l Ilislilslei I Draagt uwe DRDKÏÏERR-ÖRDER3 aau ons op j De Concurrent 2 2 RECHTZAKEN. sport! Jong Duitscher, 5 of 3 dagen. C. M. v. d. V. te Kaatsheuvel, overtr. arbeidswet 6 of 4 dagen. H. A. G. V. te alsvoor, over tr. alsvoor 15 of 10 dagen. C. A. S. te alsvoor. overtr. alsvoor 5 of 3 dagen. J. B. B.te Loon-op-Zand, overtr. invaliditeitswet 9 of 18 da- gen; J. T. en A. S. te Waalwijk, overtr. pol. verord. ieder 1 of 1 dag. F. v. B., J. L. en C. K. te Vlijmen, P L A V en J G v B te Kaatsheuvel en J. H. K. zwervende, overtr. alsvoor ieder 3 of 2 dagen. L. H. J. d. L. te Tilburg, C. C. v. G. te's Bosch, C. J. H. te Waal wijk overtr. mot. en rijw. wet ieder 5 of 3 dagen B. G K en L v B te Waal wijk, J W te Wijk, I H. te's Bosch, M. J. v W. te Kaatsheuvel overtr. alsvoor ieder 3 of 2 dagen. A. J. v. D. te Drunen, P. A. v. V. te Sprang-Capelle, A. A. R. te Kaatsheuvel overtr. alsvoor ieder 2 of 2 dagen. B. d. R. te Waalwijk, overtr. alsv. 10 of 5 dagen. J. F. v. d. H. te alsvoor overtr. alsv. 1 of 1 dag. J. d. J. te Sprang-Capel le overtr. max. snelheid 8 of 4 dagen. T. F. d. H. te Tilburg overtr. alsvoor 21 of 10 dagen. A. v. G. te Waal wijk overtr. vloekverb. 5 of 3 dagen. H. d. N. te Kaatsheuvel dronken schap (ret;.) 7 dagen hechtenis. A. F. V. te Sprang-Capelle, dronkenschap 5 of 3 dagen. J. v. R. te alsvoor. T. L. v d W. te Haarsteeg, overtr. alg. veiligheidswet 5 of 3 dagen. P. R. te Sprang-Capelle, overtr. *trekhon- denwet 0.50 of 1 dag. Een ervaring en eenvertrouwen van 50 jareneen inrichting van den modernen tijd, waarborgen U PRIMA WERK aan BILLi|KEN PRIJS WAALWUKSCtlE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN Landlooper,,Is dit het hondje dat U mist, Mevrouw?" Oude dame: „De arme lieveling. Waar heb je hel gevonden." Landlooper: „Ik heb er 50 gulden aan een schurk voor gegeven." (London Opinion). BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Arie z.v. A. Schoondermark en E. Schaber. Johannes P. M. z.v. J. v. d. Wetering en J. W. Alessie. Antonius N. M. z.v. N. J. Hoeben en M. C. v. d. Enden. Jacoba J. d.v. M. Gouda en M. A. van Peer. Overleden Johannes H. van Assen, 18 jaar. Huwel. Aang.: Berend J. Bannink 37 jaar en Hui- berdina de Folter 29 jaar. Arnoldus H. A. Wilke 23 jaar en W. Trommelen 31 jaar. Martinus N. Brekelmans 27 jaar en Johanna C. Krol 25 jaar. Jo- han H. J. Junggeburth 22 j. en Anto- netta E. van Kuik 26 jaar. Adriaan van Zeist 25 jaar en Dirkje Gouda 24 jaar. Johannes IJpelaar 27 jaar en Joanna M. Snaphaan 20 jaar. Gehuwd Anton G. Dinslagen 32 j. en Petro- nella M. A. Verhoeven 32 jaar. Ingekomen personen: J. C.Schapendonk van Tilburg. A. M. P. Kuijlaars van Amsterdam. Vertrokken personen: J. C. v. d. Heuvel naar Drunen. A. W. Kampman naar Noordwijk. A. v. tl. Schoot naar Nijmegen. P. de Munnik naar Drunen. W. J. A. Son- demian naar Eijgelshoven. J. Hoo- gers en gezin naar Tilburg. A. van Engelen en echtg. naar Nieuwkuik. G. Geers, naar Dongen. G. L. de Leij- er naar Tilburg. MADE. Geboren: D. z.v. F. van Groezen-de Bar. H z.v. C. van Kooijck-Spuibroek. Overleden: R. Eland echtg. van A. Oldenberg 46 jaar. Gehuwd A. van Dongen 25 jaar en A. Segeren 23 jaar. K. Spitters 32 jaar en M Lambregts 26 jaar. De dokter zegt dat ik gek ben, aldus verdachte, maar ik ben niet gek! Neen, je bent niet gek. antwoordde de president. Maar je hebt nu lang genoeg gezeten; je komt vandaag vrij voorloopig of voor goed. Uitspraak 28 juni. Vonnis bevestigd Het gerechtshof uitspraak doende in hooger beroep bevestigde het vonnis der