^FLORA-BIOSCOOP - WAALWIIK sde "rie „LANDVERRADERS". Krvic/ht N.V. DE GRAAFF Co. Wtfeiph' Oveltcuui Overspannerice,ooS binnenland! Notaris A. SCHAAP publiek ver koop en Het agentschap Willys Overland voor Waalwijk en Omstreken MEEUWEN bij Waalwijk maken bekend, L. S. gereedheid een was er Va"lc De belangstelling van geeste- receptie, ue autoriteiten, van !iike ,cn pn zakenlui» was groot. O.a. vrleHden en voofzjtter en secretaris ver8C5! Kamer van Koophandel voor van rnostraat de kunstschilder- de Langstraai»T^eo De,ft ujt r—intendant van WaalwijK, I «let. hel Ceii'"1»"; gen°Ü?„ de hulde van de regeering W°°r wegens de soliditeit van hel ov„ S-hoelsel. waarvan, bekend, de Smits al vele jaren deJeTraaJond!le,v«zan,elde zich de nipt geheel zijn personeel m diner De feestavond werd in buitengewoon prettige stemming door geHeatCeeheel had een uitstekend ver- loop en zal bij velen nog lang in her- innering blijven NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 15 Mei '28. Inzet Bouwterrein. Ten omstaan van Notaris J. van u je Kaatsheuvel werden heden- ovond in café I. Smit ingezet de verkoop van bouwterreinen aan de Schoolstraat, in eigendom bij den heer H. W. de °Koop 1 f310.-. koop II 1300.-. koon lil f300,-. koop IV f360 -, Kv (massa 1 en II) f800.-, koop VI (massa koopen ill en IV) f 7z0 - koop vil (generale massa) f2030 - Concert Apollo Zondag 20 Mei zal de Kon. Erk. Harmonie Apollo" om 8 uur des na middags een concert geven op de K.B. kiosk op de Markt. Op het programma komen de beide concoursnummers voor de Eere afdeeling Harmoniën voor het concours der Harmonie „l'Echo des Montagnes" te Tilburg voor, nl het verplichte nummer de ouverture Solemnelle" van A Glazounow en het eigen gekozen nummer „Episode de pLhifanfalsie Dèscriptive van L. 9. Combat" fantaisie Dèscriptive Perinau. Programma National Emblem, Marche Ameri- caine E Bagley. Ouverture Solemnelle, A Glazounow, arr. Guiil Balay Serenade für Flöte und Hom, E. Titl. Episode de Combat, Fantaisie des criptive, L Perineau. 5. The Brithisch Legion. Marche Tos Bidgood. 6. Ad libitum, 7. Madeline, Poika pour Piccolo, Em. Mathieu. 8. Fleurs et Sourires, Grande Valse L. Hansenne. Finale. - De R.K Gymnastiekvereniging K. G. V maakte Zondag een uitstapje naar Tilburg, waar zij bij den oud- Patronaats-Directeur, den beminden adviseur van K. G. V., den WelEerw. heer v. Kemenade, op visite waren De jongens hebben zich uitstekend geamuseerd. Ingezonden Mededeelingen. zenuwachtig MIJNHARD£S 75 cl Gisteren vierde de „Rotterdammer" het anti-revolutionnaire orgaan in de Maasstad zijn zilveren jubileum. Ter gelegenheid daarvan verscheen een groot jubileumnummer en werden groote feesten georganiseerd. De Amerikaan Van Laer Black met Geijssendorfer, Scholte en Weber is Maandag van Croydon met het vlieg tuig naar Zuid-Afrika en later naar Japan vertrokken. Ze zijn thans reeds van Brindissi naar Athene onderweg. Vandaag beginnen de spelen der IXde Olympiade. Het begint met de Hockey wedstrijden, die vermoedelijk door de Britsch—Indiërs gewonnen zullen worden. Tal van Ned. Journalisten hebben Limburg bezocht, speciaal de Maas werken en de fabrieken van Maastricht, als gasten der Kamer van Koophandel aldaar. De bouw van de onderzeebooten O 13 en O 14, waarvoor de gelden op de begrooting 1928 zijn aange vraagd, is opgedragen aan de maat schappij De Schelde te Vlissingen. Te Utrecht is opgericht een ver eeniging van opleiders in de gemeente administratie. Reeds een 50-tal oplei ders en directeuren van cursussen zijn als lid toegetreden. In het voorloopig bestuur zijn aangewezen, de heeren P. Sikkes, secretaris der gemeente Sneek; J. L. M. Verwie], burgemeester der gemeente Oisterwijk en A. A. C. v. Dort, secretaris der gemeente Huissen. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 12 uur repetitie Lieder- tafel „Oefening en Vermaak". Donderdag GEEN repetitie Tavenu. Donderdag 12 uur. Vergadering van het Doktersfonds der R K. Werklieden- vereeniging in den Gildenbond. Zaterdag 3ll2 u-ur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. De constitueerende vergadering van de Algemeene Vereeniging Radio-omroep. Onder voorzitterschap van oud-mi nister E. P. Westervekl is Zondagmid dag in het gebouw Bellevue te Amster dam de eerste algemeene vergadering gehouden van de Algemeene Vereeni ging Radio-Omroep (A.V.R.O.), De heer A. van Gent uit Waalwijk, wenschte te getuigen van de groote waardeering heneden den Moerdijk voor het werk van de A.V.R.O. Hij wil de een bestuur, dat van zich af weet te bijten tegen de aanvallen van de secta- risclie omroepen. Het was hem heel goed bekend, dat er tactische fouten gemaakt zijn, doch het bestuur heeft door deze vergadering uit te schrijven bewezen, dat het de leden achter zich wil hebben. De rede van den heer van Gent werd aanhoudend onderbroken door luide teekenen van instemming; hij oogstte een ovatie en bleek hiermede namens alle aanwezigen te spreken, toen hij de hoop uitsprak, dat de A.V.R.O. de be schikking zou erlangen over een eigen zendvergunning. GEMENGD NIEUWS. x De 64-jarige echtgenoole van Justizral Cohn, is gisteravond te Berlijn uit het raam van de derde verdieping gevallen. Zij was terstond dood. Een Reuter-telegram uit New- York meldt d d. gisteren Een brand brak uit in de slaapzaal van een college te Springfield (Ohio), die bezet was met vrouwelijke studen ten. Eén harer werd gedood, één zwaar gewond. De botsing van een auto en de lokaaltrein van Edam, waarbij de heer Veelhuis een zware hoofdwonde heeft gekregen, heeft ernstiger gevol gen gehad dan men aanvankelijk meende. Een kindje van den heer Gorter, dat achter op den auto had gezeten, vond men later ernstig verminkt langs den weg liggen. De ijlings ontboden geneesheer kon slechts den dood consfateeren. De trein had het kind klaarblijkelijk gegrepen en aan den kant van'den weggeslin gerd WolfF seint uit Pontiac (Michian) d.d. 15 dezer Een vliegongeluk dat gisteren hier plaats had, zal een gerechtelijk naspel hebben. De passagier van het neerge storte vliegtuig, die, evenals den bestuurder, verwondingen opliep, die niet levensgevaarlijk zijn, werd gear resteerd wijl hij gedurende de vlucht den piloot met een hamer aanviel en daardoor het ongeluk veroorzaakte. Men schijnt met een krankzinnige te doen te hebben. In zijn zak werd een afscheidsbrief aan een bekende gevonden. Een motorboot, waarin zich 9 visschers bevonden is gistermiddag gezonken. Acht visschers kwamen daarbij om bet leven. (Reuter) Gister had op de lederfabriek der N. V. Wagenberg te Vlijmen een ernstig ongeval plaats. De 22-jarige H. Verhoeven kwam met de rechter hand bekneld tusschen