l i Huwelijken jaar. Teunis VV. H. Bossers 24 jaar Marinus Ih. van Drunen, 27 j. en I en Wilhelmina P. Pruijssers 22 jaar. Elisabeth L. Pullen, 21 j. Petrus A. I Verhoeven, 26 j. en Anna van der Lee, I 27 j. Cornells J. van der Sanden, 30 I Geboren j. en Adriana M. Smits, 28 j. Dirk I Hollak. Keijzer, 34 j. en Geertje de Vries, 20 j. Gehuwd: SPRANG-CAPELLE. Over Mei 1928. Geboren Cornelis Joost, z.v. Ckr. de Rooy en A. Molegraaf Carolina, d.v. C. van Zeist en A. Chabot Hendrika Jaco- ba, d.v. G. M. de Bi<f en M. Rijken Marinus Gerrit, z.v. C. M. Dekkers en J. v. d. Wiel Johannes, z.v. A. Tim mermans en G. J. Geenen Wilhel mina Bernardina, d.v. W. J. v. Willi- genburg en H. Kistenmaker Helena Maria, d.v. A. Brouwer en H. J. Blom. Huwelijken P. y. d. Poorte oud 20 jaar en VV. J. van Vuuren oud 27 jaar. J. v. Beek oud 25 jaar en J. A. v. Tiggelen, oud 22 jaar. J. Assenberg oud 23 jaar en A. P. Paans oud 22 jaar. J. Werther oud 37 jaar en E. M. Timmermans oud 27 jaar. F. J. v. Zuilicbem oud 29 j. en J A. Stam oud 25 jaar. VV. F. Harmsen oud 47 jaar en A. van Zeist oud 32 jaar. J. A. Nederveen oud 2? jaar en H. C. Glavimans oud 29 jaar. A. Wagemakers oud 27 jaar en Chr. van Oversteeg oud 22 jaar. J. J. v. d. Schans oud 29 jaar en J. Nieuwen- buizen oud 20 jaar. Overleden C. E. Opliorst oud 50 jaar d.v. C. Op- liorst en J. Verschuren. O. v. Don gen oud 09 jaar wedn. van H. Taktor. Half 4 WSC2 tegen HEC 2. Dit belooft een zeer interessante wed strijd te worden; In de competitie won HEC beide keeren, doch voor den BVB-beker moest HEC het onderspit jaar en Albertha 1 ossimus 31 j., wed. I w. en C. zoons van J. van Meel-1 delven, dit wordt dus een zeer span- van Johannes H. Mommersteeg - Adri. I Thijssen. A. z.v. J. Stoop-Norbart. nend partijtje. aan van Overbeck, 23 j. en Cornelia v. I Overleden: j Hierna de finale tuischen de beide I oort, j. Petrus L. van ezel, 20 j.Hounck oud 77 jaar wed. van J. j winnaars, wie dat zullen zijn is met geen mogelijkheid aan te duiden, doch wij vertrouwen dat elk speler door eerlijk spel de eer van zijn veree- niging zal hoog houden dan kan een mooie strijd verwacht worden. Zonder twijfel zal geen enkele voetballiefhebber(ster) deze seriewed strijden willen verzuimen en mogen wij op een groote belangstelling rekenen. JULIANA. Zondag a.s. speelt op het Juliana- terrein een Elftal bestaande uit leden van juliana het z.g.n. Leijtens—Elftal een wedstrijd tegen een sterk Elftal van Juliana. Daar in dit Elftal ver schillende goede krachten schuilen belooft dit een spannende wedstrijd te worden en zullen zeker velen op het terrein aanwezig zijn om dezen wedstrijd bij te wonen. Het Leijtens—Elftal is als volgt op gesteld. L. Leijtens Hz. A. Leijtens Pz., Ant. Leijtens Az,, Fr. Leijtens Az., P. Leijtens Kz., P. Leij tens Thz., M. Leijtens Az., L. Leij tens Kz., Joh. Leijtens Nz., Jac. Leijtens Kz., P. Leijtens Nz. Reserves Th. Leijtens Az., André Leijtens Az. j» Aanvang van dezen wedstrijd om half drie. A. v. d. Ven 24 j. en A. Norbart 23 j. P. Janssen 31 jaar en P. van Braat 29 jaar. Ondertrouwd M. A. Korsten 22 j. en VV. Biemans 24 jaar. LOON—OP—ZAND. Geboren Antonia d.v. J. M. Dainen en Cath. Govers. Petrus Wilhelmus z.v. P. J. Couwenberg en M. G. Kuisters. Pie- ter M. A. zoon van J. A. de Jong en J. A. Kusten. Clazina Petronella d.v. J. J. van Broekho ven en H. Leermakers. Thomas z.v. W. Jacobs en M. A. van Gulik. Ma ria Gerdina Theresia d.v. P. A. v. Don gen en J. P. v. d. Velden. Henrica Johanna Lucia Maria dv. P. H. van dei- Velden en A. J. van Riel. Jochima Jenneke d.v. A. G. Paans