Of EGHOViH HETZUIDEN Hotel Verwiel. Dancing Hotel Je Tra Kolommtn". Strijkje FRITS BORSTLiP. Attractie-bal in „Mnsis". in de Achterzaal, 's Avonds 9 uur Haast U J. VERAA, Tailleur No. 50. Woensdag 20 Juni '28. 51e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 19 Juni 1928. Arbeidsvoorwaarden in de Waalwiiksche Schoenindustrie. In de verschillende vergaderingen, welke den laatsten tijd vanwege de Arbeidersorganisaties in meerdere Centra der Schoenindustrie gehouden worden, wordt voortdurend critiek uitgeoefend op ahet door de Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikanten aangeboden contractOmwille der waarheid deelen wij hierdoor mede, dat door bedoelde Federatie van Schoenfabrikanten NOOIT EEN CON TRACT IS AANGEBODEN aan de arbeiders of arbeidersorganisaties. Voor de arbeiders, werkzaam in de fabrieken der leden van de Vereen! ging van Waalwijksche Schoenfabri kanten, geldt de Regeling der Arbeids voorwaarden van 2 Januari 1928, die op alle fabrieken op verschillende plaatsen is opgehangen en derhalve aan alle betrokken arbeiders bekend is. Onder meer wordt daarin duidelijk vastgelegd hoe de a.s. Kermisdagen zullen worden uitbetaald n.l. JUIST ZOOALS VROEGER. Mocht nu of in de toekomst ooit blijken, dat aan deze Regeling der Arbeidsvoorwaarden op de een of andere fabriek, lid der Vereeniging, niet de hand wordt gehouden, dan deden de Arbeidersorganisaties ver standiger, dit aan ons bestuur ter kennis te brengen, om op deze wijze de belangen der arbeiders te be hartigen. Dit zou ten mir.ste de ver standhouding tusschen patroon en arbeider bevorderen en de industrie ten goede komen; een propaganda over een Contract, dat nooit is aan geboden, heeft precies het tegenover gestelde effect Vereeniging van Waalwijksche Schoenfabrikanten. Groot Concours-Mippique. Bij gelegenheid van het CON COURS HYPPIQUE na afloop van het Concert op de Markt. Waalwijk staat in het teeken der Paardensport. Waalwijk viert morgen een hip pisch feest bij uitnemendheid. Een concours dat door zijn pio- gramma, door zijn buitengewone deel neming iets bijzonders is en zeer be langrijk genoemd mag worden. Het programma geeft onder zijn nummers b.v. het Olympische spring concours, zooals wij het zouden wil len noemen, een nummer waarin de beste Nederlandsche ruiters zullen kampen om de eer aangewezen te worden in het team dat ons vader land op het Olympisch—tournooi in het stadion te Amsterdam zal verte genwoordigen. En dan deelname. In bovenstaand groot spring—concours 18 deelne mers, in 't gewone spring—concours 35; in het nummer luxe eenspannen is de deelname van dien aard, dat dit in twee afdeelingen moet worden ge splitst. De namen der beste Nederlandsche ruiters, de beste paarden, de meest gerenomeerde stallen van ons land zullen tegenwoordig zijn, zoodat een concours gegeven kan worden, zoo als men misschien zelden ergens zal ontmoeten en daarom vertrouwen wij dat zeer velen uit Waalwijk, de Lang straat, 't Land van Heusden en Altena, geheel Brabant en daarbuiten zullen opkomen om van deze mooie sport, op zulk een wijze gegeven, te kunnen genieten. Het terrein is prima In orde, een prachtige overdekte tribune voor 1200 personen, prachtige gelegenheid om alles te volgen ook voor de andere rangen, wat wil men nog meer. We weten het. eenig bezwaar is er, dat het concours in de week wordt gehouden, maar daar staat tegenover dat zulks met het oog op't Olympisch Springconcours niet anders kon en dat dit concours zal vergoeden, de moeite die men heeft om er voor ditmaal uit te breken, ledereen die belang stelt in deze edele sport, in zulk een zeld zaam concours, elk landbouwer, elk paarden-liefhebberzal er zijn en ook de meeste fabrieken, enkele uitgezon derd, hebben een regeling getroffen, waardoor hun personeel in de gele genheid is om van dit bijzondere