Jtünfiandt INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. waren Zaterdagmorgen met de nationale driekleur getooid ter viering van het 60 jarig bestaan. De kantoren, waar anders bedrijvige schrijvers en rekenaars zich wijden aan het Kosmos Marechal Niel fabrikaat, met zijn duizenden afnemers, waren in een feestelijke receptiezaal her schapen. Des morgens werd in de Dekenale Kerk een H. Mis opgedragen, welke door de directeuren en commissarissen met hunne familieleden en het heele personeel werd bijgewoond. Om 9 uur had in het gebouw van den R. K Volksbond een gezamenlijk ontbijt plaats, waarna de directie door het personeel gehuldigd werd, dat een fraaie antieke klok aanbood. Burgemeester Verdijk reikte vervolgens aan een 4 tal personen, langer dan 40 jaren bij de firma werkzaam een Koninklijke on derscheiding uit. In zijn toespraak huldigde de Burgemeester eveneens de directie en commissarissen De receptie werd door rutm 200 personen bezocht Een honderd-tal bloemstukken maakten de lokalen tot een lus'hof. Deputaties uit verschillende verce nigingen kwamen gelukwenschen aan bieden. In tegenwoordigheid van het voltallig bestuur van de Ned. R.K. Vereeniging van Sigarenfabrikanten detlde de ad viseur Or. G Vermeulen O. E. S A. mede dat het Z. H. den Paus behaagd heeft den heer H. van der Putt te be noemen tot Ridder in de Orde van den H. Gregorius. Verder voerden nog het woord De heeren J. A. Donker, voorzitter van genoemde vereeniging. de Hoog* Eerw. Heer Deken Dr. Maas, de voor zitter van de Kamer van Koophandel Cl. Schellens, dc Onder-voorzitier W. Huysmans. de heer Teullngs namens de Ziekenkas en Eugène Goulmy uit 's-Hertogenbosch. Onder de aanwezigen werden nog opgemerkt De wethouders van Engeland en van Woerkoni, het Kamerlid Wintermans, vele Geestelijke en wereldlijke autori teiten en bekende figuren uit de tabaks wereld en uit werkgeverskringen, ais mede hu hoofdbestuur van den Ned. R K. Tabaksbewerkersbond. Om 6 uur bracht de K.K Harmonie Apollo's Lust en het muziekcorps van de Koninklijke sigarenfabriek Goulmy Baar uit 's Hertogenbosch een serenade. Het personeel ontving een extra uitkeering en 's avonds vereenlgden zich de directeuren en commissarissen met de jubilarissen en het hooger per- soneel aan een feestmaal. De directie stelde nog een bedrag beschikbaar dat als grondslag moet dienen voor een op te richten pensioen fonds voor het hooger personeel. Den geheelen dag heerschie er in de stad een gezellige drukte. SPRANG CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag (Eersten Paaschdag) des voormiddags 9 30 uur en des nam. half zes hoopt indeGeref. Kerk alhier op te treden Ds. Donner, Emeritus predikant te 's Gravenhage. In de Ned. Her/. Kerk alhier hoopt Zondagmiddag om 2 uur Ds. Ewoidt van Raamsdonk in den dienst des Woords voor te gaan. Vanwege den Ontvanger der Di recte Belastingen te Waalwijk, zal voor het afhalen van rijwielkaaiten in onze gemeente zitting worden gehouden: te Capelle op Woensdag 11 April a.s. van v.m. 9 tot nam. 1 uur en van nam. 2—4 uur, Gymnastieklokaal Openb. Lagere School i. d. Kom te VrijhoeveCapelle op Zaterdag 14 April a.s. van voorm. 9—12 ten Ge meentehuize te Sprang op Woensdag 18 April a.s. van voorm. 