PUROL PUROL Restanten Cocos, Restanten Vitrages. Ontwikkeld Persoon, Maison Goutière STEEDS GROOTER A. BAAIJENS sport! Marktberichten. Limburgsche vlaatjes M. C. Pulles heesbeen. A. Baaijens. Fa. Th. van Wijck, Notaris Middelkoop NIEUWKUIJK. Dinsdag j I overleed alhier de wed. J. van der Lee. Zij was de ondste in onze gemeente en bereikte den gezagenden ouderdom van 91 jaar. Het blijkt hier steeds meer en meer, dat de nachtvorsten enorm veel schade hebben aangericht. De zwarte bessen dragen zoo goed als niet, terwijl appels, peren, pruimen en meer dergelijk fruit slechts sporadisch voorkomen. Men kan zich geen jaren herinneren, waarin de hoeveel held fruit zoo gering was, als dit jaar. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang) A s. Zondag, des voormiddags halt tien en des namiddags half drie hoopt in de Oeref. Kerk alhier op te treden Ds. S. Datema van Driebergen. In de Ned. Herv. Kerk hoopt a s Zondagmiddag 2 uur op te treden Ds v. d. Vlugt van Drunen. Doorzitten Stuk loop en Zonnebrandl en Smetten CaPELLE Onze vroegere dorpsge noote Mej. Adr. v. Dommelen, thans onderwijzeres aan de Chr. school te Raamsd mksveer, is in gelijke betrek king te Terneuzen (Zbenoemd. Bij de dezer dagen gehouden aanbesteding van het verf en glas werk der schoenfabriek van de Firma Kerst en Oerlemans in de Nieuwstraat Is dit werk oogedragen aan de laagste inschrijvers, Qebr. v. d. Waals alhier Naar men ons mededeel! heeft de heer B Verhoeven te Loonschen- dijk, ambtenaar ter secretarie alhier, in ve-bnd met drukke werkzaamhe den zijn benoeming tot lid der com missie tot wering van schoolverzuim te Kaatsheuvel niet aangenothen Voor de Ned. Herv. gem. a. d. Loonschendijk zal a.s. Zondag des nam. 2 uur optreden Ds. Anker uit 's Gravenmoer. Deze week slaagde bij het aan de Rijkskweekschool te 's Bosch ge houden examen voor onderwijzeres onze dorpsgenoote Mej. J.H Covéjd. Geslaagde en familie hartelijk gefe liciteerd. Het zoontje van G R. kwam een dezer dagen onder het spelen zoo ongelukkig te vallen, dat genees kundige hulp moest worden ingeroe pen, welke door Dr. K verleend werd. Doordat de winterprovisie bij de meeste menschen begint op te raken en de nieuwe aardappelen nog wel eenigeu tijd zullen uitblijven, wordt de prijs van oude aardappelen hoog. Men betaalt momenteel te dezer plaatse 40 a 45 cent per kop voor zandaar- dappelen 70 cent per kop voor klei- aardappelen. Maltha's worden ver kocht tegen 30 cent. per K. G. A. s. Zondag des nam. half drie en des avonds 7 uur zal in de Ned Herv. Kerk alhier optreden Ds. Ewoldt uit Raamsdonksveer. De gewone jaariijksche collecte ten bate van het fonds ter aanmoedi ging en ondersteuning van den ge- wapenden dienst in de Nederlanden zal a.s. Dinsdag 19 dezer alhier ge houden worden. RAAMSDONK. Vergadering van den Raad dezer gemeente, op Zaterdag, den 16 Juni 1928, des namiddags ten zes ure. Aan de orde is 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding verslag van den toe stand der gemeente. 3 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling der ge meentelijke vergoeding ex art, 101 der Lager Onderwijzerswet 1920 aan de besturen der bijzondere scholen over het jaar 1926 4. Voorstel van alsvoor tot vaststel ling van het voorschot op de gemeen telijke vergoeding ex art. 101 aan alsvoor over 1928. 5 Ontwerp verordening tot wijzi ging der Motoren Rijwieiverordening. 6. Ontwerp besluit om ter verbree ding der winkelsteeg een strook grond aan te koopen, ter grootte van ongeveer 5 M2. van A Broeders. 7. Ontwerp besluit tot wijziging van het raadsbesluit, d.d. 18 |uni 1927, no. 114, in zake verkoop huis, schooi en tuin aan de Molenstraat 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, om niet in te gaan op het schrijven van den Commissaris der Koningin, strekkende, om in de politieverordening eene bepaling op te nemen, om het frauduleus vangen van mollen tegen te gaan, 9 Nota van aanmerkingen bij Ge deputeerde Staten op het raadsbesluit tot wijziging der gemeente begrooting dienst 1927 en 1928 10 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onbewoonbaarverkla ring van 9 woningen, staande te Raamsdonkveer op het Fort, ingevolge advies der Gezondheidscommissie. 