qe echo oh nu zumm No. to. Woensdag 16 Mei 1028. 51e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 15 Mei '28. Waalvvijks Belang. Voor de kas van Waalwijks Belang", speciaal voor Volksconcerten. Vorig bedrag f 226 00 V. v. L. f 5 - Fa. de Greeff—Verwiel f 10.— P. W H Verwiel f 25.— R.K. Werklieden-vereenigingf 5 Totaal t 271.— Dr. Schaepmanfonds. In Hotel Verwiel vergaderden Maan dag j.l. de parochiale subcomité's. De heer Sierner heette de aanwezigen welkom en stelde het eenige punt der agenda Afdracht ingezamelde gel den aan de orde. Parochie St. Jan Baptist f 581,76 O. L. Vrouw, Besoijen f 101.31 St. Antonius f 95,82 St. Clemens, Baardwijk f 323,15 f 1102 04 Totaal Het totaal onkosten cijfer bedroeg f 65,70 Saldo f 1036.34 wat aan het centraal-comité van actie zal worden overgemaakt. Mogelijk, dat dit bedrag nog eenigszins hooger worden zal, want nog enkele perso nen zullen worden bezocht. Op de vraag van den Voorzitter of iemand bij zijn inzameling iets bij zonders had opgemerkt, was 't alge meene antwoord, dat de „smalle" beurs zich niet onbetuigd had gelaten. Groote giften waren vrij zeldzaam, een enkele van f 100,—, twee van f 50. Aardig en van opofferingszin getuigende was 't volgende'n Paar weifelende comité leden bij 'n armoe dig huisje. Zullen wed'r ingaan? De menschen hebben 't toch al zoo arm. Passeeren is ook m ïeilijk. De heeren ontvangen het penningske der arme. Als ze weg zijn komt 'n dreumes hen achterop. „Meneer hier is nog wat, moeder vond het toch wat te weinig" 'n Tegenhanger. Meneer, hollandsch welwaren in levenden lijve Mevrouw enz. modieus gekleed. Katholiek na tuurlijk. 't Afwijzend antwoord luidt: „Ik geef uit principe niet", Katholieke principen om Katholieke belangen tegen te werken Geheel anders redeneerde de Pro testant aan wiens adres zich bij ver gissing een paar comité leden ver voegden. Uw partij is er een van orde, ieder die het daar wel mee meent dient haar te steunen en hij de pro testant offerde voor het Katholieke Dr. Schaepmanfonds. Komisch doet het volgende aan Druk beklante winkelzaak. Nukomen de heeren voorstiet Schaepmanfonds. Een goed werk 1 De heeren halen zeker veel op. Nou 't mag ook wel en met een royaal gebaar wordt., een kwartje gegeven. Van totale onbekendheid met het doel der inzameling getuigde de uit lating, waarmee andere comité leden werden ontvangen: Nee heeren, als iemand een groot huis wil bouwen, moet ie 't zelf maar betalen. En van weinig opofferingszin gaf de vrouw blijk, die met een koekje in d'r mond en een in d'r hand trachtte te zeggen, dat zij d'r weinige geld. daarvoor niet kon uitgeven. Evenzoo was 't gesteld met 'n ander, die ver ontwaardigd deed: Neen heeren, vroe ger heeft onze Pastoor zoo leelijk over Schaepman gedaan. Van mij krijgt U niets voor hem Na een dankwoord aan allen, die door hun arbeid getoond hebben het Katholiek belang te hebben willen dienen, sloot de Voorzitter met den christelijken groet deze bijeenkomst Maandag bezocht Jhr. Ruys de Beerenbrouck onze gemeente om door persoonlijk bezoek bij welgesteiden grootere giften voor het Dr. Schaep matiïonds in ontvangst te nemen. 