één hloeh (M.M.) metlSM. kegh. Lij der s Aan EKZEEM! F. VAN WEES i De scnoenu J. ELEKAN, A TE KOOP Het Aiddel Voor U Waalwijk HET ADRES Hier is woon- en winkelhuis van den heer C. Verwatei alh. is het metselwerk opgedragen aan de firma A. Knoop Zonen. De heer J. Verhagen alhier heeft onderhandsch verkocht het door hem bewoonde dubbele woonhuis gelegen aan de Kalverstraat B 4 en 5 aan dhr. L. de Heyde voor de somma van f. 2150 - Heden werd door de postduiven vereniging „De Gevleugelde Vrien den", gevestigd in het café v. d. Kor- put, een wedvlucht gehouden vanuit Orleans. De duiven werden aldaar vrijgelaten om 6.15 uur. Hieraan namen 113 dui ven deel, waarvan de eerste haar liok bereikte om 12-45-31 uur, de laatste om 1-10-27 uur. Winnaars als^ volgt 1 D. J. Kop; 2 S. Bogers; 3 C. Rul lens; 4 F. Mook; 5 Gebr. de Reijer; 6 W. van Gils7 Gebr. de Reijer. DONGEN. Aan de Gerardus-Majel- 1 a-Kweekschool alhier slaagde den heer B. C. A. Louwe voor onderwijzer. Tot lid van den Gemeenteraad (vacature .T. v. d. Hoek) is aangewezen de heer A. Snels. DRUNEN. Dinsdag a.s. is het ver kiezing van een Penningmeester van het Polderbestuur De heeren Am. Brok, Adr Selders en Adr. van Drunen zijn resp. als no. 1, 2 en 3 op de voordracht ge plaatst. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaansteest van de Handboog schutterij „Constantia" hetwelk Zondag j.l. is geopend en a.s. Zondag wordt voortgezet, geeft de harmonie „De Volharding" een concert in den tuin van den heer Th. Elshout, des avonds te 6 ure Het programma vermeldt o m. „Traviata" Fantaisie sur l'Opera van Verdi, Dinorak van Meijerbeer en Errinerung a. d. Loreley. Wals van Necke. Moge het weer medewerken om dit groote feest op waardige wijze te kunnen besluiten. Waar het feestterrein vrij toeganke lijk is, verwachten wij druk bezoek van sport en muziekliefhebbers. Bij onderhandsche aanbesteding is aan de fa H. Jehoel Merkx opge dragen het bouwen van een burger woning voor rekening van den heer N. de Wit. DRUNEN. De Veilingvereeniging „de tangstraat" hield in de zaal, der Meis jescongregatie Woensdagavond om half acht haar gewone algemeene jaarver gadering, waarop o. m. door den direc teur der veiling, den heer Pijnenborg, een keurig verzorgd jaarverslag werd uitgebracht, waaraan wij, het volgende ontleenen: Verslag over 1927. Verlies en Winst. Verlies. Onkosten f 15718.66 Reserve Debiteuren 500. Afschr. Gebouwen 4000. Bijschr. Reserve f 1799.82 cilloi/ 22018.48 Winst. Provisie Contributie Emballage Balans. Kas Debiteuren Gebouwen en terreinen Emballage Inventaris Diverse Debiteuren 17464.42 937.50 3616.56 22018.48 16.70 18851.40 28256.70 19636.20 1.— 197. 66959.— Aandeelen Veiling Crediteuren Landbouwbank Onkosten Statiegeld Aanvoerders Reserve Debiteuren 2500. Bijgeschreven 500. Afschrijving Geb. en Terr. 14256.70 Bijgeschreven 4000. Reserve f 16430.75 Bijgeschreven 1799.82/ 1175. 4148.34 14932.55 3775.57 3000.— 440.07 3000.— Bij het kiezen van een lid van het bestuur, wegens periodieke aftreding van den heer G. Gijsman uit Waspik, werd deze bij acclamatie herkozen. Verder deelt spr. mede, dat op 8, 9 en 10 Sept. een groote tentoonstelling van groenten en fruit zal gehouden worden, waarbij hij de leden aanspoor de allen zooveel mogelijk iets te expo- seeren en die dat niet kan, zeker de ten toonstelling moet bezoeken, waaruit voor velen zeer veel nut te trekken is, en waar men leert de verpakking en sorteering. Bij de rondvraag werd de vraag ge steld of het niet gevonden kon worden om op de veiling met meer personen te werken, omdat zij, die geen afgewogen goed brengen» niet zoo lang zouden be hoeven te wachten, b.v. op twee plaat sen, een voor gewogen en een voor niet gewogen fruit. Het bestuur zal maatre gelen nemen. Na nog enkele punten besproken te hebben, sluit de Voorzitter de vergade ring met den gebruikelijken groet. 