mo ownliiii- SCHOEN- El LEOERIIDUSIRI GEDENKBOEK J.l. Zaterdag 9 dezer speelde de biljartvereniging „V.BC." gevestigd bij den heer Treffers alhier een vriendschappelijken wedstrijd tegen baar zusterver. .Volhouden" uitSprang De uitslag was als volgt: V.B.C. Volhouden A. Treffers 91 Stokkermans 100 A. de Jong 100 J. Krol 79 0. Puilens 100 H. Mayers 67 j. Treffers 100 A. Hoffman 47 D. v. Oversteeg 100 G. v. Ammelrooy55 W. Treffers 95 J. v. Ham 100 zoodat de Vrijhoevensche club met 138 punten dezen wedstrijd won. WASPIK. Onze dorpsgenoot de weleerwaarde heer P. de Glas. die op Zaterdag 2 Juni 1.1. de H. Priester wijding ontving, hoopt op a.s. Zondag 17 Juni zijne eerste H. Mis in de pa rochiekerk op te dragen. De feestpre- dicatie zal worden gehouden door den ZeerEerwaarden heer pastoor alhier. Door Burgemeester en Wethou ders is aan Th. van Schijndel verlof verleend tot den verkoop van alco holhoudenden drank, anderen dan sterken drank in het perceel wijk E Nr 29. Bij den heer A. v. D. werd een geval van besmettelijke ziekte.Dyph- teritus" geconstateerd, bij zijn 4 jarig dochtertje. Op iast van Dr. K. werd het kind naar het R K. Gasthuis te Raamsdonksveer vervoerd, alwaar het is overleden. MADE. Heden n.m. ongeveer 3 uur brak brand uit in de kleine boerderij van den landbouwerA.de Laat alhier. De schuur en behuizing die met riet gedekt waren, brandden tot de grond ioe af. De brandspuit van Made was spoedig ter plaatse en had veel moeite om het belendend perceel van den heer Simons te behouden. Oorzaak onbekend. De vrouw van P. H. alhier be zig zijnde met het afgieten van een pot aardappelen, voor het middagmaal kreeg den inhoud kokend water gecleelielijk over haar arm en hand en bekwam daardoor zulke bsand- wonden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. In een der afgeloopen nachten heeft vermoedelijk een hond. bij den landbouwer C. L te Oost-eind alhier een 20-tal kippen doodgebeten. Voor den eigenaar een leelijk schadepostje. Aangezien de R.K. Kerk alhier (e klein wordt ligt het in het voor nemen van den Z Eerw. heer pastoor, om des Zondags een afzonderlijke Kindermis in te stellen. Op 6 |uni herdacht onze dorps genoot de Eerw. pater J. dejong't feit dat hij voor 25 jaar deH priesterwijding mocht ontvangen. Als missionaris is hij ruim 20 jaar in China werk zaam geweest en vertoeft thans hier te lande. Ten overstaan van Notaris Har tong van Arck werden gisteravond 6uur in het café van A. Rovers, twee burgerwoonhuizen gelegen op het boveneind alhier, eigenaar de heer Th. Rovers, bij toeslag geveild. Per ceel I bewoond door den eigenaar werd verkocht voor f 3000 en opge houden; 't He perceel bewoond door de Wed. Segeren voor f 1420 gekocht door den heer C. van Groezen. EETHEN. De Raad dezer gemeente komt hedenmiddag 4 uur bijeen. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De Pinkster-collecte voor de Zen ding onder Heidenen en Mohaineda- nen bedroeg in de Ger. Kerk te Sprang f 65,44. SPORT. Vanaf HEDENAVOND 7 UUR ls aan ons bureau het geheele verloop te volgen van den voetbalwedstrijd Argentinië- Uruguay. R.W.B. De 2e ronden van de jubileumwed strijden werden niet door goed weer begunstigd waardoor enkele keeren gestaakt moest worden, de belang stelling was echter bevredigend. Er is met veel animo gespeeld de wedstrijden hebben onder leiding van scheidsrechter F. Slaats een goed ver loop gehad. Quick 2-PSV Patronaat is een aardige ontmoeting geweest welke door de Qiick—reserves met 3—0 gewon nen werd. De 2e wedstrijd WSC2—HEC2 was een spannende strijd, vooral de kee per van WSC weerde zich geducht en liet niets door, de uitstekend spelende voorhoede van WSC zorg de voor 3 doelpunten, ondanks het harde werken van HEC gelukte het hun niet een goaltje te maken, zoo dat WSC met 3-0 won, HEC had echter wel een tegenpunt ver diend. De finale WSC2—Quick 2 bracht 2 gelijkmatige ploegen in het veld. De doelpunten bleken duur te zijn, er moest zelfs verlengd worden, waarna WSC de eerste goal maakte en met l 0 won en hiermede|den lsten prijs (beker) behaalde, terwijl Quick den 2en prijs een lauwertak zal ontvangen. Het is opvallend dat Quick in de beide reeds gespeelde ronden niet erg fortuinlijk is geweest, terwijl WSC waarschijnlijk weer met den grooisten buit gaat slrijken, doch dit zal 24 Juni met de laatste ronde nog moeten blijken. Roodbroeken—G. L. T. Gasfabriek Tilburg.) Voor de laatste maal toog de Roodbroeken—combinatie voor het spelen van de finale naar het kamp van A. P. D. De loting, en de resul taten van voorgaande wedstrijden brachten hen tegen G. L. T. Aanstonds na den aftrap, die onder aardig wat regen plaats vond, nam G.LT. de leiding. Maar achterstand kenmerkt de Roodbroeken. Binnen enkele minuten is de stand gelijk. Nu zij voortdurend de meerderen zijn kan een voorsprong niet uitblijven, die tenslotte wordt vergroot tot 3—1. In dezen stand komt geen verandering meer. De A P.D. menschen blijken, na afloop, de kunst van gulle gastheeren zijn wel te verstaan, in de feestelijk versierde cantine, werden de winnaars der verschillende prijzen verwacht. De 3e prijs der 8, was voor de Rood broeken weggelegd. Buitengewone sportvriendschsp heb ben de Roodbroeken dien avond in en buiten de cantine mogen ondervinden. Enkele aardige ontmoetingen staan nu voor de volgende weken op het program. A P.D. zeif met zijn sterkste com binatie, en de Gras3choppers, meto a. Fr. Leijnen. Melis en v. d. Poel, zegden een wedstrijd toe. Hierop zal t. z. t. nader worden teruggekomen. JULIANA. Zondag j.l. werd de wedstrijd Leijtens Elftal—Juliana Elftal gespeeld en hebben beide elftallen een goed spel laren zien. Direct na aftrap is het Leijtens-Elftal in de meerderheid en weet spoedig te doelpunten, terwijl even later de voorsprong wordt vergroot. Dit zet de Juiianaspelers tot harder werken aan en zien zij dit beloond door de partijen op gelijken voet te brengen, waarmede de rust komt. Na rust wordt door beide partijen weer hard gewerkt en het Leijtens- Elftal neemt de leiding, terwijl de juliana-voorhoede na eenigen tijd den stand op 5 3 brengt. Nu komt de Leijtens ploeg weer gevaarlijk opzetten en verkleint den achterstand. Hoe ook nog gewerkt word de gelijkmaker blijft uit en met een 5—4 overwinning voor het Juliana Elftal komt het einde van dezen geanimeerden wedstrijd. Ingezonden. Waalwijk, 6 Juni. Mijnheer de Redacteur gelieve onder staande regelen in uw blad op te nemen bij voorbaat mijn dank. Aan den verslaggever der V. V. P. S. V. (v.m. Baardwijk Af. Naar aanleiding van uw verslag over den wedstrijd Juliana—P.S