.Mi Boerenschuur J. ELEKAN Notaris A. SCHAAP f 1300.- PONNEY'S W. v. Dommelen, UW NIEUWE FIETS NEDSRLANR5CHE KROON RIJWIELEN handelaars in chocolade, bananen, 30 H. Esch; 32, 43 M. Soeterboek; 34, machinist kon een ongeluk onmogelijk onrechtvaardige lasten, waaronder sinaasappelen enz. goede zaakjes. Er 38 B. Remmeren; 39 A. v. d. Ven; 41 H. werden zelfs sinaasappelen kratten als vnn Dongen; 42 J. van Dun; 43 Soeter- rust-meubels, verkocht voor f 2 50. boek; 44 A. Vloemans. Laat in den avond was de toeloop zoo enorm dat de politie de rijen afsloot. Onder hevig gedrang en onder linge vechtpartijtjes ging men den nacht tegemoet. Meer dan eens moest de politie met de blanke sabel er tusschen ko men. Voor de duizenden wachters kropen de nachtelijke uren langzaam voort. En nog hield het gerumoer niet op, toen de ochtend reeds begon te gloren. Tegen vier uur in den mor gen moest de politie zelfs gaan char geeren en versterking zien te krijgen. 120 politie agenten waarvan 24 te paard, hield deze zonderlinge nacht troep in bedwang. De voorverkoop werd op verzoek van de politie l'/a uur vervroegd en begon om half negen, 't Aantal kaar ten in voorverkoop was niet zoo bar groot wat natuurlijk tot gevolg had, dat duizenden, spijt de lange nacht wake, zeer teleurgesteld met een sla perig gezicht naar huis konden gaan. Denzelfden dag was er dadelijk al handel tusschen opkoopers. Een zit plaats voor f 4 ging voor f 60 van de hand, een staanplaats van fl. voor f 25 en voor kaarten van f 2 werd reeds f 35 geboden. De „M. M geeft hierbij de vol gende opmerking En onder deze omstandigheden dan nog te bedenken dat op tweeden Pinksterdag uit alle oorden des lands vele voetballiefhebbers met den eersten trein naar Amsterdam zijn vertrokken om nog tijdig te kannen profiteeren van den voorverkoop. Arme provincialen! En dezen kwamen ook voor de landenontmoetlngZwitserland-Duitsch land te Iaat, otndai ook daarvoor de kaarten waren uitverkocht. De uitslag van de tweede loting was als volgt: No. 1Duitschland legen den win naar van HollandUruguay. No. 2: België legen Argentinië. No. 3: Italië tegen den winnaar van Mexico—Spanje. No. 4: Portugal tegen Egypte. Ter vergemakkelijking werd voor de loting der demi finales gebruik ge maakt van de hierboven bij de kwart finales geplaatste volgnummers. Het resultaat hiervan was als volgt: Demi finales. No. 2 tegen No. 4. No. 1 tegen No. 3. Dit wil dus zeggen, dat b.v. voor de eerst genoemde demi finale de win naar van BelgiëArgentinië zal uitko men tegen den winnaar van Portugal Egypte. Zooals bekend, worden kwart finales gespeeld resp. op 1, 2, 3 en 4 Juni, el ken dag één wedstrijd, terwijl de demi finales zijn bepaald op Woensdag 6 en Donderdag 7 Juni. Evenlueele gelijke en dus over le spelen wedstrijden voorbehouden, wordt de strijd om de 3e plaats gespeeld op Zaterdag 9 Juni gevolgd door de finale op Zondag 10 Juni. De volgorde, waarin'de wedstrijden voor de kwart finale worden gespeeld is nog niet vastgesteld. Vermoedelijk wordt dit morgen (Woensdag) beslist KORFBALSPORT. SPRANG. J.l. Maandagmiddag, 2en Pinkster dag, werd op liet terrein van N.E.O. al liier een vriendschappelijke wedstriji (welke echter een niet al te vriend schappelijk aanzien vertoonde) ge speeld tusschen N.E.O. en Olympia uit Zaltbommel. De wedstrijd eindigde in een 130 overwinning voor N.E.O. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Zondag 27 Mei hield de Waalwijk sche Concoursbond een wedvlucht van uit Noyon, afstand 277 K.M. De duiven waren gelost 0.30 uur v.m. De prijzen werden behaald als volgt: 1 J. C. Muskens; 2, 7 en 25 Th. de Ronde; 3 C. Verhulst; 4 C. Witlox; 5 E. van Eethen; 6 J. Kipping; 8 A. Stok wielder; 9 J. C. Pullens; 10 en 16 Fr Schoemans; 11 en 12 Th. v. d. Geld; 13 en 14 J. Allessie; 15, 26 en 29 L. Heij mans; 17 A. Lombarts; 18, 24, 27 en 28 Th. Bakkers; 19 Braspenning; 20 en 23 P. Schoemans; 21 A. Stam; 22 L. Moo nen. Eerste overduif J. Treffers; twee de overduif A. Verster. Eerste duif 10 27-27; laatste prijsduif 10-45-5. A.s. Donderdag inkorven voor den wedvlucht Toury, om 0.30 uur. KAATSHEUVEL. De Combinatie gevestigd bij den heer J. van Dun, hield Zondag een wed vlucht vanuit Noyon. Uitslag: 1, 31 G van Wanrooy; 2, 0, 9, 21, 29, 37 L. Mos selveld; 3, 37 F. Damen; 4, 23, 36 P Heesch; 5, 8 H. de Leeuw; 7, 33, 35 J van Riel; 10, 13 J. Corstanje; 11, 40 P Remmeren; 12, 27 A. Emmers; 14, 39 A. v. d. Ven; 15 M. Zacht: 10 C. de Bondt; 18 C. Wanrooij; 19 P. Stokker mans; 20 Brokken; 22 C. de Bondt; 23 DUIVENSPORT. CAPELLE. De postduivenvereniging de Luchtvaart" gevestigd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart alhier 1. Zondag in combinatie met een tweetal Kaatsheuvelsche vereenigingen een wedvlucht vanuit Noyon met den volgenden uitslag: A. Versteeg 1, 2. 5, H. v. Kampen 9, Snaphaan 4, W. v. d. Velden 6, 20. Netten 7, Chr. v. Heeswijk 8, 4, 18, C. de Rooij 10, 26, P. Wage makers 11, P. Nieuwenhuizen 12, 22, rl. Nieuwenhuizen 13, P. v. d. Velden 15, D. Donders 16, 17, Snoeren 19, 27. M. v. Boxtel 21, A. Zwart 23 en van Best 24, 25. GEMENGD NIEUWS. Vliegongeluk. In den loop van een vliegtuigde monstratie op het vliegveld te Orly is een militaire vlieger, een luitenant ter zee, die te dicht bij de afzetting van het terrein wilde dalen, inaanra- cing met de toeschouwers gekomen, ir zijn drie dooden en zes gewonden. De bestuurder heeft kneuzingen opge- oopen. rnstig autO' ongeluk te Oegstgeest. 3 Gewonden, waarvan 2. ernstig. Op den Leidschenstraatweg te Oegst geest, juist tegenover het krankzinni gengesticht Endegeest, is gistermiddag te ongeveer 2 uur een ernstig ongeluk gebeurd. De 27-jarige M. Auwerhaan, directeur secretaris van't Tuschinsky theater, wonende Amstel 82 te Am sterdam, kwam in gezelschap van de 31-jarige juffrouw M van Amerongen en de 22 jarige S. Blitz, eveneens uit Amsterdam, met een vierpersoons Re nault auto uit de richting Den Haag, op de terugreis naar Amsterdam, toen hij de bocht van den straatweg zonder eenige noodzaak daartoe te veel naar rechts nam, waardoor de auto, die een vaart van 60 KM. had, tegen een boom langs den weg opreed. Het voorste gedeelte van de auto werd geheel vernield, terwijl de heer Auwer haan, die aan het stuur zat, tusschen het stuurrad, dat vrijwel geheel af knapte, beklemd raakte, en met zijn hoofd met kracht tegen de voorruit terecht kwam De voorste zitbank werd naar achter gedrukt, waardoor de belde dames, mede door de vele glasscherven, ernstig werden gewond. Het ergst is Mej van Amerongen er er aan toe. Zij kreeg een beenbreuk, terwijl zij aan het hoofd zeer ernstig werd gewond. Haar toestand is, hoe wel ernstig, zóó, dat men hoop heeft haar in het leven te kunnen houden. Mej. Blitz brak een sleutelbeen, ter wijl de heer Auwerhaan aan de borst gekneusd werd en door een hoofd wonde veel bloed verloor. Zij zijn alle drie in het gesticht Endegeest binnen gedragen. waar zij door de doctoren Querido en Jelgersma voorloopig zijn verbonden. In twee ziekenauto's van de firma Dieben zijn zij later naar 't □iaconessenhuis te Leiden overge bracht. Na verbonden te zijn kon de heer Auwerhaan zijn reis naar Amster dam vervolgen. De zwaar beschadigde auto is door de firma v. d. Ameelen te Oegstgeest naar de garage aldaar gesleept Beide daines hadden een hondje bij zich. Een der beestjes was op slag dood. terwijl het andere zoodanig was gewond, dat het moest worden afge maakt. De auto was verzekerd. De 13 jarige M. L uit Qouda is gisteren van een Westlander in den mond van de Waalhaven te Rotterdam te water geraakt en verdronken. Het lijk van het jongetje