40-jarig priesterjubilé. Naar wij vernemen zal het 40-jarig priesterfeest van den ZeerEerw. heer pastoor Kuljpers op 2en Pinksterda herdacht worden. Voor de Hoogmis van half tien za de ZeerEerw heer pastoor door bruidjes naar de kerk worden geleid Na de Mis zal het zangkoor een cantate zingen. Van half één tot half twee is er een receptie ter pastorie. Des avonds half zes is er een plechtig lof, waaronder de dames van den Missie-naaikring een cantate zullen zingen. De kerk zal op passende wijze worden versierd. De parochianen worden beleefd verzocht dien dag algemeen te vlaggen. Tridium. Door de Broederschap der H. Familie in de parochie O. L. V. Onbevl. Ont., zal a s. Donderdag (Hemelvaart) een drie daags tridium worden gehouden. Deze oefening zal geleid worden door een WelEerw. pater Capucijn. Benoeming. In de Zondag gehouden Bestuurs vergadering der R.K Steenkolen— inkoopvereeniging „Broederhulp" is benoemd tot controleur de heer Jos. Verschuren alhier. Zulks in de plaats van wijlen den heer C. van Gorcum, die deze functie gedurende het geheele bestaan van deze coöperatie (ongeveer 20 jaren) op zoo voorbeeldige wijze heeft vervuld. Vergadering- Binnen en Buitenpolder van Baardwijk. In de zaal van den heer W. Pullens Cz. in de St. Clemensparochie alhier hield het Waterschap van den Binnen en Buitenpolder van Baardwijk eene vergadering van stemgerechtigde Inge landen onder voorzitterschap van den heer Jac. Klerx Uit het financieel verslag bleek dat voor de rekening 1926 1927 bij de begrooting was geraamd aan inkom sten f5.920 50. dat ontvangen moest worden f6.134.13, dat ontvangen is f6.134 13. De uitgaven waren geraamd op f 5 805 25, terwijl f 5.848 31 '/a is ui gegeven. Over 1928—1929 is aan inkomsten begroot f 5 969 81 Vs en aan uitgaven 5.969 8 I'/*. De notulen van de vorige algemeene vergadering gaven aanleiding tot een scherpe discussie. Immers verleden aar was verhandeld dat de jacht van den binnenpolder van Baardwijk zou worden verlengd met bijna algemeene stemmen was zulks goed gevonden en werd de jacht verpacht aan den heer R. van Mil. Wat den buitenpolder betreft hierover was niet gesproken, en tot groote verwondering der ver- gadering bleek uit een apart bijvoeg sel der notulen dat ook de jacht van den buitenpolder was verlengd en gegund aan den heer van Mil. De meening van meerderen was dat het bestuur onderhands niet mag verpach ten. In de vergadering nu kwamen meerderen hiertegen op en wilden publieke verpachting, die huns inziens veel meer zou opbrengen dan f 260 waarvoor was gegund). Aan hun be zwaren werd niet tegemoet gekomen, terwijl de heer J. van Schijndel het woord vroeg doch niet verkreeg. Verder kwam ter sprake een request van den polderbode C. Klerx, die in 1919 zijn aanstelling als zoodanig had gekregen voor 10 jaren. Blijkens ver klaringen van het bestuur heeft deze bode zijn werkzaamheden steeds trouw verricht en nu heeft hij per aange teekenden brief berichtontvangen.dat hij het volgend jaar ontslagen was als polderbode. Dit wekte bevreemding bij de vergadering. Destijds was over eengekomen, dat behalve een salaris van f585 per jaar dc bode 50 proeent zou ontvangen als tegemoetkoming in de huur. Dit bedrag is hem nooit toegekend, waarom hij zich in een adres wendde tot het Dag. Bestuur De vergadering pleitte voor het goed recht van den man en na eenige dis cussie werd hem f300 toegekend, terwijl hij blijkens de overeenkomst f85 per jaar te vorderen had, over de 10 jaar dus f 850. Toen de rondvraag aan de orde zou komen werd de vergadering gesloten en dit „gevaarlijke" punt niet in be handeling genomen. (Hgz.) Processie. A s. Donderdag (Hemelvaart) des v m. 10 uur zal de H. Familie der parochie O. L. Vr. Onbevl. Ont een bedevaart houden naar Elshout. Eveneens zal Zaterdag a s. des nam om 172 uur de Congregatie van O. L. Vrouw uit voormelde parochie een bedevaart houden naar 's Bosch. Aanbesteding. Maandagmiddag werd door B. en W. dezer gemeente ten raadhuize aanbesteed, het bouwen van een 4-klassige Meisjesschool met gymnas tieklokaal en aanhoorigheden in de St. Ant-Parochie. Er werd als volgt Ingeschreven: H. v. Heesch, Waalwijk