.1. „Dn Zod - Afdeellng Manufacturen. Uitgelezen collectie Japonstoffen. Effen Kasha, nieuwe kleuren Wollen geruite Kasha Wollen Mouseline, 20 kleuren Zwaar effen Kunstzijde Geruite Kunstzijde Katoenen Mouseline, vanaf f 0.79 f 1.25 f 0.79 f 0.78 f 0.59 f 0.23 Afdeeling Gordijnstoffen. Vitrage met rand vanaf 23 cent. zonder rand 14 cent. met gekleurde ruiten 36 cent. Fijne tulle met schulp 78 cent. Betere genre Vitrage vanaf 69 tot 1.78 per el. Afgepaste Overgordijnen met breeden rand f 10.95 Betere genre f22.50 f34.50. Een goed begin voor jongelui die gaan trouwen is hun benoodigdheden te koopen bij Een verstandige huisvrouw vergelijkt prijs en kwaliteit en koopt uitsluitend bij Afdeeling Tapijten. Rood met zwarte streep vanaf f 5.75 Gebloemde Karpetten vanaf f 8.85 Zwaar half wollen Karpetten f 16.75 Wollen Karpetten, vanaf f22.75 Exminster Karpetten vanaf f 16.75 Betere soorten Exminster Kar petten f 29. -f 36.50, f 46.50, f 52.50 Cocostapijt 100 c.M. breed f 1.09 Andere breedte naar verhouding. Afdeeling Bedden. 2 persoons Bedden vanaf f 11.75 2 persoons wolvulling f 18.50 2 pers. 3 deelig kapok bedstel 10 jaar garantie, linnen tijk f59.50 2 persoons prima wolvulling 3 deelig genopt, vanaf f36.50 2 persoons Wollen en Kunst zijden deken vanaf f 4.75 Prima Leidsche van f9.50 tot f22,75 2 persoons gestikte deken vanaf f 6.95 scliiedde dit nog in minder vergasten toestand. Dat zulks bij Speed oil niet liet geval is, ziet men daaruit, dat na een gebruik van eenigen tijd, de sproei er verkleind kan worden. Volgen wij de met olie Verzadigde gaslading op haar weg van carburator tot liet oogenblik, dat zij in de verbran dingsruimte aankomt, dan komen wij aan het probleem hetwelk in dit vraag stuk wel het uieest belangrijke is. Wat zich daar voorts afspeelt, gebeurt zoo te zeggen achter gesloten deuren en het is moeilijk met beslistheid te zeggen, wat daar eigenlijk geschiedt. Men kan echter als volgt de proef nemen: Men brengt, b.v. het met bovensmeer- olie vermengde gasmengsel in 'n groo- ten verhitten cylinder, die van boven geopend is, zoodat men kan zien. wat zich daar afspeelt. Men zal dan zien hoe de fijne deeltjes van liet gasmeng sel zich op den bodem en aan de wan den van den cylinder afzetten. Men zou bijna geen neerslag, maar inplaats daarvan wellicht een gasonlwikkeling, dus rook, zien. Velen zullen zich de vraag stellen: Kan Speedoil werkelijk de hitte uithouden en is er inderdaad een boven smeerolie, welke de hooge temperaturen in het ontstekingsmo- ment weerstaat? Dit is bij Speedoil niet het gevalwant het is daarvoor juist gemaakt om zich bij lagere, zoo wel als bij de hoogstvoorkomende tem peraturen, te ontbinden. Maar, en nu komt een zeer gewichtig maar. Terwijl bij een gewone smeerolie in laatste in stantie het gewichtige werk daarin be staat zich op te lossen zonder resten na te laten, is Speedoil zóó samenge steld. dat zij bij de verbranding een chemisch proces doormaakt. Zij gaat daarbij over in een dikvloeiende was achtige smeorsubstantie. die eerst na meerdere arbeidsslagen met de ver brandingsgassen weer verdwijnt en geenerlei rest nalaat. Juist hierin ligt het geheim van Speedoil. Deze substan tie houdt zich gedurende meerdere ar beidsslagen vast, zoodat men altijd van een betrouwbare smering verze kerd is. De smering vernieuwt zich bij iederen zuigslag en een gedeelte gaat met de verbrande gassen door de uit laatklep naar) buiten en smeert daarbij den steel van deze klep. Het belang eener smering der boven- gelegen deelen van den motor, cylin- derkop, zuigers, zuigerringeu en klep pen zal thans duidelijk zijn, zoodat een nadere verklaring nauwelijks meer noodig is. Hoe staat Speedoil tegenover de roet vorming? Het is zeer gemakkelijk geweest aan Speedoil die bestanddeelen toe te voe gen. dat zich bij verbranding een over schot van zuurstof vormt, waardoor de aanwezige gassen beter verbranden en zoodoende een