Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Witte Jtozen. «s luidt: if r l Week-Revue. FEUILLETON Kloosterbalsem RUMMER 39. ZATERDAG 12 MEI 1928. lie JAARGANG. ■>weu ;baar dver. als tlapt. gaat o id ur of issen lelijk Ssiigt het- echts ator hij sn te kilo. ift U >r el. )eerd uiten y ij V Binnenland. De Olympische spelen naderen. Allerwegen, maar natuurlijk hei meest in de hoofdstad, in Amsterdam, be reidt men zich voor op het te ver wachten drukke bezoek. Men is hel er natuurlijk ai lang over eens, dat Nederland een goed figuur moet maken en dat, om maar iets te noemen, dan aan de ontvangst van de vele gasten. Ook van de zijde van hei Nedeilanüsche publiek, niets mag mankeeren. Er is intusschen eenige bezorgdneid, vooral met het oog op de „hope des Vaderlands", de Hol- landsche jeugd. Laten we hopen, dat onze jot gens en ook onze me.sjes, zich beter zullen gedragen dan eenigen tijd geleden bij het bezoek van Madame Üorange, de Parijsche dame die een wandelrit maakte van Parijs naar Berlijn en ook ons land aandeed. In elk geval kan het niet te veel gezegd worden, dat ook de jeugd zich fatsoenlijk heeft te gedragen tegenover vreemdeling enlandge noot. Als er na de Olympische spelen eens één roep uitging in 't buitenland over de wijze, waarop wij Hollanders, gastvrijheid weten uit te oefenen Dat men in Amsterdam groote drukte verwacht, moge blijken uit het feit, dat de Amsterdamsche verkeerspolitie met een zestien-tal verkeersagenten wordt uitgebreid. Aangezien de be trekking van verkeersagent in een stad als Amsterdam bijzondere capaci teiten vereischt, is men nu reeds bezig de zestien nieuwe verkeers agenten op te leiden. De groote veenbranden in Drente gaven in de laatste dagen stof tot 48.) En jij Boris, moogt je goede zuster wel bedanken, want wanneer mijne boodschap bij je vrouw schipbreuk mocht lijden en ik gevoel mij hierin niet zoo heel zeker van mijn zaak dan wil Sascha haar vermogen wel met je deelen, zoodat je op eigen beenen kunt staan." „Sascha!" riep Boris, terwijl hij vuurrood werd. „Neen, dat neem ik niet aan!" „Ach, onzin!" zeide Sascha met een flauw lachje. „Neem het maar gerust, want wanneer ik datgene bereik, wat zich zoo aanlokkelijk aan mij voordoet, dan ben ik rijker dan je rijke vrouw. En van die zul je niet afhankelijk zijn." „Sascha.ik weet werkelijk niet, wat ik daarop zal zeggen riep Boris getroffen. „Zeg haar maar, dat zij een juweel is," zeide Hochwald en liet broer en zuster, die zich wtldra, in een druk ge sprek gewikkeld, in de bibliotheek te rugtrokken, alleen. Maar Hochwald ging niet dadelijk naar zijne zuster hij zocht eerst Iris op en daar hij haar wakker vond, ver veel en velerlei beschouwingen. Blij kens de benenten moeten de branden üeel wat matenecle schade aangericht hebben. De orandspuiten uit Amster dam, den Haag en Groningen hebben hulp verleend Naar in het begin aezer gemeld werd, was men hier en daar ucn toestand reeds vrijwel meester. We lazen o.m. de opmerking, dat de branaen sommige eigenaars van te velde staande turt niet weinig ten goede zal komen. De afzet var. turt is in den laa.sten tijd niet heel vlot en de turf is voor een goed deel verzekerd. Er moeten aan ook verveners geweest zijn met wier ijver het bij den strijd tegen het vuur niet bepaald scmtterend was. Er zouden zelfs ver zekeringsmaatschappijen zijn, die het voornemen hadden, in samenwerking met de autoriteiten een z.g. zwarte lijst aan te leggen van de minder gewillige verveneis. Het is ie begrij pen dat het „Neerland", let op Uw „saeck" ook op de verzekeringsmaat schappijen van toepassing is. Een redacieur van de N. R. C- sprak bij zijn bezoek aan het geteisterde gebied met vele menschen over het euvel der le.kcns weer terugkecreiide veen branden en wat die menschen mee deelden, moet hierop neerkomen, dat er verveners zijn, die zien liever aan' den „rooden" schipper houden dan aan den gewonen. De roode schipper, de veenbrand, vraagt niet naar kwali teit, maar neemt alles mee. De ver zekeringsmaatschappijen zijn er goed voor. Het is wel niet aan te nemen, dat hier de algemeen heerschende opinie onder de verveners is weerge geven. Maar, één vervener die zoo denkt kan schade genoeg aanrichten. Buitenland. In Frankrijk is er thans een weer- voorspeller, die heeft meegedeeld, dat we naar zijn bevindingen (resultaat van onderzoekingen over een periode van honderd jaar) een zeer warmen telde hij haar in korte trekken, wat er was gebeurd. Zij kwamen beiden over een, dat zij Sigrid voorloopig geheel buiten spel moesten laten, om haar niet meer te prikkelen en nog nerveu- ser te maken dan zij reeds was. Dat Spini weg moest, was beiden duidelijk, de ongenoode en onwelkome gast moest wijken. Maar ook Iris vroeg zich, even als Sascha, af, „hoe" zij dat zouden aanleggen. „Ik zou hem in geen geval kwaad maken," zeide zij waarschuwend. „In Rome gold hij voor een zeer gevaarlijk en gevreesd duellist, zooals papa ons zeide." „Hij zal mij niet uitdagen en om mij zonder meer overhoop te schieten, daar ziet hij mij nu toch te slim voor uit," zoo stelde Hochwald zijn vrouw tje gerust. „Dat ontbrak er nog maar aan, dat men zich in zijn eigen huis van een vreemden gast alles zou moe ten laten welgevallen, alleen omdat hij toevallig een goed schutter is." Daarna liet? de vorst haar alleen, om naar zijne zuster te gaan, wier voor- oordeelen hem weinig zorg baarden. Toen hij de trap opging, die naar de lo geerkamers leidde, kwam Hans ten Winkel hem reeds halverwege tege moet, met een brief in de hand. „O, Hoogheid, ik zocht juist naar u," sprak hij. „Ik heb eene uitnoodiging gekregen, om morgenavond in Ham burg den Siegfried te komen spelen en kan dat niet goed van de hand slaan. Mag ik Uwe Hoogheid daarom van daag nog voor den nachttrein om een rijtuig verzoeken, dat mij naar het station zal brengen. De trein gaat om 9 uur 45. zomer te wachten hebben, een drogen, heeten zomer met hitte golven in juni, Juli en Augustus, 't Kan in elk geval geen kwaad als we 't van te voren weten Ofschoon er op het gebied van het vliegwezen in de laatste jaren enorme vooruitgang te bespeuren viel, blijft er aan het vliegen altijd nog heel wat risico verbonden, /ooral het vliegen over den oceaan. Wat niet wegneemt, dat de liefhebberij er voor, om zoo te zeggen, met den dag groeit. Er staat nu al een tweede Duitsche Oceaanvlucht op het programma en alweer zal een dame, een Weensche actrice, van de partij zijn. Naar gemeld werd, zou deze vlucht met het vlieg tuig .Europa" reeds deze week wor den aangevangen. 