaat nog steeds in stijgende richting. Ook het verslag van den Penning meester. dhr. C. de Rooij, gaf reden tot dankbaarheid. Bij monde van dhr. J Vos—Spuij broek, bracht de commissie tot hei nazien der boeken van den Penning meester verslag uit, die constateerde dat deze in orde waren, waarvoor den Penningmeester werd dank gebracht Een 6 tal personen werden als lid der vereeniging voorgesteld. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden de heeren C. Klootwijk A. v. d. Schans en C. de Rooij. met groote meerderheid van stemmen herkozen, welke zich hunne herbenoeming lieten welgevallen Tot bestuurslid voor den Chr. Volks bond werd namens de afd. Patrimo nlum benoemd de heer J Vos— Spuijbroek. Tot afgevaardigden naar de jaar vergadering der Qeref. J. V. Timo theus werden gekozen de heeren J Vos en Jac. Ophorst. Op voorstel van het bestuur werd besloten a.s. Dinsdag 20 Maart een feestelijke jaarvergadering te houden Verschillende leden werden bereid ge vonden hunne medewerking te verlee- nen aan het welslagen dezer feest- vereadering. - Uit de vergadering gingen stemmen op van afkeuring van het adres van het Bestuur, naar aanleiding van het feit dat maandelijks wordt vergaderd Het bestuur bekende zulks volmon dig en beloofde in het vervolg maan delijks eene ledenvergadering uit te schrijven. Hierna werd de vergadering geslo ten en ging dhr. W. M. Dalmaner in Dankgebed voor. C\PELLE j.l. Donderdag hield de A. R Kiesvereeniging Nederland en Oranje" alhier, haar 8e jaarvergade ring onder leiding van haren Voorzit ter, den heer K. Alblas. Deze opende de vergadering, liet zingen Ps. 254, las vervolgens Operib. 21 en ging daarna voor in gebed. Door den se cretaris werden notulen en jaarverslag gelezen. Uit het laatste bleek dat de toestand der vereeniging bevredigend blijft, hoewel meer opkomst der ver gadering een ideaal is dat blijft wen ken. De penningmeester was zeer te vreden over den financieelen toestand. In weerwil van veel uitgaven voor verkiezingen en verspreiding Prot. Noordbr., was er nog een saldo van t4 21. Ds. Snoek sprak daarna zijn op wekkende rede uit, die met groote belangstelling gevolgd werd Als uit gangspunt had Zijn Eerw genomen 1 Timoth. 2, vers 1—3. De vermaning, door den Apostel hier gegeven, geeft spreker stof te handelen over 1. waar uit ze vloeit, 2 wat ze vraagt en eindelijk wat ze bedoelt. Op deze nuttige lezing volgde nog eenige be spreking. Voorts werden een drietal brochures verdeeld om onder de leden te circuleeren. n.l.: .Om de Vrijheid" door H. de Wilde. De heer U Koe nen, aftredend bestuurslid, wordt met bijna algemeene stemmen herkozen, terwijl in een nog vacante functie voorzien wordt door de verkiezing van den heer D. Rijken. Tot slot spreekt de Voorzitter nog een waar deerend woord aan bestuur en leden voor hunne medewerking in het afge loopen jaar. bindt allen op het hart om actief te blijven en in den nazo mer, zoo God wil. weer met vernieuw den moed den arbeid te hervatten, speciaal met het oog op den ernst der zaken, wat aangaat de verkiezingen te houden in 1929. Nadat nog gezongen was Ps. 121:1, ging de heer A.Hom mei voor in dankgebed en sloot de voorzitter de vergadering. In de een dezer dagen gehouden vergadering van de onlangs opgerichte utnbouwver. „Capelsche Onderlinge Tuinbouwvereeniging' genaamd, werd een definitief bestuur benoemd, be staande uit de heeren P. L. F. Tref fers, voorz., J. A. H. de Wit, secr penn., A. Dekkers. H. MouthaanenC Sterrenburg, commissarissen. De heer J. den Hollander heeft bedankt als penningmeester der Chr. Gemengde Zangvereeniging „Hal lelujah" alhier. J.l. Maandag bracht de aan de Ned. Herv gemeente aan den Loon- schendijk beroepen predikant Ds. A. A. v. d. Kooi uit Kampen een bezoek aan deze gemeente. Na kennismaking met kerkbestuur en kerkeraad werd onder leiding van een paar heeren dezer colleges pastorie en kerk be zichtigd, waarna Zijn Eerw. des avonds 7 uur voor een groot aantal belang stellenden in het kerkgebouw een spreekbeurt hield. Dezer dagen ontving de heer F J. Wittebol alhier, een gift groot 130 van H M de Koningin, teneinde in e gelegenheid te worden gesteldeen nieuwen trekhond aan te schaffen. Vorige week werd van een rij wiel. staande in den gang der O L school alhier, een rij wieibelastingplaat je ontvreemd Het plaatje was mtt een ijzerdraad aan het balhoofd bevestigd en gemerkt met de letters M N. De zaak is in handen der politie. A s. Dinsdag 20 