r l 7 Marktberichten. te nemen aan het in de maand Augus tus te zevenbergen te houden muziek- en zangconcours. Met de uitvoering der werken tot verbetering der havenbeschoeiing aan de haven alhier is door den aan nemer Naglé uit Gceriruidenberg een begin gemaakt Het werk staat onder leiding van het architecten en inge nieursbureau K C Suyling Zn. te 's Bosch Op Zaterdag e k des avonds 7 uur zal de afd. van den bijzonderen Vrij willigen Landstorm alhier haar eerste schietoefening houden achter het raadhuts te Vrijhoevc-Capelle. Een en ander staat onder leiding van den commandant P. v. d Schans Op Zaterdag 9 juni e k. van des nam. 2 uur zai te Waalwijk in de O. L. school aan de Stationsstraat gelegenheid beslaan voor het z g. jaanyksch onderzoek voor de dienst- plichtingen uit onze gemeente Op Zaterdag 9 Juni e.k. des voorm. 11 uur zai ten Raadhuize dezer gemeente door Burgemeester en Wethouders worden aanbesteed het bouwen van een arrestantenlokaal. Gedurende de maand Mei wer den ter secretarie voor den vleesch- keuringsdienst aangegeven 23 runderen, 62 varkens en 6 geiten. A s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a/d. Loon- schendijk optreden Ds. van der Vlugi uit Urunen. WASPIK. In de gehouden vergade ring van de afdeeling Waspik van den N. C. Boerenbond werd tot Voor zitter benoemd de heer B. Th. J. Langerwerf. Tot Commissaris der Harmonie .Volksvlijt en Volksvermaak" is be noemd de heer P. Burmanje. RAAMSDONKSVEER. Mej. A. v. Dommelen werd benoemd tot onder wijzeres aan een Chr. School te ler- neuzen en nam die benoeming aan. Dhr. J. v. d. Berg, sinds een vijftal jaren onderwijzer aan de Veer- sche Chr. School werd benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Groenekan. Ds. Ewoldt treedt Zondagmorgen om half tien op in de Veersche Kerk en om half drie in de Dorpsche Kerk. GEERTRUI DEN BERG. Voor de Evangelisatie der Ned Herv. Gem alhier hoopt Zondagmorgen a.s. om 10 uur in gebouw Immanuel alhier op te treden ds van Beem uit Breda. De heer S., directeur der N.V. Basco Tegelfabriek alhier, heeft met ingang van 1 Juni ontslag gevraagd Zeer waarschijnlijk zal reeds volgende maand in deze vacature worden voor zien, daar het dan aandeelhouders vergadering is. Volgende maand zal het 75 jaar geleden zijn, dat alhier werd opgericht het Genootschap der H Kindsheid Er bestaan plannen dit feest luisterrijk te vieren. MADE. Op Zondag 3 Juni des v.m. 10 uur zal ds. Steenhuizen van Made in de Herv. Kerk te Hooge Zwaluwe een vacaturebeurt vervullen en des n.m. 2.30 uur ter zijner plaats voorbaan. de schitterende lichtschijn, doch vol harden zal totdat hij jalomitza's hel dere zuivere stem gevonden heeft. HANNIBAL. Alle eigenschappen van hel militair genie: geesikrachi, voorutlzitn, snelle beslissing, handigheid en overwicht, kenmerkten dezen Caithaagschen veld heer, die Rome aan het randje van den ondergang bracht, dermate, dat slechts Napoleon hem in dat opzicht schijnt te overtreffen. Hij was een zoon van den beroemden Hamilcar Barcas, dien de Romeinen zoo leerden vreezen in den eersten Punischen oorlog, en die door zijn grimmige vol harding en meedoo&enlooze strengheid Carthago redde uit de handen der muitende huurtroepen. Om den naijver zijner stadsgenooten te ontgaan, vol eerzucht en onafhankelijkheid, was Hamilcar naar Spanje getrokkken, waar hij met kracht en wapenen een groot Cirtnaagsch rijk gesticht had waarvan hij de meester was. Van daar uit begon zijn