Speciale aanbieding MANTELS. 3 ummibhe STiniffiu miooh im te Waalwijk. Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. INRICHTING VOOR DE VERVAARDIGING VAN koor met uitstekend stemmenmateriaal op 't podium, dat op correcte wijze „Landsknechtstandchen" de „Ruine" en „An der schonen, blauen Donau" ten gehoore bracht. Een woord van dank hiervoor op de 1ste plaats aan den heer Fr van Gerwen. Zijn ijver en muzikaal talent zullen Geertruiden- berg weer een goed mannenkoor bezorgen. Een nieuw leven 1 Zoo krachtig werkt het in deze vereeniging, dat zelfs een nieuwe spruit is voortge bracht: „de Kleine Kapel". De op richting hiervan is een goed idee;zij verzekert het voortbestaan van „Ce cilia," zij is de „morgen" van dit gezelschap. Bergenaar, steunt .Cecilia". MADE. Donderdagmorgen is op het Hollandsch Diep het Tjalkschip van schipper van Vessum uit Made, geladen met oouwmaterialen, bij de J.A.C.O M. N.E.N. plaat omhoog gevaren en ge zonken. De opvarenden konden,hoewel met veel moeite, zich redden. B. en W. hebben op een des betreffend verzoek door de winkeliers alhier, om hun winkels tot des 'savonds 9 uur voor het publiek te mogen openhouden gunstig beschikt. Vrijdag 15 Juni j.l. herdacht de heer P. de Bok den dag, waarop hi voor 25 jaar geleden in functie trad bij het onderwijs te Made. De werkman J. v. D. uit Made werkzaam op de scheepswerf van de Gebrs. Ruitenberg, had het ongeluk een ijzeren plaat op zijn duim te krijgen, welk lichaamsdeel zeer ernstig werd verwond. Na aldaar te zijn ver bonden is hij onder behandeling ge steld van Dr. Haupst. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Onze vroegere plaatsgenoot dhr.J.A Timmermans, thans a.t.s. te Papen, drecht, slaagde gisteren te 's-Graven- hage voor het examen Gemeente financiën. WASPIK. Zondagmorgen 10 uur droeg onze dorpsgenoot de weleei waarde heer P. 1. de Glas, die op 2 juni 1.1. de H. Priesterwijding had ontvangen, in de parochiekerk alhier zijne eerste plechtige H. Mis op. Zijne Eerw. werd daarbij geassisteerd doui zijne beide broeders, den ZEerw. heer A. de Glas, rector te Oirschot als diaken, den ZEerw. Pater J. de Glas, van de orde der E.P. Benedictijnen als subdiaken eu zijne neven, den ZEerw. Pater Bartholomeus Klaassen als Presbyier assistens en den ZEerw. Pater Phiiibertus Klaassen als Cere moniarius. Het zangkoor voerde op verdienstelijke wijze de vierstemmige mis „Beati Misericordes" van Goller op. Na het Evangelie beklom de ZEerw. Heer Pastoor Huijbers alhier den kansel en hield een treffende predicatie over de waardigheid van het Priesterschap. De gewijde redenaar wenschte den Neomist met zijne fa milie van harte geluk met het groote voorrecht haar geschonken, wijl thans de vierde zoon tot de priesterlijke waardigheid werd verheven. Des namiddags had een plechtig Lof met assistentie tot sluiting van den feestdag plaats. De familie de R. ontving het bericht dat haar 26-jarige zoon P. te Gent (België) over boord geslagen en verdronken is. De begrafenis heeft plaats gehad op de R K. begraaf plaats alhier. gedeelte, dat pl.m. 10 c.M. lager ligt dan de beide zijgedeelten. De aanklee ding en verlichting der zaal zijn in keu rige overeenstemming met het geheel. Om goed half 9 zette de Harmonie in met de Kaiser Husaren, Marsche van Léhard, die ons reeds direct den indruk gaf, dat de accoustiek der zaal er vooral niet op achteruit gegaan is. Na dit eerste muzieknummer besteeg de president van het Kon. Muziekge zelschap, de heer M. van Nieuwstadt,, het podium, om de volgende openings speech te houden. Alhier is een geval van besmet- telijke veeziekle Miltvuur geconsta teerd. Het cadaver is onder politie toezicht verbrand. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 19 Juni 1928. Concertzaal Euphonia Zondagavond opende het Koninklijk Muziekgezelschap Euphonia" haar vergroote en geheel gerestaureerde concertzaal. Aan belangstelling ont brak het niet. Ondanks hare aanmer kelijke verruiming bood de zaal alweer te weinig plaats, 't Moet het bestuur van het Koninklijk gezelschap een aan gename voldoening geweest zijn, zoo veel sympathie te mogen ondervinden voor het werk door hen tot stand ge bracht. Bijzonder aangenaam was hun deze sympathie, waar die van de zijde van talrijke particulieren en tevens van de vereen. K .B., Apollo, Bel Can to en den; Werkmeestersbond werd uit gedrukt in een weelde van bloemen. Euphonia heeft die attentie ten volle verdiend, want wat het bestuur, zij 't dan eerst na lang wikken en wegen, heeft tot stand gebracht is keurig en practisch werk. Over de geheele lengte kreeg de zaal een verbreeding van 2.70 M. aan beide zijden. Het podium werd eveneens aanmerkelijk vergroot. Naast het podium werden de kleedkamers en sanitairs aangebracht. De zaal is nu nagenoeg vierkant en biedt een schit terende dansgelegenheid op het midden- Een warm applaus loonde spreker voor zijn zakelijke openingsspeech. De Harmonie had een goeden avond. De Grand Ouverture van L. Langlois gaf ons van vele mooie passages te genie ten, vooral in hout en klein koper. In de tusschenpartijcn ontbrak het zoo nu en dan aan de juiste stemming en samengang, terwijl ook het klankge halte niet overal in overeenstemming was( met dat der hoofdpartijen. Bijzon der vaardig werk gaf de heer Adr. Zwaans in Diavolino (Air Variée pour Es-Clarinette) van J. Millot. Euphonia bezit in den heer Zwaans een Es-Clari- nettist zooals maar weinig dilettanten korpsen rijk zijn. In het grand quartet pour clarinettes van Waterson gaf 't viertal ons blijk van veel studie en vaardigheid. Vooral de twee eerste ge deelten voldeden uitstekend. Toch is het nummer geen aangenaam concert- werk. Het biedt in zijn gelijkluidend heid van 4 dezelfde instrumenten te weinig klankkleur en variatie en wordt daardoor in zijn lange lengte eentonig. De Walze „Kunstlerleben" van Joh. Strauss beviel beter en werd zoowel in opvatting als uitvoering keurig ver tolkt. Om het late uur werd de Fanta sie uit de opera ,,La Fille de Madame Angot." van Lecocq achterwege gela ten en besloot de Harmonie haar pro gramma met, Kroes' Marseli „Ginne- kens Feestgroet". Een ruim deel van het succes van den avond mocht de Humorist-Conferencier op zijn boek schrijven. Zoo ooit, dan heeft deze gentleman-Humorist in Euphonia vol daan. Zijn optreden interesseerde van het begin tot het einde. Rad van tong, weergaloos in mimiek, onuitputtelijk bekend was geworden, verklaatde in repertoire in een variatie van con-1 Mabel Boll, dat zij nu haar vliegtuig pletten, scènes, moppen, witzen, etc. de Miss Columbia zou Inschepen naar i Southampton, om althans nog de eerste vrouw te worden, die den tocht in Oost-Westelijke richting heeft vol- bracht. Reuter meldt nader: De vliegers van Friendship waren opgetogen toen zij aankwamen. Mej. Eaihart zei: lk ben erg blij, dat we er zijn gekomen en aan lanü zijn. Ik ben te vermoeid om meer te zeggen. Stulz deelde mede, dat hun plannen veranderd waren door gebrek aan benzine. (Zooals men weet was er sprake van, dat de vliegers naar de Azoren zouden gaan.) Het bericht van de aankomst van de Friendship is met groote vreugde in