GEDENKBOEK SC DEI- El IEDEIIIMS1IIE MIJNHARDrs KIESPIJN' F a. A- v. d.Wee-Cools Alhoewel nog niet definitief vastge- f steld, ligt het in de bedoeling van het bestuur dit jaar een tentoonstelling te houden van fruit en groenten. De Directeur hoopt dat van de zijde van Nieuwkuijk ook genoeg deelname hieraan zal zijn. EINDHOVEN. Onder groote belang, stelling is heden de oificieele opening geschied van het gemeenteslachthuis te Eindhoven. Behalve de gemeentelij- Ice autoriteiten waren o.a. nog aan wezig de heeren Lietaert Peerbolte, directeur-generaal van den vleesch- Iceuringsdienst, dr. Berger, hoofd inspecteur, dr. Frenkel, en de inspec teur dr. Quaedvlieg, en dr. Picart. Het woord werd gevoerd door den heer J. van Engeland, wethouder, die wegens ongesteldheid van den burge meester sprak, vervolgende door dhr. Smits van Oyen, wethouder van publ. werken van Eindhoven, dr. Nijssen, directeur van het slachthuis en den heer D. Mark, namens den R. K, sla gershond. De heer Lietaert Peerbolte sprak het openingswoord. Nadat de eerewijn was geschonken, werd over gegaan tot de bezichtiging van de ge bouwen, waarbij de directeur en de keurmeesters de noodige uitleg gaven waarna het noenmaal werd gebruikt waarbij vele toespraken werden ge houden. De heer Lietaert Peerbolte uitte zich zeer waardeerend over het tot stand gekomen werk. Achtereen volgens spraken nog in denzelfden geest dr. Berger alsmede de wethou ders Van Engeland en Smits van Oyen. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Ge meente a. d. Loonschendijk zal a.s. Zondag des nam. 2 uur optreden Ds. Mühlnickel uit Waalwijk. Het bouwen van een woonhuis op de tuinderij van Gebr. Rietveld aan den Stationsweg alhier is onderhands opgedragen aan den aannemer J. H. Spierings. Bij zijn werkzaamheden aan de Steenfabriek had W. v. d. Sch. het ongeluk zich zoodanig aan zijn hand te bezeeren, dat hij zich onder behan deling van Dr. K. moest stellen. J.l. Woensdag bracht Ds. G. Se- verijn uit Waarder, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gemeente aan den Loonschendijk, een bezoek aan die gemeente. Na kennismaking werden onder leiding van een paar leden van het kerkbestuur en den kerkeraad de pastorie en kerk bezichtigd, waarna Z Eerw. des avonds 7 uur in het kerk gebouw voor een flink aantal belang stellenden een spreekbeurt hield, welke door de aanwezigen met bijzondere aandacht gevolgd werd. A.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags half drie hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Montfrans uit Bar- neveld. De slagersknecht G. V. alhier, werkzaam bij den slager H. te Waal wijk, had bij het uitbeenen van vleesch het ongeluk zich zoodanig te verwon den, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, welke doorDr. L. verleend werd. Naar men ons mededeelt, is de heer H. v. Oversteeg Hz. benoemd tot agent van politie te Rotterdam. Door den architect den heer J Michaël alhier, werd in het café van den heer J. Boeser aan het Vaartje, aanbesteed a. Het bouwen van een landbou werswoning met schuur aan 't Vaartje voor den heer Th. de Bont, waarvoor als volgt ingeschreven werd: 1. P. de Grauw, Waspik f 15120, 2. C. P. Treffers, Capelle 14950,— 3. C. Michael, Vrijh.-Cap. 14923. 4. C. Timmermans, Sprang 14783,— 5. j. Quirijns, Capelle 14700,— 6. Gebr. Boom, Waspik 14450,— 7. Kleinloog en v. Over steeg, Vrijh.-Capelle 14400.— 8. A. de Grauw, Waspik 14323,— 9. Leijten, Raamsdonk 14210,— 10. v. d. Steen, Made 14100,— 11. Jac. v.d. Broek, Waspik 13733,— 12. Spuijbroek, Raamsdonk 13270,— 13. A. Roovers, Waspik 12608,— De begrooting bedroeg f 14000.— Het werk is opgedragen aan den aan nemer Spuijbroek te Raamsdonk. b. Het bouwen van een landbou werswoning met schuur aan't Vaartje voor Gebr. Smits, waarvoor ingeschre ven werd als volgt: 1. C.Timmermans,Sprang f 13790,— 2. A. Roovers, Waspik 13750,— 3. C. Michaël, Vrijh. Cap. 13675,- 4. Spuijbroek, Raamsdonk 13610, 5. J. Quirijns, Capelle 13600,— 6. A. de Grauw, Waspik 13553,— 7. Leijten, Raamsdonk 13510. 