f32.987 J den Teuling. Waalwijk f31 950 J. de Bont. Nieuwkuik f31.595 Wortel Buizing, Helmond f31.285 Fa. A. Aarts en Zn Waalwijk f30.985 J. Trompen, Waalwijk f 25.780 Aan den laagsten inschrijver werd gegund. De begrooting was f30.000. Gevonden in de Stationsstraat het beste en ver trouwdste adres voor alle soorten Maatwerk. Steeds de nieuwste Stoffen voorradig Confectie beneden iedere concurrentie. Tevens een massa sor teering Hoeden en Petten. Alles con- curreerend. Aanbevelend, (adv.) J. VERAA, Tailleur Militaire Zaken. Het jaarlijksche onderzoek voor de verlofgangers van de lichtingen 1916 en 1919 uit deze gemeente zal plaats hebben te Waalwijk in de Openbare School aan de Stationsstraat No. 124, op 9 Juni a s. des nam. 3.30 uur. Bekroning. Zondag 13 Mei behaalde de heer Jac. Eijckens met zijn Belgische herder „Claire" op de Clubmatch speciaal voor Belgische herders te Utrecht den 2en prijs Z. G. onder de zwaarste concurrentie met extra prijs voor de mooiste type. F eestver gadering St. Clemens Ziekenfonds. In de met bloemen en planten ver sierde zaal van 't patronaat te voorm. Baardwijk werd Maandagavond op feestelijke wijze herdacht het 25 jarig bestaan van het St. Clemens-Zieken- Om half acht hadden zich in de zaal verzameld het Bestuur, de leden van het FeestComité en belang stellenden, waaronder wij opmerkten, den ZeerEerw. Heer pastoor der St. Clemensparochie, Bestuursleden van de Harmonie en de Liedertafel en de heeren Leijtens en van Hooft als afgevaardigden van het Ziekenfonds alhier. Te ongeveer acht uur opende de heer v. d. Hoven, Voorzitter van het feest comité de vergadering met den Chr. groet. Hij heette allen welkom, in 't bij zonder den ZeerEerw. heer pastoor, den spreker van dezen avond (dhr. Mulders, H. B -lid uit 's-Bosch) de Harmonie en de Liedertafel. Spr. brengt dan een woord van oprechten dank aan het Bestuur van het Ziekenfonds, datzonder aanspraak op eenige geldelijke vergoeding 100 veel heeft gedaan in het belang van de jubileerende vereeniging. in 't bijzonder gaat spr.'s dank naar den heer van Brunschot, die reeds 25 jaar onafgebroken het pen nlngmeesterschap van het fonds waar neemt, zonder daarvoor ooit eenige geldelijke vergoeding te hebben ge vraagd. Geheel belangeloos en onbaat zuchtig is zijn arbeid steeds geweest. Spr. hoopt, dat de heer van Brunschot met Gods hulp nog vele jaren de functie van penningmeester zal mogen waarnemen, (applaus). Hierna gaf de Voorzitter een kort overzicht van de geschiedenis van het Ziekenfonds. Hieraan or.tleenen wij het volgende 2 Maart 19C3 werd door den Wel Eerw. heer Franssen. destijds kapelaan alhier, een oproep gedaan voor eene vergadering. In deze bijeen komst werd het nut van een Ziekenfonds besproken en werd tot oprichting van het fonds besloten. Men lelde toen 90 leden. In haar eerste bestaansjaren kreeg de vereeniging al spoedig met finan- cieele moeilijkheden te kampen, maar dank zij den steun van eenige milde gevers kwam men dit te boven Met leedwezen zag men in 1908 den Eerw. heer Franssen, adviseur van het fonds, door Mgr. v. d. Ven overge plaatst. Langzaam aan kwamen er voor de vereeniging jaren van bloei. De inzinking na het eerste oorlogsjaar wist men weer te boven te komen. Thans kan het fonds bogen op een goede financieele basis Gedurende de afgeloopen 25 jaren werd door het fonds ontvangen f 28913.62 en uitge geven f 23724 42 't Batig saldo bedraagt nu f 5189.20. De voorz. deelde vervolgens mede, dat van den Edelachtb. heer Burge meester bericht van. verhindering is ingekomen. Nadat door de Liedertafel op ver- dienstelijke wijze eenige nummers waren uitgevoerd, verkreeg de heer Mulders, H. B.