zoon Hannibal, wien vanaf zijn prille j<*ugd een felle haat tegen Rome wrS ingeprent, zijn ver overingstocht tegen Italië. De jonge veldheer was toen 27 jaar oud. Hij voerde het bevel over 50.000 voortref felijk getrainde soldaten, welk leger voornamelijk was samengesteld uit lichte infanterie en cavalerie, wier snel Ie verplaatsbaarheid de voornaamste kracht was in handen van een gene raal, die voornamelijk in den bewe gingsoorlog uitblonk. Hannibal be greep, dat hij Rome niet moest aan- tisten in een zeeslag en evenmin in De Burgemeester van Drunen en zijne jonge echtgenoote met familie en comité op het bordes van 't Raadhuis. Op Zondag 3 Juni zal ingevolge preekbeurtlijstje ds. Baarslag des v m 10 uur in de Herv. Kerk te Dongen een vacaturebeurt vervullen. Op Zondag 3 Juni des v.m. 10 uur zal de ringpredikant ds. de Jong uit Terheiden in de Herv Kerkte Drim- melen de godsdienstoef. leiden NIEUWS UIT HEUSDEN Heusden 31 Mei '28. De heer P. Schmiehusen heeft aangeboden voor de leden van het Heusdensche Mannenkoor een cursus te geven in muziekleer, welk aanbod gretig is amvaard. De rijvereeniging .Het Land van Heusden en Altena" behaalde te Gor- kum op het concours met haar achttal den len prijs, terwijl in het spring concours door de Heeren H. Vogelaar en A. v. Buuren respect, den len en den 3en prijs werden behaald. De bsnoodigde timmerwerken voor hel a s. festival zijn opgedragen aap, den laagsten inschrijver, den heer A. v. d. Elshout te Oosterhout voor t 690. op voorwaarde dat het ge maakte eigendom blijft van het uitvoe rend comiié De prijs der aardappels'Bereikt door de gro >te schaarschte een on gekende hoogte Zoo gelden de bravo's reeds lot f 9 50, de redstar wordt verhandeld tegen gemiddeld f8.50 Door een kip bij den heer B. werd een ei gelegd, waarin zich nog een tweede normaal eiije bevond, doch 't had slechts de grootte van ongeveer een halven dooier. Van de wtrf van de Firma de Haan Oeilemans te Heusden, werd heden met goed gevolg tewatergelaten het stalen Rtidn Hernekanaalschip, ge naamd „Glee rnjean' gebouwd voor rekening van den heer P. |oorens te Boom. Belg De hoofdafmetingen van hel schip zijn: lengte 80 Meter, breedte 9.50 Meter, holte 2.50, terwijl het iaadver- zijn ver afgelegen bezittingen, maar in Italië zelf, door een onverwachlen en een verpletterenden greep. Na de oor logsverklaring ontwerpt hij een ver metel plan dat Bonaparte zou herha len om de Oostenrijkers bij Marengo te verslaan. Na door Galljë te zijn heengetrokken, trekt hij ten Zuiden van den Mont Cenis over de Alpen heen. Hij verliest daarbij de helft van zijn leger, maar valt onverwachts de Romeinen op het lijf, die hij op de Tessino en de Trebia terug werpt. Hannibal, tegen wien door Rome de consul Flamintus in het veld gestuurd was. weet dezen te verrassen, na een gevaarvollen marsch, waarbij hij een oog verliest. Hij verslaat Flamintus bij het Trasumeensche Meer Rome draagt Terentius Varro op, zich met Hanni bal te meten. Te Cannae heeft de slag plaats met een voor Rome vernietigend resultaat. Het Romeinsche leger werd bijna geheel vernietigd. Hannibal had noch belegeringsmateriaal, noch een groot leger, hij durfde niet regelrecht op Rome los gaan en richtte zich naar het Zuiden in afwachting van verster kingen uit Carthago. Doch Carthago liet zijn veldheer in den steek. Indien Hannibal door zijn vaderlandgeholpen ware, zou dit het einde van Rome be duid hebben. Doch Carthago moest hem