DE ECHO VAN HET ZUIDEN Ruwe Huid PUROL RECHTZAKEN. No. 22. Woensdag 14 Maart 1928. 51e Jrg. TWEEDE BLAD. Het nieuwe Kwartaal. Het is een algemeen bekend feit, dat DIT BLAD het nieuws uit Waalwijk en de geheele Langstraat het UITGE BREIDST geeft; een feit is het tevens dat het abonnementental van en de be langstelling in ons blad in elk opzicht dagelijks groeit. Zij die zich tegen April op dit blad abonneeren, ontvangen alle in deze maand verschonende nummers GRA TIS. PROVINCIAAL NIEUWS. Woensdag 13 Maart '28. Openbare raadsvergadering. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk te houden op Vrijdag 16 Maart 1928 des nam. 7 uur. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Verslag der Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs. b. Verslag van de R K. Hoogere Handelsschool over 1927. c. Goedgekeurd raadsbesluit tot ver huring eener woning aan A. Du- quesnoij. d. Idem tot verkoop van bouw terrein aan A. Jansen— Huijs. e. Idem tot verhuring van „de El- derwaard" aan P. v. d. Brand. f. Verzoek van de Algem. Tubercu lose—commissie om een subsidie voor 1928. g. Verzoek van de harmonie „St. Jan" om een gedeelte der oprichtingsschuld voor rekening der gemeente te nemen. h. Procesverbaal van de opneming der boeken en kas van den Gemeente Ontvanger met rapport van de verifi catie der administratie. i. Rapport van de verificatie der administratie van het Woningbedrijf. 2. Voorstel tot verlenging van de huur der woning, verhuurd aan ivo van Haren. (Zie prae-advies). 3. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de St. Crispijnstraat voor het bouwen van een Bewaarschool. (Zie prae—advies). 4. Voorstel tot aankoop van een faecaliënwagen. (Zie prae—advies A). 5. Voorstel tot tusschentijdsche beëindiging der huurovereenkomst en tot verhuring opnieuw van café „De Korenbeurs". (Zie prae-advies B. en W 6. Voorstel tot wijziging van de verordening op de na—keuring van films. (Art. 4 Bioscoopwet). (Zie prae-advies). 7. Benoeming van een directeur der Gemeente Licht- en Waterleiding bedrijven. De aanbeveling overeenkomstig art. 9 der Verordening op het beheer der Gemeentebedrijven, is samengesteld als volgt: lo. J. H. Brunklaus te Tilburg. 2o. P. G. van Vliet te IJmuiden. Een dubbele nakeuring. In dit nummer (le blad) hebben wij opgenomen, de ontwerp-verorde ning als bedoeld in art. 4 der Bios coopwet, en 't daarop betrekking hebbend prae-advies van B. en W Zooals bekend worden thans door de Rijkskeuringscommissie de films z.g. op leeftijd gekeurd en dien over eenkomstig door de Zuidelijke Com' missie ook nagekeurd. Nu vragen wij ons af gaat het voorgestelde art. 6 onzer plaatselijke verordening, niet veel verder dan de wet, en waartoe? Veronderstel de Rijkskeuringscom missie keurt een film goed voor per sonen vanaf 14 jaar; ook de Zuide lijke vereeniging kan zich met de keuring vereenigen en hecht er haar goedkeuring aan, maar dat alles wordt nu toch te niet gedaan door Art. 6 der plaatselijke verordening. O.i. gaat dit art. wel wat te ver en schijnt men geen vertrouwen te hebben in een algemeen goedgekeurde en na-gekeurde him, toegankelijk voor personen van eiken leeftijd. Beloopen we nu ook nog de kans, dat voor een film als hier bedoeld, behalve de Zuidelijke Commissie ook nog weer eens de plaatselijke Com missie zal na-nakeuren Waarom mogen kinderen boven 14 jaar hier niet tegenwoordig zijn bij films, die door twee keuringen goed gevonden zijn voor kinderen van eiken leeftijd en waarom moet men