is tegen 5 uur gistermiddag opgehaald en naar de algemeene begraafplaats Crooswijk overgebracht. Volgens nadere berichten uit Buenos-Ayres zijn bij den bomaanslag op het gebouw van het Italiaansche consulaat aldaar 10 personen gedood De explosie had plaats in de pas- afdeeling van het consulaat. Het is nog niet bekend, of de consul zich ook onder de slachtoffers bevindt. Algemeen wordt aangenomen, dat de bomaanslag op het consulaat van Italië te Buenos-Ayres een anti fascis tische wraakneming is. Van de daders ontbreekt echter nog elk spoor. De minister van marine en de Italiaansche gezant zijn ier plaatse aangekomen. Een nader bericht meldt, dat reeds 'n 100-tal communisten is gearresteerd. Op den Haagweg te Loosduinen is gisterochtend tegen elf uur een droevig ongeluk gebeurd. Op dien tijd wandelde daar een vrouw met haar 4 jarig dochtertje, A. S. geheeten. Bfj de Evertsenstraat gekomen, liep het kind van haar moeder weg en stak de straat over Juist op dat voorkomen en het kind werd, voor Noord—Brabant ten tijde der Repu- de oogen van de verschrikte moeder bliek gebukt ging. Maar er waren niet door de machine overreden. Deerlijk alleen groote lasten er was ook nijpend verminkt werd de kleine onder de j gebrek aan kapitaal. Als groot beletsel stoomtram uitgehaald. Het bleek dat j was ook het gemeenschappelijk bezit, de dood terstond Ingetreden was. dat zich ook thans nog openbaart en Een tragische bijzonderheid is dat waardoor vaak noodzakelijke ontgin het kind juist jarig was. ningen achterwege bleven. Dienten- Op den eersten Pinksterdag had gevolge verkeerde dan ook de afwa- op den Eibergschenweg bij Haaksber- tering in erbarmelijken toestand. Daar- gen een auto-aanrijding plaats. De «n is de laatste jaren belangrijke bestuurder van een auto, afkomstig verbetering gekomen, maar er moet uit Hengelo, raakte onverwachts hei nog heel wat gedaan worden (zoo o a, stuur over zijn wagen kwijt en reed oij den afvoer van het overtollige een zich op den weg bevindenden hemelwater) om tot ideale toestanden zoon van den landbouwer B. onder *e komen. Qed. Staten van Noord den wagen. Deze laatste kreeg ernsti- Brabant hebben op dit gebied een ge wonden aan rug en beenen. De gewichtige taak te vervullen en dank- automobilist bracht het slachtoffer in öaar constateert spreker dat Ged. zijn wagen naar huis. Staten deze taak uitstekend begrepen Bij het naderen van een auto heS?_c": ADVERTENTIëN. te Waalwijk, maakt bekend, dat het huis met erf en tuin te Elshout van den Heer ANT. LOMMERS is inge zet op Toeslag op Dinsdag 5 Juni e.k. bij J. KLERKS te Elshout, 's avonds 7 uur (N. T.) 40583 op den Zuiderstraatweg te Doornspijk is de landbouwer Van Hul uit Kam- fnz' hebben °P, dat «?,b'ed heel perveen plotseling over gestoken. De ,e doel1 en «el, voorlichting nood.g auto heelt hem aangereden en ernstig U" daarvoor d,ent de waterschapsbond. 6 Door onderlinge besprekingen cn ovtr- Gisteren is de 32 jarige J. r. I stand WOrden gebracht De bloei van gewoond hebbende in de Kon. Wil-1 N0ord—Brabant, ook die van West helminalaan te Voorburg, bij den I NoordBrabant is met een goed ge- Schiemond alhier te water geraaki. I regelden waterafvoer gemoeid. Voor De man is in bewusteloozen toestand I den tuinbouw en niet het minst ook opgehaald en per auto van den G.G. I voor de veeteelt (spreker denkt aan de D. naar het ziekenhuis aan den Cool-1 verbetering der weilanden) is goede singel vervoerd, waar hij na eenigen I ajWatering een dringende vereischte. tijd is overleden. I yoor Brabant zou spreker de oprich- I van een poiderfcond, zooals die Waterschappen in Noord-Brabant. in Zeeland bestaat, kunnen aanbe— Onder voorzitterschap van den heer velen. In het kort ging spreker aan de Alph Roebroek, dijkgraaf van het hand van de statuten doel en