SIaPe,?°- Van Utrechts ontslagen gasdtrecteur. Niar ons wordt medegedeeld heeft de officier van Justitie te dezer stede, mr Calkoen, die de zaak tegen den ontslagen gasdtrecteur in onderzoek had, geen termen gevonden, den heer Bruinwold Riedel strafrechterlijk te vervolgen. Van deze beslissing is den oneervol ontslagen directeur, die te DenHaagvertoeft, mededeelinggedaan Nationale Landstormdag 1928. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van den Bij'.onderen Vrijwi ligen Landstorm zal op 27 Sept. a s te Oen Haag op 't terrein „Houtrust een Nationale Landstormdag worden gehouden. Oe Bijzondere Korpsen van den Vrljwilligen Landstorm, n.l, de Motor dienst, Vaartuigendlenst, Spoorweg dienst en Luchtwachtdienst, zullen ook aan den Nationalen Landstorm dag deelnemen. Het Vrijwillig Landstormkorps Mo tordienst zal od dezen dag uitkomen met een belangrijke groep automo bleien en motorrijwielen. De Vrijwilligers zullen, in burger kleeding en voorzien van een militair onderscheidingsteeken. nl. den Oranje armband met Rijkswapen, op den Lmdstormdag verschijnen. Zij zullen op denzelfden dag uft 'sGravenhage weer vertrekken. De afdeelingen zullen een vaandel of schild medevoeren, met vermelding van den naam der gemeente. Elk Landstormverband zal vooreen of meer muziekkorpsen zorg dragen □RUNEN. Het groote nationale con cours der Handboogschutterij „Con stantia", hetwelk gehouden wordt op de Zondagen 17 en 24 Juni a.s. ter gelegenheid van het 75 jarig bestaan, belooft schitterend te worden. Een uitvoerend comité, onder voorzitter schap van de heeren J. Pelders en L Sikkers secretaris, is reeds gevormd, welke druk me! de voorbereidende werkzaamheden is begonneneen programma is reeds verschenen, waar op vrij talrijke prijzen staan vermeld geschonken o a. door burgemeester Mr. H. O Loeff, Notaris Canters, Dr. van Seeters, de president van „Con stantia", den heer Chr Sprengers, de Drunensche reizigers, enz Op de banen van het Kruisboog schuttersgezelschap „DeVriendschap", gevestigd bij den heerM. v. d Westen alhier, had j.l Zondag het eerste con cours plaats van den Langstraatschen Bond van Kruisboogschuttersgezel schappen „D.E.S.V." Het was wederom een gezellige drukte, welke er heel den middag heerschtp, zoowel op het schietterreln als in het café Er werd over hef algemeen nog niet al te best gescho ten. waaraan de wind en het niet al te best Ingerichte schietterrein wel voor het tneerendeel de schuld zullen hebben. De heer Nuijten uit Waalwijk, Bondsvoorzitter, opende ten ongeveer 2'/a uur me* goed gekozen woorden het concours, waarna tot werd overgegaan. De uitslag is als volgt le Zestallen. De Vriendschap, Drunen De Eendracht, Waalwijk schieten 144 p. 135 De Jonge Batavieren. N.kuik 134 Vooruitgang, Vlijmen 132 Al doende leert men. Herpt 130 Rozen jacht. Vlijmen 128 Nooit Gedacht. Waalwijk 127 8 Wtlhelmina. Vlijmen 121 9 O.O.G.. Waalwijk 118 10 Onderlinge Vriendschap, Haarsteeg 111 11 Excelsior. Elshout 110 2e Zestallen. 1 Rozenjacht, Vlijmen 138 p 2 Nooit Gedacht, Waalwijk 132 3 De Eendracht, 122 4 Al doende leert men. Herpt 122 5 De Jonge Batavieren, N kuik 121 6 De Vooruitgang. Vlijmen 114 Het geheel werd als steeds met groote plechtigheid opgeluisterd. SPRANG-CAPELLE(v.m. Sprang). J.l. Zaterdagavond had mej. F. alhier het ongeluk van den zoldertrap te vallen, waardoor zij haar rechterpols brak en enkele kleine verwondingen aan het hoofd bekwam. Geneeskun dige hulp van Dr. Waardenburgh al hier werd ingeroepen, die voorloopige hulp verleende en het noodzakelijk achtte dat zij naar 's-Bosch werd ver voerd ter verdere behandeling. CAPELLE In het café van den feer J Tr. alhier is een biljartclub opgericht genaamd „V. B C Tot voorzitter, secretaris en commissaris werden respectievelijk gekozen de