m Het beste adres voor: llle artihelen mor de schoonmaak. Fa. OME DUMOULIN iSchoonmaaH. WILHELMINA" ISchoonmaaH M1SSIE-TENTMHNSTELLIHG li KIEST HEI MEEST PRACTISCHE. "yCm^kainp'd F a. A. v. d.Wee-Cools KREYKAMP REINIGT EN VERFT ALLES. Oepöt voor Waalwijk: Depot voor Baardwijk De Duitsche Oceaanvliegers vertrokken. DUBLIN, 12 April De Duitsche trans—Atlantische vliegers zijn van ochtend om 5 uur 38 vertrokken De Duitsche vliegers zijn vanochtend 0m 5 uur 38 van het vliegveld Bal- donnel Dij Dublin vertrokken om te tracnten den Oceaan over te steken. Commandant FitzmauHce. de bevel hebber van de Iersche luchtmacht, vergezelt nen hij vervangt Spindler die enkele dagen geleden naar Duitsch- land is teruggekeerd. Een groote menigte, o.w. president Cusgrave en zijn echtgenoote, de Duuscne consul, de chef van den generalen staf van het Iersche leger, en leden van de Iersche regeering zijn Dij het vertrek van de Bremen tegenwoordig geweest. De opstijging gelukte voortreffelijk Een lersch vliegtuig vergezelt de Bre men om boven Ierland den weg te wijzen. Het weer is gunstig en de vliegers hebben de hoop geuit den tocht in 36 uur te volbrengen. KERKNIEUWS. Pater Henri Raymakers. f Woensdagnacht is plotseling over leden de ZeerEerw. Pater Henri Ray makers, geboren te Helmond. Met Pater H. Raymakers is een arbeider in den wijngaard des Heeren heengegaan wiens leven benijdens waardig vol is geweest van heiligen arbeid voor de prediking van't Evan gelie. Pater Raymakers werd in I860 te Helmond geboren. Na zijn studies te St. Michiels—Gestel en tn het Groot Seminarie te Haaren trad hij in dc bekende Missiecongregatie van Scheut, waar hij in 1885 priester werd gewijd. In 1888 vertrok hij naar de Missie in Oost—Mongolië, werd pastoor te Pa—Kon, directeur van het college en het Seminarie der missie te Soung- chon-tsoueirtije, en ten slotte provin ciaal van OostMongolië in 1896. Daarna keerde hij terug naar Europa en werd in 1898 novicemeester te Scheut. Een jaar later richtte hij het bekende missiehuis Sparrendaal te Vught op en werd de eerste rector. Doch eenige jaren later vertrok hij naar de Philippijnen, waar hij de eerste Provinciale Overste werd. Na zijn terugkeer voor goed naar Europa werd hij wederom rector van Spar rendaal, welk ambt hij korten lijd afwisselde met O/erste tewoidenvan het Bisschop Hamerhuis te Nijmegen Van 1922 af tot aan zijn dood was hij weer rector van zijn geliefd Spar rendaal. Pater Raymakers was een bekende en beminde figuur; zijn forsche ge stalte met den langen baard, zijn va derlijk optreden, de blijmoedigheid, die zijn geheele wezen doorlichtte, en vooral zijn brandende ijver voor de missie wonnen hem de harten van allen, die hem leerden kennen. Hij heeft gewoekerd met de talen ten, welke God hem had gegeven, en gewerkt zoo lang het dag was. On verwacht, in den slaap, is hij opge roepen om van den Heer van den wijngaard het loon te ontvangen voor een leven vol arbeid, toewijding en zelfverloochening. Dat Nederland op VOETBALCLUB H. waarvan het le elftal ongeslagen kampioen werd der E..C. TE WAALWIJK, 3e klasse afd. C van den Nederlandschen Voetbalbond. De Tabak die smaakt! het teriein van den missiearbeid een zoo groot deel bewerkt, is te danken aan mannen zooals pater Raymakers, dte niet alleen door zijn prediking en zijn besturenden arbeid in de missies, maar wellicht nog meer als bezielende rector van een missiehuis vele jaren lang het zaad heeft uitgestrooid, dat in de missiegebieden voor de Kerk rijke vruchten opbrengt. Hij ruste in vrede. RECHTZAKEN. Carnaval ingezet. M. D. koopman te Tilburg, thans wonende -te Den Bosch, had op 18 Febr. 1.1. te Den Bosch J H. van den Besselaar met een mes gestoken. 't Was een onverkwikkelijke geschie denis, waarin de drank de hooldroi speelde. 