8. Jac. v. d. Broek, Waspik 13163, 9. C. P, Treffers, Capelle 13090, 10. Gebr. Boom, Waspik 12995,— 11. Kleinloog en van Over steeg. Vrijh.-Capelle 12970, 12. P. de Grauw, Waspik 11813,— 13. v. d. Steen, Made 11121,— De begrooting bedroeg f 13,500. Het werk is opgedragen aan den aannemer P. de Grauw te Waspik. WASPIK. Tot instructeur der Har monie .Volksvlijt en Volksvermaak" alhier, is aangesteld de Heer H. Sneijers te Raamsdonksveer. A.s. Zondag na de H. Mis van uur zal te Waspik-Boven de H. Sacramentsprocessie worden gehouden De processie trekt van uit de Kerk over het kerkhof door den tuin der Eerw. Paters en vervolgens terug naar de kerk. Op het kerkhof en in den tuin zijn rustaltaren opgesteld en wordt de zegen gegeven. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Kerk treedt Ds. Ewoldt Zondag om half tien op in de Dorpsche Kerk en om half drie in de Veersche Kerk. De collecte voor de Samenwer kende Zendingsvereenigingen heeft opgebracht f 44.94. Tot medebestuurslid van het fonds Ubo van den C. N. Werkm. Bond werd gekozen de heer Sneep. De heer P. de Bruijn die gekozen werd tot Diaken der Ned. Herv. Gem. heeft voor de benoeming bedankt. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden 9 Juni '28. De laatste dagen gaat de zalmvis- scherij naar wensch en halen de vis- schers hun achterstand in. Bovendien krijgt men veel fint in 't net, vooral in de drijfnetten, terwijl men tusschen de groote brug en Genderen een scheur verschalkte, die f 120 opbracht hij woog circa 200 pond. A.s. Zondag vergadert in het Vereenigingslokaal de Bond van Har monieën etc.: „De Langstraat" ter bespreking van het a.s. bondsfestival op Zondag 1 Juli e k. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 8 juni '28. Raadsvergadering. De raad der gemeente Loonopzand is bijeengeroepen tot het houden van een openbare vergadering op Zaterdag 9 Juni a.s. om 3 uur n.m. Agenda 1. Voorstel conversie van geldlee- ningen met hoog rentetype en het aangaan van een nieuwe geldleening van 43/4 pCt. (pari) bij de Bank voor Ned. Gemeenten. 2. Benoeming lid Comm. wering Schoolverzuim te Kaatsheuvel(vacature A. H. Rijken). AanbevolenB. Verhoeven en P. Michael. 3. Benoeming lid Schattingscomm. voor de inkomstenbelasting (vacature H. A. Rijken). 4. Verzoek P. J. Cornelissen te Kaatsheuvel om aankoop van den tuin gelegen achter het v.m. gemeentehuis. 5. Verzoek Bestuur Wit-Gele Kruis te Kaatsheuvel om speciaal tarief voor te plaatsen hoogtezon. 6. Vaststelling kohier Straatbelas ting. 7. Behandeling Bouwverordening voor zoover in vorige vergadering aangetoond. 8. Schrijven Vereen. Ned. Gem. inzake het nemen van maatregelen corruptiebestrijding. 9. Reclames belastingen. Hoenderclub. De Hoenderclub „Kaatsheuvel" hield hedenavond vergadering bq Joh. Smit. De opkomst was niet zoo druk als anders. De voorzitter gaf een resumé van de door hem bezochte algemeene vergaderingen van de Z.N.B. en de B.E.M. Besloten werd een zilveren medaille beschikbaar te stellen voor 't nationaal kegelconcours van „Amoe- nitas". Ter pluimveebeurs werden honderden eendaagskuikens en diverse leggende hennen aangeboden. Processie. Reeds twee jaren achtereen kon onze groote Sacramentsprocessie, die sinds meer dan een kwart eeuw op Sacramentsdag buiten rond de kerk wordt gehouden, niet doorgaan om 't slechte weer. Thans treft men reeds weer druk de voorbereidende maat regelen om het kerkhof en de omge ving weer voor deze grootsche plech tigheid klaar te maken. Onze beide harmonieën ontbreken natuurlijk weer niet op 't appèl, terwijl duizenden biddende en zingende geloovigen den stoet zullen volgen. Laat Zondag 10 Juni 1928 ons weer eens mooi pro cessieweer bezorgen. Euphonia. Nadat de harmonie van het Kon Muziekgezelschap Euphonia Zondag a.s. de Sacramentsprocessie zal hebben meegemaakt, gaat het corps nog deel nemen aan het