's-BOSCH. St. Jansmarkt 1928. Wederom zal op 27 Juni a.s. te 's-Hertogenbosch eene groote St. Jans- reclameïharkt worden gehouden. Het Comité is reeds lang druk in de weer om deze zesde St. Jansmarkt. naar wensch te doen slagen. De reclame-étalagewedstrijd belooft dit. jaar wederom schitterend te wor den, prachtige prijzen en medailles zijn ook thans weder beschikbaar gesteld, o.a. dooi- de gemeente 's-Hertogenbosch en dé Kamer van Koophandel, de Re dacties, der Bossche bladen, de Marki- bonden, verschillende autoriteiten en vereenigingen, enz. Deze St. Jansmarkt valt in de groo te B.O.R.C.-week en profiteert dus van de door de B.O.R.C. mede op dien dag te houden feesten. We vermelden de groote reclame- optocht, welke des middags ten 2 ure door de stad zal trekken opgeluisterd door het alom bekende Kon. Muziek korps Goulmy Baar. Carillonconcerten zullen dien dag door het luchtruim weerklinken. Een reclameballon captif zal boven de stad en hare landouwen zweven, terwijl zeer waarschijnlijk de reclameschrij- vende vliegmachine van de Z.H.B. hare j wonderen in de lucht zal vertoonen. Des Avonds is er concert op de Markt en openluchtbioscoopvertooning. i Wij mogen dus met reden veronder stellen dat ook deze St. Jansmarkt 'n I schlager zal worden. RECHTZAKEN. 66959.— Dc afschrijving emballage ad 5000.- is op het einde van 't jaar overgebracht naar afschrijving gebouwen en terrei- nen. De totaal-aanvoer bedroeg in 1927 369.722.25 tegen 311.666.85 in 1926, hetgeen een flinke vooruitgang mag worden genoemd, vooral waar het kou de en natte jaar sommige gewassen deed mislukken. De waarn. voorzitter dankte den heer Pijnenborg voor zijn uitgebreid verslag en zijn keurige uiteenzetting over de werking der veiling in 1927. De directeur wees er met nadruk op dat de leden vooral moeten zorgen voor goede sorteering en goede verpakking, wat aan eenieder ten goede komt, want Grootvader: „Er is niets zoo goed om jong te blijven, dan eiken ochtend eenA koud bad te nemen. Ik ben er mede be gonnen toen ik nog een jongen was en nu ben ik al 70 jaar." Kleine jongen: „Hoe oud zou u dan zijn geweest als u nooit een koud bad genomen had?" ADVERTENTIëN. en van onzen elite toom. Prijs 19 en i 10.— Nog Broedelcren W.L. a 10 ct. „HET WITTE NUTHOEN" I. TUERL1NGS. 40729 Kaatsheuvel. WOON IN UW EIGEN HUIS! Wilt ge straks een rus- tigen ouden dag hebben Zorg dan datgeGRATlS woont. Dit kunt ge door een huis te krijgen op afbe taling, waarvoor ge aan rente en afbetaling het zelfde besteedt als nu voor huishuur. ^Bijkantoor dor Pharnsbank, Or. Nassaolaan 12, '8 Hertogenbosch. Voor de huisvrouw. Inmaken van eieren. Nu in dezen tijd van het jaar de eieren zooveel goedkooper zijn dan 's winters, zullen veel menschen dus trachten om nu de eieren zöö te be waren, dat ze van den winter nog goed te gebruiken zijn. Heeft men eieren van eigen kippen, dan doet men het beste ze van enkele dagen te verzamelen en deze dan bij elkaar in één pot in te leggen. Moet men ze echter inkoopen, dan neme men ze vooral van een vertrouwden hande laar en zegge er bij, dat ze voor inmaak bestemd zijn. is men niet geheel zeker versche eieren ontvangen te hebben, dan kan men ze zelf con troleeren, door* ze te leggen in een oplossing van 1 Liter water met 1Ü0 gr. (1 óns) zout: versche eieren zinken, oude blijven zweven of drij ven. De eieren worden nu eerst één voor één nagekeken, of er geen barstjes inzittenze zijn dan niet te gebrul ken, omdat ze gemakkelijk bederven en ook de overige eieren kunnen aansteken. Ook moeten de eieren geheel schoon zijn; hiervoor wascht men ze even voorzichtig af in koud water. Zijn ze