de lederpers De hand werd geheel verpletterd. Na overbrenging naar het ziekenhuis te 's-Bosch werd amputatie van den rechterarm noodzakelijk geacht. De toestand van den jongen man was heden bevredigend. (Prov. Crt.) De 33-jarige havenwerker A. F. M. uit de Zeisstraat, heeft aan boord van een in de Waalhaven te Rotter dam liggend sleepschip een vallen den scheerbalk op het hchaam gekre gen. Met een hersenschudding en inwendige kneuzingen is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. Het luchtschip „Italia", waarmee generaal Nobile zijn Noordpool-expe- ditie onderneemt, is gisteren te Kings- bay opgestegen om den tocht naar de Noordpool verder te vervolgen. ADVERTENTIëN. te Waalwijk, zal bij inzet op Dinsdag 22 Mei bij F ROOIJMANS te Els- hout en bij toeslag op Dinsdag 5 Juni bij KLERKS aldaar, telkens om 7 uur des avonds (N t.) voor den heer Ant. Lommers aldaar EEN HUIS, ERF EN TUIN te Elshout, Kad. Oudheus- den B 541, groot 1 40 are. Aanvaarding ln eigen gebruik en in lasten en bel. 1 Aug a.s BURGEMEESTER en WET HOUDERS van W A A L W IJ K, dat door den Kantonrechter te Waalwijk de volgende vonnissen zijn gewezen wegens overtreding der verordening op de keuring van waren40549 J J KETELAERS, broodbakker, Laageind 69, voor te licht brood, tot f 40,boete subs. 20 dagen hechtenis A. VAN VELTHOVEN, melkver- kooper, Laageind 24, voor vuile melk, tot f 10,— boete subs. 5 dagen hechtenis Ha. VAN WOENSEL, echfgen. Klijn, Laageind 70. voor vuile melk. tot f 10.— boete subs. 5 dagen hechtenis; Ha. VAN DEN BROEK, wed E. de Haan, Tweede Zeine 31, voor vuile melk, tot f 10, boete subs 5 dagen hechtenis. Morgen (Hemelvaartsdag) om 6 en 8'/2 uur Tevens een uitgebreid mooi bt| program. Prijzen als gewoon. DE DIRECTIE. werd opgenomen door Tel.: Waalwijk No. 194; Meeuwen No. 1. De WILLYS KNIGHT met zijn ongeëvenaarde schuiven- motor, Welke verbetert door het gebruik. De OVERLAND WHIPPET is na de sensationeele prijs verlaging meer dan ooit concurreerend tegenover ieder ander fabrikaat, 't Is bovendien een luxe wagen, naar een oorspronkelijk ontwerp en 18 maandeu vooruit op z'n naaste mededingers. Vraagt zonder eenige verplichting Demonstralie en Proefrit met een der modellen WILLYS KNIGHT of OVERLAND WHIPPET in welker serie up to- date automobielen ge zeker een type vindt, dat geheel aan Uwe persoonlijke wenschen voldoet. IMP. v. NEDELAND Fa. H. C. L. S1EBERG - STADHOUDERSKADE 143 - A DAM. JAARVERGADERING KA ATSH EIVELS REL A N G. Groot e hela ii</kI cll'nuj. Mol ie verkeersbeperking Onder jrrootc belangstelling hield de ver- ceniging Kaatsheuvels Belang in de zaal van Apollo Dinsdagavond Jaarvergadering. Do Voorzitter opent de vergadering anet een welkom, resumeert den bloei der plaats in het afgeloopen jaar. wijzende op uitbrei ding der fabrieken, op de ontwikkeling, de winkelnering, op de toename der bevolking «lie huur 10.000ste inwoner boekte, op den bonKv van nieuwe woningen en op den, groei van het Rank wezen. Alleen liet Rijk houdt geene rekening met. dezen groei, door de verkeersmogelijkheid te beperken, en door ons Postkantoor nog steeds onbezet te laten. De notulen der vori ge jaarvergadering, worden onveranderd goedgekeurd, alleen vroeg de heer Frede- riks in de notulen dezer vergadering op te nemen, dat noch hij. noch de winkeliersv^r- eeniging op