't Gaat er nu natuurlijk ook om, welk land op het gebied der Oceaan- vluchten het meeste presteeren zal. Ook uit Engeland zal getracht worden den overtocht te maken. Wie weet hoe gauw ook ons land zich geroepen gaat achten mee te doen. In |apan is de vorige week edn proefvlucht met "ft het grootste passagierstoestel mislukt, waarbij behalve de bestuurder de zeven overige inzittenden werden ge dood. Dat men het niet speciaal in de vlucht behoeft te zoeken om eenig risico te loopen, moge blijken uit een bericht uit Jeruzalem. Volgens dit bericht toch is in de buurt van Bagdad (doch in elk geval nog een heel eind van deze stad verwijderd) een auto met twintig pelgrims in de woestijn verdwaald. Een Engelsch vliegtuig slaagde er in de auto te vinden, doch alle hulp kwam te laat. Toen de hulp arriveerde bleken alle inzittenden reeds overleden Er wordt ook in ons land veel ge sproken over medische behandeling met licht „hoogtezon" en wat' dies meer zij. In Engeland zijn proeven genomen op mijnwerkers, die uit den aard van hun beroep wel wat zonlicht tekort zullen komen. De aanleiding tot die proeven was een veertien daagsch uitstapje in Zwitserland door eenige jonge mijnwerkers ondernomen. Toen ze terug kwamen zagen ze er zoo patent uit en ze waren zoo ge groeid, dat men tot een wetenschappe lijke proefnemiug overging. Alle Engelsche mijnwerkers voor een paar weken de Zwitsersche bergen in sturen zal wel wat bezwaarlijk ge bleken hebben. Men heeft er iets op gevonden. Kunstzon 1 Van honderd jonge mijnwerkers werden er vijftig gedurende eenigen tijd behandeld met z g ultraviolette stralen. Na de be- handeling werden ze vergeleken met de vijftig jongelui, die niet in het zonnetje waren gezet. De eersten bleken er, dank zij de kunstzon, beter aan toe te zijn dan de laatsten. terwijl ze een beteren eetlust hadden gekregen, een beter voorkomen en een beter humeur. Kunstzon blijkt dus van velerlei goeden invloed te zijn. Of het de kosten goed kan maken, iemand alleen ter verbetering van het humeur onder de kunstzon te brengen, wordt niet vermeld. Maar Hochwald zag den zanger onderzoe kend aan. „Het rijtuig zal op den bepaalden tijd ter plaatse zijn. Het spijt mij ech ter, dat uw bezoek bij ons zoo plotse ling afgebroken wordt." „Uwe Hoogheid is wel goed ik ben er werkelijk door getroffen," zeide Hans ten Winkel openhartig en zonder complimenten. „Hoe zal ik u voor zoo veel gastvrijheid mijn dank betuigen?" „Maar het is aan ons om u te bedan ken, mijnheer Ten Winkel. Wat u ons in die weinige dagen heeft gegevenuw eigen, beminnelijk „ik" en het beste uwer kunst, zal ons nog lang bijblij ven," zeide Hochwald op den hartelij- ken toon, die hefn zoo eigen was. „Ik hoop maar," vervolgde bij, terwijl bij den heer Ten Winkel strak in de oo- gen keek, „dat deze uitnoodiging u wer kelijk zoo aantrekt, om u te bewegen van bier te gaan, want ik herinner mij dat u eergisteren eveneens twee uit- noodigingen van opera-direeties heeft gekregen, aan welk verzoek u evenwel meende geen gevolg te moeten geven." De beer Ten Winkel bad de blik van zijn gastheer begrepen. „Hoogheid," zeide bij vervolgens op ernstigen toon, „er zijn gevallen, dat iemand zelfs aan eene uitnoodiging, om naar het einde der wereld te trek ken, moet gehoor geven. U heeft mij, zonder mij te kennen, de eer bewe'zen, uw gast te mogen zijn,adat slecht te vergelden, zou ik mijzelf nooit heb ben kunnen vergeven. Daarom zal ik morgenavond te Hamburg mijn zwaard smeeden en den draak dooden. Wan neer de wind' dan door 't woud ruisebt zal ik aan de eiken op Hochwald den ken." Dan wensch ik u een goed smeden," antwoordde Hochwald met een betee- kenisvollen blik. „Want Fasner, de draak, wordt door Siegfried gemakke lijker gedood dan de draak in onze borst die maar al te graag begeert, wat hem niet toekomt.'