hooger rendement krijgen. Speedoil zal zelf geen roet vormen en de omstandigheid, dat zij de verbrandingsruimte met een afgepast vet laagje overtrekt, is voldoende om ie verhinderen, dat de root resten van de brandstof zich vastzetten. Erger is het echter gesteld met de koolvorming bij uitgesleten motoren, waar dq carterolie in grootere hoeveel heden lusschen zuiger en cvlinderwand wordt heengezogen. Er vormt zich dan een dikke koolkórst op de zuigers, daar de olie reeds ten deele was voorbereid te verkolen door de hitte en de vermen ging met de brandstof. In zulke ge vallen zijn de oplossende eigenschap pen van Speedoil niet altijd toereikend. Er dient tenslotte gezegd te worden dat het doel van Speedoil dan ook mis kend wordt, wanneer het voor een ge woon reinigingsmiddel wordt aange zien, wat men over het algemeen wenseht te gelooven, maar wij durven aan te nemen, dat alle verstandige motor vakmepschen een op zulke wijze verkregen populariteit, tè doorzichtig zouden vinden. hare opleiding bij de Eerwaarde Zusters Octavie en Franciry alhier. Zwitserland De beroemde „Eiger Mürcli" Groep. ELSHOUT. Begunstigd door mooi weer, had gisteren ter gelegenheid van de kermis onder veel belangstelling het Koningschieten plaats van de Lieve Vrouw Gilde" gevestigd bij de heer H. van Hoorn. Om 9 uur werd eerst een H. Mis opgedragen voor de leden waarna men zich gezamenlijk naar den tuin oegaf. De Burgemeester F. v Liempt loste het eerste schot. Daarna werd door de leden hevig geschoten en wist na een langen strijd de heer W. de Hart, ien Koningstitel te behalen. Hierna werd door den Bijz. Vrij willige Landstorm onderling prijs schieten gehouden. De Edelachtbare Heer Burgemees ter opende den wedstrijd en toonde steeds zijn sympathie voor deze jon gens der vereeniging. Als Koning werd na den strijd gekozen de heer C. Pelders die het hoogste aantal pun ten wist te behalen namelijk 48 pun ten, waarmede hij ook tevens den eersten prijs behaalde. Daarna werden door den comman dant L. Klijn de prijzen uitgereikt welke dankbaar werden aanvaard. Het verdere van den dag werd in gezel ligheid doorgebracht. Geheel de ker mis is goed verloopen, geen klacht werd gehoord. DRUNEN. Door de Handboogschutterij „de Wet's Zonen is besloten a.s. Zondag 6 Mei deel te nemen aan het Bonds- concours te houden te Kaatsheuvel door den Bond „Gezellig samen zijn". Naar wij uit goede bron verne men heeft de collecte Zondoginonze oarochiekerk door Pastoor Litjens tot stichting van een nieuwe parochie opgebracht de som van f 275, Van de zeventien jongens welke zijn ingeschreven voor den dienst plicht 1929 werden er bij de j I. keu ring 6 ongeschikt bevonden. De verkoop van de Emmabloem ten bate van het Wit Gele Kruis heeft opgebracht de som van f 78 90. Het Handbooggezelschap „de Witt's Zonen* wisten j.l. Zondag op het Bondsconcours van de Oranjebond, gehouden te Liempde met het eerste zestal de eenen prijs te behalen met 7 eenen en 2 na. met het tweede zes tal eveneens de eenenprijs met 6 eenen, waarvoor een mooie prestatie. NIEUWKUIK. Gedurende de afge loopen maand April werd aan het postkantoor alhier voor de Rijkspost spaarbank ingelegd f 381C 40 terug betaald f 3596 95. Naar we met zekerheid vernemen is er, van 't alhier rondgaande ge- rucht, als zou de muziekkiosk midden in de kom van het dorp worden ge- plaatst.'absoluut geen sprake geweest en deze dus blijft waar ze is. SPRANG CAPELLE (V.m. Sprang). Tot penningmeester der Kerkvoogdij bij den Ned. Herv. Kerk alhier is in de vacature ontstaan door het bedan ken van dhr. P B Netten benoemd den WelEd. ZeerGel. heer Dr S Waar- denburgh. Vergadering der A.R. Kiesver- eeniging Sprang op a s. Maandag des avonds half acht in de zaal v. d Chr. Volksbond. AgendaOpening Notulen, Verslagen afgevaardigden naar gehou den feestvergaderingen der beide I V. en Patrimonium, Causerie door dhr. G J. van Wllligenburg over de poli tieke toestand