w. s. c. het door hem ingenomen standpunt worden overtuigd. Geslaagd. Mej. Tr. Schambergen alhier slaagde te Rotterdam voor het examen Wijk- Kraamverzorgster. Provinciale Staten van NoordBrabant. De zomerzitting zal geopend wor den op Dinsdag 12 Juni half 11 voor middag. De volgende openbare ver gaderingen zijn bepaald op 14 Juni en 5 Juli. Matinée Liedertafel. Naar aanleiding van het eerste op treden der jeugdige pianiste Francine IJzermans, waarvan we in ons vorig nummer reeds spraken, vermelden wij nog, dat zij reeds op 12-jarigen leef tijd hetplano-diploma degré élémentaire verwierf, met hoogste onderschei ding van het Belgisch Muziekcollege te Antwerpen, terwijl zij dit jaar slaagde voor degré primaire. Zij werd voor deze beide diploma's met zooveel succes opgeleid door den heer Jan Verhoeven. Wij wenschen haar het beste suc ces toe en hopen, dat zij zich op dit matinée (op len Pinksterdag) van haar beste zijde zal doen kennen. fVandeitocht der WG. V. L. 1. Zondagmorgen ondernamen Bestuur en Leden der W. G V. een wandeling naar den Bosch. Wie evenwel eenigszins op de hoogte is van de getalsterkte dezer vcreeniging, en den troep heeft zien uittrekken, zal bovenstaande korte mededeeling niet vrij van overdrijving kunnen vin den. Want om der waarheid wille moet worden getuigd, dat, in navol ging van het bijbelwoord (voor deze omstandigheid eenigszins gewijzigd), „Allen waren geroepen, maar weini genopgekomen". Spreektditniet van lakschheid of te gering begrip van korpsgeest? Of moet alles op rekening van het vroege uur geschre ven worden Achterblijvers, antwoordt daar eens opIntusschen waren wel eenige niet-genoodigden opgekomen, die zich bij den troep aansloten, wat den indruk wekte, dat het met de opkomst nog niet zoo treurig gesteld was De tocht dan begon, zooals 't behoort, met wachten op de laatko mers en de „omkleederij". Na dit gedeelte van het programma te heb ben afgewerkt, werd de stoet vóór het oefenlokaal in 't gelid geschaard. Ongerekend het tijdverlies dat ontstond, omdat weer 't een en ander vergeten was, liep ook dit deel in volmaakte orde vlug van stapel. Toen nog heel even uitgekeken of misschien nog een langslaper kwam opdagen. Maar neen, hoorl Gelukkig, dat ze bleven door- maffen, want anders hadden ze zich misschien nog verkneukeld in't lange wachten op hen, die toch niet kwa men, omdat ze 't nu toch eenmaal niet van plan waren. Ja, ja, dat kun je begrijpen! Ze waren nu wel lid van de W. G.V., omdat ze graag turnden. Maar ze waren niet gek, ze hadden een eigen wil. Dat hadden ze al meer dan eens laten blijken ook. Niet alleen met zoo'n tocht, maar ook op andere wijze. Als er bijvoorbeeld eens flink geoefend moest worden voor een uitvoering of een wedstrijd en ze hadden dan weer eens geen zin, wel, dan bleven ze eenvoudig thuis. En daarmee uitWat gaven zij om dat gebazel van korpsgeest en saam- hoorlgheid, van: .Allen voor éen en éen voor allen" en dergelijke mooie leuzen. .Vrijheid, blijheid", zei het kalf en at zich dood aan de klaver. Dat was hun levensregel, maar dat doodeten hoorde er niet bij Wel te rusten! Maarrevenons nos moutons De onverbiddelijke wijsvinger van de torenklok neigde naar het .nadir," en wees vijf minuten voor half zes, toen het troepje voorbij de kerk schreed. De klaroenen werden gesto ken en schallende tonen vervulden