s MUNH HO opdpÜBJ SPORT. DE BOEKENPLANK. .Kokkie en zijn Maats." Door Joh. H. Been, geïll door Wins. (Oeb. f 3 50, ingen. f 2 50). Uitg. Qebr. Kluitman, Alkmaar. De heer Been heeft er toch slag van om historische feiten zoodanig te verwerken, dat het geheel tot een vlot en boeiend boek wordt. Zoo ook in dit nieuwe werk, dat onze jongens met veel pleizier zullen lezen en dat hun gezonde ontspanning en ontwik keling biedt. Het is een boeiend ver. haal, vol van onvoorziene verwikke lingen en verrassende wendingen. De vele omzwervingen van Kokkie en zijn Maats, die getuigen van liefde voor en vereering van den grooten Michiel Adraenszoon de Ruijter, zijn meesterlijk geteekend. Het boek is keurig uitgegeven en de talrijke schetsen van den heer Wins zijn zeer goed. In de rij van vader- iandsche jongensboeken is dit werk een aanwinst. Het is geschikt voor jongens van 10—16 jaar, wat natuurlijk nog niet wil zeggen, dat ook anderen het niet met genoegen zullen lezen. De 3e en voornaamste ronde van de R.W.B.-jubileumwedstrijden belooft een ware sportdag te worden en een waardig slot van het seizoen 1927 28. Met veei belangstelling zoowel uit onze plaats als omgeving wordt Zondag 24 Juni tegemoet gezien. Het kan de belangstellenden 'ndag brengen van uiterste spanning en hoogstaand spel. De eerstewedstrijdtusschenW.SC. en Quick zal aanstonds de volle aan dacht vragen, deze 2e en 3e klassers kunnen'n zeer boeienden strijd spelen, mogelijk is W.S C. na haar laatste overwinning op Quick favoriet, doch Quick zal zich ongetwijfeld willen her stellen en laten zien dat zij toch nog wel wat meer kunnen presteeren. Doch W.S C. heeft reeds 2 eerste prijzen (1ste en 2e ronde) en zal natuurlijk trachten 't geheele tournooi te winnen. Aanvang om 2 uur. Hierna komen H.E.C. en Juliana tegen elkaar in het strijdperk. De jongste tweede klasser beschikt over een schotvaardige voorhoede, doch heeft steeds tegen Juliana haar uiterste best moeten doen om te winnen, dezen wedstrijd is dus zeer onzeker al slaan wfl HE C. iets hooger aan Juliana zou wel eens voor een verrassing kunnen zorgen ook deze wedstrijd is ten volle een bezoek waard. Om 5 uur wordt de finale gespeeld tusschen de 2 winnaars. Wie dit zullen zijn is slecht te raden, doch wij ver trouwen na 'n eerlijken sportleven strijd de sterksten om den eereprljs zullen strijden, het zal de vereeniginger. in het bijzonder en onze sport in het al- gemeen slechts ten goede komen. Begrijpelijkerwijze zullen zeer veel supporters hun club komen aanmoe digen. zij kunnen er ook toe mede werken dat alles een goed verloop heeft, van de medewerking en bereid willigheid der spelers mogen wij bij voorbaat verzekerd zijn. De leiding is aan de heer F Pijnen borg toevertrouwd en is derhalve in goede handen. Momenteel is het R.W.B.—terrein prachtig gelegen en biedt een gezellig zitje. DUIVENSPORT. MiADE. Op heden werd gehouden een con cours van het Madesche postduiven- verbond vanuit Orleans. De duiven werden aldaar vrijgegeven om 6 uur 20. De eerste duif bereikte haar hok om 12-45-31, de laatste prijswinnaar om 1-10-27. De prijzen werden behaald als volgt D. .T. Kop 1, 20 22, 25. 28 en 37; S. Hogers 2. 18; C. Rullens 3. 32, 33, 40; F. Mook 4Qebr. de Reijer 5, 7W. v. Oils 6. 