hier 16 jaar zijn om deze bij te wonen, buiten schriftelijke machtiging van den Bur gemeester. Is dit niet „roomscher dande Paus?" Waalwijks Belang. De algemeene ledenvergadering van „Waalwijks Belang" die Maandag avond 12 dezer zou worden gehouden is door onvoorziene omstandigheden tot nader oproeping uitgesteld moeten worden. Wij hopen spoedig te kunnen publi ceeren tegen wanneer zij thans is vast gesteld. C. Vissers, f Op 80 jarigen leeftijd overleed j.l. Zondag in het St. Franciscuszieken- huis te Rotterdam de heer C. Vissers. De heer Vissers is voor vele ingeze tenen en zeker voor lederen oud f4294 f3920 f3900 f3800 f3445 f3375 f3268 Baardwijker een oude bekende. Niet minder dan 54 jaar lang was hij on afgebroken organist in de St. Clemens- keik en al dien tijd een voorbeeld van nauwe plichtsbetrachting en toe wijding voor de muziek. Nadat hij bij het uitbreken van den oorlog in 1870 eenigen tijd gemobili seerd was geweest, kreeg hij bij zijn terugkeer zijn vaste aanstelling als organist, welke functie hij tot 1924 vervulde. In 1920 herdacht hij onder groote belangstelling zijn gouden feest ais organist der St. Clemenskerk, bij welke gelegenheid Z. H. de Paus hem om zijne groote verdiensten begiftigde met het eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Bij zijn vertrek naar Rot terdam werd hij tot eere—lid van het Zangkoor benoemd en ieder jaar was nij nog op het St. Ceclliafeest present, üe overledene mocht ook zijn diaman- tenfeest als lid der H. Familie vieren en was niet weinig trots op de fraaie eere—teekenen bij die zeldzame ge legenheid ontvangen. ingevolge den wensch van den overledene is zijn stoffelijk overschot gisteren per lijk—auto naar hier over gebracht en had hedenmorgen de piecntige uitvaart plaats in de paro chiekerk van den H. Clemens, waarin „Kees" meer dan een halve eeuw de plechtigheden met zijn orgelspel had opgeluisterd. De lijkbaar werd gedragen door de leden van het Zangkoor, die onder den lijkdienst de Requiem—Mis van Halier uitvoerden. Aan de groeve zong het Zangkoor nog het vierstemmige „Op 't Kerkhof van de Vliegh ais een laatste afscheids groet aan hun verdienstelijk oud—lid. Hij ruste in vrede. Aanbesteding. Uitslag der gehouden aanbesteding van een schoenfabriek aan de Besoijen schestraat te Waalwijk voor rekening van den heer A. P. Maijers, door den architect H. J. van den Heuvel te Kaatsheuvel A. Bonis, Waalwijk M. Wijnands, Waalwijk Zw. Treffers, Waalwijk M. v. d. Hammen, Waalwijk C. Michael, Vrijh.Capelle I. W. Mieuwenhutzen, Sprang—Capelle J. v. d. Meijs, Waalwijk Gegund aan J. v. d. Meijs. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer Bossaerts werd Zaterdagnamiddag in Hotel Verwiel de aanbesteding gehou den voor het bouwen van een villa in de Mr. van Cuothstraat voor rekening van den heer A. Jansen Huijs. Ingeschreven werd als volgt: H. Maas ^T5C C. B. Timmermans f 18 951 A. Vermeer 1? 97; Fa. Aarts 17 ^5 Kooien f 980 Aan den laagsten inschrijver werd gegund. Kanarievereeniging De onlangs alhier opgerichte Kanarie vereeniging „Ons Genot" heeft zich thans definitief gevestigd in het calé „Centrum" van den heer Massuger Begrafenis v. Dommelen. Gistermiddag had op het Protestant- sche Kerkhof te voorm. Besoijen de begrafenis plaats van wijlen den heer v. Dommelen, die j.l. Vrijdag op zoo noodlottige wijze om het leven kwam ln den lijkstoet trokken o a mede het spoorwegpersoneel van Waalwijk zoowel van den technischen als van den administratieven dienst