de nog stille straat, die.opschrikte uit haar rustigheid van Zondagmorgen. Rommelend en roffelend bromde de trom hare bastonen daar doorheen. Hoog wapperde en flipflapte het hel dere vaandel in de frisch-geurige ochtendlucht. Links-rechts! stampten de voeten der opgewekte wandelaars op 't vlugge tempo, dat de tamboer en bazuinblazers hadden ingezet. Enkele vroege kerkgangers keken met goed keurende bewondering naar 't flinke, bedrijvige troepje. Hier en daar ver toonde zich een nog slaperig gezicht van achter 't gordijn, of werd plotse ling een raam opgeschoven om te zien, wat er, buiten de vijf vingers, nu weer aan de hand was. Zonder verpoozen werd in vlugge maat doorgemarcheerd. Groot-Waal wijk was spoedig achter den rug. Bij 't bereiken van den Overlaat werd de muziek het zwijgen opgelegd; de excutanten zouden hun longen en spieren nog terdege noodig hebben op 't verdere doel van den tocht. Na 't passeeren van den eersten overweg werden de gelederen hersteld, de trom die intusschen wat op adem gekomen was, hervatte haar eindeloos gemopper en de bazuinblazers acht ten het hun duren plicht den Drune- naars van de nadering van't vliegend legertje kond te doen, door met schrille tonen de slapers te wekken. Zonder incidenten werden nu ook Nieuwkuik en Vlijmen gepasseerd. Ingezonden Mededeelingen. Allen bleven in goede, luimige stem ming en van vermoeienis was nog geen sprake. Nadat Vlijmen was door getrokken en de tippelaarsin 'tBossche Veld waren afgedaald, werden de rijen verbroken en de muzikanten .uitgeblazen". Uit de ren-en stoei partijen op dezen vlakken weg bleek duidelijk, hoe frisch en opgewekt de meesten zich nog gevoelden, Toen dit uitgestrekte veld doorloopen was, werd aan de derde spoorwegkruising even gestopt voor .verzamelen". Opniew opgesteld trokken ze de Hertogstad in, dochzonder muziek, wat op de politioneele vergunning om in optocht door de stad te trek ken, uitdrukkelijk was vermeld. In juist drie uur was de tocht vol bracht. Nog even een kleine versna pering gebruikt in het melksalon bij .den Sint- Jan" en daarop begaven de turners zich ter kerke om de H. Mis bij te wonen. Wel merkwaardig was, dat deze gecelibreerd werd door een oud-Waalwijker, den Eerw. Heer Fr. Hofmans. Na afloop werd weder het melksa lon met vereende krachten In bezit genomen; de inwendige mensch werd terdege versterkt, waarna de stoet om de kathedraal heen naar 't station toog om door trein, bus of tram op- geslokt de terugreis te aanvaarden. 't Was een prettig uitstapje, waar aan ieder deelnemer met voldoening zal terugdenken. Schoenen-export. In Duitschland klaagt men natuurlijk geweldig over den invoer vanbuiten- landsch schoeisel. De regeeiing moet er natuurlijk toegebracht worden de rechten opnieuw te verhoogen. Zoo schreef dezer dagen de .Deuitsche Lederindustrie" in haar overzicht .Het buitenland met zijn goedkoop .schoeisel, overstroomt de Duitsche .markt op vreeselijke manier en daar .'n groot aantal koopers zich nog altijd .laat verblinden door de lage prijzen, .vinden deze artikelen ook eenafzet- gebied, hoewel vaklieden herhaalde- .lijk daarvoor gewaarschuwd hebben .en de kwaliteitsvraag van de baan .schijnt. De grootste invoer is van .schoenen tot 600 gr. per paar." De invoer in dit genre bedroeg: maal 1000 paar uit: België Frankrijk Engeland Oostenrijk Zwitserland Tsj.