V. te Aal burg op de serie kan ik als voetbal liefhebber niet nalaten eenige opmer kingen te maken. U begint dat de scheidsrechter herhaaldelijk onjuiste beslissingen nam, 't welk in het geheel niet waar is, hij was geheel onpartijdig. Vervolgens schrijft U dat P.S.V. on mogelijk kon winnen door toedoen van den scheidsrechter en enkele Juliana-iui die unfair speelden, maar P.S.V. was veel ruwer en woester dan de Geel Zwarte jongens. En vervol gens mag een scheidsrechter fluiten voor een aangeschoten handsbal wan neer men den arm strak houdt? Ten laatste dat bij goede leiding en fair spel decljfers andersom waren geweest; als juliana voor de rust zoo had ge speeld als na de rust dan had de uitslag er wel anders uitgezien. Ook luliana kan zeer goed over zich zelve voldaan zijn. jullana-Ieden wees op uw hoede en blijft standvastig, Iaat U niet overhalen en strijdt voor de eer van Baardwijk opdat de prijzenkast nog voller wordt met Bekers en gij kunt zingen .Wij hebben den Beker „Dat weten wij zeker." EEN JULIANA LID. (Op verzoek vojdoen wij alsnog aan het verlangen van inzender door dit stukje op te nemen. Een passage hebben wij gemeend te moeten schrappen. Red DRUNEN. Zondag speelde onze Voetbaivereen. „Sporters" tegen.Dosko" ult'sBosch een wedstrijd die door de onzen ge wonnen werd met eindstand 3—2. Er was voor dezen fraaien wedstrijd vrij veel belangstelling van de zijde van het publiek. HEUSDEN. De vriendschappelijke match van Zondag tusschen Juliana en DVO uit Haarsteeg eindigde met een 1 0 overwinning voor de laatste club. Hondensport. De pointer teef Lady Immerath N.H.S. B. No. 10028 Ger. 53982 die in 1927 op de tentoonst. te Crefeld een len pr. behaalde met praedicaat.U en in '28 te 's Bosch 'n len pr. metprae- dicaat Z. G is aangekocht door den heer W. Eibers, Voorziiter der Kyno logen-vereeniging „Waalwijk en Om streken." Duivensport. Zondag 10 Juni hield de Concours- bond te Waalwijk een wedvlucht van uit Fontainebleau. De prijzen werden behaald als volgt j. Allessie 1 16, L. Heljmans2 15- 17, J. Kipping 3—25, Joh. Verhagen 4, A van Eijck 5-25, Th. v. d. Geld 6, Lamb, Verhoeven 7, P. Schoemans 8-23-28, Adr. Goedhart 9, Th. Bakkers 10 12, Alb. van Eeten 11, Adr. Siokwielder 13 (eerste overduif) J C. Muskens 14, A. Nleuwenhuljzen 18-^4, S. Klijberg 19, H. Mulders 20—29 J. van Beek 21, W. v. Mulle- kom 22, A. v. d. Houdt 27. Eerste constatecring 12—12—53 Laatste 12—4430 In concours 114 duiven. Los 8 uur 10. Vermist aan huis H 1—26—99437 K. Broumels. NIEUWKUIJK. Zondag j.l hield de postduiven- vereeniging .G W." een wedvlucht vanuit Zwolle De prijzen werden als volgt be haaldH. Kievits 1. 2. 3 4. 8. Th. van der Geld 5 6. 7. 9, 10. A. Coo- len 11. 12. 13. 14 15. Ie Koningspoule H. Kievits, 2e Koningspoule H. Klevtrs. Eerstget. H. Kievits. KORFBAL. Jaarvergadering W.E.K. op Maandag 11 Jnni\ 1928 in Hotel „De Twee Kolommenn.m. half acht) Tn de achterzaal van Ketel De Twee Kolommen had heden de 1ste jaarver gadering plaats der Waalwijksche Eerste Korfbalclub. Acht uur opende de lieer Cor Trimbach, voorz. met een welgekozen woord van welkom de ver gadering en dankte allen voor hun trouwe opkomst. Twee leden waren niet aanwezig wegens uitstedigheid. De Voorz. zet het doel der verg. uiteen en geeft aan den Secr. 