RecI a m e-week. Lel wel: DE ZOD". taalsheuvel. Zaterdag a.s. dubbele zegeltjes om de boekjes vol te krijgen. Oaarbij wordt een nieuwe zending Mouselientjes voor reclame aan spotprijzen opgeruimd. Bij ieder paar kousen wordt gratis een pakje LUX verstrekt. OIXZE M^UBELAFUEKLI^G KANTONGERECHT. den aanbevolen de heeren J H. Roza en J. C. de Graag Ook bier werd nummer één met alg. stemmen aangewezen. Punt VI. Vaststelling van een sup pletoir kohier der rioolbelastii.g. Na een mededeeling van den Voor zitter ging men hier toe over met alg. Stemmen. Vil. Wijziging der Gemeentebegroo- tingen over 1927 enl928enidem van het vleeschkeunngsoedrijf. De Voorzitter noemde de verschil lende posten op, als verplichte uit- keeringen aan de Gem. 's Bosch be treffende het Lag Onderwijssubsidie over 1927 en '28 aan de politie-vak- school te Hilversum; een subsidie aan de vereeniging voor cultureele en economische propaganda; bijdrage voor den lan Jbouwwintercursus, welke evenwel door de regeering wordt vergoed, 't Batig slot van het vleesch keuringsbedrijt, welk ruim f 400 be draagt en dat gewoonlijk uitgekeerd wordt aan de verschillende gemeenten in den kring Heusden, wenschte de Voorzitter te besteden voor den aan koop van materialen benoodigd voor een laboratorium. Na bespreking mei de Getrokken burgemeesters is het plan gerijpt, hier een laboratium in te richten immers Waalwijk wenschi niet verder zich met keuring te be lasten, waardoor alles opgezonden moet worden naar 't Rijkslaboratorium te Utrecnt, waaraan onoverkomelijke bezwaren zijn verbonden. De Gem Heusden is voornemens tot wederop- zeggens toe een lokaal der v.m Mulo scnool voor dat doel te verhuren en raamt de te maken onkosten op 700. Het tekort zal dan worden bijgedragen door de diverse gemeenten in den kring. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt tot oprichting besloten. Hoewel nu de agendaten einde was, wenschte de Voorzitter, ten einde allen schijn van geheimzinnigheid te ver mijden, mede te deelen, wat B en W. hadden gedaan inzake de gas- en electriciteitskwestie. Met opgave van de verschillende data der correspon dentie^ en besprekingen met den Directeur der P N E.M., den Directeur van het lichtbedrijf te 's Bosch, de directie der Heusdensche gasfabriek, gaf hij van e.e.a. een volledig over zicht. Zoo wenschte deP.N.EM. aan vankelijk het monopolie voor verlich ting etc. en later wilde zij wel een gedeelte van haar eisch laten vallen, mits de Gemeente een waarborg gaf met betrekking tot het verbruik. Waar bij onderzoek gebleken is, dat van de pl.m. 240 gasverbruikers er 200 zijn, die het ook benutten voor kookgas. zouden B. en W. gaarne de instand houding zien der gasfabriek, waarom aan hare directie de vraag voorgelegd is, of zij bereid is uitsluitend gas te bereiden voor kookdoeleinden. Aan gezien deze vraag pas op 9 Juni aan de gisfabriek kon worden voorgelegd, terwijl ook nadere onderhandelingen met de P N E M nog hangende zijn stelt de Voorz. voor af te wachten tot hij den Raid defiiitief kan voorlichten en belooft dan met een behoorlijk gemotiveerd voorstel voor den dag te komen, zoodat de leden in bijzonder heden kunnen nagaan, hoe zij de be langen der gemtenlenaren het best kunnen dienen. Daar allen met hem instemden en niets meer te vragen hadden, sloot de Voorzitter de bijeen komst. Een serie zeer sterke KOUStN in diverse kleuren, grijs en beige, in prijzen van 22-26-30-34-38-42-46—50-54 cent. Zeer mooie beige en grijze DAMESKOUSEN. Macco 39-49 cent. Oigeëvenaarde collectie zijden en fil d'ecosse DAMESKOUSEN in alle mogelijke gangbare kleuren. biedt momenteel een uitgezochte sorteering Garnituren, n.l. Modern Garnituur, bestaande uit 4 stoelen, 2 fauteuils, prima moquette en pluche bekleed 142.