en I). Hulst. Johannes Gerardus Hubertus z.v. M. Voogd en VV. A. Beex. Johanna Ma ria Cornelia Adriana d.v. J. M. D. van Loon en C. M. Leermakers. Petrus Wilhelmus z.v. P. J. in 't Groen en H. C. Danien. Wilhelmus Marinus z.v. H. M. v. d. Bosch en J. G. Vermeulen. Adriana Alida d.v. W. Molenbrug- gen en A Tliur. Overleden Antonia van Beek wed. van M. de A. van Hilkhuijzeii oud 07 j. ecbtg. Roon oud 80 jaren. Pieternella Net ten wed. van M. van Asten oud 92 ja ren. Pieter Kroot oud 57 jaren. Wouter van Beers wed. van Martina Ypelaar oud 77 jaren. Maria Elisa- van D. Bogers. WASPIK. Over de maand Mei. Geboren Henrica Theresia d.v. Joannes Ha mers en Johanna A. Meijs. Geert z.v. Clirisfiaan van de Werf en Dingena J. Klootwijk. Dora P. d.v. Cornelis Schellekens en Geertruida Smits. daarom Uwen verslaggever willen aanraden zich in het vervolg beter te orienteeren voor het verslag doorhem wordt ingezonden. Bij ondervinding ben ik en het geheele bestuur van „Wilhelmina" overtuigd dat de Heer Slaats een eerlijk, onpartijdig en cor rect scheidsrechter is, en wil daar om deze blaam niet op hem gewor pen zien. Voetballen is geen beroep, maar ontspanning. Vereenigingen, die niet tegen verliezen kunnen, zou ik den raad willen geven, niet meer aan serie-wedstrijden deel te nemen. Hoogachtend. K. v. d. VELDEN Voorzitter der V. V. „Wilhenlmina" te Wijk en Aalburg. Een luliana-lid. Waar reeds een uwer collega's over datzelfde onderwerp in ons blad van 1.1. Woensdag een inge zonden stuk schreef, zult U het wel goedvinden dat wij het daarby laten, dan wordt niet tweemaal 't zelfde ge zegd, temeer waar wij aan den Voor zitter van Wilhelmina reeds hierboven plaats verleenden over deze aange legenheid. DRUNEN. A.s. Zondag speelt onze voetbal- vereeniging Sporters op eigen terrein een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Dosco" uit 's Bosch. Aanvang 2 uur. WASPIK. A.s Zondag zal op het terrein der voetbalvereeniging Brabantia een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeldworden tusschen Brabantia I alhier en Broekhoven I uit Tilburg. beth van de Sanden echtg. van H. van Grinsven oud 72 jaar. Adriaan Ma rinus Rijken echtg. van A. C. van der Linden oud 71 jaren. Gehuwd: Wilhelmus Franciscus de Jong oud Mathilda M. d.v. Martinus J. de Wit en 28 jaar wonende alhier met Petronella Adriana Schellekens. Johanna H. Nouwens oud 29 jaren wonende alhier. Th. d.v. Pieter J. Kanters en Cornelia Bernardus Petrus Verboven oud 24 Bergé. Victor A. M. zv Arnoldus G. jaren wonende alhier met Maria Wil- van Gorp en Nicolasina J. F. M. 'leur-1 helmina van Gorkom oud 23 jaren, wo- lings. Wilhelmina Th. d.v. Huiber- nende alhier. Petrus Klijn oud 31 j. tus Schapers en Willemina M. Ram- wonende alhier met Josephina Kemme- stijn. Gijsbertus A. z.v. Theodorus ren oud 26 jaren wonende alhier. J. V. van der Horst en Maria C. den Cornelis van Rooij oud 27 jaren wonen- Boer. Hendrikus A. z.v. Theodorus de alhier met Petronella Vughts oud J. V. van der Horst en Maria C. den 28 jaren wonende alhief. Adrianus Boer. Theodorus A zv Theodorus J. Johannes Danien oud 28 jaren wonen- V van der Horst en Maria C. den Boer. I de alhier met Laurentia Johanna Hoe venaar oud 25 jaren, wonende alhier. WAALWIJK. Geboren: Josephus zv Th van Ballekom en J A van Wanrooy Gehuwd: Adrianus M. Fijneman 29 j. en Jo hanna Schapers 25 jaar. Antonius P. Schellekens 25 jaar en Maria E. Harks 20 jaar. Adriaan A. van den, - Broek 22 jaar en Huiberdina Nerings JohannE„sJ A P V d Aa en Chr 21 jaar. Walterus G. van den Was-1 van st" senberg 39 j. en Cornelia