BEZOEKT onze aparte afdeeling GORDIJNSTOFFEN!! IMacMandel F. IIFHEDEMKS, Ulagaziln „De zon" - msiwubi Persil Vitrages van 14 cent per el tot en met 1.75 per el, Vloerbedekkingen. door dit art. te voel macht aan de Re geering wordt toegekend. Minister I)e Geer betwistte dit. Hij verklaarde, dat art. 2 en de daarin be doelde algemeenen maatregel van be stuur niet het materieel belastingrecht regelt, doch de procedure van aangifte, enz. In stemming gebracht werd art. 2 met 44 tegen 25 stemmen verworpen. N De Minister vroeg daarop onmiddel lijk schorsing der beraadslagingen, waarna de gedachtenwisseling over 't ontwerp werd geschorst. De Minister van Financiën heeft andermaal een Nota van wijziging in gediend op het wets ontwerp inzake belasting van de nalatenschappen en schenkingen van Nederlanders in het buitenland. Rij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de Kieswet waardoor de mogelijkheid wordt geschapen voor bepaalde perso nen om hun stemrecht bij volmacht uit te oefenen. Tevens wordt voorge steld de data der c.andidaalstelling voor gemeenteraad en Prov. Staten te veranderen. Naar de Grw. verneemt hebben eergisteren de leden van den Bieten bond uil het land van Hulst, welke pl. m. 1000 geinet bieten verbouwen, be sloten de opbrengst van «leze 1000 ge- met aau de Fransche suikerfabrieken le verkoopen. Hierdoor gaan ongeveer 20 millioen kilo bieten voor de Nederl. industrie verloren. Tol opvolger van mr. dr. W. F. v. Leeuwen als vice-president van den Raad van State is benoemd mr. dr. F. A. C. graaf van Lynden van Sanden burg, oud-commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. De Tweede Kamer heeft de motie Kleerckoper tot afschaffing van de doodstraf in Ned.-Indië verworpen met 58 tegen 24 stemmen. De 4 Indonesische studenten zijn heden door de Haagsche Rechtbank van de hun ten laste gelegde opruiing vrijgesproken. Het R.K. Werkliedenverbond heeft een commissie ingesteld, welke zal on derzoeken of een behoorlijke regeling mogelijk is van een ouderdomspen sioen voor alle werknemers. Onze collectie Vitrage heeft ieder jiar de bewondering van velen opgewekt. Dit jaar echier is onze collectie van dien aard en in verhouding tot de kwaliteiten zoo laag in prijs, dat ieder keus kan maken, niet alleen in het goedkoope genre doch tevens en vooral in het betere genre hebben wij een groote sorteering aparte dessins. in ruim 150 diverse dessins. De collectie Overgordijn-Stoffen is in sorteering en concurrentie vitrage sorteering Afgepaste Overgordijnen met gekieurden rand f 10.95 per paar. Afgepaste Overgordijnen met ingeweven rand prima dubbele chenille f34,50. evenredig aan onze Balatum, groofe sorteerirg ff 1,19-1,SO Vloerzeil alleen prima kwaltteit f 1 49*1,79 Zwaar Linoleum 2 meter breed f2 60-3 25 Cocostapijt 100 cM breed f 109*149*169 Chinaloopers 90 c M. breed 19-22 29 ct. China Tafeimatten 140-180 c.M. breed f O 74-1,09*119 Op Chinaloorers en Tafeimatten gpnleten wederverkoopers belangrijke korring der levend aangegevenen. Het ledental verminderde wegens overlijden met 2. Wegens vertrek naar elders met 6 leden. Daarentegen zijn 9 nieuwe leden aangenomen, zoodat het aantal thans bedraagt 268. waarvan 251 contribu- eerende leden. De Secretaris brengt hierna namens de vereeniging dank aan de Eerw. Zuster-verpleegster voor den ijver en toewijding waarmede zij haar verhe ven maar moeilijke taak heeft ver richt. Verder bracht hij dank aan mej. Jansen die m§t zoo'n succes de kin dersterfte wist te bestrijden alhier de aanbesteding p'aais voor het bouwen van een Woonhuis, voor re kening van den heer P Boom, Schoen fabrikant alhier onder achitecteur van den heer J. v. Vlijmen te Vlijmen Ingeschreven werd als volgt: L Kooien, Nieuwkuik f 9988 C van der Geld. Elshout