eenigerlei wijze voor eenig per- soon gewerkt heeft. Uit het jaarverslag hierna door den Sec retaris uitgebracht, blijkt dat liet ledental momenteel 120 bedraagt, terwijl 20 leden de Vereeniging als donateur steunen. Het. finantieel verslag sluit met een saldo van ƒ137.24. Een kascammissie bestaande uit de hoeren G. Wfldemans, C. de Groot en P. Kern me ren vopd hoeken en bescheiden accoord. Do aftredende leden, de heeren W. L. M. de Both, .T. M. G. van Keunenade en J. F. C. Taerliuga, worden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. De heer A. Schalken, word in de vacatutre C. Roestenberg als be stuurslid gekozen. Na huishoudelijke afwerking der zaken, kwam de kwestie Verkeersbelemmeriug ter sprake. De Voorzitter somde in een korte inleiding de nadoelen op. die de opheffing der ("ito Mjj heeft medegebracht. De bussen komen hier vol aan en wij zijn genoodzaakt naar de tram te gaan. De Holl. Buurt spoorwegen voelt er niets voor meer bussen te laten Ioopen. Door het verkrijgen van alleenconcessie heeft de II. B. op zich genomen ln de ver- keersbohoefte te voorzien, doch de H. B. legt geen bussen in. Alleen op Zaterdag en Zon dag wil de Maatschappij een 2-tal bussen dubbel laten loopen. Geen rekening wordt gehouden met reizi gers die in Den Bosch en Tilburg moeten blijven staan. Daar het snelverkeer toeneemt, wordt dit ïmg met den dag erger. Wij zijn alzoo bet meest gedupeerd. I)e Voctbalverecnijrintr „H. E. C.'\ welks eerste elfla' promoveerde naar de 2de klasse B. V. B. is voor ons niet liet middel. Het is een ve hikel geworden van den 4en rang. dat niet in liet snelvervoer past. Na deze inleiding van) den Voorzitter hield dokter W. I». M. de Both, Vice-voorzitter der Vereeniging een zakelijk betoog, dat wij. om de belangrijkheid der zaak. niet mogen voorbij gaan. M. M. H. H.' WIJ allen weten, dat niet 1 Mei de nutobus- ondernemlng „Cito" linar dienst Tilburg—Den Bosch heeft moeten staken, eene dienst het eerst door haar begonnen en die zij volbracht met uit stekende bussen, terwijl hare Directie steeds zorg heeft gedragen voor eene flinke coulante bedie ning en een open oog heeft gehad met de regeling van hare ritten voor onze handel en industrie. De autobus-onderneming „Cito" lieeff Kaatsheu vel uit haar isolement verlost, want de stoom tram loopt toch op 20 minuten afstand buiten onze plaats oni en wij zijn 10 minuten verwijderd van de spoorlijn, en zij heeft tevens aan alle ge nieenten van de Langstraat gegeven een snelver voer noodzakelijk voor hare bloeiende handel en industrie. Met 1 Mei heeft de Kroon, on advies van onzen Minister van Waterstaat, op verzoek van de H. li aan de concurrentie van de Clto een einde gemaakt aan eene onderneming, opgericht met de finanti- ecle risico daaraan verhonden, opgericht met Hol- landscli kapitaal en door Hollandsche energie ge maakt tot een zaer rendabel bedrijf, dat aan alle wettelijke eisclien van het verkeerswezen voldeed. Dit besluit van de Kroon is genomen op hel zeldzaam voorkomende advies van onzen Minister. Zeldzaam, omdat het ingaat tegen de adviezen der Gemeenteraden van bijna alle betrokken Gemeen ten, der Kamer van Koophandel te Waalwiik. der Vereenigingen Waalwljks en Kaatsheuvels Belang, legen liet besluit van Gedeputeerde Staten, tegen het advies van den Raad van Stale, tegen alle ad viezen