Aan de groeve werd een kort woord gesproken door den heer Beloo Stationschef alhier. Spr. zeide, dat Dommelen was geworden een slacht offer van 't gevaar waaraan de spoor wegarbeider steeds is blootgesteld Niet alleen de familie, maar ook het spoor heeft reden om te rouwen over 't verlies van dezen ijverigen, plichts betrachtenden spoorwegman, die ge durende 26 jaar de Spoorwegen en dus ook 't algemeen belang gediend heeft. Een familielid van den overledene dankte. Ds. Schlemper las daarna psalm 13U „'t lied uit de diepte". Op 't graf werden twee kransen gelegd, een van het Stationspersonee en een van den Centralen Bond. Nog een primeur. In navolging van z'n collega haast de correspondent van het „D.v.N B. zich thans om z'n lezers van 't zelfde „laatste nieuws" te dienen. Gisteren lazen wij in genoemd blad dat de Raad der gemeente Rotterdam voor eenigen tijd terug een commissie heeft ingesteld om te onderzoeken welke de oorzaken zijn, dat verschil lende stukgoederen, die vroeger over Rotterdam gingen, thans over andere havens(Antwerpen) worden verscheept Dat „voor eenigen tijd" is noga rekbaar voor 't D. v. N. B. Bedoelde commissie werd ingesteld in Februari 1927, dus voor meer dan een jaar geleden. En dan wordt gepubliceerd een antwoord van de Langstraatsche K.v K., betrekking hebbend op bovenge noemde kwestie, maar men schijnt niet te weten, dat dit gedateerd is 30 Maart 1927. Ingezonden Mededeelingen. van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. De Cito. De autobusonderneming „Cito" deelt ons mede, dat zij in de gelegenheid is gesteld haar autodienst op het traject van ,s Hertogenbosch over Waalwijk naar Tilburg te liquideeren uiterlijk Mei a.s. De Hollandsche Buurtspoorwegen zijn bereid gevonden daartoe hunne medewerking te verleenen, ConJliet in de Kledingindustrie. Het conflict in de Kledingindustrie is geëindigd, zoodaide staking Dinsdag middag is opgeheven. Hedenmorgen heeft het bij 't conflict )etrokken georganiseerd personeel der firma C. Cn. de Gretff alhier het werk wederom kunnen hervatten. R. K. Hoogere Handelsschool. Heden brachten de twee hoogste klassen der Hoogere Handelsschool alhier, onder leiding van directeur en leeraren een bezoek aan JurgensMar- garinefabritken te Oss. Goedkoope Radio Waarschuwing. Den laatsten tijd komen er ook in Nederlandsche bladen advertenties voor, waaibij door E. Giöo, Verzend huis te Berlijn, tegen toezending van 14.90 radiotoestellen worden aange boden. Reeds velen zijn op deze verlok kende aanbieding ingegaan en.... er ook 't slachtoffer van geworden. Ook tn Waalwijk, Kaatsheuvel en omlig gende plaatsen werden reeds personen door de Dultsche oplichtersfirma beet genomen. De firma komt in zooverre hare verplichting na, dat ze U wel een toestel zendt, dat eenige overeen komsten toont met een echt radio toestel. Maar in werkelijkheid is het kinderspeelgoed ter grootte van een sigarenkistje. Bij goede aansluiting kan men ook iets uit de lucht opvan gen, maar onderscheiden kan men niets. De geluiden die't imitatie-toestel voortbrengt, zijn dezelfde ais de hinder lijke seinen en storingen in een goed toestel en alles is misschien een kwartje waard. Men zij gewaarschuwd Oplichting. Door de politie werd alhier in verhoor genomen zekere L. uit Am sterdam, verdacht, van oplichting van leder ten nadeele van de fa. M. alhier Na 't verhoor werd verdachte over gebracht naar 's Bosch. Proficiat. Wij vernemen dat Mej. D. Lom barts, werkzaam ten kantore van den heer I. C. Mortier alhier, den eersten prijs heeft gewonnen, zijnde f 50.