fA Oei aanpezei adres 1 niöfliiM mm ra MAIM 5fS!» Pakpapier. te Waalwijk. wstillend SPORT. W. v. Dommelen, INRICHTING VOOR DE VERVAARDIGING VAN UW NIEUWE FIETS NEDERLANDSCHE KROON RIJWIELEN vleeschkeuringsbedrijf over 1927 en 1928. (Verslag volgend nummer.) In de vergadering van de Heus- densche Hengelsporlvereeniging zijn de statuten eenigszins gewijzigd. Voorts kunnen in de toekomst inge zetenen der omliggende plaatsen Wijk, Oud Heusden, Herpt cn Heesbeen als lid worden toegelaten. Zekere N. uit Aalburg werd door een stuk ijzer zoo gewond, dat hij zich moest stellen onder behandeling van Dr. van Gulik en zijn opneming In het Prot. Ziekenhuis noodzakelijk was. Bij H. v. Helden kwam een oost- duif aanvliegen, gemerkt 27 6060699 Beige. Voor 't aanstaande Festival op 29 Juni zijn door particulieren reeds 16 medailles beschikbaar gesteld. iets-positiefs-te-weten, voor 't personeel, waarvan er zijn die reeds tientallen ja ren aan de school verbonden zijn, een onaangename is, zal ook iedereen moe ten toegeven. Zoo intusschen de autori teiten niet mogen of kunnen spreken, zal de fantaisie der spraakmakende ge meente en tevens de spanning onder 't personeel nog wel eenigen tijd duren. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 12 Juni 1928. H. Sacramentsprocessie. Ook Zondag j.l. nu voor 't der de jaar achtereen kon de H. Sacra mentsprocessie, om het ongunstige weer, op het kerkhof niet doorgaan, of schoon alles daarvoor in gereedheid was gebracht. Na het Lof maakten de Harmonieën evenwel toch hunne op wachting bij de Pastorie. Pastoor Völ- ker dankte de Harmonieën in hartelij ke woorden voor den door hen betoon den goeden wil. Hij complimenteerde Apollo" met 't schitterend succes in Tilburg behaald en sprak de hoop uit „Euphonia" zoo spoedig mogelijk met dezelfde lauweren gekroond moge worden. Bioscoop Patronaat. Berichtten we vorige week, dat in de groote patronaatszaal tijdens de ker misdagen bioscoopvoorstellingen zou den gehouden worden, thans moeten wc melden, dat Zaterdag dit plan ge wijzigd is en de voorstellingen niet zul len doorgaan. Concessie-aanvrage. Het bestuur van K. B. kreeg heden van den gemachtigde der Cito Mij., Mr. Tonnaer uit 's Bosch, bericht, dat door hem voor zijne maatschappij bij Ged. Staten van Noord-Brabant een nieuwe concessie is aangevraagd voor het tra ject 's Bosch, Waalwijk, Kaatsheuvel, Tilburg met een ombuiging door Sprang-Capelle. Velen zullen met belangstelling de beslissing van Ged. Staten in deze voor onze streek zoo belangrijke kwestie te gemoet zien. Aangereden. De 10-jarige J. van Nieuwstadt stond Zaterdagnamiddag met de fiets in de Hoofdstraat langs 't trottoir, toen hij door het plotseling zijwaarts uitruk ken van het aantrekkend paard van voerman Th. K., onder den zwaar ge laden zandwagen terecht kwam. De fiets werd geheel verbrijzeld, terwijl een wagenwiel het ventje over de beide beenen reed, die beide ontveld en ge kneusd werden. Vooral 't eene been was danig toegetakeld en 'tzal ver moedelijk nog wel eenige weken duren eer 't ventje weer loopen kan. Euphonia. Zondag a.s. wordt de concertzaal van 't Kon. Muziekgezelschap „Euphonia", die aanmerkelijk vergroot en geheel gerestaureerd is, weder heropend. Het bestuur zal aan die opening een fees telijk en eenigszins officieel cachet ge ven, zoodat zonder twijfel de belang stelling groot zal zijn. Concertzaal „Bel Canto". Zaterdag 23 Juni zal de concertzaal van den heer Jan van Dun officieel ge opend worden. De Zangvereeniging „Bel Canto" geeft bij die gelegenheid haar eerste concert. Apollo-zaal. Door 't afbreken van de autogarage heeft ook de heer Joh. Smits de Apollo- zaal aanmerkelijk verfraaid. Voor de zaal wordt nu