Betaal niet voor uwe koekjes. Voor de Pinkslordoéen roer oitdekreide sorteerind. aanbesteden Notaris A. SCHAAP f 1300.- te veel Wij zijn goedkoop omdat wij veel verkoopen en ver- koopen veel omdat wij goed koop zijn. -:- Woensdag 30 Mei a.s. appelen zijn afgevroren. Ook het fruit, vooral de bessen, hebben veel geleden. MEEUWEN. Vrijdag a s. des avonds half zeven (oude tijd) zal alhier in Café Smits een Algemeene ledenver gadering der Boerenleenbank worden gehouden. Na afloop dezer vergadering zal de Heer Bronkhorst uit Andel een lezing houden over Landbouw „bedrijfs- contróle". Toegang uitsluitend voor leden. EETHEN. Bij gelegenheid der zomer inspectie voor het Nederlandsch Rund vee stamboek werden bij M. Spoor te Eethen 6 en bij Qebroeders Oerlemans van der Schans te Drongelen 4 run deren voor opname in het stamboek goedgekeurd. W. Q. van Exel, sergeant-instructeur (verdachte). Verdediger voor verdachte van iempt is Mr. Schuitemaker, kapitein der Infanterie te Amersfoort; voor verdachte van Exel pleit Mr. J. G. M. Schölvink, advocaat te Eindhoven. Uit het verhoor bleek, dat het on geluk hoofdzakelijk te wijten was aan slordigheid en onkunde bij beklaagde van Exel. Eisch tegen ieder der verdachten 3 weken gevangenisstraf, voor van Exel met verlaging van rang. Uitspraak 30 Mei. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 22 Mei 1928. De uitslag van den damwedstrijd In 't Wapen van Amsterdam tusschen onze „Vereenigde Dammers" en „Ons Qenoegen" uit Bommel is, dat de laatste er van de 10 partijen 8 won, terwijl twee keer remise werd ge speeld. De kermis heeft dit jaar weder om een zeer ordelijk verloop gehad. Zondag en Donderdag was het in de dansgelegenheden soms te druk, ter wijl de kramers over't algemeen geen klagen zullen hebben, hoewel gecon stateerd kan worden, dat het van jaar tot jaar al minder wordt met de kermis. Om 12 uur kwam hier Donder dag aan de stoomboot „Thor VII" met de afdeeling Dordrecht van he Leger des Heils. Eerst maakte men een muzikalen omgang door de stad waarna men naar het Sportterrein toog, waar enkele sprekers zich deden hooren, evenals een kinderkoor en een paar muziekkorpsen. Circa half drie verliet men de stad voor een tweede bijeenkomst in Werkendam. De Heer Chr. Merkx alhier directeur der Zangvereeniging „Con amore" te Wijk, behaalde met haar op het concours te Sliedrecht den 2den prijs in de 2e afdeeling. Zondagmiddag gingen van hier op ter bedevaart naar Elshout de leden der H. Familie, begeleid door hare fanfare. In de parochiekerk aldaar zong de afdeeling koorzangers o a zeer verdienstelijk een Lof. Des avonds om half negen keerde men in de stad weer onder de vroolijke tonen der fanfare. RECHTZAKEN. Voor de rechtbank in den Haag stond bericht de bediende van de Haagsche tram, die f 15,000 verduis terde. Eisch 3 jaren. Voor de rechibank te Amsterdam stonden terecht H. van Kibhert en P. Veldhuizen verdacht van berooving van den 78-jarigen banklooper van f 15,000. Tegen beiden werd 3 jaar geeischt. Het ongeluk te Budel. Voor den Krijgsraad stonden terecht W. G. van Exel, geboren te Budel, sergeant instructeur van het Land- stormverband Eindhoven II, klasse onderwijzer te Budel J. A. L. van Ltempt, geboren te Engelen, sergeant-majoor-instructeur bij het Landstormverband Eindhoven II, wonende te Helmond, beklaagd ter zake van dood door schuld, althans medeschuld. De zaak betreft het bekende ongeluk te Budel bij het les