f 9690 H jehoel, Drunen f 9548 P. Veldman, Drunen f95.15 J. Blankers, Nieuwkuik f 9479 ELSHOUT Zuerdag herdacht mtj. Girdina van den Hoven, den dag waarop zij voor 25 jaren in dienst trjd bijGebr Kiijn Of'cnoon den feest dag wegens de vasten met Paschen zou gevierd worden wist men dezen toch tot een onvergetelijke te maken. Van Rekening en verantwoording 1927. vele huizen wapperde de driekleuren NlEU VKU'jK O »k de vereeniging „hel Wit—G le—Kruis", die bij uit stek schitterend maatschappelijk werk verricht op veelzijdig gebied, moest Dinsdagavond op hare algemeene ledenvergadering ondervinden dat werkelijke belangstelling voor haren zegearijken arbeid zich zeker niet uit do ar druk vergadering bezoek. De Voorzitter de heer C van den Broek opende de vergadering met den gebruikelijken groet De heer |oh. van Dommelen bracht daarna hM jaarverslag 1927 uit, waar- aan wij het volgende ontleenen Z Hter A^xmirfna onze verpleegster heeft in het jaar 1927 1430 zi ken bezoeken afgelegd, terwijl 850 maal gebruik is gemaakt van de gelegen heid om zich door haar in de kliniek te laten verplegen. Het aantal afgelegde en ontvangen bezo ken bedraagt dus 2780 Wat betreft de zuigt lingenzorg hiervan kan vermeld worden, dat door mej. Jansen, vroedvrouw te Vlij men, alhier in het afgeloopen jaar voor controle 621 bezoeken zijn af- ge e»d. Hjc sterftecijfer der kinderen bene- d'n ut in' is g'lnid tot 5 71 oCt Z )o dan, dien morgen werd haar waswit lichaam in den uitgeholden wlgetronk gelegd. Duizenden die haar vroeger gekend hadden en voor wie ze een weldoenster en een engel van den hemel was geweest stonden daar- rond E rbiedig legde haar vader een allerlaatsten kus op haar witte voor hoofd en toen Neen, nog ging het toen niet voor waarts. Want zie, juist toen kwam een man naar voor het was een der slaven van den heer graaf Hugo, die z'n vrouw sedert lang verloor, en voor de arme kist van kleine Odrada lei hij getuigenis af van zijn dankbaarheid „Ze was een bewaar engel voor mijn vrouw, ze was een moeder voor mijn kinderen, ze was de Voorzienigheid van mijn huis. Ze was een heilige." En na hem kwam een kolenbrander. Zijn hand was als een stuk boom schors. zijn aangezicht had de kleur van zijn houtskolen en in zijn scha mele kleeren waren de reuken van de donkere eeuwigruischende dennen- bosschen. „Ois heeft ze eiken dag voedsel gebracht, toen de sr.eeuw vier maanden lang het woud toedekte. Ze was een heilige" zegde hij en hij trok een splinter van de ruwe wilgenhou ten kist en kuste dien eerbiedig En dan kwam een oude vrouw naar voor, „Mij kwam ze eiken dag be zoeken en vuur ontsteken in mijn schamelen haard. Haar dank ik dat ik Afdeeling T. B. C -bestrijding. Ontvangsten f 429 59. Uitgaven f 411 20 Voordeelig saldo f \8 38ll2 Afdeeling Wijkverpleging: Ontvangsten f 1052 20. Uitgaven f 862 47 Voordeelig saldo f 189 73. De netto opbrengst der verloting was f 274 15 Zonder de opbrengst der verloting, zou er een nadeelig saldo geweest zijn van f 66 03'/2 De begrooting voor 1928 is voor afdeeling T B. C-bestrijding f 500 voor de afdeeling wijkverpleegster f 870 - De Voorzitter dankte den secretaris voor zijn keurig, uitvoerig verslag en sprak de hoop uit dat het niet steeds noodig zal zijn een dergelijke verlo ting ten bate der vereeniging te moe ten houden. Hij spoort daarom de meer gegoe den aan tot instandhouding der kas. door vrijwillige contributie—verhoo- ging Thans heeft plaats de verkiezing van drie bestuursleden, nl W. van der Leede. Joh. van Dommelen en M. de Gouw. Aangezien geen tegen—candidaten gesteld zijn worden de aftredende leden bij acclamatie herkozen. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering, waarna door mej Jansen vroedvrouw te Vlijmen, een lezing werd gehouden voor gehuwden over „Kinderverzorging." DRUNEN Donderdagmiddag had mocht dejubilaresse behalve de vele geiukwenschen tal van cadeaux ont- Werkelijk, er bestaat niets gemak: keiijker dan het wasschen met Zelfwerkend Waschmiddel. Zoo luiden de getuigenissen van duizenden Huisvrouwen! Dc alge: meene bekendheid, welke dit eenige waschmiddel heeft verkregen.is inder daad zonder voorbeeld, onvergelijke: lijk zijn bovendien opk de bijzondere voordeden, die het biedt! Dat is het juist! Persil geeft wat het belooft! Fen enkele proef met Persil en Gij wascht nooit meer anders! Vraagt gratis brochure „De Reiniging der Wasch" b/d. Eenige Imp.: E. Oster- mann Co. Amsterdam. Fabrikante: Henkei 6. Cie., A. G., Diisseldorf. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). As Zondag des voormiddags nalf wen en des namiddags 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds J Wol hers van Onstwedde, vroe- t er predikant alhier niet doodging van kou. Ze was een heilige". En weer na haar kwam een vierde, dien ze kleeren had gegeven door haar zelf geweven En nog anderen na hem kwamen naar voor en legden getuigenis af van wat kleine mooie Odrada voor hen had gedaan Al die daar rond stonden luisterden in getogen en stil naar die woorden, en telkens toen iemand gesproken had kwam er een andere en allen brach ten ze een kleine bloem bij voor de kroon die de kleine mooie Odrada op dezen stond koninginne kroonde in den hemel En toen al die woorden gesproken waren en allen rond de kist geschaard stonden, trokken de ossen den wagen vooruit, zonder dat iemand hun be- volen had en allen die daar waren volgden het lijk van Odrada. Ja, vanzelf gingen de ossen vooruit, en zie, ze gingen de groote baan op naar de koninklijke hei. Ze stapten immer door en verlieten het grond gebied van den heer van Scheps Uren lang stapten de ossen vooruit met hun kostelijke vracht; ze gingen verder dan een van de armen en heibewoners die het lijk volgden ooit geweest was en eindelijk stonden ze stil toen de avond viel, in een klein dorpke. ver in Gelderland, waar het land heel anders was dan in hun stille hd, en waar de bewoners verwonderd keken naar de ossen met hun vreemde vracht en de vele menschen die haar ver gezelden. En nog meer waren ze ver wonderd toen de klokken van de kerk in hun dorp vanzelf begonnen te lui den. En toen ze hoorden wat er gaande was en wie daar in den uitgeholden wilgentronk lag, hebben deze menschen met groote blijdschap het lichaam van kleine, mooie Odrada in hun midden welkom geheeten. Als 't avond is. Als 't klokje 's avonds 8 uren slaat, beteekent dat voor kleine Wim, dat Klaas Vaak bij z'n bedje wacht Wimke is al 'n fl nke jongen van acht jaar, die heelemaal alleen naar boven, naar z'n kamertje durft gaan en zich zelf al uit kan kleeden. Klokslag acht uur ruimt hij z'n speelgoed op en gaat naar boven naar z'n bedje. Denk maar niet, dat Wimke 'n heilig boontje is. die nooit eens iets stouts doet! Hij vindt 't wat moeilijk, om 's avonds, ais de koekoek boven de klok acht keer uit z'n hokje komt, direct maar op te ruimen en naar boven te gaan. Maar nu is 't vasten en de broeder op school heeft gezegd, dat ze alle maal iets moeten doen in die tijd, voor je Lieve Heer je. Wimke heeft goed nagedacht. Wat zou hij doen Er was zooveel wat hij moei'ijk vond 's Mor gens direct opstaan als Moeke riep en de dekens hem bijna vasthielden in z'n warme bedje of z'n lepel lever traan 's morgens innemen, zonder 'n leelijk gezicht te trekken, al smaakte II Maandagavond kwam de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Excel sior" alhier in de Consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk in feestelijke jaar vergadering bijeen. De president, de heef P. D Netten opende de bijeenkomst