terugroepen, toen het op eigen grond werd aangevallen. Hij keerde naar Afrika terug en aan het hoofd van een zwak leger geplaatst, leed hij bij Zame in 202 voor Christus de ne derlaag. Om aan de vervolgingen der Romeinen te ontkomen vergiftigde hij zich in 183 voor Christus. mogen circa 1370 tons bedraagt. Het schip is naar de eischen des tijds ingericht met salonroef, bad kamer etc etc. Op het voordekis voor het snel heffen der ankers een anker motor opgis'eld. Op de vrijgekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een dito schip voor Duitsche rekening. SPORT. Om den B. V.B —Beker. Op het WSC terrein zal morgen eene niet alledaagsche voetbalwedstrijd plaats vinden en wel de halve eind wedstrijd om den Beker van den BraOantschen Voetbalbond. De oetde eerste klasse vereenigingen, „O.SS.' uit Oss en „HET EERSTE' uit ütnneken zijn de beide uitver- Korenen, die elkander morgen in onze plaats komen bekampen, teneinde uil ie maken, wie hunner de eer zal nebben otn volgende week Zondag den eindwedstrija te kunnen spelen. Onnoodlg nog te moeten mede- deelen, dat het morgen tusschen deze twee tegenstanders tot een harde en vinnige strijd zal komen, die alleszins loonend zijn za^-om Dezocht te wor den. Velen zullen zeer zeker hiervan getuigen willen zijn en zal de ont moeting ÜSS—HeT EERSTE de noodtge belangstelling wel trekken. De leiding van den wedstrijd berust in handen van scheidsrechter Hornes, terwijl precies om half drie wordt aangevangen. W.S.C.—UN1TAS. Direct na afloop van bovenvermelden Bekerwedstrijd volgt op het WSC— terrein morgen nog eene aardige ont moeting. De bekende Gorinchemsche vereeniging „Unitas" zal met haar sterke Zomer-combinatie den strijd aanbinden tegen het eerste elftal van WSC Vorig jaar wisten de bezoekers het lot eene overwinning te brengen, dank zij het schitterend spel van hunnen kleinen en populairen rechts buitenspeler Snels. Het zal ons thans benieuwen, hoe WSC zich in haar nieuwe samen- stelling tegen Unitas houden zal en gelooven wij niet, dat het den bezoekers morgen hier gemakkelijk gemaakt zal worden Ook deze wedstrijd, welke om halt vijf aanvangt, zal de noodige belang stelling wel trekken. Evenals vorge jaren geeft RWB ook thans weer haar seriewedstrijden. Nu eenter is er reden te meer voor daar met het oog op het kort geleden ge vierde 20 jarig bestaan van onze nationaal gestreepten, jubileum wed strijden gegeven worden. Aanvankelijk was besloten dat RWB I een tournoot zou uitschrijven tegen de plaatselijke zusterverenigingen, doch aangezien RWB voorloopig nog niet volledig kan spelen heeft men hiervan afgezien en men zich bepaald tot gewone seriewedstrijden. Alle plaatselijke ver eenigingen schreven reeds in, wat op zichzelf reeds een mooi sportief suc ces is. 3 Juni wordt begonnen met de 3e elftallen en komen om 2 uur Quick 3 en HEC 3 in het veld Deze wedstrijd zal wel zeer open zijn en daardoor uiterst spannend. Om half 4 WSC 3-Baardwijk 3. De geelzwarte kampioenen van de 2e Klasse zullen waarschijnlijk wel te sterk zijn voor Baardwijk 3, doch de julianajongens zouden wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. 