9 uur tot nam. 1 uur en van 24 uur nam. in de zaai van den Chr. Volksbond. DRUNEN. De firma WUlemse, Rund en Varkensslagerij alhier, heeft ook dit jaar een prachtige Paasch-etalage. Dit trekt vanzelfsprekend in 't bij zonder dé aandacht van 't publiek en de heer Willemse heeft weer eens bewezen op de hoogte te zijn met de eischen des tijds. 't Is een etalage zooals men die zelfs in de groote steden zelden aantreft. As. Maandag 2en Paaschdag wordt door de tooneelver. der jongens Congregatie opgevoerd het blijspel „De hoed van Italiaansch stroo*. 't Is een prachtwerk dat zeer veel van de spelers vereischt en we hopen dan ook dat een groote belangstelling hun schadeloos zal stellen voor hun moeite en opoffering. A.s. Zondag om 5 uur zullen de heeren deelnemers aan het solisten- concours te Zaltbommel, de in studie genomen nummers uitvoeren. DRUNEN. Bij het te Breda gehou den examen door den algemeenen Ned. Zuivelbond te 's Hage voor as sistent Directeur „Zuivelfabriek", slaag de voor het eerste gedeelte de heer M. J. v. THulten alhier. De Coöp. vereeniging te Drunen, waar hij werk zaam is en geslaagde proficiat. SPRANG CAPELLE Het fanfare corps „Sirena" heeft besloten in de 2de afdeeling deel te nemen aan het Concours, dat gehouden wordt op 2den Pinksterdag te Dordrecht, De muzieknummers zijn reeds in studie genomen. CAPELLE. Maandag en Dinsdag gat de zangvereenigirig de Heidebloem alhier een uitvoering in de zaal van den heer L F. van Dongen. Beide keeren was er veel belangstelling De verschillende muzieknummers werden onder leiding van den directeur, den heer van der kolk op uitstekende wijze vertolkt. Voor afwisseling werden ver schillende voordrachten gegeven. Deze gaven den aanwezigen een aangename verpoozing en de lachspieren moesten het dan ook vaak ontgelden. Zoowel de werkende leden als den directeur kunnen me! genoegen op deze avonden terugzien. Van harte is het te hopen dat deze vereeniging op den ingesla gen weg mag voortgaan, 'n Woord van dank aan allen die er het hunne toe hebben bijgedragen om deze uit voeringen zoo uitstekend te doen sla gen is hier dan ook wel op zijn plaats. -As. Zondag des nam half drie zal voor de Ned. Herv gem. alhier oplreden Ds. Mühlnikkel. Op Woensdag e k. van voorm. 9 tot nam. 1 en van nam. 2-4 uur zal de Rijksontvanger u«t Waalwijk in het gymnastieklokaal der O L school in de Kom alhier zitting houden voor afgifte van rijwielkaarten. Op den Landdag die D. V. op 25 Aug. e k. zal worden gehouden, uitgaande van den Ring 's Grevelduin Capelle e. o. van den Bond venN.H. Jongelingsvereenigingen op G G zullen als sprekers oplreden Ds. H A de Geus van Waddir.xveen, bonds secretaris. Ds. A. van Willigen van Woudrichem, Ds. A. Meijers van Hoogeveen, Ds. W. Bieshaar van 's Gravenhage en Ds J. Remme uit Amsterdam. De Jaarvergadering van den Chr. Besturenbond alhier zal worden ge. houden worden D. V. op Dinsdag 10 April e. k des avonds 7 uur in de consistoriekamer der Geref Kerk. Op deze vergadering zal o m ook een onderwerp worden ingeleid door den heer P. Faro, getiteid Arbeidsroepir.g en Arbeidsvreugd". Onze vorige predikant Ds. A. Moijers, thans te Hoogeveen, komt voor op een zestal voor een teberoe pen predikant te Rotterdam. Zondag des voorm. half tien en des nam. 2 uur en Maandag d a v. des voorm. half tien uur zal voor de Ned Herv. gem. a/d Loonschendijk oplreden de heer Hage godsdienst onderwijzer te Kampen. onderhands verkocht. Men verneemt voor f 1500 aan A. Goor te