ge beuren getuigen te zijn, zoo ook ver schillende scholen. Hierdoor wordt krachtig medegewerkt om dit Waalwijk'sch ondernemen, spe ciaal voor de eerste maal te doen slagen. Alles bijeen gelooven wij dat als het weer meewerkt, het concours druk zal worden bezocht, de reeds be langrijke kaarten-aanvragen van buiten, wettigen deze verwachting en dat Waalwijk a.s. Donderdag een zeer drukke en gezellige dag zal hebben, die naar wij vertrouwen bij welslagen jaarlijks zal worden herhaald. Het ijverige comité zij alle succes toege- wenscht, wat het voor zijn moeite en risico dubbel verdient. Hier volgen de programma—num mers. Dressuur-proeven. No. I. 11 uur v.m. (zomertijd). Dressuurproef voor afdeelingen van [landelijke Rijvereenigingen, die aan gesloten zijn bij de Nederlandsche Federatie van Landelijke Rijvereeni gingen. No. II. 10 uur v.m. Dressuur-proef, waai voor gevraagd wordt het programma van den Samen- gestelden Ruiterwedstrijd der Olym pische Spelen. Concours hippique. No. III. 1 30 uur n.m Door de onder No. I genoemde Rijvereenigingen zal in den ring een parade worden gereden, waarna de uitdeeling der prijzen plaats heeft. Prijzen: le prijs f 50.—2e f 25— 3e f 10.-, 4e f 5.-. No. IV. 2 uur n.m. Springconcours B voor paarden 3e en 4e klasse, waarin ook hors con cours mogen mededingen de paarden, behoorende tot de le en 2e klasse, teneinde te kunnen in aanmerking komen voor de prijzen, verbonden aan den Samengestelden Ruiterwed strijd, genoemd onder Villa. le prijs zilveren medaille en f 100, 2e 50 -. 3e f 25 4e f 25.—, 5e f 25.—. 6e f 25.—. No. V. 3 uur n.m. Concours luxe eenspannen, open klasse. (Hengsten uitgesloten). Afzonderlijk zullen worden beoor deeld de paarden met een hoogte van max. 1.55 stokmaat. le prijs f 100 2e f 50. 3e f 25.—, en die met een hoogte boven 1 55 M. stokmaat: le prijs zilveren medaille en flOO, 2e f 50 3e f 25.- No. VI. 3,30 uur n.m. Concours Schoonste Rijpaard. Paar den, die in Nederland drie concoursen voor het Schoonste Rijpaard gewon nen hebben, zijn voor deze rubriek uitgesloten. le prijs Zilveren Medaille van Z. K. H. den Prins der Nederlanden en f 75 2e f 40.-. 3e f 20.—, 4e f 15.-, 5e f 10.-. No. VII, 4 uur n.m. Concours Tandems, open klasse, le prijs zilveren medaille en f 75.— 2e i 50 -, f 3e f 25.—. No. VIII. 4 30 n.m. In den ring verschijnen de paarden, die des morgens hebben deelgeno men aan de Dressuurproef onder II genoemd, waarna de prijzen worden uitgereikt. le prijs zilveren medaille en f 75. 2e f 50 3e f 25.—. No. Villa. Daarna verschijnen in den ring de paarden, die zoowel aan No. II als aan No. IV hebben deelgenomen, voor het in ontvangst nemen der prijzen, verbonden aan den samengestelden Ruiterwedstrijd (proeven volgens het Olympisch reglement, genoemd onder Nos. II en IV). le prijs groote zilveren medaille van H. M. de Koningin en f 75 f 2e f 50.-, 3e f 25.—. No. IX. 5 uur n.m. Springconcours F voor paarden van alle klassen, geen handicap. Dit concours dient tevens als een voorproef om te komen tot uit verkiezing der ruiters, die op de Olympische spelen in het Stadion te Amsterdam, in den wedstrijd voor hindernisruiters, Nederland zullen vertegenwoordigen. le prijs groote zilveren medaille en f 150.—. 2e f 100.—, 3e f 75 -, 4e f 50.-, 5e f 25.-. Direct na afloop wordt op de kiosk op de Markt een concert gegeven, aangeboden door„Waalwijks Belang". Verschillende café's zorgen voorde noodige attractie, in Hotel Verwiel en Hotel de .de Twee Kolommen" vindt men een strijkje, terwijl des avonds in Musis een bal wordt gegeven, en een dancing in Hotel Verwiel. Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij U naar de advertentie voor komende in dit nummer. De voorverkoop van kaarten bij den heer L. van Adelberg, Maikt, duurt tot 11 uur Donderdagmorgen de ver koop aar. de loketten begint om 1 uur. Benoeming. In de vacature van den heer Keiler is per 1 Augustus a s. tot agent van politie benoemd de heer A. Schelling van St. Oedenrode De heer Schelling is oud—leerling van de R.K. Politie- vakschool te 's Bosch, alwaar hij het politiediploma verwierf. Examen. Op Maandag 18 Juni is Mej. M v. Mackelenbergh te 's Bosch, vroeger leerares aan de R.K. Hoogere Handels school alhier, aan de R.K Universiteit te Nijmegen geslaagd voor't doctoraal examen Engelsche Taal en Letteren. Geslaagd voor het eerste gedeelte van het notarieel examen de heer Bernard van Wijck. oud-leerling der R.K. Hoogere Handelsschool alhier. Geslaagd De heer Th. Bakkers, a t. s. alhier, slaagde gisteren op het te Den Haag gehouden examen voor gemeente— financiën. De heer Bakkers genoot zijn oplei ding aan de R.K. Leergangen teTilburg. Theo van Delft. Met voldoening vernemen wij, dat de kunstschilder Theo van Delfi alhier, van het Gemeentebestuur van Raams- donk de belangrijke opdracht ontving een drietal groote schilderstukken te maken, welke een plaats zullen krijgen in het nieuwe raadhuis aldaar. De bedoeling is op de te schilderen doeken eenige oude karakteristieke punten (zooals bijv. de oude kerk met molen en raadhuis, en 't oude haventje met plein) der gemeente te doen vastleggen, opdat deze bewaard blijven voor het nakomelingschap. Het pleit zeker wel voor de artis tieke opvatting van 't gemeentebestuur van Raamsdonk. dat zij bij de keuze van een schilder 't oog heeft iaten vallen op den heer Theo var. Delft, die onder onze Brabantsche kunst schilders en beeldhouwers een eerste plaats inneemt Na afloop van het CONCOURS HYPPIQUE Opening van het groote Jubileum. Op 30 Juni a s. zal de heer A Kooien den dag herdenken, dat hij 25 jaar geleden bij de Kon. Stoom- schoenenfabriek A H. van Schljndel in dienst trad. Het zal ongetwijfeld den trouwen, Ijverigen werkman, den sympathieken Toon Kooien, op dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Auto in brand. Toen de vertegenwoordiger C. H. van de firma Ras uit 's Bosch Maan- dagmiddag zijn auto tot stilstand bracht nabij 't Marktstraatje. vloog plotseling de motor van den auto in brand. Onmiddellijk was de politie ter plaatse en wist met een snelblusch- apparaat de vlammen te blusschen. De schade aan den auto is niet groot. Auto te water. Maandagmiddag heeft bij 't Stoom gemaal een ongeluk plaats gehad dat wonder boven wonder geen menschen- leven heeft gekost. Toen Ds. Pots uit Doeveren, die sedert een week een auto heeft en de chauffeurskunst nog niet goed machtig is, de brug nabij 't Stoomgemaal naderde, geraakte hij plots het stuur kwijt. De auto reed den dijk af en stortte toen voorover van de steile helling in het kanaal, vlak voor de sluisdeuren. Ds. Pots zag geen kans meer om tevoren uit den wagen te springen en verdween met de auto in de diepte Met bovenmenschelljke inspanning en groote tegenwoordigheid van geest wist Z E. zich door de voorruit van de auto te werken, welke hij stuk sloeg, op de auto te klimmen en toen hi boven op de carosserie stond, staken zijn schouders juist boven het water uit. Niemand uit 't stille polderland hac iets van dit ongeluk bemerkt. Op he hulpgeroep van Ds. Pots kwam de machinist Stevens van het Stoom gemaal met eenige mannen haastig toegeloopen. Zij hebben den predi kant toen met een bootje uit z'n nete lige positie gered. Het bleek nu dat hij een diepe snede in het voorhoofd had. De heer Stevens legde onmiddel lijk'n noodverband en zond hem voor geneeskundige hulp naar Waalwijk, die door dr. Langemeljer werd ver leend. Per auto werd de zeer ontstelde dominéé naar huis gebracht Later heeft het personeel den auto uit het kanaal getakeld Nog enkele dagen duurt de op ruiming van de NIEUWSTE MODEL LEN IN PETTEN bij Stationsstraat 15, WAALWIJK. Onjuiste sensatie. De