rechibank te Den Bosch waarbij W. A P., 28 jaar, mandenmaker te Vlijmen, veroordeeld werd tot één maand gevangenisstraf wegens diefstal van spek, gepleegd bij het uitbreken van een brand te Vlijmen. Inbraken en gros. Voor de recnibank ie üuwch weiden Ue SiidlzdKcu Ocnaudcia ic&eu A. van Loo, z8 jaar, macnincpocisti en R.J. rl. J. öiouwers, 28 Jaar, ondcroaa», OciUen wo.icuüe Ic Vaals, geücuuecrü. Vciuacnien hadücn 18 uacniciijkc üictsiaiicn mei inbraak gcpiccgu ic Vlijmen, Ou&cnot, Vcssciu. ueiuiup, Lutunuveu, Vclunoven, enz. Zc waren uit Lunbuig gekomen om vveiK ic zoeken in Liuunuven en Kwamen daar kon na eikaar in hei logement van Genu Kegels. Ze wisten in öraDani nergens den weg, maar de logemcmhouuci des ie Ocicr. Ei weruen plannen gemaakt en de wegen en nuizen op kaarten üoor Regels aangegeven. Mei deze wegwijzers en de noodige zware ln orckcrswcrkiuigen gingen de twee door den logementhouder daartoe aan gezet, ai de inbraken volbrengen welke nrj nad uitgestippeld. Ze gingen daarbij zeer brutaal te werk. BtandkaSien werden in de kantoren omver genaaid, en aan den acnierkant opengebootd, nel geld er uitgenomen en ai wat bun gemaakt Werd naar den logement— uoudcr gebracht volgens atspraak. L>aar werd alles verdeeld en dan togen de twee naar Rotterdam en elders om net geld te verbrassen. Van Loo en Brouwers bekenden en deden lange interessante ver halen over nun inbrekersavontuien welke zij alleen onder suggestie van Regels hadden volbracht. Ze hielden vol dat zij geheel onder zijn wil waren geraakt en onder zijn invloed weer opnieuw oegonnen werd toen zij alreeds vast besloten waren hun misdadige tochten niet meer voort te zetten. De logementhouder Regels zeide, dat de twee Ltmbuigers leugenaars waren en ontkende voorts alles terwijl hij tegen ieder bewijs een uitvlucht aan voerde. De president bracht hulde aan de drie politiemannen, die in een zoo uit voerig en zeer ingewikkeld onderzoek een schitterende prestatie geleverd nadden en in zoo'n uitvoerig en lijvig rapport aan de justitie in deze inte ressante zaak zoo'n helder overzicht hebben gegeven. Tegen ieder der verdachten van Loo en Brouwers luidde de eisch drie jaar, tegen Gerrit Regels, den hootdschul dige en uitlokker, vijl jaar gevangenis straf. De verdedigers Jhr. Mr. van Rijcke- vorsel, Den Bosch en Mr. W. van Haastert, Eindhoven pleitten clementie. Uitspraak 28 Juni a. s. Overtreding Tabakswet. Stond terecht C. J. M. P., sigaren abrikant te Hilvarenbeek, veroordeeld tot i maand gevangenisstraf terzake dat hij op 28 Sept. 1927 in zijn fabriek te Hilvarenbeek opzettelijk gebruikte tabakszegels als echte zegels heeft gebruikt en heeft uitgeslagen voor oinnenlandsch verbruik 200 niet stuks gewijze gezegelde sigaren, terwijl op verpakking en zegels de naam van den fabrikant ontbraken. Verdacnte ondervraagd bekende. Getuige L. van Last, commies te Hilvarenbeek, (inmiddels te Oss) had het onderzoek geleid en bracht dien aangaande rapport uit, dat voor de rechibank door hem bevestigd werd. De rijksadvocaat eischte bevestiging van het vonnis China. „Himalaja". Het hoogste gebergte der aarde. (8180 Meter). Hij was niet gek f De behandeling werd voortgezet van de strafzaak tegen het jongmensch D. S loopknecht te Waalwijk, gedeti neerd. Verdachte had ?en rijwiel ver duisterd, hem toevertrouwd om bood schappen te gaan doen. Onder Lage-Mierde werd hij aan gehouden. Hij wist den weg niet en werd voor onwijs gehouden. Het onderzoek leidde er toe dat de rechtbank het noodig achtte dooreen psichiater de