werking waterschap Bloemendaal c.a. teKlun-jvan den Zeeuwschen polderbond na. dert, heett eergisternamiddag te Breda I Door middel van een waterschaps een bijeenkomst plaats gevonden van I bond kan ook de beste samenwerking waterschappen in Noord—Brabant. In verkregen worden tusschen water- zijn inleidend woord wees de Voor- schappen en Ged Staten. En zelfs kan zitter op het doel van deze bijeen- zoo'n bond een belangrijken invloed komst, dat geen ander is dan om bij uitoefenen op de rijksautoriteiten die de dragers van het gezag het. inzicht het beheer hebben over onze groote in de aan hen toevertronwde taak te I rivieren. Ook de ontginningen zuilen verbreeden en te verdiepen, in welk door algemeene samenwerking tot verband spreker wees op de beteeke- groote ontwikkeling kunnen gebracht nis van een goed waterschapsbeheer I worden. Om daartoe te geraken is samenwer* I Daarna heeft de heer jhr. ir. C. E. king tusschen de verschillende water-1 W* van Panhuys, directeur van het schappen een dringende veieiachte. I Rijksbureau vooi de ontwatering te Spreker heette in 't bijzonder wel s Hage het woord gevoerd „over de kom den heer J. Wagenaar, griffier beteekenis van een waterschapsoond der Staten van N. Brabant. Namens uit een cultuurtechnisch oogpunt", den commissaris der Koningin in del Spreker wijdde eerst een kort woord provincie Noord-Brabant verklaarde aan den algemeenen waterstaatkundi- de heer Wagenaar,dat de commissaris I Ken toestand der provincie Noord- met groote belangstelling deze verga-1 Brabant. Vooral de Maas »s een teer dering volgen zal Spreker getuigde I punt in onze waterstaatsgesch-rdenis. van zijn levendige belangstelling in I Een bron van klachten is ook de be- hei waterschapswezen. Want inderdaad I zwaring der lagere gronden tengevolge is hier in deze provincie op 't gebied I der ontginningen. Ook het waterbe— van het waterschapswezen nog heel I zwaar uit België speelt voorc« m het wat te doen en zulks niet 't minst I gebied van Dommel en Aa een niet tengevolge van het feit, dat NoordI onbelangrijke rol. En dan verdient Brabant zoo lange jaren werd ten I zeker bijzondere aandacht de achter achter gesteld. Met een korten terug- gestelde en steeds bedreigde bevolking blik op de geschiedenis (de general!-1 van den Maaskant, teitslanden) gaf spreker hiervan 'tl Verschillende verbeteringen o. a. bewijs. Ook op 't gebied van verkeers-1 voor gebied der Aa worden door wezen openbaarde zich deze achter-1 de Rijkswaterstaat aangebacht Ook lijkheid. De eerste verbetering op dit I v00r den Maaskant zijn verbeteringen gebied was de aanleg van den weg I aanhangig. Men stuit hierbij echter op Heeswijk —den Bosch, aangeiegd door I moeilijkheden bij de oijkveroeierlng. den toenmaiigen gouverneur van I Groote moeilijkheden doenhi er b i Noord Brabant en ook thans nog het I °°k voor bis de tegenstrijdige bel an- „gouverneurswegjv" geheeten. Nadien £en en belangetjes. Op dit gebied heeft N.—Brabant een wegennet ge-1 zou ®en waterschapsbond heel wat vormd met het gevolg, dat de provincie I moeilijkheden kunnen oplossen De thans beschikt over een wegennet van I Noord—Brabantsche v/atei schappen 800 KM. Daarmee staat Noord Bra-1 hebben daarbij hef groote voordeel, bant thans aan de spits der provincies. I dat zij weinig te maken hebben me Ook op het gebied der waterschap I de waterschappen in andere provincies, pen is er, ondanks de gevolgen der I waardoor hunne taak aanmerkelijk bovengeschetste achterstelling, heel I vei-gemakkelijki wordt. Voorts wees wat in Noord—Brabant geschied. De I spreker op de werking van het Rijks- Staten van Noord—Brabant hebben I bureau, dat aen belanghebbenden dit begrepen en hebben ter hand ge-1 steeds met voorlichting en adviezen nomen de oprichting van groote water- Iten dienste