en liet zingen s. 118: 1, waarna hij in zijn openings woord den leden welkom heette Spr. wees er vervolgens met blijdschap op. dat de vereeniging thans weer bloeien de is, waar zij tot voor een jaar rus tend was geweest Verder deed spr. mededeeling, dal hij gezien zijn leeftijd moest bedanken als president der vereeniging De heer J. Vos Spuijbroek dankte den heer Netten, die ca. 40 jaren voorzitter der vereeniging was, voor al hetgeen hij in die jaren voor de vereeniging ge daan heeft en stelde voor als bewijs van erkentelijkheid den heer Netten te benoemen tot lid van verdienste, wat door de leden met instemming werd begroet en door dhr N onder dank aanvaard. De Secretaris dhr. A. Janson Fzn. bracht hierna een uitvoerig verslag uit, 'isook de Penningmeester de heer A. G G O )Sterling. De bestuursverkiezing had tot uit slag dat de volgende personen werden ge- en herkozen J. Werther Jzn., Voorzitter. |ac. Molegraaf, 2e Voorzitter. A. Janson Fzn., secretaris; A. G. G Oïsterling, Penningmeester; W Tim mermans en T. van Dongen Lzn., Commissarissen. De avond werd verder hoogst aan genaam doorgebracht met voordragen, 't zingen van liederen, enz., terwijl de dames ruimschoots zorgden voor ver snaperingen. Te circa 1 uur werd de vergadering door den Voorzitter gesloten onder dankzegging voor de medewerking tot het welslagen van dezen feestavond, waarna allen hoogstvoldaan huiswaarts keerden. CaPELLE De gemengde zangver eeniging ,'t Rozeknopje" gaf j I Woens dagavond en Donderdag d.a v. voor haar leden en geintroduceerden in de zaal van den heer L. F. v. Dongen alhier haar laatste winteruitvoering, welke in alle opzichten uitstekend geslaagd is Nadat bij afwezigheid van den voor/iiter de 2e voorzitter. de heer A. M Verheijden. de aanwezigen had welkom geheeten, werd met de afwerking van het welverzorgde programma begonnen. De verschillen, de zangnummers, zoowel die voor het geheele koor. als de beide dubbel- kwartetten, werden onder leiding van den heer N. Snijders verdienstelijk uitgevoerd en oogstien een welver diend applaus. Ter afwisseling van het progamma werden door eenige wer kende leden der vereeniging een viertal voordrachten ten beste gegeven, die zeer in den smaak der aanwezigen vielen en meermalen de lachspieren der aanwezigen in beweging brachten. Ongeveer half twaalf was het pro gramma afgewerkt, waarna de vice- voorzitter tot allen, die aan het wel. slagen van deze voorjaarsuitvoering der zangvereeniging hadden mede werkt. een woord van dank sprak. Bij de dezer dagen gehouden voor jaarskeuring van springstieren werden uit deze gemeente die van de land bouwers A. v. d. Poorte. J de Bruijn, Wed. P. v, d. Schans en G. j. Her mans goedgekeurd. De visscher E. M. aan den Win terdijk alhier kwam tot de minder aangename ontdekking, dat een zijner beste aalfuiken met een mes of ander scherp voorwerp totaal vernield was. Voor de Ned Herv. gem alhier zal as. Zondag des nam half drie uur optreden Ds. Jonkers uit Waspik. De returnwedstrijd, welke de biljartclub .Het Kalme Spel" alhier de zer dagen speelde tegen de Sprangsche biljartclub „Volhouden" werd even eens door de Capelsche vereeniging verloren. As. Zondag des nam. 2 uur zal in de N±d Herv. Kerk ad Loonschen- dijk optreden Ds. Ewoldt uit Raaras- donk. Bij de jl Dinsdag en Woensdag van gemeentewege gehouden vacci natie heeft zich niet een kind aan deze kuistbewerking onderworpen. Deze week heeft zich een geval van roodvonk voorgedaan bij een kind van den spoorwegbeambte R. alhier. RAAMSDONK. De op heden door het gemeentebestuur vastgestelde kie zerslijst, welke op de secretarie dezer gemeente voor een ieder is ter inzage gelegd, telt 3297 stemgerechtigden. Bij de h-denmorgen gehouden keuring van trekhonden voor het Dorp, werden aangeboden 48 honden, waar van 4 dieren werden afgekeurd. In het gezin van S. op Keizers- veer heeft zich een geval van rood vonk voorgedaan. VRIJH.