Made, die hetzelve reeds heeft betrokken. De volgende leerlingen uit Made der Ambachtschool te Oosterhout, behaalden 't diploma :A. Stoop, eind diploma 3 jarige cursus timmeren, G. Kwaaitaal. Joh. den Exter en Adri. Lighard, eind-diploma 5-jarigen avond cursus. Toen de landbouwer J. v. S. dezer dagen naar de weide ging, vond hij zijn paard dood liggen. Het paaid was niet verzekerd, dus een belangrijke schadepost voor den land bouwer. De candidaat tot den H. Dienst de Eerw. heer Prins van Wijngaarden te Hennep, heeft toezegging van be roep voor Drimmelen aangenomen. Onze dorpsgenoot F. Verbaten thar.s werkzaam aan de EJectrlclteits- werkplaats der N. S. te Boxtel werd met ingang van 1 April voor gelijke werkzaamheden overgeplaatst naar Den Haag. DRIMMELEN. In de Woensdag jl. gehouden vergadering van aandeel houders in de Polders „Oude Gors" en „Volharding" is gekozen tot com missaris de heer B. v. d. Hoeven te Vrijh-Capelle. in de plaats van den heer B. Verhoeven te Sprang, die aan de beurt van aftreding was en wegens hoogenleeftijd niet meer in aanmerking wenschte te komen. De heer A. Vos te Hooge-Zwaluwe, administreteur dezer polders, die de vergadering leidde, richtte waardeeren- de woorden tot de scheidenden commis saris en bracht hem dank voor de vele diensten aan de polders bewezen in de laflge reeks van jaren dat hij deze functie vervulde. 'DUSSEN. Dinsdagmiddag had al hier aan „De Putte" een botsing plaats tusschen een auto van den heer den D. van Nieuwendijk en de autobus N.A.B.O. De auto van den heer den D. werd ernstig beschadigd en kon zijn weg niet meer vervolgen. Van de auto bus sprong een band stuk. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. WASPIK. Op de heden gehouden 2e groote voorjaarsmarkt werden aan gevoerd 44 runderen, 11 pony's en 12 manden varkens. De handel was levendig. Door de Vereeniging. Was plk's Belang werd voor een totaal bedrag van f 30.— aan prijzen be schikbaar gesteld, bestaande uitland bouwgereedschappen. Bij loting vielen de prijzen ten deel aan de nos2,3, 27, 28, 31, 35, 37, 38. 40, 41, 43,48 49 en 51. De heer M C. had het ongeluk met zijn hand tusschen een druk- machine te geraken, tengevolge waar- van een lid van zijn wijsvinger ernstig werd gekwetst. Dr. W. verleende geneeskundige hulp. RAAMSDONKSVEER. Zondag om half tien treedt Ds. Ewoidt op in de Herv. Kerk op 't Dorp en des Maandags om half tien op 't Veer; Dr. de Vries treedt Zondag om 9'/a en om half drie op in de Ger. Kerk. Gedurende de maand Maart pas seerden 2120 vaartuigen met een totaal inhoud van 251.859 ton de Rolbrug. Aan het Postkantoor alhier werd in Maart ingelegd f 32.596,40 en terug betaald f31,272,35. Met het oog op het verplichte zevende leerjaar zal de cursus aan de Herv. School in plaats van met Sep tember met Mei beginnen. MADE. Het burgerwoonhuis ge legen in de Adelsiraat, eigenaar de heer J. v. d. Heuvel alhier, werd NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden. 5 Aprtl 1928. Door de slagersfirma's Wed. G, Reas en A. Reas, zijn deze week o.m. een paar Paasch—pssen geslacht, we gende resp. 1100 éf' 1200 pond. het zijn dan ook werkelijk pracht—exem plaren. beantwoorden. Naast de opening van de meubel zaak der Gebr. Frederiks, mochten we hedenavond de schitterende uitbreiding bewonderen die de firma H. P. Dek kers—van der Vliet aan zijne maga zijnen