dus in van die organen, lot oordeel en be voegd. Thans wil ik niet ingaan on de beweegredenen die lol «lit ministerieele advies hebben geleid, laarvoor zal ik nog voldoende de gelegenheid vinden, maar wil ik slechts wijzen op de juiste opmerking van den Minister, dat het aantal bus- itten toch niet afhankelijk is van liet aantal con cessionarissen. Welnu, de H. R. heeft hel gedaan gekregen, dat zij thans de elnige concessionaris is. «lat haar liet rendabele bedrijf van de ..Cito" is toegeworpen. Laat de H.B. nu ook beseffen, dat zij «laardoor de moreelc verplichting op zich heeft genomen te voldoen aan de billijke eisclien van handel en industrie. Ze dient haar aantal bus- it ten te vermeerderen met het aantal door de Cito gedaan. De H. B. kan zulks doen zonder de minste finnntieele risico, want beide ondernemin gen hadden toch een rendabel bestaan terwijl liet lantal husritten van heide nauwelijks voldeed aan liet snelvervoer, noodzakelijk voor onze handel en industrie. Met verbazing hebben we echter gezien, «laf de H.B.. nu ze «Ie Cito heeft verdrongen, nu ze alleen concessionaris is. mol eene dienstregeling komt, waarop slechts lietzclftle aantal husritten voor komt van vroeger en op aandringen van K. B. om meerdere husritten, thans op Zaterdag en Zondag enkele dubbele bussen laat looncn, doch daarme de is alleen het uitgaande publiek gehaat en «1e H.B. wel het meest, omdat ze op deze dagen zeker overtuigd is van een ruim gebruik dezer bussen. Onze handel en industrie vraagt echter dagelijks meerdere husritten en al zitten «leze bussen dan ook niet vol, de, If.B. loopt daarmede toch niet de minste finnntieele risico, integendeel, liet Cito- vcrkcer lieeft bewezen dat deze husritten een zeer rendabel bestaan opleveren, Laten Commissarissen en Directie van «Ie H.B. alsnog inzien «lat zij aan onze billijke verlangens moeten voldoen en beseffen «lat wij er toeli niet voor haar. doeli de H.B. er voor ons is. Laten zij rekening houden niet «le geest «les tij«ls. Wii zijn niet gehaat met een tweedg railgs-vervoermiddel, de stoomtram, en hen ik goed ingelicht, evenmin Waalwijk, terwijl «leze twee plaatsen alleen hel grootste contingent inwoners bevatten, ruim 10(100, terwijl zij meer dan 3/4 van handel en industrie vp rt ogeivwoord I gen Mocht de H.B. i^jot aan onze rechtmatige ver langens voldoen, om welke reden dan ook, dan zullen we een tweede concessie-aanvraag moeten bewerkstelligen, waartoe de wet ons liet reelit geeft. Dan zullen we «le bewijzen opstapelen dat onze handel en industrie een snel vervoer eischt met meerdere husritten. Daarom roep ik U thans reeds toe: laten wij allen eendrachtig samenwerken want wij allen zijn belanghebbenden hij liet wel en wee van onze handel en Industrie. Daarom doe ik liet eerst een beroep op onzen eersten burger in ons midden, onzen Burgemees ter, die uit den aard van zijn ambt het eerst aan gewezen is voor onze belangen op te treden. Ik twijfel dan ook niet of hij zal door woord en daad deze belangen behartigen. Zijne tegenwoordigheid op deze belangrijke vergadering spreekt mij reeds daarvoor borg. Ik doe een beroep op onzen"Gemeenteraad, «lat zij, zoo noodig, het initiatief neme tot samen werking met andere gemeenten, in «leze hoogst belangrijke kwestie. Ik doe een beroep op onze industrieelen, op on ze