geven endemon- streeren met een lichten mitrailleur aan de landstormsoldaten te Budel en waarbij den soldaat W. Rooijakkers zoodanig door een schot werd getrof fen, dat hij spoedig overleed, terwijl de soldaat F. J. Schoors werd ver wond en gedurende een geruimen tijd in het ziekenhuis moest worden ver pleegd. Verdachten hadden zich bij het oefenen onnadenkend roekeloos en onvoorzichtig bediend van een scherpe patroon. Het gebruik van scherpe patronen is streng verboden. Voor lessen en oefening zijn voorgeschreven de exercitie-patronen welke goed van scherpe patronen te onderscheiden zijn vooral hierdoor dat de hulzen, waarin zij geborgen liggen insnijdin gen hebben en koperkleurig zijn. Het is ook verboden, dat bij de les de 3oldaten plaats nemen vóór den vuur- mond van den mitrailleur. Van Liempt trok bij de demonstratie den handgreep, waarbij het schot met scherpe patroon afging met het be kende noodlottige gevolg. Als getuigen werden gedagvaard T. J. Schoors, G. Scheffers en P. H. Sprakenis, allen landstormsoldaten te Budel; C. J. Kessler. luitenant kolonel H. P. J. de Jongh, kapitein J. A. L. van Liempt, sergeant majoor- instructeur (verdachte). GEMENGD NIEUWS. Brutale diefstal aan boord van 0n schip. Naar wij vernemen, heeft op Hemel- vaartdag in de Amsterdamsche haven een brutale diefstal plaats gehad. Met een vlot hebben twee personen zich begeven naar het stoomschip „Irene" van de Kon. Nederl. Stoombootmaat schappij. Een van hen is op het schip geklommen en is toen binnen gedrongen in de hut van den twee den stuurman. Daar heeft hij diens uniform aangetrokken en in dit tenue heeft hij nagenoeg alle hutten van den kapitein en de officieren van het schip bezocht. Allerlei voorwerpen ook uniformpetten e.d. waren van zijne gading. De vrij belangrijke buit werd in het v et geladen en wegge voerd. De inbreker is zoo brutaal te werk gegaan, dat hij in zijn uniform als tweede stuurman zelfs gesproken heeft met den wachtsman op de kade dien hij vertelde, dat hij aan boord wacht had Toen Vrijdag de inbraak ontdekt werd, is de politie op onderzoek uitgetogen en zij is er in geslaagd eerst de vlet en daarna de beide personen, die haar bemanden, op te sporen. De vlet was gehuurd bij een verhuurinrichting op de Mauritskade De mannen hadden echter, toen zij de vlet terugbrachten niet genoeg geld bij zich om den huurprijs te betalen. Een van hen heeft toenalsonderpand zijn bewijs van Nederlanderschap afge geven. Hierdoor was de politie in staat een der beide mannen, die een vroegere wachtsman van de K.N.S.M. bleek te zijn, op ie sporen. Ook zijn medeplichtige werd daarna spoedig aangehouden en bij de Zaterdag ge houden huiszoekingen werd 't grootste gedeelte der gestolen voorwerpen terruggevonden. Naar uit New York gemeld wordt heeft in de Mathermijn in.Pen- sylvanië een ernstige ontploffing plaats gehad. De reddingsbrigaden hebben tot nu toe volgens officieele berichten reeds 32 lijken geborgen. Negen mijn werkers werden levend naar boven gebracht, terwijl er nog 14 worden vermist. Men neemt aan, dat de mijnwerkers omgekomen zijn door de ontwikkeling van gassen na de ontploffing. Aan de ingangen van de mijn hebben den geheelen nacht de familieleden in angstige spanning op berichten ge wacht. Hartverscheurende tooneelen hebben zich afgespeeld toen de eerste namen der verongelukten werden bekend gemaakt. Wij melden hierboven 'n ernstig mijn ongeluk in de Mathermijn in