-SIowakeij Maart Febr. Jan.'28. 38.2 25.97 12.4 6.2 4.- 2.1 6.9 4.5 2.6 29.5 17.4 9.4 22.4 21.5 3.8 397.7 249.2 123.1 Men ziet hieruit hoe ontzettend de invoer in een paar maanden is toe genomen, speciaal uit België, Oosten rijk, Zwitserland, Tsjecho-Slowakije. Ons land ontbreekt nog aan dit staatjebewijs dat onze invoer, die toch nog al wat is toegenomen den laatsten tijd, nog niet zooveel betee- kent dat hij in de statistiek vermeld wordt. Ligt hierin voor onze fabrikan ten geen vingerwijzing om ook te trachten een grooter deel van dezen import te bemachtigen zoolang hier voor de gelegenheid bestaat. Men ziet uit het bovenstaande wat andere landen in eenige maanden weten te bereiken. Biljart-tournooi. Zaterdagavond speelde in het café van den heer Alb. Kemperman de Biljartclub WBC tegen de daar ge vestigde vereeniging .Ons Genoegen" voor het tournooi, hetwelk door .Ons Genoegen" werd gewonnen met 45 caramboles. was als volgt nO. G" De uitslag „WBC" v. d. Hoven Hesselberth Schoelitsz J. Slaats Fr. Slaats C. v. Berkel 100 57 49 48 100 100 454 Klerks de Graaff Fr. Slaats Th. v. Weert G. Slaats 70 100 100 100 70 v. Oudheusden 59 499 Hoogste serie werd gespeeld door den heer F. Slaats van .Ons Genoe gen" met 28 caromboles. Stand van het Tournooi. Gesp. Gew. Ons Genoegen WBC KOT part. 24 18 18 17 10 3 Verl. 7 8 15 Hoogste serie van het geheele tour nooi J. de Graaff (Ons Genoegen) met 40 caramboles. De eindwenstrijd WBC—KOT wordt gespeeld op Zaterdag 9 Juni a s. in het café van den heer Ant. van Berkel alhier. DRUNEN. De eerste d^gen van de Kermis zijn voorbij en wij hebben ons in een druk bezoek mogen ver heugen. Vooral Zondag was het overal bijzonder druk. Maandag en Dinsdag was het ondanks het slechte weer niet minder druk, vooral 's avonds. Zondag werd ter gelegenheid van Kermis een concert gegeven door het bekende ensemble van Steenhoven met medewerking van den alom be kende humorist cabarettier, den heer J. v. Esoh, welke het talrijk publiek opgezellige wijze wist te vermaken. Maandag en Dinsdag werd op vele plaatsen voor keurig uitstekend dans muziek gezorgd, zoodat er was voor elk wat wils. De clou van de Kermis zijn en blijven natuurlijk de matinée's te geven beide Harmonieën. De Harmonie .de Volharding" gaf in de zaal bij den heer Th. Elshout een groot matinée met medewerking van het alom be kende en bekroonde Duo de Laat uit Tilburg, welke met hun varieerend Komisch gedeelte de lachspieren- duchtig in beweging wist te brengen. Wij hopen hen nogmaals terug te zien. De Harmonie opende haar Programma met een flinke Marsch en spoedig was er een feestelijke stemming. Wij wijzen op het mooie nummer van Les Compagnardes, Polka pour 8c Pistons, hetwelk door L. v. Weselen M. Elshout op keurige wijze werd uitgevoerd, een woord van lof aan uit voerenden en directeur. De Harmonie van de Jongens-Concregatie had Maan dag en Dinsdag voor haar Matinée een groot varieerend program samen gesteld en was ook beide dagen de groote zaal gevuld. De verschillende nummers door de Harmonis uitge voerd werden onder directie van den heer Brok bijzonder goed gespeeld, zoodat het applaus, waarmede het publiek wat karig was, is alle opzich ten was verdiend. Ook het komische gedeelte van het Programma was keurig verzorgd. Vooral het blijspel .het valsche Etiquet" en de