't woord door het voorlezen der notulen dei- vorige vergaderingen en het jaarver slag, hetwelk keurig verzorgd was. Volgens reglement treedt 't bestuur elk jaar af, doch werd bij stemming als volgt herkozen de heer Cor Trim bach, voorz.mej. M. Verster, vice voor.de heer L. Pompe, secr.de heer T. van Deijl, penningm. en de heer W. de Teuling, comm. Door deze stemming kwamen twee nieuwe be stuursleden, n.l. de heer van Deijl en mej. Verster. Elk bestuurslid dankte dan ook voor het in haar of hem gestelde vertrouwen en de Voorz. vroeg dan aller medewei' king met het bestuur, om de vereeni ging tot groei en bloei te doen -opwer ken. Er werd nog 'n extra hulde gebracht aan den Voorzitter voor zijn onver moeiden arbeid, tevens aan de vice voorz. mej. L. Trimbach, die zich nu als bestuurslid niet meer beschikbaar stelde wegens te vele drukke omstan digheden. Ook de heer L. Pompe werd gehuldigd voor zijn zware taak, waar van hij zich met zoo'n groote activiteit had gekweten. De vergadering had een zeer aange naam verloop en werd na afloop aan gevuld door pianospel en zang, wat allen weldra tot de grootste tevreden lieid stemde. Jammer genoeg, dat deze jeugdige vereeniging vaak door finantieele moei lijkhedèn geplaagd wordt, hetwelk ook grooteiuleels is toe te schrijven aan 't kleine ledental. Is korfballen dan geen aantrekke lijke sport? Waarom dan zoo weinig leden, vooral DAMES? Was het eerste jaar een succes voor W.E.K., het twee de jaar zal het wel overtreffen, want zij hoopt dan ook op de goedgeefsch heid van begunstigers en donateurs opdat zij tenminste door dezen steun zal kunen groeien en bloeien. W.E.K. ziet graag terug op het af geloopen jaar, daar dit een gezellig karakter droeg, en naast het spel ook menig gezellig avondje georganiseerd werd. Wat zal thans het komende jaar brengen De wensch van alle W.E.K.-ers is de gestadige bloei der vereeniging en eens i de trots van Waalwijk. Korfbalvereeniging NEO Sprang. Zaterdag 9 Juni speelde onze korf balvereeniging „NEO" een competitie wedstrijd tegen de vereeniging „Phi- ips", in het Sportpark te Eindhoven. Beide twaaltallen stellen zich vol- edig op. De uitworp is voor „Philips" en direct gaan ze in snel tempo op den ^EO korf af, een schot volgt en reeds in de eerste minuut nemen ze.de leiding (1 0). De supporters op de tribune denken reeds aan eendébacle van NEO doch de spelers zeiven niet. Zij werpen zich met enthousiasme in den strijd en keer op keer zien wij den bal op den rand van den Phi ips"korf of rakelings overgaan. In tusschen staan de „Phiiips"menschen ook niet stil, maar spelen een tech nisch zeer hoogstaand spel. De bal gaat telkens vlug van doel tot doel. De Philips—aanval tracht doorsnel samenspel onze verdediging te over rompelen, doch deze is weer in prima conditie en breekt telkens de gevaar lijke Philips—aanvallen. Tot de rust blijft het een aantrekkelijken gelijkop- gaande strijd. Rust 1—0 voor Phi. lips. Na de thee begint NEO met het offensief en het duurt dan ook niet lang of één onzer dames maakt gelijk 1—1. Doch niet lang blijft de stand gelijk, want als de Philips—aanval een paar maal den NEO-korf heeft genaderd, geeft één der aanvalspelers Philips met een mooi schot wederom üe leiding 21), direct gevolgd door het derde doelpunt 3 1. Na