Marktberichten. ëau de van Toezicht wegens periodieke aftre ding van den heer P. Loeff, die ter stond herkiesbaar is. De kassier merkt op dat in deze door hem een vergissing is begaan. De heeren v. Heijst, Klerkx en Loeff zijn eerst volgend jaar aan de beurt van aftreding. De heer Baijens is nu aftredend lid van den R. v. T. en terstond herkiesbaar. Aan 't eind der vergadering brengt de ZeerEerw. heer pastoor een pas send dankwoord aan den heer Ver- beeten. Hij wijst nog eens op de gunstige resultaten van het afgeloopen jaar en hoopt dat de boeren van een zoo noodzakelijke en nuttige instel ling als de Boerenleenbank steeds een goed gebruik zullen mak n Dan deelt Z Eerw mede dat de Boerenleenbank volgend jaar reeds 25 jaar bestaat, welk feit feestelijk zal worden herdacht Waar de leiding en ook 't fïnantieel beheer in goede handen zijn, zoo mag men met ver trouwen de toekomst tegemoet gaan en een bloei van de Boerenleenbank verwachten. Onder dankzegging sloot hierna de Directeur de vergadering met den Christel, groet. Plechtige H. Communie. Zondag a s. zullen er 52 kinderen uit de parochie van St. jan, 39 uit de Sint Antonlusparochie, 28 uit de pa rochie van den H. Clemens en 24 uit de parochie van O. L Vrouw hun plechtige H. Communie doen. Benoeming Z. D. H. de Bisschop van 's Her togenbosch heeft benoemd tot geestelijk adviseur van de afd. «Waalwijk Heusden" van den R.K Onderwijzers bond, den WelEerw. Heer H. W. J. Martens, kapelaan der parochie St. Jan, alhier. Lezing de Natris. De laatste der reeks lezingen, geor ganiseerd door de R.K. Werklieden- vereeniglng, werd Donderdagavond gehouden in den R K Gildenbond. Was de belangstelling voorde vorige functies. Zoo was hij bestuurslid van de districtsafdeeling der R.K. Ver eeniging van Nederlandsche drukkers patroons, voorzitter der leerlingen commissie en lid van het Bureau der districtscommissie voor het Collectief Arbeiderscontract; voorzitter van de E.V.V. Eindhoven. BREDA. De Prov. Premiekeuring van dekhengsten van tuigpaardtype, eenige dagen geleden alhier gehouden, had tot uitslag dat werden bekroond: le prijs Hol and, 261 NSTg. van de Coöp. Ver. tot verbetering van het Paardenras in het Land van Heusden en Altena te Meeuwen; 2e pr. Justico, 269 NSTg. van Wed. R. v. d. Pluijm te Dussen; 3e prijs Delfried, 187 NSTg. van A. M. Mulders te Standaardbuiten, 4e prijs Custos, 38 NSTg. Hb. van Ge broeders Oerlemans van der Schans te Dron gelen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel. 23 Maart '28. Voor den 10.OOO.vtcn inwoner. De gemeenteraad besloot 50.te schenken voor den lO.OOOslen inwoner bij zijn inschrijving in het geboortere gister. Vermoedelijk zal dit heuglijk feit nog vandaag of morgen geschieden. De coöperatieve vereeniging Broe derhulp geeft 25.voor 't geval de vader lid der coöperatie is. De firma Frederiks, Magazijn .De Zon", houdt nog steeds een compleet gegarneerde wieg disponibel. De vereeniging ..Kaatsheuvels Be-S lang" staat eveneens met hare verras sing klaar, terwijl we van tul van par ticulieren mochten vernemen dat ook zij zich niet onbetuigd zullen laten. Kon. If arm. Apollo. De ledenvergadering der Kon. Harm. Apollo aanvaardde Maandag het be stuursvoorstel om deel te nemen aan liet groote Muziekconcours te Tilburg, te geven door de harmonie „L'Echo des Montagues" te Korvel. Apollo komt uit in de hoogste Eereafdeeling en zal daar. voor zoover thans reeds lezingen over hel geheel slecht te iis' h' ''""™'''e"tie k°m™. met noemen, deze laatste voordracht genootv«f andere c'"rl'K<'n van naam' WlJ z«n een flinke belangstelling. Voor