spectakel scène van de Electrische Centrale in de Gemeenteraad van Kafferbiek werd uitstekend weergegeven. De talrijke aanwezigen hebben volop genoten hetwelk door een langdurig applaus werd bewezen. Ook de neringdoenden en andere vermakelijkheden hebben geen klagen en kunnen ondanks het slechte weer tevreden zijn. A s. Zondag begint de kermis wederom en wordt bij Th. Elshout een Volksmatinée gegeven, terwijl bij M. Vissers eveneens wederom een concert gegeven wordt. DRUNEN. Maandag ontstond brand alhier in de Kerkstraat bij de W. Het vuur greep om zich heen, zoodat aan behoud niet te denken viel. De brand weer onder leiding van wethouder v. Speijk en secretaris Veltman trad zoo krachtig mogelijk op. Verzekering dekt de schade. LOON OP ZAND. De regeering heeft aan het kerkbestuur toezegging gedaan 40 pCt. te zullen bijdragen in de kosten van restauratie van de monumentale kerk alhier. 's BOSCH. De heer Herman Moer kerk heeft ontslag genomen als voor zitter van den 's-Hertogenbosschen Kunstkring wegens vertrek naar elders De heer Karei Azijnman, vice-voor- zitter, heeft eveneens bedankt. In zijn plaats werd in het bestuur gekozen de heer J. A. Visser». De heer brand» is benoemd tot vice-voorzitter^ De voorzittersbenoeming zal in een volgende vergadering plaats hebben. De heeren Moerkerk en Azijn man zijn beiden tot eerelid benoemd. B. LM. A. T. 's Bosch Verschenen is het programma dei Missie-tentoonstelling te 's Bosch die heden aanvangt en duurt tot 28 Mei. Ze wordt gehouden in 't Casino en. omvat een 30 tal stands. Het programma van alle dagen staat volledig in 't programma geno teerd en lal van bijdragen stempelen het tot een interessant boekje, onmis baar voor eiken bezoeker. Nadere bijzonderheden hebben we reeds in een vorig nummer mede— gedeeld. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 22 Mei '28. Lichting 1929 De ingeschrevenen voo/ de lichting 1929, worden er hierbij aan herinnerd, dat in de maand Mei, ter secretarie der gemeente, vrijstelling mout worder» aangevraagd wegens broederdienst. Bouwterreinen. Ten overstaan van Notaris J. vati Ham werden hedenavond de bouw terreinen aan de Schaolst.raat bij publieke veiling opgehouden, onder hands verkocht aan den heer C Wagenmakers voor de som van f3250.— Concert Apollo. Eenongezellig onaangenaam concert- weer. Des ondanks duizenden be zoekers. Ook de omgeving was talrijk vertegenwoordigd. De concertnummers van Apollo waren de attractie van den avond. Wie er voor kwam heeft mogelijk niet onverdeeld genoten, wanneer hij 't idee toegedaan was dat elk concoursnummer een concert nummer is. Vooral In de moderne muziek, die den laatsten tijd in de hoogere afdeelingen het niet benijdens waardig deel van aan concours-deel nemende vereenigingen is wordt het over niet in alle opzichten gestreeld. Wie echter tot oordeelen bevoegd, moderne kunst heeft willen genieten, heeft ongetwijfeld aan de Ouverture Solemnelle van A. Glaszounow kun nen genieten. Wat deze Russische compositie van een dilettanten corps vergt, gaat boven 't bereik van de meeste liefhebberij koren. Dat Apollo in dezen Zondagavond iets presteerde is onloochenbaar en zal Zondag 3 Juni ongetwijfeld bewijzen. Een dankbaarder compositie is en blijft het eigen gekozen nummer: Episode de Combat van Perinau, die met de opvattingen van Instructeur Groot