zoover gereed, dan gaan we ze inleggen op de plaats, waar men ze bewaart, zoodat de pot niet meer verdragen hoeft te worden. Dit inleggen kan gebeuren in kalk of in waterglas. Waterglas, dat men bij een drogist kan koopen, is duurder, maar ook beter, omdat hierbij om elk ei een beschuttend laagje wordt gevormd, terwijl bij het inleggen met kalk alle eieren door één laagje aan de opper vlakte van de lucht (van de schade lijke stoffen, die erin voorkomen) worden afgesloten. Het inleggen in kalk is wel het meest bekende mid del. Men stapelt hiervoor de eieren voorzichtig in een keulsche pot op, hoogstens tot een handbreedte onder den bovenrand. Men mengt nu in een emmer een deel kalk aan met 2 deelen water en giet het voorzientig over de eieren heen. zóóveel, dat ze ongeveer een handbreedte onderstaan. Het inleggen in waterglas geschiedt op dezelfde wijze, alleen giet men hier over de eieren een mengsel van een flesch waterglas met 7—9 fles- schen lauw water (dit hangt af van de sterkte en vraagt men dus bij inkoop). Heeft dit 3—4 weken gestaan, dan moet zich een geleiïge massa gevormd hebben Er worden in den handel verschillende pakjes gebracht voor het inmaken van eieren. Meestal zijn ze hooger in prijs dan kalk en waterglas en de methoden komen op het zelfde neer. MACHINEFABRIEK Tel. 59. voor: H0UTENHAKKENSCHR00I EN SCHUURMACH1NES. ELECTR, VERWARMDE G0UDSTEMPELMACH1NES HAKKENFR0NT SCHUURMACHINES voor lederen hakken. GEC0M. ZOLEN EN B0VEN- LEOER RUWMAAKMACHINES HAKKEN0PNAGELMACHINF.5, Alles volgens de nieuwste eischen. 40092 Verder alle kleine benoodigdheden. VRAAGT OFFERTE. Rechtskundig Adviseur •TE 's-BOSCH, Havenstraat 5 (nabij het Station.) ADVIES in alle belasting aangelegenheden. INVULLEN beschrijvingsbil jetten Opmaken van BEZWAAR SCHRIFTEN wegens te hoogen aanslag enz. enz Ia, meneer, ik ben weer terug en :k wou nu graag 'n paai dagen vrii hebben om eerst even uit te rusten van miin vacantic# 18256.70 18230.77 de beste waar is het meest gezocht, zoo dat het dus een eerste vereischte is om hooge prijzen te behalen. De Directeur wees verder op het a.s. leveren van frambozen. Deze moeten netjes geplukt worden, zonder dopjes of steeltjes, wat voor iedereen van groot belang is, omreden het van zeer groote waarde is, dat men deze netjes levert. Hierop zal vooral gelet worden, temeer nog, daar dit ook van belang is voor de hooge prijzen en voor groot af zetgebied. Hij hoopt dat allen aan dit verzoek zullen voldoen, want anders is binnen korten tijd de frambozenleve- ring ten einde. Verder deelt de heer Pijnenborg me de dat er plannen bestaan om een vrachtauto aan te schaffen voor het ophalen van groenten, wat voor velen aangenaam is, en werd het toegejuicht om alles prachtig aan de veiling te brengen. Doch voorloopig is dit nog niet. O rerfedinfi wegenbelastingu-et De snak Notaris A. Cool te Andel. Onder bijzondere t>elangstelling werden zoqals reeds in ons blad van 20 Juni ge- meld voor de Bossche Politierechtbank, de strafzaken behandeld tegen A. G. Cool. Notaris te Andcl, beklaagd, tweemaal, van overtreding der wegenbelasting (art. 15 't niet dadelijk op eerste vordering van den ambtenaar der Directe Belasting vertoonen van de wegenkaart). Om het groote principieele belang dei- zaak voor geheel het automobilisme hield Notaris Cool in beide zaken een uitvoerig, krachtig pleidooi, waarmede hij volko men in het gelijk werd gesteld. Alle belanghebbenden en belangstellenden zullen gaarne liet verloop der zaak meer in bijzonderheden vernemen, daarom geven wij dan ook een overzichtelijk verslag van de kwestie, welke de rechtbank geruimen tijd heeft bezig gehouden. Na uitvoerig de principieele bezwaren te gen de dagvaarding voor wat betreft do eerste zaak, te hebben