't Was's Zaterdagsavonds voor Car naval dat verdachte, terwijl het heele gezelschap onder den invloed was van den drank zijn misdrijf pleegde. De dochter van Van den Besselaar was getuige geweest van de steek partij. Niet waar, aldus verdachte, ze weet er niks van! Ze was meer dronken dan ik. Neen, aldus de vrouw K. had wel gedronken, maar ik wist toch nog goed wat ik deed. We hadden allemaal een goeien borrel op, zij ook aldus verdachte. Het O.M. eischte 2 maanden ge vangenisstraf. Verduistering C. J. de B. 32 jaar, colporteur, den Bosch, thans gedetineerd, stond terecht ter zake dat hij in Febr. 1928 een rij wiel, dat hij in Waalwijk in huur had gekregen, zich heeft toegeeigend. Verdachte ventte met het „Amu sante Weekblad" zeide geen geld te hebben, leende in een café t 12 50, waarna hij het rijwiel aldaar in pand gaf. Wegens verduistering luidde de eisch 4 maanden gevangenisstraf. Tegen dezen verdachte wees de rechtbank tevens vonnis wegens dief stal en veroordeelde verdachte toi 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Aanranding Roestelberg. De rechtbank deed uitspraak in De trotsche Oskar, die zoo vaak dit spel had gehoord lag nu op z'n harde legerstede uitgestrekt. Hij voelde dat zijn krachten minder werden dat hij ging sterven. En nog eens, met groote krachtsinspanning richtte hij zich op om te luisteren naar het blije vogelgejubel. En weer stond 't voor hem: En toch is er èén, die machtiger is dan gij. Als ge in Hem gelooft zult ge verrijzen en anders, trotsche Oskar, verloren gaan. Maar weer streed hij, nu voor het laatst met die allesbeslissende gedachten. Ach, waren zij nu hier, die hem eens zijn daden durfden te verwijten. Maar neen, ach, .holle woorden om van nu bevrijd te zijn. Oskar, ge zijt verblind. Neen Oskar, weest niet bang nu, gij zijt immers de machtige Oskar, die tien- en tientallen het leven hebt benomen. En weer richtte hij zich op om te luisteren naar het vogelgezang daarbuiten. Toen is plots de deur van zijn hut opengegaan. Zouden zij het zijn? Een lichtwolk, goud-omrand, ver vulde zijn armoedige hut met een bovenaardsche glans. En in geruisch, zooals hij dit zoo vaak in d' eiken kruinen had gehoord, daalden twee rijzige Engelen bij zijn legerstede neder, één aan zijn hoofd één aan zijn voetzijde. Buiten daalde de stilte. De roerlooze eiken wiegden niet langer hun trotsche hoofden en de vogelen groepten ver schrikt bijeen. De zon trok een don kere wolk voor haar gezicht. Toen hebben de schoone Engelen Oskar met hun hemelsche stemmen toegesproken. Hoe Christus, die was gestorven ook voor zijne zonden, vandaag als de glorievolle bevrijder, met macht en heerlijkheid uit z'n graf was ver rezen. Hoe hij bedroefd was geweest over de zonden van Oskar, en hoe hij vreugde had gekend over het lot van de pelgrims. En wijl zij nog spraken over de wonden, die hij, Oskar, geslagen had, maar dat ook hij als een boetvaardige moordenaar in het paradijs mocht wo nen, was plots in Oskar's ziel een kracht opgeiaaid van den hemel, die zijn aardsche kracht verteerde en hem losrukte uit de boeien waarin Satan dien armen mensch gekneld hield. En onder die stroomen—nederda lende—genade van liefde heeft hij, als een andere moordenaar gebroken, en, rouw in het hart de voeten ge- wasschen der beide Engelen.. En toen Daar buiten schalden jubeltonen. Het vogelengezang berstte los. 't Zonlicht stootte door de wol ken heen. De eiken ruischten machti ger dan ooit. 'n Lichtwolk, goud-omrand, maakte zich van de aarde los en verzwond welhaast in de diepblauwé lente lucht.... Niemand in deez' wildernis, noch ver daarbuiten, wist, dat Oskar op dien zingenden lentedag was ver rezen..: Ouders lezen Uw kinderen ook ons Jeugdhoekje. de strafzaak tegen van B. te Kaats heuvel, gedetineerd en veroordeelde verdachte wegens schennis der eer baarheid lot 4 maanden en wegens diefstal evenzoo tot 4 maanden ge vangenisstraf. 