groote festival teGin- neken, terwijl daarenboven aldaar op uitnoodiging nog een avondconcert zal worden gegeven. Een drukke dag voor de jongens. Bioscoop Patronaat. Heden vernamen wij uit de aller beste bron, dat gedurende de a.s. cermisdagen in de groote patronaat zaal bioscoopvoorstellingen zullen wor den gegeven. W. DONKER Pzn. ngenaaid slechts I 1,50, n prachtband slechts f 2,50. Uitsluitend verkrijgbaar WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N T1ELEN. GEMENGD NIEUWS. Een schokkend tooneel heeft zich gisterenavond op de Griinstras- sebrücke in de buurt van de Spitel- markt te Berlijn afgespeeld, 'n Vrouw van ongeveer 30 jaar met 2 kleine kinderen op den arm betrad de brug, begaf zich naar de leuning en wierp voordat iemand het kon verhinderen beide kinderen in het water. Toen wilde zij de kinderen zelf naspringen doch werd hierin door toeschietende voorbijgangers verhinderd. Het bleek dat de vrouw gestoord was in haar denkvermogen. Haar man was den laatsten tijd herhaaldelijk zonder werk, zoodat in het gezin, dat met tal van kinderen gezegend is, zich gebrek deed voelen. Reeds eenigen tijd geleden had de vrouw gezegd, dat er iets zou gebeu ren. De kinderen werden door matrozen uit 't water gehaald. Zij waren reeds bewusteloos, doch konden weder worden bijgebracht en bleken geen verder letsel te hebben opgedaan. De menigte was zoo verontwaardigd, dat zij de vrouw wilde lynchen. De politie wist haar echter te ontzetten. De vrouw is naar de inrichting voor zenuwpatiënten van de Charité over- gebracht. In den tunnel bij Emmerich is gistefen de hootdconducteur van een goederentrein gevallen. De ongeluk kige die in zijn val een arm en een been had georoken kwam tusschen de rails te liggen, waar drie treinen over hem heen gereden waren voor men hem eindelij* vond. Door onbe weeglijk te blijven Uggen was de man aan den dood ontsnapt. Gisteravond is de 14 jarige loopjongen H. de Jonge aan den Verlengden Heereweg te Groningen bij het afspringen van een vrachtauto door dien overreden en gedood. Gisterennamiddag is het 7-jarig meisje A. M. A. R.,inde Woenselsche straat te Eindhoven door een vracht auto aangereden en gedood. Het kind kwam al spelende plotseling voorden wagen, zoodat den chauffeur, W. Th. utt Roosendaal, te Eindhoven bij Philipswoningbouw werkzaam, geen schuld treft. Naar Wolff uit Moskou meldt* zijn de vliegers, die de Italia zullen helpen opsporen per watervliegtuig naar Archangel vertrokken. Het vlieg tuig zal van Nova Zembla naar een bepaald punt op Frans Jozefland vlie gen en van daar in een omtrek van 150 K.M. straal naar de Italia zoeken. Een ander bericht van andere zijde meldt, dat Rusland de drie ijsbrekers, waarvan al eerder sprake was, alle drie naar Frans Jozefland zal zenden en dat elke ijsbreker een watervlieg tuig mee aan boord zal nemen. Het Algemeen Handelsblad, dat zich, naar aanleiding van het bericht van de vereeniging voor internationaal radio-amateurisme ook tot den heer Blancquaert te Lokeren had gewend, ontving van dezen een telegram, waai- in hij mededeelt, dat hij Maandag te 17 uur 10 G M.T. (Greenwich Mean Time) het noodsein „S.O.S. Italia" heeft opgevangen. De heer Blancquaert antwoordde hierop met een radiogram, dat hij uitzond op een golflengte van 46 meter. Hij vroeg naar de ligging van het luchtschip. Zijn radiogram werd door de „Italia" beantwoord, maar de uitzending op een snelle vonkgolf was zeer slecht. Hij kon slechts de woorden opvangen morts reste sauf demandez secours." De „Italia" gaf geen ligging op en herhaalde alleen het noodsein „S.O.S." Uit deze inlichtingen blijkt dus, zoo teekent het Handelsblad hierbij aan, dat de onderstelling van dèn secreta- ris derNederlandsche Vereeniging voor Internationaal Radio-amateurisme juist was. Men mag thans inderdaad aan nemen, dat de „Italia" een uitzending van den Belgischen amateur heeft opgevangen en daarop geantwoord heeft met een aan hem