-lid van den R. K. Fa- brieksarbeidersbond uit 's-Bosch 't woord. (De heer Fr. van Brussel was verhinderd om te komen.) 't Feest dat gij heden viert aldus de heer Mulders in den aanvang van zijn rede is een uitvloeisel van onze organisatie. Het is nu 37 jaar geleden dat Paus Leo XIII z g zijn grooten zendbrief de wereld inzond. Hij begreep dat er iets moest worden gedaan voor die arbei ders, die toen onder een slavenjuk gingen, 't Pionierswerk werd toen in hoofdzaak door priesters verricht waaraan men veel te danken heeft. De arbeiders hebben van de priesters ge leerd om zelf voort te bouwen. Dit feest acht spr. van beteekenis omdat het gevierd wordt doororgani satlemannen. Spr. wijst dan op het moeilijke om voor 25 jaar een Zieken fonds op te richten. Maar het „mannen vereenigt u" heeft niet voor niets geklonken. Met trotsch mogen de arbeiders neerzien op hetgeen reeds tot stand is gebracht. Dan schetst spr. den huldigen toe stand. De strijd die nu gestreden wordt is van een ander karakter dan voor 30 jaar geleden Thans vechten twee groote stroomen tegen elkaar. De R K arbeiders moeten begrijpen, dat zij in hun plicht te kort schieten als zij niet meewerken aan de eene groote Roomsche organisatie. Nu de S D A.P. uitgevochten is aan den overkant van den Moerdijk, richt zij haar oog naar het Zuiden om hier de roode vaan te plaatsen. De medewerking van de arbeiders laat volgens spr. in deze soms veel te wenschen over. Spr. dringt vooral aan op de organi seering der jonge mannen en jonge meisjes. Spr. acht het niet voldoende enkel lid te zijn van een Ziekenfonds. De bron waaraan zooveel coöperaties zijn ontsprongen moet gevoed worden en die bron is de Roomsche organisatie. Wanneer gij aldus begint spr. zoo uw taak opvat, dan hebt ge vandaag alle reden om te jubelen. (Applaus). De Voorzitter dankte den spr. voor diens rede waarna door kapelaan Thomassen, adviseur van 't Zieken fonds 't cadeau en de souvenirs wer- den aangeboden aan den heer van Brunschot en de thans zitting hebbende bestuursleden. Met een toepasselijk woord bood spr. aan de bestuursleden ter herinne ring een foto aan (waarvan wij in ons vorig nummer een reproductie gaven). De jubileerende penningmeester werd verrast met ee* mooie leuning stoel. Nadat de harmonie 't verplichte concoursnummer „Ouverture Féderal" heel goed ten gehoore had gebracht, daarop gevolgd met een pittige marsch, kreeg de voorzitter der harmonie, de heer C. v. Haren, gelegenheid een woord van gelukwensch tot de jubi leerende vereeniging te richten De heer v. Haren deed dat met zijn welbekende welsprekendheid. Hij ver klaarde allereerst dat men zijn geluk wensch niet moest beschouwen als een beleefdheidsformule. Spr. maakt gaarne van de gelegenheid gebruik om te wijzen op den heilzamen arbeid door het fonds verricht. Op de vraag waarom de vereeniging zoo algemeen in de sympathie der burgerij mag deelen, antwoordt spr. dat de oorzaak gevonden moet worden in 't feit dat de vereeniging niets aankleeft dat zweemt naar klassenstrijd. Hulde brengt spr. aan den jubi aris. Gij verdiende eigenlijk vandaag een lintje te ontvangen aldus spr. Maar Hij die alle daden kent zal on getwijfeld een decoratie voor U hebben weggelegd waarmede gij voor de eeuwigheid zult worden geridderd (Applaus). Na de welverzorgde rede van den heer v. Haren, sprak de ZeerEerw. heer pastoor nog een kort woord. Evenals de vorige sprekers wees hij op de verdiensten van het fonds in het algemeen en van den heer van Brunschot in 't bijzonder. Namens de Ltederiafel feliciteerde de heer W. van Heesch de vereeniging en den jubilaris met dit feestelijk