DOE HET HU MacliirGÈÊl fa. i Writs, Mag. je ZON", iaat Een Meisje Terstond gevraagd aankomende Men Alles op_iif» lijd. J. ieedhardl t zonen Marktberichten. Notaris Middelkoop HOOIGBASÜ Nieuwe Maltha-aardappelen Spring extra. te pachten Uw keus maken voor uw ZOMERSTOFJES, want nu is de sorteering overweldigend groot. N.B. Katoen Mouselines vanaf 19 cent. Diverse kleuren geruite Kunstzijde vanaf 55 cent. Prima kwaliteit effen gekl. Kunstzijde 69 cent. Qroote sorteering wollen Mouselines 79 cent. Mooie kwaliteiten effen en geruite Kasha vanaf 74 cent. Betere genre rand Kasha per el f 2.65. Prima kw. gebl. rand voilstoffen vanaf f 1.55. Het rneerendeel onzer Stoffen en Schortenbont is waschecnt en kleur echt. Onze sorteering Dameskousen is zoodanig dat wij voor elk paar schoentjes een paar bijpassende kousen hebben Bij aankoop van een paar kousen ontvangt U gratis een pakje Lux voor de wasch. Combinatie Homó-Bonus, 184 zaken in Nederland. seeren der croupons. Doordat de crou- pons ongelijk van dikte zijn, en een drijfriem gelijk moet zijn, moeten de huiden voor de looiïng door middel van de splitmachine gelijk van dikte gemaakt worden en werd ons meteen eene uiteenzetting der splitmachine gegeven. Hierna volgde de eigenlijke looierij Hiervoor waren een groot aantal kuipen aanwezig, waar de croupons ingehangen worden voor diverse be handelingen. Daarna volgde het kleu ren, vetten enz. voor welken arbeid een flink aantal vaten in werking waren We kregen hier te zien, hoe de ge vette croupons door middel van rek machine en uitzetmachine reeds een veel beter aanzien kregen. Nu kwamen we op de z.g. uitzet— terij waar naast een aantal tafels ook nog een 2 tal uitzetmachines aan wezig waren en hier de croupons door uitzetten zoo glad mogelijk ge maakt werden. Hierna volgde de ruune en mooie drogerij, waar een zeer groot aantal, in ramen opgespannen croupons, te drogen stonden. Nu werd nog de strekmachine be zichtigd en daarna gingen we naar de afdeeiing waar de vellen voor naai— bind en slagriemen afgewerkt wor den de riempjes in den gewenschkn vorm gesneden en dan verpakt en alzoo in den handel komen. We konden tevens zien welk eene groote variatie van kicur, soort enz. hiervan door deze firma in den handel gebracht worden. Hiermede was 't einde daar en na de directie bedankt te hebben voor hare welwillendheid om ons haar prachtig ingerichte fabriek te laten bezichtigen en den heer Schulz voor zijne duidelijke en prettige uiteenzet ting van alles gingen we hoogst vol daan huiswaarts over 't geen we gehoord, gezien en geleerd hadden, in de hoop, dat meerdere fabrikanten 't mooie voorbeeld van de firma van Dooren de Greeff zullen navolgen en dat velen hunne m. i. veel te sterk overdreven vrees voor concurrentie zullen opzij zetten want dit schijnt nog steeds de grootste reden te zijn, waarom meerdere fabrikanten hunne deuren voor ons gesloten houden. GEERTRUIDENBERG. A.s. Zondag v.m. 10 uur zal Ds. Hoogenraath uit Breda optreden in het Evangelisatie gebouw Emanuel. MADE. Op Zondag 10 Juni des n.m. 2.30 zal door Ds. Vermeulen in de Herv. Kerk te Dongen een vacature beurt vervuld worden. Op Zondag 10 Juni zal Ds. Baarslag in de Herv. Kerk te Hooge- Zwaluwe om 2.30 een vacature beurt vervuilen. Op Zondag 10 Juni zal Ds. Steenhuizen in de Herv. Kerk n.m. 2.30 te Drimmelen een vacature beurt vervullen en des v.m. 10 uur in zijn gemeente de godsdienstoef. leiden. Op Zondag 3 Juni. des n.m. hield 't Kruisboogschuttersgezelschap „Willem Teil" een onderling