de Ver. Staten ontvangen, omdat een Amerikaansche vrouw de eerste is, die den overtocht per vliegtuig heeft gemaakt. De bemanning heeft 'n groot aantal gelukwenschen uit aile deelen van Engeland en de Ver. Staten ontvangen o.a. van president Coolidge en van den minister van Luchtvaart. Gedurende de vlucht hebben mej. Earhart en Stultz om de beurt gestuurd. Stultz deeide mede, dat zij te Sout hampton hadden willen landen, maar dit was door gebrek aan benzine onmogelijk geweest. Mej. Earhart zeide, dat men gedu rende den tocht met de draadlooze nstallatie geen verbinding tot stand had kunnen brengen. In Rijswijk (N.Br.) is; gister avond de 22 jarige M. van T. dood gevonden. Uit het onderzoek bleek, dat van T., een zekere H. V. uit An- del tegenkwam met het meisje, waar mede van T., vroeger verkeering had gehad. Er ontstond toen een woorden wisseling en eensklaps trok V. een mes en bracht van T., hiermede eenlge steken toe. Een messteek had het hart [etroffen. V. heeft aan het politiebu reau aangifte van het gebeurde ge- daan. Nader gende: Het slachtoffer kende reeds van zijn kinderjaren af de 19 jarige dochter van den welgestelden landbouwer C. W. De ouders van het meisje, alsmede verdere bloedverwanien, vooral een zwager, verzetten zich echter krachtig tegen een verloving met van T. Eenigen tijd geleden verloofde het meisje zich, waarschijnlijk wel op aandrang van haar familie, met den 39 jarigen H. V. uit Andel. Van T. beantwoordde hij ten volle aan de ver wachtingen, die aan het humoristisch gedeelte van het programma gesteld werden. De lieer van Nieuwstadt bracht nog een bijzonder woord van dank voor de talrijke blijken van belangstelling in den vorm van bloemstukken haar aan geboden, zoowel van verschillende ver eenigingen als van tal van particulie ren, alsmede van Architect Snijers Gebr. Coolen, aannemers te Tilburg etc. De vereeniging stelt deze attentie op lioogen prijs. Het is voor spreker aldus besloot deze, een bewijs, dat men sympathiseert met Euphonia. Volksconcert. Woensdagavond om 8 uur geeft het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" een concert op de K.B.-kiosk op dt Markt. Programma.: 1. Kaiser Husaren Marsch. F. Lehan. 2. Grand Ouverture. L. Langlois. 3. Diavolino (Air Varié pour Es- Clarinet). J. Millot. 4. Grand Quartet pour Clarinettes. Waterson. 5. Kunstier leben, Walzer, Job. Strauss. 6. Fantasie sur l'opera „La Fille de Madame Angot". Lecocq. 7. Orinnekens Feestgroet. Kroes. Zaal-opening. De Concertzaal van den heer Jan v. Dun zal a.s. Zaterdag officieel geopend worden. De Liedertafel „Bel Canto" zal bij die gelegenheid de belangstel lenden haar eerste concert aanbieden, wat geheel met eigen krachten zal ge geven worden. Naast een vijftal koor werken zullen eenige quartetten, een terzet, en duo en verschillende solo- nummers gegeven worden. AGENDAS WAALWIJK, Donderdag 8—10 uur Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag GEEN repetitie W.G.V. Donderdag GEEN repetitie Tavenu. Donderdag 6'/2 uur. Concert op de kiosk op de Markt door de harmonie „St. Crispijn". Zaterdag 3'/a uur- Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdagavond GEEN Repetitie der Liedertafel „Oefening en Vermaak". SPORT. WAALWIJK. Nog slechts eenige dagen scheiden ons van de groote Jubileumwedstrijden welke door RWB op 24 Juni gehouden zullen worden. Het voorspel, de loting, is reeds vlot gespeeld melonderstaanden uitslag 2 uurQuick—WSC. 3.15 uur: HEC—Juliana. Dus de 2e klassers tegen de 3e klassers. Nu zal dan werkelijk kunnen blijken of er inderdaad veel