her denken. Spr. verklaarde dat de Lieder tafel gaarne aan de eerste uitnoodiging jehoor gaf om aan dezen avond haar medewerking te verkenen. Nadat de Liedertafel nog eenige nummers had gezongen, sloot de voor zitter de vergadering met een alge meen dankwoord en overhandigde aan de voorzitters der Liedertatel en harmonie een doceurtje onder couvert, als blijk van erkentelijkheid voor de spontane medewerking aan 't welsla gen dezer feestvergadering. Circus De Jonghe. Circus de Jonghe had Maandag en Dinsdag zijn tenten opgeslagen op een terrein aan de Mr. van Cooth- straat. De Gala—voorstelling genoot een zeer groote belangstelling. Jammer dat 't er Dinsdag minder druk was. 't Programma dat uitstekend ver zorgd is werd onberispelijk afgeweikt. Men weet werkelijk niet wat 't meest te roemen, de paardendressuur of de acrobatiek. Iets bijzonders was het paardenspe onder het Romeinsch tijdvak, een schepping van den heer de Jonghe zelf. De twee Hensen waren een toppunt van durf, kracht en lenigheid in de hoogte van 't circus. Elevlra Kremo gaf bewonderenswaardige staaltjes op 't slappe koord, zij voerde met schijn baar gemak de zoo gevaarlijke „saut périlleux" uit. Op 't gebied van jongleurkunst gaven de Gebr. A. en J. Rose iets heel bijzonders. Dit grensde werkelijk aan 't ondenkbare En tusschen het rijk varieerende program door zorgden de oer-komische clowns voor een grappige bonte afwisseling. Wie een voorstelling van circus de Jonghe heeft bijgewoond zal er geen spijt van hebben. 't Is een der besten op dit gebied. Alles is prima verzorgd, zoowel de tent, de costuums, 't materieel enz. enz. Hollandsche Meubelindustrie. Reeds 1.1. Maandag is men begonnen met een gedeelte der handwerk, afdeeling der Hollandsche Meubel industrie naar de tabriek in de le Zeine alhier over te brengen Een aantal werklieden is met degenen die hier zijn aangenomen reeds begonnen. De machinale afdeeling zal na afloop van het seizoen hier eerst een aanvang kunnen nemen. Twist. Zondagavond kreeg zekere J. v. H., die in staat van dronkenschap ver keerde, in 't Marktstraatje ruzie met vrouw S. De twist liep zoo hoog dat vrouw S. een koffiekan nam en er v. H. een harde slag mee op zijn oog gaf. Hevig bloedend werd v. H. naar 't politiebureau gebracht, waar genees kundige hulp van Dr. Langemeijer moest worden ingeroepen. Het slachtoffer scheen nogal ver gevingsgezind, hij verlangde althans geen vervolging tegen vrouw S Tegen v. H. werd door de politie procesverbaal opgemaakt wegens open bare dronkenschap. Biljartmatch. Uitslag van den biljartwedstrijd tusschen HaKaBe en Ons Amusement gehouden bij den heer Nic. van Loon alhier. HaKaBe. v. d. Griendt Leijtens de Ruijter W. Hens Willemse Heihuurs Ons Amusement. 71 Reus 100 60 v. Gooi 100 100 v. Rooij 95 54 v. d. Ven 100 100 Trots 91 61 v. d. Linden 100 446~ 586 Kruisboogconcours. Zooals wij in ons vorig nummer bereidsaankondigdenwerd Zaterdag en Zondag op de banen van „De Een dracht" gevestigd bij den heer J. Leijtens een concours gehouden voor kruisboogschutters. Dit concours was georganiseerd bij gelegenheid van het 20 jarig bestaan van „de Eendracht". Zoowel Zaterdag als Zondag hebben de mannen van Willem Teil elkaar hard bestreden. De belangstelling was, zooals wij verwachtten, zeer groot. Niet minder dan 25 gezelschappen namen aan het concours deel. dat een uitstekend verloop had. Over de regeling was men zeer goed te spreken. Wij geven hieronder den uitslag van 't concours: Korpsprijzen le zestallen le prijs Houdt moedig stand, Tilburg 75 punten, 2e de Geest des Tijds id. 74 punten, 3e prijs de Rozenplant in 't Woud idem 74 punten, 4e pr. God