35; M. Broeken 8; P. Stoop 9. 10; P. Kooyman 11, 13; M. Geloof 12; II. Weiten-Rut 14; Jac. Hoevenaars 15 36: I». van' Gils 16, 29; A. van Geel 17, 41; P.v d.Korput 21, 34; B. v. Don gen 23; A. Weiten 24; C. Kooymans 26; Jac. Vos 30; B. J. Broeders 31, 38, 39H. Weiten Pzn. 42. BURGERLIJKE STAND. LOON-OP-ZAND. van 1—16 Juni 1928. Geboren Johannes Henricus, z.v. M. v. Heesch en M. M. van Woensel Gerardus Waltherus, z.v. Wc. Dingemans en M. H. Molenschot Johanna, d.v. W. van Gooi en P. E. Laros Petronella Wilhelmina Antonia, d.v. J. W. Mi- chels en A. C. Maas Johanna Maria d.v. H. Klijndijk en J. M. v. d. Linden Antonius Johannes, z.v. G. v. Dru ilen en Adr. Rijkers Johannes, z.v. Ant. van Dongen en A. van Wanrooy Amerikaansch massagraf in Noord-Frankrijk, waar veel Amerikanen des zomers een bezoek brengen. Marti nus Johannes, z.v. C. J. van Wanrooy en J. v. d. Linden Corne- 1 is Waltherus, z.v. W. van Wanrooy en W. v. d. Linden Maria Catharina d.v. J. Damen en W. v. d. Linden. Overleden Johannes Petrus Netten, oud 7 maanden Joanna Petronella Gom- mers, oud 24 jaren Elisabeth de Vries, wed. van P. Postoriu», oud 79 jaren Johanna van Boxtel, echtgen. van W. Valk, oud 47 jaren Petrus Cornelius Wilhelmus Ypelaar, oud 3 maanden. Huwelijken Johannes Arnoldus Kommeren, oud 28 jaren, wonende alhier, met Geer- truida Maria Josephina van Beers, oud 28 jaren, wonende alhier An tonius Soeterboek, oud 24 jaren, won. alhier met Gerdina van Gooi. oud 23 jaren, wonende alhier Petrus Anto nius Pijnenburg, oud 25 jaren, wonen de alhier met Cornelia Johanna Petro nella Laros, oud 22 jaren, wonende te Sprang Johannes Baptist. Brands, oud 33 jaren, wonende alhier, met Aloisia Maria van Loon. oud 31 jaren, wonende alhier. MADE. Geboren A., z.v. J. de Bruin-Boons B., z.v. C. van de Biggelaar-de Wijs A., z.v. A. Antonisse-Verkooyen. Gehuwd W. van Groezen. 25 j. en C. v. Gils, 24 jaar. Ondertrouwd J. de Wit, 24 j. en E. Verwater, 23 j. RAAMSDONK. 1—15 JUNI. Geboren Wilhelmus C. M., z.v. Johannes J. de Johannes Kamsteeg, van Geertrui- denberg Maria Sterrenburg van Sprang-Capelle Johanna W. van Zundert van Oud en Nieuw Gastel Adi-ianus A. Kieboom van Brielle. Jacoba .T. Kieboom van Oosterhout Petrus J. Leenaarts van Terhevden Heijman P. Kooperberg van Leerdam Marinus Vissers van Sprang-Ca pelle Christina G. van Dongen van Zuidbroek Antonius J. Broeders van Waspik Hendrica M. Kluijt- rnans van Geldrop Antonius F. Kol- steren van Eindhoven Gerardus C. Ml Kieboom van Papendrecht Jo hanna C. Nijnatten van Roosendaal Maria. A. Waas van Rotterdam. Vertrokken Martinus L. van Dongen naar Geer- truidenberg. Adriana J. van Dongen naar Breda Maria J. Keijzers naar Princenhage Antonia Flipsen naar Made Wilhelmina P. Pruijssers naar Bergen op Zoom Johannes C. Baijens-de Ruijter naar Geertruiden- berg Johannes A. Jansen-de Wit naar Rotterdam Wilhelmus -I. J. Paes aar Vlijmen Gilia Paans naar Sprang-Capelle Maria E. Dirkse naar 's-Gravenhage. Johanna M. Heijne naar 's Gravenhage. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik_U opname van on. derstaand, waarvoor bij voorbaat mijn vriendelijken dank. Met genoegen las ik in Uw blad van vorigen Zaterdag het uitvoerige hoofd artikel van de hand van den WelEd. heer de Vries, Directeur der R.K. Hoo- Zie het resultaat van een Sunlight waschdag en U begrijpt dat alleen de zuiverste zeep zulk een helderheid kan geven Zuiverheidswaarborg F lO.OOO. Jong en Petronella W. J. Tak Hu- bertus C., z.v. Cornelis H. van Strien en Anna A. Brenders Adriana Th. M., d.v. Elisius M. van Seeters en Adriana IJ. de Meijer Johanna A., d.v. Jacobus A. Heesters en Anna M. Steenhagen. Overleden Lucia Hi van Dongen, 4 jaar Hu- bertus C. Pols, lü jaar Gabriël van Strien, wed. van Johanna van Son, 81 jaar. Ondertrouwd Cornelis A. van Beek, 24 j. eu Jau- nigje Maaskant, 25 jaar Pieter de Bruijn, 33 j. en Adriana A. Dubbel man. 25 j. Pieter Pruissers, 27 j. en Adriana Snijders 24 j. Gehuwd Johannes G. van Strien, 20 j. en Maria C. van Pelt, 18 j. Ingekomen en vertrokken personen 115 Juni. Ingekomen gere Handelsschool alhier. In groote lijnen kan ik meegaan met den geachten schrijver, waar hij be toogt hoe nuttig en noodig het is voor de jeugd, meer kennis op te doen dan de Lagere School haar kan meegeven. Maar ook dat goede kan zoo veel zijn, dat het lang niet elki jongmensch past en lang niet iedereen het volgen kan of noodig heeft in zijn latere loopbaan, hetzij hij in handel of industrie kome, of als beambte of ambtenaar zijn loop baan vindt. Zoowel Hoogere Handelsschool als H.B.S. of Gymnasium zijn er noodig, maar voor de breede lagen der bevol king treffen mijns inziens scholen voor Uitgebreid Lager Onderwijs meer doel. Hare programma's zijn zoo uitgebreid, de leerstof zoo veelvuldig, juist in de practische vakken, de leertijd korter, het aanpassen aan het eindonderwijs der Lagere School (zooals dat tegen woordig gegeven wordt) eenvoudiger. De geachte schrijver wijst juist in zijn betoog er op, hoe nog vele ouders uit den burgerstand hun kinderen naar H. B.S. of Gymnasium zenden, in de hoop dat ze daarna academische studie zul len kunnen volgen, maar daarbij latei- tot de conclusie komen, dat die studie te duur zou zijn. Behalve academische studie, die na afloop van den studietijd, tegenwoor dig door den overmaat van gestudeer den lang niet altijd die financieele vol doening geeft, welke men zich er van voorstelt, zijn er nog zoovele functies te hereiken, waartoe het einddiploma eener U.L.O.-schopl de bereiking moge lijk maakt, en die en. in studie en voor opleiding minder financieele offers vergen. Om een greep te doen in de vele mo gelijkheden, noem ik slechts eenigen: Technisch of admistr. ambtenaar bij de Spoorwegen in Nederland en Indië. Idem bij den Post- en Telefoondienst. Idem hij algemeen of gewest, bestuur in Indië. Opleiding voor Radio-Telegral'ie. Idem voor Accountant. Idem voor Assistent-Apotheker. Toelating tot Middelb. Technische, Ivolon. Landbouw-, Zeevaartscholen, bovendien voor meisjes, behalve voor de functies uit bovengenoemd, die voor haar toegankelijk zijn, de opname in de verschillende huishoudscholen en als leerling-verpleegster in de groote ziekenhuizen. Een beduidende factor vormt eene U. L.O. school ook als schakel tusschen Lagere School en fabriek of werk plaats. Waar een normaal leerend jong mensch op 12-jarigen leeftijd de lagere school kan verlaten en dan meestal ook verlaat, en toegang tot fabriek of werk. plaats eerst mogelijk is na bereiken van den 14-jarigen leeftijd, volgt