heeren A. Treffers te Sprang, D v Oversteeg te Vrijhoeve Capelle en A. de Jong te Capelle. De heer L R. alhier had bij gymnastische oefeningen hel onge luk zijn hand zoodanig te verstuiken dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. De collecte gehoudtn ten be hoeve van het aan te bieden hulde blijk aan H. M. de Koningin-Moeder heeft in de Kom te Capelle opge bracht f 16.75 en in de Heistraat en Nieuwevaart f24.40, terwijl in onze gemeente in totaal meer dan 100 handteekenlngen zijn geplaatst op de daarvoor beschikbaar gestelde lijsten Als bijzonderheid kan worden gemeld dat bij de langbouwster J. v. B. te Vrijhoeve Capelle een varken 17 jongen ter wereld heeft gebracht Bij de dezer dagen gehouden aanbesteding is het glas en verfwerk van een 4 tal woningen van den heer C B Timmermans te Sprang, de uit breiding van de meelfabriek „de Hoop" te dezer plaatse, een tweetal woningen van den heer W. van der Hammen te Waalwijk en het woon- en winkelhuis met werkplaats van den heer A. Coo alhier, opgedragen aan de Qebr van der Waals schilders te dezer plaatse WASPIK. Openbare vergadering van den Raad der gemeente, op Vrij dag 11 Mei 1928, des namiddags ten ure. Aan de orde is 1. Mededeelingen. 2. Aanbieding Gemeenteverslag en verslag Volkshuisvesting. 3. Goedkeuring Armenrekening over iet dienstjaar 1926. 4. Wijziging begrooting 1927. 5. Wijziging verordening opcenten Rijksinkomsten belasting. 6. Schrijven van den Raad van State omtrent niet goedkeuring der begroo ting. Door Burgemeester en Wethou ders is aan P. Kamp verlof verleenc tot verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, in iet perceel wijk B Nr 38. Uitslag van den gehouden bil jartwedstrijd tusschen de vereenigingen C.O.T. en V.O.V.. beiden alhier. met groen. De dag zelf begon met een plechti ge H. Mis om 7 uur, voor het gouden echtpaar, om God voor Zijn rijken zegen ie danken. Met de auto werden de jubilarissen door den heer Snijders afgehaald en kerkwaarts gereden, waar zij plaats moesten nemen voor het Priesterkoor, op twee met bloemen omgeven zetels. Na afloop der kerkelijke plechtig herten stond hen buiten reeds een fotograaf op te wachten even poseeren en *oort ging het weer naar huis. onderweg toegejuicht door de vele kerkgangers. Groot was gedurende den dag de belangstelling, zoowel van uit de plaats als van daarbuiten, terwijl den feestdisch, 'n menu door het comité uitmuntend verzorgd, alle eer werd aangedaan door de 50 kinderen en kleinkinderen, die de ouders en grootouders op dezen dag rond zich zagen vereenigd. in den avond rukte ons muziekkorps „St Bavo" en de zangvereeniging „Laetitia" uit, om de algemeene feestvreugde, door het brengen van een serenade, nog te verhoogen. Het was in een woord 'n dag van groote vreugde, waaraan velen deel namen en die dankzii de zorgen van het ijverig feestcomité zoo uitstekend is geslaagd. We willen besluiten met het uit spreken van den wensch dat Balma kers met Sjoke, zijn levenslustige gezellin, eenmaal het diamanten feest hier nog moge vieren. Bij de inschrijving voor den bouw van een schuur met stalling voor den heer E Rumme stond het laagst de aannemer Jansen uit Ooster hout met het bedrag van f 830C In het gezin van v S. op 't Veer is roodvonk geconstateerd De patiënt is overgebracht naar het ziekenhuis te Breda. 