verschil tusschen de 2e en 3e klas NVB is. Moeten we nog zeggen dathetspannend zal worden op het RWB-terrein. De diverse deelnemers zegden hun volle medewerking toe, wat reeds een goed begin is. De 1ste prijs 11 mooie draagmedailies blijkt een groote aan trekkingskracht uit te oefenen op de spelers. DUSSEN. Zondag verloor ae voetbalvereeni- ging „Dussensche Boys" I met 2—0 van Raamsdonksveer. was dit een doorn in het oog en reeds eenmaal was hij met zijn mede minnaar handgemeen geweest. Zondagavond halfnegen ontmoette hij het meisje met V. op De Hoef. Het duurde niet lang of beiden kre gen ruzie. Eensklaps trok V. zijn mes en stak dat met kracht in het hoofd en daarna In de hartstreek van v. T. De jongen zeeg hevig bloedend voor de voeten van het meisje, dat luid gillend naar huis liep, ineen. De dader ging zichzelf bij de po litie aanmelden. Het is mogelijk dat hij uit vrees heeft gehandeld. Uit het door de politie ingestelde on derzoek bleek, dat het slachtoffer geen mes of eenig ander wapen bij zich droeg. V. staat gunstig bekend. (Prov. Crt.) Eenige Britsche militaire vlieg tuigen zijn sedert gisterochtend boven de woestijn aan het zoeken naar een auto die Zaterdagochtend uit Basso- rah naar Nasirijah is vertrokken. Er zaten 21 reizigers in en men heeft na dien tijd niets meer van hen verno men. LAATSTE BERICHTEN. vernemen wij nog het vol- Nobile. De Citta di Milano heeft gistermid dag laat het volgend telegram naar Rome doorgezonden Zoodra Larsen en Holm bij hun terugkeer vernamen, dat generaal Nobile één van beide vliegtuigen ge zien had. zijn zij samen in één vleg- tuig nogmaals opgestegen om elkaar als waarnemer en bestuurder af te lossen. Ook ditmaal hebben ze echter niets kunnen ontdekken. Op hun terugweg kwamen ze het vliegtuig van majoor Maddalena tegen, die te ongeveer 5 uur vanmorgen van Koningsbaai vertrokken is en om 11.45 weer terugkeerde, eveneens zonder een spoor ontdekt te hebben van de vermisten. Wij hebben generaal Nobile nu beduid, dat hij van zijn standplaats het volgend vliegtuig, dat hij zou waarnemen, draadloos moet inlichten, waar hij zich precies bevindt en hopen, dat dat middel morgen succes zal hebben bij de nieuwe vluchten, die zoowel de beide Noren als majoor Maddalena van plan zijn te onderne men. ADVERTEEREN DOET VERKOOPJON. heeft Vughterstraat 1, Telefoon 652, 's-Hertogenbosch, ZIE ETALAGE. e in GEMENGD NIEUWS. - Wederom heeftmen een tocht ge waagd over den Oceaan en is het de eerste vrouw mej Earhart, een Amerikaansche met 2 gezellen gelukt in 21 uren en 40 mil uten van Ame rika naar Ierland te vliegen. Na de voortreffelijk gelukte landing te Berryport in Wales werd juffrouw Earhart door haar medereizi gers en de inderhaast bijeengeroepen locale autoriteiten gelukgewenscht met het feit, dat zij de eerste vrouw is, die den Oceaan per vliegtuig was overgestoken. Kapitein Stulz vertelde daarna, dat de vliegers slecht weer hadden gehad en zelfs mist en regen op 't grootste deel van den tocht maar dat de motor van de Friendship geen oogen- blik gefaald had. Hij deelde mee, dat hij wegens benzinegebrek had moeten landen, wat in zoover toch ook weer zijn goede zijde had gehad, want nu hadden de vliegers den Oceaan binnen het etmaal overgestoken om precies te zijn in 21 uur en 40 minuten en dit record zou niet zoo spoedig verbeterd worden. Toen het bericht van de landing van de Friendship te Harbour Grace op Newfoundland OPGERICHT 1872. van de meest gewone tot de fijnste kunst drukwerken, handelsdrukwerk, couranten, vereenigingsorganen, periodieken, boekwer