—, 144.50, 149.— 152.— Serie buffitten en dressoirs in prijzen van 1 39.—, 1 49.—, 1 59.— en hooger. Voor reclame ruimen wij 500 meter Cocos op, 1ste kwaliteit, doch slechts enkele patronen, 100 c M. breed voor 1 1.55 per el. Gratis omboord en thuis bezorgd. 'f mMJJ" Combinatie Homo-Bonus, 184 zaken in Nederland. het wetsontwerp tot wijziging van de Dienstplichtwet met algtmeene stem men aangenomen. -ïESSLiiAfb i-/J^ Vrouw: „Ben je uitgegleden?" Verbitterde echtgenoot: Ja, wat dacht je dat ik anders deed? Voetstap, pen lezen?" (London Opinion). EETHEN. De Riad dezer gemeente vergader de Woe isdagnamiddag ten Rradhuize, onder voorzitterschap vanden E Achtb heer Burgemeester D. F. Brune. Aanwezig alle leden. Bij de opening der vergadering leest de Secretaris het formulier-ge bed voor. De notulen der vorige vergade ring geven den heer van Buuren aaaleidmg tot uitvoerige aanmer kingen. Wie de samensteller der no tulen is weet spr niet, maar hij acht den voorzitter hiervoor toch verant woordedjk In elk geval aldus spr kan ik mij met deze notulen niet vereenigen Met mijn gesproken woor den niet goed weer te geven geeft U een onjuist beeld van mij, wat voor mij zeer grievend is. Waar ik meer malen een stelselmatige handelwijze tegen mijn persoon heb waargenome a. vind ik dit beleedigend voor mij. Dan somt spr. eenige punten op die z i niet goed zijn weergegeven en waarbij zijne motieven zijp. weg gelaten. Oak wenscht spr. dat de no tulen van een geheime vergadering in een speciaal register koinen. Spr 'hioDt, dat de Raad zijn toestand goed zal begrijpen en niet zonder reden botweg zal tegenstemmen De onder linge verhouding acht spr.- daardoor geenszins gediend, ook niet buiten den Raad. Indien mogelijk wil spr. gaarne zijn meening voor een betere geven en stelt nu voor de notulen te wijztgen In den geest als door hem aangegeven. Voorzitter. Bij de rondvraag kunt U voorstellen doen, nu niet. 't Gaat nu over de notulen. v. Buuren. Juist, maar mijn voor stel houdt toch verband met de notu len, daar gaat 't toch over. Donker. Toen er in de vorige ver gadering over gestemd werd of U bier zoudt wonen, hebt U gezegd, dal er geen woning is te krijgen. Van Buuren heeft toen gezegd dat de pas torie te huur was. in de notulen staat van dit alles niets. Voorzitter. Dat is ook niet noodig, van Buuren wist 'l immers nog niet zeker. Maar de notulen kunnen niet volledig zijn, dat is absoluut onmo gelijk, ik begrijp niet hoe van Buu ren kan zeggen, dat ik de notulen maak. v. Buuren. Pardon, dat heb ik niet gezegd, maar wel, dat ik U voor de samenstelling verantwoordelijk acht. Voorzitter, 't Gaat van Buuren er schijnbaar om alles af te breken en op alle slakken zout te leggen. Of schoon 't In kleinere gemeenten ntet gebruikelijk is om aan de leden de notulen thuis te zenden, heb ik de neeren toch dit pleizier gedaan. Ik deed 't in hoofdzaak opdat men later zelf kan nagaan, welke besluiten er zijn genomen. Maar nu ik merk, dat men 't te ver gaat zoeken ben ik niet meer van plan om de notulen den leden aan huis te zenden. Als er voortdurend op kleinigheden gtfit wordt, dan heb ik er genoeg van. Er is hier niemand op de Secretarie die U in een slecht licht wil stellen. Ik zal nu de vasisielling van de notulen in stemming brengen. Tegen stemden de leden van Buu ren en Donker. Ingekomen stukken, a. Proces verbaal van kasopname bij den Gemeente—ontvanger, waaruit blijkt dat boeken en kas in orde werden bevonden. b Verzoek Nederl. R. K. Politie bond om subsidie. Voorzitter. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken. Aldus wordt besloten, c. Schrijven van het Bestuur van het Algemeen Groene Kruis, houdende verzoek om een subsidie van f 250 Voorzitter. Ik zou dit verzoek gaarne willen aanhouden tot een volgende vergadering. Hoe zeer 't ook ge wenscht is om het Groene Kruis te steunen, komt 't mij voor, dat wij eerst eens inlichtingen moeten in winnen. Er gaan n.l geruchten dat de Zuster haar dienst heeft opgezegd, tengevolge van een minder goede behandeling van 't Bestuur. Wanneer dit waar is, betreur ik 't ten zeerste. Ik heb altijd met veel lof over het meisje hooren spreken, en haar ver trek zal een verlies voor de gemeente zijn. Alvorens dus subsidie te verlee- nen. zou ik eerst een onderzoek wil len instellen, in hoeverre de geruchten waar zijn. Hiermede gaat de Raad accoord. Verbetering weg Drongelen. Voorzitter. Voor de verbetering van den weg naar Drongelen heboen we alle medewerking van notaris van Herwijnen Maar dé kosten zijn van dien aard. dat de bijdrage van Nota ris van Herwijnen onvoldoende is voor de uitvoering van het werk. Wij hebben ons ook nog tot den Minister gewend om subsidie, maar zonder succes. Ook van het Waterschap zul len we 't niet gedaan kunnen krijgen, omdat de ingelanden van Eethen er geen belang bij hebben. Van 't Wa terschap van Drongelen heb ik nog geen antwoord Ook hebben we nog subsidie gevraagd aan den N.W.B. en de K.N.A.C., maar 't resultaat was nihil. Nu kunnen we dit punt nog wel uitstellen, maar m.i. mogen we deze zaak wel als afgedaan beschou wen. Het gaai voor ae gemeenie niet aan om nog meer geiden uit te geven. De raad sluit zien hierbij aan. Aanvrage ingevolge de Landarbei- derswet, van J. var. Tilburg, W. Plak en B. van Kooien. Dit zal in geheime vergadering worden behandeld. De Voorzitter deelt bereids mede, dal B. en W. voorstellen op het ver zoek van v. Kooten afwijzend ie be schikken omdat hij geen landarbeider is. Spr. stelt aan de orde het volgen de punt n.l. om aan van Kooten een stukje grond aan de Groene Sieeg in erfpacht te geven voor t 1U per jaar. Weth. v. d. Beek vindt 't beter om alles ln geheime zitting te bespreken. Voor den verkoop van een stukje grond aan den Gendetschen dijk wor den eenige schatters aangewezen. Vaststelling percentage op de hef fing der Inkomstenbelasting. Voorzitter. In de vorige vergadering hebben we 't htffingspercentage vast gesteld op 5 pCt. Gedeputeerde Sia- len hebben ons raadsbesluit echter weder teruggezonden met de bemer king, dat 't percentage moet worden gesteld op 7 pCt. Toen we dit noorden sloeg ons den schrik om 't hart Met den Secretaris ben ik toen naar 's Bosch geweest en we hebbe^ daar met de heeren lang over gespro ken. Men staat ons nu toe, om het percentage te brengen op 6 pCt. We zijn hiertoe dus wel verplicht. Wel hebben we nog alle moeite gedaan om het percentage op 5 te houden, maar dat ging niet. We hebben nog aan Ged. Staten gezegd, dat de ge meentenaren nu zullen vragen Zijn dat de resultaten van de vereeniging Onze begrooting begon al met een verminderde opbrengst van f 12000 Ik moet dus tot mijn spijt voorstellen om het htffingspercentage te brengen op 