voor velen in dien tusschentijd een periode van nietsdoen, waarin het vroeger geleerde dikwijls geheel vergeten wordt. Welnu, ook voor dezulken, die werkman wor den willen of moeten, vormt het bezoe ken eener U.L.O. school, gedurende 1 of 2 jaren, zulk een goede aanvulling, afgezien daarvan, dat beter ontwikkel den ook in de fabriek beter kans heb ben om vooruit te komen. Aan de behoefte nu, die voor onze plaats en de omstreken aan zulk eene inrichting bestaat, voldoet ten volle de alhier gevestigde, voor jongens en meisjes toegankelijke School voor Uit- gebr. Lager Onderwijs, die onder het beheer staat der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Met beleefden dank voor de opname. LEON HARTOG, Secretaris van het Depart. Lang straat der Mij. tot Nut van 't Algemeen. Secretaris van het Bestuur dei- Nuts U.L.O.-School. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A s. Zondag des voormiddags 9.30 uur en des namiddags half zes hoopt in de Qeref. Kerk alhier op te treden Ds. van Nes van 's Gravenhage. In de Ned. Herv. Kerk hoopt des namiddags twee uur op te treden Ds. Mühlnickel van Waalwijk. De Chr. Gemengde Zangveree- niging .Excelsior" alhier zal op 15 Augustus a.s. deeinemen aan het groot nationaal concours van zang en muziekgezelschappen te Zeven bergen. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse zal a.s. Zondag des nam. half drie optreden Ds. Louwe Kooyman' uit Baardwijk. J.l. Dinsdagmiddag had op het kerkhof alhier de plechtige teraarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer Adr. Verhagen, lid van het college van Ouderlingen en Diakens der Ned. Herv. Gemeente. Aan de groeve werd het woord ge voerd door Ds. Ewoldt, Ned. Herv. predikantte Raamsdonksveer en consu lent dezer gemeente en door den heer H. Kerst, voorzitter der bijzondere lagere school in de Nieuwstraat, van welke school de overledene bestuurs lid was. De j.l. Dinsdag in de gemeente Sprang Capelle gehouden collecte voor den Gewapenden Dienst heeft f 15.— opgebracht. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. Timmermans, ambtenaar ter secretarie te Papendrecht legde j.l. Dinsdag te 's Gravenhage met goed gevolg examen af voor diploma „Ge- meentefinanciën", omvattende vier groepen n.l Boekhouden, Handels- rekenen, Belastingadministratie en Controle Gemeentefinanciën. Geslaagde en familie hartelijk gefeliciteerd met dit prachtig resultaat. Het muziekgezelschap .Kunstna Arbeid" maakte j.l. Woensdagavond onder leiding van zijn directeur, den heer A. Christ, een muzikale wande ling vanaf het repetitielokaal in de Kom over den Winterdijk, Willem v. Gentsvaart, Nieuwevaart, Zandschel en terug. Een en ander bracht begrijpelijker wijze een meer dan gewone drukte langs den weg teweeg. Door de Vrijhoevensche biljart club „V.B.C werd in haar clubiokaal bij den heer J. Treffers aan het Bruggetje een vriendschappelijkewed- strijd gespeeld tegen de Sprangsche biljartclub .Volhouden", welke wed strijd door .V.B.C." gewonnen werd met 535—523. De onderlinge stand was alsvolgt: .V.B.C." .Volhouden" A. Treffers 67 J. Stokkerman 100 A. de Jong 100 J. Krol 86 G. Pullens 100 H. Maijers 86 J. Treffers 93 A. Hoffman 100 v. Oversteeg 100 G. v. Amerooy 87 W. Treffers 75 J. de Roon 64 In