fried van Bouillon Vucht 72 p., 5e pr. Ons Genoegen Boxtel 72 punten, 6e Vriendschap Drunen 71 punten, 7e prijs de Molenschutters Tilburg 71 punten, 8e prijs de Rozenjacht Vlij men 71 punten. Koningskruis C. van de Ven. lid van Ontsproten Roos, Tilburg 14 punten. Tweede zestallen: le prijs Al doende leert men, Herpt 66 punten, 2e Nooit Gedacht Waal wijk 65 punten, 3e Rozenjacht Vlij men 64 punten. Meeste zestallen Al doende leert men, Heipt. Kampioensprijzen le prijs A. Verhoeven, lid van P doende leert men, Herpt 15 punten 2e G. de Kok, lid van Vriendschap onder ons Tilburg 15 punten, 3e van den Brand, lid van Ons Genoe gen Boxtel 14 punten. Personeele zestallen le prijs De Geest des Tijds Tilbur 82 punten, 2e de Rozenplant in het Woud Tilburg 80 punten. 3e Godfried van Bouillon Vught 78 punten, 4e Ons Genoegen Den Bosch 77 punten Drietallen le en 2e prijs de Geest des tijds, Tilb. 42 punten, 3e de Rozenplant in het woud Tilburg 41 punten, 4e Ons Genoegen Boxtel 41 punten: Vedehova 't Vorig jaar hebben de studenten der Vakschool het publiek van Waal wijk aardige en prettige avonden aangeboden, maar zeker mag de avond die „Vedehova" 1.1. Zaterdag in hotel Verwiel voor genoodtgden organiseer de bestempeld worden ,als een der meest geslaagde en best opgezette, hier gegeven. De heeren studenten hebben bewe zen dat zij naast ernstige studielust die blijkt uit hun lezing avonden enz. ook den vroolpen en prettigen kant bekijken en zich hier in Waalwijk thuis gevoelen, het Waalwijksche leven meeleven. Dat zij het publiek als bewijs daarvoor zulk een avond, die van hen zeer veel moeite en kosten vraagt, aanbieden, wordt zeer op prijs gesteld. Daarvoor een woord van lof aan bestuur en leden. Terecht had men tevoren op een flink aantal belangstellenden gerekend en in verband daarmede zoowel de voor- als achterzaal van Hotel Verwiel feestelijk versierd en twee jaszband- gezelschappen geëngageerd Het was er zeer druk ook zagen we talrijke oud-studenten. Een leuke afwisseling voor dezen balavond was het circus Hagenbeek. Er Is geweldig gelachen om de komi sche nummers die door de studenten onder leiding van den heer Mol wer den uitgevoerd. Vernuftig gedacht en uitgevoerd was het rijnummer van Juffrouw Gertrude Lemke (de heer G. Lemke), die eveneens uitbundig succes had als Cleopatra op het slappe koord. Tot een ongekend lachsucces werd het optreden van den Calaboneger „Ho—Le—La" (dhr. D. Lemke). Hij was beslist onverbeterlijk. Maar ook 't program voor de pauze was in alle opzichten goed verzorgd. Niet 't minst is er gelachen om den bokswedstrijd Schwuli Wiels contra Boja Persson. Tusschen de verschillende bedrijven door werden nog enkele aardige voor drachten gegeven, speciaal mag ge noemd het schoenmakers-trio. Het geheel mag buitengewoon goed geslaagd heeten. Er heerschte van begin tot einde een vroolijke maar passende stemming 't Was een pret tige succesvolle avond. Een woord van dank aan den voor zitter van „Vedehova", dhr Tack, voor de uitnemende organisatie van dezen feestavond, is wel op z'r, plaats alsmede aan z'n steun den heer Elir s secretaris, den heer Mol en alle mede- werkers. Met een mes gestoken. Zaterdagmiddag kreeg A. Tr. uit Sprang eenige woorden met zijn buurvrouw, de ruim 70-jarige weduu e de B. in een onbewaakt oogenbl k liep de oude vrouw naar huis cn keerde gewapend met een mes terug, waarmede zij den daarop niet bedacht zijnden buurman een snede in den hals toebracht. Een hoog loopence ruzie ontstond. Tr., die zich op de oude vrouw wilde werpen, werd door omstanders tegengehouden. Proces verbaal is opgemaakt. Zomerdienst S.S. Thor. Wij brengen nog