5 uur finale. We zijn benieuwd wie de mooie prijzen in de wacht zullen slepen, want zonder twijfel zullen al deze jongens ook wel eens een tastbaar bewijs van hun kracht willen toonen. H. E. C. Morgen speelt H.E.C. een thuiswed strijd tegen „Quick". Gezien de presta ties der beide clubs den laatsten tijd, heeft HEC grootq kans om te winnen. De Quickers zullen echter speciaal voor dezen wedstrijd hun uiterste krachten geven om succes te behalen. De HEC'ers kunnen dus op een grooten tegenstand rekenen, een reden om de zaken niet te licht op te nemen, maar zich ook geheel en al te geven. liet zal dus on getwijfeld een spannende ontmoeting worden, die de noodige belangstelling wel zal trekken. Zal „Quick" in staat zijn liet ongeslagen record van H.E.C. te breken? We zullen morgen zien. Aanvang half drie. JULIANA. Voor Zondag a.s. is door den N.V. B. de competitiewedstrijd Juliana Tilburgia vastgesteld. De eerste ontmoe ting in het begin van het seizoen ein digde na een spannenden wedstrijd in een 53 overwinning voor Juliana en komen deze Tilburgers natuurlijk om te trachten revanche te nemen en staat een spannende wedstrijd te wachten. Wij vertrouwen dat onze geel zwarten de competitie met dezen laatsten wed strijd op waardige wijze zullen sluiten en vele supporters aanwezig zullen zijn om hen aan te moedigen. Het pu bliek wordt er aan herinnerd dat deze wedstrijd om half drie aanvangt. P. S. V. Maandag, 2en Pinksterdag, speelde P.S.V. tegen Juliana I op de seriewed strijden te Aalburg om den lsten en tweeden prijs. P.S.V. verschijnt volle dig, terwijl Juliana I met 2 invallers voor de heide backs opkwam, zoodat de vele voetballiefhebbers welke dezen middag den wedstrijd bijwoonden, een strijd zagen tusschen een R.K.V.B. elf tal en een 3e klas N.V.B. Velen dachten dan ook dat het een spel zou worden van kat en muis, wat echter in het geheel niet het geval was, Want zoodra de scheidsrechter, dhr. C. Slaats, beginnen blaast, stormen de P. S.V.'ers op het doel van Juliana af, waar zij blijven domineeren totdat na pl.m. 10 minuten spelen P.S.V. 't over wicht weet uit te drukken in een doel punt; P.S.V. leidt met 10. Dan begint de rechtsachter van Ju liana zeer unfair na te trappen en weet binnen 10 minuten zoowel de linksbin nen als de centervoor van PSV op hal ve kiacht te brengen, terwijl de scheidsrechter, welke in het begin zeer correct floot, herhaaldelijk onjuiste be slissingen gaat nemen, waardoor het voor PSV onmogelijk wordt te winnen. PSV maakt voor de rust nog 2 zuiver doelpunten, een van den rechtsbinnen, wat ten onrechte geannuleerd wordt en een van den rechtsbuiten, wat door de keeper ver achter de doellijn wordt op gevangen, doch de scheidsrechter laat doorspelen, terwijl Juliana ook 2 doel punten, waarvan het tweede met de liand in de goal wordt gewerkt, doch Slaats heeft schijnbaar niets gezien, zoodat de rust ingaat met 21 in het voordeel van Juliana. Daar PSV uit het verloop van de le helft der wedstrijd volkomen begrepen had, dat winnen onmogelijk werd ge maakt door toedoen van scheidsrech ter en enkele Juliana-lui, welke gere geld op zeer unfaire manier voet hallen, beginnen zij zeer zwak partij te geven, waardoor Juliana nog twee maal weet te scoren. Dan laten de P. S. V.'ers nog even zien, dat zij zeer zeker bestand zijn tegen deze 3e kl. NVBer en scoort van minstens 25 M. afstand, waardoor annuleeren onmogelijk werd gemaakt. Direct hierop slaat de rechtsachter voor verandering nog eens 2 maal ach tereen den bal met de hand terug, doch Slaats .heeft weer niets gezien. Zoo. doende won Juliana met 42, doch j waren de PSV-ers zeer goed over zich- i zeiven voldaan, daar zij met de over. i tuiging naar huis gingen, dat hij goede leiding en fair spel, zeker de cijfers in hun voordeel waren geweest. MADE. Oj) Zondag 3 Juni zal alhier op het boventerrein een seriewedstrijd gehou den worden tusschen de navolgende vereenigingen 1. Om 12 uur „Het Wapen van Ma de" tegen „Het Wapen v. Oosterhout". 