een terras gemaakt, dat vooral bij kermis en andere drukke ge legenheden een onmisbare ruimte zal bieden. Bijzondere school. Hardnekkig doen de geruchten de ronde, dat onze groote openbare school met 9 klassen reeds spoedig zal omge zet worden in een R.K. Bijzondere jon gensschool. Officieel is van dit plan nog niets bekend gemaakt, wat niet wil zeggen, dat de geruchten van allen grond ontbloot zijn. Wat de goê-ge- meent er bij fantaseert van den vast- gestelden tijd, het overnemen van de zen of die onderwijzer van 't personeel etc., hiervan is natuurlijk nog niets be kend. De onderhandelingen loopen, voor zoover we met de meeste zeker heid kunnen mcdedeelen, met de paters van O. L. Vrouw Moeder van Barm hartigheid te Tilburg. Vermoedelijk zal reeds binnen korten tijd de officieele beslissing in deze vallen. Dat het pu bliek belangstellend is, is begrijpelijk. Dat de toestand van afwachten-zonder- bietten en Korfbal. De competitiewcusuyd Qutck-WEK welke Zatcrüa&avuna gcapctlü is, wcrU duur onze KuiiüaiCiuD veiüienu verloren. Vooral voor ue rust weiüei slecni ot mei gespeeld door onze WLKlui, die DujKOaar in de mee mug verkeerden, tiet loch wel te win nen. Na de rust werd er flinker aan geplakt, maar loen was het te laai, en nel einde kwarn met 11 U voor Quick. A.s, Zaterdag zal een vriend- acnappciijke match plaats hebOen regen AKC te Aimkerk. GEMENGD NIEUWE. Zaterdagmiddag te vyi uur is de ücuzenweg te tinvcisum in opscnud- ding georaent door 'n moordaanslag. Uc 4d jarige Lamoertus mink wonen de in de Urieiroinmclijcssteeg te Zwolle koopmau van beroep is vijl a zes Weken geleden door zyn vrouw Maria Wesihoft verlaten. Het eentpaaf bezat vijl kinderen waarvan er drie buitenhuis zyu. hen jongetje van 9 jaar en een meisje van clt jaar vertoelden nog tnuis. brink was Zaterdagmiddag met den trein van 14.47 uit Zwolle vertrokken. Ue man had zich verdacht opgesteld. Toen hij z'n vrouw, die boodacnappen ging vernemen zag aankomen, neelt hij naar volgens zyn getuigenis ge vraagd mede te gaan naar Zwolle. Zy neeti daarop botweg geweigerd. Hy schoot haar toen met 'n revol ver in de slaap, waarna zy bewuste loos neerslorre. Hy heeft daarop in bukkende houding nog one schoten op haar gelost, een op liet hootd en twee op net hartroepende„Ik zal je leeren mei een stukadoor te gaan. Daarna ging hy met den revolver in de hand in de ncnung van de spoorbaan, gevolgd door een vrouw die nep: „üiyp den moordenaar". Enkele malen neelt Brink daarop ge roepen .Ja ik heb naar doodgescno- ren", inmiddels was de politie teleio ruscn gewaarschuwd. Up den Nooroerweg gekomen, werd Brink door den agent van pointe. Serling aangehouden, waarna hij zijn revolver, die hij nog steeds in de nand hield overgaf. Met een auto, die een particuliei den agent vrijwillig aanbood, is hij daarop naar 't politiebureau gebracht, waar hij een volledige bekentenis neett afgelegd. Op net politiebureau was hij niet zoo kalm als tijdens en direct na de moord. ür. Wessel kon bij de vrouw slechts den dood consiateeren. Het lijk van de vrouw, die 44 jaar jaar oud was, is naar de algemeene begraafplaats overgebracht. Te Venlo werd gisteravond op den Stratumschen weg de heer P. van Tiel, directeur van de Kath. Kweekschool, op zijn rijwiel dooreen vrachtauto aangereden. De heer van Tiel werd tegen den grond gesmeten en zeer ernstig gewond. Hij is van de laatste H. H Sacramenten voorzien. De toestand van het slachtoffer is bedenkelijk. Gisternamiddag is A. v. Gemert uit Vucht tusschen Schijndel en Veghel door een auto aangereden. Bewusteloos werd hij naar huts ver voerd. Hij moest voorzien worden van de laatste H. H. Sacramenten. Het driejarig dochtertje van K. Hoeksma te