De heer P. G. van Vliet te IJmuiden No. 2 der voordracht benoemd tot Di recteur der gasfabriek met 9-2 stemmen No. 24. WOENSDAG 21 MAART 1928 DERDE BLAD. Onder voorzitterschap van den Edel- achtbaren heer Moonen, burgemeester, vergaderde de Raad dezer gemeente gisterenavond ten raadhuize. Wegens ziekte van den heer M. A. J. van Liempt fungeerde de waarne mend secretaris de heer van Mierlo in diens plaats. Afwezig de heeren J. B. Timmermans en H. v. d. Waerden, waarvan de eerste met kennisgeving. Bij de opening der vergadering trekt de Voorzitter als stemmingsnummer 10, aanwijzende, dat de omvraag be gint bij den heer Rox. De vaststelling der notulen wordt aangehouden tot een volgende ver gadering. AAN DE ORDE: 1. Ingekomen stukken. a. Verslag der Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs. b. Verslag van de R K. Hoogere Handelsschool over 1927. c. Goedgekeurd raadsbesluit tot ver huring eener woning aan A. Du- quesnoij. d. Idem tot verkoop van bouw terrein aan A. Jansen—Huijs. e. Idem tot verhuring van „de El- derwaard" aan P. v. d. Brand. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. f. Verzoek yan de Algem. Tubercu lose—commissie om voor 1928 een subsidie van f750 Voorz. Dit verzoek is eigenlijk te laat ingekomen, maar wij hadden hiervoor toch reeds een post pro me morie uitgetrokken. B. en W. stellen U dan ook voor om 't verzoek in te willigen. Z. h. s. gaat de Raad hiermede accoord. g. Verzoek van de harmonie .St. Jan" om een gedeelte der oprichtingsschuld voor rekening der gemeente te nemen. Voorz. Door den heer Pullens is indertijd een poging gedaan om er wat meer uit te kloppen voor de har monie „St. Jan". Ik kreeg toen den indruk dat wanneer de heer Pullens wat meer ervaring zou hebben gehad op parlementair gebied, hem dit ook inderdaad gelukt zou zijn. Maar hij wilde toen 't onderste uit de kan heb ben en.... met 't bekende gevolg. B. en W. meenen nu, dat er wel reden is om aan 't verzoek tegemoet te komen en de helft van de oprich tingsschuld voor rekening der gemeente te nemen, maar dan onder deze voor waarde, dat men 't volgende jaar niet om een hoogere subsidie komt. Kunnen de heeren zich met dit voorsfel vereenigen 't Voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. h. Procesverbaal van de opneming der boeken en kas van den Gemeente Ontvanger met rapport van de verifi catie der administratie. i. Rapport van de verificatie der administratie van het Woningbedrijf De onder h. en i. genoemde stukken worden voor kennisgevingaangenomen. 2. Voorstel tot verlenging van de huur der woning, verhuurd aan Ivo van Haren. (Zie prae-advies). 't Voorstel wordt aangenomen over eenkomstig 't prae-advies. (Reeds op genomen in ons vorig nummer). 3. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de St. Crispijnstraat voor het bouwen van een Bewaarschool. De Voorzitter licht toe, dat door het Bestuur niet 15 maar 16 strekken de meter wordt gevraagd. (Zie overigens prae-advies vorig nummer). Overeenkomstig voorstel wordt be sloten den gevraagden grond te ver- koopen ad f75.— per strekkende meter. 4. Voorstel tot aankoop van een faecaliënwagen. (Zie prae-advies vorig nummer). De Voorzitter zegt, dat de Ge meente-Opzichter zich aangaande dit punt in verbinding heeft gesteld met den heer Loeff, die in deze een des kundige is. Overigens is het voorstel 't uit vloeisel eener keiharde noodzakelijk heid. v. Schijndel. In het praeadvies wordt gezegd, dat de cementput een inhoud zal krijgen van 40 M3 maar is deze inhoud niet te gering Voorzitter. Daar kan ik niet over oordeelen. Elbeys. 