ken,catalogi enz. Uitgebrei personeel» Nieuwste machines. Mooie lettersorteering. Vraagt offerten of Reizigersbezoek. Agent te Kaatsheuvel A. VAN DER WEE-COOLS, Schoolstraat. KANTOORUREN VAN 9—12 UUR. DES ZATERDAGS VAN 9—1 UUR. 35. Dames en Heeren. Ilet is mü evn aangename taak, U een hartelyk woord van welkom toe te roepen, binnen <le muren dezer herbouwde concert zaal. Eene aangename taak, omdat ik ervan over tuigd ben, dat de verbouwing dezer zaal een werk is dat in een lang gevoelde behoefte voorziet. Eene aangename taak, omdat ik als president van „Euphonia»' mü mag ver heulgen over alles wat eenigszins kan bedra gen om bet dool wat onze vereeniging na streeft, bet bevorderen van liet onderling gezellig verkeer, en bet brengen van ontspan ning en gepast vermaak tusscbon onze leden meer en meer te bereiken. Gij zult bet met mü eens zfln, wanneer ik bier zeg dat uitbreiding der bestaande zaal eene noodzakelükheid was. Bü den grootcn uitgroei der bevolking onzer plaats, l>ü liet steeds toenemend getal onzer honoraire en werkende leden, bleek het boe langer boe meer, dat deze zaal absoluut niet meer kou voldoen aan de laagst gestelde eisclien van comfort, gezelligheid en ruimte. Bü baast iedere winteruitvocring zaten de mcnschen op elkaar gepakt, en met de kennis l>ü eenigszins regenachtig of koud weer, wisten \vy' geen raad oin de bezoekers een plaatsje binnen de muren te verschaffen. Zoo heeft dan liet bestuur na rflp beraad en veel wikken en wegen tenslotte den moed gehad, het besluit tot uitbreiding te nemen en door te voeren. Zoo is dan de verbouwing tot stand geko men en is liet mü vandaag en waar genoe gen U allen, genoodigden en leden met hun ne dames, op de meest hartelijke wijze te begroeten en welkom te heeten binnen onze gastvrüe muren. Ik. hoop dat U over ons werk tevreden zult zy'n. Godaehlig het spreekword, dat. eigen roem eene zeer onaangename eigen schap beeft, wil ik er alleen dit van zeggen, dat uit deze verbouwing hly'kt. daj wanneer bet bestuur van Rulphonia iets doet, dat dan -geen half werk} doet. Het geheel biedt een gezelligen, frissehenen aangenamen indruk, die den ontwerper, den lieer Sntfers, Architect te Raauisdonksveer alle eer aandoet. Een by'zonder woord van lof zü hem dan hier ook gaarne gebracht voor zijn schitterend ontwerp. Ook de heeren Gebrs. Gooien, aannemers te Tilburg, een woord van waardeering en dank voor de keurige uitvoering van dit inderdaad lang niet geinakkely'k werk. Verder aan allen die op eenigerlei wy'ze hebben Ingedragen, tot bet scheppen van dit gezellig interieur, een woord van oprechten dank. Moge dan deze zaal inderdaad blü'ken in eene plaatsely'ke behoefte te voorzien, moge dit vooral bl ken, uit een zeer druk bezoek der verschillende concerten en uitvoeringen, die bet bestuulr zich voorstelt te geven, dan zullen de aanzienlijke finantieele offers die de vereeniging zich biertoe beeft moeten ge troosten. zeker niet tevergeefsch zy'n ge bracht. Dan zal de uitbreiding dezer concert zaal zeker bü dragen tot den meerderen bloei .•an bet Kon. Muziekgezelschap „Euphonia". Dan, zal deze bouw een aanwinst zyn voor onze plaats en er 't zy'ne toe bijdragen om zy'n vermaak niet naar buiten te gaan zoo- dun zal bü strekken tot verbooging van ons muzikaal leven en tot bevordering van bet gezellig verkeer tusschon onze leden in bet by'zonder en de inwoners van Kaatsheu vel in het algemeen. Met dezen wonsch heb ik biermede de eer deze concertzaal te openen. R. W. B. ALLE DSEKWEBHEN,

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6