gegeven heeft. Met verbazing blikken we in dit 25 Meter lange, geheel nieuwe ge installeerde IJzermagazijn, met electri- sche kleurlampjes effectvol verlicht. Een wagonlading cuisinièren,haarden, kook- en vulkachels, gas- en petroleum fornuisjes, moderne kolenemmers, haardplaten, gereedschappen in aller lei soort en vorm, staan smaakvol in eindeloos lange rijen opgesteld, keu rig afgewisseld met een rijke keuze sanitare artikelen, waarvoor men tot heden meende steeds buiten de plaats te moeten gaan. De heer Dekkers heeft bewezen, met de uitbreiding zijner zaken zijn tijd te begrijpen zoowel in 't bieden van een ongekende sorteering als in de zakelijke reclame, waarmede hij zijne affaire weet kenbaar te maken. Heel ptactisch was de opening beider zaken gesteld op Witten Don derdagavond, nu ook de verschillende slagerijen hun beste beentje voorzet ten om hunne prachtige Paasch étalages het publiek te toonen. 't Was een enorme drukte voor de diverse slagerswinkel?, die deels om hun koddige vertooningen, doch om hun smaakvolle en smakelijke aanbie dingen in helder verlichte met groen en bloemen versierde étalages, hon derden kijkers trokken. Brand. Hedenmorgen om pl m. 5 uur werd de heer W. Hesselmans, gewekt met de mededeeiing. dat zijn kippenhok, staande in zijn boomgaard achter z'n woning in voile vlam stond. Ondanks spoedig aanwezige hulp kon niets ge red worden. Het moderne hok in twee afdeelin- gen verdeeld, waarvan in de eerste afdeeling 1 10 R 1 R. broed '27 in vollen leg en de 2e afdeeling een petroieum kunstmoeder met 35 schit terende 14 daagschs kuikens brandde tot den grond af Een leelijk schade- postje, daar niets gered kon worden. Ato bussen. Dezer dagen zullen door B. en W. de stopplaatsen vastgesteld worden voor de Ato—bussen, die sinds Dins dag jl hun route Waalwijk—Kaats heuvel—Dongen vice versa begonnen zijn. R.K. Werkliedenver een. „St jan". 2 bedrijven „Jochem Stumpei als Koning Herodes" of „Wanneer men zich met studenten inlaat". Een druk bezoek aan dezen mooien dag wordt verwacht. SPORT. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel. 5 April 1928. Onze Winkelstand. Met genoegen mogen we consta- teeren, dat onze winkelstand de laatste jaren een ongekende vlucht neemt. Nog slechts enkele jaren geleder ging men voor alle inkoopen van eenige beteekenis naar de grootere plaatsen in de omgeving; nu zijn de zaken omgekeerd en komt de omgeving in Kaatsheuvel winkelen. De winkeliersverteniging heeft door eendrachtige samenwerking op dit gebied heel wat bereikt. Men begrijpt dat de zaken meer economisch gedre ven moeten worden, men begrijpt vooral dat er door reclame en eta- leeren iets te bereiken is. De grootste stoot aan onzen winkelstand is onge twijfeld gegeven door de Gebroeders F.-ederiks, die door het zaakkundig drijven van huh magazijn „de Zon", niet slechts de aandacht wisten te trekken van geheel onze gemeente, doch tevens van de geheele omgeving. Dat de heeren Frederiks den eisch des tijds begrijpen, hebben ze ander maal bewezen met de opening van hun geheel modern ingericht Meubel- magazijn. Naast het prachtige bloe menmagazijn „Flora'flatteert denieuwe meubelzaak uitstekend. De verbouwing onder architectuur van den heer v. d. Heuvel, uitgevoerd door de heeren Kolsteren en Luxem burg, in frappeerende kleuren door den heer P. Merkx geschilderd, Is een