dezer, des nam 4 uur zal in de Cnr. school te Sprang gelegenheid worden gegeven tot kos teiooze vaccinatie, terwijl Woensdag daaraanvolgende des namiddags half vier de gelegenheid hiertoe is open gesteld in de O.L. School te Vrijhoe ve— Capeile. J.l. Vrijdag des avonds half 7, werd in het vergaderlokaal aan de Hoogevaart alhier, een openbare ver gadering gehouden, uitgaande van de 5 G.P. te dezer plaatse Na opening door den voorzitter A Ros werd het woord gegeven aan den heer Kuiper, daartoe overgekomen uit Rotterdam, teneinde een lezing te houden over: „Overheidspoltiiek". Met gespannen aandacht werd deze leerrijke rede door de vele aanwezigen gevolgd. Voorts werd de heer A. Smits be- noemd tot secretaris der plaatselijke kiesvereeniging. WASPIK. Wegensongesteldheid van den heer van Amelfoort is tot tijde lijk onderwijzer aan de RK Bijzon dere Jongensschool aangesteld dhr W. Baaten alhier, Zaterdag 17 Maart a.s. des na middags twee uur zal in de voorma lige openbare lagere school alhier ge legenheid bestaan tot kostelooze koe pok-inenting. De landbouwer W. de W. ont ving een slag van zijn paard. Hoewel het ongeval zich in den beginne ern stig liet aanzien, viel het gelukkig nog al made. Dr. W. verleende genees kundige hulp. Door de gemeentepolitie werd tegen een persoon proces-verbaal op. gemaakt wegens overtreding der Wo ningwet (bouwen zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders). DRUNEN. Zondag vierden deleden der meisjes congregatie den ve.jaar- dag van haar Uir cteur den Z Eerw. Heer Pastoor Goossens. De avond werd geopend met een algemeen feestlied. Daarna werd door een der leden een toespraak gehou den, waarin Z Eerw. de beste wenschen van bestuur en leden werden aan geboden en dank werd gebracht voor al het goede door Z Eerw. voor de vereeniging gedaan. De zangeressen zongen eenige toe passelijke liederen, waarna werd op gevoerd het blijspel „Mevr. Knip schaar". Het geheele stuk werd, zooals we van deze club gewend zijn weer mooi en vlot gespeeld Vooral de comische Annemie wist in haar Noord- Brabrandsche tongval gedane leuke zetten, de lachlust steeds gaande te houden. De hoofdpersoon Mevr. Knip schaar wist als zoodanig haar rol mei waardigheid te spelen. De Z Eerw. Heer Directeur dankte allen voor de goede wenschen en het schoone hem geboden en hoopte nog vele jaren zijn beste krachten aan deze nuttige vereeniging te mogen wijden Tenslotte werd den leden een tractatie aangeboden, waarna allen h ogst voldaan huiswaarts keerden. Naar wij uit vertrouwbare bron vernemen, bestaan er plannen tot oprichting eener nieuwe voetbalclub genaamd „N. T. D." Het voorloopig oestuur bestaat uit de heeren A. Smits, Voorzitter, M v. Delft, Secre taris, J. Bruurmijn, Penningmeester en v. d. Sanden, aanvoerder. Wij wenschen hen met hunne nieuwe vereeniging veel succes, om zoodoende in onze plaats de spon meer te doen beoefenen en steeds op hooger peil tc voeren. NIEUWKU1K In een gisteren ge houden algemeene vergadering van den R K J. B. besloot men o.m. de inleggeiden voor nieuwe leden te bepalen op f 1.—. Nog besloot men dit jaar 2 proefvelden te exploiteeren een met variateitsproef van haver en een met bemestingsproef van aard appelen De poters hiervan zal men uit Sappemeer laten komen. Niet minder dan 8 nieuwe leden traden wederom tot de vereeniging toe. Onze J. B. komt thans in ver houding tot den Boerenbond in sterke gelederen te staan. In de gehouden jaarvergadering van de paardenverzekering werden tot bestuursleden herkozen L van Speijk en H. Fitters. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen inplaats van Nic. van Engelen, A. van Eggélen. Thans kunnen wij met zekerheid melden, dat in ons dorp een nieuw calé zal worden ingericht. Met de verbouwing wordt thans een begin gemaakt zoodat men hoopt, het met Paschen a s. te kunnen openen. De eigenaar de heer Siegers wil het naar de eischer. des tijds doen inrichten We wenschen den ondernemer goed succes. ADVERTENTIöN. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 14 Maart '28. Zaterdag slaagde te 's Bosch voor 't Godsdienstdiploma B. onze stad genoot, de heer Ad Verhoeven. De heer Vogelaar uit Andel, die hier in 't Wapen van Amsterdam Vrijdag avond een dam-scéance gaf, behaalde in 9 partijen van de 14 de overwin ning. Een partij eindigde met remise, terwijl hij er 4 verloor. Maandag herdacht de heer D Kamermans den dag, waarop hij voor 25 jaren werkzaam was op de druk kerij van de fa. L Veerman. Des na middags om 4 uren werd de jubilaris, omringd door de zijnen ten huize van de firmanten in een toespraak ge huldigd. waarbij hem een paar ge schenken van zijn superieuren en 't personeel werden overhandigd met den wensch, dat hij nog vele jaren lot wederzijds genoegen mag werkzaam zijn. Ten bate der Pluimveevereeni ging wordt een verloting gehouden de prijzen daarvoor bestemd zijn g.