'n Vriendelijke Zwager. Van je familie moet je het hebben. Dat ondervond zekere R. uit Kaatsheuvel, die van z'n zwager G R die in Rotterdam woont een slag in het gezicht kreeg. R. komt Zondags naar zijne moeder te Loonopzand prijzenswaardig. Maar de hatelijkheden tusschen beide mannen gaven jammer genoeg weer aanleiding tot een hei- bcije. 't Kost verdaente R die niet voor deze strafzaak verschenen was, f 10 boete. GEMENGD NIEUWS. Vier honderd en achttien misda- digers zijn te Saint Manin de Ré inge scheept om naar het Duivelseiland op de Zuid Amerikaansche kust van Fransch Guiana te worden gebracht. De mannen werden in ijzeren kooien aan boord van het stoomschip „Mar- tinière" opgesloten dat daarna koers zette naar het Duivelseiland. Ontvluchten is onmogelijk. Aan boord is een helsche machine die bij inwerkingtreding heeten stoom in de kooien der misdadigers doet stroomen. De ergste onder hen wor den bovendien in speciale ijzeren kooien opgesloten. De mannen zullen op het Duivelseiland in een tropische hitte leven. De reis naar'het eiland is hard en bitter. Veertien dagen voor het vertrek kregen de gevangenen stevig en beier eten dan gewoonlijk Zij moesten hierop nu vijftien dagen teren. Er be vinden zich verscheidene moordenaars onder de gevangenen. In een huis van de Londensche voorstad Eltham heeft zich een trage die afgespeeld. Bij haar thuiskomst stelde zekere mevr. Wamsley met verwendering vast, dat in het huis een ongewone stilte heerschte. Het viel haar op dat de deur van de badkamer, die bijna altijd geopend bleef, thans gesloten was. Ze trad, met een naar voorgevoel het vertrek binnen, en daar trof zij haar twee kinderen 6 en 2 jaar oud aan in de volgeloopen badkuip. De twee kinderen waren verdronken Een bijgeroepen geneesheer kon slechts den dood vaststellen. De vader, die veel van zijn kinderen hield, isintus- schen spoorloos verdwenen en wordt door de politie gezocht Men verdiept zich in gissingen nopens dit tragische voorval. Woensdagmorgen omstreeks 5 uur werd de werkman E. C. Gaiser. wonende te Delft op de glasfabriek aan den Haagweg door een der grijp armen van een machine gegrepen en daarmede door een gloeienden oven gesleurd. G. werd vreeselljk verminkt en werd per politie auto naar het Gasthuis vervoerd, waar hij te half 11 na hevig lijden overleed. De ongeluk kige was gehuwd. Naar uit Tours gemeld wordt drijgt de kerk te Preuilly sur Claise, 70 K.M. van Tours in te storten ^Zaterdag voor Paschen en Isten Paaschdag zijn in Frankrijk 27 dooden door auto ongelukken te betreuren. De eerste dag der Paaschvacan- tie heeft zich in Engeland gekenmerkt door een groot aantal verkeersonge- lukken. Er werden in verschillende deelen des lands II personen gedood en een nog grooter aantal gewond. Gisterenochtend heeft zich in 't station Denfert Rochereau van den Parijschen metro een drama afgespeeld Toen op het stampvolle station de trein met nog flinke vaart binnen schoof, heeft plotseling een man van 33 jaar zijn vrouw op de /ailsgewor pen. Hij wierp vervolgens zich zelf onder den motorwagen en beide menschen zijn door den trein, die, vóór hij tot stilstand kon worden ge bracht, bijna geheel over de beide lichamen heen reed, vermorzeld. Onze agent voor Kaatsheuvel c.a. is SCHOOLSTRAAT Geef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N TlELEN. STEYL - VENLO PRIMA ABRIKOZEN, PRUIMEN EN APPELEN, BUSSEN APPELMOES (Heerli)k) EN GECONFIJTE VRUCHTEN. Beleefd aanbevelend, Markt - WAALWIJK N V. St'Jomw Chem. Wasschcrij en Ververij TIL B URG. 99 Telephoon 10S6 Verven van Mantels in alle moderne kleuren. Reinigen van Regenjassen en Regenmantels. Gordijnen, Vitrages enz. zeer billijk. Wed. TH. PULLES, Sigarenmagazijn Waalwijk. Mej. C. BURMANJE, Hoogeind 8, Baardwijk. Als eerste prijs van de Groote Verloting wordt de keus aan den winnaar gelaten. Men mag kiezen tusschen Huishoudmangel, Waschmachine en Theekast. De Waschmachine en Huishoudmangel bij Alom verkrijgbaar. Let op naam en merk van

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7