81 p 78 77 74 22 p. 21 21 De Vooruitgang. Vlijmen Personeele Zestallen. .1 De Vriendschap. Drunen 2 De Eendracht, Waalwijk 3 Al doende leert men, Herpt 4 Nooit Gedacht. Waalwijk Personeele prijzen. J C. de Laat. Vlijmen 2 J. v. d. Dungen. Vlijmen 3 Casteleins. Waalwijk Konlngskruis. J. v Vaalen, Drunen 14 p. Ten 7 uur werden door den Voor zitter onder eenige toepasselijke woor den aan de winnaars de prijzen uit gereikt, waarbij hij de hoop uitsprak, dat allen wederom mei e/enveel ambitie op het volgend concours zul len aanweHg zijn. hetwelk zal geopend worden op den eersten Zondag in Juni bij den heer J. Pijnenborgh te Vlijmen ELSHOUT. Zondag j I. kwamen alhier 800 bedevaartgangers uit Tii- burg, de Wonderbare Moeder van Elshout vereeren. K.O.T. VO.V. Boezer 75 H. Tabbera 66 C. Boezer 54 A. de Hond 75 Otten 51 Zwaans 75 Boom 54 Huijs 75 Montens 68 A. Tabbers 75 Gijsman 63 Sulsters 75 Totaal 365 441 Door Burgemeester en Wethou ders is aan Arie Wolst vergunning verleend voor den verkoop van ster ken drank in het klein in het perceel wijk C Nr. 1. WASPIK. In het café van den heer Chr. MontensGijsmans alhier, had de vierde ronde plaats van 't biljart tournooi tusschen de aldaar gevestigde vereeniglng K.O T. en Ons Genoegen uit Waalwijk, welke gevestigd is in het café Kemperman Onder groote belangstelling werd de wedstrijd gespeeld, welke eindigde in bet voordeel van Ons Genoegen met 158 caramboles. Hoogste serie behaalde de heer J. de Graaff (Ons Genoegen) met 40 caramboles. De uitslag Is als volgt: Ons Oenoegen. K.O.T. de Graaff 100 Hamers v. Weert 100 Zeijlmans A. Slaats 100 Nieuwenhuizen 46 94 78 47 82 95 442 F. Slaats 100 de Moor v Oudheusden 100 Gijsmans Kierks 100 Montens 600 RAAMSDONK. Onder buitenge wone belangstelling vierde Vrijdag het echtpaar C Balmakers en ja. van Vugt, zijn gouden huwelijksfeest Al vroeg in den zonnig blijden morgen schoof in Luitenambacht hier en daar een vlaggestok. getooid met onze driekleur, door hei dakvenster, er op wijzende, dal iets bijzonders ging gebeuren. 's Avonds tevoren had het al een feestvreugde gegeven, toen door de bu irt een grooten eereboog voor de woning van de jubilarissen werd opgericht en het huisje werd gesierd MADE. Het zoontje van den heer P. de B. en een zoontje van den heer S kwamen spelenderwijs zoo onge lukkig te vallen dat beiden een arm braken en onder geneeskundige hulp moesten worden gesteld Het Waterschap de Emiliapolder hield j 1. Woensdag een algemeene jaarvergadering waar o m. een vier jaar hangende kwestie als hoofdpunt in behandeling kwam. Ditmaal trad de dijkgraaf de heer J. A. v. d Veeken met kracht en k£em op en mocht het hem ten slotte gelukken de partij die voor plaatsing van een electrisch ge maal te Lage Zwaluwe was gestemd, naar de andere partij te doen over gaan die voor plaatsing van 't gemaal te Drimmelen was, zoodat bij stem ming de meerderheid Drimmelen als plaats verkoos voor het gemaal, en deze kwestie zoodoende thans uit den weg is geruimd. De aftredende heemraad de heer J Segeren Azn. werd met groote meer derheid herkozen, terwijl tot bestuurs leden gekozen werden de heeren J. Smits en j. Vermeulen. De vorige week zijn uit deze gemeente 78 jongelingen ter keuring voor den dienstplicht te Oosterhout geweest, waarvan slechts vier werden afgekeurd. DUSSEN. Evenals vorige jaren had Zondag wederom de Geloofsbelijdenis plaats van de jongens en meisjes die voor drie jaar hun plechtige H Com munie gedaan hadden. De kerk was prachtig versierd en leek een zee van licht en bloemen. Des morgens ten zeven uur was de plechtige H. Mis, waaronder de kin deren onder begeleiding tot de H. Tafel naderden. De ZeerEerw heer pastoor hield onder de H. Mis een indruk wekkende predikatie. Des namiddags om half drie had het plechtige Lof plaats, waaronder groote processie. Te kwart over twee werden de kinderen afgehaald aan de pastorie d^or bruidjes, vaandeldragers en de fanfare Wilhelmlna en trokken zoo over het kerkhof achter langs de kerk binnen Wederom hield de Zeer Eerw. heer pastoor een gloedvolle predicatie, voornamelijk tot de kinde ren en hunne ouders. Daarna spraken de kinderen geknield in het priesterkoor luide hun Geloofs belijdenis uit. Na het Lof werd hun allen een diploma