geestvermogens van ver dachte te observeeren. Dr. Casparie bracht rapport dien aangaande uit, waarna de in vrijheid stelling van verdachte werd gelast. De predikant van Waalwijk als ge tuige gedagvaard was niet verschenen Misantropische motorrijder: „Soms lijkt 't mij of ieders hand tegen mij is. Vriend: „Och kom. Zoo dadelijk wijst hij wel dat wij door mogen rijden. bent er goed afgekomen. Aldus werd ook nader bevestigd door den Rijks advocaat Mr. E. van Zinnicq Bergmann, te Vught. Uitspraak 28 Juni a.s. Het Olympisch voeioauoarnooi teneinde. Argentinië verliest met 1—2 zoadat Uruguay voor de tweede maai 0»ympiacn Kampioen is. Geweldig was Woensdagavond de belangstelling voor de finale lusschei» Argentinië en Uiuguay. Nog voor den wedstrijd was net groote stauion prop vol onder de duizenden drukte een klemmende spanning. Ais even voor zeven de beide elftallen in net veld komen, breekt er een overdonderend gejuicn los. De menigte is enthousiast. Als de Neder- landsche scheidrecnter Muiters laat tossen, wint Argentinië. Direct bij den aanvang omstaat een ernstige docl- worstcling voor het doel der Argen tijnen, maar een doelpuut bnjlt uit. Belde partijen spelen nu met een vlot icmpo en wegen vrijwel legen elkaar op. Er wordt sterker gespeeld darr Zondag. Na 17 minuten weet Figue- rora den Argentijnscnen doelman te verschalken en bezorgt Uiuguoy de leiding 1—0. De Argentijnen vallen nu Krachtig aan en belegeren voort durend het doel van Uruguay. Succes blijft niet uit en het gelukt Monti ten slotte Mazali met een keihard schot't nakijken te geven (l—1). De Argentijnen belegeren nu voort durend het doel hunner tegenstanders. Maar, Mazali is in praent vorm en maakt de meest moeilijke ballen on schadelijk. De rust gaat in met 1 1. In de 2e helft krijgen we weer het hetzelfde speltype. De Argentijnen vallen enthousiast aan, maar de Uru- gueezen houden stand. De strijd wordt steeds teller en teller. Mazali krijgt moeilijk werk. Argentinië is nu verre in de meerderheid. Ten sioite weten de Urugueezen zich uil den druk los te werken en stormen dan op nel doel van Bosio af. De Urugueezen zijn gelukkiger in hun aanval, want uit een goeden voorzet weet Scarone hard langs den grijpenden Bosio te schieten 2 1 voor Uruguay. Dit doelpunt geeft groote conster natie op de tribune en de politie moet de suppoosten hulp verleenen om de orde te handhaven. Tot het einde toe wordt er nu ver woed gespeeld maar 't gelukt Argen tinië niet den gelijkmaker te halen. Na afloop had onder een geweldig enthousiasme de prijsuitdeeling plaats aan 1 Uruguay, 2 Argentinië en 3 Italië. Het troosttournooi. Nederland—Egypte 1—2. Op Spangen had Donderdagavond een ontmoeting plaats tusschen Neder land-Egypte, waarvoor de belang stelling slechts matig was. Belangrijk was deze wedstrijd ook niet. De Oranje-ploeg speelde een zeer slech ten wedstrijd, zonder veel enthousias me. De Egyptenaren maakten een prettiger indruk en toonden meer geestdrift en snelheid. Wanneer het spel een half uur oud is. neemt Egypte de leiding 1—0 met dezen stand gaat de rust in. Na de rust weten de Egyplenaren nog een maal te doelpunten Oranje weet op het einde de eer te redden en scoort een punt tegen. De overwinning der Egyptenaren is wel verdiend. Rotterdam, onze moderne stedenbouw, onze instellingen van wetenschap en kunst, die op sociaal en hygiënisch gebied en last but not least de beiee- kenis van Nederland als koloniale mogendheid van den eersten rang. dit alles verdient waarlijk meer en beter bekend te worden. Als