GER0 ZILVj (GERQK, PUROL RECHTZAKEN. Naast brood, boter, slappe thee met NIEUWKUIK. Naar we met zeker- schap „De Oude polder- gekookte melk, is een oord warme held vernemen, zijn er plannen in i Behandeld zullen worden de re- pap des morgens voor Uw kinderen een zeer geschikte spijs. voorbereiding om de z.g. wijk „Het kening en begrooting. BINNENLAND. De Koningin naar Zweden en en Noorwegen. De Koningin is voornemens op 16 Juni voor een vacantiereis naar Zweden en Noorwegen te vertrekken. H M. stelt zich voor, 1 Augustus 1 Z""ViTi .c"""V'Fva' pn Fvpnaic P|aats ,n de leerlooierij van de firma j Hoog" alhier electrisch te doen aan- j sluiten. Het net zal hierdoor aanzien- lijk worden uitgebreid. Het bouwen van een boerderij voor rekening van J. Fitters werd onderhands opgedragen aan den aan nemer G. de Bont alhier. VLIJMEN. Maandagmiddag circa 4 uur had alhier een ernstig ongeval op Soestdijk terug te komen. Evenais vorige jaren zal de Koningin een strict incognito op deze reis bewaren. Aardbeving met vulkanische uitbarsting Zondagmorgen om 10 uur heeft een aardbeving plaats gehad bij de dessa Slmbar nabij Batoer in het regentschap Bandjarnegoro. Een 10 tot 20 meter breede lava stroom van l'/a meter dikte bewoog zich over een afstand van 2 K M. in Zuidelijke richting. De lavastroom verwoestte 14 huizen en een oppervlakte van 10 H A. bouw grond. Er zijn nieuwe kraters ontstaan waarvan de eene 25 bij 50 meter groot is en de andere 60 bij 35 meter. De omgeving vertoont vele grondscheuren, waaruit een geiuid opstijgt ais van borrelend water. Op het oogenbiik is de toestand rustig. DRUNEN. De kermis begint te na deren. Men is reeds druk bezig met het opbouwen der tenten en kramen alsmede van de Autodróme en Bios- coop. Voor verschillende attracties wordt gezorgd. De Harmonie „de Volharding" zal bij deze gelegenheid een Matinee geven voor haar leden, H.H. Donateurs met hunne Dames. Behalve de vele mu zieknummers, zal ook tevens, het alom bekende Trio de Laat uit Til burg met een uitgebreid repertoir zijn medewerking verleenen zoodat er vol op te genieten is. Ook de Harmonie en Tooneelver- eeniging der Jongens Congregatie ge ven in tegenstelling met andere jaren Maandag en Dinsdag een uitvoering voor eenieder. Wij waren dezer dagen in de gelegenheid een overzicht te nemen, over de werkzaamheden der Veiling „de Langstraat" over 't afgeioopen jaar. In 1926 was de onuel f 331,666,85 en steeg in 1927 tot f 369.722.25, wat een flinke vooruitgang mag ge noemd worden, vooral wanneer wij bedenken dat door den velen regen in het afgeioopen seizoen sommige gewassen voor een groot deel mis lukten. Daarbij kwam de groote prijs vermindering van zwarte bessen welke als het ware een hoofdproduct der veiling is, zoodat geéonstateerd kan worden dat een flinke uitbreiding van den tuinbouw heeft plaats gehad. Met voldoening merkten wij ook op, dat de bedrijfsinkomsten parallel gin gen met den omzet, zoodat de ver lies- en winstrekening een globale bruto-winst aangeeft van ruim f7400, waaruit zeer zeker valt op te maken dat op de meest zuinige en practische wijze een en ander beheerd wordt. Voorzeker is een woord van dank en lof aan het energieke bestuur niet misplaatst, vertrouwende dat het in de gelegenheid zal zijn in dezelfde richting door te werken tot groei en bloei der veiling en in het belang van het algemeen. Hsgz. Ter voorbereiding van de feeste lijkheden weike zullen plaatshebben bij den terugkeer van den