correspondent van „De Tele graaf" en „De Courant" te Waalwijk brengt onze plaats opnieuw in op spraak. In de Telegraaf heette het gisteravond met groote letters: „Zijn medeminnaar gedood". Liefdesdrama bij Waalwijken in de Courant .Treurige ontmoeting". „De doodslag te Waalwijk". Als men nu weet dat het hier gaat over een moordgeschiedenis te Rijswijk gelegen aan den dijk van Heusden naar Gorinchem, dan zouden wij den cor respondent toch willen vragen den naam onzer plaats vrij te houden van zijn sensatielust of die zijner bladen Muziekschool. Maandagavond hield het bestuur der Muziekschool met voorzitter en secretaris van „Waalwijks Belang" eene vergadering in hotel Verwiel. De resultaten over 't afgeloopen sei zoen werden besproken en men was over den gang van zaken zeer tevre den. Ijverige leerlingen, een uitstekend leeraar en goede resultatenalleen moest Waalwijk een veel grooter contingent leveren. De ontvangsten en uitgaven gaven een ongeveer ge lijk slot. Met het oog op de toekomst werd besloten krachtig propaganda te voe ren en aan de algemeene vergadering voor te stellen, om weer met een eersten cursus te beginnen, den ver volg—cursus voort te zetten en zoo mogelijk instrumentaal (harmonie) te doceeren en misschien ook een kinder klas te stichten. Een en ander zal be- sproken worden op de vergadering die 23 Juli a s gehouden wordt. Dat op dien datum 23 diploma's worden uitgereikt en dat de cursus 11. Maandag -gesloten werd, zooals elders vermeld wordt, is natuurlijk niet waar. De cursus was reeds meer dan een maand geleden afgeloopen en van diploma's is natuurlijk nog ;een sprake. Kruisboogsport. Zaterdag j 1. had het aangekondigd koningschieten plaats op de doelen van het Kruisboogschuttersgezelschap „Nooit Gedacht", gevestigd bij den heer J. v. Helvoirt, Putstraat alhier. Ten zes uur riep de koning alle .eden een hartelijk welkom toe en speciaal ook een woord van dank tot het aanwezige eerelld den heer A v. d. Heijden uit Amerika, welke tijdelijk alhier vertoeft, en sprak daarbij den wensch uit dat het wederom een faire en aangename strijd zou worden en dat allen hun best zouden doen om den begerden titel machtig te worden. De heer v. d. Heijden opende met schoten den kamp, welke tot resultaat had dat de heer Aug. van Bladel na een spannenden strijd koning werd met als opvolger den heer C. Lammers. Na dien bleef men nog een tijdje gezellig bij elkaar, nadat den nieuwen koning het eere—metaal op de borst w2s bevestigd door den ouden koning onder énkele toepasselijke woorden. J.l. Zondag behaalde een zestal van „Nooit Gedacht" op het groot nationaal concours te Boxtel den 6en prijs met 73 punten. Voorwaar nog een mooi succes voor het deelnemend zestal. As. Zaterdag cn Zondag houdt bovengenoemd gezelschap een groot nationaal concours, dat indien het weer een beetje meewerkt schitterend belooft te slagen. Reeds vele gezel schappen van ver buiten onze plaats hebben hunne toezegging ge daan dat zij aan het concours zullen deelnemen, waaronder er zijn uit Oss, Boxtel, Tilburg e a zoodat er Zater dag en Zondag voor liefhebbers van deze sport te genieten zal zijn. De prijzen voor dit concours, welke een zeldzaamheid op dit gebied mogen worden genoemd, zijn te bezichtigen in het sigarenmagazijn van den heer Jac. Moonen—de Ruiter. Niet minder dan zes bekers, vijf lauwerkransen en vele lauwertakken, benevens fraaie konings— en eerekruis, rozenprijs enz. zijn beschikbaar gesteld. Wij raden daarom eenieder aan de prijzen eens te gaan bezichtigen en a.s. Zondag een kijkje te komen nemen bij den heer v. Helvoirt, opdat men eens nader kennis neme van deze mooie sport. Zondag 1.1. nam hel Kruisboog schuttersgezelschap „De Eendracht", gevestigd bij den heer L. Leljtens, Grootestraat alhier, deel aan 't groot nationaal concours te Boxtel, uitge