11. Bezwaarschrift tegen aanslag in het vergunningsrecht Drankwet. 12. Bezwaarschrift tegen aanslag In de straatbelasting. RAAMSDONK. De rijvereeniging .Juliana" hier ter plaatse, herdenkt dit jaar haar eerste jubileum. In die 5 jaren heeft zij zich in de algemeene sympathie van de ingezetenen mogen verheugen. Om de jubileerende ver- eeniging bij deze gelegenheid een huldeblijk aan te bieden, heeft zich een voorloopig comité gevormd, be staande uit de damesMevr. B. van de Werff Mej j. de Roon en Mej. M. Schoenmakers Op de gisterenavond in hotel „Koppelpaarden" gehouden bijeen komst van dit comité met eentge genoodigde dames, werd besloten om de vereeniging met het groote con cours, dat ztj zal geven in Augustus, als een bewijs van erkentelijkheid voor het vele door haar gepresteerd, een vaandel aan te bieden. Om de benoodigde gelden daarvoor bijeen te krijgen, zal door eenige dames aan de huizen van de inge zetenen een collecte met lijsten worden gehouden. Het 3jirig zoontje van H. v. S. werd gisteren op het Sandoel aange reden door een paard en wagen van L. uit Made. De kleine brak een been en moest in het ziekenhuis worden opgenomeH. In de Kerkstraat is een rijwiel plaatje gevonden; inlichtingen bij de politie. A.s. Zaterdag komt de Raad dezer gemeente in openbare vergade ring bijeen RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gemeente treedt Ds. Ewoldt Zondag morgen om half tiefi op in de Veersche Kerk, des middags half drie leesdienst op 't Veer. Tot Noiabel der Ned. Herv Gemeente werd met 108 van de 110 uitgebrachte stemmen gekozen dhr. G. J. Knaap J.Gz. GEERTRUIDENBERG. Voor de Evangelisatie der Ned. Herv, Gem. alhier hoopt Zondag a s. des avonds om half zes in gebouw Inmanuël op te treden Ds. Jonker uit Waspik. De Symphonie- en Zangvereni ging .Cecilia" te Geertiuidenberg zal op Zondag 17 Juni, des avonds om 7 uur een concert geven in het hotel .Santbergen". Bij gunstig weder zal het in den tuin gegeven worden. Door de voetbalvereniging „Good-Luck" is op Zondag 17 Juni a. s. een boottocht Geertruidenberg— Rotterdam v v. georganiseerd, waaraan de harmonie .Apollo" hare welwillende medewerking zal verleenen. Om half tien zal men uit Geertruidenberg ver trekken en in Rotterdam zal gelegen heid geboden worden tot een bezoek aan de Wereldtentoonstelling „Nenijto" Daar de prijs voor deze schiterende tocht slechts f 1per persoon be draagt, twijfelen we niet, of .Good- Luck" zal daarmede veel succes oog sten. Naar wij vernemen is het plan gemaakt om op het terrein tegenover het station alhier, binnenkort een eerste rangs hotel ie doen verrijzen. Een aanvraag om de noodige grond ter beschikking te krijgen werd reeds in gezonden. Maandag 1.1 hield de Vrijwilli gen Landstorm hare alhemeene jaar vergadering in Hotel Santbergen alhier. Nadat de vergadering was geopend door de Voorzittef den Edelachtbaren Heer J. Bianchié, werd door den Heer v. d. Meer uit Raamsdonksveer een duidelijke uiteenzetting gegeven van den landdag te 's Gravenhage. Voor de gelegenheid om dien te bezoeken bleek geen animo te zijn want van de aanwezigen gaf niemand zich daarvoor op. Besloten werd om a s. Zaterdag met de schietoefeningen aan te vangen. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen is Hotel Centraal met de daaraan verbonden bioscoop aange kocht door den Heer Baars, die voor heen Directeur der bioscoop .Centraal" was. MADE. Op Zondag 17 Juni a.s. zal de ringpredikant Ds. Bosch des n m. 2.30 in de Herv. Kerk te Dongen behoorende onder den ring Made een vacaturebeurt vervullen. Op Zondag 17 uni a.s. zal "gevolge het preekbeurtenlijstje Ds. Baarslag, des n m. 2.30 in de Herv. Kerk te Drimmelen de godsdienst oefening leiden. Op Zondag 17 juni des v.m. 10 uur zal Ds Steenhuizen in de Herv. <erk te Made voorgaan en des n.m. 2,30 te Oosterhout een vacaturebeurt vervullen. MADE. Zondag J0 Juni des v.m. 11 uur had in de vergaderzaal van iet Liefdegesticht alhier de aangekon digde vergadering plaats tot het her oprichten van het voor eenige jaren bloeiend Kruisverbond. Een spreker hield een krachtige rede over het drankmisbruik. Onge veer 50 mannen waren opgekomen. De Z.Eerw. heer pastoor en E.Achtb. Heer Burgemeester waren mede aan wezig. Dezer dagen had mej. Vermeer, doordat zij uitgleed het ongeluk te vallen en een arm te breken, genees kundige hulp moest haar verleend worden. Dezer dagen hielden de verlof- houders uit onze gemeente een ver gadering in het café van den heer J. van Alpen alhier, om te komen tot oprichting eener afdeeling van den NB. van Verlofhouders in Nederland. Als spreker trad op de heer A. de Groot uit Breda. OOSTERHOUT. Wij vernemen dat Verschure's Margarine—fabrieken zullen gesloten worden, in verband met aankoop door de Margarine-Unie. Het personeel pl.m. 300 man zou binnenkort ontslagen worden. EETHEN. De leiding der Christelijke Meisjesvereeniging te Eethen is wegens vertrek van Mevr. v. d. Berg over gedragen aan Mevr. v. d Schans van Eeten. te Drongelen. Bij den landbouwer H. v. d Heuvel zijn 4 koeien goedgekeurd voor 't Ncderl. Rundveestamboek. NIEUWS UIT HEUSDEN Heusden, 14 Juni '28. Met de tijdelijke waarneming van het Directeurschap van het Post en Telegraafkantoor is beiast de heer van Ginkel, ambtenaar der P. en T. te 's Bosch. Van de werf der heeren De Haan en Oerlemans werd te water gelaten het stalen kanaalschip „Malalo", ge bouwd voor den heer van Regenmor tel te Antwerpen. Het schip, gebouwd voor de vaart op het Z.—Willems kanaal en 't Kempsch kanaal is lang 50 M breed 6 60 M. en hol 2 27 M bij een laadvermogen van 540 ton. Op de vrijgekomen helling werd de kiel gelegd voor een Dortmund— Emskanaalschip groot pl m. 900 ton Duiische rekening. Bij Boodschappen doen, geen PUROL vergeten. U kunt het bekomen bij Apoth. en Drogisten in doozen van 30 en 60 ct. en in tuben van 80 ct. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 14 Juni 1928. Aanbesteding Uitslag aanbesteding van een woon huis voor rekening van den heer Jacq van Lier te Loon op Zand onder architectuur van den heer J. v. d. Heuvel te Kaatsheuvel. T. Engei, Tilburg, metselpost f3570 J. P. v. Rooij, Helvoirt, massa f6435 A. Couwenberg, Tilburg, massa f5664 C. v. Hest, L. o.Z., timmerpost f2473 A. M. v. Zon, Udenhout, metselpost f2875, massa f5525 J. v. d. Ven, Tilburg, massa f5839 A. Vermeer, L. o. Z., timmerpost f 2495 Gegund aan C. v Hest timmerpost en A. M. v. Zon metselpost. Naar Londen. De ZeerEerw. Pater M. v. d. Wee van de Congregatie der Witte Paters is door zijne Overste aangewezen om de leiding te nemen in het pasopge richte klooster te Londen, waarheen ZijnEerw. op 23 Juni vanuit Kaats heuvel vertrekt. Euphonia. Zooals we reeds in't vorig nummer meldden zal Zondag 17 Juni de veel vergroote en geheel gerestaureerde zaal van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia wederom geopend worden. Deze opening zal een eeuigszins feestelijk karakter dragen. De harmonie biedt een schitterend concert aan, terwijl de heer Nicola Sauvlet, humo rist—conferencier uit Rotterdam, met zijn hoogst decent en amusant reper toire zal optreden. Het gezelschap heeft voor deze gelegenheid naast de programmaboekjes speciale uitnood!