den WelEerw. heer Beekmans, den organisator der ontwikkelings— avonden, moet, wat 't aantal belang stellenden betreft, dit wel hoopvol hebben geslemd, om voor 't komende jaar wederom de samenstelling van een goed program te overwegen. Te ongeveer half acht leidde dhr. W. de Natris, kringpropagandist uit Helmond, zijn lezing in over „De Fransche Revolutie", waarbij hij den tekst ondersteunde met een mooie serie lichtbeelden. Hij schetste breed de ontwikkeling der revolutie van Lodewijk tot Napo- leon. Duidelijk liet hij aan 't licht komen door welke geestelijke en materieele schommelingen een revolutie geboren wordt. Spr. wees op 't gevaar van de revolutie, die een land en volk niet ten zegen zijn. De revolutie had ook een zwaren tegenslag op de ar beiders. Spr. waarschuwde ook tegen de zg. revolutie-literatuur en bracht waar noodig de revolutie in verband met de organisatie der arbeiders. De lezing van den heer de Nalris werd met groote aandacht gevolgd Kapelaan Beekmans dankte in har telijke bewoordingen den spreker en 't publiek. Vermelden we nog, dat in de pauze 't kwartet Verhoeven, Trimbach, de Vaan en v. Reijen op verdienstelijke wijze eenige liederen zong. 's HERTOGENBOSCH. Naar de Bosssche Courant verneemt hebben de gezamenlijke pastoors dezer stad aan de Katholieke raadsfractie een brief gezonden, waarin zij verklaren dat de viering van Carnaval hier ter stedeeen ergernis gevend kwaad is, dat door den gemeenteraad niet mag worden geduld. Verschillende Langstraatsche afdee- lingen van den Jongen Boerenstand hebben besloten weg te blijven var. de a.s. Bossche Paaschvee—tentoon stelling, als protest tegen het Bossche Carnaval, dat een bespotting van den boerenstand wordt genoemd. De besturen der afdeelingen mannen en vrouwen der Wereldlijke Derde Orde hebben een adres gericht tot den gemeenteraad, waarin zij wij zen op de uitspattingen bij het jongste Carnaval, betoogen dat het tolereeren van dergelijke feesten een toegeven is aan de ondermijning van het gods dienstig en moreel leven van individu, huisgezin en maatschappij en den raad verzoeken medewerking te ver- leenen tot algeheele afschaffing van de Carnavalsfeesten in deze stad. EINDHOVEN Dinsdag overleed na eene kortstondige ziekte in den ouder dom van 39 jaar, de heer Chr. Strij bos, van de drukkersfirma Strijbos Huybers op den Demer, alhier sinds 1915 in vennootschap werkend met den heer W. Tielen. Een kwaadaardige griep, verergerd door longontsteking, heeft zoo plotse ling een einde gemaakt aan dit arbeid- zame leven. Want de heer Chr. Strij- bos was op velerlei gebied in onze stad geen onbekende, in de drukkers en sportwereld nam de heer Strijbos een vooraanstaande plaats in. Hij Iaat eene weduwe met 3 kinderen achter. er echter van overtuigd, dat Apollo haar ouden roem zal handhaven. Radw's. De Inspecteur van Politie te Kaats heuvel verzoekt alle gemeentenaren die geld opzonden naar het Versand- liaus E. Grab, Berlin-Pankow, en daar voor al dan niet een radiotoestel ontvingen, zich onverwijld bij hem aan te melden. We willen liefhebbers van radio hierbij waarschuwen geen geld naar 't adres op te zenden, daar het alleen maar een middel is om «enkele rijksdaalders armer te worden. fich oenindnstrie. De industrie blijft alhier in gestage drukte voortwerken. Niet alleen de groote zaken hebben overvloed van werk, doch ook de kleinere fabrikan ten zitten vol orders. Als beste be wijs moge daarvoor gelden dat bijna alle fabrieken en fabriekjes met uit breiding bezig zijn. Schoolstraat. Ondanks de wettelijk aangegeven afsluiting van de