Pennsylvanië, waarbij 32 mijnwerkers zouden zijn omgekomen. Thans wordt gevreesd, dat het ongeluk nog vreeselijker is dan de eerste berichten deden vermoeden. Men schat dat er meer dan 200 mijnwerkers nog in de mijn zijn inge sloten. De hoop om hen te redden is zoo goed als opgeheven, maar de bloedverwanten der slachtoffers bleven den heelen nacht op het tooneel der ramp, in de hoop, dat eenige der ingesloten mijnwerkers zich tegen het gas zouden kunnen beschermen. Volgens de laatste gegevens bedraagt het aantal slachtoffers, die bij de ontploffing in de Mathermijn te Brownsville omgekomen zijn, 46 Er wordt echter aan toegevoegd, dat er weinig hoop bestaat om de andere 152 mijnwerkers, die opgesloten zijn nog levend terug te vinden. Gisteravond is de 53 jarige H B„ drukker te Apeldoorn door den lokaaltrein, die te 18.49 van Apeldoorn in de richting Hattum vertrekt, op den onbewaakten overweg aan den Waterlooscheweg aangereden. R was per fiets en is vermoedelijk door den trein op zij geworpen. Hij werd zwaar aan het hoofd verwond en is ter plaatse door dr. Bouman verbonden waarna hij in bedenkelijken toestand per politie auto naar het ziekenhuis is vervoerd, 's Avonds 9 uur is hij overleden. Gisternacht zijn het raadhuis van Vlierlingsbeek (Noord Brabant) en het aangrenzende r.k. vereenigings gebouw afgebrand. Met moeite wist men de belendende huizen te redden. Een groot deel van het gemeente archief is verloren gegaan. Het blus schingswerk werd zeer bemoeilijkt, doordat onder het raadhuis de munitie van de burgerwacht geborgen was. De oorzaak van den brand is vermoedelijk een schoorsteenbrand geweest. Van den 13 Febr, j.l, in den storm verongelukten motorbotter UK 169 bij Terschelling, waarbij de drie opvarenden zijn omgekomen, is het lijk van den 24-jarigen ongehuwden knecht R. de Jonge aldaar aangedreven en naar Urk vervoerd. Per particuliere auto is naar 't O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam vervoerd een 51-jarige man, die rijdende in een z.g.n. invalidewagen op de Weesperzijde door een onbe kend gebleven auto was aangereden,1 waardoor 't wagentje was omgeslagen en de man een wond aan het achter hoofd had gekregen. Zijn toestand is ernstig. Gistermiddag geraakte het drie jarig zoontje van M. te Withuizen (Grononder een vrachtauto. Een der wielen ging over hem heen, tengevolge waarvan de dood onmid dellijk intrad. Gisteren is het tweejarig doch- tertje van den arbeider L. te Zoeter- woude. in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. Gisteren is op den Hoevensche Weg onder de gemeente Etten en Leur, nabij den Watertoren van de West Noordbrabantsche Waterleiding maatschappij, de 42-jarige ongehuwde J. Verpalen uit Rucphen door een onbekende vrachtauto aangereden. De man werd dood langs den weg gevonden. Een inbreker neergeschoten. Twee inbrekers op heeterdaad betrapt Groote consternatie op hel Strooveer. Gisteravond omstreeks kwart voor 10 zag een rechercheur van de cen trale recherche op de Gedempte Kar- nemelkhaven te Rotterdam 'n berucht inbreker die zich daar op verdachte wijze ophield. De rechercheur stelde zich in een urinoir op en zag kort daarna een anderen man welke hem later eveneens een bekend inbreker bleek tc zijn, uit een pand komen. De twee mannen liepen naar het Strooveer. Daar hield de rechercheur beiden aan en hij gelaste hen, met hem mee te gaan. Een van de mannen zei, dat zij dat nog wel eens zouden zien. Beiden