—CaPELLE. Het Bestuur van de School met den Bijbel in de Nieuwstraat ontving de mededeeling van het Departement van Onderwijs, dat de Kroon inzake beroep meubi leering 3de lokaal ten gunste van het Bestuur heeft beslist. in hoogste instantie is alzoo het Schoolbestuur in 't gelijk gesteld, en wordt dus de G :meenteraad verplicht de gevraagde gelden te voteeren. WASPIK. Op de door het gemeen tebestuur vastgestelde kiezerslijst ko men voor 1701 ki zers voor de Tweede Kamer, 1688 voor de Provinciale Sta ten en 1645 voor den Gemeenteraad. Thans is een tweede geval van Dyphteritis geconstateerd ten huize van den heer W. Z. De lijder is eveneens overgebracht naar het St. Theresia—gesticht te R «amsrtonksvppr. 't nog zoo vies Maar 't moeilijkst, 't moeilijkst van alles toch was: 's Avonds als de klok bedtijd sloeg, juist midden in 'n spelletje, om er dan direct uit te scheiden. En daarom heeft de kleine man besloten, juist 't allermoeilijkste te doen, enkel en alleen omdat hij veel van O L. Heertje houdt. Rrrrt koekoek koekoek Daar is 't vogeltje. Acht uur ziet Wimke! Gehoorzaam zijn nu. fluistert de Engelbewaarder. Vlug ruimt ons manneke op. zegt Pa en Moe goeden nacht en gaat naar z'n kamertje. In vijf minuutjes staat hij al in z'n nacht pakje Nu nog even z'n avondgebedje gebeden 'n Kruisje gemaakt Zie zoo, dat Is klaar Eerst nog even door 't raam kijken! O kijk eens wat een mooie hemel, met al die sterren. En kijk daar staat de groote maan met z'n lachend bolle gezicht. Hij houdt de wacht over al die kleine pinkel- sterretjes net ais 'n herder over z'n schaapjes op 'n groote, vlakke wei. Die sterretjes, dat zijn de kaarsjes, die de Engeltjes 's avonds aansteken voor O L Heertje, om ze voor Hem te laten branden, met als de kaarsjes 'n de kerk onder 't lof. O kijk. daar gaat'n vonkje! 't Engeltje laat zeker 'n lucifer vallen. Och wat is't mooi toch buiten, peinst Wimke. En achter die mooie lucht met de gouden sterren zit O L. Heertje op zijn troon, terwijl kleine engeltjes rondom hem spelen en la- chen en zingen. En Zijn lieve Moeder zit naast Hem en wijst Hem op de brave kindertjes beneden op de aarde, die gehoorzaam zijn en doen wat hun Moeder zegt. Zoo heeft dc broeder op school het allemaal gezegd. Wimke heeft goed geluisterd Ja 1 's avonds als 't donker, heel donker is bulten en o. zoo stil, dan vliegen de engeltjes, die heel den dag op aarde de kinderen bewaren moeien, op hun gouden vleugeltjes heel zacht naar boven hoog, hoog tot bij de sterren, verder nog tot daar waar |ezus zelf woont. En ze vertellen hem vol vreugde van hun beschermelingetjes op aarde, hoe goed ze hun best gedaan hebben op school, hoe braaf en fl nk ze thuis geweest zijn. En Jezuke lacht van genoegen dis hij 't biek met de gouden letters ziet, waarin opgeschreven staan al de kleine verstervingen door de kinde ren overdag gedaan. Ja, Jezuke is bit] omdat z'n kleine vriendjes hem zoo troosten voor 't verdriet, dat zooveel groote menschen hem aandoen. Soms komt 'n engeltje heel bedroefd tot Jezus. Dat is als ze alleen maar zwarte letters kunnen laten zien aan hun Goddelijken Meester En dan kijkt Jezus ook bedroefd en is bezorgd om wat er later van die stoute kin dertjes worden zal. Ja, zoo heeft de Broeder het verteld en alle jongens ons Wimke ook, hebben het voorne men gemaakt, om te zorgen, dat de Engeltjes 's avonds hun boekje vol gouden letters hebben staan, die de enkele zwarte letters overschitteren zullen. M. v. d. B. Combinatie Homo Bonus 180 caken in Nederland. 40255 vp"°pn -fin «r-l«nd®i fiTt'i'o

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6