de IXe O.ympiade, die inmid dels een aanvang genomen heelt, daar toe het middel wordt, dan zal Neder land daarvan de vruchten plukken toi in de verre toekomst, al zou zijn vlag niet rijzen aan den O-ympischen vlag- gestok en ook al zou de kwaliteit onzer gasten moeten vergoeden, wai de kwantiteit mocht te wenschen over laten. Het zou ons niet verwonderen, als de schuierende organisatie der Olym piscne Spelen in Stockholm gehouucn en de nartelijke ontvangst der deel nemers, leiders, juiyieden en journa listen in Zweden, kiacnug bijgedragen neeft tot hel verhoogen van de repu talie van dit land ais toeriatenland. terwijl het niet onmogelijk is, dat ook zijn betrekkingen op handel- en in dustriegebied daarvan goede gevolgen neboen ondervonden. Want sportbe oefenaars en toeristen zijn tenslotte in 'I dagelijksch leven kooplieden, inge nieurs, geleerden, technici, enz., die hun oogen niet kunnen sluiten voor hetgeen het land dat zij bezoeken, heetl aan te bieden op hun speciaal terrein. Niet alle gasten-van Nederland zullen bestaan uit dat soort toeristen, dat zich beklaagt na een ééndaagsch verb-ijt nog geen enkel „nationaal" costuum te hebben zien dragen, niet allen zullen denken, dat wij als natie hebben afgedaan, omdat wij niet meet op klompen loopen of niet allemaal Gouosche pijpen rooken en niet aller» zullen zich daarom bekocht achten. Er zijn ook nog fijnpioevers onder, voor wie Amsterdam en een groot deel van Nederland een openbaring kunnen zijn. Deze tot propagandisten te maker» voor ons landschaps-en stedenschoon, kunstschatten en beschaving, vooi onze reputatie als haid werkend volk met een open oog voor hetgeen de moderne tijd van ons eischt, moet het doel zijn van alle Nederlanders, dn het wel meenen met hun land Zij kunnen op deze wijze medewerken tot het wegnemen van onjuiste be grippen, zij kunnen bruggen slaan over afgronden van misverstand en onkunde en aldus het jaar 19z8, het eerste jaar der IXe Olympiade, maken tot een in waarheid gewichtig jaai voor geheel ons land, voor 't gansctu Nederlandsche volk. A. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Kiespijn-Tabletten 30 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Maag-Tabletten 75 ct. By Apoth. en Drogisten. De groentenhandelaren 1 h A. tn J W. Br., uil Nijmegen, die geregeld zaken doen in Duitschland, zijn Maandag op weg met hun vrachtwagen naar Goch in volle vaan legen een boom gereden, op Duisch gtbitd De 39 jarige Th. Arm, gehuwd en vader van 'n groot gezin die uil den wagen werd geslingerd, is aan de gevolgen van de botsing oveileden. Op het terrein van Muller aan de Parkhaven te Rotterdam is de 37 juige bonlweiker N B. gewoond nebbende in Zwarte Paardenstraat, msschen de buffcis van spoorwtgwa- gons bekneld geraakt. Per auto van den G. G D is hij met 'n ingedrukte oorstkas naar hel zitkenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar hij bij aankomst bletk te zijn oveileden. Gistermorgen om 9 uur is de 24-jarige ongehuwde W. Hagen uit Kortenhoef door het stooten van zijn schuit tegen een dukdalf bij de spoorbrug over de Vecht te Weesp overboord geslagen en verdronken. Om elf uur werd zijn lijk opgehaald. Gisteravond is te Aalsmeer in 't Oosteinde uit het water opgehaald 't lijk van den 15 jarigen Van D. De jongen was in den namiddag naar den akker gegaan om de kanten op te knappen. Zonder dat iemand het bemerkte is hij te water geraakt. Dinsdagavond is zekere Otten uit Heerlen bij de halte aan deStaats- mijr. Emma onder de tram gekomen. Hem werd een been afgereden. Gisteravond Is hij in het ziekenhuis te Heerlen aan de gevolgen overleden. Gistermiddag is te Heerlen in de Stationsstraat een vijfjarig kind van den rijwielhandelaar Houben door 'n vrachtauto uit Maastricht overreden, waarbij het kind een zware schedel fractuur opliep. Naar het ziekenhuis gebracht, is de kleine tegen den avond overleden. ADVERTENTIëN. 