- gingskaarten verzonden. We zijn er van overtuigd dat de belangstelling voor Euphonia Zondag alzijdig zal zijn Gekozen. De heer P. v. Dam is gekozen tot voorzitter van den R K. Schoenfabri- kantenbond alhier, inplaats van den heer L. v. d. Horst, die ontslag nam. Processie. Op 5 en 6 Aug. zal de jaariijksche processie naar Kevelaar vertrekken Waar deze bekendmaking reeds bijna twee maanden voor de vastgestelde data geschiedt, kunnen zij die plannen hebben zich daarvoor tijdig prepa- reeren en kan niet de uitvlucht gelden die meermalen verzonnen wordtHad ik het maar eer geweten 1 Is andere jaren de deelname uit Kaatsheuvel en omgeving groot, dit jaar wordt ver wacht dat de deelname die van alle voorgaande jaren zal overtreffen. Mooie verbetering. Momenteel is men bezig een prach tige verbetering in de Hoofdstraat aan te brengen. Tot heden maakte de Noordertrottoirband juist tegenover de Peperstraat een buiging naar binnen. Het trottoir daar ter plaatse is meer dan voldoende breed, zoodat men thans bezig is deze buiging in één in tegenovergestelde richting te ver anderen, wat vooral voor het in— en uitrijden uit de Peperstraat een be langrijke verbetering beteekent. LAATSTE BERICHTEN. Concours-hippique. In de gisteren gehouden ledenver gadering der Vereeniging van Waal- wijksche Schoenfabrikanten kwam ter sprake het verzoek van 't Comité om Donderdagmiddag niet te werken en deze paar uren in te halen, waarvoor de Arbeidsinspectie verlof had gege ven. Een gedeelte der leden verklaarde zich daartoe direct gaarne bereid, een paar wenschten te werken, zoodat ver moedelijk hier geen uniformiteit is be reikt. De meeste lederfabrieken en andere zaken zullen niet werken. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdagavond GEEN Repetitie der Liedertatel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 4—5'/3 uur- Gymnastiek voor de aspiranten B G V. Van 5 7uur voor de leden BG.V. Zaterdag 8 uur. Concert op de kiosk op de Markt door de harmonie „St. Jan". Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Ongewenschte Elementen". Zaterdag 8 uur, Flora Bioscoop, „Maciste en de Hel". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8*l2uur. Witte Bioscoop, .Ongewenschte Elementen". Zondag 6 en 8'/2 uur Flora Bioscoop, „Maciste en de Hel". Woensdag 7'/2 uur. Athletiekcursus voor de leden van „Kunst en Kracht" op het oefenterrein. VRIJDAG 8V2 uur repetitie Tavenu. DRUNEN. Zondag a.s. neemt onze voeibalver- eeniging deel aan een tournooi, uit geschreven door P. S. V. te Waalwijk (voorm. Baardwijk.) KORFBAL. SPRANG. Zaterdagmiddag 5 uur wordt op het terrein van N E.O. alhier een Compe titiewedstrijd gespeeld voor den Brab Korfbalbond tusschen N E O. alhln en O. N A. uit Tilburg. Waalwijk, 15 Juni 1925 Varkens f 12—15. Eieren SVa6'/2 cent. ADVERTENTIëN. Nog enkele ongepaarde stoelen Meubelfabriek en Stoffeerderij K. E. M. I. - WAALWIJK Telefoon 131. Schoenfabriek te Waalwijk goed ingevoerd bij prima solide winkeliers, fabriceerende plm. 300 k 350 paar Luxe Dames-, Heeren-, Kinder- en Meisjes- Schoenen 40708 vraagt voor direct EEN NET om op te treden als Reiziger, volkomen met het vak bekend, tegen vast salaris. Brieven franco onder No. der advert. Bureau v d. Blad. Op Maandagen 25 Jnnl en 2 Juli 1928, des avonds om 6 uur ten herberge van H. VAN IERSEL te Waspik, zal te Capelle, ten verzoeke van Mej. de Wed. Chr. Kuiten Akkermans te Hel mond in het openbaar veilen en verkoopen: Een in zeer goeden staat van onderhoud verkeerend Burgerwoonhuis, waarin 2 woningen met erf aan Bene denkerk, kadastraal bekend Waspik, Sectie E no. 1062, huis en erf groot 1.47 A. Gedeeltelijk in huur bij de Kinderen J. Broekmans voor f 1.50 per week. 40709 Gedeeltelijk te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Telefoon 52. 40631 Abrlcozen-, Kersen-, Ananas, Pruimen, Ri|sten en Aardbeienvulling. Slagroomsoesen met Aardbeien» H. VAN MIL VAN SPRANG. wordt de vraag naar onze prima broodsoorten. Om aan deze grootere vraag te voldoen, zijn wij er toe moeten overgaan eGII derde wagen te laten rijden en hebben daartoe den heer te voorm. Besoijen als depöthOUder aan gesteld. Onder verwijzing naar het bovenstaande, beveelt ondergeteekende zich beleefd in de gunst der ingezetenen aan. VOETBAL.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 10