A. C. Ligten-1 INGEKOMEN PERSONEN: G. Veldhui- berg 41 j. Gerardus J. van Rooij 241 zen van Amsterdam AMP Kuij- j. en Pieternella Nerings 28 jaar. laars van Amsterdam, KR Ottin- Overleden 8er van Stüttgart L van Bladel en Johanna van Turnhout echtg. van I gezin van Drunen M Blijlevens Petrus van Etten 67 jaar. Ilendrika van Tilburg, - F Recksick van Bie- van Dongen echtg. van Pieter A. van I Ie velt A M v d Ven van Nistel- Iersel 61 j. Theodorus J. Zijlmans rode H Zeckendorf van Bergen-op- 3 weken. Johannes F. de Klijn 25 j. I Zoom H M J Duijsters van Heus- den. RAAMSDONK. Van 1531 Mei. Geboren Johanna C. d.v. Adrianus Smits en Catharina C. Zagers. Cornelis H. z.v. Johannes A. Snijders en Wilhelmina M. Kanters. Bertha hcdoter van Jo hannes A. Snijders en Wilhelmina M. Kanters. Antonia P. M. d.v. Cor nelis J. van Strien en Petronella J. Ver schuren. Johannes A. z.v. Johannes A. van den Kieboom en Maria A. de Wit. Cornelia P. d.v. Johannes A. Heere en Dingena M. van der Plas. Adriaan M. z.v. Gerardus R. Vermeer Vertrokken personenH M J vd Broek naar Tilburg J C van Hou ten naar Renkum H Lammers en gezin naar Arnhem W van Vugt naar Tilburg A Klerks en gezin naar Eindhoven J Klerks naar Oud—Heusden P I de Wit naar Drunen D J H van Tussenbroek en gezin naar Heemstede. SPORT. R.W.B. Zondag 10 Juni wordt de 2e ronde en Johanna A.'vanïappei. - Johanïa gespeeld van de jubileumwedstrijden M. d.v. Marinus J. Blom en Maria A. ran KWB. Joore. - Johannes M. z.v. Gerardus H. „.,0ok nu zullen uitsluitend piaatse- Koopmans en Sophia de Wijs. - Ma- "Jk' vereenigingen weer deelnemen ria J. d.v. Petrus A. Dankaart en Lam- wat de belangstelling natuurlijk zal berta Ceelen. Cornelis A. M. d.v. Hu- vergrooten terwijl het voor RWB een hertus A. van Dongen en Cornelia P. voldoening is dat de plaatselijke clubs Berkelinans. Johannes A. z.v. Pieter aanst°nds bereid waren om hun me- Zijlmans en Petronella H. Fens. Overleden Adriaan Kieboom wed. van Dingena Bakx 81 jaar. Christiaan Ribbens 13 jaar. Cornelis H. de Ruijler 2 m. Marinus de Jonge 22 jaar. Jo hannes A. van den Kieboom 1 dag. Ondertrouwd: Johannes G. van Strien 20 jaar en Maria C. van Pelt 18 jaar. Cornelis A. van Beek 24 jaar en Jannigje Maas kant 25 jaar. Getrouwd: Marinus J. Vissers 35 jaar en Petro nella W. Waas 26 j. Petrus J. Ver schuren 25 jaar en Petronella H. Broe ders 24 jaar. Johannes P. Fijneman 28 jaar en Johanna H. Adriaansen 24 dewerking te verleenen. Ook voor de 3e ronde (1ste elf tallen) op 24 Juni hebben alle 4 de plaatselijke clubs reeds hun medewer king toegezegd. Het programma voor 10 Juni is als volgt 2 uur Quick 2—PSV Patronaat. We zijn met de PSV-menschen niet veel of liever heelemaal niet op hoogte wat hun kracht aangaat, doch we meenen dat zij korten tijd geleden tegen Quick II een pittigen wedstrijd gespeeld hebben, welke slechts op het kantje af door Quick II gewonnen werd. De kampioenen van 1ste klas Br. V. B. zullen hun beste beentje moeten voorzetten willen zij succes behalen. Eerste Steenlegging aan de Gemeente Gasfabriek te Waalwijk. (INGEZONDEN.) Wijk en Aalburg, 7 Juni 1928. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U een kleine plaatsruimte in Uw blad. Bij voorbaat dankend. In Uw blad van Zaterdag. 