in verband met de verkiezing in 1929. Sluiting. CAPELLE. J.l. Dinsdag was het 10 jaar geleden dat mej. W. de Haas bij notaris Middelkoop alhier als dienst bode in betrekking kwam. Zooals te begrijpen is, is deze dag voor haar niet ongemerkt voorbijgegaan en had zij van verschillende zijden blijken van be. langstelling in ontvangst te nemen. Deze dag is dan ook voor haar tot een onvergetelijke gemaakt. Voor de Herv. gem. alhier zal a.s. Zondag, des nam. half drie, optreden Ds. Louwe Kooymans uit Baardwijk. Het glas- en verfwerk van een 2- tal woonhuizen voor den lieer W. v. d. Hammen te Waalwijk is na gehouden aanbesteding opgedragen aan de Gebrs. van der Waals alhier. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschen- dijk optreden Ds. Slemper uit Besoijen. In de j.l. Dinsdag gehouden verga, dering van de Chr. zangver. „Halle lujah" alhier werden respectievelijk tot voorzitter en penningmeester benoemd de heeren L. Metske en A. Dekkers. Beide heeren lieten zich deze benoe ming welgevallen onder dankbetuiging voor het in hen gestelde vertrouwen. DUSSEN. Mtj. Marie van Hees her denkt 10 Mei a.s. den dag waaropzij voor 25 jaren in dienst kwam bij de familie Jos. van Steen—Staal, Villa .Anna Maria" Dussen. Wij twijfelen er niet aan of het zal de trouwe Marie niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Gaarne had de familie dit tegen woordig zuik een zeldzaam feit fees telijk herdacht, doch op haar uitdruk kelijk verlangen wordt dit achterwege gelaten. Toch wil de familie v. Steen niet nalaten openlijk bij deze gelegen heid hare groole waardeering voor haar te uiten en van harte den wensch uit te spreken dat zij nog vele geluk kige jaren in haar huis zal verblijven. Bij deze felicitaties en goede wen- schen sluiten wij ons gaarne aan. RAAMSDONK. Op Vrijdag 4 Mei l ZwitserlandIJsgrot in de Grimdelwaldgletscher. De j.l. Donderdag 3 dezer gehou den collecte langs de huizen der ingeze. tenentenen aan de Hoogevaart en te Vrijhoeve-Capelle ten behoeve van het huldeblijk aan te bieden aan H. M. de Koningin-Moeder heeft in totaal opge bracht 15.571/». De heer Jac. Kommers, gediplo meerd hoefsmid alhier had deze week het voorrecht dat, terwijl verleden jaar aan zijn zoon Johan, dezer dagen ook aan zijn oudsten zoon Cornelis het Rijksdiploma werd toegekend. Na een tweejarige cursus had het examen plaats aan de Veeartsenijschool te Utrecht. WASPIK. Voor den vleeschkeurings- dienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven: 9runderen ep 20 varkens. Voor den cursus maatknippen, gehouden in het hotel van den Heer Chr. Montens zijn geslaag de dames: Roxsnoer—Vughts; Anna Montens; Marie Nerings Nelly LankhaarMarie de RooijLisa Poppelier en Bertha Lips. Zij genoten hare opleiding van Mejuffrouw Bakker van Meerten. De prijs der melk is alhier met 2 cent per Liter verlaagd en gebracht op 12 cent. Voor het examen costumiére zijn geslaagd de dames Dina Kamp; Adriana Kamp; en Lucia Langerwerf. Voor lingerie de dames Clara de Bont; Johanna Gijsman; Marie de HooghJohanna Rekkers; Cato Bie mans; Cornelia Akkermans; Tini de Geus en Ariana Tale. Zij genoten hoopt het echtpaar P. van Rijn en M Zijlmans zijn gouden huwelijks feest te vieren. Die dag zal zeker voor hen niet onopgemerkt voorbij gaan. Door de dames der Congregatie van O. L. Vr. wordt op Woensdag 9 Mei a.s. een bedevaart gehouden naar den Elshout. Ook de getrouwde dames kunnen zich hierbij aansluiten. Gisterenavond bracht de fanfare „SI. Bavo" een serenade bij haar jubileerenden president, den heer J C. Schoenmakers, die zijn 40 jarig huwelijksfeest vierde. Het corps dat voor den eersten keer uitrukte, trok zeer veel belangstelling. De nummers die ten gehoore werden gebracht schonken de overtuiging dat het gezelschap er al mag zijn. RAAMSDONKSVEER. Tot tijdelijk hoofd der Dorpsche Christ School werd benoemd dhr. v. d. Stelt van Drimmelen. Mej. E. S. C. van Dongen uit