bonds- concours met 80 schutters. Het mocht „Willem Teil" uit Maue gelukken het hoogste aantal punten zijnde 148 te behalen, zoodat zij daar da tweede maal den zilveren wisselbeker won. Het stuk weiland groot 7a H.A. van den eigenaar den heer Jac. v. d. Elshout alhier is onderhands verkocht aan den heer P. Jansen, voor de som van f 1100. De vrouw van J. D. had het ongeluk van den zolder te vallen, waardoor eetiige ribben ernstig werden gekneusd. Dr. Haups verleende on middellijk geneeskundige hulp. Gisteren werd het burger-woon huis gelegen in de Adelstraat alhier v. d. eigenaar J. v. d. Heuvel onder hands verkocht voor f2000.— EETHEN. De vergadering van den Raad dezer gemeente is uitgesteld tot Dinsdag 12 Juni voorm. 9'/a uur. KERKNIEUWS. Zilveren Priesterfeest Pastoor Panken' De Weebosch, 6 Juni. Slechts zelden is er op een kleine plaats zoo luisterrijk gefeest als op deze dag te De Weebosch, bij gele genheid van den alom beminden Pas toor J. A. M. Panken. Onder de vaste en doelbewuste leidipg van het feest- copiité heerschte er daags te voren een bedrijvigheid van je welste. In de kerk was alles rijk en waardig ver sierd, waarbij gezorgd was de lijnen van het artistieke St. Gerarduskerkje zoowei van buiten als van binnen te sparen. Voor de kerk was een schit terende eerepoort gebouwd bij wijze van baldakijn uit welks hoeken zich reuzencoupé's omhoog beurden met een weelde van groen en bloemen en feestelijk wapperende wimpels. Hoog van de torens overspanden vlaggelij- nen het kerkplein, gepavoiseerd als een admiraal-schip. Langs de wegen prijkten masten met serpentines en op elk gehucht had men een mooie eenvoudige versiering aangebracht, waar een bruidje den Herder met een vers begroette en een tuiltje bloemen aanbood. Want dat wilde de Jubilaris op den eigen dag van zijn blijde feest alle parochianen in hun eigen gehucht begroeten, de ouden van dagen, de zieken, de grooten en kleinen. O, wat stonden ze daar glunder in hun open eenvoud en kinderlijk-groote vreugde om den jubileerenden Herder, de groote door God gegeven man in hun kleine midden van het eenvoudige Weebosch. En de Herder was blijde, méér dan de vorst in gouden praal onthaald, want het pure goud van die eenvoudige harten is zijn weelde en glorie. Precies kwart voor tien treedt de Jubilaris naar buiten, voorafgegaan door bruidjes, gevolgd door kerkbe stuur en feestcomité. En daar opeens klatert het met zilveren klank door den feestelijken zonnemorgen „Priester, dat zijt gij met ziel en harte." Een kinderaubade! Dan be gint de H. Mis „In honorem S. Cae- ciliae" van Albert Franssen door den Jubilaris met assistentie opgedragen. De ZeerEerw, Pater Cyprianus Min- derbr.-Capucijn en vriend van den Pastoor hield de Feestpredikatie op den tekst van Jeremias„Ik zal u priesters naar mijn hart en zij zullen u weiden met wijsheid en kennis." In een met gloed uitgesproken rede zette de gewijde redenaar zijn exor dium uiteen de motieven tot dit feest. Het is het zilveren jubilé van een priester, wiens ambt is; zegenrijk en verantwoordelijkheid. Verheven is het werk zooals blijkt uii de H. Schrift, uit den aard van het priesterlijk werk welke priester bgeft niet voor zijn eigen machl, wanneer op zijn armelijk consecratie woord, zijn God zich in zijn handen stelt! Zegenrijk is zijn werk. Welk een roerend tafereel van den priester ais Ieeraar van kleinen en grooten, als bedienaar der H. H. Sacramenten van Doopsel, Biecht, H. Sacrament des Altaars en H. Oliesel vooral. Maar hoe