Edelachtb. heer Burgemeester Loeff en Echtge- noote van hun Huwelijksreis, hield Zaterdagavond de Gemeenteraad eene vergadering, waarbij een comité werd gevormd bestaande uit de volgende heeren Ant. van Spijk en M van Halder Wethouders, R. van Drunen, L. Pij nenborg raadslid, C. van Hullen oud burgemeester, J. S. van Rooy Hoofd der School en G. Veldman Hoofd der School, verder J. v. d. Velden ge meente—ontvanger. L. Sikkers, J.Pel- ders, J. van Lut. W. Hofman, C. van Drunen. Dit comité hield Maandagavond een vergadering waarin het feest werd besproken, besloten werd om al de besturen der vereenigingen uit te noo- digen die iets voelen om hieraan mede te werken tot het welslagen van het feest, op de vergadering a,s. Vrijdag avond om half 8. Het ligt o a. in de bedoeling een grooten optocht te orga- niseeren. Van Wagenberg Festen. De werkman L. Verhoedent had het ongeluk met zijn arm tusschen de machine te ge raken, waardoor dit lichaamsdeel zeer ernstig werd gekwetst, zoodat hij naar het ziekenhuis te Den Bosch moest worden vervoerd. Prov.Ct. CAPELLE. Voor de actie tot uit breiding van de Vereeniging voor Hooger onderwijs op Geref. grondslag „De Vrije Universiteit" te Amsterdam heeft zich alhier een comité gevormd bestaande uit Gereformeerden en Her vormden n.l. de heeren K. Alblas, Jac van Drongelen en M. C. Rijken. Aan een bepaald aantal personen in Vrij hoeve—Capelle, en Loonschendijk werden eenlge brochures toegezonden ten doel hebbende het nut en de noodzakelijkheid eener Hooge school op Geref. grondslag aan te toonen en daarvoor dan in verband met het op richten eener vierde faculteit, een extra-bijdrage te willen afzonderen. Door een tweetal dames, H. Snoek en D. Smits is daarna een bezoek aan de verschillende adressen gebracht met het resultaat dat circa f J 00. kon worden opgezonden aan boven- genoemde vereeniging. Het comilé mag met dankbaarheid op haar actie terug zien, temeer omdat zoowel door Her- Volgens de laatstvastgestelde kiezerslijst zijn in deze gemeente stem- gerechtigdvoor de 2e Kamer, 3297 kiezers; de Prov. Staten 3266 kiezers en den Raad 3203 kiezers. RAAMSDONKSVEER. Gedurende de eerste 4 maanden van dit jaar werd door de leerlingen der Chr. School ruim f35.— bijeengebracht voor de zending. Ds. Ewoldt treedt Donderdag half tien op in de Veersche Herv. Kerk. Ds. de Vries op dienzelfden tijd in de Ger. Kerk. Tot Hoofd der Chr. School op t Dorp werd benoemd de heer Leeuwis uit Den Haag. hebben de echte kenners en liefheb- prima vertolkten, zoodat de aanwezigen bers hun stand trachten te vestigen tevreden konden zijn over hun avond, (Ssn menóchenlegfS/d. garantie. evenais de artisten over hun succes Mishandeling op politie. v. G.. 21 jaar, arbeider te Udenhout die tijdens het Bossche Carnaval aldaar een agent van politie met een mes in den arm stak, werd door de rechtbank veroordeeld tot f 40 boete subs, hechternsstraf. De eisch van het OM. was een maand gevangenisstraf. Overtredingen Wegenwet. De bepalingen der Wegenwet, die nog nieuw is, worden blijkbaar nog MADE De knecht van den land bouwer S. had bij het opladen van mest, het ongeluk met een viertanden- riek door zijn voet te steken, waar door hij zwaar gewond werd. Dr. Haupst verleende geneeskundige huip. De Eerw. Mére Antonius vierde op 14 Mei j.l. den dag. dat zij 50 jaar in het pensionaat alhier, heeft doorgebracht. De gouden Jubiiaresse heeft bijna al dien tijd ais onderwij zeres hare werkzaamheid vervuld. Van da inwonenden