ij. neite Werkster No.20, groot 1500.- en I Dames- en Kinderhoeden. Persii PINKSTEREN!! Gevraagd UITGELOOT Sproeien komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Brandhout, Planken en Scheepsafbraak, H. H. Schilders „LANDVERRADERS". „SPAANSCH BLOED". Heerencostuums, Jongcnscostuums en Kinderpakjes, Verder alle Mode-Artikelen. RECHTZAKEN. vraagt 40535 Wordt gevraagd Heden Zaterdag verkoop van Notaris Jansen. TE KOOP FI o r a B i o scoop W a a 1 w ij k. a.s. Zaterdag en Zondag CHARLES HUTCHINSON tegen zeer laag gestelde Pinksterprijzen. tonspecie naar de stortplaatsen wordt vervoerd, naar beneden gevallen. Twee arbeiders werden door den bak getroffen. Een van hen, de 28- jarige ongehuwde W. K afkomstig uii Fijnaart werd op slag gedood andere, de eveneens ongehuwde C M K. afkomstig uit dezelfde ge rente is met een zeer ernstige scnedelfraciuur naar het St. Antonius- ziekenhuis te IJmuiden vervoerd. De materieele schade is aanzien lijk. Het is de politie te Rotterdam gelukt de vrouw op te sporen, die Deirokken is geweest Dij de oplichting van de RjuetdamsChe öankverreni ging voor een bedrag van t 12,500, zoogenaamd voor een fonds, ten behoeve van dames uit den gegoeden siand, die buuen haar schuld in fj.iancteele moeilijkheden zijn geraakt Zooais is gemeld, was bekend, dat zij wel unsiekend Nederlandsch sprak, maar toch vermoedelijk van Duitsche origine was. Een onderzoek in Rot terdam leverde geen resultaat op maar men kreeg een spoor, dat naar Den Haag leidde. Na een uitgebreid onderzoek kreeg men een ernstig vermoeden tegen de 36-jarige W L, huisvrouw van A B uu Rijswijk. Zij is een Duitschehaar man is uit Boedapest afkomstig. Gistermiddag is de politie met den portier van de Rotterdamsche Bankvereeniging naar Rijswijk gegaan. Daar heeft de portier haar orimiJdelijk periinent herkend daarna men ioi arresia!ie is overge gaan. Zij Oiukent leis met de oplich'ing te m-iken ie hcbDcij. HeJe iiiacnt te ongeveer drie uur ontdekte een Doer te blauwkapel, bij de buurtschap bilihoven, een ver dachten rooden glans in de richting van den Voordorpscnedijk. Zijn ver moeden van brand werd weidra be vestigd, toen vlammen zichtbaar werden. Spoedig bleek, dat de hou ten woning van W. Floor, een vijftigjarig welgesteld landbouwer, in brand stond. De vrijwillige brand weer uit de Bilt werd gealarmeerd, die vlug ter plaatse verscheen. De burgemeester, de heer Van der Voort van Zijp, uit Maartensdijk, die even eens onmiddellijk aanwezig was, sprak tegen de brandweer zijn veronderstel ling uit, dat Floor zien nog wel eens in de woning kon bevinden Zulks bleek evenwel niet geheel juist Floor werd n.l. geheel verkoold gevonden in de nabijheid van een schuurtje. Een nader onderzoek in de duisternis wees uit, dat naast het lijk van Floor een dubbel.eops jachtgeweer lag, be nevens een aan Floor toebehoorenu gelaktsije, waarvan de inhoud ver dwenen was. Zooals gezegd, stond Floor in den omtrek als welgesteld bekend, zoodat de mogelijkheid mei is uitgesloten, dai misdadigers de hand ia dit wreede gebeuren hebDen. Tot nog toe heeii men geen ophel dering in dit raadselacnug geval kunnen krijgen. De justitie is gewaar schuwd Nader vernemen wij nog, dat de schedel van Floor een ernstige breuk vertoont. Op het vliegveld Peterboro is de luitenant vlieger Royal Thomas die verleden week, zonder succes trachtte het wereldduurrrecord te slaan met zijn vliegtuig omlaaggestort en gedood. Zijn metgezel Westervelt kwam eveneens om net leven. In de mijn Willem Sophie te Spekholzerhetde is gisteravond de ondergrondscne mijnwerker T. Ottens oud 27 jaar uit Spektiolzerheide tusschen een stempel en een kolen wagentje bekneld geraakt. De dood volgde spoedig. De man laat 'n vrouw en vijf kinderen na. Gisteravond is in de ondergrond sche werken van Staatsmijn Hendiik te Brunssum de 45 jarige houwer B M. Vink uit Sittard tusschen 'n balk en een