verfraaiing van het punt tegenover het gemeentehuis. De gebroeders Frederiks hebben op waardige wijze hunne zaak weten aan te kleeden. Een keuze van de meest moderne meubels, zoowel in complete ameublementen als in de kleinere gar nituren ter aanvulling, in den achter grond op passende wijze aangevuld met concurreerende artikelen, geeft het geheel een aanblik een groot- steedsche zaak waardig. Een schat van bloemen we tel den een twintigtal schitterende bloem werken verhoogt het schitterend effect van kundige uitvoering en smaakvolle decoratie en étalage. Het meubelrnagazijn „de Zon" zal zonder twijfel aan de hoogste verwachtingen Het programma voor 9 April 1928 (2en Paaschdag) luidt als volgt: Des morgens om kwart voor zeven zal in de Parochiekerk een afzonder lijke Dienst gedaan worden voor de leden onzer R.K. Werkliedenvereen. Onder deze H. Mis toespraak van den ZeerEerw. Pater Venantius. Des middags om half twaalf in de groote Patronaatzaal wordt de alg. ledenvergadering gehouden. Agenda 1. Opening door den Voorzitter. 2. Jaarverslag Secretaris. 3. Financieel verslag Penningm. 4. Verslag Herwonnen Levens kracht. Vaststelling datum voor den Bloemendag 5. Jaarlljksch overzicht R K Lees bibliotheek. 6. Centrale Volksbankingelegde en afgehaalde gelden. Verkiezing eener Commissie van Toezicht. 7. Levensverzekering „Concordia" aantal verzekerden. 8. Vereeniging „Eigen Huis". 9. Bureau voor rechtskundig advies 10 Bestuursverkiezing. 11. Mededeelingen van het R.K. Ziekenfonds en R.K. Doktersfonds door den Voorzitter. 12. Bestuursverkiezing Ziekenfonds. 13. Financieel overzicht van den Secretaris van het Ziekenfonds en van den administrateur van 't Doktersfonds. R K Ziekenfonds Kort overzicht uit de balans over 1927. Ontvangsten. Contributies Uitgaven. Ziekengeld aan 106 leden Bodeloon Vergoeding Bestuur Porto's Restant Provisie voor plaalsel. kas f 103.75 Bezit der Reserve kas Zie kenfonds op l Jan. 1928 f 1450 77 Batig saldo v. h. Doktersfonds f 13.43 f6717.32 f 4387.79 f 468.— f 100.- f 6.25 Des avonds om half zeven in het Patronaat groote feestvergadering. 1. Opening door den Voorzitter. 2. Bespreking van deelname onzer afdeeling aan den grooten Bondsdag te 's Bosch op 29 Juli. 3. Redevoering van den ZeerEerw. Pater Venantius Ö.F.M. van Rilland, onderwerp De Kerk en de Arbeiders. 4. Aan U, o Koning der eeuwen I 5. Opvoering van het blijspel In Quick—Pope Venlo2—1. Zoo is dan Zondag op het Boxtel terrein de strijd gestreden tusschen de Brabanters en de Limburgers aan wie de laatste plaats zou toekomen. In een zeer goed gespeelden wed strijd hebben onze Waalwijksche Blauw—Witten tenslotte na harden strijd met 2—1 de zege behaald, een overwinning welke onze jongens ten volle verdienden, en een 4—2 uitslag zou de verhouding naar waarheid hebben weergegeven. Het liep de Quickers ook in dezen laatsten wedstrijd weer geweldig tegen, en daardoor was het eenerzljds dat zij slechts tweemaal doelpuntten, ter wijl ongetwijfeld de Venlosche doel man Zeeier zijn club voor een grootere nederlaag behoedde. Want wat deze Limburger dezen middag presteerde grensde somwijlen aan het ongeloof lijke, en bracht de Quick-aanvalsiinie meerdere malen tot wanhoop. Over dezen beslissingswedstrijd het volgende Als om ruim half drie scheidsrech ter P. J. van Engelen, de aanvoerders bij zich roept om te tossen, stellen