F a. A. v. d.Wee-Cools landbouwer waardeloos zou worden, meenen B. en- W. te hebben onder vangen door er compost van te laten maken. In de gemeente-woningen, waarvoor de faccaliënwagen dan toch 'tmeeste dienst zal moeten doen, is geen water spoeling aanwezig. De auto zal een breedte hebbem als normaal spoor en zoo noodigdusook door z.g. dammen kunnen rijden. De Voorzitter meent ernstig bezwaar te moeten maken om het ontruimings uur van privaten te vervroegen en des 's morgens te verlaten. Nu smokkelen de boeren toch al bij 't vervoer van z.g, gier. Loeff Ik heb er met landbouwers over gesproken, en die zijn met dit voorstel zeer ingenomen. Van Driel. 't Komt mij voor, dat de tank nog wel iets grooter inhoud mag hebben. Dan zou 't immers mogelijk zijn om ineens 2 putten te ledigen, wat nu niet kan. Een tank van l'/a M3 inhoud is m i. te klein, 't Zal toch ook wel een voordeel geven in de exploitatie of men 1 of 2 keer moet rijden. Voorzitter. We hebben twee dagen als maximum genomen, maar een grootere wagen zal wel duurder zijn. Pullens. Zoo ik heb gehoord zal er #ioor particulieren ook wel een druk gebruik van worden gemaakt en dan ben ik 't eens met den heer v. Driel, dat een grootere tank goedkooper is in de explitatiekosten. Wethouder Eibers zegt wel dat het voornamelijk om den woningbouw zal gaan, maar particulieren zullen er ook een groot aandeel in hebben. Eibers. De opzichter is hieromtrent bij een deskundige geweest en ook wij hebben meermalen over de grootte van de tank gesproken. Waar dit door deskundigen is uitgewerkt, lijkt 't me beter dat we ons daaraan houden en hier niet onberedeneerd te werk moeten gaan. De opzichter Is werkelijk voorge licht door deskundigen. Voorz. We zouden nu een besluit kunnen nemen maar dan nog nader overwegen of het gewenscht is een tank te nemen met een inhoud van 2 M3 dan wel of het ecomischer is ons aan 't eerste voorstel te houden, dus een tank van l'/2 M3. Blijkt nu na voorlichting dat we beter een tank van 2 M3 kunnen aan- schiffen dan zullen we dat doen en anders hebben we de machtiging een tank te koopen van V/a M3. Het lid v. Loon licht nog toe dat men bij een grootere tank ook een geheel andere chassis moet hebben waarbij men dan in een veel hoogere klasse komt te vervallen. Spr. zegt, dat 't met een auto geen bezwaar is om zoonoodig een keer tweemaal te rijden. De Voorz. beaamt dit. Rox, En wat zijn de kosten voor particulieren Voorz. Dat hebben we nog niet uitgemaakt. We zullen hieromtrent eens een regeling vragen van andere gemeenten. Hierna gaat de raad met het voor stel accoord. 5. Voorstel tot tusschentijdsche beëindiging der huurovereenkomst en tot verhuring opnieuw van café „De Korenbeurs". (Zie prae-advies vorig nummer). Voorzitter. Hier zit nog 't volgende aan vast Govaerts heeft van ons gepacht 't vervoer van de kolen naar de gas fabriek en ook 't bezorgen van cokes. Nu wil Govaerts ook zijn vrachtrijderij van de hand doen en over 't loop- pende jaar, ik geloof, dat 't tot Febr. is, van zijn contract ontheven worden. De kwestie is nu nog deze. Govaerts heeft 't voerwerk aan zeer lagen prijs aangenomen. Ik heb gehoord dat zijn prijzen de verontwaardiging hebben opgewekt van andere vrachtrijders. De bedoeling van ons college is nu om op punt 5 in te gaan maar daar aan verbinden de bepaling dat wij hem ontslaan van zijn contract onder voorwaarde, dat hij daarvoor een maximum bedrag stelt van f 200. Mocht 't verschil met de nieuwe pacht som geen f 200 zijn, dan kunnen wij hem 't te veel betaalde restitueeren. De nieuwe verpachting zouden we wenschen te doen voor den tijd van drie jaar, Als wij Govaerts hierin te gemoetkomen en hem dus op de ge stelde voorwaarde van 't contract ontslaan, dan kunnen we die oude rommel achter de Korenbeurs afbre ken en er den toestand aanmerkelijk verbeteren. van Driel. Volgens dit voorstel be loopt de gemeente alleen risico. Ik zou een bedrag vaststellen