Èxposeerd in de vitrine bij de fa. Waijster. KERKNIEUWS. Eerste processie naar Waspik ter^re van de H Theresia van het Kindje Jezus In de dezer dagen gehouden comité- vergadering te Tilburg werd mede gedeeld, -dat reeds meer deelnemers zijn opgegeven dan één extra—tram kan vervoeren nl. plm 200. De be doeling is op 27 Mei, len Pinkster dag, per tram tot Dongen te gaan en verder te vopt (plm. 1 uur gaans). Voor het vertrek zal in de Parochie kerk Hoefstraat aldaar een H Mis worden opgedragen. Het comi'é ver wacht, dat nog velen zich zullen op geven aan de Schaepmanstraa» 67, dan zijn minstens 2 extra-trams noodig. T. Ct. Verloofd L. J. M. Middelkoop en R. A. van Linge Stud. Ing. Chem. Capeile (N. Br.), Veendam. 40193 Ben. Oosterdiep 16. Thuis 25 Maart '28 van 2'/2 tot 4'/2 uur. ONDERTROUWD: J. H. STEEGMANS Inspecteur der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen en J. A. C. CHARLES. Waalwijk, Venlo, 12 Maait 1928. Huwelijksvoltrekking te Venlo den lOen April 1928. 40197 Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het St. Franciscus ziekenhuis te Rotterdam, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader CORNELIS VISSERS, Begiftigd met het Eerekruis .Pro Ecclesia et Pontifice", in den ouderdom van 80jaar. Rotterdam Johanna Vissers geb. v. Bommel. Maria Vissers. Raamsdonk {Dorp) Karei Vfssers. Coma. Vissers. Amsterdam Hub. Vissers Greta Vissers Bijlhout en Kinderen. Drunen Joha. Hooljmaaijer- Vissers Adr. Hooijmaaijer en Kinderen. Waalwijk Joh. Vissers Henra Vissers v.Mlerlo en Kind. 's-Bosch Coma. v. Grinsven- Vissers A v. Grinsven en Kinderen. Waalwijk Bern. Vissers L. Vissers Didden 40192 *en Kinderen. Rotterdam, 11 Maart 1928 Het is ons een behoefte har telljk dank te zeggen aan allen die, onder welken vorm ook, van hun belangstelling hebben doen blijken bij gelegenheid van ons Gouden Huwelijksfeest. Speciaal betuigen wij onzen dank aan de buurtbewoners, met name de Dames- en Heeren- Comiiéleden, aan de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst", de harmonie „St. jan' en alle anderen die dezen dag voor ons tot een onvergetelijken hebben gemaakt, j. TREFFERS J. TREFFERS Greve. Waalwijk (voorm. Baardwijk). Maart 1928 40190 BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Loonopzand, zuilen op Vrijdag 23 Maart, des namiddags ten 2 ure ten GEMEENTEHUIZE te Kaats heuvel in het openbaar Het bouwen van een slacht huis met bijkomende wer ken op een terrein gelegen ?an de Gasfabriek te Kaatsheuvel. Bestek en teekeningen zijn vanaf Zaterdag 17 Maart lederen werkdag van 11-12 uur ie verkrijgen op het Bureau Gemeentewerken tegen betaling van f 5.-, restitutie op den dag der aanbesteding zelve f 2.50. Inlichtingen zijn tevens aldaar te bekomen. 40198 Voor direct een net gevraagd. Niet beneden 16 jaar. Grootestraat 37, 40194 WAALWIJK. te koop. Goed uitziende plano wegens overcompleet te koop tegen uiterst billijken prijs. Brieven onder letter B. a. h. Bureau v. d. blad. 40199 voor de Campereurfabriek WAALWIJK. 40200 Een bekwaam bij gevraagd GEBR. PULLENS, 40191 BAARDWIJK. Gevraagd Liefst oud-leerling Ambacht school. Brieven onder No. der advert, a. h. Bureau v. d. Blad. 40202 Er wordt voor direct gevraagd Brieven met opgave van ver langd salaris onder No. 3, Bureau van dit blad. 40201 Welke schoenfabriek of schoen fabrikant heeft nog op te mimen of wil gedurende het seizoen in consignatie geven, zoowel Heeren-, Dames- en Kin derschoenen, met wekelijksche afrekening. Steller dezer heeft een groote winkel met twee étalages Reeds jaren schoenwinkelier in een stad van Noord-Brabant Groote omzet verzekerd. Desverlangd geheim houding. Brieven onder No. 68 aan het Bureau van dit blad. 40186 Dames- en Heerenkapper GROOTESTR. 86. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder I Waalwijksche Stoomdr. Antoon Tielen. (Bulten rerantwoordeHJfcheld der Redactie.) Flinke Jongens roeit RATTEN' en MUIZEN radicaal uit. Dooijct v. 50 cenl en /.-Bij alle Drogliltn

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3