namen een dreigende houding tegen den rechercheur aan waarbij de man die uit het pand was gekomen, een pakje, dat hij den arm had hehad, liet vallen. De rechercheur haalde zijn revolver voor den dag en loste ter schrik aanjaging een schot in de lucht, waarop beide mannen er van door gingen. De rechercheur riep hun toe, te blijven staan, maar zij renden door. Hij heeft daarop in hun richting gevuurd. De kogel trof den man die uit het pand was gekomen. Deze viel, maar stond oogenblikkelljk weer op om zijn vlucht voort te zetten Opnieuw schoot de rechercheur op hem en wederom werd de man getroffen. Ook nu viel hij op den grond en ditmaal bleef hij liggen. De andere man wist te ontko men. De getroffene die twee schotwon den in den rug, even onder den rechter schouder bleek te hebben, is naar den politiepost aan de Galerij en vandaar naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Het is de 42-jarige booiwerker C F. M. Het pakje, dat hij had weggeworpen bleek een ijzeren geldkistje te zijn. Dit kistje dat f 50 bevatte, was ge stolen uit het pand aan de Karne- melkhaven. ten nadeele van den handelsreiziger N. F. W. Het kisije is In beslag genomen. Inmiddels was de aanhouding van den anderen inbreker verzocht en kort daarna is het de politie gelukt dezen vluchteling op den Schiedam- schen dijk aan te houden. Dit is de 42 jarige bootwerker P. P. B. Op hem. zoowel als op zijn kameraad, zijn vaische sleutels aangetroffen. Hij is opgesloten. tugalChili. Indien Joegoslavië alsnog terugtrekt komt de winner van den wedstrijd PortugalChili zonder spe len in de volgende ronde. c. Op Donderdag 24 Mei a.s. zal het uitvoerend Comité der F.I.F.A. een sa menkomst hebben met de regelings commissie LotsyVerdijckBauwens, teneinde de scheidsrechters aan te wij zen bij het Olympisch Voetbaltournooi. d. De Duitsche en de Italiaansche Voetballers zijn thans ook aangewezen. Eerstgenoemden arriveerden reeds Zondag 1.1. en namen hun intrek te Zandvoort. De Italianen speelden Zon dag 1.1. een oefenwedstrijd te Milaan, vanwaar zij 22 dezer naar Amsterdam vertrokken. Ook de Amerikanen zijn reeds te Amsterdam gearriveerd. e. In het Olympisch hockey-tour- nooi, dat op Donderdag 1.1. is aange vangen, heeft Nederland fraaie succes sen geboekt. Het Nederl. hockey-elftal won Donderdag 1.1. met 5-0 van Frank- rijk en twee dagen daarna met 21 v. Duitschland. Het behoeft nu Woens dag 23 dezer slechts met Spanje gelijk te spelen, om den eindstrijd, zeer waar schijnlijk tegen Britsch-Indië, te herei ken. Hulde aan onze hockey-ploeg! f. De voorverkoop der kaarten voor het Olympisch Voetbaltournooi is als volgt geregeld: I De voorverkoop geschiedt alleen voor de wedstrijden, welke op het Nieuwe Stadion worden gespeeld en heeft plaats in het oude en in het nieuwe ge bouw van de Handel-Maatschappij te Amsterdam, en wel als volgt: Dinsdag 22, Woensdag 23 en Donder dag 24 Mei voor de wedstrijden Portu galChili, ZwitserlandDuitschland en BelgiëLuxemburg. Vrijdag 25 en Zaterdag 26 Mei voor de wedstrijden ItaliëFrankrijk en ArgentiniëAmerika. Maandag 28 en Dinsdag 29 Mei voor dc wedstrijden winner Spanje-Estland Mexico en NederlandUruguay. (Voor data der wedstrijden raadple ge men het hieronder volgend pro gramma). HET OLYMPISCH VOETBAL TOURNOOI. De op 17 dezer in het nieuwe Stadion gehouden loting voor het Olympisch Voetbaltournooi had het volgende re sultaat: 27 Mei (Voorronde). Om 3 uur: PortugalChili. Om 7 uur: SpanjeEstland. 