Schoolstraat zijn er automobilisten, die ongestoord de Schoolstraat, doorsnorren. Weet de po litie, waar het geldt zaken te doen in de Schoolstraat, de noodige considera tie te gebruiken, tegen overtreders van de afsluiting van het doorgaand ver keer zal onverbiddelijk worden opge treden. DE 10.000ste tNWONER. Hedenmorgen werd bij den Burger lijken Stand ingeschreven de 10.000ste inwoner onzer gemeente, onder den naam Martinus Kuijs, zoon van -T. Kuijs uit het Loonsch Hoekje, het der tiende kind uit dat huisgezin, waar van 12 in leven. De souvenirs, waarmede men den nieuwen wereldburger meent te ver rassen, komen ongetwijfeld in dit ge zin, waarvan de vader als daglooner eenig kostwinner is, goed van pas. lijk als uiterste reserve bewaard waren Tot opening daarvan is men echter niet. meer gekomen, daar de opvarenden in de hangmatten waarschijnlijk het bewustzijn hebben verloren. Slechts 2 opvarenden schijnen niet rustig ge storven te zijn, daar zij zich nog in den dood omklemd hielden. V.D.) Zondagavond om 11 uur zag de wagenbestuurder van een der trams naar Haarlem, Hie zich nabij Sloter- dijk bevond, plotseling een man, die de baan overstak, Daar dit op korten afstand gebeurde, slaagde hij, ofschoon hij krachtig remde, er niet in zijn wagen tot stilstand te brengen. De voetgarger werd tegen den grond ge smeten en de wielen gingen over hem heen. De dood trad hierdoor terstond in. De politie te Amsterdam werd ge waarschuwd, evenals de Geneeskun dige Dienst. Per autobrancard werd het lijk naar het Wilhelmina Gasthuis aldaar overgebracht. Het slachtoffer, dat ongeveer 50 jaar is, is vermoede lijk een inwoner van Zandvoort. Zaterdagmorgen te ongeveer elf uur is in de Schrijnwerkerssteeg te Rotterdam een zeldzaam brutale be- rooving geschied, waarbij de dader met den buit is ontkomen. De 19-jarige kantoorbediende H. A. de J, uit de Zijdewindstraat in dienst bij van Rees, Burcksen en Bos nian's Handelmaatschappij, aan de Wijnhaven 89 was bij de Rotterdam- sche Bankvereeniging op den Cool- singel een bedrag van circa 25 mille gaan halen, welk geld hij in een por tefeuille opborg. Hij ging toen eerst naar het post kantoor en vandaar volgens zijn zeggen omdat hij met een zoo groot bedrag bij zich, liever de drukke straten wilde mijden, langs een stil leren weg naar de Wijnhaven. In de Schrijnwerkerssteeg gekomen, hoorde hij uit een huis iemand roepen. Uit nieuwsgierigheid wilde hij gaan kijken wat dit beteekende, toen plotseling een onbekende man uit een portaal te voorschijn sprong, hem beet greep, in het portaal trok en een klap op zijn hoofd gaf, zoodat hij eenigszins ver suft raakte. Toen hij bijkwam, had de man hem reeds de portefeuille ontrukt en was ermee aan den haal omstandigheden, waaronder de S 4 was gezonken. Al de noodleidingen waren geopend om het inpompen van lucht door de reddingsschepen te vergemakkelijk; en het was duidelijk, dat de bemanning al het mogelijke had gedaan om zichzelf te redden, in den gevaarlijken toestand waarin zij zich bevonden, en om het werk van de redders te vergemakkelijken. Toen Zaterdagmorgen de kan toorbediende W. de J. op het politie bureau aan de Groote Pauwensteeg aangifte kwam doen van de straatroof in de Schrijnwerkerssteeg te Rotterdam waarbij hem 'n portefeuille met f 25000 zou zijn ontroofd, heeft de politie al dadelijk argwaan gekregen tegen dezen de J. Het bleek, dat nij den laatsten tijd nogal omgang had gehad met zekeren A. K die bij de politie minder gunstig bekend staat, en men ver- moedde, dat deze K. de hand in de zaak heeft gehad. Na een langdurig verhoor, waarbij