Loppersum is door een vrachtauto overreden en gedood. Bij een gisteren in den Eifel gehouden betrouwbaarheidsrit heefi nabij Hillesheim een ernstig auto ongeval plaats gehad. Een auto met journalisten reed bij het inhalen van een motorrijder van den weg en sloeg tegen een boom. Twee der inzittenden, o a. de medewerker van de „Dueren- der Zeitung. werden gedood. De beide andere inzittenden werden ernstig gewond. Te Veghel had de loopjongen V. het ongeluk met zijn rijwiel te vallen. Hij kwam onder een zware voermanskar terecht en zijn arm werd verpletterd. Deze moest later geampu teerd worden. Volgens berichten uit N.-Oost Brazilië stierven meer dan 100 perso nen er den hongerdood ten gevolge van de ernstige droogte. Groote hoeveelheden vee kwamen om. In de stad Sao Joao stierven tal van menschen van honger. Velen zijn uit de streek vertrokken, welke onvei lig wordt gemaakt door banditisme. Naar uit Oxford In den staat Missouri wordt gemeld, Is daar bij 'n spoorwegongeluk een 30 tal personen gewond, o.w. 16 zwaar. Bij verschei dene gewonden vreest men voor het leven. De boerenarbeider J. Wiltjer te Bedum, die dezer dagen door een hollend paard over het land werd gesleurd, is aan de gevolgen overle den. Te Uden, is mej. v. d. T. van een trapje gevallen en zoo ernstig gewond, dat zij aan de gevolgen overleed. MARKTBERICHTEN. Vee en paarden. ROTTERDAM, 12 Juni. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 234 paarden, 11 veulens, 596 magere runde ren, 857 vette runderen, 242 vette kal veren, 794 nuchtere kalveren, 91 gras- kalveren, 103 schapen of lammeren, 126 biggen, 9 hokken of geiten, 24 overloo- pers. Prijzen per 7* K.G.: koeien 35— 40 ct., 4750 ct., 53577s ct., ossen 43 ct., 4748 ct., 50527a ct., stieren 40 ct„ 44 ct., 4748 ct., kalveren 4550 c., 60627a ct., 70—75 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien ƒ200—ƒ420, stieren ƒ110 —600, paarden 200—300, slachtpaar- den 100—140, hitten 125—175, veu lens ƒ75—120, kalfkoeien ƒ210—410, pinken 100—140, vaarzen 160—210, biggen ƒ918, per week ƒ1,50—1.70, overloopers 1836, fok nuchtere kal veren 1625, slacht nuchtere kalve ren 10—14. De aanvoer op de vette markt was niet zoo groot als vorige week, met ge wonen handel en de prijzen waren over het geheel iets hooger. Een enkele beste spoelingkoe ging nog tot 37a ct., terwijl een enkele beste spoelingos nog tot 27a ct. boven noteering ging. Stieren waren wederom flink aange voerd, met tragen handel en in de 2de en 3de kwaliteit een tikje hooger in prijs. Een enkele beste stier ging nog tot 2 cent boven noteering. De aanvoer van vette kalveren was gewoon, met slechten handel, terwijl de prijzen stationair bleven. Een enkel puikbest kalf ging nog tot 21 cent ho ven noteering. Mager vee iets minder aangevoerd, met levendiger handel en de prijzen van vorige week werden nu ook weder bedongen. Jong vee met kleinen aanvoer, heel kalmen handel en ook hier werden de zelfde prijzen besteed van vorige week. Graskalveren zeer weinig ter markt, vandaar geen noteering. Nuchtere fok- en slachtkalveren ruim aangevoerd met. slechten handel. Slachtkalveren in de topprijzen iets minder en fokkalveren een weinig hooger. Werk- en slachtpaarden, hitten en veulens met ruimen aanvoer, tragen handel en dezelfde prijzen, behalve voor den dood, deze prijzen liepen een weinig terug. Biggen met gewonen aanvoer, kal men handel en de oude prijzen. Overloopers wederom gering aange voerd, met eveneens kalmen handel en iets stijvere prijzen. Reeds gedeeltelijk in onze vorige oplage opgenomen.) D. J. H. van Tussenbroek. Dezer dagen vertrok uit onze ge meente de heer D. J. H. van Tussen broek, om zich te vestigen in de ge meente Heemstede. De heer