-2 Men kon het den heer Ten Winkel aanzien, dat bij den zin der woorden begrepen bad. Evenals Siegfried de held, stond bij onbewegelijk voor den vorst. „O, dank u," zeide bij op den vroolij ken toon, die hem zoo eigen was. „Het zwaard zal het wel houden. Hoogheid, vooral daar de draak zich zeer kalm heeft gehouden bij heeft zich hoog stens in den spiegel lachend bekeken. Maar hij mag niet al te ijdel worden, daarom op naar Hamburg!" „U is een best, braaf mensch," zeide Hochwald hartelijk. „Het komt mij voor, dat wij goed bij elkander passen. En niet waar, u komt weer terug? Ja? Dat is goed. Nu, wij zien elkaar nog j wel bij bet diner maar, reeds bij voorbaat tot weerziens „Tot weerziens!" herbaalde Hans ten Winkel vroolijk. En toen bij weg was, dacht Hocli- wald bij zichzelf, dat zijn dierbare j neef tot het geslacht der viervoeters moest bebooren, die, van het dak ge worpen, toch zeker en ongedeerd op hunne voeten neerkomen, en boe het een geluk voor hem was in den zanger zulk een man van eer te hebben aan getroffen. misschien brengt eenalgemeene goede gezondheidstoestand wel als vanzelf een goed humeur mee Dit laatste kan men overal goed gebruiken en zeker niet het minst in het Engelsche mijndistrict. GEZONDHEIDSRAAD. Moeder, ook na 't eerste levensjaar is het dagelijksch bad voor Uw kinderen geen overbodige weelde. Het dient niet alleen voor 't verwij deren van vuil, al kan het ook in dat opzicht voor kleine kinderen en school kinderen hard noodig zijn. Maar het zet ook de huid aan tot behoorlijke functie, hetgeen voor de gezondheid van groote beteekenis Is. Doe daarom Uw kinderen iederen dag, het beste 's avonds in bad en droog ze daarna stevig af met een drogen handdoek. Doe er Kloosterbelsem op „Geen goud zoo goed XII. Mevrouw Cbrysopras bad juist een paar uren geslapen en dus vond Hoch wald haar in eene zeer goede stemming. Weliswaar bad zij, zooals bij van te voren had voorzien, heel, wat bezwaren, maar overigens was de tegenstand toch niet zoo heftig, dat bij onoverwinbaar zou hebben geschenen. Als laatste te genwerping voerde Mevrouw Cbryso pras aan, dat de lange haren en de glad geschoren gezichten der kunstenaars onuitstaanbaar waren, welk bezwaar Hochwald tegemoet kwam met de op merking, dat Sascha zich bet. baar zoo kort kon laten knippen, als zij zelf wil de, en liet scheren bij baar overbodig was. Daarom nu moest mevrouw Cbry sopras hartelijk lachen en dat gaf aan de overwinning den doorslag, zoodat zij zuchtend, maar niet onbevredigd, de vlag streek, want tegen de ernstige meening van baar broeder konden haar kleingeestige bedenkingen niet opwe gen. Het eind van het liedje was, dat Sascha binnen werd geroepen, onder een paar tranen werd omarmd en aan gemaand om baar best te doen, en dat liaar vertrek naar Munchen op den volgenden dag werd bepaald. Wordt vervolgd. cho van het Zniden. Wialw|jksrkf en Langstraatsche Courant, Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco per post door het geheele rijk 1.40. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, emu. franco te zenden aan den Uitgever. UITGAVE WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-Adres: ECHO. Prijs der Advertentiën 20 cent per regel; minimum 1.50. By contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Ad verten tiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. EERSTE BLAD. van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". Uit het Duitsch van EUFEMINA VON ADLEB8FELD-BALLEBTBEM. ■KHJtadBMMfel ls het gewone gezegde, als men zich heeft gesneden, gestooten, gebrand, geklemd of geschramd. Die verzacht, zuivert en er blijven géén litteekeni. I

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 1