't Is niet te hopen dat 40 M3 nog te gering is. Maar we hebben er bij ons voorstel natuurlijk rekening mee gehouden, dat de landbouwers de put zullen leeg halen. Loeff. We hebben ook nog zoo afgesproken, als iemand 't wil hebben dat men 't dan ook regelrecht in de put van een landbouwer kan brengen die er om vraagt. Me dunkt 40 M3 is nog al een flinke inhoud. Maar 't weer is hier ook van invloed. Misschien is 't toch wel beter om er 60 M3 van te maken. Voorzitter. Ik kan 't heelemaal niet beoordeelen. De put wordt buiten de kom ge bouwd zoodat de landbouwers daar ook overdag het land kunnen bemes ten, dat biedt toch ook wel een groot 51e Jaargang voordeel. Maar of de put nu 40 M3 of 60 M3 moet worden, dat weet ik werkelijk niet. De kosten voor een put van 60 M3 zullen echter wel niet zooveel hooger zijn. Loeff. Neen, dat is niet van in vloed. Voorzitter. Goed, zullen we dan een put van 60 M3 inhoud maken en overigens als is voorgesteld in het prae-advies van B. en W. Roxs. Ik heb dienaangaande mij gewend tot een paar landbouwers en hun ge voelen daarover gevraagd. Men deelde mij mede, dat zij die hun privaten niet kwijt kunnen, diegenen zijn die er te- voel water aan toevoegen en zoodoende voor 't landbouwgebruik waardeloos maken, dat daarentegen andere het wei kwijt kunnen en er zelfs nog eenig geld voor krijgen. Mocht het eerste dan voor de gemeente zijn, wat toch hoogst waarschijnlijk is, don zal dat toch ook w el waardeloos blijven en geen koopers v.nden. Ook was men de meening toe gedaan, dat men met ten dergelijke wagen op den duur geen twee dagen per week noodig zou hebben om de privaten te ruimen. Men was het er eenparig over eens om het uur van privaten ruimen des avonds een uur te vervroegen en dedfcr morgens een uur te verlaten; men was ei van overtuigd dat dat een gewensch- te uitkomst zou geven. Zoo het nu is, vinden de landbouwers het te slafelijk. 'tis altijd nachtwerk en zij behoeven zoo goed nachtrust als 'n importe welk burger. De kunstmeststoffen maken het ook le gemakkelijk om dat nachtwerk niet aan te houden. Ook was men van meening dat een dergelijke wagen te groot en te zwaar zou zijn en men vaak op moeilijkheden zou stuiten, daar menig privaat moei- lijk te bereiken is en de z.g. dammen nogal smal zijn. Zij achtten dan de pri- vaatruiming beter zooals men dat in s Bosch doet met paard en wagen. Uit deze gegevens concludeer ik, dat het gewenscht zou zijn, alvorens een iaechenwagen aan te schaffen, het pri- vaatruimingsuur 's avonds met een uur te vervroegen en 's morgens met een uur te verlaten, met een proeftijd van b.v. een jaar. Zijn dan de utikomsten niet bevredigend, dat men dan het sy steem toepast, zooals dat in 's Bosch gebeurt. Komt men dan tot de over tuiging dat een facculienwagen practi- scher en voordeeliger is, dan kan men daartoe altijd nog overgaan. Ik zou daarom 't dagelijksch bestuur willen verzoeken dit eens goed te over. wegen, alvorens over te gaan tot het aanschaffen van een facculienwagen, wat toch reeds begint met een tekort van 300.bij de exploitatie. Ten le om te beginnen met een proef tijd yan minstens een jaar, het privaat- ruimingsuur 's avonds een uur te ver vroegen en 's morgens een uur te ver laten. Geeft dat geen gewenschte uit komst, dan de methode toe te passen, zooals men dat in 's Bosch doet, met paard en wagen en dat kan aanbesteed worden. De Voorzilter zegt dat men in den Bosch al lang over een groote auto mobiel beschikt en reeds voor 25 jaar gebruik maakte van een stoomma chine. 't Mogelijke bezwaar dat faecalien met te veel waterspoeling voor den De Echo van het Zuiden. GEMEENTERMD.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 9