-, voor de beste antwoorden op de verkoop cursus—prijsvraag, uitgeschreven door „Mededeelingen", Olficieel Orgaan der Nederl. Vereen, van ijzerhandelaren uitgave Gtyer, Amsterdam. Als we weten, dat er door eerste krachten van groote verkoophuizen in den lande aan dezen wedstrijd werd deelgenomen, dan is de onder scheiding wel een belangrijke, en voor Mej. Lombarts een uitstekende aan beveling. We feliciteeren haar met dit succes Actie tegen de P.N.E M.-tarieven. Naar uit eene achterstaande adver tentie blijkt, schijnt er in breeden kring ontstemming te rijzen, over de onevenredig hooge tarieven, welke de stroomverbruikers van de P N E.M zoowel particulieren als industrieelen en middenstaanders, gedwongen wor den om te betalen. Wij vernemen, dat eene actie op groote schaal in voorbereiding is, om ie trachten aan dien toestand een einde te maken. N. V Lederfabneken Gebrs. Keunen te Eindhoven. Viering van het EeuwCeest. Gisteren vierde de N. V. Lederfa brieken Gebrs. Keunen te Eindhoven (waarvan G. v. Loon's Import-Mij alhier, de vertegenwoordiging heeft, het eeuwfeest van de door den groot vader der huidige drie hoofdige direc tie gestichte leerlooierij, Om 10 uur verschenen de drie firmanten met hun families in de in feestzaal her schapen afdeeling „stollen". Hier voerde 't eerst 't woord namens het personeel de heer J. van Lieshout, boekhouder, die als geschenk een brons, van den Eindhovenschen pas overleden kunstenaar Zimmerman, aanbood, voorstellende een moment uit het bedrijf n.l.een arbeider bezig op den vleeschbok. Vervolgens werd er gesproken door de meesterknechts, de heeren v. d. Kraaij en van Geffen en verder door een paar oud-gedien- den, de heeren Hector en Franssen. Allen gewaagden van de goede verhouding tusschen patroon en werk man, de goede sociale verhoudingen in dit bedrijf en van de energie der directie, die het brood van eenige honderden arbeiders veilig heeft weten te stellen, waar zoovele andere looie rijen die niet met haar tijd meegingen, aan kuip en run ten onder zijn gegaan. Namens de directie sprak de heer J. Keunen Hzn. Om half een werd ten huize van genoemden directeur gerecipieerd, waar o. m. verscheen de burgemeester van Eindhoven, de heer Verdijk en eenige raadsleden, de voorzitter der Kamer van Koophandel voor Oost-Noord-Brabant. H. Schellens, de voorzitter der R. K. Werkgevers- vereeniging, de heer H. v. Futt en voorts talrijke industrieelen uit Eind hoven en omgeving, maar ook uit ïeel Nederland en uit vak- en orga nisatie-kringen, terwijl ook het buiten- and zijn atgevaardigden ter huldiging gezonden had. Niet minder dan 62 bloemstukken waren van heinde en ver binnenge komen, tal van telegrammen enz. Des middags werd het personeel een matinee aangeboden in de Chicago bioscopen en des avonds een feest maal in Apollo s Lust. De directie vereenigde voorts hare familie aan een feestmaal in hotel Royal. Ajschatfing van Carnaval. Men deelt mede dat te 's-Bosch in de katholieke raadsfractie besloten is, dat amendementen worden ingediend o m. beoogende, de afschalfing van Carna val en de regeling van het dansen. Hengstenkeuring. De Provinciale Regeilngscommi68le voor de Paardenfokkerij in Noord- Brabant heeft besloten, voor het jaar 1928 de volgende premiekeuringen van stamvaders met afstammelingen te houden; te Heimond en Eindhoven op 10 Juli, te Oss en te Haps op 11 Juli, te Breda en te Ossendrecht op 12 Juli, te Zevenbergen