beide elftallen zich op met één invaller. Quick: Th. Trimbach, Jos. Trim bach en v. Bladel,van Delft, van Hilst en Snij ders, v. d. Graft, Nil Beerens, v. d. Beek, Veldhoven en Pot. Pope: Zeeler. v. d. Perren, jansen, Vercouteren, Velleman en van Vliet, Kerre, A. Nachtzaam, Heijnen, J. Nacht- zaam en Sloot. Als beide elftallen voor de Brabant- sche Illustratie hebben geposeerd gaat de wedstrijd beginnen. Als grensrechters fungeerden de N. V. B scheidsrechters T. van Zeisten Harskamp Direct als de bal rolt, ne men de Quickers het leder over stor men op het Pope-doel aan en v. d. Beek lost een geweldig hard schot dat tegen den doelpaal knalt. Als het spel enkele minuten oud is blijkt het reeds dat beide ploegen met geweldige geestdrift spelen en elke speler geeft zich geheel. Als er acht minuten is gespeeld maakt Velleman den bal mooi vrij. plaatst het leder ineens door naar Stoot, welke in razende vaart lang3 het lijntje rent, hij geeft een keurige voorzet, die de toestormende Nacht zaam ineens opvangt en den bal on houdbaar in Trimbach's heiligdom kogelt 0— 1. Nog feller pakken de Blauw-Witten dan aan. Weer van den aftrap gaat het op Limburgsch doel afvan de Graft lost een weinig naar binnen zwenkend een schitterend schot dat Zeeler meesterlijk keert. Even later komt het gevaar van de andere zijde als Pot uitstekend voorzet en van Veldhoven maar voor het intrappen heeft, doch de invaller miste, de kans is weg Het Pope-doel is steeds In gevaar, tweemaal nemen de Waaiwij- kers een fraaien hoekschop zonder resultaat. Ais er een halt uur is ge- gespeeld, neemt van Delft een vrijen trap. hij schiet schitterend in den bo venhoek, doch weer is doelman Zee- Ier op z'n posteen moment later magnifiek solospel van v. d. Beek, hij passeert de geheele Pope—verdedi ging, lost dan een gevaarlijken harden schuiverin den uiterstenhoek,doch door zich languit op den grond te wer pen, voorkomt de Limburgsche doel man een zeker schijnend doelpunt. Toch wordt de druk op het Pope- doel te zwaar, en vier minuten voor rust hebben de Quickers eindelijk het reeds lang verdiende succes als v. d. Graft met een fraai schot via den paal den gelijkmaner scoort. 1-1. Ditect hierop is het rust. De tweede speelhelft wordt weder om met veel elan begonnen. Het leder belandt bij Nil Beerens. hij dribbelt handig door alles heen en als hij alleen voor Zeeler komt, zendt hij een fraai laag schot in. dat de Pope—man weer even fraai keert. Quick is nu geheel en al in de meerderheid en de Lim burgsche achterhoede, althans de backs staan soms raar te schutteren. Het Pope—doel wordt finaal bekogeld. Wij noteeren schoten van Beerens, v. d Graft, v. d. Beek, zelfs aanvoer der van Hilst probeert hst met een geweldigen „kei", dochals een rots in de branding staat doelman Zeeler tegenover dit alles, en met rustige zekerheid maakt hij alles onschadelijk. Slechts sporadisch maar doet Pope een aanval en dan toont Jos Trimbach, dat hij het nog lang niet is verleerd, want met zuivere verre trappen zui vert hij z'n terrein, en als van verre eens geschoten wordt zorgt z'n broer in het Quick—doel voor de rest. Als de tweede helft een half uur oud is komt Pope weer in den aanval, de Limburgers trachten het spel te I meeren en worden gesterkt door Buisje 75ct Bij Apoth en Drogisten

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10