de J. evenwel bij zijn verklaringen bleef volharden, besloot men hem voor alle zekerheid op te sluiten, omdat men reden had aan te nemen, dat deze straatroof met zijn medeweten van te voren op touw was gezet. In verband met het belang van het onderzoek, hebben wij deze bij zonderheid tot nu toe niet gepubliceerd. Maandag is een huiszoeking gedaan in de woning van genoemden A. K. Hoewel daar geen geld is gevonden heeft de politie toch zooveel aanwij zingen in handen gekregen, dat ook tot K's arrestatie kon worden overge gaan. Voorts is een huiszoeking gedaan in de woning van de zuster van dezen K., vrouw M. K verlaten vrouw van H., die in een zijstraat van de Kruis kade woont. Ook daar is geen geld gevonden, maar ook zij is aangehou den en opgesloten. Uit verschillende getuigenverklaringen is gebleken, dat toen de J. Zaterdagmorgen naar de bank aan den Coolsingel is gegaan om het geld te halen, K. daarna met hem een eindweegs is meegegaan, dat zich kort daarop een derde man bij hen heeft gevoegd, waarna K is verdwenen. Even later heeft deze derde man de J. in een slopje, dat uitkomt in de Schrijnwerkerssteeg. getrokken, hem daar een klap op het hoofd gegeven en hem de portefeuille afgenomen, gegaan. Dit is door een getuige gezien, 'waarna hij op de vlucht is gestagen. doch de dader wist te ontkomen. Van het geld is nog niets terecht. De kantoorbediende deed spoedig aan gifte bij de politie, Het onderzoek duurt voort. De Amerikaansche duikboot S. 4. Toen het water Maandag uit de duikboot S 4 in het Bostonsche droogdok was gepompt, kon men voor het eerst zien, hoe de bemanning in den gezonken onderzeeër haar tragi- schen dood h;td gevonden. De onderzoekers waren verrast te bevinden, dat het gat. dat de kust wacht torpedojager Paulding bij de aanvaring met de S 4 gemaakt had, op zichzelf niet voldoende was om dit schip tot zinken te brengen. In dit gat in de buitenhuid, dat slechts 30 cM. breed en 75 cM. lang was, was nog een stuk van de boeg van de Paulding blijven steken, zoodat er niet veel water door naar binnen kan zijn gekomen. De stuurkamer was onbeschadigd —Ten gevolge van'n grooten brand in het dorp Esur, in het district Shi- karpur, zijn 31 menschen om 't leven gekormn, terwijl 400 huizen in asch zijn gelegd. De maharadja van Mysore heett besloten de inning der belastin gen op te schorten en leeningen te verstrekken door het bouwen van nieuwe huizen. Van Donderdag op Vrijdag heeft er een zware brand gewoed in de Kunstwolfabriek en magazijnen van de N. V. Kerhn en Adler's Textiel en Handels. Mij. aan de Hooge Dwars straat te Tilburg. Het vuur dat overal gretig voedsel vond was in een ommezien over de geheele fabriek geslagen, zoodat aan blusschen niet te denken viel. De schade wordt geschat op een paar ton' wetke gedeeltelijk door ver zekering wordt gedekt. In den ouderdom van 91 jaar is Woensdag te Lochem overleden de heer J. van Asperen, oud inspecteur den Sonnblick te vertrekken om de verongelukten uit te graven. In de geheele omgeving woedt sedert gis terenmorgen een orkaanachtige Föhn- storm, waardoor het reddingswerk zeer bemoeilijkt werd. 11 van de lijken zijn reeds gevon den. GEN DEREN. Op de voorjaarskeu- i'ing voor springstieren, alhier gehou den Dinsdag 20 Maart, werden 51 stieren aangevoerd, waarvan 21 wer den goedgekeurd. Uit de gemeente Dussen aangebo den 1. Goedgekeurd de zwartb. oud 13 m. volbloed N.R.S., van M. Millenaar. Uit de gemeente Andel aangebo den 3. Goedgekeurd de zwartb. oud 14 maanden van H. van Wijgerden. Uit de gemeente Veen aangeboden 2. Goedgekeurd de zwartb., oud 12 