van het pensio en zoo mogelijk te verbeteren. "En naast deze ernstige pogingen om een der eerste prijzen of gouden eereme- metaal te bemachtigen ontbrak geens zins de gezelligheid. Het is opmerkelijk hoe de kegel- broeders zich onder elkaar direct thuis gevoelen, en den indruk geven of zij allen te samen één groote Kegelclub vormen. Meerma'en dan ook galmde door velen aangeheven, het clublied door de Kegelzaal, en men zou het haast gaan gelooven dat het waar kon wezen zooals het lied zegt. „Er is nog nooit een Kegeiaar gestorven I noê nieuw is, al van verdriet of chagarijn". niet goed begrepen of in Vóepassing Wij mogen deze korte nabetrachting gebracht, misschien kennen velen de niet sluiten dan na een woord van wet nog niet. Gevolg is dat legio over- dank gebracht te hebben aan het tredingen strafbaar worden gesteld. Hoofdbestuur van den T.K B. aan de Voor den Politierechter werden Dames en Heeren Kegelaars die ons Maandag 21 zoogenaamde „belasting- Concours steunden aan allen die ons I zaken" behandeld, voorai wegens het niet in het bezit zijn van een Wegen kaart Om. werden veroordeeld: j. E., postbode te Veen, f 10.— boete, tweemaal; T. J bierbotteiaar Heusden, eisch f50.- uitspraak f 10 - boeteK. v. B bakker Woudrichem, f 20 - boete P. W., Den Bosch f 25. boete Z B vrachtrijder Andel, f 20 boeteH H. v. R, koopman Den Bosch f 15 boete. De sirafzaak tegen A. J. G., deur waarder te Waalwijk, werd uitgesteld tot 11 luni a s da r VV1 naat, oud leerlingen en tegenwoordige vormden als Gereformeerden dit bedrag leerlingen mocht zij vele blijken van is bijeengebracht en waardoor wordt belangstelling ondervinden, aangezien f DRUNEN. Bij het gehouden examen voor Coupeuse slaagde onze dorps genoote Mej. Cornelia van Venroolj, welke hare opleiding heeft genoten aan de Mode-vakschool voor Dames en Meisjes, Grobbendonckstraat 46, 's Hertogenbosch, Directrice Mevrouw A. G. de Bruljn-Steenbekkers Ge slaagde Proficiat. bewezen dat geleidelijk het beginsel doorwerkt bij alle belijders van den Christus, dat niet slechts voor het lager en middelbaar, maar evenzeer voor het Hooger onderwijs de zuivere grondslag van Gods woord behouden moet worden. Bij het wasschen der ramen viel D. S. van de bovenste trede achter over van den vrij hoogen trap. Be halve wat hoofdpijn en schrik kwam zij er wonder boven wonder goed af. J 1. Zondag hield de in het café van Mej. de weduwe A v. d. Haart alhier gevestigde postduivenver- eeniging een wedvlucht vanuit Hall met den volgenden uitslag; A. Ver steeg 1, 2, 3 5, C. de Rooij 4, 6, P. Nieuwenhuijzen 7, Arn. Zwart 8. J. Zwart 9, 10, A v. Moergestel 11 en H.' v. Kampen 12. Met het ingaan van den zomer tijd ie het sluitingsuur der café's te dezer plaatse met een uur verlaat, zoodai deze inplaats van des avonds 10 uur om 11 moeten gesloten worden. Tengevolge van den hevigen vorst der laatste nachten hebben de aardappelen en het late fruit zoodanig geleden, dat vermoed wordt dat er hoegenaamd niets van terecht zal komen. Evenzoo is bet gesteld met aardoezien, notenboomen en nog meerdere gewassen. Door Ds. Koolhaas te Oud- Beierland is voor het op hem uitge bracht beroep naar de Ned Herv. gem. alhier bedankt. Het muziekgezelschap „Kunstna Arbeid" is uitgenoodigd den op 25 Augustus a s. alhier te houden land dag van den ring, 's Grevelduin— Capelle van Ned. Herv. jongeiings vereenigingen op te luisteren. De beer M. de Rooij alhier is benoemd als onderwijzer aan de bij- zondere lagere