op 13 Juli en te Steenbergen op 17 Juli voor het ype trekpaard en te Waalwijk op 13 Juli en te Zevenbergen op 13 juli voor het type tuigpaard. De aangifte moet geschieden vóór 19 Juni bq den heer G. J. M. Wage naar te Heeswijk. Memënkeuring. De Provinciale Rcgelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Noord Brabant heeft besloten voor het jaar 1928 te houden keuringen vanmernën van 2 en 3 jaar, van tot 8 jaar en van 9 jaar en ouder en tot het toe kennen van bijdragen en medailles tot een bedrag van f 4500. De keuringen worden gehouden voor het type trekpaard te Helmond én te Eindhoven op 15 Mei, te Haps en te Uss op 16 Mei te Zevenbergen op 18 Mei, te Breda en te Ossendrecht op 22 Mei en te Steenbergen op 23 Met. Voor het type tuigpaard worden de keuringen gehouden te Zevenbergen cp 18 Mei en te Waalwijk op 24 Mei. De aangifte voor deze keuringen moet geschieden vóór 24 April a s. bij den heer G. J. M. Wagenaar te Heeswijk. Waarschuwing. Namens den O. v. J. bij de arr. Rechibank te Almelo, waarschuwt de orig.-comm. Kon. Mar. te Almelo ernstig om niet in te gaanopaanbleding van E. Giao, Verzendhuis te Berlijn, Pankow 1. Duitschland waar deze in Nederlandsche bladen aanbiedt, om legen zeer geringe verzendkosten, zonder eenige verplichting radiotoe stellen in eigendom af te staan, daar bij hem, brig.-comm. voornoemd, ern stige klachten zijn binnengekomen van personen, die op dergelijke aan biedingen geld hadden gezonden en het beloofde radio-apparaat niet ont vingen. jn verband daarmee verzoekt de brig.-comm. Kon. Mar. te Almelo, door toezending van een kaartje of anders zins, te worden bekendgemaakt met de namen en adressen van personen in Nederland, die op dergelijke aan biedingen van E. Giab, geld hebben gezonden en geen radio-apparaat hebben ontvangen. Mochten er personen zijn, die op bovenvermelde wijze een radiotoestel hebben ontvangen, dan verzoekt de brg.-comm. voornoemd, daarvan in kennis te worden gesteld. Overneming in de bladen wordt beleefd verzocht. van het landwerk en een van den Meelhandelaar B. onderweg S is niet doch B. wel voor zijn paard ver zekerd. De timmerman C. B. van Made, werkzaam aan den Sluisbouw te IJmuiden is van zes meter hoogte gevallen, waardoor hij een hersen schudding bekwam. Hij is in het Ziekenhuis aldaar opgenomen, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel. 13 Maart '28. Raadsvergadering. Vergadering van den gemeenteraad op Zaterdag 17 Maart a.s. des nam. len 3 ure, ter behandeling van 1. Voorstel verkoop bouwterrein naast de woning van Dr. Vercauteren te Kaatsheuvel. 2. Voorstel verbouwing Openbare Lagere School te Kaatsheuvel, in ver band met de aanstelling van een 9e en bij invoering van het verplicht 7e leerjaar van een 10e leerkracht. 3. Voorstel bezoldiging Secretarie- personeel in verband met de wijziging door het vertrek van den heer J. van Besouw ontstaan. 4. Verzoek om ontslag van Mej. C. van der Haart als onderwijzeres aan de Openbare Lagere School te Loonschendijk. 5. Adres 1. J. N. Teunissen, Direc teur der Lichtbedrijven, inzake het te bouwen noodslachihuis. 6. Verzoek M. van den Hoven te Kaatsheuvel om verlegging van den weg aan de Baan. 7. Adres van het Bestuur der School voor Nederduitsch Hervormden te Loonschendijk in zake verbetering der schoolramen. 8. Bespreking afsluiting van de Gasthuisstraat te Loonopzand voor het berijden met autorijtuigen en motor rijwielen. 9. Bespreking gasvoorziening te Loonopzand en het voteeren van de daartoe noodige gelden. 