2 Juni j. 1. komt het verslag voor van de gehouden serie-wedstrijden van 2en Pinksterdag, op het „Wilhelmina" sportterrein te Wijk en Aalburg. Om kort te zijn, ligt het niet op mijn weg, hel verslag geheel te me- moreerenr alleen dit, Uw verslag gever gaat als hij misschien een eer lijk voetballer is, en beter wetende, een blaam werpen op den goeden naam van den scheidsrechter, den heer G. Slaats, ofschoon in het begin van zijn verslag bevestigd wordt, dat de Heer Slaats correct floot. Als Voorzitter van de V. V. „Wilhelmina, te Wijk en Aalburg kan ik U mede deelenden wedstrijd „Juliana"—„PSV" met aile aandacht tot het einde gevolgd te hebben en bevestig, dat het ver slag op onwaarheid berust, ik gevoel mij dan ook verplicht voor den eer lijken, correcten en onpartijdigen scheidsrechter, den Heer Slaats, op te komen. Wanneer de Heer Slaats onjuiste beslissingen zou hebben genomen en bij een niet eerlijk spel toch zou hebben laten doorspelen alsof hij niets heeft gezien, dan zou de aanvoerder van „PSV" hier dadelijk de aandacht wel op hebben gevestigd en den scheidsrechter hier op attent hebben gemaakt. Vele sportvrienden ook uit Baardwijk, waaronder de Eerw. Heer Kapelaan, adviseur van „PSV" waren bij den wedstrijd „ju liana"—„PSV" aanwezig. Zijn Eerw., zoo mij is medegedeeld, is een uit stekend voetballer, die zeer zeker de partijdigheid van den scheidsrechter zou hebben opgemerkt. Noch van zijn Eerw., noch van een der aanwezige voetballiefhebbers heb ik een wan klank gehoord, dat de Heer Slaats partijdige of onjuiste beslissingen heeft genomen. Hieruit mag ik dan zeker constateeren, dat het verslag op on- waarheid berust, en het totale leugens zijn, die Uw verslaggever in Uw blad van 2 Juni j.l. neerschreef. Ik zou MADE. Uitslag van den serie-wedstrijd op 3 Juni gehouden op het Boven—Nieuw- straatterrein is als volgt: Wapen van Made tegen Ooster hout met 3 1. Terheijden tegen Oosterhoutsche Boys met 2—1. Ready uit Hank tegen de Veer- sche Boys 3—1. MVV Made tegen Ready uit Hank met 7—0. Watertoren van Made tegen Velotas met 2—1. Wapen van Made tegen Velotas 3 met 1—0. Wapen van Made tegen Goodluck 3 met 1—0. De volgende serie zal op Zondag 24 Juni worden vervolgd. Olympisch Voetbal-tournool. Argentinië—Egypte 6—0. Woensdagavond heeft Argentinië tegen Egypte gespeeld en glansrijk gewonnen met 6^0. Toch mag men uk deze cijfers niet afleiden, dat Argentinië het zoo heel gemakkelijk heeft gehad. In de eerste speelminuuten zaten de Egyptenaren zelfs een paar maal zeer gevaarlijk voor het Argentijnsche doel. De doelman krijgt het dan een mo ment zwaar te verantwoorden, doch hij weet zijn heiligdom ontoegankelijk te houden. De forsche Egyptenaren zwoegen hard maar missen de goede baltechniek van de tegenpartij die voor en na de rust driemaal weet te scoren. Ongeveer 12000 toeschouwers woon den den wedstrijd bij. Uruguay—Italië 3—2. Voor ongeveer 20 000 toeschouwers werd gisteren een wedstrijd gespeeld tusschen Uruguay—Italië, een wed strijd die tot nog toe de mooiste is van het geheele tournooi. De Uru- gueezen hebben moeten erkennen.dat zij in de vurige Italianen zeer waardige tegenstanders hebben gevonden. Van begin tot einde is er met veel enthou siasme gespeeld, onder de uitstekende leiding van den Hollandschen scheids rechter Eymers. Het spel was nog geen 10 minuten oud, toen Balonchieri aan Italië de leiding gaf *1—0, Het wordt nu een scherpe strijd en verschillende malen ontkomt het Urugueesche doel op 't nippertje aan een doorboring. De Urugueezen voelen, dat ze hard moeten aanpakken en leiden nu een schitterenden aanval. Een uitval van Uruguay wordt een doelpunt 1 1. De partijen lijken volkomen aan elkaar gewaagd. Door een ontactische hou. ding van den Italiaanschen doelman weet Uruguay vóór rust nog tweemaal te schieten. De rust gaat in met 3—1 voor Uruguay. Kort na de hervatting zetten de Italianen een krachtigenaan- val op en oefenen een