6 pCt. v. Buuren. Is het eigenlijk niet in hoofdzaak de schuld van de P.N E.M Voorzitter. Ja. v. Buuren. De PNEM. is een eigenaardig ding. Ztj biedt Heusden aan om stroom te leveren voor 35ct per K W.U., terwijl wij 45 cent moe ten betalen. Voorzitter. Ik kan hieromtrent in geheime vergadering nog een vertrou welijke mededeeling doen. Wijziging Begrooting 192711928. De wijziging is slechts van admi- nistratieven aard. Besloten wordt f 90 beschikbaar te stellen voor reparatie aan het lijken huisje te Bablloniënbroek. Rondvraag. Donker is er ai een antwoord inge komen op het rekest van v.Buuren? Voorzitter. Dat weet ik niet. Als van Buuren een brief schrijft dan krijgen wij daarop geen antwoord. U zult het aan v. Buuren moeten vragen. Een motie van afkeuring tegen den Burgemeester. Hierna stelt de heer van Buuren voor aan Ged. Staten te zenden een motie van afkeuring tegen den Burge meester. die z.i. te kort schiet in plichtsvervulling Voorzitter. Wenscht iemand deze motie te steunen Donker. Ik zou wel graag eenige inlichtingen h'erover willen hebben. v. Buuren. We weten allen wel hoe of wij er onder elkaar over denken en de raad weet ook, dat de Burge meester in de vervulling van zijn ambt tekort schiet. Dan noemt spr. eenige feiten, zoo als de notulen, verbetering van den Dijk en het wonen buiten de gemeenie enz. v. d. Beek. ik vraag mij af, wat zit hier nu weer acnter Wil v. Buuren op alle slakken zout leggen o! op bouwende critiek gevei. Maar als ik voel, dat 't in vele opzicnten een at brekende cniiek is, oan betreur ik du ten zeerste en kan daaraan mijn me dewerking niet geven. Straks dachi ik, heelt van Buuren nu voor niets gitjze naren gekregen? Hy blijit toch maar aldoor op netzellüe aambeeld Pameren. Nu gaat bij zoo maar een motie van afkeuring indienenen tegen de handelwijze van onzen voorzitter, ik vind 't jammer, dat hij daar het werk op de Goor oij betrekt. Waar U legen v. d. Schans spreekt gaat het dus ook tegen B. en W. In uwe opmerkingen op de notulen zie ik steeds een becntiseenng van 't weik van den Secretaris. U doet het ten onrechte, want de Secretaris geeft ue notulen steeos getrouw weer. In de notulen kan toch niet elk woord wor den opgenomen. Ol is het Uwe be doeling om hier een stenograat neer te zetten? Ik kan werkelijk niet begrijpen, dat U steeds aanmerkingen blijh maken. U zegt dat er voor U een beleedtgtng inzit, maar dat is niet waar. U zoekt steeds spijkers op laag water. De kost bare tijd wordt hier in hoofdzaak ge bruikt om te spreken over de notulen Dat betreur ik. U schijnt een zeer fijngevoelig mensch door ie zeggen, dai U meent iu;>scnen de regels door een beleediging voor U te kunnen lezen. In de motie die U Indiende moest U konsekwent zijn gebleven bij de toelichting. Maar U bent inkonsekweni geworden. De heer van Buuren blijft op zijn standpunt, dat door den Burgemeesier de gemeentebelangen niet naar be- hooren worden gediend. Hierna ging de Raad in geheime zitiing. BINNENLAND. Het Klompenwetje. Onze actieve en hulpvaardige ver tegenwoordiger uit den Bosschen Kies kring in de He Kamer, de heer A. N. Fleskens, de man van 't Schoenen wetje. heeft thans te saam met den heer Smeenk (a.