geadresseerd noodsein, dat ook ie Huizum is ge hoord. Bij het passeeren van den stoom tram sloeg naDy de Hut onder Vlijmen net paard van den landoouwer van Engelen op hol. by Vlijmen wist zyn zoon hei dier tot suistand te brengen doch ontdekte toen dat zijn vaaer niet meer op de kar zat. Hij oleek er ie zyn atgcvallen en was in de Hut bewusteloos binnengedragen waar de dokter constateerde, dat ny een lichte hersenschudding had Oekomen en den schouder utt elkaar was gevallen. Z'n toestand is zorgwekkend. - Te Jaoeek is een auto, welke werd Destuuro door den heer J. C. waarin zich een zestal passagiers bevond, in een sloot gereden, by het passeeren van een autobus, doordat deze laatste plotseling naar links uithaalde. Op een na liepen alle inzittenden min ot meer ernstige doch geen levensgevaarlijke verwondingen op. Woensdag is bij het station Mergellia een ernstig spoorwegongeluk gebeurd. Spoedig na het vertrek uit net station ontdekte de machinist, dat de trein door verkeerden wisselstand op dood spoor liep. Hij remde doch kon niet meer beletten, dat de trein tegen den muur aan het einde van 't doode spoor reed. De locomotief werd vernield en verscheidene wagons ern stig beschadigd. Bij het afzenden van het bericht waren er al 19 ernstig gewonden uit den wrakhoop gehaald. Woensdag is 't dorpje Bielny bij Grodno volkomen uitgebrand. In het geheel werden 22 boerderijen in de ,asch gelegd, zonder dat leis van den inboedel gered kon worden. De oor zaak van den brand is vermoedelijk brandstichting, in de vlammen zyn twee kinderen om het leven gekomen. Daar de brandweer van Grodno een traject van 23 K.M. moest afleggen arriveerde zij eerst ter plaatse toen alles reeds in den asch was gelegd. De rechtbank te den Haag deed heden uitspraak in de zaak tegen mr. L. P. Denekamp, gewezen directeui der nu in staat van faillisement ver kcerende Discontobank voor Crediet instellingen. Hem was ten laste gelegd, twee miltioen gulden aan den boedel der bank onttrokken te hebben dooi met medewerking der voornaamste commissarissen, balomon Liebermann die aan de bank f. 2169.492,72' a schuldig was, van die verbintenis te ontslaan en zichzelf als nieuwen schuldenaar in diens plaats te stellen terwijl hij niet meer dan hoogstens f 150.000 bezat. De rechtbank sprak verdachte vrij daar het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd is. 't O. M. had, gelijk men weet tegen verdachte een jaar gevangenisstraf geëischt. Gistermiddag te ongeveer vier uur heeft in een dok van „de Nieuwe Waterweg" te Schiedam een doodelijk ongeval plaats gehad. Aldaar waren eenige arbeiders bezig met het neer laten van stukken oud ijzer uit het ongeveer 10 M. hooge schip „Clan Keith". Op den vloer van het dok bevond zich de 27 jarige W. Thië, wonende Brandpad te Schiedam die de stukken ijzer, welke met een touw waaraan een haak werden neergelaten losmaakte. Toen zich dit reeds eenige malen herhaald had, brak plotseling de haak, waardoor een daarin hangen de 17'/j K G. zware ijzeren plaat van 10 M. hoogte op het hoofd van Thië terecht kwam. De ongelukkige liep een schedelfractuur op en overleed bijna onmiddellijk. Fusie Chrysler Dodge. Uit New-York wordt gemeld Het bestuur der Chrysler Corp. heeft besloten alle bezittingen der Dodge Bros. over te nemen waardoor twee der grootste autoproducenten der Ver. Staten samengebracht worden. Smith, een onderwijzer uit Cal cutta, was met de twee zusurs Stand more op een plaats ver buiten die stad in zee aan het zwemmen, toen een haai hem aanviel. Zijn arm werd bij den elleboog afgebeten en ook aan borst en dijen werd hij vreeslijk toegetakeld. Ten slotte lukte het hem den haai eenige oogenblikken te verjagen, die hierop een van de meisjes aanviel. Ondanks zijn ernstige wonden kwam Smith haar te hulp en wist met haar in ondiep water te komen. Beiden bereikten het strand, terwijl het bloed langs hun lijf stroom de. De andere zwemster bleef onge deerd. Te