2. Om 1 uur „Radi v. d. Hank" te gen de „Veersche Boys". 3. Om 3 u. de „Dooze uit de, Hank" tegen „MVV" uit Made. 4. Om 4 uur „Wapen van Made" le. gen „Watertoren" van Made. Otympiude Nederland—Uruguay 0—2. Onder overweldigende belangstelling werd Woensdagavond In het nieuwe stadion te Amsterdam de voetbal wedstrijd van 't Olympisch tournooi gespeeld. Het stadion was geheel uitverkocht. Met welk een spanning heeft men 't verloop van den wedstrijd gevolgd. Héél sportiievend Nederland was toen wel als één groot kloppend hart, tusschen hoop en twijfel. En nu het lof heeft beslist zijn de Hollanders ridderlijk en eerlijk genoeg om te erkennen, dat de sterkste ploeg ver diend heeft gewonnen. Over het algemeen is men 't er over eens, dat ons Oranje team zich kranig heeft geweerd met v. d. Meulen, Denis en van Kol aan de spits. Buitenweg heeft zeer slecht voldaan en menige kans door Weber en Elfring gegeven, werd door hem verprutst. Over 't geheel is men over onze voorhoede niet goed te spreken, ook al deed zij in de tweede helft soms goed werk. Van de aanvalslinie had men meer doorzetting en vasthoudend heid verwacht. Het spel der Urugueezen was vinnig en soms een beetje te forsch, maar technisch reikt het naar het volmaakte. De wedstrijd verliep zonder eenig incident. Begrijpelijker wijze was er des avonds in de hoofdstad een groote verslagenheid onder de nationalen. Ook hier was voor den uitslag de grootste belangstelling. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Arnoldus A. z.v. J. W. van den Dun- gen en J. C. Simons. Overleden Helena van Stokkum 58 j. echtg. van A. Janson. Dina J. Kuijsten 3 weken Huwel. aangiften: Gerardus A. Duijvelaar 30 j. en Jo hanna M. Lombarts 28 jaar. Tho mas C. van Schijndel 29 jaar en Anna A. Th. de Baar 27 jaar. Gehuwd: Antonie Schrijver 31 jaar en Huiber- dina M. den Dunne 24 jaar. Ingekomen: M. Verdijk van Drunen. J. N. en Fr. v. d. Heuvel van R'dam. Adr. W. Maas v. L. o. Zand Th. M. Toneman van Oirschot. R. v. d. Leur van Rot terdam. C. J. van Dungen van Vlij men. A. A. Keukens van Wagenin- gen. J. Verduijn van Waspik. Chr. P. G. Thoonen van Boxtel. Fr. Papavoine van Vlijmen. Vertrokken: A. G. G. Krummer en gezin naar Am sterdam. A. J. B. Bakkers naar Bre da. MADE. Geboren P. z.v. P. Godschalk van der Ven. P. d.v P Voerman-van Dongen. G. d.v. B. de Moor-van Gaans. Gehuwd P. v. d. Ven 22 jaar en B. Jacobs 20 j. Ondertrouwd W. C. van Groezen 25 j. en C. van Gils 24 jaar. Waalwijk, 25 Mei 1928 Varkens f 12—17. Eieren 6—6'/« cent. DRUNEN. Veilingvereeniging „De Langstraat". Prijsnoteering van 31 Mei 1928: Aardbeien 8099 c.; Aardbeienll 50 75 c.; Asperges 5070 c.; Asperges II 3548 c.; Asperges III 20-32 c.; Spi nazie 611 c.; Sjalotten 1214 c.; Pos- telijn 1418 c.; Rabarber 35 c.; Peu len 98108 c.; Boontjes 1.151,29, alles per K.G. Sla 35 c.; Sla II 12 c.; Komkommers Wit 1418 c.; Kom kommers Groen 1115 c.; Komkom mers Groen II 69 c.; Bloemkool 12 16 c.; Bloemkool II 610 c.; Noten Va cent, alles per stuk. Peen 913 c.; Ra barber 23 c.; Radijs 1P/a c.; Sel derij 13 c.; Peterselie Va c.; Juin P/a 2 cent, alles per bos. I Roods in eon gedeelte onzer vorige oplaag opgenomen. i r. w. B.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6