stuk steenkool bekneld geraaki waardoor hij onmiddellijk gedood weid. De man laat een vrouw en kinderen achter. Gisteren is de 73 jarige juffrouw M. N. geb. L toen zij tn de Haar lemmerstraat te Leiden de straat wilde oversieken, aangereden door 'n bak kersfiets, bestuurd door J. C. Zij kwam te vallen en kreeg een ernstige wonde aan het achterhoofd. Per politiebran- card ls zij naar het academisch zieken huis overgebracht, waar zij vanochtend aan de bekomen verwondingen is overleden. De correspondent van het pers bureau Vaz Di^s te Emmen seini gisteravond om half acht: De veenbrand te Emmen Erfschei denveen, die zich gistermiddag plot seling weer ernstig deed aanzien, is thans, doordat de wind is gaan liggen en het flak geregend heeft veel minder gevaarlijk. De motorsp iit uit Gronin gen en die uit Amsterdam zijn vertrok ken. Het vuur wordt thans bestreden onder leiding van de Haagsche brand weer, die werkt met de kleine spuiten uit deze omgeving. Het terrein waar de brand op het oogenblik nog voortduurt is namelijk met de groote stoomspuiten niet te bereiken. Te Klazinaveen Noord is geen brandweer meer aanwezig; het vuur is hier ge- bluscht. Te Valthermond werken nog steeds de Hoogeveensche brandweer en de r uit Musselkanaal. De spuit uit Nieuw Amsterdam die aldaar werkte is naar Emmen teruggekeerd en werkt thans mede leEmmen Erfscheidenveen Op het brandend terrein staat nog 'n aanzienlijke hoeveelheid baggerturf en eenige woningen. Deze laatste hor*ppn loopen geen direct gevaar. SPORT. Zelfwerkend Waschmiddel De ruim 15 jange zoon van üci. landbouwer C Diepsiraaten te Made iel bij het uithalen var\ eenvogelnesi dat circa 14 M. hoog gezeten was, vanaf die hoogte uit den boom en bekwam een ernstige hersenschudding Zor der tot bewustzijn te zijn gekomen is de knaap overleden. Te Giesbeek bij Zevenaar is op de steenfabriek der fa jurgens gister middag de arbeider E. bij het oliën van een machine door een draaiende schijf gegrepen en een eind wegge slingerd. De man werd met inge- drukte borstkas en gebroken been opgenomen. Eenige uren later is hij overleden. Overtreding l/leeschkeuringswet. P. D., slager te Sleeuwijk stond te recht wegens overtreding der Vleesch- keuringswet. Het betrof een noodslachting. Verdachie bcweeiae dat de koe in Woudnchem was aangegeven. Hij had die week twee noodsiachiingen gehad en omdat hij het vleesch niet zoo overvloedig kwijl kon, had hij het dier dat erg leed naar Woudnchem ver »oerd en daar voor t 50 aangegeven. Er was geen fraude gescnied. De president laakie het vervoer van vee in zulk een toestand. Transactie voor f 3 had verdachte geweigerd De overtreding kwam hierop neer dat het beest in Woudrichem was aangegeven, doch op het moment van underzoek niet meer ter plaatse was doch vervoerd naar Gorinchcm, omdat er een te veel aan vleesch was. De slager D. in Gorinchem had het beest overgenomen, doch het vleesch werd aldaar afgekeurd. Verdachte beweerde de koe niet aan den slager D. te hebben verkocht doch alleen te hebben overgegeven. Eisch f 20 boete subs, hechtenis straf. Overtreding Tabakswet. C. J. M. P, sigarenfabrikant te Hil- varenbeek had op 28 Sept. 1927 te Hilvarenbeek reeds eerder gebruikte iabakszegels wederom gebezigd. Aan leiding tot inspectie der commiezen in het pand waar verdachte zijn be drijf uitoefent, was het feit dat zijn vader genaamd J H. P kleermaker te Hilvarenbeek dien dag wasaangetrof- fen in een autobus op weg naar Til burg met ongedekte sigaren. Tegen den vader werd f 50 boete geeischt, tegen den zoon één maand gev. straf met verbeurdverklaring der sigaren. Uitspraak 24 Mei. Oplichting. G. A. W reiziger 's-Bosch stond terecht ter zake dat hij in December 1926 en Januari 1927 te 's Hertogenbosch met het oog merk om zich wederrechtelijk te be voordeden N. Rijnen heeft bewogen hem een bedrag aan geld af te geven groot f 560 door aan dezen een in strijd met de-waarheid zijnd verhaal op te disschen waardoor die persoon tot die afgifte werd bewogen, deels uit medelijden. Vanwege het O M is 1 getuige ge dagvaard. Eisch 8 maanden gev.