even in herinne ring dat j 1. Maandag 14 Mei de Zomerdienst van de S.S. Thor be gonnen is. Returnwedstrijd. Maandagavond j.l had te Vught de returnwedstrijd plaats van de Vught sche Biljartclub tegen d« biljartclub Hotel Verwiel". Gespeeld werddocr x 2 vijftallen met het volgende resultaat Vughtsche Biljartclub. le vijftal 2e 429 250 679 -iotel Verwiel. le vijftal 2e 679 p. 452 p. 176 p. 628 628 p. Verschil 51 zoodat deze wedstrijd door de Vught sche Biljartclub is gewonnen met 51 punten. Het Bossche Carnaval. Dinsdagavond werden in de verga dering van den gemeenteraad de debatten ingezet over de bekende Carnavalskwestie. De discussiën worden in de verga dering van heden voortgezet. Uit het debat blijkt reeds, dat in de R.K. Raadsfractie, die het punt als vrije kwestie behandelde, geen eenheid verkregen werd. Daarom is dan ook te verwachten dat de beslissing geen afschaffing, echter wel beperking van het Carnaval zal brengen. Meerdere Katholieke leden pro testeerden tegen de voor katholieken zoo grievende spotprent, destijds in „de Notenkraker" verschenen en welke de Carnavalsuitspattingen voorstelt aan den voet van het H. Hart-monument. Voor het stadhuis liepen velen nieuwsgierigen te hoop, doch ze werden door de politie uit elkaar gedreven. Maandagavond werd In Casino een zeer druk bezochte protest—ver gadering gehouden, onder voorzitter schap van den heer Ed. van de Mortel. Het gouden jubileum der Fa. Smits te Dongen. De herdenking van 't 50 jarig bestaan der schoenfabriek van de firma Smits te Dongen geschiedde j 1. Zaterdag op zulk een waardige wijze, dat dit heugelijk feit zeer zeker nog langen tijd besproken zal worden. Bij de feestelijke herdenking kwam weer eens naar voren de gezonde verstandhouding tusschen de fa. Smits en haar talrijk personeel, die in onzen modernen tijd niet als zooveel elders - van elkaar vervreemd zijn. Volgens echt christelijk gebruik werd de feestdag begonnen met God. Inde beide parochiekerken werd des mor gens een H. Mis opgedragen, waarin de overleden patroons en werklieden der firma werden herdacht. Zeer sympathiek was het van den heer Ant. Smits toen hij den jubilaris Adr. v. d. Wee, die vanaf de oprich ting aan de zaak verbonden is, met z'n auto aan huis afhaalde en naar de St. Laurentiuskerk bracht. In tegenwoordigheid van de familie Smits en het gansche kantoor— en fabriekspersoneel werd om 9 uur een gezongen H. Mis opgedragen. Hierna begaven allen zich naar het fabrieks terrein, waar de heeren Smits env. d. Wee met muziek en zang werden ontvangen. Toen verzamelde men zich in de kantoorlokalen, waar de officieele huldiging zou plaats vinden. Bij monde van den heer A. Elshout, technisch leider, werd aan den heer Smits, namens het geheele personeel, een schitterende plaquette aangeboden, een waardevol kunstwerk uit 't atelier van Theo van Delft uit Waalwijk, met de beeltenissen van den stichter en den huidigen directeur der fabriek, die men in ons vorig nummer vindt afgedrukt. Door ontroering getroffen was de heer Smits niet in staat op ditoogen blik iets te zeggen, maar later aan 't diner heeft hij een oprecht dankwoord gesproken, dat niemand zal vergeten. Vervolgens had de tweede huldiging plaats, nl. van A, v. d Wee. De heer Smits hechtte den ouden Janus de medaille van Oranje Nassau op de borst en de heer Elshout bood namens het personeel, onder een hartelijke toespraak, een ameublement aan. be nevens twee schilderijen en een bij zonder mooi kruisbeeld. Na dit officieele gedeelte begaf men zich naar de zaal van den heer Ausems, waar een goed gedekte koffietafel in

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 5