staat. Ten slotte heeft ook schappen, die moeten nastreven wat I deze spreker de groote beteekenis men in de andere provincies in de I van een waterschapsbond op duide- finesses reeds bereikt heeft. «'jke wijze uiteengezet. Voor Brabant Spreker wees o a. op de stichting Ms zulk een bond ook daarom van der waterschappen .de Dommel", I Sr00te beteekenis om dat daardoor „Maaskant", „Noorderafwaterings—Iln samenwerking met de betrokken kwartier", Zuiderafwateringskwartier" I autoriteiten wellicht zou kunnen ver enz. Ook- aan de keering van het I kregen worden een belangrijke ver water wordt veel gedaan, men denkt I minderrng der tarieven voor electn o.m. aan den grooten dijk bij Boxmeer I jj'J de electrlsche afwatering. enz I Na deze rede brengt de heer W Jammer dat de regeeringsautoriteiten §fnaar aan den heer Roebroek. nog zoo weinig steun verleenen bij die t initiatief tot deze vergadering de verbetering der dijken. Spreker SenomE,n beeft. Spreker hoopi dat oe noemde het een schande, dat men we! heer Roebroek spoedig de vruchten de Zuiderzee gaat dempen, maar Bra- van, ziln thans ondernomen werk moge bant laat verzuipen. Doch ook hierin I plokken In een opzicht was sp.-eker zal verandering komen. Een gedeelte M ech er n,e*fns .met,( ®*Lncer-.vl van onze levensdroomen staat in ver-1 Panhuys, n dat de kosten voor vulling te zullen gaan. Of dat alles I electrische bemaling hier niet zoo zal verwezenlijkt worden, za! echter hoog zijn maar dat die kosten vaak vcor een groot deel afhangen van de veroorzaakt worden dooi de ange bestuurderen der waterschappen. En ,en. J 'eggen der kabels, het is daarom dat spreker deze bij- Er volgde eer.ige discussie. Namens eenkomst, die in het teeken staat der Je 70 hier vertegenwoordigde Noord- samenwerking, met zooveel sympathie I Brabantsche waterschappen heeft de WAALWIJK. Op Donderdag 31 Mei met in verschillende maten, bij MAX GOVAERTS te Waalwijk. 40591 A. Kohier, Almkerk. begroet heeft. voorzitter aan de sprekers dank ge Hierna was het woord aan rar. p. I bracht, waarna in principe met alge Dieleman, voorzitter van den Zeeuw- meene stemmen tot oprichting van schen Polder en Waterschapsbond te een waterschapsbond werd bes o en. Middelburg, die het woord voerde over de beteekenis van een Water- &5.5TOKVIS&ZONEN Alleenverkoop voor Waalwijk STATIONSSTRAAT 12. Wegens opheffing van bedrijf, voor afbraak te koop te Raamsdonksveer Een goed onderhouden en betimmerde waarin koetshuis, koe- en paar- denstal, karsshuur en overdekte mestvaalt. Inlichtingen te bekomen bij Mevrouw de Wed. C. M. SAGT en den heer J. KONINGS-SAGT. Wilhelminalaan te Raamsdonks veer. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Havenstraat 5, (nabij 't Station), 's-HERTOGENBOSCH. Een advertentie in DIT BLAD, dat in Waalwijk, Kaatsheuvel, Sprang, Vrij- scfeapsbond Ook deze spreker begon hoeye Capehe, Capelle, Waspik. Dru- 25 G. v. d. Ven; 24. 20 J. Couwenberg; j oogenblik naderde de stoomtram. De met te wijzen op de zeer groote en nen, Dussen, enenz., ALGEMEEN gelezen wordt Adviezen en bijstand met be trekking tot processen, strafza ken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeling van alle voorko mende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, re geling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van contracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke conditiën. ZONDAGS NA 1 UUR KANTOOR GESLOTEN. J 90 I D I leg kan d00r ZUlk eei1 k°nd Vee' Bekijk bi) onzen agent de lichtloopende, sier lijke „Nederl. Kroon* rijwielen, wanneer go prijs stelt op het aller beste tegen matigen prijs. Een soliede „Nederl. Kroon" - Stokvis fabri kaat - is juist de ge schikte fiets voor U. HANDELMAATSCHAPPIJ ROTTERDAM AMSTERDAM GRONINGEN

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3