-straf. Zondag 13 Mei gaat RWB op be zoek bij Juliana Baardwijk Hoewel destijds op het RWB terrein gewonnen werd zullen onze nationaal gestreepten thans hard moeten werken om niet geklopt te worden, te meer nog daar onze rechtsachter voorloopig nog niet kan spelen RWB 2 gaat naar den seriewedstrijd bij Quick JULIANA. Zondag a.s is de competitie wed strijd Juliana— RWB vastgesteld Daar het reeds enkele weken is gelèden, dat onze geel zwarten etn thuiswed strijd hebber, gespeeld, belooft deze plaatselijke ontmoeting spannend te worden daar beide vereenigingen zich geheel zullen geven om met succes uit den strijd te komen en vertrouwen dat vele supporters onze geel zwarten komen aanmoedigen. Het publiek wordt er aan herinnerd dat deze wed strijd om half drie aanvangt. Juliana 2 neemt deel aan de Beker wedstrijden, uitgeschreven door Quick Waalwijk. Juliana 3 welke Zondag j I. na een spannende* wedstrijd een 6—3 over winning behaalde op Sportvereeniging 1907 2 moet een competitie—wed strijd gaan spelen tegen Quick 3 te Waalwijk. HEC. HEC wint haar eersten promotie wedstrijd met 4— 2. J I. Zondag is er HEC in geslaagd om Pope op eigen terrein eenstevigt 4-2 ntderlaag toe te brengen. Het is zeer zeker een prachtige prestatie om van Pope, dat zich tot het uiterste weerde om zich in de tweede klas te handhaven, met sprekende cijfers te winnen. Er is dan ook door dt HEC'ers. niettegenstaande een flinke rustperiode, een goede wedstrijd 'ge speeld. Voor den aftrap hadden de kampioenen nog bloemen in ontvangst te nemen. 4 Over den wedstrijd het volgende: Vanaf het begin zijn de HEC'ers in de meerderheid. Na circa 20 min. spelen krijgt HEC een vrijen schop te nemen even buiten het strafschop gebied. Albert plaatst zich achter dm bal en zendt een keihard schot in dat doel treft 0 1Als eenigen tijd daarna Pope aanvalt lossen zij een hoog schot dat onder tegen de lat ketst, tot veler verwondering kent de scheids rechter doelpunt toe 1 1. De HEC'ers irekken wederom ten aanval, goed ge steund door de halflinie. Dorus geeft mooi voor, Albert vangt het leder op en kogelt onhoudbaar in. Dan is Pope weer aan de beurt en als de achter speler den bal met de hand bewerkt krijgt Pope een strafschop te nemen waarmee zij de partijen weer op ge 'ijken voet brengen 2—2. Met dezen stand wordt gedraaid. Na de hervatting is Pope even ster ker maar de achterhoede is safe. Als HEC. weer eens aanvalt krijgt de Werd den bal toegespeeld, passeert een back en schiet hoog in, 2 3. Pope zet er nu alles op maar moet het toch afleggen Tegen het einde is HEC weer sterk in de meerderheid en het is weer Albert die aan alle onzekerheid een einde maakten no. 4 in de touwen jaagt. Met H. E. C in den aanval fluit de scheidsrechter even daarna voor den laatsten keer en heeft H.E.C. een kost bare maar verdiende overwinning beet. A.s. Zondag wordt hier de return wedstrijd g speeld. Zooals te begrijpen is bestaat er voor dezen wedstrijd een buitengewone belangstelling: ledereen is benieuwd naar den uitslag van dezen belangrijken wedstrijd. h. e. o. Zooals de meesten reeds bekend is speelt H.E.C morgen haar tweeden promotiewed>trijd tegen .Pope" op haar eigen terrein. Er bestaat voor deze belangrijke ontmoeting een buiten gewoon groote belangstelling Indien H.E.C. er in slaagt te winnen of ook als zij gelijk speelt is een plaats in de tweede klas behaald. Gezien de overwinning van j I. Zondag in Venlo is dit best te bereiken. Maar toch kunnen we de H.E.Cspelers niet genoeg op het hart drukken om de taak niet te licht op te nemen Ge weet met voetballen is alles mogelijk en bedenkt dat „Pope" naar Waalwijk komt met 'njdeine kans en dat zij alles in het werk zullen stellen