Geertruidenberg werd aangesteld als kweekelinge met acte aan de Ned. Herv. School te Raamsdonksveer. Voor den nieuwen cursus der Veersche Christ. School hebben zich 26 leerlingen aangemeld. Naar wij vernamen werd de heer den Boer van de Brigade alhier overgeplaatst naar die te Moerdijk. Voor de Herv. Gem. treedt Ds. Ewoldt Zondag om half tien op in de Veersche Kerk en om half drie in de Dorpsche Kerk. Afdeeling Meubelen. Ir. deze afdeeling brengen wij U zoe- wel 't goedkoope als 't betere genre. Wij belasten ons met het van a tot z installeeren van compl. meubileeringen: Wij leveren tevens onder garantie: Balatum f 1.19 en f 1.50 per el. Krommenie Linoleum f 1.79 per el. Graniet Linoleum 200 c.M. br. f 3.25 p.el Vloerzeil en Linoleum wordt gratis gelegd. 40490 Gedurende de maand April werd aan het postkantoor alhier ingelegd f27.732.08 en terugbetaald f 38.581.87. Gedurende de maand April pas seerden J987 vaartuigen met een t -taai inhoud van 227.067 ton de Rolbrug. De opbrengst van de Emma bloem, 2 Mei verkocht, bedraagt f 154.91. MADE. Ter eere van den verjaar dag van Prinses Juliana gaf de har monie St. Cecilia een concert op de kiosk des 's avonds 7 uur afgewisseld door het Maden's Zangkoor, dat eenige Vaderlandsche liederen ten gehoore bracht. Aan de Rijks en ge meente-gebouwen, als ook van eenige particulieren huizen wapperde de drie kleur. Op Zondag 6 Mei zal de gods- dienstleeraar Ten Hove uit Tilburg des v.m 10 uur in de Herv. Kerk te Made de godsdienst leiden. De R. K. Tuinbouwvereeniging hield in het café „Hof van Holland" een vergadering waarin de heeren W. Broeders en J. Hoozemans werden herkozen, respectivelijk „tot controleur en agent." Naar elke campagne heeft bij Thijs- sen de aanvoer plaats M Segeren, werd gekozen tot vervoerder der pro ducten. LOON OP ZAND. Stand Kegel concours „De Vriendenkring", 1 Mei. Korpsen. Elf Provinciën 311 Waalwijksche Kegelclub 307 Houdt de Plank I 300 Herinnering I 295 lil 292 IV 290 II 283 Onder Ons 1 281 Strijdlust I 279 II 264 S N A. I 263 Onder Ons ii 256 Vriendschap 250 Waalwijksche Kegelclub II 246 SNA. II 213 Houdt de Plank II 208 Hoogste korpswerper J de Bondt 74 Personeelserie F. Toorians 106 Personeel enkele kaart Joh Hoeben 42. Meesterschap C. v. Son 139 Hamburger telling Jac. Boes 102 J. v Loosdrecht 96 J Castelijns 94 F. Toorians 90 A. Toorians 88 H v. d Wildenberg 87 C. Jansen 84 A. Vermeer Jzn. 80 Damesbaan. Mevr. Beks 38 Zwarts 34 Dirven 32 Mej v. Laarhoven 31 Mevr. C. v. Loosdrecht 31 Matin 26 Vrije baan onveranderd. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel 5 Mei '28. Bondsconcours. De schietvereenlging „St. Jan" ge vestigd bij de Wed v. Berkel op den Horst houdt Zondag a s. groot bondsconcours voor den kring „de Langstraat". De concoursen kenmerken zich tegenwoordig door een zeer amicalen sportieven geest en groote belangstelling Bondsconcours. Bij den heer N. de Bondt in de Marktstraat alhier wordt Zondag het bondsconcours gehouden op de banen der handboogschutierij „Burgerzonen". Het concours waaraan alle handboog schutterijen in de Langstraat deel nemen wordt opgeluisterd met muziek der Harmonie „St. Jan". Bakkerij. Door den heer Th. v. Boxtel in de Kruisstraat is verlof aangevraagd voor het oprichten van een Bakkerij op zijn perceel aldaar. Bedankt. De heer L. v. d. Horst heeft be- dankt als voorzitter van den R.K. Schoenfabrikantenbond alhier, zulks in verband met het uittreden uit de N V. Zacht's Stoomschoenfabrieken. Ingezonden Mededeelingen. MIJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zénuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. ('uistheer (nnn het einde van de jacht): „Kapi tein Brown heeft er 32 geschoten,- Kolonel Hisscn 29, Majoor Menps 18 en ik zelf zoo ongeveer 24". •(achtopzlener „Jn met 't oprapen van de hees ten kwamen wij er ongeveer SO te kort." MARIE VAN HEES.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6