verantwoordelijk ook God zal Hem eens zeggen„Geef rekenschap, van dat kind, van dien grijsaard, van dien dronkaard, on- kuische. verstokte. Daarom moet voor den priester gebeden worden. Met een hartelijken gelukwensch aan den jubilaris, familie en ge— loovigen werd de rede besloten. Na de Heilige Mis werd een door zangers en geloovigen gezongen„O Priester Gods, geen taal op aarde". Te l'/a uur werd een tocht door de parochie ondernomen door den jubilaris in rijtuig, voorafgegaan door ruiters te paard, in 't wit gekleede edelvrouwen en gc-volgd door de leder, van de tooneelclub in uniform en eenige anderen. Het is een ware triomftocht geworden. Overal is ge wedijverd om een blijde waardige ontvangst. 's Avonds werd een serenade ge bracht door Bergeijks harmonie „De Echo der Kempen", waarbij een toe spraak werd gehouden door den President Dr. Hoynk v. Papendrecht. welke door den Z.Eerw. jubilaris op hartelijke wijze werd beantwoord. Nadat „Echo der Kempen" ver trokken was bracht de fanfare Theo- ciatus van Luyksgestel ook nog een serenade, waarbij pastoor v. d. Ven den jubilaris namens de fanfare feliciteerde, ook deze spreker werd door pastoor Panken hartelijk beant woord, terwijl beiden^gezelschappen een gesloten couvert werd aange boden. Ais cadeaux werden den jubilaris aangeboden een reproductie van den bekenden Kruisweg van Fugel met prachtig houten gebeeldhouwde lijst. De beschildering der kerk, een stel waardevolle altaarloopers, prachtige altaartabellen, een communiekleed, altaarschellen, tientallen bloemstukken enz. Een feestdag èn voor den Z.Eerw. jubilaris èn voor de parochianen die in heugenis zal blijven. „De Weebosch—zeide de Hoog— eerw. Deken terecht toen Z H.E. de bedrijvigheid der versiering zag, is een volk dat weet te jubelen". kregen wonden aan hoofd en handen. Belde werden ter plaatse verbonden. GEMENGD NIEUWS. Is het U bekend dat er elk jaar door roesten van ijzer en staal over de geheele wereld voor 'n waarde van 6 millioen gulden verloren gaat, en dat er een mier bestaat, die een parapluie draagt van bloembladeren, wanneer het regent, en dat op het eiland Wight (Zuid Engeland) meer honden dan kinderen zijn, en dat de huid van de palm van de hand 76 maal zoo dik is als die van ons ooglid, en dat het beantwoorden van een vraag van een Engelsch parlementslid den Staat gemidaeld 20 gulden kost en dat er soms per dag 120 vragen gesteld worden, en i dat de „Alpha Centauri" de ster is, die het dichtst bij de aarde staat en die men indien dit mogelijk was eerst in 18.000.000 jaren met een sneltrein van 100 K.M. per uur zou kunnen bereiken, en dat de grootste vuurtoren zich bevindt te Mont Afrique (Frankrijk) en 2 lichtstralen heeft uit lenzen van 6 meter middellijn van elk 1 millioen kaarsen, en dat één pond zijde het product is van meer dan 2000 zijderupsen, en dat het menschelijke hart 'n half pond weegt en een grootte heeft van een gesloten vuist, en dat er in Italië 20 000 gezinnen bestaan met meer dan 10 kinderen, en dat de Aguitania (een der groot- ste schepen ter wereld) per dag drie en dertig duizend vaten olie verstookt en dat men de schade in Engeland door ratten aangericht per jaar raamt op luim 500 mllioen gulden, en dat China de grootste kolenvel den heeft ter wereld n.1.300.000 vier kante Mijl. Het 4—jarig zoontje van den heer K. uit Rijnsaterwoude is gisteren spelenderwijs voor de deur aan zijn woning in het water geraakt en ver dronken. Omstreeks half 7 gisteravond wilde de 57—jarige Mevrouw J. A. W. H., uit de Beeklaan bij het Stad houdersplein te 's Gravenhage de rails van lijn 11 oversteken, juist op hei moment, dat een wagen van die lijn uit de richting Scheveningen kwam. Zij liep zoo dicht voor den wagen over, dat zij viei en met haar linker been onder den wagen kwam, waar door haar voet werd afgereden. De dame is door den geneeskundigen dienst naar het Roode—Kruis—Zieken huis gebracht, waar zij kort na aan komst is overleden. Op den overweg van de E S M.