maanden van H. Schreuders. Uit de gemeente Wijk c.a. aange boden 9. Goedgekeurd de zwartb. oud 22 maanden van D. van Wijk te Aal burg: de zwartb., oud 32 maanden, van A van Wijk te Aalburg en de roodb. oud 17 mud. van J. de Waal te Wijk. Uit de gemeente Eetlien aangebo den .36, alle zwartb. Goedgekeurd, een oud 14 maanden, volbloed N.R.S., van •T. van den Heuvel -Tzn., Genderen; een oud 12 maanden en een oud 13 maanden, beiden volbloed N.R.S. en beiden van H. van den Heuvel Jz., Gendereneen oud 15 maanden, vol bloed N.R.S. en een oud 14 maanden, beiden van D. van Buuren te Meeuwen, laatstgenoemde verkocht aan H. Vos te Drongeleneen oud 19 maanden van E. van der Beek, Genderen, een oud 15 maanden van L. van der Beek Jz., Genderen; een oud 12 maanden, van Jac. de Raad te Drongelen, een oud 12 maanden, volbloed N.R.S. van C. M. Donken te Drongelen, een oud 17 maanden, volbloed N.R.S. van P. W. Nieuwkoop te Drongelen en drie, alle drie oud 12 maanden en alle drie volbloed N.R.S.. van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen; een oud 12 maaden, ingeschreven N.R.S., van de Fok- en Controle-Vereeniging „Het Land van Heusden en Altena" te Bethen. en de deskundigen zijn van oordeel van de afdeeling Vervoerwezen van INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhard!s Zenuwtabletten 200 tang moge/ijk te laten strekken. Op een plaats is de witte verf op de dat de S 4 na de botsing drijvende Kon zijn gehouden, als men in de stuurkainer de beheersching over de instrumenten niet was kwijt geraakt. Wat de menschen er toe gebracht heeft de stuurkamer te verlaten, valt slechts te gissen. Het waarschijnlijk ste is. dat het er nfet uit te houden is geweest ten gevolge van de gas— of rookontwikkeling van isolatiemate riaal,, dat door kortsluiting in een van de electrische leidingen In brand was geraakt. Vijf of zes lijken lagen in de torpe dokamer aan de voorzijde van de duikboot het waren die van de menschen die nog meer dan 3 dagen in leven waren gebleven. Zij waren maar gedeeltelijk gekleed en hadden blijkbaar vee:I geslapen voor zij stier ven. Hieruit valt af te leiden dat de kapitein zijn manschappen had aan geraden onnoodige lichaamsbeweging na te laten of de ademhalingslucht zu Ien Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. GEMENGD NIEUWS. Het onderzoek van den boven water gebrachte duikboot „S. 4" door deskundigen heeft tot resultaat gehad dat is komen vast te staan, dat het eigenlijke lek niet groot genoeg was om de boot onmiddelijk te doen zinken Men neemt echter aan, dat de opva renden, die zich in 't ruim bevonden te lang de deuren hebben opengelaten om hun kameraden te kunnen binnen laten, waardoor te veel water in het ruim is gedrongen. De 32 manschap pen in het groote ruim zijn blijkbaar na eenige uren gestikt, terwijl de 8 overige opvarenden, die zich in het torpedoruim bevonden, waarschijnlijk nog 3'/a dag hebben geleefd. Zij hebben zich, waarschijnlijk door honger en moeheid overmand, in de hang matten te ruste gelegd en zijn voor eeuwig ingeslapen, in het torpedoruim Hii hAtippHHa u werden nog niet gebruikte zuurstof- Hij bekleedde tal van bestuurs-^ flesschen gevonden, welke waarschjfjn- muur beschadigd en er staan indruk ken in het metaal. Het is de plaats waar de vaandrig Fitch heeft geklopt om de duikers die trachtten hen te redden seinen te geven. In strijd met de verwachting was de geheele voor raad zuurstof niet opgebruikt. Een tank is onaangeroerd gebleven. De 34 mannen, die in de machine kamer zijn gevonden, waren, naar men aanneemt, reeds op den dag van de ramp