handelsvcreeniging „St. Cliristoffel". Zij zijn op de eerste plants in «le gelegenheid ons «ie be wijzen te leveren dat de tegenwoordige dienstrege ling van het autobusverkeer der H.B. niet voldoet aan de behoeften van handel 'en industrie. Ik doe tenslotte een beroep op U allen, om met ons samen te werken. De Vereeniging K. B. zal in deze gaarne de leiding op zicli nemen en gesteund door U allen, zullen we niet rusten zoolang we geen heter snelvervoer hebben verkregen, nood zakelijk voor «lei» bloei van onzen handel en in-' dustrie. Eon luid applaus gaf bljjk van «lp volko men instemminng niet liet gesprokene in de eivolle zaal. De Voorzitter der Vereeniging deelde hierna mede. dat liij ln een onderhoud nog heden met den Voorzitter der Vereeni ging Waalwyks Belang gehad, de onomwon den verklaring mocht ontvangen, dat Waal wijk alzijdig onze actie zou steunen. De lieer van Nieuwstadt verzocht nog uitdrukkelijk als Voorzitter van den Bond van Schoenfa brikanten den 4teun van alle industrieelen voor deze actie. De lieer Escli verklaarde, van den Burge meester van Vlymeu vernomen te hebben, dat ook vanuit die plaats een actie is begon nen. De Voorzitter wijst erop alle gegevens te verzamelen die kunnen dienen 0111 onze beweging te steunen. Getypte verklaringen zullen in cafe's en kantoren tor teekening liggen voor gevallen, dat reizigers op oen of andere wijze door deze verkeersbeleramering gedupeerd zijn. Ook voor fouten in de dienst regeling. liouïlt zich het bestuur van K. B. gaarne op de hoogte. De Burgemeester brengt hirna in een hartelijk woord aan K. B. dank voor wat deze vereeniging voor liet verkeer doet. IIij zegt toe dat van Gemeen tewege alles zal gedaan- worden om de actie van K.B. te steunen. Met algemeene stem men wordt hierna de volgende motie aange nomen. De Vereeniging Kaatsheuvels Belang in algemeene vergadering hijeen - I gezien de beslissing van de, Kroon, datum Door de bussen waren wy uit 011s isole- J 22 Febv. 11128, Staatsblad Nr. 42, waarbij t«- ment verlost, vroeger ging men slechts tot gen liet advies van den Raad van State de aahvjjk, nu heeft ook Kaatsheuvel bekend- aan de Auto-underneming „Cito" verleende hoid gekregen. concessie tot exploitatie van de autobuslijn R'y vragen niets anders dan een goed ver- 's Bosch-Waal wij k-Ivuitsheuvel-Tilburg wordt keer. dat voldoet aan de behoefte. De tram vernietigd. alzo«s.iwn de Maatschappij Holl Buurtspoorwegen het alleenrecht overlatende dit traject te exploiteeren. Oonstatéerende «1e feiten «lat de Holl. Buurtspoorwegen op zeer onvoldoende wij ze in de verkeersbehoefte der geheele streek en vooral van onze plaats voorziet, tot groot nadeel van handel en industrie, gezien de weinig tegemoet komende bonding van de Directie der II. B. Maatschappij om verbe tering in deze dringende behoefte to bren gen. door liet inleggen van meerdere bussen protesteert ten sterkste tegen de beslissing van de Kroon, die geen rekening hield met de verkeersbehoefte doch slechts mot de noodlijdendheid der Maatschappij H. B., verzoekt niet verschuldigde» eerbied aan Ged. Staten van Noordbrabnnt liet daarheen te willeu leiden, dat aan de noodzakelijke verkeersbehoefte, zooals voor 1 Mei 1928, worde voorzien door liet invoegen van min stens zooveel husritten als de Cito destijds reed, en byaldien «leze Mij. hierbij in