- baan bij den Koninginneweg te Amers foort is een motorrijwiel in botsing gekomen met de tram. De motorrijdei zekere v. d. M., wonende in plan Noord, werd eenige meters meege— sleurd V. d. M. kreeg een ernstige hoofdwonde. Het motorrijwiel werd j zeer ernstig beschadigd. Gistermiddag is te öennebroek op de grens van Bennebroek er» Heemstede een ernstig auto—ongeluk gebeurd. Uit de richting den Haag kwam een auto van den heer A van Leeuwen, terwijl van den tegenover— gestelden kant de auto van den heer j W. N. van Vliet naderde. Doordat de nieuwe bitumenweg ter plaatse zeer1 glad was, slipte een der wagens, met het gevolg dat beide auto's op elkaar inreden. Betde auto's werden tenge volge van de botsing nagenoeg geheel vernield. De heer Van Vliet en zijn passagier, de heer Schermer uit Oegst— geesi, die naast hem was gezeten, Correspondentie. Wij hebben in ons vorig nummer onder het verslag der eerste-steenleg- ging aan de gasfabriek een noot ge plaatst, waarin wij in verband met het gesprokene door wethouder Smolders over gedenksteenen in openbare ge bouwen er op wezen, dat, als we ons niet vergisten, in het gemeentelijk slachthuis niet een dergelijke steen was geplaatst. Naar men ons mededeelt hebben wij ons hierin werkelijk wel vergist, Ook hier blijkt een gedenksteen ge plaatst wanneer en door wien is ons niet bekend waarop alleen ver meld staan de data van 't raadsbesluit en van de steenlegging zonder meer. Red. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdagavond GEEN Repetitie der Liederiafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 4—572 uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Van 57»— 77, uur voor de leden B.G.V. Zaterdag 8 uur. Concert op de kiosk op de Markt door de harmonie St. Crispijn. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Als de vrouw regeert". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 87,uur. Witte Bioscoop, „Ais de vrouw regeert". Woensdag 77» uur. Athletiekcursus voor de leden van „Kunst en Kracht" op het oefenterrein. Woensdag 13 Juni, 8 uur, 2e lezing Singermaatschappij, Hotel Verwiel. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. D. J. H. van Tussenbroek. Dezer dagen vertrok uit onze ge meente de lieer 1). J. H. van Tussen broek, om zich te vestigen in de ge meente Heemstede. i)e heer van Tussenbroek trad in het openbaar leven niet zoozeer op den voorgrond, hoewel hem b.v. meermalen een zetel in den gemeenteraad was aan geboden. Niettemin was hij om tal van goede gaven en hoedanigheden, een door alle rangen en gezindten zeer ge ziene persoonlijkheid, die men noode in onze plaats zal missen om tal van redenen. Hij was o.m. voorzitter van den Bui- tenpolder van Besoijen, lid der com missie tot wering van schoolverzuim; een twintigtal jaren bestuurslid der vereeniging Waalwijks Belang, aan welks ondernemingen hij ijverig werk zaam was; bestuurslid van het Depar tement Langstraat van 't Nut van 't Al gemeen; lid van 't Comité der Tentoon stellingen in 1910 en 1925, bestuurslid van tal van instellingen, vereenigingen