de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des nam 2 uur op te treden Ds. Slemper uit Besoijéh. Naar men ons mededeelt zal de heer P. Sterrenburg, arbeider-telegrafist bij de Ned. Spoorwegen te Nijmegen op 9 Juli a.s. zijn 25 jarig jubileum bij de Ned. Spoorwegen vieren. Onge twijfeld zal het hem dien dag ook uit onze gemeente niet aan bewijzen van beiangsteliing ontbreken, aange zien de heer Sterrenburg ongeveer 22 jaar werkzaam geweest is aan het station Capelle—Nieuwevaart. WASPIK. Onze dorpsgenoot de heer A. Kamp Lzn. slaagde dezer dagen voor het examen onderwijzer. Hij genoot zijne opleiding bij de R. K. Kweekschool te Dongen. Geslaagde en zijne familie proficiat. De collectie voor den gewapen den dienst op j.l. Dinsdag alhier ge houden bracht f. 10,97 op. Onze dorpsgenoot de heer H. van Son is geslaagd voor het eind examen R. K. Lyceum. Geslaagde en zijne familie proficiat. Wegens den Feestdag van den H. Aloysius zal a.s. Zondag 'n alge- meene H. Communie plaats hebben voor de leden van het R. K.Jongens patronaat. A.s. Zondag om half negen zal er in de parochiekerk een H. Misge lezen worden, waaronder recollectie voor de oud-retraitanten. Voor het bijwonen van het Congres der H. Familie op a.s. Zon dag te Boxtel, hebben bich tot heden 40 personen aangemeld. RAAMSDONK. De collecte voor den gewapenden dienst bracht in deze gemeente f. 22,16 op. Landbouwer D. de B. viel giste ren morgen van een voer hooi met 't uagctukMg gevolg, dat hij zijn hals wervel brak. Hij werd naar het Ziekenhuis over- gebracht. Door 't bestuur dezer gemeente is aan den kunstschilder Th. van Deltt te Waalwijk de opdracht gege ven tot het maken van drie groote schilderstukken op doek voor de hal van het nieuwe Raadhuis. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Kerk zal Zondag om half tien op 't Dorp en om half drie op't Veer optreden. Ds. Voorthuijzen uil Rijsen. Landbouwer de B. viel van een hooiwagen en bezeerde zich zoodanig dat opname in het R.K. Ziekenhuis noodig was. Dhr. Sivirski slaagde voor het examen L. O te Breda. MADE. Op Zondag 24 Juni zal om 4 uur nam. in de vergaderzaal de zevende ouderavond worden gehouden Agenda 1. Opening door den voorzitter. 2. Spreker de Zeereerw. Zeergel. heer Prof. F. B. Frenken uit Breda, met onderwerp: „Eucharistische op voeding". 3. Gelegenheid tot gedachtenwisse- ling. 4. Korte toespraak door den Zeer. eerw. heer pastoor van den Hout. 5. Rondvraag en Sluiting. Tevens zal worden opgevoerd het blijspelletje „Bij de Hemelpoort." Door de missienaaikring der H. Moeder Anna parochie Made zal op Zondag 8 Juli a.s. een groote tentoon stelling worden gehouden in het patroonaatsgebouw alhier. Door de Nederl. Hervormde Gemeente te Drimmelen is beroep Sedaan op Ds. Prins van Wijngaarden ït Velsen. Op Maandag 2 Juli a.s. hoopt dhr. S. Kooyman telegrafist le kl. bij de Ned. Spoorwegtn den dag her denken, dat hij voor 25 jaar bij dit bedrijf in dienst trad. Het zal ook dezen energieke en geachten ambte naar dien dag niet aan de noodige belangstelling ontbreken. Voor de verbouwing van het TABLETTEN VOETBAL R. W. B. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). 5*0 7-25 rrïji SO ca 60 ct, Bij Apothicn Qrogiatc*

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 6