Simpelveld kwam gisteren 't 4-jarig dochtertje van S. bij 't spelen in botsing met het spatbord van een autobus. De kleine werd naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht maar overleed tijdens het vervoer. Gistermiddag 12 uur is de auto van den melkhandelaar M. Beuse te Purmerend, door het springen van 'n band, in het Noordhollandsch Kanaal geraakt. De chauffeur Nat geheeten' kon door de positie van den auto het portier niet openen en toen hij op 't droge was gebracht bleek hij reeds overleden te zijn. Hij was 2i jaar oud en ongehuwd. Eergisteravond fietste C. R. van de helling bij het Oude Wachthuis te Simonshaven. Uit het dorp naderde een vrachtauto, waarvan R. vermoed de, dat hij dezelfde helling zou op rijden. Hij veranderde echter van richting, waardoor een botsing onver- mijdelijkewas. De wielrijder werd gegrepen en over den auto geslingerd, waarna hij op een houten beschoei ing terecht kwam Bovenlip en onder kaak werden ernstig gewond. Het rijwiel werd totaal vernield. Gisteravond is de 9 jarige S. d. V. uit de Bingleystraat te Rotterdam in die straat door een auto over haar borst gereden. Met een gebroken borstbeen en verschillende gebroken ribben is zij in zorgelljken toestand per auto van den G.G D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd. De vierde kamer der rechtbank te Amsteidam heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van den Itallaan- schen beeldjesmaker, die op 23 Jan. zijn gewezen verloofde op het Konings plein door twee revolverschoten doo delijk verwondde. Het O. M. had bij de behandeling op 24 Mei j.l. tegen verdachte zes jaar gevraagd wegens moord. De rechtbank veroordeelde den 24 jarigen Dominico Nardi, ter zake van moord, overeenkomstig den eisch tot zes jaar gevangenisstraf. General Motors Continental te Antwerpen melden ons het bezoek van den heer Grant, Vioe-president der Chevrolet Motor Company, die van zijn vacantie gebruik maakt om den dealers van General Motors in Europa een en ander van de door hem in Amerika opgedane ervaringen bij te brengen. Een groot aantal Chevrolet-dealers uit Holland en België en hoogere employés, benevens de Directie van General Motors Continental hadden het voorrecht mei Mr Grant aan een geanimeerde lunch aan te zitten. Na afloop, hield de heer Grant een zeer geestige en kernachtige redevoering, welke blijkens het applaus, dat hem ten deel viel, zeer in den smaak viel van zijn toehoorders. Waar General Motors in de eerste en voornaamste plaats haar aandacht wijdt aan het behartigen der belangen van de afnemers harer producten en dit doel tracht na te streven niet alleen door het invoeren van steeds verbe terde werkwijzen, maar bovendien door het aan de markt brengen van een steeds beter product tegen steeds lageren prijs, is het begrijpelijk, dat zij evenzeer als de dealers zelf, veel waarde hecht aan een goede service door dat deel van haar organisatie, dat direct met het publiek in aanra king komt. De heer Grant behandelde voor de aanwezige dealers puntsgewijze de volgende onderwerpenOrganisatie, Administratie en Boekhouding hunner zaak; Verkoopsmethoden, onkosten en netto-winst; „servico" aan de klan ten en ten slotte een zeer actueel onderwerp „Tweedehands-wagens". Mr. Grant memoreerde nog even, dat het niet zijn bedoeling was, dat de Chevrolet-dealers, tot wie hij meer in het bijzonder het woord richtte, zijn raadgevingen al te letterlijk zou den ter harte nemen, doch slechts meende hij te moeten mededeelen, waaraan, volgens hem, de dealers in de Vereenigde Staten hun succes te danken hebben. De lezing werd toegelicht met zeer interessante en bovenal begrijpelijke graphische voorstellingen. tabletten Onze agent voor Kaatsheuvel c.a. is SCHOOLSTRAAT Geef haar uwe DRUKWERK- ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N T1ELEN. ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft VOOR DE DOOR

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7