aangevoerd, bespreekt Notaris Cool de zaak van ongeveer gelijke strekking, welke den lieer A. Tb. de Groot, lioofd-ingenieur-directenr van den Rijks waterstaat te Arnhem aldaar voor de recht bank bracht. De Rijks-advocaat bad ƒ50.boete ge- 1 eiseht. doch) de Politierechter kon geen straf toepassen op den heer de Groot en wel op de volgende gronden dat art. 23 der Wegenbelasting zegt. wie bevoegd zijn krachtens art. 15 dier wet automobielen te doen stilhouden ter contro leering van de naleving dier wet. dat dus alle andere personen niet daartoe bevoegd zfln; dat. waar alzoo auto's uitsluitend voor de in dat artikel genoemde personen tot staan behoeven te worden gebracht, deze by de uitoefening van dat recht voor den automo bilist kenbaar moeten zijn, daar liet de be doeling van den wetgever niet kan zyn ge- weest, om de automobilisten te dwingen, voor ieder, die daartoe den wensch te ken nen geeft, stil te houden, waarna de auto mobilist zou kunnen nagaan, of inderdaad degeen. die liem aanhield, wel daartoe be voegd was, waardoor immers de veiligheid van den automobilist totaal verdwenen zoude zjjn <lat«uu in de dagvaarding niet is vermeld, dat de 'kommiezen als zoodanig kenbaar waren dat toch het opsteken van de liand! en het roepen ..Halt, rijksambtenarenallerminst als zoodanig kan gelden en de automobilist moeilijk kan waarnemen dat de kommiezen een aanstelling in den ziik hebben dat alzoo. naar ons oordeel, liet feit. zoo- als bet bij de dagvaarding is ten laste gelegd niet. strafbaar is. Notaris Cool achtte zich evenmin "schul dig en betoogde nader als volgt Voor het prineipeele gedeelte van mijne verdediging op myn tweede dagvaarding moge ik verwijzen naar mijn eerste pleidooi. Echter zoude ik over de feiten van dien dertigsten Augustus gaarne nog het een en ander willen zeggen. Toen ik kwam aangereden zag ik op den weg staan een man. Iets verder naar ach teren was links van den weg een man opge steld bij een boom en rechts van den weg ook. De man op den weg keek mij dreigend ann en' stak zijn hand op. Het leek een soort hinderlaag, een val. Ik had veel geld in mijn wagen en drie mijner kinderen. De weg was eenzaam. In den wijden omtrek was geen levende ziel te bekennen. Op het Fort in, de nabijheid ziet men nooit een sterveling. Al leen reed er op den weg nog 'n kar met een man er bij, maar do kml kon wel bij de liin- drlaag behooren om mij den weg te ver sperren. Aanranding en berooving zijn te genwoordig aan de orde van den dag. De bladen melden roof. moord, en kinderroof tegenwoordig even veelvuldig als b.v. voet baluitslagen. Ik nam bet. wisse voor het on wisse en reed door. Later werd mij een procesverbaal beteekend en bleek dat de man, die zijn band opgestoken had. was ge weest een kommies der Directe Belastingen. Ik hel) dit aan hem niet kunnen zien. Toen ik hem passeerde riep bij my iets toe, doch ik kon niet verstaan wat hij riep. Men kan in een gesloten auto onmogelijk verstaan, wat van buitenaf geroepen wordt, zelfs al is het portierraampje open. Ik word ver volgd, omdat ik op de eerste vordering van de in art. 23 der wegenbelastingwet bedoel de ambtenaren niet heb gestopt. Die vorde ring heeft mij echter niet bereikt, noch kon ilc weten, dat de man, die op den weg stond, een van de in art. 23 genoemde ambtenaren was. i In liet proces-verbaal staat, dat ik den man bij het passeeren spotlachend aankeek. Ik ben mij hiervan niet bewust, maar hij keek mij zeer dreigend aau< en dat komt van een ambtenaar der belastingen niet te pas. Wel keek ik vroolijk om infln kinderen niet te laten merken, dat het een ernstig oogen- blik voor mij was. Ik beantwoordde liet tee- ken, dat bij mij gaf en dat een groet bad kuSinen zyn, met hetzelfde teeken, liet opste ken van