10. Behandeling Bouwverordening. 11. Reclames belastingen. Gegund. Het bouwen van een Concertzaal voor rekening van den heer J. van Dun alhier onder leiding van architect. H. van den Heuvel is gegund aan de heeren Gebr. v. d. Hoven enden heer L. Luxemburg. Nieuwe zaak. De ljmuider Vischhal geexploiteerd door den heer G. Wooning is over geplaatst naar de Peperstraat. Sinds de oprichting mocht zich deze zaak in een voortdurende belangstelling verheugen. De interesse zal beslist niet verminderen nu de zaak naar de eperstraat is verplaatst. Bij de opening waren vele bloemen aangeboden, die met de fijne vischsoorten in de vitrine tentoongesteld voortdurend bekijks hadden. Ook 't interieur der hal ziet er frisch uit en is practisch ingericht. De ljmuider Vischhal voorziet in een groote behoefte en mag op een drukke cliëntèle roemen. Bel Canto. De Liedertafel „Bel Canto® houdt Zaterdag a.s. een algemeene vergade ring, waarin zal worden overgegaan tot het verkiezen van een definitief bestuur. Dit bestuur zal bestaan uit leden der vereeniging en drie daar buiten. v Ontslag. Mej. C. v. d. Haart, onderwijzeres aan de O. L. School aan den Loonschen Dijk, heeft als zoodanig ontslag aan gevraagd met ingang van 1 Mei a. s. Tooneel. De Tooneelvereeniging „Geest beschaving", die oorspronkelijk op Zondag a.s. een tooneelavond zou geven in de Apollozaal, komt thans in plaats van op dien datum, 15 April a. s. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Woens dag 14 Maart 1928, des namiddags ten 3 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken en mede deelingen. 2. Vaststelling kohier hondenbe lasting. 3. Af- en overschrijving en wijzi ging der begrooting 1927. 4. Vaststelling der verordeningen op de heffing en invordering der G 1 B. 5 Oninvorderbaar verklaring der achterstallige belastingaanslagen. MADE. Dit jaar zullen alhier op Donderdag 15 Maart a.s. niet minder dan 80 communicanten hun eerste H. Communie doen. Vanaf heden is aan de halte station Made—Drimmelen een brieven bus geplaatst, die door de bestellers van Made viermaal daags gelicht wordt. Denifitief zijn alhier voor de A.T.O. drie stopplaatsen aangewezen n.l. Hotel Korenbeurs, Café Hof van Holland en Café Groenmarkt. De vorige week zijn twee paarden plotseling doodgebleven, een van den landbouwer S., bij het beëindigen Uitspraken. P. M. v. G. 25 jaar, arbeider te Udenhout strooperij met den lichtbak, f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis. De politie beleedigd. G. F. K. koopman te Udenhout had te St. Michiels Gestel, terwijl hij zich bemoeide met een geval, dat hem niet aanging, een grooten mond tegeneen politieman die het toch al kwaad genoeg had. De beambte C. v. Pulje- broek n.l. arresteerde een dronken motorrijder, toen verdachte hem ver weet dat hij zelf „een borrel gedron ken had". Conform den eisch werd verdachte veroordeeld tot f 20 boete. Een dwaallicht. H. M. een verschoppeling uit Til burg. zwierf zonder werk, zonder onderdak rond en bedelde vooral veel in Waalwijk, want daar zijn de men- schen goed en medelijdend. Ja maar, je maakt het de menschen in Waalwijk zoo lastig met die land- looperij. Kunt ge niet in Tilburg, waar je thuis hoort, aan den kost komen? vroeg de president. Neen. niemand trekt zich nog iets van me aan, klaagde verdachte. 't Is bard, aldus de president, maar je moet toch van de straat óf naar Veenhuijzen. Hoe denk Je er ovar?

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 5