omgekomen, waarschijnlijk als gevolg van het opraken van de zuurstof. Vele van de lijken lagen onder zeildoek, misschien om de chloorgas af te weren. In de zakken van enkelen der mannen werden half opgeknabbelde rauwe aardappelen gevonden. Tot dusver zijn nog geenerlei me- dedeelingen, van welken aard ook. gevonden maar alles binnen de S 4 is met een dikke laag olie overdekt. Is deze laag weggewischt dan zullen misschien nog briefjes worden gevon den, die licht kunnen werpen op de de H. IJ. S. M. Het vorig jaar had de heer van Asperen nog onder groote belangstelling zijn 90sten verjaardag gevierd. Als chef van het station Amersfoort redde, zoo men zich zal herinneren de heer van Asperen het leven van den Belgischen koning, en als chef van het station Soest, dat van Koning Willem III. De begrafenis zal plaats hebben te Lochem, Zaterdag a s. Wolff seint uit Berlijn d.d. gis teren Hedenmorgen is bij Dolden in het Oltztal een met 8 personen bezette auto van een berghelling gestort. Twee personen werden gedood, 3 zwaar en 3 licht gewond. Onder de gemeente Beets (F) Is gisteren een tweejarig knaapje op jammerlijke wijze óm 't leven gekomen Het kind speelde op het erf in de nabijheid van een aldaar grazende geit, op den oever van een breede, diepe ringvaart. Plotseling gaf, volgens het „Volk" de geit het jongetje een stoot, waardoor deze in de ringvaart stortte. De moeder zag het toevallig, sprong te water en greep het knaap je bij den klomp, dien het aan den voet had. Zij trok den klomp echter van den voet en 't jongetje veidween in de diepte. Even later werd het levenloos opgehaald. Een gezelschap van 17 skiloo- pers uit Weenen is op den Sonnblick bij een ouden vervallen mijngang op een hoogte van 2500 meter door een lawine overvallen, die hen meesleurde naar het dal. Vier leden van het ge zelschap konden zich in veiligheid stellen en kwamen geheel uitgeput en niet in staal ondervraagd te wor den, bij het Natur-Freunde-Haus te Kolm-Saigurn aan. De overige dertien personen wer den onder de lawine bedolven. Er bestaat geen mogelijkheid meer hen te redden. Een afdeeling gendarmerie heeft order gekregen naar het gebied van AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/a uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G.V. Van 5'/2— 7'/2 uur voor de leden B G.V. Zaterdag 8 uur. Flora Bioscoop, „Heb je ook last van zenuwen", „S.O.S." Zaterdag 9 uur Repetitie Liedertafe „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur. Repetitie LiedertafeD „Oefening en Vermaak", Mannenkoor.. Zondag 6 en 872uur. Witte 8ioscoop,, „Barnum en Baily". Zondag 6 en 8'/2 uur Flora Bioscoop', „Heb je ook last van zenuwen", „S O S." Dinsdag 8'/4 uur. Repetitie Waal- wijks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren, Hotel, Verwiel. Woensdag 8 uur. Repetitie voor de adspiranten en leden van „Kunst en Kracht". Waalwijk. 23 Maart 1928. eieren 4'/25'/2 cent. varkens 8—11 gld. Veilingvereen. „De La^siraat" Drunen. Prijzen op 20 Maart. Bellefleur 0.12—14 Eisdener Klumpkes 8—9 p. KG. Spinazie Witlof Sla Keelen per bos Radijs per bos Kipeieren Eendeneieren 0.25-30 0.17—23 0.08-13 0 09-12 II 0.05-8 0.02-3 272-4 0.86 per K G. 0.80 per K.G. SPORT. HET WEDSTRIJDPROGRAMMA. Om het Kampioenschap van Nederland. N.O.A.D. Ajax. Beslissing laatste plaats le kl. Zuid. BWRoermond. 2e Klasse B: SittardTegelen. VOSPope. Wa a 1 .wijk-Hel mond 3e Klasse C. Sportver. '07HEC. RW BBaard wij k KaatsheuvelHelinondia. ADVERTENTIëN. rZCLLC Opwekkend en verfrisschend Parfumerie Joyzelle, Haarlem.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10