enz., zoodat hij voor onze plaats en ha re samenleving groote verdiensten heelt gehad. Wij brengen hem daarvoor besten dank en hopen dal het hem en z'n gezin in zijne nieuwe woonplaats in elk op zicht naar wenseh ga. Concours Hippique. Met belangstelling vernemen wij dat het aantal inschrijvingen in de ver schillende afdeelingen van 't Concours Hippique zeer vlot binnenkomen. We vernamen o.m. van een inschrijving uit Den Haag met vijf paarden, een andere van 5 officieren met 19 paarden; ook in de tuigpaardenklassen zijn tal van mooie deelnamen. Vooral 't Olympisch springnummer heeft groote attractie. De belangstelling in den vorm van 't schenken van medailles geeft reden tot groote voldoening. Het wordt een belangrijk concours zooals de N. Rott. Crt. 't terecht noemt. T.B.C.-bestrijding. Gisteravond vergaderde de Commis sie tot bestrijding der T.B.C. Bij de rondvraag werd door een dei- leden naar voren gebracht de vraag of liet niet wenschelijk is! te trachten, hier een gelijksoortige regeling te treffen als in Tilburg, waar over de schijf van den werkgever de arbeiders 1 cent per week bijdragen en de patroon een be drag stort gelijk aan het totaal der opbrengst van de arbeiders. Langdurig werd over dit punt gesproken en ook de vraag geopperd, of het al dan niet wenschelijk of mogelijk is een inschrij ving te doen openen in het plaatselijk Nieuwsblad „De Echo van bet Zuiden". Het Bestuur zegde toe de naar voren gebrachte punten ernstig te zullen overwegen. R.K. Kiesvereeniging. In de gisteravond gehouden bestuurs vergadering werd o.a. een zeer uitvoe rige gedachtenwisseling gevoerd over een ontwerp „Vereenigingsdiscipline". Voorts werd besloten enkele onder werpen die in den Partijraad aan de orde zijn geweest ook in de plaatse lijke Kiesvereeniging te doen behan delen. Bij wijze van proef zal genomen worden het onderwerp „Belastingen". Aan de min of meerdere belangstel, ling hiervoor zal afhankelijk zijn. de al of niet behandeling van andere vraagstukken. Bezoek aan de Industrie. A.s. Maandag zullen een groepje professoren en leerlingen van de Han dels Hoogeschool te Rotterdam een bezoek brengen aan de Kon. Stoom- schoenenfabriek A. H. van Schijndel. Waalwijk, 8 Juni 1928, Varktns f 11 —16 Eieren 57a—67» cent. ADVERTENTIëN. Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader den Heer Adrlaan v. d, Made, Weduwnaar van Antonla Wilhelmina v. Dongen, betuigen wij onzen hartelijken dank. Raamsdonksveer L. v. d. Made. Z. T. v. d. Made-Middelkoop, 's Gr -Capelle A. j. Vos-v. d. Made. A. C. Vos. A. J. Huijsman-v. d. Made J. Huijsman. W. M. Mouthaan-v. d. Made. C. Mouthaan en Kleinkinderen. RaamsdonksveerJuni 1928. GEVRAAGD: voor dag en nacht. Mevrouw VAN DER WAERDEN Mr. van Coothstraat 32, WAALWIJK. een flinke voor de afdeeiing Zwikkerij. N BERGMANS A Zn. WAALWIJK. Heden ontvangen Steeds voorradig alle soorten groenten, fruit en aardappelen. Beleefd aanbevelend, V.m. Besoijen C 05 achter Rijwielhandel A. FARO. te Capelle, bericht, dat de goederen in veiling voor Mej. de Wed. SMEUR SCHOENMAKERS c. s, in bod staan als volgt: Koop 1 op f3900.— Koop 2 op f 300 Toeslag Dinsdag 12 Juli a.S. 's avonds om 6 uur, ten herberge van Mej. A, M. DE BONT te Waspik. Op de polders Jannezand onder Dussen uit de hand in perceelen, om éénmaal te hooien, het gewas van circa 50 H. A. Hooiland. Inlichtingen bij A. VAN DER STELT ten Polderhuize Janne zand, PostadresNIEUWENDIJK (Biesbosch) 40674

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10