om die kans te benutten. Daarom H E C ers laat U niet overrompelen maar werktvanhet begin tot het einde zoo hard ge kunt. Ge hebt reeds zoovele successen be haald. we vertrouwen, dat ge morgen de kroon op het werk zult zetten en dat wij U morgen kunnen begroeien als de nieuwe tweede klasser. De wedstrijd vangt aan om drie uur onder leiding van den heer Mathijsen en twee neutrale Bondsgrensrechters. We raden de voetballiethebbers, die een goede plaats wenschen. aan niet op het laatste nippertje te komen. Het zal er morgen druk loopen op het H E CIer rein, want H.E C heeft zich den laatsten tijd door hare fraaie pres taties populair gemaakt endaar erin langen tijd niet thuis gespeeld is. zullen de voetballiefhebbers van de plaats en omgeving deze gelegenneid willen benutten de veel besproken HEC. ploeg aan het werk te zien. Vooruit H.E.C ers veel succes. A.s. Zondag is er voor Oranjeblauw een thuiswedstrijd vastgesteld voor de R.K.V.B. Oisterwijk, Kampioen van afd. A, zal de gast zijn, terwijl Oranje blauw Kampioen is van afd. B. welke elkaar zullen bekampen om het Kam pioenschap van afd. Tilburg. Dat deze wedstrijd belangrijk zal zijn voc beide partijen behoeft geen betoog, daar ieder de eer wil hebben den titel te dragen en zien we den uitslag met belangstelling tegemoet. Als scheidsrechter zal fungeeren de heer H. v. d. Gender met 2 neutrale grensrechters van den R.K.V.B. Aan vang van den wedstrijd 2,30. enkele aankomende A PULLES VAN GERWEN Co. Waalwijk. 40533 N.V. Védé Schoenfabriek - Waalwijk voor eenige uren per week. voor direet ook genegen VERSTELWERK te verrichten. 40534 Brieven onder No. der adver tentie bureau van dit blad. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. WATERSCHAP „de Binnen- en Buiten polder van Baardwijk." van de leening 1914/15, losbaar juli 1928. 40532 Betsy: Juist zei een blinde bedelaar tegen mij: „Schoone dame". Hoe kan hij weten dat ik schoon ben? AnnyDat weet ik ook niet, maar die kerel moet in elk geval stekelblind zijn. half twee aan de Haven te Waalwijk, om contant geld. Dokter: Haal diep adem en zeg drie keer negen. PatiëntH h h h 1 Zeven en twintig Een advertentie in DIT BLAD, dat in Waalwijk, Kaatsheuvel, Sprang, Vrij hoeve Capelle, Capelle, Waspik, Dru- nen, Dussen, enz., enz., ALGEMEEN gelezen wordt WEGENS VERTREK 1 SchuiKladder. 2x18 sporten 1 Trap, 12 treden Droge verfwaren, Geel- oker, Bruinoker, Henle, 160 Ko. gemalen loodwit dobb. enz. Diverse Kwasten, nieuw en gebruikt, Puimsteen, enz. Te bevragen bij: J. C. VAN HOUTEN Putstraat 56. Aan hetzelfde adres te koop: een kippenkooi en 8 kippen met haan. 40529 MLJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bii Apoth. en Drogisten. brengen wij U de eerste serie van een groote 3-weeksche Serie-film Een der merkwaardigste en meest sensationeele serie films tot dusver verschenen In de hoofdrol (Bijgen. .De motorduivel".) Als 2e Hoofdnummer Een verhaal uit het oude Spanje met zijn ridderlijke grade, zijn licht ontvlammende hartstocht en zijn mooie betooverende vrouwen. Prijzen der plaatsen als gewoon. Toegang boven 16 jaar. Wij noteeren voor de Pinksteren extra lage prijzen voor Mooie Dameshoeden in alle kleuren f 2,40. Kinderhoedjes nieuwste 11,75. Verder de fijnste Hoed tegen lage prijzen. Zeer goedkoop. Hooge Hoeden te huur voor trouw-gelegenheden. moet alleen, dus rónder toe» voeging van reep', cnr. gc= bruikt worden! Persii wordt in koud water opgelost, men doet dc wasch in dit koude sop, en kookt re daarna gedurende een kwartier slechts eenmaal. Dat is de juiste manier van wasschcn Probeert het slechts één enkelen keer en Gij ruit er nimmer meer van .iKwiikcn! Vfaagt gratis brochure „De Reiniging J der Wasch" bij de Eenige Imp.: E.Ostermann6.Co. A'dam. Fabr. Hcnkel Cie., A.G. Düsseldorf R. W. B. KAATSHEUVEL. LOUIS IIMI IDEHEli IM. IIHLIIUH.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7