school aan de Nieuw- straat te dezer plaatse. WASPIK. Bij besluit van Gedepu teerde Staten van Noord Brabant zijn benoemd tot leden van het voorloo- pig bestuur van het Waterschap „Het Zuiderafwateringskanaal" de Heeren A Smeur, Voorzitter. B. de Winter, Secretaris en M. van Dongen, Pen ningmeester. De processie van Waspik en omstreken naar Scherpenheuvel zal dit jaar plaats hebben op Zaterdag 30 Juni. De terugreis- heeft plaats op Zondag 1 Juli. Zondag hield de H. Familie hare jaarlijksche bedevaart naar Els- hout. Aan die bedevaart namen 65 personen per trein deel onder leiding van den Weleerwaarden Heer Kape laan Damen, en ongeveer 60 per fiets onder leiding van den Weleerwaarden Pater Canisius. RAAMSDONK. Vrijdag ontving de familie G R., alhier bericht, dat haar 14 jarige zoon Chrisliaan, schippers knecht. Donderdag met een roeiboot op de Maas te Rotterdam is omge slagen en verdronken. Op Dinsdag 22 Mei n.m. 6 uur wordt in café C. van der Plas een vergadering gehouden van stemge rechtigde ingelanden van het Water zij algemeen bemind is. Op Donderdag (Hemel /aarisdag) zal Ds. Steenhuize alhier des v. m. 10 uur in de H.V.K. den gods dienst leiden, ook zal door hem op Zondag 20 dezer des v.m. 10 uur alhier worden voorgegaan. Het zoontje van J. Nollen had bij het spelen op den hooge Molen berg, het ongeluk een arm te breken en zijn been te kneuzen. Mej. Alewijn fietsend op een fietspad, waarnaast een greppel gele gen was, had het ongeluk in den greppel te vailen en haar been boven den enkel te br^Jcen Ten overstaan van Notaris van Mol, werd Zaterdag 12 Mei des 's avonds 7 uur in het café van A Rovers ingezet een dubbel burger woonhuis gelegen in de Kloosterstraat Wijk No. 300 voor de som van f 2500 en een arbeidershuis achter het ge meentehuis voor f 1170 Van beide woningen was de ir,zetter de heer A. Rovers alhier. DUSSEN. Mej. H. de J alhier wilde even wat gaan roeien, met een roei bootje, dat in een water ligt vlak achter hun huis, doch kwam terecht in het water en bracht het er ditmaal nog af met den schrik en een nat pak. Vrijdagavond is een stoomwals van 10000 K.G der firma Boesewinkei uit Utrecht alhier van den weg ge- raakt en omgeslagen. De machinists wist nog juist alles af te siuilen en sprong er onder het vallen nog gauw af, waardoor hij aan een wissen dood ontsnapte, aan hem Is het te danken, dat geen grootere ongelukken zijn gebeurd. Met een zwareu plof, kwam de wals terecht op 'n stuk bouwgrond van v. R dat zeker ruim een meter dieper ligt dan de kruin van den weg. Heel den dag is er al gewerkt en hoewel het reeds geholpen heeft, ligt hij nog op eene zijde en het zal nog heel wat moeite kosten hem weer gewoon op den weg te krijgen. De schade aan de wals zal denkelijk nog al meevallen, hoewel de kap er heele maal is afgeslagen. Een kind van J. H. liep tegen de fiets van L Van L sprong er nog gauw af. doch het kind kwam onder de fiets terecht maar bracht het er nog al tamelijk goed af. Haar kleeren wa ren gescheurd en ze had een onbe- duidende wond aan haar hand. LOONOPZAND. Gelijk alles in dit ondermaansche voorbijgaat zoo behoort ook het Concours van de Kegelsocië teit „De Vriendenkring" weer tot het verledene. Wat een heerlijk gezellige avonden heeft dat concours met zich gebracht Telkens merkten wij nieuwe bezoekers op, en allen zonder onderscheid hoorden we met lof getuigen over de aangename ontspanningsgelegenheid die zij er vonden. En wat betreft de Dames en Heeren kegelaars. niet één die niet enthousi ast verklaarde dat „De Vriendenkring" met trots op zijne banen, en overig materiaal mag neerzien. Er is dan ook met ware ambitie gekegeld en met taaie volharding met schenkingen, onder welken vorm ook vereerden. Aan de pers die be reidwillig telkens den stand van het Concours en eventueel andere be richten heeft opgenomen. Moge de gelegenheid zich spoedig voordoen dat „De Vriendenkring" wederom een beroep op IJ allen mag doen. DONGEN. Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is, tijdens afwezigheid der bewoners, ingebroken bij den heer E. B. aan de Geer. De daders, die aan de achterzijde van de woning door het W.C. raampje zijn binnengekomen, hebben het huis door zocht, maar er wordt niets vermist. Vermoedelijk is het hun te doen ge weest om geld dat niet aanwezig was. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Doorzitten Stukloopen SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Bij het 9 jarig zoontje van dhr. B. alhier werd dezer dagen b'gin van bloedvergiftiging geconstateerd. Door het operhalen van een klein puistje zwol de arm hevig op. Geneeskundige hulp van Dr. Waardenburgh alhier werd spoedig ingeroepen. De Chr. Gemengde Zangver eeniglng „Excelsior" alhier neemt 2den Pinksterdag deel aan het groot nationaal Concours voor Zang- en Muziekgezelschappen te Rotterdam. Onder leiding van haar bekwamen directeur, den heer Alb. Christ wordt ijverig gerepeteerd. Wij wenschen de vereeniging veel succes en hopen dat haar ernstig streven moge beloond worden. NIEUWS UIT HEUSDEN. H usden, 15 Mei 1928. Voor de Militie werden er van de 21 jongelui voor de lichting 1929 slechis II goedgekeurd Met Hemelvaart wordt op het sportterrein eenopenlucht samenkomst gehouden door het Leger des Heils uit Dordrecht. Deze bijeenkomst, welke om half twee begint, wordt opgeluis terd door een paar muziekkorpsen en zangkoren. Zaterdagmiddag begaf zich de Kon. Erk. Scherpsch-ittersvereeniging Sint Blasius, onder de tonen der R K. Fanfare, naar haar schietterrein, ten einde koning te schieten. Het mocht het lid Jo van Diem gelukken den vogel af te schieten, zoodat hij nu voor twee jaren koning is. Zaterdagavond traden in „'t Wapen van Amsterdam" op de bekende karakter komieken De Laat met een met zorg gekozen repertoire, dat zij SPORT. H E. C. H.E.C. definitief Tweede klasser. Begunstigd door ideaal voetbalweer had j 1. Zondag onder buitengewoon groote belangstelling de wedstrijd HECPope plaats. Ook in dezen iaatsten weastrijd heeft HEC wederom de over winning behaald en daarmee een plaats in de Tweede klas veroverd. De wedstrijd, die spannend was van het begin tot het einde, werd onder de beste verstandhouding gespeeld. Pope heeft zich geheel gegeven en tot de laatste minuut gezwoegd. Maar ook HEC liet zich niet onbetuigd en de 3—2 overwinning was dan ook volko men verdiend. De beste speler van het veld was ongetwijfeld HEC'smid- denvoor, Han Verhoofstad, zijn keurig soepel spel dwong ieders bewondering af. Ook Albert en de spil van de Meerakker kunnen op een goeden wedstrijd terugzien. De balcontrole en het schieten van den eersten en het kopwerk van den tweeden vielen bij zonder op. De andere spelers pasten zich goed aan, alleen de achterhoede wa3 niet in dien vorm welke we van haar gewend zijn. De flinke malsche trappen misten we dezen keer geheel. Toch wisten zij dikwijls door krachtig ingrijpen in gevaarlijke momenten te redden, waardoor de keeper niet veel