de vakverwlsseling krijgen wij weer een gelijk opgaand spel te zien, met Philips lets in de meerderheid. Zij weten dan ook met een goed schot den voorsprong te vergrooten -1. NEO geeft den moed niet op en speelt fanatiek verder en weder om is het eeu dame, die den achter stand verkleint 4—2. Met dezen stand komt het einde en heeft Philips ver diend gewonnen. Voor rust weid aan beide zijden het beste gespeeld. Waren alle NEO—spelers in goeden vorm geweest, dan had NEO wel een gelijk spel kunnen bereiken. Het is niettemin een goede prestatie van NEO om van een dergelijk twaalfta niet zoo'n gering verschil te verliezen. Olympisch Voetbal-tournooi De groote eindstrijd is daarUruguay Argentinië! Niet minder dan tweehon derdduizend voetballiefhebbers zijn te leurgesteld De kaarten zijn reeds vele dagen te voren uitverkocht of toegewe zen. Amsterdam staat weer in het tee ken van een grootsch gebeuren. Inden spelersauto .van de Nederland sche Olympische Voetballers, die door het N.V.B.-bestuur zijn uitgenoodigd den eindstrijd bij te wonen, tuf ik naar 't stadion. Een frissche regenbui maakt even een sfeer van onbehagelijkheid maar dan komt een helder zonnetje het veld beschijnen. Om 4 uur is het Sta dion tot in alle hoeken gevuld en buiten bewegen zich tienduizenden buiten-leden Argentinië doet z'n joyeuze entree brengt z'n groet voor beide triounes en wordt dan gevolgd door de Urugueezen die op dezelfde wijze hun sportgroet demonstreeren. Beide ploegen worden hartelijk door het meerendeels-neutrale publiek toegejuicht. Z. K. li. Prins Hen drik wordt met het Wilhelmus begroet Dart verschijnt Joop Mutters met zijne grensrechters en het spel neemt een aanvang. Wat 'n voetbalWat 'n tech niek Wat 'n balcontrole Wat 'n fraai positiespel! Twee technisch-onderlegde ploegen van voelbalkunstenaars gewik keld in een Titanenslrijd om het wereld kampioenschap Uruguay neemt de leiding eerst na de rust maakt Argentinië gelijk. We gaan weer een half uur verlengen, doch 't blijft 1 1, dank zij vooral het onge iooflijke spel der beide doelverdedigers Het N.OC. lacht, want het millioentje voetbalguldens komt nu stellig vol Woensdagavond eene reprise van dezen schitterenden wedstrijd W. DONKER Pzn. ingenaaid slechts f 1,50 in prachtband slechts f 2,50 Uitsluitend verkrijgbaar WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N T1ELEN. GEMENGD NIEUWS. Gisternacht om 2 uur 20 is de D-treln, die van Triest vla München —Frankfort met eindbestemming naar Nederland gaat, kort na het passeeren van het station Stegelsdotl (bij Neu renberg) ontspoord. De locomotief, d e in de daar lig gende bocht uit de rails sprong, sleurde zeven wagons met zich mede stortte den 3 M. hoogen spoordijk af en kwatp door omslaan met den kop n de richting van de ontspoorde en tl elkaar geschoven wagons derde las te iiggen, zoodat de ontsnappen de heete stoom het aantal slachtoffers aanmerkelijk heeft vermeerderd. De vernielde wagons zijn alle derde klasse, de laatste drie wagons van den trein, eerste en tweede klas, zijn vrijwel onbeschadigd gebleven. Na het ongeval, dat door de groote vaart van den trein, 80 K.M.. zoo groote afmetingen heeft aangenomen was snel hulp aanwezig. Uit Neuren- )erg en Führt werden aanstonds hulp- treinen gezonden en uit de. omliggen