van Tussenbroek trad in het openbaar leven niet zoozeer op den voorgrond, hoewel hem b.v. meermalen een zetel in den gemeenteraad was aan geboden. Niettemin was hij om tal van goede gaven en hoedanigheden, een door alle rangen en gezindten zeer ge ziene persoonlijkheid, die men noode in onze plaats zal missen om tal van redenen. Hij was o.m. voorzitter van den Bui tenpolder van Besoijen, lid der com missie tot wering van schoolverzuim; een twintigtal jaren bestuurslid dei- ver eeniging Waalwijks Belang, aan welks ondernemingen hij ijverig werk zaam was; bestuurslid van het Depar- tement Langstraat van 't Nut van 't Al- j gemeen; lid van 't Comité der Tentoon, j stellingen in 1910 en 1925, bestuurslid van tal van instellingen, vereenigingen enz., zoodat hij voor onze plaats en ha re samenleving groote verdiensten heeft gehad. Wij brengen hem daarvoor besten dank cn hopen dat het hem en z'n gezin in zijne nieuwe woonplaats in elk op zicht naar wensch ga. Concours Hippique. Met belangstelling vernemen wij dat het aantal inschrijvingen in de ver schillende afdeelingen van 't Concours Hippique zeer vlot binnenkomen. We vernamen o.m. van een inschrijving uit Den Haag met vijf paarden, een andere van 5 officieren met 19 paarden; ook in de tuigpaardenklassen zijn tal van mooie deelnamen. Vooral 't Olympisch springnuinmer heeft groote attractie. De belangstelling in den vorm van 't schenken van medailles geeft reden tot groote voldoening. Het wordt een belangrijk concours zooals de N. Rott. Crt. 't terecht noemt. T.BC.-bestrijding. Gisteravond vergaderde de Commis sie tot bestrijding dor T.B.C. Bij de rondvraag werd door een der leden naar voren gebracht de vraag of liet niet wenschelijk is! te trachten hier een gelijksoortige regeling te treffen als in Tilburg, waar over de schijf van den werkgever de arbeiders 1 cent per week bijdragen en de patroon een be drag stort gelijk aan het totaal der opbrengst van de arbeiders. Langdurig werd over dit punt gesproken en ook de vraag geopperd, of het al dan niet wenschelijk of mogelijk is een inschrij ving te doen openen in het plaatselijk Nieuwsblad „De Eclio van liet Zuiden". Het Bestuur zegde toe <le naar voren gebrachte punten ernstig te zullen overwegen. AGENDA'». WAALWIJK. Woendag 8 uur. Propagandavergade- ring R.K. Fabrieksarbeidersbond in den R.K. Gildenbond. Woensdag 13 Juni, 8 uur, 2e lezing Singermaatschappij, Hotel Verwie!. Donderdag 8—10 uur Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag8'/2uur.Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Zaterdag 3'/a uur- Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.È.K. Zaterdag 9 uur Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". handelmaatschappij RLS.STOKVIS&ZONEN Alleenverkoop voor Waalwijk STATIONSSTRAAT 2. voor. Waalwijkscne Stoomdrukkerij Antoon Tielen. GOED - GOEDKOOP - VLUG en NET KANTOORUREN VAN 9—12 UUR. OE5 ZATERDAGS VAN 9-11 UUR OPGERICHT 1872. van de meest gewone tot de fijnste kunsi- drukwerken, handelsdrukwerk, couranten, vereenigingsorganen, periodieken, boekwer ken,catalogi enz. Uitgebrei personeel. Nieuwste machines. Mooie lettersorteering. Vraagt offerten of Reizigersbezoek. Agent te Kaatsheuvel; A. VAN DER WEE-COOLS, Schoolstraat. Bekijk bl] onzen agent de lichtloopende, sier lijke „Nederl. Kroon*, rijwielen, wanneer ge prijs stelt op het aller* beste tegen matigep prijs. Een soiiede „Nederl Kroon" - Stokvis fabri kaat - is juist de ge schikte fiets voor D. ROTTERDAM AMSTERDAM GRONINGEN KERKSTRAAT 30 - TELEFOON INT. 791 POSTBUS 7 POSTCH, EN GIRO No. 82173 - A. B, C. CODE Sb Eo. MAGAZIJN VAN OPTISCHE ARTIKELEN 35 ALLE DRUKWERKEN,

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6