zwaren druk op het Urugueesche doel en men kan nu spreken van een Italiaanscheover- macht. Uruguay voelt het gevaar en trekt het >gansche elftal voor den doel. mond terug. De mannen van Musso. lini spelen, dat het een lust is en een doelpunt blijft niet uit. Door een onhandigheid van den Urugueeschen doelman wordt het3-2. Italië heeft alle sympathie van het publiek. Na een korte periode van Urugueesche aanvallen slaat Italië de tegenpartij weer terug en dan ontstaat een hartstochtelijke worsteling voor het Urugueesche doel maar doelpun ten blijven uit. Het einde komt met een 3—2 over- winning voor Uruguay. Het was een prachtige wedstrfld. Duivensport. i i KAATSHEUVEL. Uitslag wedvlucht—combinatie ge- vestigd bij den heer van Dun van uit Tourey (Fr.). 1 6—22 P. Kemmeren, 2 G. van Wanrooy, 3—10 J. van Dun, 4—7-12 L. Mosselveld, 5 J. Couwenberg, 8 A. Horman. 9—20-26-27 G. v. d. ^en» H 131516 P. Stokkermans, 14 M. Soeterbroek, 1718 29 B. Kemmeren, 19 M. de Nijs, 21—30 van Riel, 23 A. Emmers, 24 j. Offer man, 25 C. van Wanrooy, 28 Hugo Esch. I DRUNEN. A. s. Zondag zal door den WelEerw. Heer M. Pijnenborg welke Zaterdag j l. de H. Priester wijding ontving, zijn eerste plechtige H. Mis worden gecelebreerd in onze parochiekerk. Door den oud-kapelaan Pater Gerold zal een feest predicatie worden ge houden. Aan den heer G. Pijnenborg is op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend als secretaris van het Waterschap „den Hei- of Meerdijk Polder." De periodiek aftredende bestuurs leden. de heeren Chr. Muskens cn Jos. van Kessel werden herbenoemd. Tot op heden werken de schoen, fabrieken alle op volle capacneit. Van de vastgestelde overwerk-ver- gunning is door enkele reeds ten volle gebruik gemaakt, zoodat men over de resultaten van het eerste halfjaar tevreden kan zijn. Naar wij vernemen zal onze ge meente-secretaris a.s. Zaterdag zijn zilveren huweiqksfeest vieren. Wij vertrouwen dat het den Heer Veltman en zijne echtgenoote dien dag niet aan belangstelling zal ont breken. NiEUWKUIJK. Donderdagnamiddag 8 uur hield de Veilingvereenlging „De Langstraat" afdeeling Nieuwkuijk in het Bondsgebouw haar algemeene jaarvergadering. De heer L. Pijnenborg, directeur der veiling, gaf een overzicht van de werkzaamheden der veiling over het afgeloopen jaar. In 1926 was de omzet f 331.666.85 en steeg in 1927 tot f 369.722.25. Als we bedenken dat door het regenachtige en koude weer in het afgeloopen seizoen, sommige gewassen voor een groot deel mislukten, mag het toch een flinke vooruitgang ge noemd worden. Met voldoening kan gemeld worden dat de bedrijfsinkomsten parallel gingen met den omzet, zoodat de verlies- en winstrekening een globale jruto winst aangeeft van ruim 17400. Hieruit valt toch voorzeker op te maken dat een en ander op de meest practische en zuinige wijze beheerd wordt. De Voorzitter dankt den heer pijnenborg voor zijn uitgebreid verslag. De heer Pijnenborg deelt de ver- »adering mede dat er plannen in voor- ïereiding zijn om voor het afhalen van ruit en groenten aan de opslagplaatsen liervoor zelf een vrachtauto aan te schaffen. Dit plan is echter nog niet definitief en daarom zal voorloopig het goed nog zooals voorheen aan de opslagplaatsen worden gehaald door de voerlui. De vrachten zullen echter wordeH aanbesteed onder voorbehoud, dat mogelijk zelf een auto wordt aan geschaft. Tot afgevaardigden voor de verga dering te Drunen werdenaangewezen de heeren A H. Mostermans, C. van der Water, M. de Gouw, P. v. Spijk en Jac. Mostermans. ,IL ij VOETBAL.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6