28 Mei. Om 2 u.: ZwitserlandDuitschland. i Om 4 uur: EgypteTurkije. Om 7 uur: BelgiëLuxemburg. 29 Mei. ItaliëFrankrijk. Winner Portugal-Chili 10 Juni. Eindstrijd en verliezerswedstrijden. HOCKEY. Groep I. 17 Mei: Britsch-IndiëOostenrijk 60; DenemarkenZwitserland 21. 18 Mei: Britsch-IndiëBelgië 90; DenemarkenOostenrijk 31. 20 MeiBritsch-IndiëDenemarken 50; BelgiëZwitserland 30. Groep II. 17 Mei: NederlandFrankrijk 50; DuitschlandSpanje 51. 19 Mei: NederlandDuitschland 2 1; FrankrijkSpanje 21. Uitslagen van 22 Mei. DuitschlandFrankrijk, 20. BelgiëOostenrijk, 4—0. IndiëZwitserland, 60. De nos. I van elke groep (dus zeker Britsch-Indië en bijna zeker Nederland) spelen dan om den len en 2en prijs en de nos. 2 van elke groep (bijna zeker Duitschland en Denemarken of met 'n geringe kans België) om den 3den prijs. Deze wedstrijden vinden plaats op 26 Mei. 0.1. wordt de volgorde: 1. Britsch Indië; 2. Nederland-; 3. Duitschland, wat een zeer mooie pres tatie voor de Hollanders zou beteeke- nen, daar de Indiërs, als 't ware, een extra-klasse op zichzelf vormen. Rectificatie. Naar aanleiding van het ingezonden stuk en ons onderschrift in ons nummer van 1.1. Zaterdag, betreffende de slechte verlichting der Mr. van Coothstraat na afloop van de uit voering in 't circus de Jonghe, deelt de Directeur der Lichtbedrijven ons mede, dat hij voor Dinsdagavond order gegeven heeft de avond-verlichting ook na elf uur aan te laten, wat ook is geschied. Wij willen deze mededeeling gaarne publiceeren en op zijn gezag aan vaarden, hoewel leden onzer redactie en meerdere geloofwaardige bezoe kers ons verzekerden en nog ver zekeren dai er dien avond geen sprake was van een dergelijke ver lichting, Red. ADVERTENTIëN. 2 uur: 4 uur: Om Om onder Joegoslavië. Om 7 uur Om 2 uur Mexico. Om 7 Alzoo ArgentiniëN. Amerika. 30 Mei. Winner Spanje-Eslland uur: een NederlandUruguay, zware wedstrijd voor de onzen, maardirect de gelegenheid om revanche te nemen voor de onge lukkige 21 nederlaag te Parijs. Deze loting is alweer een bewijs voor het afschaffen van het Bekersysleem en een reden om een soortgelijke groe peering le houden als hij Hockey. 31 Mei. Geen wedstrijden. 1, 2, 3 en 4 Juni. De kwart-finales. (Eiken dag één wedstrijd). 5 Juni. Geen wedstrijden. 6 en 7 Juni. Halve eindstrijden. 8 en 9 Juni. Geen wedstrijden. Burgemeester en Weth. van Waalwijk zullen op ten 12 uur 's middags ten Raad- huize Het vervoerwerk voor de Qem. Licht- en Waterbedr. zooals ver voer van kolen, cokes, gruis, kootteer, enz- Alle Inlichtingen verstrekt de Directeur. 40585 te Waalwijk, maakt bekend, dat het huis met erf en tuin te Elshout van den Heer ANT. LOMMERS is inge zet op Toeslag op Dinsdag 5 Juni e.k. bij J KLERKS te Elshout, 's avonds 7 uur (N. T.) 40583 SPORT. OLYMPISCHE PUNTJES. a. Van Duitsch-Belgische zijde wordt eene samenkomst van alle deelnemers aan hel Olympisch Voetbaltournooi voorbereid en in deze samenkomst wil men alsnog pogen, het systeem gewij zigd te krijgen en het aantal wedstrij den zóó uit te breiden, dat de verliezers in de eerste ronde allen nog een kans krijgen. b. Yoegoslavië heeft zich nog niet of ficieel teruggetrokken, zoodat dit land in de loling voor het Olympisch voet baltournooi is begrepen. Het lootte te gen den winner van den wedstrijd Por- Aanbevelend, Electr. Luxe Bakkerij Telef. 99. POILES-BEESBEEE.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3