uitgereikt, waarna deze grootsche plechtigheid was afgeloopen. De fanfare „Wilhelmina" bracht Zondag een serenade bij het echtpaar Leeggangers—van Dortmont aan de Peereboom te Hank, dat dien dag zijn gouden huwelijksfeest vierde. Toen mej de In een boot wilde stappen kantelde deze en nam zij een onvrijwillig bad. Met den schrik en een natte jurk kwnm zij vrij - De rijwielhandelaar v. L had dezer dagen een karweitje te verrich ten eri had daarvoor paard en wagen geleend van zijn buurman. Op een gegeven oogenblik sloeg het paard op hol en beleefde v. L. ai gsiige oogen- blikken. Ten laatste waagde hij 't onder het hollen van den wagen te springen, hetwelk gelukkig goed afliep Hij kon toen 't paard bij den kop nemen en het tot staan brengen 's HERTOGENBOSCH 5 Mei Gis teren werd alhier een besloten verga dering gehouden van Bossche voor standers van het Carnaval, met het doel de plannen te bespreken tot het voeren van een actie om het Carna val gehandhaafd te zien. Na uitvoeri ge discussie werd besloien tot het vormen van eet Comi van actie tot behoud van het B rssche Carnaval in onverkorten vorm. Tot voorzitter werd gekozen de heer E van de Mortel, president der Sociëteit Casino, secretaris de heer J van R«»<y, e siuurslid der Oeteldonksche Club. In het Comité hebben voorts zitting genomen bekende voorstanders voor het behoud van het Carnaval. In de groite zaïl van de sociëteit Casino zal op 14 Mei a s. op den vooravond der raadszitting, waarin de Carnavalskwestie zal worden be handeld een, vergadering worden ge houden als betooging legen de af schaffing van het Bossche Carnaval A[s bekend hebben zich destijds de pastoors van Den Bosch met een schrijven gericht rot de R. K. Raads fractie, houdende verzoek afschaffing van het Bossche Carnaval te willen bevorderen. Bij schrijven van 5 Mei richtten de pastoors der stad zich tot den ge meenteraad met het verzoek goedkeu ring te willen verleenen aan de amendementen van meerdere leden uit de R. K. Raadsfractie voor wat betreft het late sluitingsuur zoowel als het verbieden van optochten en beperken van dansgelegenheden Zij doen dit verzoek omdat het hun vaste overtuiging is dat de Carnavalsviering zooals die in onze stad zich van jaar tot jaar ontwikkeld voor zeer velen een naaste gelegen heid is tot grove uitspattingen op zedelijk gebied en dus tot groote zonden, welke gelegenheid voor hen die in overheid gesteld zijn op geenerlei wijze mag worden bevor- derd. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 8 Mei 1928. De collecte ten behoeve van de alleenstaande blinden te Wolfheze bracht op f 34 88. De Zangvereeniging „Heusdensch Mannenkoor" neemt deel aan het con cours te Helvolrt op 11 Aug. (leafd.) Ten huize van L. is een geval geconstateerd van febris typhoïdea. De patient is overgebracht naar het stedelijk ziekenhuis. De scherpschutters van St.Blazius behaalden Zondag te Kaatsheuvel den 5den kirpsprijs, tevens verwierf de heer van den Oever een prachtigen personeeJen prijs. Bij gelegenheid van het festival op 30 Juni e k. zal op het feestterrein door het Kon Muziekkorps der Heeren Eug Goulmy en Baar uit's Bosch des avonds een concert gegeven worden. RECHTZAKEN. POLITIERECHTBANK. De Drank. J. V., schoenmaker te Kaatsheuvel had onder den invloed van drank een politie-beambte beleedigd. Verdachte staat overigens gunstig bekend, de borrel speelde hem parten Je bent getrouwd en vader reden te meer om niet te drinken, vermaande de president. Conform den eisch werd verdachte veroordeeld tot f25 boete subs, drie weken hechtenis. SPORT. R W.B. We hadden gedacht volledig naar Zalt Bommel te kunnen gaan spelen, doch de misère begon reeds Donder dag toen onze uitstekende rechtsach ter tijdens een gymnastiek oefening het ongeluk had een beentje te