mijn hand. Rij wijze van groet riep ik hem toe „bonjour". In liet proces-verbaal staat, dat ik liem iets onverstaanbaars toe riep. dit is zeer juist, want liet is werkelijk .onverstaanbaar, evenals zijn toeroeping aan my onverstaanbaar is. P Ik wil eindigen niet, eene voor mijne zaak belangrijke mededeeling en die wel een zeer eigenaardig licht werpt op de machtswel lust van den man, die my heeft getracht aan te houden. Eonige dagen vóór 30 Aug. heb ik den kommies der D. B. te Woudri- chem mijn wegenkaart vertoond, waarop deze- heeft gezien, dat ik myn wegenbelas ting voor een jaar betaald liad. hetwelk ook door dezen aan zijn collega te Heusden was gemeld. Deze was ook op de hoogte van mijn autonummer, zoodat liij lieeft kunnen constateeren, dat voor de automobiel die hem op 30 Augustus 1927 voorbijreed, de wegenbelasting voldaan was. Ik heb hem dus niet in zijn onderzoek bemoeilijkt, want bij liad niets meer te onderzoeken. Dat, en de mise en scène, van mijne aanhouding, de hinderlaag, zijn staaltjes van de wijze, waarop deze belastingambtenaar zijn dienset opvat. De betrokken Inspecteur der D. B. gaf toe, dat zijn optreden niet tactvol was. Ik ben het geheel met dien Hoofdambtenaar eens. Zulke menschen brengen het corps kommiezen der I). B. in discrediet. Mijn vrouw is bij eene aanhouding voor de we genbelasting eens zóó onhebbelijk bejegend, «lat men daarom alleen reeds er toe zou ko men te besluiten nimmer meer te stoppen voor burgers, 10 tegen 1 immers, dal het on bevoegden, óf onbeleefde bevoegden zijn. Beleefde funcionarissen volgen uit zich zelf wel een andere gedragslijn, b.v. controle op overzetveren, voor dichte overwegen en tol len. of met behulp van politie in uniform. In dit verband breng ik hulde aan den vrij wat jongeren, doch zeer tactvollen kom mies der D.B. te Woudrichem, die meer be reikt. M. d P. Alweder in het belang der veilig heid en van het recht verzoek ik U mij te willen ontslaan van rechtsvervolging. De Rijksadvocaat hield zich streng aan «1e letter van het wetsartikel in kwestie en eisclite veroordeeling. Ilet O.M. voelde wel voor «Ie overwegingen van Notaris Cool en eisclite «1e clemente straf van tweemaal 1.boete. De Politierechter hield daarna de uit spraak 8 dagen in beraad. Uitspraak. De Politierechter ontsloeg verdachte van rechtsvervolging op grond, dat door de ver- klaringen van verdachte en getnigen bewe zen is. dat verdachte niet schuldig is en geen straf kan volgen, omdat by niet wist en niet kon weten, dat «1e lieden die by zyn nadering hun arm opstaken, ambtenaren der Directe Belastingen waren en omdat van verdachte onder de omstandigheden waar onder hij zich toen bevond, niet kon worden gevergd, dat hij alvorens door te rfiden, zon onderzoeken of genoemde lieden bevoegd wa ren van hem te vorderen, «lat by zyn motor rijtuigen tot} stilsand zou doen brengen, «laar «lit onderzoek alleen zou kunnen geschieden «loor halt te honden, waardoor verdacht» zich zou blootstellen aan het gevaar van aan randing of berooving. Dr. Verhoeven uit Tilburg, stond eveneens terecht wegens voren omschreven delict. Ook deze werd ontslagen van rechtsvervolging. Denkt U eens wat het bot Oiiaeiö Dovwuuou «v te bedaren! Een paar druppela L brengen onmiddellijk Tertaonueg. Geen slapelooze nachten nieer, hinderlijk jeuken overdag. Wmw« nog langer lijden, als veriamMeg mogelijk ist Reeds dr alUreorew aanwending van D.D.D. doe» brandende jeuken ophouden. Be» n een beproefd middel tegen Ekae-aai» Ringworm,Open Beenen, Zeere R'0*" ken, Huidroos. Huiduitslag en andei* huidkwalen. Waarom aoudt U dralen? Koop vandaag nog een fiaoon ad. L0.7» of f.2.50 bij Uw apotheker of droglaV D.D.D. zeep f.1.—per stuk. Belastingen.

Echo van het Zuiden | 1928 | | pagina 7