schreven door het Kruisboogschutters gezelschap „Ons Genoegen", gevestigd bij den heer L. v. d. Brand. „De Eendracht" behaalde twee mooie prijzen, n.l. het eerste zestal den 3en prijs met 74 punten en het tweede zestal den 2en prijs met 71 punten. (De le en 2en prijs ging met hetzelfde aantal punten). Als men nagaat dat er aan dit concours 55 zestallen hebben deelgenomen, is dit een mooi succes voor „De Eendracht". '.HERTOGENBOSCH. De Oetel- donksche Club heeft besloten, ondanks het besluit van den gemeenteraad tot beperking van 't Carnaval, te blijven voortbestaan. Met de autoriteiten zal overleg worden gepleegd over datgene wat met Carnaval blijft toegestaan. De raad van Elf zal er streng de hand aan houden dat de voorschriften worden opgevolgd. Door den heer J. van Vollenho ven te Tilburg is aan het gemeente bestuur, ter plaatsing in het stadhuis aangeboden, een doek van Herman Moerkerk, voorstellend de markt te 'a-Hertogenbosch. Op 29 Juli zal alhier 't 25 jarig bestaan van den Bossche Dioc. Werk- liedenbond worden gehouden. Er zal een groote optocht plaats hebben, waaraan 12000 tot 15000 arbeiders met 25 muziekkorpsen zullen deelne men. Bij deze gelegenheid zal een Mgr. Mutsaers-gedenkteeken worden onthuld. Op de Parade zal het woord worden gevoerd door drs. van Welie en het Tweede Kamerlid H Hermans. Mgr. Prinsen draagt het Sluitingslof op, waaronder de bonds- adviseur pastoor de Kroon zal spreken. DUSSEN. Zondag j.l. is het feest van den H. Antonius alleriuisterljkst gevierd Het glanspunt van den dag was zeker wel de H. Sacraments processie over het kerkhof. Ofschoon de processie nimmer zoo groot was als thans (ongeveer 200 deelnemers) verliep alles in de beste orde. Een bijzonder mooi effect maakte de groep, die het H. Hart en de H. Theiesia van het Kind Jezus droeg. Het beeld van de laatste werd ge dragen door meisjes, gekleed als Zrs. Carmelitessen, wat ons deed denken aan de Eerw. Zrs. van die orde, welke in de oorlogsjaren het kasteel van Dussen bewoonden. De schitterende troonhemel, ge dragen en gevolgd door de leden der Conferentie overhuifde 't Allerheiligste dat gedragen werd door den WelEerw. Pater Vriens uit Kaatsheuvel. Nog twee Paters in dalmatieken volgden met flambouwen. Verder waren aan wezig de twee Eerw. Paters Capu- cijnen die het triduum ter eere van den H. Antonius gepredikt hadden. De Z Eerw. heer Pastoor der parochie E. J. M. Janssens de Horion gaf de volgorde der processie aan. Na ge zang en gebed werd er een korte I maar schoone predicatie over het H. Sacrament gehouden. De Fanfare „Wilhelmina" en de leden van het Zangkoor hebben zich verdienstelijk van hun plichten ge kweten. Na den Zegen met het Aller heiligste trok men nog eenmaal over het Kerkhof naar de kerk, waar de grootsche plechtigheid met den Zegen besloten werd. GEERTRU1DENBERG. Zondag j.l. gaf de K.E. Symphonie- Zangver- eenlging „Cecilia" in de zaal van Hotel „Santbergen" haar eerste zomer- concert. Met trots mag „Cecilia" op deze uitvoering terugzien. Waarom? Deze mooie vereeniging stond er den laat sten tijd niet erg florissant bij. Som migen meenden, dat het einde daar was. Doch er is weer nieuw leven 1 Het openbaarde zich in de nummers van het orkest. Met gloed en enthousiasme, werden de verschillende nummers uitgevoerd, 't Was, of alle leden 't bestaansrecht van hun vereeniging dezen avond wilden toonen. Behoudt deze ambitie, heeren en onder de bekwame leiding van Uw Directeur, den heer N. Snljers, is de toekomst van uw orkest verzekerd. Een nieuw levenSymphonie- en Zangvereeniging „Cecilia" prijkte steeds aan 't hoofd der programmas. Maar de „Zangvereeniging" wa9 niet meer dan een papieren herinnering aan vroegere grootheid. En daar ver scheen nu Zondag een sterkmannen- HBBOKD-lBHHaHHKI

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 5