21 jaar, bekwaam schoenmaker, gedurende 2 jaren in de industrie, zou gaarne in de Hollandsche schoenbranche werkzaam zijn. Hij hetft kennis van modelleeren, is vertrouwd met de machines der modelleer afdeeling, zoowel als met het snijden en bijtu gen. Hij zoekt plaatsing in een goede labrlek als hulp-modelleur of snijder en biftuiger. Hij is gewoon aan keurig weiken. Getuigschriften en foto ter beschikking. Brieven te zenden aan KAKEL HANSING, SüLbacti 90. Sch -Llppe Duitschland Wil lage Het O. M rt quisteerde tot toewijzing van dien eisch. Dus 't blijft zoo verdachte, aldus de president. Ik heb zoo'n schrik van de gevan- onze mijnindustrie, onze land-en tuin- genis. Kan het niet met geldboete of bouwbedrijven en kweekerijen en onze De beteekenis der Olympische Spelen. Er heerschen inderdaad omtrent ons vaderland nog wonderlijke begrippen in het buitenland, gevolg van de ver- bijsterende onbekendheid met hetgeen Nederland presteert. Men kent lang niet voldoende onze scheepswerven, voorwaardelijke veroordeeling worden afgemaakt vroeg verdachte. 't Is een zwaar misdrijf, weder voer de president, er staat zes jaar toe. Je daarmede verband houdende onder wijsinstellingen. De droogmaking van de Zuiderzee.de sluiswerken teljmui- den, de havens van Amsterdam en GEMENGD NIEUWS. Op de houtwerf van de N.V. Houthandel v.h. P. Pot Czn., te West zaan had gisteren de 15-jarige Huis man het ongeluk onder een stapel vallend hout te geraken. De jongeman kreeg dusdanige inwendige kneuzingen dat de dood kort daarop intrad. Te Kremz in Neder-Oostenrijk is een proces tegen den 18 jarigen |ohann Sourda begonnen den zoor» van een vroegeren Bosnischen gendarm wiens misdaden veel opzien hebben verwekt. Verleden jaar Juli heeft bijteRaabs- zich aan een drievoudigen moord schuldig gemaakt en een geheel huis gezin, bestaande uit man, vrouw en kind, om het leven gebracht Het lijk van de vrouw vertoonde sporen, dl» er op duidden, dat op haar, terwijl zij stervende was. nog. geweld moei zijn gepleegd Het kind dat 7 weken oud was lag gewurgd in de wieg Nadat hij de misdaad had begaan en de villa van 't echtpaar uitgeplun derd had. heeft beklaagde zich enkele dagen daarna weer aan verschillende meisjes vergrepen, o a. aan kinderen die nog geen 14 jaar oud waren. 'n Tweejarig kind van den heer S. te Zevenbergschen Hoek geraakte gisteren in brand en bekwam daar door zulke ernstige brandwonden dat het kort daarop overleed. gaan door met prijzen 3 doozen schoenpoets v. 25 ct. 4 pak Lucihrs voor 25 2 doozen Goud of Zilverbrons 25 2 doozen Boenwas 25 Stoelenvernis groote fl. 25 3 groote stukken Kamtmelkzeep 25 3 gr. stukken Toiletzeep 25 3 pak S. B. Stijfsel 25 2 pond Siljfsel 25 Glizerinezeep No. 1 15 Groenezeep No 1 14 Echte Holl. Waschvrouw 13 Schuurpoeder per pak 7'/3 Closetpapier groote rol 12 Zwaluwlucifers 12 Sodtx per pak 8 Edelweiszet ppoeder 15 Azijn per liter 10 Boterolie per fl. 75 Slaolie per maatje 10 n Besoijenschcslraat 77 Kunnen geplaatst worden: werken. zelfstandig kunneide fijne artikelen. voor uitsluitend Vast werk. Brieven onder van dit blad. letter K. Bur. 99

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7