mede een concertcummer van den eersten rang is. In totaal moeten we getuigen, dat Apoilo 'n schitterend concert gaf, waarbij stemming, zuiver heid en bovenal klankgehalte 'n kracht van het corps bleken, waarop slechts weinige liefhebberij corpsen in die mate mogen bogen. Het publiek applaudiseerde dankbaar na elk num mer en luisterde in volkomen stilte ruim twee volle uren naar v/at ge presteerd werd De Gemeente-politie handhaafde op gemakkelijke wijze een ruime afzetting rond de kiosk en tevens het verkeer rondom de Markt. SPORT. WAALWIJK. W.S. C.2 heeft j.l. Zondag voor den B.V.B.-beker de vlag moeten strijken voor „Zigo" uit Tilburg, en hoewel met een ietsje geluk de uitslag ook omgekeerd had kunnen zijn, moeten wij toegeven dat Zigo de overwinning volkomen verdiende. Het begin van den wedstrijd is eigenlijk fataal geworden voor W.S.C. want binnen enkele minuten was het 2—0 voor Zigo, dat door goed en snel combinatiespel de W.S C. achterhoede volkomen overrompelde. Toen besefte W.S.C. pas dat er moest worden aangepakt en heefi vooral de centervoor Hendriks alles geprobeerd om, door z'n medespelers aan het werk te zetten en zelfs om het hardst te zwoegen, te trachten den achterstand op te halen. Het was een voldoening voor hem, na de rustten- minste een tegenpunt te kunnen for- ceeren doch toen door een fout in de achterhoede Zigo het derde doelpunt maakte, was het een verloren partij. Het einde bracht dan ook een 3—2 zege voor Zigo, hetgeen toch ook weder geen oneervol resultaat genoemd kan worden, daar Zigo ongeslagen kampioen le klasse B.V.B. is en het volgend seizoen dus als 3e kl. N.V.B. zal inzetten. Na afloop van dezen wedstrijd kwam W.S.C.3 tegen Uno Animo uit Loon- op-Zand in het veld om den aange- kondigden huldigingswedstrijd te spelen ter herinnering aan het kam pioenschap 2e klasse B.V.B. Voor den wedstrijd, werd onder veel belangstelling, eerst het woord gevoerd door- den Voorz. der vereeniging W S. C die de jongens hulde bracht voor het door hen behaalde succes en dank voor hun trouwe volharding en hun kameraadschappelijken omgang, waarvoor hij hen als ware clubleden der Ver. stempelde, de hoop uitspre kende dat zij steeds op denzelfden weg zouden voortgaan en altoos de belangen der vereeniging voor oogen zouden houden. Daarna werden zij gecomplimenteerd door den Voorz, der vereeniging Uno Animo die onder aanbieding van een fraai bloemstuk o. m, ook de beste wenschen uitte voor de toekomst. De captain van het 3e elftal wist in welgekozen woorden zoowel het Be stuur van W.S.C., als de Ver. U. A. ilank te brengen voor de gebrachte h ulde, waarna directeen aanvang werd gemaakt met den wedstrijd. Deze kenmerkte zich in den beginne door een overwicht van W.S.C.3, doch langzamerhand kwam U. A. ingespeeld en wist zelfs bij een onverwachten d Dorbraak door den linksbinnen on houdbaar te scoren. Van dien tijd af waren het volkomen aan elkaar ge waagde partijen met beide doelen om beurten in gevaar. Vooral de beide achterhoeden waarin Uno Animo's linksback bijzonder opviel, waren voor haar taak berekend, zoodat het einde zonder verdere wijziging in den stand werd aangekondigd en het kampioens elftal nu eens geen overwinning te boeken had. Na afloop verzamelden, op uitnoo- diging van het Bestuur, de spelers zich in het clublokaal der ver., waar nog een