werk kreeg. Over den wedstrijd kunnen we kort zfln. Beide partijen pakken vanaf het begin flink aan. Het spel van HEC is superieur aan dat van „Pope". De mooi opgezette aanvallen brengen het „Pope"-doe! meermalen in gevaar. Het geluk is echter niet aan de zijde van HEC, zoodat doelpunten uitblijven. Tot aan de rust blijft HEC in de meerderheid zonder dit echter in doel punten uit te kunnen drukken. Na de thee is het spel meer verdeeld. Om beurten gaan beide partijen tot den aanval over. Als Albert een kans krijgt na circa een kwartier spelen, )enut hij deze en schiet onhoudbaar in. „Pope" doet er dan nog een schepje op en weet eenigen tijd daarna den stand gelijk te maken 1 1. Dan zijn de HECers weer aan de beurt en als Dorus den bal mooi krijgt toegespeeld geeft hij met een goed gericht schot zijn club wederom de leiding. De HECers komen nu me?r aan het woord maar zij treffen de verdediging der jasten in goeden vorm. Ook hun voor- hoede zit niet stil en onderneemt menigen aanval. Als er nog 10 min. te spelen is en de HECers voor het „Pope"-doel zweven krijgt Han een kans en scoort nummer drie onder groot gejuich der HEC supporters. Nu is men gerust, maar Pope geeft nog niet gewonnen. Onstuimig dringen zij met allen naar voren en het gelHkl hun in de laatste minuut den achter- stand te verkleinen 3—2. Even later fluit de scheidsrechter voor den Iaatsten keer en heeft HEC verdiend gewonnen en daardoor Waalwijk een tweede klasser rijker gemaakt. De heer Mathijsen leidde naar beider genoegen. „W.SC." Morgen Donderdag (Hemelvaartsdag) speelt op het WSC—terrein het 2de elftal dezer vereeniging tegen dat der vereeniging HEC voor den B. V. B.- beker. Het is wellicht nog niet algemeen bekend dat de Brab. Voetbalbond in navolging van den Ned. Voetbalbond ook z.g. bekerwedstrijden heeft uitge- OFFICIEELE UITSLAG KEGELCONCOURS „De Vriendenkring:". Korpswedstrijd. 't Valt wel, maar niet mee I, Tilburg 322. Elf Provinciën I, Tilburg 311. De Vereeniging. Tilburg 309. Waal wij kschc Kegelvcreen. I, 307 Houdt de Plank I. Kaatsheuvel, 300. Iv. I. K., Tilburg, 297. Herinnering I, Tilburg, 295. Onder Ons I, Tilburg, 281. Negenprijs. K.l.K. II, 15 x 9. Zevcnprys, 't Valt wel, maar niet mee, 14 x 7 Hoogste Korpswerper, G. Boinck, Tilburg, 81 Meesterschap, Dr. H. Droge, Tilburg, 149. Vrjje baan Heeren. 1. J. v. d. Heuvel, 3 x 45. S. Menlieere, 2 x 45. J. Remmeren, 45, 44. A. Raaijmakcrs, 15, 41. II. van Beurden, 2 x 44, 43. Dr. H. Droge, 2 x 44, 2 x 42. Jos. de Beer, 44, 3 x 43. J. Terweij, 44, 2 JT 43. P. Sigmans. 44, 42, 3 x 41. C. de Rooij, 14, 42, 10. A. Gliijben, 43, 2 x 42. F. van Erven, 43, 42. Personeel Serie. 1. Frans. Toorians, Loon-op-Zand, 106. 2. C. v. d. Linden, Kaatsheuvel, 101 3. L. Donders, Tilburg, 100. Personeel enkele kaart. 1. J. Hoebeu. Tilburg 2. J. Kools, Waalwijk 3. J. dc Bondt, Kaatsheuvel 4. G. Boinck, Tilburg 5. A. Mommers, Tilburg Hamburger telling. 1. S. Menheere, 120, 114, 4 x 1.10. J. V. d. Heuvel, 120, 114, 108. Dr. H. Droge, 120, 110. Jos. dfl Beer, 120, 106. .1. Terweij, 114, 2 x 110. J. Konings, 114, 101. Jos. Cool en, 110. Jos. Jongen, 104, 92. Vrüe baan Dames. 1. Mevr. Beks, 38, 37. 2. Mej. van Laarhoven, 38, 36. 3. Mevr. C. van Loosdrecht, 35, 34 4. MeVr. Prins, 35, 26. 5. Mevr. DIrven, 34, 3 x 32. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 12 (9-7-8-9-9) 42 (9-9-7-8-9) 41(9-9-9-7-7-) 40 (7-6-9-9-9) 10 (9-4-9-9-9)

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 2