breken van zijn voorvoet. Zondagmorgen bleek echter dat met 4 invallers gespeeld zou moeten wor den waarvan eenige afschrijvingen o i. wel wat voorbarig waren. De invallers Heten op zich wachten, zoodat 7 spelers van het 1ste, 1 van het 2e elftal plus 2 bestuursleden de reis naar Zalt— Bommel ondernamen, waar bij aankomst de pech volmaakt werd doordat een speler in Utrecht in garnizoen, plotseling verhinderd was vanwege den veenbrand in Drente; daar stond RWB met 8 spelers ter wijl eert bestuurslid zijn beste krach- ten zou geven om de huid van RWB zoo duur mogelijk te verkoopen hierin zijn de nationaalgestreepten zeer wel geslaagd. Zalt Bommel heeft zich ge. durende der. geheelen wedstrijd ge- heel moeten geven, het was absoluut geen spel van kat en muls, het kra nige volhouden van de 9 RWB'ers werd door het zeer talrijk publiek dan ook gewaardeerd. Na een zeer span- nenden wedstrijd welke een geani meerd karakter droeg verloor RWB zeer eervol met 5-2. fV S C's Roodbroeken. Begunstigd door fraai voetbalweer, speelde bovengenoemd e'ftal Zondag j I. een wedstrijd tegen „Uno Animo" te Loonopzand op het terrein van laatstgenoemde. De wedstrijd, welke zeer vriend- schappelijk gespeeld werd, eindigde in een 4 2 overwinning voor de Roodbroeken. De rust ging in met 2—1 in't voor- van „Uno Animo", die al spoedig een 2-0 voorsprong had door een paar grove fouten in de achterhoede der Roodbroeken. Na rust waren de Roodbroeken steeds in den aanval en slaagden zij erin nog driemaal te doelpunten tweemaal door hun linksbinnen en eenmaal door den centervoor die ook het eerste doelpunt voor zijn reke ning had genomen. Vermelding verdient nog het schit terend spel van „U A." doelman, waardoor hij zijn club voor een groo- tere nederlaag behopdde. A s. Zaterdag 12 Mei, spelen de Roodbroeken op de seriewedstrijden van A P D. (Artillerie Paarden Depot) te Tilburg. De loting bracht hen tegen de ver- eeniging „Jarendo", een elftal van de „N V J. van Arendonks schoenenfa briek", te Tilburg. Van de 16 deelnemers aan deze serie is dit wel een van de sterkste elftallen, zoodat de Roodbroeken alle krachten moeten inspannen om succes te behalen. De wedstrijd vangt aan om half vier. Het vertrek per fiets is bepaald op twee uur precies INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. zenuwachtig ze spannen HEUSDEN. Zondag trok Juliana 1 op bezoek naar Waspik bij Brabantia Hen keerde huiswaarts met een 5—2 nederlaag. BRAB. VOETBALBOND. HET WEDSTRIJDPROGRAMMA. Nader aan te brengen wijzigingen voorbehouden, luidt het N.V.B.—wed strijdprogramma voor het Zuidelijk District op Zondag 13 Mei a.s. als volgt Promotie Comp. 2e Klasse. Bredania—B.V.V. Bleijerheide Helmond. 2e Klasse C. A.A.C.—Juliana. 3e Klasse A. Vlissingen II—Terneuzen. Middelburg II SINOTO. 3e Klasse C. Baardwijk—R. W.B. 3e Klasse D. Beersdalia—Staatsmijn Maurits. Promotie Comp. 3e Klasse. R.B.C.—T.S.C. H.E.CPope. V.T V.—Hoensbroek. Prom. Comp. Res. 2e Klasse. Bleijerheide II-LONGA II. NOAD II—Tegelen II. KORFBAL Zaterdagmiddag half drie had de competitiewedstrijd W.E K B.L E I. plaats, welke match voor WEK een groote teleurstelling geworden is. Hadden ze gehoopt de nederlaag van 7-1 in G'berg te kunnen uitwisschen, de uitslag was juist andersom WEK. verschijnt met de zelfde opstelling 7-enuW UITSLAGEN VAN ZONDAG 6 Mei 1928. Afdeeling 4. le klasse A. RWB 2—Waalwijk 2. 0—7. 2e klasse Baardwijk 3Sportverg. 1907 2, 63. BW 5HEC 3, 2—2. Waalwijk 3—Vlijm. Boys 2. 0-2. -it- WEDSTRIJD-PROGRAMMA 17 Mei 1928. Af deeling 4. Baardwijk 3Viym. Boys 2. M. van WEDSTRIJDPROGBAMMA 13 Mei 1928. Afdeeling 4. 2e klasse. Waalwijk 3Baardwyk 3. M. van Vugt. Vugt. G) B.V.B.-Beker. Wedstryden 13 Mei 1928. WSC 2—HEC 2. A. DominicuB.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 2