gezellig uurtje onder elkander werd doorgebracht. Voor heden, Woensdagavond 7 uur is door WSC eene zeer aardige ont- moeting op touw gezet. De Willem li-veteranen uit Tilburg zullen een wedstrijd komen spelen tegen de oude garde van WSC, beide elftallen echter versterkt met enkele hunner beste krachtenzoo zal bij Willem II zelfs Buddemeijer, de goal- getter van Willem 11, van de partij zijn. Hopen wij dat het weder geen spel breker zal zijn, in welk geval zal getracht worden den wedstrijd a.s. Zaterdag doorgang te doen vinden. Het Bestuur van den BVB besloot den door HEC 2—Quick 2 te spelen beslissingswedstrijd voor het kam pioenschap hunner afd. te doen plaats hebben op het terrein der Ver. WSC op Maandag 28 Mei (2enjPinksterdag), waarop wij echter in ons nummer van a.s. Zaterdag nader zullen terugkomen. Seriewedstrijden Quick. Onder tamelijk veel belangstelling werden Zondag j.l. deieindwedstrijden van deze eerste Quickserie voor dezen zomer, gespeeld. om 1 uur speelde „Brabantia" I tegen RWB II. Na een spannenden wedstrijd won tenslotte Brabantia uit Waspik met 3—0 Hierna speelde het vrljgelootte öuick II tegen PSV I Waalwijk. Deze aardige wed strijd eindigde in een gelijk spel 1 1. Hierna kwamen Brabantia I en Quick II tegen elkaar in de finale. Ook deze ontmoeting gaf een mooie wedstrijd te zien, na een spannenden strijd wisten de Quick reserves deze ont moeting met 2—0 te winnen en legden zij zoodoende beslag op den eersten prijs een fraaien^beker Brabantia won den 2en prijs een mooie lauwertak en RWB II den 3en prijs een groote me daille. Na afloop werden de prijzen onder eenige toepasselijke woorden uitgereikt. Voor de Pinksterdagen staan cr voor Quick I eenige mooie intersssante wedstrijden op het programma waarop wij Zaterdag nader terugkomen. R.W. B. De wedstrijd te Helmond tegen Helmondia is voor RWB op een ne derlaag uitgeloopen met 4—1 werden onzenationaalgestreepten geklopt, met invallers voor Rechtsachter, midhalf en rechtsbinnen was succes niet mogelijk hoewel de invallers goed voldeden. Voor de rust was Helmondia steeds in de meerderheid en maakten 3 doel punten, hoewel het 2e doelpunt opgelegd buitenspel was, RWB miste 2 mooie kansen doordat op korten afstand juist naast den verkeerden kant van den paal geschoten werd rust 3—0 voor Helmondia. Na de thee gaat het bij RWB heel wat beter vooral onze voorhoede weert zich geducht en zit steeds voor het H. doel, met wat meer doortastend spel waren meerdere doelpunten niet uitgebleven, na korten tijd verkleint RWB den achterstand op 3—1, doch kort voor het einde maakt Helmondia er 4—1 van, waarmede het einde komt van dezen prettig gespeelden wedstrijd, 3—2 was wel een betere verhouding geweest. CORRESPONDENTIE. Verslag vergadering R. K. Werklie- denvereeniging Made mei lezing Sas sen, eenige sport uitslagen enz., in het volgend nummer. Red. Purol bij Huiduitslag en Huidverwondiog. DUSSEN. De collecte gehouden, ten Late van Jict huldeblijk aan II. M. de Koningin-Moeder, heeft alhier 92 opgebracht. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 22 Mei. Ter Veemarkt waren he den aangevoerd: 208 paarden, 2 veulens, 1 ezel, 1292 magere runderen, 923 vette runderen, 297 kal veren, 1105 nuchtere kalveren, 130 graskalveren, 119 schapen of lammeren, 91 biggen, 6 hokken of geiten, 47 overloopers. Prijzen per i Kg.: Koeien 31 a 38 c., 46 a 49 c., 51 a 56 c.; Ossen 12 c., 45 a 47i c., 50 a 52 c.; Stie ren 38 c., 44 c., 48 c.; Kalveren 10 A 45 c., 135 A 60 c., 70 a 75 c. Prijzen per stuk van mager Vee: Melkkoeien 200 A 430, stieren 120 A 550, paar den 200 A 300, slachtpaarden 100 A 160, hit- j ten 125 A 175, veulens 75120, fok nuchtere kalveren 15 A 26, slacht nuchtere kalveren 10 A 16, kalfkoeicn 210 A 410, pinken 110 A 150, vaarzen 175 a 225, biggen 8 A 17, biggen per week 1.50 A 1.70, overloopers J 18 A 35. VOETBAL. KORFBALSPORT. WAALWIJK. W.E.K.—PHILIPS, 2—17. Onder buitengewoon slecht weer had Zaterdag bovenvermelde competitiewedstrijd plaats. Een kwartier voor den aanvang begon 't te stortrege nen en toen beginnen werd geblazen was bet ter rein onbespeelbaar door gladheid, terwijl de beitic palen bet middelpunt van een modderzee waren. Philips is volledig, W.E.K. heeft slechts vier, da mes. Ook daardoor gehandicapt is de groote over winning van Philips niet zoo'n wonder. Het spel peil was over het geheel laag, wat gezien «len doornatten toestand van spelers en veld, heel be grijpelijk is. Geregekl werden er modderbaden ge nomen, tot groote hilariteit van de toeschouwers, «lie, naar Waalwijksche gewoonte, zich aan de lage entree lieten kennen, inplaats van door aan moediging op het terrein hun plaatsgenootcn te steunen. Waalwijksclie sportliefhebbcrs(sters) een vol- gemlo maal allen op het terrein tot steun en aan moediging van uw pioniers in de korfbalsport. De leiding van den wedstrijd berustte in handen van den heer 1'. Pruijssers uit Sprang, welke, als altijd, uitstekend voldeed. SPRANG. J.l. Zaterdag speelde onze Korfbalclub „X.E.O." een competitiewedstrijd te Geertruidenberg tegen «ie vereeniging „B.L.E.I." Wer«l de vorige maal te Sprang gelijk gespeeld, thans moest N.E.O. met 3i de meerderheid van B.L.E.I. erkennen. Beide twaalftallen stellen volledig op en direct ontwikkelt zich aan beide zijden een goed samen spel. Beide korven komen om beurten in gevaar. N.E.O. is iets in de meerderheid en weet dit dan ook niet een ver schot in een doelpunt om te zet te,^ io, «locli even later maakt B.L.E.I. gelijk, 1—1.. Na <le vakverwisseling komt B.L.E.I. meer in den aanval. Onze verdediging krijgt handen vol werk, hetgeen liun niet altijd even goed afgaat. Ze kunnen nog geruimen tijd stand houden, doch moeten tenslotte zien, dat B.L.E.I. de score tot 31 verhoogt. De hoop der N.E.O.-supporters is thans op het nieuwe aanvalsvak gevestigd. Maar wat onze aan vallers probceren, liet wil maar niet vlotten,, ter wijl «le verdediging van B.L.E.I. bovendien hard nekkig verdedigde. N.E.O. krijgt nog een paar kansen, doch deze gaan door slecht schieten ver loren, zoodat het einde met 31 voor B.L.E.I. kwam. B.L.E.I. heeft verdiend gewonnen en goed ge speeld, terwijl N.E.O. lang niet in dien vorm heeft gespeekl, zooals zij gewoon zijn. Er lag dikwijls een groote matheid over liun spel. Moed houden N.E.O., laat deze nederlaag een aansporing zijn om nog harder te werken en hopen wij een volgemlen keer een beter resultaat te bereiken. VOETBALSPORT. DUSSEN. Zondag verloor de voetbalclub Dusscnsche Boys I met 133 van Moergestel. INTERNATIONAAL. Noord-Duitschland—Noord-Nederland, 3—0. Om het landskampioenschap. Z.A.C.—N.O.A.D., 44.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6