gebre ke blijft, een nieuwe concessie tot exploita tie dezer lijn aan een andere- Maatschappij te verleenen. Brengt deze motie ter kennis van betrokken overlieden en belangstellenden en gaat over tot de orde van den «lag. Bij «le rondvraag verzoekt «ie heer Kcmmeren, te trachten te komen, lol een radio-avond voor Kaatsheuvel. De Voorzitter zegt dat deze zaak reeds <lo aandacht van het bestuur getrokken heeft. De, heer J. van «Ier Wee, wijst op de ondui delijkheid der Telefoonverbinding met Tilburg. De heer .1. Fïederiks verzoekt pogingen te d<x'ii om te komen tot een gemeentelijke reinigingsop haaldienst. Door verschillende sprekers wordt achtereenvolgens gewezen op de onbeduidendheid van onze kermis. Met vroegere inschrijving en tij- diger bekendmaking meent men meer exploitan ten te kunnen trekken. De Voorzitter deelt mede, dat op dat gebied al het mogelijke gedaan is, doch zegt gaarne toe, in overweging te willen ne men of een volgend jaar niet meer te bereiken is. De plaatsing der plaatsnaambordcn wordt door sommigen ondoelmatig genoemd. De beer J. van der Wee wijst op «le prnctisehe hij avond ver lichte Shellhorden, die mogelijk ook voor onze plaats te verkrijgen zijn. Na «le bespreking van .eenige punten van minder belang, sluit de voor zitter onder dankzegging deze zeer geanimeerde, druk bezochte vergadering. MARKTBERICHTEN. V£E EN PAARDEN. BOTTERDAM, 15 Mei. Ter Veemarkt waren he den aangevoerd: 181 paarden, 7 veulens, 1 ezel, 1371 magere runderen, 743 vette runderen, 217 vet te kalveren, l()(i2 nuchtere kalveren, 110 graskal veren, 131 schapen of lammeren, 160 biggen, 7 bokken of geiten, 23 overloopers. Prijzen per l Kg.: koeien 1750 c., 521574 c.; ossen 12 c\, 45—48 c., 50—524 c.; stieren 38 c., 14 c., 17450 c.; kalveren 1550 e., 6065 c., 7580 cent. Prijzen per stuk van mager vee: Melkkoeien 200 -430, kalf koeien ƒ210 'J10, stieren 130600, pin ken 110—150, vaarseii 175225, paarden ƒ200— 350. biggen, 8 -17. biggen per week 1.50- 1.60, 1 slachtpaarden 100—175, veulens 75120, fok nuchtere kalveren 1525, slacht nuchtere kalve ren 1016, overloopers ƒ2638. De aanvoer van koeien en ossen op «Ie vette markt was als vorige week. met tamelijke handel en stijvere prijzen. Een puikbest spoclingbccst ging nog van 2). tot 5 cent boven noteering. Stieren wa ren flink aangevoerd niet vluggen handel en prij zen als gisteren. De aanvoer van vette kalveren was minder met redelijken handel en prijzen stijver «hm vorige week. Een puik best exemplaar ging nog van 5 tot 7' cent boven noteering. Mager vee was minder aangevoerd, met kalmen handel. Ook bier werden «le prijzen van vorige week bedongen. Jongvee eveneens minder aangevoerd met slap pen handel en ongeveer dezelfde prijzen. Pinken iets minder in prijs. Aanvoer van graskalveren was zoo onbeduidend, «lat hiervan geen noteering is op te geven. De aanvoer van nuchtere fok- en slachtkalveren was nog flink, maar minder dan de vorige week, met vluggen handel en hoogere prijzen. Werk en slachtpaarden, Ritten en veulens waren flink aangevoerd, de handel was niet zoo vlug en iets stijvere prijzen. Biggen flink aangevoerd, met matigen handel. In «le topprijzen iets hooger. Overloopers zeer beperkt aangevoerd, met kal men handel en weinig verandering in de prijzen. i

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6