-rin de Kamer weer succes gehad met zijn z g. „Klompen weije". Het is aangenomen mei 45 tegen 34 stemmen, nadat hetamande- ment Visser was overgenomen, nl. om „klompen" onder de Tariefwet te brengen, met een recht van 8°/0. Voor gesteld was 12°/o voor 3 jaren. Binnen enkele dagen is het Kon. besluit te verwachten, waarbij met ingang van 1 September de departe menten van Oorlog en Marine tot een departement van defensie worden ver- eenigd. De Tweede Kamer heeft gisteren BUITENLAND. De reddingspogingen voor Nobue. Majoor Maüuaitua is Woensdaga vond oin hait tien uit Amsieidain ie ftopenhageri aangekomen en is uon- dciüagmoigen om tien minuten voor negenen vandaar naar 5iocKtiulin vei- iruKKeri. L>aar vandaan gaat nij dade lijk door naar Luiea, waar nij van avond noopi aan ie komen. Morgen wil hij dan zien de KomngsOaai te nalen. Het stoomschip Svalbard (Svalbard is de Noorscne naam voor de bpiis- Oergen grocpj is gisteren van de Groene naven ot de Groene Heiberg gelijk de oude Hollanders Green Haioour noemden, in de Koningsoaai aangekomen met sleden en Honden aan ooord. De honden zijn vergezeld van den Ncdciiandscnen iioridenicider Van Dongen. De ttraganza, die van- ocniend vioeg in de Koningsbaai verwacht weid, zal Van Dongen met zijn sleden en honden overnemen, Ocnzine laden voor de vliegtuigen en dan naar de Nooidkust tciughccicn. De Zwecdsche regcenng heeft gisterochtend een teicgiam van ae Cuta dl Miiano omvangen, dat een watervliegtuig met vetschciuene moto- ten net beste middel zou zyn om ae schipbreukelingen te hulp te komen, ue regeciing neen daarop aan ae Zweedsche lucntvaailmtj. verzoent ae Upland, een Junkers met drie motoren tol naar bcscnikknig te stellen, wat geschied is. Men is dadeiijk begonnen de expeditie uil te rusten en vanavond nog zal de Upland naai Koningsbaai venickken. Zij zal onderweg alleen Luiea en Narvik aandoen. De Upland neelt een bemanning van 5 koppen en is verder geladen mei schoenen, klceren, levensmiddelen en medicijnen voor de schipbreukelin gen. De motoren van de Upland worden gestookt mei benzol die op Spitsber gen met voorrauig is. Vandaar dat er vanochtend vroeg per trein twintig ton bcnzoi naar Narvik is gezonnen, waar de Tanja ligt, die de brandstof zoo Snel mogelijk naar de Koningsbaai zal brengen. De Upland wordt daar Vrijdag verwacht. De radius van acne van de Upland bedraagt 2UUÜ K.M. De lialiaanscne marine-attaché te Stockholm heeft zich naar Heisingtois begeven om ook daar hulp te vragen en wel door het zenden naar Spits bergen van een vltegiuig, dat van sleden in plaats van wieien voorzien is. De Russische ijsbreker Malygin is met een vliegtuig aan booid van Arcnangel naar Spitsbergen vertrokken De Krassin (ex Swjatrogoi) de grootste IJsbreker der Weitla, veintkt morgen. De italiaansche zaakgelastigde te Moskou heeii de Sovjciregeenng voor de beloonde verlangen om aan de redding van de schipbreukelingen van de Italia deel te nemen. WAALWIJK. Uitspraken van 14 Juni 1928. A. J. M.- en J. P. W. te Waalwijk, overtr. pol. verord. ieder teruggave aan ouders zonder toepassing van straf. L. H. te alsvoor, overtr. alsvoor 0,50 of 1 week tuchtschool. J. d. N. te Middelbeers, overtr. algem. veilig heidswet 5 of 1 week tuchtschool. A. R. te Waspik overtr. visscherijwet 5 of 1 week tuchtschool. H. v. S. te Drunen overtr. mot. en rijw. wet 1 of 1 week tuchtschool. G. K. te Veen overtr, alsvoor 3 of 1 week tuchtsch. W. H. M. J. te 's Bosch overtr. mot. en rijw. regit, 3 of 2 dagen. A. M. V. te Udenhout, A. W. v. W. te Vlymen overtr. alsv. ieder ƒ2 of 2 dagen. A. R. en L. V. te Sprang-Capelle overtr. visscherijwet ieder 10 of 5 dagen. W. M. F. V. te Waalwijk en J. M. te Sprang-Capelle, overtr. alsvoor ieder f

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6