en er dan aanhouden. Als 't verschil nu meer dan f200 bedraagt behoeft Govaerts niet bij te betalen, terwijl hij wel restitutie krijgt als 't verschil minder is. Dat vind ik niet goed. Waarom moet nu de ge meente alle risico dragen Voorzitter. Als er hier geen andere omstandigheden bij waren, dan kon ik uw meening wel deelen, maar wij krijgen van den anderen kant ook eenige compensatie. Wanneer wij achter 't café de oude boel kunnen afbreken dan zou die open plaats misschien nog wel productief gemaakt kunnen worden voor de kermis. Door opruiming kunnen wij daar in elk ge val den toestand verbeteren. De bedoeling is nu verder, dat wij den heer Govaerts machtigen z'n café over te dragen aan Snijders. De heer Snijders kan dan met de gemeente een nieuwe overeenkomst aangaan. De voorwaarden zijn ongeveer dezelfde 'als die waarop Govaerts de Koren beurs van Noord-Braband heeft ge pacht. We krijgen nu alleen dat Snij ders die oude boel achter 't café prijs geeft. Kan de raad zich met dit voorstel vereenigen Conform voorstel wordt besloten. 6. Voorstel tot wijziging van de verordening op de nakeuring van films. (Art. 4 Bioscoopwet). (Zie prae—advies vorig nummer). De Voorzitter licht toe dat in art. 7 een fout is gekomen. Dit art. bepaalt dat de Burgemeester belast is met de keuring van een eventueel tusschen- program. De bedoeling nu is, dat art. 7 der verordening in dien zin wordt gewijzigd, dat z.g. tusschenprogram- ma's bij een bioscoopvoorstelling de goedkeuring behoeven van de plaatse lijke Commissie, als bedoeld in art. 18 der Bioscoopwet. De plaatselijke Commissie krijgt dus voortaan 't eventueele tusschen- program te beoordeelen. Volgens den V oorziter zal dit niet dikwijls voorko men. In de Flora gaf men vroeger nog wel eens een tussckenprogram, maai den laatsten tijd komt dit niet meer voor. De leeftijdsbepaling 16 jaar heeft steeds in de politieverordening gestaan. 't Is er ingebracht omdat volgens art. 6 bij overtreding alleen de exploitant strafbaar is. Maar Gedeputeerden ad- viseeren om de strafbepaling ten op zichte van de ouders op te nemen in art. 6 der plaatselijke Bioscoopveror dening. Na deze toelichting wordt 't ont werp z. h. s. goedgekeurd De heer Pullens vraagt nog of er reeds een plaatselijke Commissie be staat. Voorzitter. Ze is in wording. We hebben verschillende personen aange schreven en op één na alle instemming reeds ontvangen, 't Is de bedoeling dat een der wethouders als Voorzitter der Commissie zal fungeeren. Als de Commisie benoemd is, dan wordt ze ge ïnstalleerd en beëedigd en dan kan ze haar taak beginnen. 7. Benoeming van een directeur der Gemeente Licht- en Waterleiding bedrijven. De aanbeveling overeenkomstig art. 9 der Verordening op het beheer der Gemeentebedrijven, is samengsteld als volgt: lo. J. H. Brunklaus te Tilburg. 2o. P. G. van Vliet te IJmuiden. De Raad gaat hierna in geheime zit ting. Na heropening gaat de Voorzitter direct tot stemming over met dit resul taat: J. H. Brunklaus, 2 stemmen en P. G. van Vliet, 9 stemmen, zoodat de heer van Vliet met over- groote meerderheid van stemmen is benoemd. De nieuwe Gasdirecteur. De heer P. G. van Vliet werft geboren te Vlaardingen-Ambacht, den 8en Mei 1896. Na de 5-jarige H.B.S. te«hebben afge- loopen volgde hij een speciale oplei ding voor de suikerindustrie. Toen hij eenige suiker-campagnes had meegemaakt, werd hij benoemd tot ambtenaar aan de cokes-fabriek dei- Staatsmijn Emma te Heerlen, waar hij speciaal belast was met de chemische controle van drinkwaterstations. Sedert 1924 is de heer v. Vliet werk zaam bij dï Koninklijke Nederlandsche Hoogoven-staalfabrieken te IJmuiden, waar hij belast is met de scheikundige controle van bijproducten. (Ongecorrigeerd). Onze agent voor Kaatsheuvel c.a. is SCHOOLSTRAAT Geef haar uwe DRUKWERK- ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOOW TIPLFN.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10