de dorpen kwamen brandweer, gen darmerie en politie aan het reddings werk deelnemen. De redding ging echter uiterst moeilijk, daar de vernielde wagons één groote wrakhoop waren en eenige gewonden zoo beklemd zaten, dat men ze pas na eenige uren kon bevrijden. Van de 22 dooden zijn op 4 na allen geïdentificeerd. Er zijn geen Nederlanders onder. De voorloopige ijst welke dc Duitsche bladen geven bevat onder de dooden alleen namen van Duitschers en van één Hongaar. Zaterdag kwam de 30 jarige V. VI. met zijn vrouw uit de stad terug naar zijn in de Delfshavensche Scbte te Rotterdam liggend woonschip, toen zijluit een van de andere woon schepen de stem hoorden van hun kostganger. Zij gingen bij hun buren binnen en daar bleek men vroolijk te zijn bij een glaasje wijn. M. en zijn vrouw schoven bij en de vroolijkheid werd grooler, totdat bij het weggaan de vrouw van M. den wijn, waarop hun kostganger bleek te tracteeren, mee wilde nemen. Over deze maniet van optreden ontstond twist en weidia was er een algemcene vechtparlij ontstaan in het woonschip, waarbij de kostganger J. T. een groote wond In den rug kreeg. De gastheer J S. kreeg een wond aan de rechteiwang en zijn vrouw werd aan haar onder lip gewond. De 30 jarige V. M. had zich geweerd, omdat hij kwaad ge worden was omdat men zijn vrouw de flesch wijn wilde ontrukken. Nadat de gewonden per auto van den G.G D. naar het Ziekenhuis aan den Coolsin- gel waren gebracht, waar zij verbon den zijn zijn zijgweer naar hun schip terruggekeerd. V. M. is in bewaring gesteld. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op den Lagen Rijndijk te Leiden een ernstige vechtparlij plaatsgehad. Er bevindt zich daar 'n café, waarin zich op het verplichte sluitingsuur, te 12 uur 's nachts nog vijf bezoekers bevonden, die eeniger- mate onder invloed van sterken drank verkeerden. Hun was aangezegd, dat zij dienden te vertrekken en de her bergier had reeds een van de deuren gesloten. Drie feestgangers uit het nabij gelegen dotp Koudekerk wilden toen nog toegang tot het café hebben, wat echter geweigerd werd, ondanks de herhaalde pogingen van de Koudeker- kers om nog binnen te komen. Dezen bleven net zoo lang voor het caié totdat de Leidenaars stam gasten naar buiten kwamen; onder hen bevond zich ook een vrouw. 't Is nog niet uitgemaakt waardoor de twee gezelschappen ruzie hebben gekregen, maar zeker is, dat zich direct een formeele kloppartij tusschen de Leidenaars en de Koudekerkers ontwikkelde, waarbij de 22-jarige P. van D. uit Koudekerk dusdanig met een hard voorwerp op het hoofd werd geslagen, dat hij 'n schedelfrac tuur kreeg en ook overigens zeer ernstig werd gewond. In zorgwekken- den toestand is hij naar 'i Academisch Ziekenhuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Het heele gezelschap is naar het politiebureau geleid, en de politie heeft den geheelen Zondag een diep gaand onderzoek ingesteld. In arrest zijn ten slotte gesteld de 32 jarige J. S. en de 30 jarige v. d. B die ervan verdacht worden uit het Leidsche gezelschap den Koudekerkenaar het ernstigst mishandeld te hebben. Doos 30-60-90 ct Tube 8Oei Geneest en Verfraait de Huid Bij Apoth.en Drogisten. VOOR DE DOOR [\HO-ve#r :/Aw GEMEZIMG /-V" OOO* V

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 3